کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2013-01-10 ساعت 17:37)شهلا 1346 نوشته:  
(2013-01-10 ساعت 11:27)majid9290 نوشته:  
(2013-01-09 ساعت 11:48)yashim نوشته:  
(2013-01-09 ساعت 11:19)my2220 نوشته:  سلام
بچه ها من مصاحبم هفته سوم فوريه هست به نظرتون الان بليط تهيه كنم زود نيست؟؟/
چارتر رفت و برگشت رو 480 قيمت دادن كه يكبار هم رايگان ميگن قابل تغييره
و سيستمي 540 به نظرتون كدوم رو بگيرم؟؟؟
سلام دوست عزيز چارتر كه به من داد 39000 چرا 480؟

کلاس های بلیط ها متفاوت هست شاید شما که 390 هستی قابل تغییر نباشه، هرچه زمان قابل تغییر بودن زیاد تر باشه بلسط گرون تره مثلا کلاس G پایین تریم کلاس و بدون قابلیت تغییر
ما بلیط کلاسه y گرفتیم امروز ساعت 11ونیم مصاحبه مون تموم شد خیلی دوست داشتیم همین امروز برگردیم ولی فکر نکنم بشه برگشت چون اصلا ماهان تا سیزده ژانویه برگشت نداره اگر گسی از برگشت ماهان طی امروز و فردا خبر داره و میدونه با این کلاسه پرواز میشه برگشت را تغییر بدیم خبر بده
ما بلیط را 340 گرفتیم نصف هواپیما هم خالی بود
اگر ارز میخواین بگیرین سه روز قبل پرواز بلیط تون را بگیرن
برای گرفتن ارز خروجی پاسپورت و اصل بلیط لازمه حواله را از بانک ملت داخل شهر باید بگیرید چون تو فرودگاه فقط ارز میدن و اگر حواله را قبلا نگرفته باشید از دستتون میره

اصلا پرواز پر نمیشه نگران نباشید و عجله نکنید سه جلوتر از پرواز اونم بخاطر خرید ارز کافیه
از كجا بفهميم كلاس پرواز چيه؟ و كدوم كلاس قابل تغييره؟ واسه من كه صد تا قسم خورد كه قابل تغييره.
مصاحبه. 24 Jan,,,,,,;كليرنس صورتي .....كيس نامبرَas 2*** 2013 ........سفرنامه
تشکر کنندگان: شادی قاسمی ، fereydoooon ، rouzbehdarvishi
(2013-01-10 ساعت 21:42)yashim نوشته:  
(2013-01-10 ساعت 17:37)شهلا 1346 نوشته:  
(2013-01-10 ساعت 11:27)majid9290 نوشته:  
(2013-01-09 ساعت 11:48)yashim نوشته:  
(2013-01-09 ساعت 11:19)my2220 نوشته:  سلام
بچه ها من مصاحبم هفته سوم فوريه هست به نظرتون الان بليط تهيه كنم زود نيست؟؟/
چارتر رفت و برگشت رو 480 قيمت دادن كه يكبار هم رايگان ميگن قابل تغييره
و سيستمي 540 به نظرتون كدوم رو بگيرم؟؟؟
سلام دوست عزيز چارتر كه به من داد 39000 چرا 480؟

کلاس های بلیط ها متفاوت هست شاید شما که 390 هستی قابل تغییر نباشه، هرچه زمان قابل تغییر بودن زیاد تر باشه بلسط گرون تره مثلا کلاس G پایین تریم کلاس و بدون قابلیت تغییر
ما بلیط کلاسه y گرفتیم امروز ساعت 11ونیم مصاحبه مون تموم شد خیلی دوست داشتیم همین امروز برگردیم ولی فکر نکنم بشه برگشت چون اصلا ماهان تا سیزده ژانویه برگشت نداره اگر گسی از برگشت ماهان طی امروز و فردا خبر داره و میدونه با این کلاسه پرواز میشه برگشت را تغییر بدیم خبر بده
ما بلیط را 340 گرفتیم نصف هواپیما هم خالی بود
اگر ارز میخواین بگیرین سه روز قبل پرواز بلیط تون را بگیرن
برای گرفتن ارز خروجی پاسپورت و اصل بلیط لازمه حواله را از بانک ملت داخل شهر باید بگیرید چون تو فرودگاه فقط ارز میدن و اگر حواله را قبلا نگرفته باشید از دستتون میره

اصلا پرواز پر نمیشه نگران نباشید و عجله نکنید سه جلوتر از پرواز اونم بخاطر خرید ارز کافیه
از كجا بفهميم كلاس پرواز چيه؟ و كدوم كلاس قابل تغييره؟ واسه من كه صد تا قسم خورد كه قابل تغييره.
ببخشید میشه بگید چاتر از کجا گرفتید؟؟؟من شیراز هستم و فقط 540 تومانی ماهان داشتن .
2013AS36XX مصاحبه 4 مارس آنکارا 2 نفر برگ صورتی مقصد واشینگتن دی سی
تشکر کنندگان:
(2013-01-10 ساعت 14:00)الا نوشته:  دوستان عزیز مصاحبه ی ما هفته ی دیگه است ما هتل هیلتون گرفتیم و باپرواز ترکیش میریم سه شنبه پروازمونه

ما هم هیلتون رو گرفتیم باره هفته اول فوریه .خاهش میکنم نظرتون رو بعد از اینکه برمیگردان راجع به هتل بگذارید
ممنون
١٣XX :کیس نامبر
تشکر کنندگان:
(2013-01-10 ساعت 09:54)renausa نوشته:  هتل های siyav ، گلد و اتاپ بلوار تقریبا نسبت به هم و نسبت به سفارت آمریکا فاصله کمی دارند. هر سه سه ستاره هستند. اینجا با بچه های اون هتل ها هم صحبت کردیم. هر کدوم یه سری مزایایی نسبت به هم دارند ولی توقع شما باید در حد همون 3 ستاره ترکیه باشه.
مثلا سیاو اتاق های بزرگتر و تمیزی داره ولی گلد صبحونه بهتری داره. این طور که دوستان ما گفتند اتاپ بلوار سرعت اینترنت بهتری داره و ..
در ضمن اگر سفرت طول بکشه و بخواهید هتل رو تمدید کنید (منظور از دفتر ماهان در ترکیه) هتل گلد شبی 55 دلار و سیاو و اتاپ 45 دلار هستند.

نکته مهم چون دیدم بالا سوال شده بود
اگر در پرواز چارتر ماهان بخواهید بلیط برگشت رو تغییر بدهید از اول ژانویه 2013 جریمه داره و حداقل جریمه بر اساس جایی که در پرواز جدید گیرتون بیاد 40 یورو و چیزی حدود 53 دلار هست.

دوستانی که برای گرفتن ویزا دارن میان ترکیه و با سیستم UPS هستند:
سیستم UPS کاملا قر و قاطی شده. تمام کسانی که با من ترکیه اومدن ظرف مدت دوشنبه که پاسپورت ها رو دادیم تا پنچشنبه موفق به گرفتن ویزا ها نشدیم و UPS هم مثل سابق قابل track نیست. همگی مجبور به تمدید هتل و تعویض بلیط برگشت شدیم.
ضمنا در هتل ما موردی بود که دیروز و بعد از 10 روز ویزاشون رسید. که اگر 3 روز ناکاری رو کم کنیم میشه 7 روز کاری

این موارد رو در نظر داشته باشید.

دوست عزیز یک سوالی داشتم ویزای شما چند روز طول کشید تا رسید و هیچ امکانی برای ردیابی محموله پستی وجود نداره؟
تشکر کنندگان:
دوستانی که برای گرفتن ویزا به آنکارا سفر می کنند و کارشون مربوط به قبل از 19 دسامبر می باشد و ویزاشون با پست ups ارسال می شود توجه داشته باشند که بعد از دادن پاسپورت به سفارت یک رسید زرد رنگ به آنان داده می شود که فاقد TRACKING NUMBER است و این موضوع من را خیلی تو زحمت انداخت چون دستم به هیچ جا بند نبود. خدا خیرش بده مسول رسپشن هتل که واقعا آدم خوبی بود( ترکها کلا آدمهای خیلی خوب و مهربون و مهمان نواز هستند) خیلی تلاش کرد چندین بار به دفتر مرکزی ups زنگ زد و بالاخره روز دوم با دادن یک شماره که رو برگه زرد بود توانست شماره TRACKING را بدست بیاره و بلافاصله زدیم تو سایت و نشون داد که پاسپورتها در حال ارسال می باشد مجددا زنگ زد و گفتند که در حال ارسال است ولی ساعت آنرا نمی دانستند. ضمنا سفارت خیلی شلوغ بود و روز سه شنبه که من پاسپورت را تحویل دادم ، روز پنجشنبه پاسپورت با ویزا تحویل پست شده بود. دوستانی که می خواهند برای ویزا بیایند ( سری قبل از 19 دسامبر) دو نکته را توجه داشته باشند: 1- ساعت مراجعه به سفارت 10/30 تا 12 است(یک سری از هموطنان ساعت یک آمده بودند که گفتند فردا ساعت 30/10 مراجعه کنند. 2 - بدلیل شلوغی سفارت و تغییر روش ups چهار روز کاری حداقل نیاز هست که آنکارا باشند(برای ما که چنین بود)
میشه راهنمایی کنید بعد از روز مصاحبه برنامه زمانی ماندن در آنکارا برای دریافت جواب یا ویزا چطور هست؟ یه راهنمایی میخوام جهت برنامه ریزی زمانی برای برگشت از آنکارا.
2013as4### یک نفر ,"خواستن توانستن است",مصاحبه:W2 Feb انکارا,صورتی،کلیرنس27Mar
Seattle
تشکر کنندگان:
(2013-01-11 ساعت 18:25)sooso نوشته:  میشه راهنمایی کنید بعد از روز مصاحبه برنامه زمانی ماندن در آنکارا برای دریافت جواب یا ویزا چطور هست؟ یه راهنمایی میخوام جهت برنامه ریزی زمانی برای برگشت از آنکارا.

اگر UPs هستی، دقیقا مطلب پست بالایی سوالتون به درستی اشاره کرده است.
من دوشنبه اومدم به امید گرفتن در روز چهارشنبه ولی جمعه به دستم رسید و پرواز رو از دست دادم.
سفارت این طور که UPS نشون میداد پنجشنبه پاس ها رو تحویل UPS داده بنابراین حدس من این هست که اگر چه سفارت دوشنبه تا پنچشنبه پاس ها رو میگیره ولی همون روز VISA رو نمیزنه ( با توجه به تاریخ ویزای من که یک روز بعد از تحویل بود) و بلافاصله هم تحویل پست نمیده.
بنابراین در شرایط فعلی به نظر باید خیلی خوش شانس بود که کسی که دوشنبه پاس رو تحویل بده 4 شنبه به دستش برسه و بتونه با پرواز ماهان 5 شنبه صبح برگرده.
برای اینکه اینجا نخواهید زیاد بمونید باید پروازی پیدا کنید که دوشنبه صبح زود بیاد مثل ماهان و جمعه شب برگرده. و یا اینکه مثل ما پرواز صبح دوشنبه و برگشت یکشنبه ماهان رو انتخاب کنید.

دوستانی که ویزا از طریق UPS قراره به دستشون برسه:
فرم UPS در سفارت رو در نبود officer این شرکت خودتون باید پر کنید. بنابراین حتما کارت هتل به منظور همراه داشتن آدرس هتل فراموش نشده.
سعی کنید فرم رو خیلی خوش خط و خوانا پر کنید چون این ترک ها با اسم های ما آشنا نیستند. به عنوان مثال این جا کسی که اسمش MONA بود رو HONA ثبت کرده بودند. برای پیگیری تلفنی UPS از طریق شماره خدمات مشتریان معمولا اینکه دو حرف اول اسم و فامیل و اینکه بسته شما پاسپورت هست و از سفارت آمریکا تحویل شده است، براشون کافی هست.
برای نوشتن اسم و فامیل هم چون جای اسم و فامیل به صورت جای خالی برای هر حرف مشخص شده است اسم به صورت حرف به حرف یک فاصله ( جای خالی) فامیل --- در صورتیکه کیس شما چند نفری هست بعد از فامیل نفر اول یک فاصله اسم نفر دوم فاصله فامیل نفر دوم فاصله نفر سوم الی آخر. نام فامیل و اسم تقدم و تاخرش مهم نیست.
ضمنا ترک ها وقتی میخواد کلمه ای رو spell کنند از اسم شهرهای مهمشون استفاده می کنند. مثلا وقتی در اسم به A میرسند میگن ADANA تقریبا مثل ما که میگیم س مثل سیب ص مثل صابون تا طرف فرقش رو بفهمه. اگر ترکیتون خوبه خودتون میتونید به مرکز مشتری ها زنگ بزنید. البته مرکز مشتری هاشون قسمت انگلیسی هم داره ولی صحبت کردن با اون ها هم بی فایده است. چون به جایی میرسه که میگه من انگلیسی بلد نیستم!!!!!!
اگر خواستید پیگیری کنید دفتر UPS در منطقه KAvakidere به هتل هایی مثل سیاو، گلد و ددمان خیلی نزدیکه ولی این سیستم خدمات مشتری و یا رفتن به این مرکز وقتی جواب میده که سفارت به UPS تحویل بده و برای اولین بار بسته شما در UPS اصلی که خارج از شهر است بارکد بخوره که چیزی که ما تجربه کردیم این عملیات عصر اتفاق میفته. بنابراین اگر خواستید زنگ بزنید و یا پیگیری کنید بهتره حدود 5 - 6 عصر این کار رو انجام بدهید.
دفتر ماهان هم کارکنانی خوبی داره، میتونید برید اونجا و از اونها بخواهید براتون پیگیری کنند. البته دیگه از عصر روزی که تحویل دادید همگی با هم هر روز اونجا نرید که اونها از این کار منصرف بشن.
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، saeeds61 ، sasbk ، afs ، r_ent ، mdna ، rouzbehdarvishi ، AsemanAbee ، sooso ، zavosh
(2013-01-09 ساعت 00:15)victorygo نوشته:  سلام به همگی، منم بلیط یه طرفه ماهان برای هفته سوم فوریه گرفتم 200.
سلام دوست عزیز
تا اونجایی که من میدونم شما باید بلیط دو طرفه بگیرید..توی فرودگاه ممکنه بهتون گیر بدن !! برای یکی از دوستان من این جریان پیش اومده بود..بد نیست از سفارت ترکیه بپرسید...به آژانسی ها نمیشه خیلی اعتماد کرد !!
شماره کیس:2013AS40xx
رویت قبولی : 15 جون
ارسال مدارک : 26 جون
کارنت : دسامبر2012
مصاحبه: فوریه
تشکر کنندگان: victorygo
(2013-01-10 ساعت 21:42)yashim نوشته:  از كجا بفهميم كلاس پرواز چيه؟ و كدوم كلاس قابل تغييره؟ واسه من كه صد تا قسم خورد كه قابل تغييره.

توی خود بلیت کلاس پرواز رو مینویسه.در پایین بلیت هم شرایط کنسلی و تغییر تاریخ و No Show رو مینویسه که چقدر کم میشه.
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، AsemanAbee
(2013-01-11 ساعت 20:44)omidian نوشته:  
(2013-01-09 ساعت 00:15)victorygo نوشته:  سلام به همگی، منم بلیط یه طرفه ماهان برای هفته سوم فوریه گرفتم 200.
سلام دوست عزیز
تا اونجایی که من میدونم شما باید بلیط دو طرفه بگیرید..توی فرودگاه ممکنه بهتون گیر بدن !! برای یکی از دوستان من این جریان پیش اومده بود..بد نیست از سفارت ترکیه بپرسید...به آژانسی ها نمیشه خیلی اعتماد کرد !!

دوست عزيز چه گيري ممكنه بدن؟ :-(
كيس نامبر:2013AS4xxx
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: هفته سوم فوریه
دریافت ویزا: یک ضرب
لینک سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2013-01-11 ساعت 21:34)victorygo نوشته:  
سلام دوست عزیز

داداش به فرودگاه زنگ بزن و بپرس
دوستانی هستند با اتوبوس رفتند یک طرفه
من تا حالا نشنیدم گیر بدند
تشکر کنندگان:
(2013-01-11 ساعت 21:44)abas_kashan نوشته:  
سلام دوست عزیز

من میخواستم بلیط یکطرفه بگیرم خیلی از آژانس ها چیزی نگفتند ولی با نمایندگی ماهان توی میرداماد تماس گرفتم یک خانمی جواب داد که اگه اقامت ترکیه داشته باشید می تونید بلیط یکطرفه بگیرید والا باید دوطرفه بگیرید فکر کنم آدم مجربی بود
تشکر کنندگان:
(2013-01-11 ساعت 23:51)ali039 نوشته:  
(2013-01-11 ساعت 21:44)abas_kashan نوشته:  
سلام دوست عزیز

من میخواستم بلیط یکطرفه بگیرم خیلی از آژانس ها چیزی نگفتند ولی با نمایندگی ماهان توی میرداماد تماس گرفتم یک خانمی جواب داد که اگه اقامت ترکیه داشته باشید می تونید بلیط یکطرفه بگیرید والا باید دوطرفه بگیرید فکر کنم آدم مجربی بود
بليط يك طرفه فقط واسه كسي صادر ميشه كه اقامت داره و مشكل ساز ميشه
مصاحبه. 24 Jan,,,,,,;كليرنس صورتي .....كيس نامبرَas 2*** 2013 ........سفرنامه
تشکر کنندگان: fereydoooon
ظاهر سایت دکتر اونگان عوض شده یا من آلزایمر دارم و فکر می کنم یه جور دیگه بوده؟؟!!Tongue. به نظرم هزینه هاشم افزایش داده. ویزیت دکتر تا جایی که یادمه 70 دلار بود. حالا شده 100 دلارSad یا اشتباه می کنم؟Sad. حالا که بیمارستان آمریکایی هم قراردادش با سفارت کنسل شده چه تُرکتازی بکنه این اونگان!!!Sad.
تشکر کنندگان: mhz_ir ، ASALI ، sayeh_m ، r_ent ، rouzbehdarvishi ، bmojtaba ، fereydoooon ، AsemanAbee ، Gerdoo ، mrr777 ، lilac ، bardia9 ، lilistar ، iman63ir
(2013-01-12 ساعت 09:45)Saeedv13 نوشته:  ظاهر سایت دکتر اونگان عوض شده یا من آلزایمر دارم و فکر می کنم یه جور دیگه بوده؟؟!!Tongue.

معلوم پیر شدیWink عمو سعید آره بابا خیلی وقته
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، r_ent ، rouzbehdarvishi ، Gerdoo ، ASALI

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان