کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2012-11-03 ساعت 14:23)nedaUSA نوشته:  
(2012-11-02 ساعت 13:26)studpk نوشته:  يك نكته اي خواستم بگم كه مدارك من براي سفارت فقط 7 روز مونده به مصاحبه رسيد آنكارا با پست TNT كه من همون روز براي سفارت ايميل زدم و فرداش تاييد كردن كه رسيده و روز بعدش هم ايميل اومد براي اينكه چه مداركيو ببرم و ... . پس اگر مدارك 15 روز قبل هم نرسيد و ديرتر شد نگران نشين. البته مسلما بهتره كه سر موقع برسه و ديگه خيالتون راحت باشه.

یه سوال
شما کپی ترجمه مدارکتون رو فرستادین؟ دیگه چی رو فرستادین واسشون؟
من هرچی توی سایت سفارت رو گشتم چیزی که بگه مدارک رو بفرستین پیدا نکردم.
شما چیا رو فرستادین؟ اصل یا کپی؟
مرسی
وبلاگم
سفرنامه1
سفرنامه2
تاریخ ورود به آمریکا 4/4/2013
شهر اقامت: Houston, Texas
تشکر کنندگان:
(2012-11-03 ساعت 20:44)nedaUSA نوشته:  
(2012-11-03 ساعت 14:23)nedaUSA نوشته:  
(2012-11-02 ساعت 13:26)studpk نوشته:  يك نكته اي خواستم بگم كه مدارك من براي سفارت فقط 7 روز مونده به مصاحبه رسيد آنكارا با پست TNT كه من همون روز براي سفارت ايميل زدم و فرداش تاييد كردن كه رسيده و روز بعدش هم ايميل اومد براي اينكه چه مداركيو ببرم و ... . پس اگر مدارك 15 روز قبل هم نرسيد و ديرتر شد نگران نشين. البته مسلما بهتره كه سر موقع برسه و ديگه خيالتون راحت باشه.

یه سوال
شما کپی ترجمه مدارکتون رو فرستادین؟ دیگه چی رو فرستادین واسشون؟
من هرچی توی سایت سفارت رو گشتم چیزی که بگه مدارک رو بفرستین پیدا نکردم.
شما چیا رو فرستادین؟ اصل یا کپی؟
مرسی
کپی مدارک رو میفرستین.( اصل رو با خودتون میبرین )ولی اصل تمکن مالی رو میفرستین.مدارک هم اونهایی لازم هست که سایت سفارت آ م ر ی ک ا در آنکارا خواسته.
کیس نامبر:2013AS00000XXX -کنسولگری:آنکارا - افراد کیس:3 -مصاحبه:NOV,دریافت برگه آبی و فرم 9 سئوالی -20 DEC کلیر شدیمBig Grin
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، r_ent ، Saeedv13 ، peyman1355
(2012-11-03 ساعت 17:12)me-mo نوشته:  سلام دوستان مصاحبه من هفته اول دسامر هست و تصمیم دارم که با اتوبوس برم انکارا ایا کسی تجربه سفر با اتوبوس تو این فصل رو داره ؟؟ Big GrinBig Grin

دوست گرامي من اواخر آذر سال 75 از مسير زميني از تركيه عبور كردم، اون موقع اتوبوسها فقط از اين مدل هاي قديمي 302 يا 303 بنز بود ( اگر اشتباه نكنم ) و خود صاحب ماشين پشت اتوبوس هم يه بخاري اضافي نصب كرده بود، اما مگه جواب ميداد ! Sad
بد جوري همه لرزيديم، خدا خيرش بده يكي از كساني كه اون موقع پتو براي فروش مي برد سوريه همه پتوهاش رو بين مسافرا تقسيم كرد وگرنه از سرما مي مرديمSad
البته اتوبوس هاي امروزي خيلي مجهز تر و پيشرفته تر شدند و فكر نمي كنم با همچين مسئله اي روبرو بشيد.
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: ASALI ، lilistar ، AsemanAbee
(2012-11-04 ساعت 08:51)peyman1355 نوشته:  [quote='me-mo' pid='231540' dateline='1351946525']
سلام دوستان مصاحبه من هفته اول دسامر هست و تصمیم دارم که با اتوبوس برم انکارا ایا کسی تجربه سفر با اتوبوس تو این فصل رو داره ؟؟ Big GrinBig Grin
من سه سال پیش بهمن ماه زمینی رفتم ارزروم که 4 ساعت با مرز ایران فاصله داره اتوبوس خوب و گرم بود ولی راه خیلی طولانیه مخصوصا که جاده ها برفی بود و اتو بوس یواش میرفت در ضمن در مرز هم یه دو سه ساعتی معطل شدیم ولی در کل مشکل خاصی نیست مخصوصا اگر بتونید تو اتوبوس بخوابیدBig Grin
کیس نامبر :2013AS1XX / آنکارا / 2 نفر /مصاحبه:w4 نوامبر /کلیر شدن: 11 JAN/ ورود به نیویورک:۹ فوریه/ساكن هيوستون
سفرنامه
تشکر کنندگان:
من مدارکم 23 اکتبر با آرامکس deriver شده بود ایمیل زدم همون روز واسه تایید که با توجه به تعطیلات عید قربان 1 نوامبر جواب دادند که مدارک رسیده.دستشون درد نکنه Smile
کیس نامبر :2013AS1XX / آنکارا / 2 نفر /مصاحبه:w4 نوامبر /کلیر شدن: 11 JAN/ ورود به نیویورک:۹ فوریه/ساكن هيوستون
سفرنامه
تشکر کنندگان: Emma_a432 ، AsemanAbee ، r_ent
(2012-11-03 ساعت 17:12)me-mo نوشته:  سلام دوستان مصاحبه من هفته اول دسامر هست و تصمیم دارم که با اتوبوس برم انکارا ایا کسی تجربه سفر با اتوبوس تو این فصل رو داره ؟؟ Big GrinBig Grin
من از یه دانشجوی ایرانی اینجا سوال کردم بهم گفت که خودم از آنکارا تا شهر وان رو با هواپیما میرم و از اونجا تا ارومیه که شهرشونه را با اتوبوس 4 ساعته میره.
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان
تشکر کنندگان:
On the day of your interview, please bring the following documents to our office and hand them to the Consular Greeter in the following order:

· Passport

· Medical report

· ADDRESS in the United States

· Diploma (original/translation/copy)

· Birth Certificate (Shenasname) (original/translation/copy)

· Marriage Certificate (original/translation/copy)

· Original Financials with TWO MORE sets of copies

· $330 Diversity Visa application fee per person, payable by credit card or in cash (if you prefer to pay in cash, please bring exact change).

· If there has been any change in the information provided on the DS-230 Part 1, Part 2 and DSP-122 forms please bring updated forms to your interview.

Please make sure to have all of the documents listed above in your possession on the day of your interview. Failure to submit all of the listed documents will cause delay in your interview process and in the issuance of your visa.

We would like to remind you that additional documentation, information or processing may be required for your file after the interview.

Note: You should never pay for travel arrangements (e.g., airfare, hotels) without having a visa in your possession. The U.S. Embassy accepts no responsibility if you do so. We are able to issue most visas within three-five business days of interview; however, we are unable to guarantee the issuance of a U.S. visa before a fixed travel date. You risk significant financial losses if you ignore this advice.

Please include your case number in all correspondence.

We hope this information is helpful to you.

بچه ها اینم ایمیل سفارت که البته من قسمت note متوجه نشدم .
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان
تشکر کنندگان: mdna ، r_ent ، studpk ، mahsa 662547 ، aziking ، fire dragon ، AsemanAbee ، Szsanazsz
نظر من:
نوتش مهم نیس خیلی!
گفته بلیطتون رو اگه از الان بگیرین و کاراتون طبق برنامه ریزی که خودتون دارین میکنین پیش نره،‌اونا خسارتی رو پرداخت نمیکنن. (ما هم همچین توقعی نداشتیم خُب!)
درستش رو بگم:
گفته تا قبل از اینکه ویزا بگیرین،‌هتل و بلیط و ... تون رو نگیرین واسه امریکا!
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان: rezagh ، lilistar ، AsemanAbee
(2012-11-04 ساعت 11:51)mea694 نوشته:  On the day of your interview, please bring the following documents to our office and hand them to the Consular Greeter in the following order:

· Passport

· Medical report

· ADDRESS in the United States

· Diploma (original/translation/copy)

· Birth Certificate (Shenasname) (original/translation/copy)

· Marriage Certificate (original/translation/copy)

· Original Financials with TWO MORE sets of copies

بچه ها اینم ایمیل سفارت که البته من قسمت note متوجه نشدم .
مثل اینکه مدارکی که خواستن برا هر کیس فرق میکنه از ما اینارو خواستند:
Passport

- Photos

- Medical report

- Diploma (original)

- Birth Certificate (Shenasname) (original)

- Marriage Certificate (original)

- Military card (original)

در ضمن اون Note هم چیز خاصی نیست تو دستورالعمل سفارت صفحه 6 هم همین رو گفته یعنی تا قبل از گرفتن ویزا بلیط و هتل نگیرید چون ما نمیتونیم تضمین کنیم که تو اون تاریخهای شما ویزا به دستتون برسه و ممکنه ضرر مالی کنید.
سفرنامه
تشکر کنندگان: ASALI ، studpk ، mea694 ، r_ent
(2012-11-04 ساعت 12:10)nedh نوشته:  نتیجه مصاحبه های 1 نوامبر:

از یکی از یک نوامبری ها اطلاعات کسب کردیم.همه امده بودند یعنی هر 10 کیس بودند.
همه غیر از یکنفر برگه آبی. یک نفر مجرد یکضرب. یک نفر جوان 17 ساله مثل edge دیپلم 11 ساله برگه صورتی که گفتن بره دیپلم بگیره بیاره.
آفیسر : خانم جوان ایرانی خوش برخورد .کل مصاحبه زیر 3 دقیقه طول میکشه. در مورد اسپانسر و حساب بانکی سخت گیری نمی کنند خیالتون راحت.

به امید موفقیت بقیه.

دوست گرامي بابت خبرتون بسيار سپاسگزارم
دليل اينكه چرا از 10 نفر 1 نوامبري ها 8 نفر برگه ابي گرفتند رو متوجه نشديد چيه؟ چه دليلي داره كه از 10 نفر 8 نفر كليرنس بخورند؟ اين مسئله خيلي آدم رو ناراحت ميكنهSad
مگه ممكنه 8 تا خانواده همگي نقص مدارك داشته باشند يا كجاي كارشون ايراد داره؟ من كه حدس ميزنم به خاطر شلوغي سفارت و تراكم كاري برگه آبي ميدهند تا سر فرصت بتوانند ويزا ها رو صادر كنند وگرنه همه ما هيچكدوم فكر نكنم مدركي رو ناقص بگذاريمSad
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: AsemanAbee
خواهش می کنم برگه ابی به خاطر نقص مدرک یا ایراد کار نیست . اینطور که دوستمون گفت افیسر میگه : مدارک کامله و تشکر می کنه ولی میگه به دلیل یه سری روال اداری باید 4 تا 6 هفته دیگه مراجعه کنید برای دریافت ویزا .توی فرم PDF راهنما هم نوشته که همه ایرانیها و یکسری از ترکها باید انتظار این پروسه رو داشته باشند.
تشکر کنندگان: IN.USA@2013 ، Saeedv13 ، achi686 ، aziking ، lilistar ، AsemanAbee ، mitme ، r_ent
(2012-11-04 ساعت 12:44)nedh نوشته:  خواهش می کنم برگه ابی به خاطر نقص مدرک یا ایراد کار نیست . اینطور که دوستمون گفت افیسر میگه : مدارک کامله و تشکر می کنه ولی میگه به دلیل یه سری روال اداری باید 4 تا 6 هفته دیگه مراجعه کنید برای دریافت ویزا .توی فرم PDF راهنما هم نوشته که همه ایرانیها و یکسری از ترکها باید انتظار این پروسه رو داشته باشند.

پس اون فردي كه يكضرب ويزا ميگيره نياز به يكسري كار اداري نداره؟!!!
فرمايش شما كاملا متين و گرامي، بنده هم فايل PDF سفارت رو خوندم و همين فرمايش شما رو توش ديدم اما توي سفرنامه هاي سالهاي گذشته رو اگر خوانده باشيد مي بينيد كه ترك ها خيلي هاشون يكضرب ويزاشون رو ميگيرند اما اكثر ايراني ها كليرنس مي خورند، حالا چرا، من فكر ميكنم اون ديگه بر مي گرده به تبعيض بين ايراني ها و تركهاSad
من و امثال من با كلي هزينه اين همه راه رو ميريم كه توي كمتر از 3 دقيقه ما رو دست به سر كنند اونوقت تركها كه همون جا زندگي ميكنند و حتي يك صدم ما هم متقبل اين هزينه ها نميشن يكضرب ويزاشون رو ميگيرند و ميرنSad
اون سري از تركها هم كه بايستي انتظار بكشند حتما مشكل قانوني يا سوء پيشينه اي چيزي ممكنه داشته باشند كه بهشون كليرنس ميخوره وگرنه اونها هم يكضرب ميگيرند.
تشکر کنندگان: studpk ، dreamer60 ، سارا2013 ، ASALI ، AsemanAbee
(2012-11-04 ساعت 12:32)peyman1355 نوشته:  

همه غیر از یکنفر برگه آبی. یک نفر مجرد یکضرب. یک نفر جوان 17 ساله مثل edge دیپلم 11 ساله برگه صورتی که گفتن بره دیپلم بگیره بیاره.
آفیسر : خانم جوان ایرانی خوش برخورد .کل مصاحبه زیر 3 دقیقه طول میکشه. در مورد اسپانسر و حساب بانکی سخت گیری نمی کنند خیالتون راحت.

به امید موفقیت بقیه.

دليل اينكه چرا از 10 نفر 1 نوامبري ها 8 نفر برگه ابي گرفتند رو متوجه نشديد چيه؟ چه دليلي داره كه از 10 نفر 8 نفر كليرنس بخورند؟ اين مسئله خيلي آدم رو ناراحت ميكنهSad
مگه ممكنه 8 تا خانواده همگي نقص مدارك داشته باشند يا كجاي كارشون ايراد داره؟ من كه حدس ميزنم به خاطر شلوغي سفارت و تراكم كاري برگه آبي ميدهند تا سر فرصت بتوانند ويزا ها رو صادر كنند وگرنه همه ما هيچكدوم فكر نكنم مدركي رو ناقص بگذاريمSad

دوست من، پروسه صدور ویزا انقدر وقت گیر و پیچیده نیست که بخوان برگه ابی بدهند تا سر فرصت ویزا رو صادر کنند.

صدور ویزا یعنی پرینت مشخصات شما روی برگه ویزا و چسبوندن اون به پاسپورت و در نهایت امضا توسط سفیر یا سرکنسول. کل این مراحل به جز امضا که ممکن است امضا کننده سرش شلوغ باشه، ۱۰ دقیقه هم زمان نمی برد.

درسته انها قبل از ورود شما تمام مدارک رو دارند ولی یه چیزی که بهش دسترسی ندارند و خیلی مهم است اثر انگشت شماست که پس از مصاحبه برای اف بی ای ارسال میشود تا سوابق شما در جرایم سازمان یافته بررسی شود.

به نظر این حقیر دلیل اصلی کلیرنس خوردن افراد به همین علت است ولی در موارد اندکی به تشخیص افیسر مربوطه، ممکن است این پروسه حذف شود که منجر به ویزای یک ضرب میشود.
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
تشکر کنندگان: mdna ، peyman1355 ، studpk ، Saeedv13 ، afs ، achi686 ، mea694 ، aziking ، rezagh ، bardia9 ، lilistar ، saljoogh ، سارا2013 ، AsemanAbee ، ani_sheiton
(2012-11-04 ساعت 13:04)mrr777 نوشته:  
(2012-11-04 ساعت 12:32)peyman1355 نوشته:  

به امید موفقیت بقیه.

دوست من، پروسه صدور ویزا انقدر وقت گیر و پیچیده نیست که بخوان برگه ابی بدهند تا سر فرصت ویزا رو صادر کنند.

صدور ویزا یعنی پرینت مشخصات شما روی برگه ویزا و چسبوندن اون به پاسپورت و در نهایت امضا توسط سفیر یا سرکنسول. کل این مراحل به جز امضا که ممکن است امضا کننده سرش شلوغ باشه، ۱۰ دقیقه هم زمان نمی برد.

درسته انها قبل از ورود شما تمام مدارک رو دارند ولی یه چیزی که بهش دسترسی ندارند و خیلی مهم است اثر انگشت شماست که پس از مصاحبه برای اف بی ای ارسال میشود تا سوابق شما در جرایم سازمان یافته بررسی شود.

به نظر این حقیر دلیل اصلی کلیرنس خوردن افراد به همین علت است ولی در موارد اندکی به تشخیص افیسر مربوطه، ممکن است این پروسه حذف شود که منجر به ویزای یک ضرب میشود.

فرمايش شما كاملا متين و گرامي، اما مگه تركها نبايد همچين پروسه اي رو طي كنند؟ مگه تركها اف بي آي چك رو قبل از ما گذرانده اند كه خيلي هاشون ويزاي يكضرب مي گيرند؟
تشکر کنندگان: mrr777 ، dreamer60 ، سارا2013 ، ani_sheiton
(2012-11-04 ساعت 13:41)Saeedv13 نوشته:  
(2012-11-04 ساعت 13:23)peyman1355 نوشته:  فرمايش شما كاملا متين و گرامي، اما مگه تركها نبايد همچين پروسه اي رو طي كنند؟ مگه تركها اف بي آي چك رو قبل از ما گذرانده اند كه خيلي هاشون ويزاي يكضرب مي گيرند؟
نه نباید طی کنن پیمان جان. البته 99 درصدشون. ولی حساب ایرانی ها جداست. ما دو تا تقریباً میانسالیم. یه کم به حافظه ات فشار بیاری می بینی که پدران ما در گذشته به روش خودشون و خلاف عرف بین الملل با استکبار جهانی به سرکردگی همین جهانخواری که آرزوی مهاجرت بهشو داریم مبارزه کردن. بعضی چیزها هیچوقت فراموش نمیشه دوست خوبم. حالا ما باید چک بشیم ولی بقیه ملت ها نه. یه کاری می کنین که خودم پست بدم بعد خودمم به خودم اخطار بدم. به موارد دیگه بپردازین لطفاً.

عمو سعيد گرامي از جمله ي " یه کاری می کنین که خودم پست بدم بعد خودمم به خودم اخطار بدم ! " شما خيلي خوشم اومد، خداييش كلي خنديدم، يه جورايي اين مشكل رو يادم رفت، اميدوارم قسمت اگر شد شما رو از نزديك ديدم چيزهاي جالبي دارم ك براتون بگم راجع به همين چيزي كه شما فرموديد.
براي همه دوستان و همينطور شما دوست خوبم آرزوي بهترين ها رو ميكنم، همواره شادو تندرست باشيدSmile

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان