کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2012-11-02 ساعت 20:09)پدی نوشته:  ولی من فکر میکنم تا انجا که ممکنه ادم پولش را به این ترکیه ایها نده.

اگه اون دکتره بزاره پولی بمونهSad
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان: nedh ، dreamer60 ، پدی ، ASALI ، peyman1355 ، mercedeh2011 ، aziking ، achi686 ، Ali DV-2013
راست می گید . اما این مقبره اتاتورک که رایگانه. فقط هزینه مترو داره . تماشایی هستش حوصله اتون سررفت می تونید برید. غیر ازدکتر از بقیه اشون من بدی ندیدم خیلی مهربون هستند.فقط از انگلیسی حرف زدن بدشون میاد شدیدا ! همون علم و اشاره استفاده کنید بهتره!

دوستانی که دارید آماده میشید که بیاید، اگر بچه کوچیک همراهتون نیست و میخواید صرفه جویی کرده باشید توی هزینه کنسرو با خودتون بیارید. غذاهای اینجا خیلی کیفیت نداره. یکسره نمیشه فست فود خورد و غذاهای محلیشون هم ما زیاد دوست نداشتیم. چیپس و قاقالی لی هم حتما برای خودتون بیارید اینجا بسیار گرونه.
تشکر کنندگان: sayeh_m ، AsemanAbee ، IN.USA@2013 ، dreamer60 ، پدی ، ASALI ، peyman1355 ، studpk ، Ali DV-2013
(2012-11-01 ساعت 00:08)studpk نوشته:  ببخشيد قبلا نوشته بودم حواسم نبود الآن. Risiss Otel
http://www.ankararisissotel.com/
دوست عزیز با تشکر توضیحات شما ، میشه در مورد چگونگی رزرو این هتل توضیح بدید .
2013AS3##/آنکارا/کارنت اکتبر/مصاحبه اواخر نوامبر/کلیرنس 65 روز/دریافت ویزا ابتدای فوریه /مقصد کالیفرنیا
تشکر کنندگان: studpk
Smile 
دوستان من کلی توی این فروم گشتم و نتونستم یک راهنمای جامع پیدا کنم.
چند تا سوال دارم:
اول اینکه توی سفارت چند دلار باید بدیم بهشون؟
دوم اینکه مدارک رو قبل از مصاحبه پست کنیم؟ ترجمه ها رو؟ پس چرا توی Step4 چیزی در این مورد نگفته؟
سوم اینکه برای دکتر چند دلار کنار بذاریم؟
.....
پیشاپیش از پاسختون متشکرمRolleyes
وبلاگم
سفرنامه1
سفرنامه2
تاریخ ورود به آمریکا 4/4/2013
شهر اقامت: Houston, Texas
تشکر کنندگان:
سلام ندا جان،جواب سوالایی رو که میدونم میگم بقیه دوستان هم نظر بدن.
1-توی سفارت به ازای هر نفری که مصاحبه میشه باید 330 دلار بدید 2- مدارک رو حداقل 15 روز به مصاحبه ارسال کنید، اصل مدارک رو با خودتون میبرید ولی اصل ترجمه ها به اضافه کپی هایی که از اصل مدارک تهیه کردید با پست ارسال میکنید ما از پست آرامکس استفاده کردیم. 3- برای دکتر هم که والا ما شانس اوردیم واکسن نخوردیم، نفری 70 دلار برای معاینه دادیم و نفری 47.5 دلار برای آزمایش و عکس قفسه سینه. حالا شما یه هزینه هم برای احتیاط برای واکسن در نظر بگیرید.
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
تشکر کنندگان: ASALI ، fire dragon ، IN.USA@2013 ، aziking ، studpk ، amir82 ، پدی ، Ali DV-2013 ، nedaUSA ، r_ent ، AsemanAbee ، Emma_a432 ، lilistar
(2012-11-02 ساعت 21:23)m2013 نوشته:  
(2012-11-01 ساعت 00:08)studpk نوشته:  ببخشيد قبلا نوشته بودم حواسم نبود الآن. Risiss Otel
http://www.ankararisissotel.com/
دوست عزیز با تشکر توضیحات شما ، میشه در مورد چگونگی رزرو این هتل توضیح بدید .

راستش من از سايت booking.com رزرو كردم كه اطلاعات كرديت كارت مي خواد. اما ميدونم آژانسا تو ايران اگه مشخصات هتلو بهشون بدين و ازشون بخواين هر هتلي باشه براتون رزرو مي كنن. يه راه ديگه هم كه من امتحان نكردم رزرو از طريق سايت خود هتل هست.

1. سايتي كه من رزرو كردم:
http://www.booking.com/hotel/tr/ankara-r...d97;dcid=1

2. سايت خود هتل كه بايد فرمشو پر كنين:
http://www.en.ankararisissotel.com/reservation

به نظر اين فرمو پر مي كنين بعدش باهاتون با ايميل تماس مي گيرن. اگه مثل هتل هاي ديگه باشه رزروتون انجام ميشه فوقش با ارسال اسكن صفحه اول پاس و اينجا شب آخر اقامتتون پرداخت مي كنين ولي به هر حال من امتحان نكردمش.
باز هم اگه سوالي بود در خدمتم.
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
تشکر کنندگان: sayeh_m ، ASALI ، m2013 ، honey62 ، IN.USA@2013 ، peyman1355 ، Ali DV-2013 ، r_ent ، AsemanAbee ، f1f ، Szsanazsz
همون طور که بچه ها گفتند جاهای دیدنی انیتکبیر هستش.من میخام یه جای مجانی دیگه معرفی کنم به نام باغ وحش.ما تو اصفهان یه باغ پرندگان با چندتاکلاغ سیاه داریم که قیمت بلیطش هم ارزش دیدن نداره.اما اینا باغ وحششون این وقت سال مجانیه و خیلی دیدنی.حتما حتما برید ببینید.آدرسشم قاضی ماحالسی هستش[gazi mahallesi].از میدان کورتولوش که ما هستیم باید یه مقدار پیاده برید سمت پارکش بعد آخر پارک یه پل بزرگه که زیرش اتوبوسای کوچیکه که میتونین نفری 2 لیر بدین برین تا دم در باغ وحش.
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، studpk ، nedh ، IN.USA@2013 ، peyman1355 ، Ali DV-2013 ، r_ent ، AsemanAbee ، lilistar
راستی هر جا هتل میگیرین مواظب باشین توی ulus هتل ها محل فروش خانم هاس.ما همین بلا سرمون اومد و شب اول تو اون هتلی که بودیم تا صبح صدای زن و مرد و خنده و صدای در میومد.که واقعا وحشتناک بود برام.این مطلبم سعید که توی هاستل اینجا شبها کار میکنه بهم گفت.
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، fire dragon ، studpk ، IN.USA@2013 ، peyman1355 ، Ali DV-2013 ، AsemanAbee ، lilistar
دوستان عزیز،من چهار ماهه به خاطر اینکه درسم تموم شد و میبایست قبل از مشمول سربازی بودن از ایران خارج میشدم استانبول هستم .چند وقته توی یک آژانس هواپیمایی روزها رو میگذرونم.اگر فکر میکنید کمکی ازم بر میاد در هر رابطه ای بهم بگید سعی میکنم راهنمایی کنم
تشکر کنندگان: achi686 ، IN.USA@2013 ، amir82 ، afs ، studpk ، پدی ، Ali DV-2013 ، rira1982 ، sayeh_m ، mrr777 ، AsemanAbee ، Emma_a432 ، lilistar ، mgolchin13
(2012-11-03 ساعت 05:12)mea694 نوشته:  همون طور که بچه ها گفتند جاهای دیدنی انیتکبیر هستش.من میخام یه جای مجانی دیگه معرفی کنم به نام باغ وحش.ما تو اصفهان یه باغ پرندگان با چندتاکلاغ سیاه داریم که قیمت بلیطش هم ارزش دیدن نداره.اما اینا باغ وحششون این وقت سال مجانیه و خیلی دیدنی.حتما حتما برید ببینید.آدرسشم قاضی ماحالسی هستش[gazi mahallesi].از میدان کورتولوش که ما هستیم باید یه مقدار پیاده برید سمت پارکش بعد آخر پارک یه پل بزرگه که زیرش اتوبوسای کوچیکه که میتونین نفری 2 لیر بدین برین تا دم در باغ وحش.

باغ پرندگان اصفهان حداقل چند تا پرنده داره .مال تهران مگس وزنبور هم نداره
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
تشکر کنندگان: mea694 ، sayeh_m ، r_ent
چند دقيقه پيش من با رسپشن هتلي كه هستم صحبت كردم گفتم براي ماه دسامبر قيمت رو چند ميگي؟ گفت اتاق سينگل شبي 90 لير و اتاق دابل شبي 160 لير. يعني حدودا سينگل 50 و دابل 90 دلار. با همون شرايطي كه من توي سفرنامم گفتم. ضمنا هتل 4 ستاره بوتيك هست كه من گفتم كلا يك ستاره هم ندارن و همش فكر مي كردم چرا در حقشون اينقدر اجحاف شده Big Grin

گفتم كرديت كارت اگه بخواي ايرانيا ندارن. گفت نه اصلا لازم نيست. قرار شد اگر خواستين به من بگين براتون رزرو كنم و شب آخر اقامتتون پرداخت كنين. حالا اگر ديدين كه مناسب هست برام پيغام خصوصي بذارين
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
تشکر کنندگان: peyman1355 ، sayeh_m ، r_ent ، AsemanAbee ، Emma_a432 ، soroush253 ، Szsanazsz
(2012-11-02 ساعت 13:26)studpk نوشته:  يك نكته اي خواستم بگم كه مدارك من براي سفارت فقط 7 روز مونده به مصاحبه رسيد آنكارا با پست TNT كه من همون روز براي سفارت ايميل زدم و فرداش تاييد كردن كه رسيده و روز بعدش هم ايميل اومد براي اينكه چه مداركيو ببرم و ... . پس اگر مدارك 15 روز قبل هم نرسيد و ديرتر شد نگران نشين. البته مسلما بهتره كه سر موقع برسه و ديگه خيالتون راحت باشه.

یه سوال
شما کپی ترجمه مدارکتون رو فرستادین؟ دیگه چی رو فرستادین واسشون؟
وبلاگم
سفرنامه1
سفرنامه2
تاریخ ورود به آمریکا 4/4/2013
شهر اقامت: Houston, Texas
تشکر کنندگان:
(2012-11-03 ساعت 14:23)nedaUSA نوشته:  
(2012-11-02 ساعت 13:26)studpk نوشته:  يك نكته اي خواستم بگم كه مدارك من براي سفارت فقط 7 روز مونده به مصاحبه رسيد آنكارا با پست TNT كه من همون روز براي سفارت ايميل زدم و فرداش تاييد كردن كه رسيده و روز بعدش هم ايميل اومد براي اينكه چه مداركيو ببرم و ... . پس اگر مدارك 15 روز قبل هم نرسيد و ديرتر شد نگران نشين. البته مسلما بهتره كه سر موقع برسه و ديگه خيالتون راحت باشه.

یه سوال
شما کپی ترجمه مدارکتون رو فرستادین؟ دیگه چی رو فرستادین واسشون؟

كپي كامل از تمام صفحات پاسپورت
ترجمه شناسنامه و كارت ملي
كپي مدرك ليسانس (براي من نياز به ترجمه نداشت)
ترجمه پيش دانشگاهي و ديپلم
عدم سوء پيشينه از سوئد
ترجمه سند و ارزشيابي
2 تا هم نامه از بانك (يك حساب مشترك و يك حساب شخصي)
2 قطعه عكس پشت نويسي شده
فرم سفارت آنكارا
پرينت نامه مصاحبه از كي سي سي

*ترجمه ها هم كه يك كپي از اصل مدرك بهشون الصاق شده.
تشکر کنندگان: reza6966 ، IN.USA@2013 ، peyman1355 ، naarestan ، r_ent ، AsemanAbee ، Emma_a432 ، mea694
(2012-10-29 ساعت 21:59)mea694 نوشته:  ....صبح 12 لیر دادم تاکسی آوردم han hostel که یه اتاق چهار تخته با حمام و دستشویی مشترکو شبی 60 لیر یعنی 3 شب 100 دلار بهم داد.واقعا تمیزه و اتو واسه لباساتون هم هست. بعد از اونجا صبح پیاده اومدیم تا دکتر ااونگان لعنتی.یکم واسه تنبلا راهش زیاده ولی پیاده روی بهتر از پول دادن به ایناس...
اگه قرار به رفتن هاستل هست Deeps Hostel رو هم در نظر بگیرین. تنها هاستلی بود که حداقل 4 نفر از 2012ایها ازش استفاده کردن و تقریباً همه راضی بودن. مشکل هاستل ها گویا سرویس و آشپزخونه ی مشترکه که برای کیس های خانوادگی ممکنه جالب نباشه ولی برای مجردهایی که دنبال صرفه جویی هستن خیلی هم خوبه. اشکال دیپس طولانی بودن فاصله اش تا سفارت بود گویا. هزینه هر شب اقامت هم 40 تا 60 لیر. باید چونه بزنین با مسئولش که دختر خانمی هست گویاBig Grin. آدرس وبسایتش: http://www.deepshostelankara.com. اینترنتشم رایگانه دوستان.
تشکر کنندگان: reza6966 ، studpk ، Szsanazsz ، Ali DV-2013 ، sayeh_m ، r_ent ، AsemanAbee ، ASALI ، lilac ، farmiz ، Emma_a432 ، bardia9 ، mea694 ، lilistar
سلام دوستان مصاحبه من هفته اول دسامر هست و تصمیم دارم که با اتوبوس برم انکارا ایا کسی تجربه سفر با اتوبوس تو این فصل رو داره ؟؟ Big GrinBig Grin
شماره کیس :2013AS00002013
کنسولگری: انکارا
ارسال فرم :25 می
تاریخ مصاحبه:6دسامبر
افراد کیس:2نفر
ویزا:یک ضرب Big Grin
تشکر کنندگان: r_ent ، mea694

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان