کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2012-12-29 ساعت 15:41)yashim نوشته:  
(2012-12-29 ساعت 00:12)Saeedv13 نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 23:46)yashim نوشته:  فرم هاي اپديت شده ديگه چيه من سايت دقيق ديدم چنين چيزي نبود من مداركم ارسال كردم فرم اپديت چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر اشتباهی تو فرم های ارسالی به KCC داشتی یا تغییری در اطلاعاتشون باید بدی می تونی دوباره پرینت بگیری و همراه بقیه مدارک بفرستی، یا با خودت ببری یا همون روز مصاحبه دستی درستشون کنی. به این میگن فرم های آپدیت شده و چیز خاصی نیست که نگرانشون باشی.

سلام ما از اون فرمها كپي نگرفتيم نيميدونم چيزي غلط هست يا نه يادم نمياد چي در اون فرمها نوشتم فقط ادرس ما تغععر كرده و در فرمها ادرس قبلي هست الان كه ديگه مدارك پست كردم چطور اطلاع بدم تغيير ادرسمو؟ ممنون

جای نگرانی نیست. هم میتونید فرمهای آپدیت شده رو همراه خودتون ببرید و یا اینکه اونجا قبل از مصاحبه و سوگند خوردن تغییر آدرس رو اعلام کنید.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

تشکر کنندگان: bardia9 ، mgolchin13 ، yashim ، Tomas
(2012-12-28 ساعت 23:24)Saeedv13 نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 17:51)minaamirali نوشته:  با سلام و احترام
ببخشید من چند تا سوال داشتم
مدارکی که باید 2 یا 3 هفته قبل به سفارت در آنکارا بفرستیم ، دقیقا کدام مدارک باید باشه ، آیا عکس هم باید بفرستیم؟ دوباره فرم های اولیه (اصلاح شده) یا پرینت وقت از سفارت لازم است؟ ، خیلی خیلی متشکرم از راهنماییتون و مرسی
(2012-12-28 ساعت 21:09)Saeedv13 نوشته:  به نظرم از 15 مورد قید شده در صفحات 2 و 3 این فایل راهنمای سفارت حداقل 8 یا 9 موردش رو باید پست کنید.
(2012-12-28 ساعت 21:13)myou نوشته:  بله دوست عزیز ، دو قطعه عکس و فرم های آپدیت شده و هم پرینت وقت سفارت لازمه. علاوه بر اونا :
1- کپی از تمام صفحه های پاسپورت
2- آخرین مدرک تحصیلی (اگر ندارید، سابقه کار در پنج سال گذشته)
3- ترجمه شناسنامه و کارت ملی
4- گواهی تمکن مالی
5- ترجمه کارت پایان خدمت
6- کامل نمودن فرم contact information
به انضمام ترجمه یه سری مدارک شخصی از قبیل ازدواج و طلاق، مدارک دادگاهی و زندانی
(2012-12-28 ساعت 22:47)minaamirali نوشته:  مرسی خیلی ممنونم از راهنماییتون، میشه خواهش کنم بفرمایید شماره 6 لیستِ شما یعنی contact information را از کجا بگیرم؟
باز هم متشکرم
myou عزیز
یه مثل چینی هست که میگه: "به من ماهی نده، ماهیگیری یاد بده". من می خواستم به "مینا امیرعلی" ماهیگیری یاد بدم. به فایل راهنمای اصلی سفارت ارجاعش دادم که بره اصل رفرنس رو ببینه و چند کلمه هم به زبون کشوری که قصد مهاجرت بهش رو داره مطلب بخونه. اگر می رفت فایل اصلی رو می خوند می دید که contact information آخر همون فایلِ و دیگه ابهام و سئوالی براش پیش نمی یومد. ولی شما بهش ماهی دادی و حالا دوباره باید بهش ماهی بدیBig Grin.

دوست عزیز Saeedv13
چندین بار خواستم از بعضی دوستان انتقاد بکنم، ولی گفتم نیت سایت چیز دیگه ای هست پس بیخیالش . . . ولی اینبار نمیشهWink
بارها شده که دوستان گرامی سوالهایی کردند و چون تکراری بوده یا جواب نگرفتند یا بعضی دیگر چهار، پنج خط نوشتند از اینکه سوال تکراری کردی و آخرش هم جواب را ندادند!! و فقط فروم، الکی پر شده. حیفه که کار زیبای مدیران سایت را با این حرکت زیر سوال ببریم، چون اول و آخر این سایت برای پرسش و پاسخ هستش و جا داره از تمامی مدیران و البته شما هم تشکر ویژه کنم بخاطر مفید بودنش. شاید بعضی دوستان وقت کافی ندارند، شاید هم گشتند و پیدا نکردند و . . . به همین دلیل سوالشون تکراری میشه.
امیدوارم روزی بشه که ضرب المثل چینی الگوی ما نشه و بی هیچ پاداشی حراج محبت کنیم
با آرزوی موفقیت برای همه مهاجرین عزیز
Case No : 2013AS4***

زندگی همچون چهار فصل است ، پس پر توقعی است که بخواهیم همیشه بهار باشد و شکوفه ها هم شکوفا.
تشکر کنندگان: mahyar_sni ، Tomas ، Saeedv13
(2012-12-29 ساعت 18:10)AMIR2852 نوشته:  سلام به همه دوستان
من مصاحبه ام اواسط ما بعد میلادیه ... مدارکم رو به آنکارا چندروز پیش پست کردم ( با تی پی جی ) ولی فرم CONTACT INFORMATION رو فراموش کردم ارسال کنم . هتلم رو هم رزرو کردم .
چه باید بکنم ... نگرانم ... آیا دستی با خودم ببرم یا دوباره پست کنم ؟؟؟

نگرانی نداره. با خودت ببر.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: mdna ، lilac ، Tomas
سلام دوستان سه تا سوال
1)یکی لینک مربوط به سفرنامه هارو بهم بده بی زحمت( گشتم نتونستم پیدا کنم)
2) این فرم CONTACT INFORMATIOتو قسمت LOCAL ADDRESS باید آدرس ایرانو بدیم یا یه جا تو ترکیه؟
3) من تو فایل راهنما متوجه نشدم باید اصل ترجمه مدارکو بفرستم یا کپیشو؟
4may2012----->20may2012---->4feb2013----->16 apr 2013---->6may 2013 ----> 3 july 2013
3 جولای دالاس
تشکر کنندگان:
(2012-12-29 ساعت 20:58)PARY1366 نوشته:  سلام دوستان سه تا سوال
1)یکی لینک مربوط به سفرنامه هارو بهم بده بی زحمت( گشتم نتونستم پیدا کنم)
2) این فرم CONTACT INFORMATIOتو قسمت LOCAL ADDRESS باید آدرس ایرانو بدیم یا یه جا تو ترکیه؟
3) من تو فایل راهنما متوجه نشدم باید اصل ترجمه مدارکو بفرستم یا کپیشو؟

سلام

1.اینجا
2.آدرس ایران
3.اصل رو بفرستین..یا بدین 2 بار ترجمه کنن که هزینه ترجمه سری دوم نصف سری اول میشه یا از اصلشون یه کپی بگیر که داشته باشی واسه خودت
کیس نامبر : **15 2013AS / افراد کیس : 1 نفر / رویت قبولی : 2 می / تاریخ مصاحبه :23 ژانویه/ وضعیت:کلیرنس
تشکر کنندگان: PARY1366 ، amir82 ، lilac ، saeeds61 ، bardia9 ، mgolchin13 ، Tomas
(2012-12-29 ساعت 15:58)myou نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 23:24)Saeedv13 نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 17:51)minaamirali نوشته:  با سلام و احترام
ببخشید من چند تا سوال داشتم
مدارکی که باید 2 یا 3 هفته قبل به سفارت در آنکارا بفرستیم ، دقیقا کدام مدارک باید باشه ، آیا عکس هم باید بفرستیم؟ دوباره فرم های اولیه (اصلاح شده) یا پرینت وقت از سفارت لازم است؟ ، خیلی خیلی متشکرم از راهنماییتون و مرسی
(2012-12-28 ساعت 21:09)Saeedv13 نوشته:  به نظرم از 15 مورد قید شده در صفحات 2 و 3 این فایل راهنمای سفارت حداقل 8 یا 9 موردش رو باید پست کنید.
(2012-12-28 ساعت 21:13)myou نوشته:  بله دوست عزیز ، دو قطعه عکس و فرم های آپدیت شده و هم پرینت وقت سفارت لازمه. علاوه بر اونا :
1- کپی از تمام صفحه های پاسپورت
2- آخرین مدرک تحصیلی (اگر ندارید، سابقه کار در پنج سال گذشته)
3- ترجمه شناسنامه و کارت ملی
4- گواهی تمکن مالی
5- ترجمه کارت پایان خدمت
6- کامل نمودن فرم contact information
به انضمام ترجمه یه سری مدارک شخصی از قبیل ازدواج و طلاق، مدارک دادگاهی و زندانی
(2012-12-28 ساعت 22:47)minaamirali نوشته:  مرسی خیلی ممنونم از راهنماییتون، میشه خواهش کنم بفرمایید شماره 6 لیستِ شما یعنی contact information را از کجا بگیرم؟
باز هم متشکرم
myou عزیز
یه مثل چینی هست که میگه: "به من ماهی نده، ماهیگیری یاد بده". من می خواستم به "مینا امیرعلی" ماهیگیری یاد بدم. به فایل راهنمای اصلی سفارت ارجاعش دادم که بره اصل رفرنس رو ببینه و چند کلمه هم به زبون کشوری که قصد مهاجرت بهش رو داره مطلب بخونه. اگر می رفت فایل اصلی رو می خوند می دید که contact information آخر همون فایلِ و دیگه ابهام و سئوالی براش پیش نمی یومد. ولی شما بهش ماهی دادی و حالا دوباره باید بهش ماهی بدیBig Grin.

دوست عزیز Saeedv13
چندین بار خواستم از بعضی دوستان انتقاد بکنم، ولی گفتم نیت سایت چیز دیگه ای هست پس بیخیالش . . . ولی اینبار نمیشهWink
بارها شده که دوستان گرامی سوالهایی کردند و چون تکراری بوده یا جواب نگرفتند یا بعضی دیگر چهار، پنج خط نوشتند از اینکه سوال تکراری کردی و آخرش هم جواب را ندادند!! و فقط فروم، الکی پر شده. حیفه که کار زیبای مدیران سایت را با این حرکت زیر سوال ببریم، چون اول و آخر این سایت برای پرسش و پاسخ هستش و جا داره از تمامی مدیران و البته شما هم تشکر ویژه کنم بخاطر مفید بودنش. شاید بعضی دوستان وقت کافی ندارند، شاید هم گشتند و پیدا نکردند و . . . به همین دلیل سوالشون تکراری میشه.
امیدوارم روزی بشه که ضرب المثل چینی الگوی ما نشه و بی هیچ پاداشی حراج محبت کنیم
با آرزوی موفقیت برای همه مهاجرین عزیز

دوستان ببخشید شاید سوالم تکراری باشه:
این فرم contact information رو از کجا باید پیدا کرد؟؟
تشکر کنندگان: rozelo
(2012-12-30 ساعت 14:56)MY75 نوشته:  دوستان ببخشید شاید سوالم تکراری باشه:
این فرم contact information رو از کجا باید پیدا کرد؟؟
صفحه آخر این فرم:
http://photos.state.gov/libraries/turkey...%20GSS.pdf
تشکر کنندگان: bardia9 ، Tomas
سلام دوستان
به نظرتون با فرض گرفتن ویزای یک ضرب در انکارا ، دی
بلیط برگشت برای کی بگیرم؟؟؟؟
و کسی می دونه جریمه تعویض پرواز برگشت ترکیش ایر چقدر هست؟
به نظرتون چهار روز بعد از پایان مصاحبه خوبه برای برگشت؟
مثلا پنج شنبه مصاحبه باشه سه شنبه هفته بعدش برگشت باشه یا چهار شنبه ؟ ممنونم.
در ضمن الان من ترکیش ایر پرواز رفت و برگشت مد نظرم پیدا کردم
کجا برم رزو کنم یا بلیط بخرم؟
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان:
(2012-12-30 ساعت 17:34)sadeghi897 نوشته:  سلام دوستان
صادقي جان سوال سختي پرسيدي خب ، دي
جريمه تركيش تا همين چند وقت پيش ٣٠ يورو بود .
اگر پنج شنبه باشه دوشنبه هفته بعدش هم بگيري ( البته اگر تركيش باشه كه برگشتش شب هستش ) خوبه البته سه شنبه ديگه خيلي زيادي احتياط كردي ، دي
Big Grin
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، bardia9 ، mgolchin13 ، rouzbehdarvishi ، Tomas ، ابی هانی ، ASALI ، Saeedv13
(2012-12-29 ساعت 10:20)mdna نوشته:  [quote='alirezass' pid='255957' dateline='1356725791'
آقا من آخرین مدرک تحصیلیم ارشد من باید ارشد رو بفرستم یا باید از دیپلم تا کارشناسی هم برای آنها بفرستم ترجمش رو؟ در ضمن ما باید روی تمام مدارک case number هم بنویسیم(گوشه سمت راست) یا لازم نیست؟
اگر شما برنده اصلی هستید ترجمه دیپلم لیسانس و فوق را ارسال کنید. هنگام مصاحبه هم اصلا تمام این مدارک را ببرید. من یک برچسب کوچک که روش کیس نامبر رو نوشته بودم گوشه سمت راست بالای همه مدارکم چسباندم که اگر مدرکی از بقیه جدا شد مشخص باشد که مربوط به کدام پرونده است.
موفق باشید.
[/quote]
دوست عزیز اشتباه راهنمایی نکنید
فقط آخرین مدرک تحصیلی فرد برنده باید با پست ارسال بشه همین مدرک اضافه نفرستید کاره خودتون رو پیچیده نکنید اونا صراحتاً توی فرم راهنما گفتن آخرین مدرک تحصیلی فرد برنده
شماره کیس :2013AS0001xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : هفته دوم ژانویه/ کلیرنس
تاریخ کلیرنس :20 فوریه 2013
تاریخ ورود به آمریکا : جون ٢٠١٣
تعداد نفرات : 2 نفر
مقصد:هیوستون
تشکر کنندگان: bardia9 ، Tomas
(2012-12-30 ساعت 17:55)sayeh_m نوشته:  
(2012-12-30 ساعت 17:34)sadeghi897 نوشته:  سلام دوستان
صادقي جان سوال سختي پرسيدي خب ، دي
جريمه تركيش تا همين چند وقت پيش ٣٠ يورو بود .
اگر پنج شنبه باشه دوشنبه هفته بعدش هم بگيري ( البته اگر تركيش باشه كه برگشتش شب هستش ) خوبه البته سه شنبه ديگه خيلي زيادي احتياط كردي ، دي
Big Grin

ما هم ترکیش گرفتیم.جریمش 50یورو میشه
کیس نامبر: **000029,ارسال فرمها:9می,مصاحبه:23jan,آنکارا,کلیرنس:5جولای بعد از 164 روز.دریافت ویزا:12جولای.تعداد نفرات:2نفر
مقصد:لس آنجلس
تشکر کنندگان: Tomas ، sadeghi897
(2012-12-22 ساعت 19:11)amirhr123 نوشته:  
(2012-12-22 ساعت 12:25)nima1348 نوشته:  دوستانی که با خانواده تشریف بردن و بایستی 4 روز کاری برای تست پزشکی آنکارا باشند
و مصاحبه روز 5 شنبه باشه ،چه روزی رو برای پرواز پیشنهاد می کنید؟
نیمای عزیز
روز تعطیل یکشنبه بهترین گزینه برای شما ماهان است .دوشبنه ازمایشات وتست بچه ها رو انجام بدی روز 4شنبه صبح تست بچه ها کنترل میشود ساعت 3بعداز ظهر مدارک پزشکی رو میگیری 5 شنبه هم مصاحبه .بهترین زمان برای بچه دارهاست.

نیمای عزیز
با بررسی هایی که من کردم اگر بچه ها زیر 15 سال باشند حتما باید روز شنبه تست سل بشوند تا نتایج انها سه شنبه حاضر شود و اگر بزرگسال(همه بالای 15 سال هستید روز دوشنبه مناسب است.
کیس نامبر:2013AS3XXX. تعداد:4 نفر . سفارت :انکارا . مصاحبه : 7 MAR +برگه صورتی + فرم 10 سوالی . کلیرنس :18 APR (روز انتظار42) . دریافت ویزا:MAY 8.مقصد :سیاتل سفر اول رفت :20 JUL برگشت: 12 AUG
تشکر کنندگان: Tomas
(2012-12-30 ساعت 17:58)seperelia نوشته:  
(2012-12-29 ساعت 10:20)mdna نوشته:  [quote='alirezass' pid='255957' dateline='1356725791'
آقا من آخرین مدرک تحصیلیم ارشد من باید ارشد رو بفرستم یا باید از دیپلم تا کارشناسی هم برای آنها بفرستم ترجمش رو؟ در ضمن ما باید روی تمام مدارک case number هم بنویسیم(گوشه سمت راست) یا لازم نیست؟
اگر شما برنده اصلی هستید ترجمه دیپلم لیسانس و فوق را ارسال کنید. هنگام مصاحبه هم اصلا تمام این مدارک را ببرید. من یک برچسب کوچک که روش کیس نامبر رو نوشته بودم گوشه سمت راست بالای همه مدارکم چسباندم که اگر مدرکی از بقیه جدا شد مشخص باشد که مربوط به کدام پرونده است.
موفق باشید.
فقط آخرین مدرک تحصیلی فرد برنده باید با پست ارسال بشه همین مدرک اضافه نفرستید کاره خودتون رو پیچیده نکنید اونا صراحتاً توی فرم راهنما گفتن آخرین مدرک تحصیلی فرد برنده
[/quote]

سلام
دوست عزیز
با توجه به تجربه ای که در مصاحبه داشتیم مدرک دیپلم را هم میخواهند. حتی ترجمه آنرا هم برنگرداندند و در پرونده نگه داشتند. به همراه ترجمه مدرک لیسانس.لازم به ذکر است که سفارت مدارکی را که نیاز ندارد را برمیگرداند. جالب است که ترجمه کارت ملی را هم برگرداند و همچنین ترجمه مدارک تحصیلی غیر برنده اصلی.
کیس نامبر 2013xxx همراه - 11 ژانویه کلیر
سفرنامه
مکان یابی با استفاده از google earth و gps
تشکر کنندگان: Tomas ، mahyar_sni ، sayeh_m ، bardia9 ، rouzbehdarvishi
(2012-12-30 ساعت 19:56)mhpz نوشته:  
(2012-12-30 ساعت 17:58)seperelia نوشته:  
موفق باشید.

سلام
دوست عزیز
با توجه به تجربه ای که در مصاحبه داشتیم مدرک دیپلم را هم میخواهند. حتی ترجمه آنرا هم برنگرداندند و در پرونده نگه داشتند. به همراه ترجمه مدرک لیسانس.لازم به ذکر است که سفارت مدارکی را که نیاز ندارد را برمیگرداند. جالب است که ترجمه کارت ملی را هم برگرداند و همچنین ترجمه مدارک تحصیلی غیر برنده اصلی.
[/quote]

سلام
دوستان در این مورد چندین بار بحث شده.سایت سفارت دقیقا اشاره به آخرین مدرک تحصیلی داره.ولی شما جهت اطمینان خاطر ترجمه دیپلم و پیش دانشگاهیتو همراه خودت ببر تا در صورت درخواست آفیسر تحویل بدی
http://photos.state.gov/libraries/turkey...urkish.pdf
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
تشکر کنندگان: alirezass ، ASALI ، bardia9 ، sayeh_m ، Tomas ، rouzbehdarvishi
(2012-12-30 ساعت 19:40)mehrdad_khabiri نوشته:  
(2012-12-22 ساعت 12:25)nima1348 نوشته:  دوستانی که با خانواده تشریف بردن و بایستی 4 روز کاری برای تست پزشکی آنکارا باشند
نیمای عزیز
روز تعطیل یکشنبه بهترین گزینه برای شما ماهان است .دوشبنه ازمایشات وتست بچه ها رو انجام بدی روز 4شنبه صبح تست بچه ها کنترل میشود ساعت 3بعداز ظهر مدارک پزشکی رو میگیری 5 شنبه هم مصاحبه .بهترین زمان برای بچه دارهاست.
دوست عزیز ، اما گویا تست بچه ها چهار روز کاری زمان میخواد، اینجور که شما فرمودین میشه 3 روز کاری؟
نیمای عزیز
با بررسی هایی که من کردم اگر بچه ها زیر 15 سال باشند حتما باید روز شنبه تست سل بشوند تا نتایج انها سه شنبه حاضر شود و اگر بزرگسال(همه بالای 15 سال هستید روز دوشنبه مناسب است.

(2012-12-31 ساعت 11:05)nima1348 نوشته:  
(2012-12-30 ساعت 19:40)mehrdad_khabiri نوشته:  
نیمای عزیز
دوست عزیز ، اما گویا تست بچه ها چهار روز کاری زمان میخواد، اینجور که شما فرمودین میشه 3 روز کاری؟
نیمای عزیز
پس انتخاب رفت میشه 5 شنبه ماهان؟
شماره کیس: 2013AS000003xxx، تاریخ رویت قبولی: 10 may، کنسولگری: Ankara، تعداد افراد کیس: 4، ، مصاحبه:21 فوریه صورتی
تشکر کنندگان: Tomas

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان