کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2012-10-31 ساعت 00:27)achi686 نوشته:  
(2012-10-31 ساعت 00:24)bamboo نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 20:42)achi686 نوشته:  

سلام دوستان
من از برندگان 2013 هستم
می خواستم بدونم آیا به همراه مدارکی که ترجمه کردیم و باید به سفارت آنکارا ارسال کنیم،لازمه که اون 2 تا فرمی که یکی contact information sheet هست و یکی دیگش مجددا اطلاعات تحصیلی و شغلی به اضافه سفرهای خارجی که داشتیم را خواسته؛ اینها رو هم الزاما باید پر کنیم و بفرستیم؟

دوست عزیز دستورالعمل جدید تنها حاوی یه صفحه contact information هست و احتیاجی به پر کردن صفحه دوم و ارسال آن نیست....( تنها برای اطمینان میتوانید صفحه دوم رو پر کنید و همراه خود روز مصاحبه ببرید)
اما صفحه اول اطلاعات و در صورتی که فرم هایی که برای کی سی سی فرستادید اگه آپدیت شده، و سایر مدارک رو برای سفارت ارسال کنید....

سلام و خیلی ممنون از راهنماییتون
فقط میشه لطفا بگید دستورالعمل جدید را که فرمودید از کجا می تونم دانلود کنم(یعنی دستورالعملی که مدارک ارسالی را مشخص کرده)
[/quote]

این لینکش هست....
http://turkey.usembassy.gov/visa_forms.html
در این صفحه قسمت هایپر لینک ، گزینه دوم
Instructions for Diversity Visas (PDF 128 KB)
رو دانلود کنید و در انتهای دستورالعمل، فرم یه صفحه ای هست.....
[/quote]

ممنون از راهنماییهاتون
تشکر کنندگان: dreamer60 ، achi686 ، Szsanazsz
(2012-10-31 ساعت 00:44)nedh نوشته:  کارت واکسن کامل برای بزرگسال به این صورته :

mmr: دوبار به فاصله یکماه

کزاز دیفتری (Td) : دوبار به فاصله یکماه

هپاتیت : سه بار ( یا کمتر اگه نرسیدید مساله ای نیست بقیه اش باشه ایران یا آمریکا، کلا ضروری نیست اما برای سلامت خودتون مهمه )

آنفلونزای فصلی : یکبار

-------------------------------------------------

کارت واکسن بچه :

به غیر از واکسنهایی که اخیرا در ایران تزریق میشه.

انفلونزا type B یا همون مننژیت

انفلونزای فصلی : 2 بار به فاصله یکماه

آبله مرغان.

دکتر تاکید کرد که یک مرحله از سه گانه اطفال رو که مربوط به شش سالگی هست حتما در آمریکا تزریق بشه.

(2012-10-31 ساعت 00:41)امیر مهاجر نوشته:  به خدا تا جاییکه میتونید برید بیمارستان آمریکایی استانبول. اقلا پول بیشتر رو به اونگان ندادید برای تفریخ و گشت و گذار خودتون دادید.
وقتی مردم راضی نیستند، این پولی که ازشون میگیره خوردن نداره! حالا دلیل و بهانه‌اش هر چی میخواد باشه.

همه ناراضی از مطب میان بیرون. بدا به حال ما ایرانیا که حتی اعتراض هم جایی ندارد فقط صبر و صبر...

درود بر شما دوست گرامي

از اينكه ليست كامل واكسن ها رو براي دوستان ارسال كرديد صميمانه سپاسگزارم، اگر باز هم موردي بود كه فكر كرديد به درد بقيه دوستان بخوره بزرگواري كنيد و برامون ارسال كنيد.
از شما سوالي دارم، واكسن بزرگسالان مربوط به چه سنيني هست ( سن خودتون و همسرتون ) و همينطور واكسن كودكان ؟
چون تا اونجاييكه بنده اطلاع دارم هر واكسني مربوط به سن خاصي ميشه

به اميد ويزاي يكضرب براي شما و بقيه دوستان
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، nedh ، ASALI ، lilistar
(2012-10-30 ساعت 23:25)mitme نوشته:  پیمان خان واقعا ناراحتی تون رو درک میکنم. منم تمام نگرانیم این هم هزینه نامعقوله. امیدوارم ویزای یک ضرب بگیرید تا لااقل کمی از ناراحتی تون جبران بشه. دختر من هم 4 ساله و نیمه است هر واکسن رو چقدر حساب کرد؟؟؟ آخه ما ترسیدیم اینجا واکسن آنفولانزا بزنیم چون گفتن تقلبی اش اومده تو بازار گفتیم بذاریم اونگان بزنه دلش خنک شه ولی اگه قراره این همه هزینه کنیم خوب باید یه فکر دیگه کرد؟؟!!!! لطفا قیمت واکسن آنفولانزا رو بگید چقد شد؟؟؟

دوست گرامي من و خانواده ام هنوز به تركيه سفر نكرديم. وقتي يكي از دوستان رو ديدم كه بابت واكسنها چه پول هنگفتي اين به اصطلاح دكتر به زور از ايشون دريافت كرده خونم به جوش اومد.
اين دوست ما 1200 دلار هزينه واكسن هاشون شده بود !! (توي تاپيك ها نوشتن )
فقط دعا مي كنم اين مراحل رو همه مون بدون دردسر و استرس سپري كنيم

هميشه شاد و تندرست باشيد

(2012-10-30 ساعت 21:59)mrr777 نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 17:42)peyman1355 نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 17:24)mdna نوشته:  [

پس با اين حساب خدا به داد دكتر اونگان برسه، اگر خداي ناكرده قرار باشه همچين كاري رو با من بكنه فكر كنم قيد ويزا و همه چيزو بزنم و بفرستمش همونجا تو مركز درماني اش 6 ماه رو تخت بخوابه ( البته ااگر زنده بمونه ) .
اميدوارم كار اصلا به اونجاها نكشه و مثل بچه خوب كارشو انجام بده و تموم بشه بره پي كارش
دوست عزیز Peyman1355
به نظر میاد بحث و اینها با این دکتر فایده نداره و کار رو بدتر میکنه کما اینکه اعتراضات 2012 ایها و نامه زدن باعث شد امسال اون مطلب که واکسیناسیون ایران رو قبول ندارند تو دستورالعمل سفارت اضافه بشه.پیشنهاد من اینه که خونسردیتونو حفظ کنید و هزینه اضافه رو تحمل کنید.ایشالا بعد از گرفتن شهروندی ا م ر ی ک ا حق و حقوقمون رعایت میشه.اینم بگذارین جزو همه اجهافهایی که تا حالا تو کشور خودمون بهمون شده.ما هم شرایط شما رو داریم و درک میکنیم.کار رو برای خودتون و بعدیها سخت نکنید.
موفق باشید.

به وجدانم سوگند خسته شدم، از اون طرف وضعيت نرخ ارز، از طرف ديگه كلاه برداري و سوء استفاده برخي آژانسهاي مسافرتي، از طرفي ديگه واكسني كه مطابق برنامه واكسيناسيون جهاني مي بايستي رايگان باشه، بخواهد براي هر كدام از ما هر واكسن حداقل 700.000 تومان تمام بشه خوب به هر كسي فشار مياره به خصوص كه من شخصا فردي ايده آليست و رئاليستم و نميتونم به سادگي اين نوع كلاه برداري ها و به خصوص توهين به فهم و شعورم رو تحمل كنم.
شايد يكي از بزرگترين و مهم ترين دلايلي كه پيگير همين مقوله مهاجرت هستم فرار از اين نوع برخورد ها و رفتار هاي ضد بشري و پست و كثيف غير اخلاقيه.
از راهنمايي هاي جنابعالي صميمانه سپاسگزارم،هميشه و همه جا شاد و تندرست باشيد

دوستان عزیز، من قبلا هم پیشنهاد دادم هر کسی که میخواد با این دکتر پول دوست برخورد نداشته باشه و پول زور نده بهتره بره به استانبول و بیمارستان آمریکایی ها.
اینجوری با یک تیر چند نشون می زنید:
هزینه اضافی به دکتر نمی دید و به جای اون یه مقداری هزینه رفت و امد از استانبول به انکارا رو پرداخت می کنید.
از دیدنیهای استانبول استفاده می کنید و یه سفر سیاحتی هم خواهید داشت.
با کم شدن مراجعین، ممکنه دکتر هم یه جورایی متوجه بشه که کارش اشتباهه ( البته اینو شک دارم.) Cool

دوست گرامي

بابت همدردي و محبت شما صميمانه سپاسگزارم، من اگر كامنت شما رو راجع به كلاه برداري هاي اونگان خونده بودم يا از اون خبر داشتم هرگز پيشش نمي رفتم و به فرمايش شما عمل مي كردم، ضمنا، آدمي كه به خوردن پول كلاهبرداري عادت كرده به اين سادگي ها ازش نميگذره چون پول مفت و بدون زحمته ( كه 100% مطمئنم اين پولها رو خرج دوا دكتر خانواده اش و خودش خواهد كرد، مثل اين به اصطلاح دكتر و آخر و عاقبتش رو تو زندگيم زياد ديدم)

باز هم از راهنمايي هاي شما صميمانه سپاسگزارم دوست خوبم
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: ASALI ، mrr777
(2012-10-31 ساعت 00:26)nedh نوشته:  
(2012-10-31 ساعت 00:23)achi686 نوشته:  
(2012-10-31 ساعت 00:16)nedh نوشته:  سلام ما هم انکارا هستیم .

توجه داشته باشید که دکتر اونگان برای بچه های کوچک ، واکسن هموفیلوس انفلونزا ( یا همون انفلونزا تایپ B یا همون مننژیت ) رو تزریق می کنه + مرحله دوم انفلونزا + آبله مرغون

حتما این سه واکسن رو تزریق می کند. هزینه مدیکال ما حدود 750 دلار شد. با اینکه همه واکسنها رو زده بودیم.

واکسنهایی که به ما تزریق شد : خودم هیچی. همسرم : ابله مرغان. بچه : انفلونزا مرحله دوم+ انفلونزا تایپ B + ابله مرغان

هزینه واکسن ابله مرغان حدود 75 دلاره هزینه تست ابله مرغان 63 لیر.

برای صرفه جویی واکسن تهران بزنید ولی بدونید که اقای اونگان اینجا درهر صورت نمیزاره بدون واکسن از در برید بیرون بخصوص بچه دارها.

اونگان کاملا انگلیسی صحبت می کنه برخلاف اینکه شنیده بودیم فارسی هم بلده . من کاملا انگلیسی باهاش صحبت کردم گفت که راجع به واکسن چونه نزنید چون همین ها رو هم میتونستیم قبول نکنیم ولی قبول می کنیم اما چونه نزنید ایرانیها قبلا خطا زیاد داشتن. متاسفانه نمیشه باهاش وارد بحث شد. فقط باید تحمل کنید در آمریکا ده ها برابر این هزینه رو باید متحمل بشید به هدف نهاییتون فکر کنید.
ممنون ....فقط از مدت زمان لازم برای تست آبله مرغون هم خبر دارید؟ در واقع چند روزه جواب رو میده؟ یعنی اگه اونهایی که مجرد هستند و رو 2 روز حساب کردند، از دکتر بخواهند که تست آنتی بادی آبله ازشون بگیرن، تو همون دوروز ( روز اول تست انجام بشه، روز دوم جواب بده ) تموم میشه ؟

خواهش می کنم. شما اگر جای ابله مرغان واضح نداشته باشید حتما خود واکسن تزریق میشه من چون بالای 20 سالگی ابله مرغون گرفتم و ساین داشتم مجبور بود نزنه. برام تست نوشت. جوابش یک روز بعد حاضر میشه.تیتر من و همسرم هردو مثبت بود ولی برای همسرم تزریق کرد بدون اینکه ازش بپرسه من از اول شروع کردم باهاش صحبت کردن راجع به سابقه واکسنها و راستش گفتم واکسنی اگه می زنید باید اسمش رو بدونم بخصوص برای بچه ام. وگرنه حتی اینقدر واضح نمی گه که چی داره تزریق می کنه. من مجبورش کردم که توضیح بده.

باز هم تاکید می کنم دکتر کاملا انگلیسی صحبت می کنه. تک و توک فارسی. بهتره مسلط باشید حداقل در این حد که بتونید باهاش در مورد سابقه واکسن خودتون و بچه صحبت کنید . موفق باشید.

دوست گرامي مگه نفرموديد تست همسرتون مثبت بود؟ آيا تست رو خود اونگان گرفت يا قبلا ايران جواب تست رو گرفته بوديد؟ اگر اونگان تست آبله مرغان رو خودش گرفته باشه و جوابش هم مثبت باشه باز هم با وجود مثبت بودن واكسنش رو تزريق مي كنه؟
تشکر کنندگان: nedh ، ASALI
آقا پیمان عزیزم خیلی ممنون، تست همسر من توی ایران مثبت بود عددش رو اقای اونگان روی کارت می بینه . منتها قبول نداره و باز می زنه. من خودم چون تازه ابله مرغون گرفتم عدد تست من ( مال پاستور) نجومی بود. دیگه روش نشد واکسن بزنه ازم پرسید تازه گرفتی گفتم بله. گفت با این وجود تست بده. گفتم آخه چه کاریه داری می بینی که. گفت باید برگه تستت رو بزارم توی پرونده.

من فکر کنم ایشون یه مقدار وسواسی هست برای همین سخت می گیره. از این تیپ پزشکهاست که زیادی احساس مسئولیت می کنه.

در مورد سن بزرگسال و کودک هم بزرگسال فکر کنم همون بالای 15 باشه و کودک زیر 15 سال برای واکسن.

هزینه با این واکسنهایی که بچه می زنند برای ما که سه نفریم شد 750 برای چهار نفر میشه همون 1100 یا 1200.

مگر اینکه ایران بزنید. البته باید وقت داشته باشید تاکید می کنم واکسن بچه رو اگه زیر یکماه وقت دارید نزنید چون موقع تست سل ، اونگان کارت بچه رو نگاه کرد و پرسید ماه اخیر واکسن بهش نزدی که گفتم نه.
تشکر کنندگان: peyman1355 ، ASALI ، Szsanazsz ، lilistar ، rezagh
(2012-10-31 ساعت 10:07)nedh نوشته:  آقا پیمان عزیزم خیلی ممنون، تست همسر من توی ایران مثبت بود عددش رو اقای اونگان روی کارت می بینه . منتها قبول نداره و باز می زنه. من خودم چون تازه ابله مرغون گرفتم عدد تست من ( مال پاستور) نجومی بود. دیگه روش نشد واکسن بزنه ازم پرسید تازه گرفتی گفتم بله. گفت با این وجود تست بده. گفتم آخه چه کاریه داری می بینی که. گفت باید برگه تستت رو بزارم توی پرونده.

من فکر کنم ایشون یه مقدار وسواسی هست برای همین سخت می گیره. از این تیپ پزشکهاست که زیادی احساس مسئولیت می کنه.

در مورد سن بزرگسال و کودک هم بزرگسال فکر کنم همون بالای 15 باشه و کودک زیر 15 سال برای واکسن.

هزینه با این واکسنهایی که بچه می زنند برای ما که سه نفریم شد 750 برای چهار نفر میشه همون 1100 یا 1200.

مگر اینکه ایران بزنید. البته باید وقت داشته باشید تاکید می کنم واکسن بچه رو اگه زیر یکماه وقت دارید نزنید چون موقع تست سل ، اونگان کارت بچه رو نگاه کرد و پرسید ماه اخیر واکسن بهش نزدی که گفتم نه.

پس تست همسرتون رو خودش نگرفته بود، اگر غير از اين بود كه واقعا ديوانه كننده ميشد !! و سوال ديگه : اين 750 هزينه كامل مديكال شما شد يا فقط و فقط هزينه واكسن ها؟
ضمنا ما تا روز مديكال تست حدودا 25 روز فرصت داريم، آيا فكر مي كنيد اگر همين امروز بريم واكسن هاي ديگه رو بزنيم بهمون گير بده؟
تشکر کنندگان:
بچه ها ما هم داریم به این فکر میکنیم که بهتره بریم واسه مدیکال استانبول. به نظرتون اونجا میشه یه جا با قیمت مناسب واسه سه چهار شب پیدا کرد میترسم خیلی گرون درآد هزینه هامون. راستش یه دوستی بالا اشاره کردن که ما هزینه های بیشتری رو باید تقبل کنیم تو این راه و بهتره ندیده بگیریم این مسائل رو ولی خدایی وقتی یکی دست و بالش خالیه باید تا جای ممکن به فکر کاهش هزینه ها باشه. غیره اینه!!!!
من واسه رفتن از الان به فکر فروختن خونه ام چون همین هزینه انکارا رو هم باید از این و اون قرض کنم.... زندگی همینه دیگه Big Grin واسه بعضیها راحته واسه بعضیها هم سخته ولی برای بعضی ها خیلی سخته Wink
2013AS19$$/سه نفر/دریافت ویزا13مارچ/ ورود به امریکا 7 می/ مقصد پورتلند اورگان
سفرنامه
تشکر کنندگان: peyman1355 ، mea694 ، ASALI ، Szsanazsz ، SOROUSHSOFT ، afs ، sph ، AsemanAbee ، lilistar ، achi686
دوستان بچه دار، اینجا میاید مجهز بیاید. هر چیزی که فکر می کنید الان توی خونه لازم میشه و استفاده می کنید با خودتون بیارید. برای بچه خوراکی ، لباس حسابی بیارید.

اینجا هوا بهاریه خیلی سرد نیست البته الان. ولی برای بچه کلاه و شال گردن بیارید. هتلها با اینکه مجهزه ولی دمپایی و خمیر دندان نداره بیارید.

آدرسها خیلی سرراسته نگران ادرسها نباشید. اگه هتلتون نزدیک میدون کیزیلای باشه که انتهای همون بلوار اتاتورکه ، اونوقت خیلی راحتتید اصلا گیج نمی شید.

از میدون کیزیلای حالا هتلتون هرجاش که هست از جنوب به سمت شمال که بیاید اگر مثلا ده دقیقه پیاده بیاید بالا خیابان ج اف کندی رو می بینید و سفارت کاملا مشخصه و پرچم کشور اینده امون Smile موج می خوره.از جنوب به شمال سفارت سمت راست میشه. اگر حدود 20 دقیقه پیاده بیاید بالا پلاکهارو بخونید پلاک 237 مطب اونگانه پایین مطب کتاب فروشی و سر کوچه تابلوی کتابفروشی DOST کاملا مشخصه. مطب سمت چپ بلوار میشه از پایین به بالا بیاید.

نگران نباشید. تنها نگرانی که باید داشته باشید این هست که ترکها مطلقا مطلقا انگلیسی بلد نیستند. یا اینکه بلد هستند ولی شما رو مجبور می کننند که ترکی حرف بزنید. اونوقت خوشحال میشن و باهاتون ارتباط برقرار می کنند. در کل البته این هم زیاد مهم نیست زبان اشاره خیلی اینجا کاربرد داره. قشنگ ادرسها رو بهتون با دست و پانتومیم نشون میدن.
تشکر کنندگان: dreamer60 ، peyman1355 ، sayeh_m ، mdna ، ASALI ، Szsanazsz ، payam62 ، afs ، sph ، AsemanAbee ، lilistar ، far-dv2013 ، rezagh ، achi686 ، bamboo ، f1f
(2012-10-31 ساعت 10:16)mitme نوشته:  بچه ها ما هم داریم به این فکر میکنیم که بهتره بریم واسه مدیکال استانبول. به نظرتون اونجا میشه یه جا با قیمت مناسب واسه سه چهار شب پیدا کرد میترسم خیلی گرون درآد هزینه هامون. راستش یه دوستی بالا اشاره کردن که ما هزینه های بیشتری رو باید تقبل کنیم تو این راه و بهتره ندیده بگیریم این مسائل رو ولی خدایی وقتی یکی دست و بالش خالیه باید تا جای ممکن به فکر کاهش هزینه ها باشه. غیره اینه!!!!
من واسه رفتن از الان به فکر فروختن خونه ام چون همین هزینه انکارا رو هم باید از این و اون قرض کنم.... زندگی همینه دیگه Big Grin واسه بعضیها راحته واسه بعضیها هم سخته ولی برای بعضی ها خیلی سخته Wink

خوش به سعادت شما كه خونه داري دوست خوبم، من كه مستاجرم و براي همين مسافرت 15 ميليون تومان وام گرفتم چي بگم؟Sad
اميدوارم خدا اونقدر بهمون بده كه به هيچ وجه نگران اين چيزها نباشيم
تشکر کنندگان: nedh ، mea694 ، M_Ti ، ASALI ، fire dragon ، mitme ، ensan ، SOROUSHSOFT ، AsemanAbee ، lilistar ، rezagh ، امیر مهاجر ، f1f
آقا پیمان 750 دلار همه چی باهم.

عکس قفسه سینه و ازمایش خون نفری 45 دلاره که شامل بچه نمیشه . برای پدرومادر میشه 90 دلار.یا می تونید به لیره بدید میشه 170 لیر.

بقیه یعنی ششصدو خرده دلار هزینه معاینه و واکسنهای سه نفره.
تشکر کنندگان: peyman1355 ، sayeh_m ، mdna ، ASALI ، AsemanAbee ، lilistar ، far-dv2013 ، rezagh ، achi686
بچه ها نگران نباشید هممون مثل همیم من واسه اینجا 7 تومن نزول کردم 2 تومن وام و 1 میلیون هم از رفیقم گرفتم
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان
تشکر کنندگان: peyman1355 ، ASALI ، mitme ، raham ، mrr777 ، AsemanAbee ، lilistar ، rezagh ، achi686 ، nedh ، پدی ، f1f
(2012-10-31 ساعت 10:43)mea694 نوشته:  بچه ها نگران نباشید هممون مثل همیم من واسه اینجا 7 تومن نزول کردم 2 تومن وام و 1 میلیون هم از رفیقم گرفتم

درود بر شما دوست گرامي

چه خبر؟ جواب مديكالتون رو گرفتيد؟ براي مصاحبه تشريف برديد يا خير؟ اگر فكر مي كنيد نكته خاصي اونجا ديديد يك دنيا از محبتتون ممنون ميشم براي بچه ها بنويسيد تا ازشون استفاده كنيم

بازم ممنون
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، lilistar ، پدی
(2012-10-30 ساعت 16:19)peyman1355 نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 15:57)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 15:05)peyman1355 نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 01:10)sph نوشته:  [quote='mea694' pid='229731' dateline='1351531740']

دوست گرامي بابت تجربيات بسيار ارزشمند شما سپاسگزارم

سوالي دارم، به شما و همسرتون نوبت دوم واكسن هاي كزاز و آبله مرغان رو زد؟ يعني چي؟ اين واكسن ها تا جاييكه من ميدونم اصلا و ابدا نيازي به نوبت دوم ندارن ؟؟؟
اين دكتر اونگان ظاهرا براي خودش خوب كاسبي راه انداخته، خدا بهش رحم كنه باهاش اونجا درگير نشم چون به هيچ قيمتي اجازه نميدم ما رو موش آزمايشگاهي بكنه، همسر من خودش پرستاره و كاملا از اين مسائل آگاهي داره، دعا ميكنم اين حماقت رو نكنه كه بخواد به ما واكسني رو خارج از قوانين و اصول پزشكي تزريق كنه و گرنه..........

(2012-10-29 ساعت 20:15)پدی نوشته:  آقاپیمان گل فکر نکنم راهنمایی شما تبلیغ حساب بشه باز از لطف حضرتعالی ممنون

پيمان جان اين آقا متاسفانه به خوردن حروم عادت كرده و نميشه باهاش كاري كرد Sad
پسر دايي من 20 جون امسال مصاحبه داشت و خودش هم دكتر بود!!! بعد از اينكه با آقاي دكتر كلي بگو و بخند هم داشتند و ايشون هم متوجه شدند كه پسر دايي من دكتر هست با اين وجود بعد از بگو و بخند رو به پسر داييم كرد و گفت: واكسن TD رو كه بايد بزني چون فقط يكبار زدي و اين واكسن 2 مرحله اي هست براي آبله مرغان هم تست بنويسم يا واكسنشو ميزني؟؟؟؟
پسر داييم هم كه از تعجب وا مونده بود بهش گفت كه آبله مرغان رو گرفتم ولي ديگه باهات بحثي ندارم هر چي ميخاي بزن!!!
اونم يك TD و يك آبله مرغان بهشون زده بود و با تست خون و عكس قفسه سينه خودش و خانومش روي هم 525 دلار پياده شده بودند با اينكه كارت واكسن كاملي داشتند و تست آبله مرغان رو هم از ايران گرفته بودند.
حتي ميگفت يكي قبل از ما رفته بود پيش دكتر و سر واكسن آبله مرغان با دكتر دعواش شده بود و پافشاري كرده بود كه من آبله مرغان گرفته ام و دكتر هم ازش قبول نكرده بود و براش تست نوشته بود. پسر داييم ميگفت روز بعد كه براي گرفتن نتيجه آزمايشات رفته بوديم همون پسر رو ديديم كه داشت به زمين و زمان حرف زشت ميداد و ميگفت اينا از مخصوصا" آزمايش آبله مرغان منو منفي زدن و قسم ميخورد كه من آبله مرغان گرفتم بعد كه پسر داييم باهاش صحبت كرد مثل اينكه نتيجه تست آبله مرغانش رو هم منفي زده بودند و متاسفانه هم هزينه تست آبله مرغان رو ازش گرفتن و هم واكس آبله مرغان رو به زور بهش زده بودن!!!

پس با اين حساب خدا به داد دكتر اونگان برسه، اگر خداي ناكرده قرار باشه همچين كاري رو با من بكنه فكر كنم قيد ويزا و همه چيزو بزنم و بفرستمش همونجا تو مركز درماني اش 6 ماه رو تخت بخوابه ( البته ااگر زنده بمونه ) .
اميدوارم كار اصلا به اونجاها نكشه و مثل بچه خوب كارشو انجام بده و تموم بشه بره پي كارش

من از بس که از این دکتر اونگان توی این فاروم ها بد گفتن ، تصمیم گرفتم کار مدیکالمو استانبول انجام بدم . وقت بیمارستان و تست PPD بچه هارو هم گرفتم و فقط 1-2 شب میام آنکارا . بقیه زمانم رو تو استانبول خواهم بود . حتما به وقتش تجربه بیمارستان آمریکایی ها در استانبول رو براتون مینویسم .
شماره کیس: 2013AS000016XX
تاریخ رویت قبولی: JUN 16th 2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
ارسال فرم های سری اول: Jun 21
دریافت توسط کی سی سی:14 Jun 26 ,cnfrmd Aug
کارنت شدن کیس: Aug 15
تاریخ مصاحبه :هفته اول دسامبر
جمع تقریبی هزینه ها: عکس +پست 80 +ترجمه 170+واکسن 140
تشکر کنندگان: peyman1355 ، afs ، mrr777 ، AsemanAbee ، fire dragon ، پدی ، payam62 ، ASALI ، sayeh_m
(2012-10-31 ساعت 10:18)nedh نوشته:  دوستان بچه دار، اینجا میاید مجهز بیاید. هر چیزی که فکر می کنید الان توی خونه لازم میشه و استفاده می کنید با خودتون بیارید. برای بچه خوراکی ، لباس حسابی بیارید.

اینجا هوا بهاریه خیلی سرد نیست البته الان. ولی برای بچه کلاه و شال گردن بیارید. هتلها با اینکه مجهزه ولی دمپایی و خمیر دندان نداره بیارید.

آدرسها خیلی سرراسته نگران ادرسها نباشید. اگه هتلتون نزدیک میدون کیزیلای باشه که انتهای همون بلوار اتاتورکه ، اونوقت خیلی راحتتید اصلا گیج نمی شید.

از میدون کیزیلای حالا هتلتون هرجاش که هست از جنوب به سمت شمال که بیاید اگر مثلا ده دقیقه پیاده بیاید بالا خیابان ج اف کندی رو می بینید و سفارت کاملا مشخصه و پرچم کشور اینده امون Smile موج می خوره.از جنوب به شمال سفارت سمت راست میشه. اگر حدود 20 دقیقه پیاده بیاید بالا پلاکهارو بخونید پلاک 237 مطب اونگانه پایین مطب کتاب فروشی و سر کوچه تابلوی کتابفروشی DOST کاملا مشخصه. مطب سمت چپ بلوار میشه از پایین به بالا بیاید.

نگران نباشید. تنها نگرانی که باید داشته باشید این هست که ترکها مطلقا مطلقا انگلیسی بلد نیستند. یا اینکه بلد هستند ولی شما رو مجبور می کننند که ترکی حرف بزنید. اونوقت خوشحال میشن و باهاتون ارتباط برقرار می کنند. در کل البته این هم زیاد مهم نیست زبان اشاره خیلی اینجا کاربرد داره. قشنگ ادرسها رو بهتون با دست و پانتومیم نشون میدن.

شما کدوم هتل هستید ؟ راضی هستید ؟ اتاق شبی چند ؟
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان: ASALI
(2012-10-31 ساعت 11:56)sph نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 16:19)peyman1355 نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 15:57)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 15:05)peyman1355 نوشته:  
(2012-10-30 ساعت 01:10)sph نوشته:  [quote='mea694' pid='229731' dateline='1351531740']

دوست گرامي بابت تجربيات بسيار ارزشمند شما سپاسگزارم

سوالي دارم، به شما و همسرتون نوبت دوم واكسن هاي كزاز و آبله مرغان رو زد؟ يعني چي؟ اين واكسن ها تا جاييكه من ميدونم اصلا و ابدا نيازي به نوبت دوم ندارن ؟؟؟
اين دكتر اونگان ظاهرا براي خودش خوب كاسبي راه انداخته، خدا بهش رحم كنه باهاش اونجا درگير نشم چون به هيچ قيمتي اجازه نميدم ما رو موش آزمايشگاهي بكنه، همسر من خودش پرستاره و كاملا از اين مسائل آگاهي داره، دعا ميكنم اين حماقت رو نكنه كه بخواد به ما واكسني رو خارج از قوانين و اصول پزشكي تزريق كنه و گرنه..........

(2012-10-29 ساعت 20:15)پدی نوشته:  آقاپیمان گل فکر نکنم راهنمایی شما تبلیغ حساب بشه باز از لطف حضرتعالی ممنون

پيمان جان اين آقا متاسفانه به خوردن حروم عادت كرده و نميشه باهاش كاري كرد Sad
پسر دايي من 20 جون امسال مصاحبه داشت و خودش هم دكتر بود!!! بعد از اينكه با آقاي دكتر كلي بگو و بخند هم داشتند و ايشون هم متوجه شدند كه پسر دايي من دكتر هست با اين وجود بعد از بگو و بخند رو به پسر داييم كرد و گفت: واكسن TD رو كه بايد بزني چون فقط يكبار زدي و اين واكسن 2 مرحله اي هست براي آبله مرغان هم تست بنويسم يا واكسنشو ميزني؟؟؟؟
پسر داييم هم كه از تعجب وا مونده بود بهش گفت كه آبله مرغان رو گرفتم ولي ديگه باهات بحثي ندارم هر چي ميخاي بزن!!!
اونم يك TD و يك آبله مرغان بهشون زده بود و با تست خون و عكس قفسه سينه خودش و خانومش روي هم 525 دلار پياده شده بودند با اينكه كارت واكسن كاملي داشتند و تست آبله مرغان رو هم از ايران گرفته بودند.
حتي ميگفت يكي قبل از ما رفته بود پيش دكتر و سر واكسن آبله مرغان با دكتر دعواش شده بود و پافشاري كرده بود كه من آبله مرغان گرفته ام و دكتر هم ازش قبول نكرده بود و براش تست نوشته بود. پسر داييم ميگفت روز بعد كه براي گرفتن نتيجه آزمايشات رفته بوديم همون پسر رو ديديم كه داشت به زمين و زمان حرف زشت ميداد و ميگفت اينا از مخصوصا" آزمايش آبله مرغان منو منفي زدن و قسم ميخورد كه من آبله مرغان گرفتم بعد كه پسر داييم باهاش صحبت كرد مثل اينكه نتيجه تست آبله مرغانش رو هم منفي زده بودند و متاسفانه هم هزينه تست آبله مرغان رو ازش گرفتن و هم واكس آبله مرغان رو به زور بهش زده بودن!!!

من از بس که از این دکتر اونگان توی این فاروم ها بد گفتن ، تصمیم گرفتم کار مدیکالمو استانبول انجام بدم . وقت بیمارستان و تست PPD بچه هارو هم گرفتم و فقط 1-2 شب میام آنکارا . بقیه زمانم رو تو استانبول خواهم بود . حتما به وقتش تجربه بیمارستان آمریکایی ها در استانبول رو براتون مینویسم .

والا ریسکش زیاده، که بخواهید برگردید استانبول، چون ایشالله ویزای یه ضرب میگیرین و مجبورین بمونید آنکارا تا پاسپورتاتون رو بهتون بدن، اونوقت بدون پاسپورت تویه گشور دیگه از این شهر به اون شهر خیلی مطمئن نیست!
من خودم قصد داشتم بلیط رفتم رو به استانبول بگیرم و برگشت رو از آنکارا
-
راستی کسی اینجا هست بخواد با اتوبوس یا قطار بره؟
شماره کیس : 2013asxxx
رویت قبولی : 1 may
ارسال فرمهای اولیه : 24 June
تاریخ مصاحبه : دسامبر / آنکارا
ویزای یکضرب
سفرنامه
تشکر کنندگان: پدی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان