کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2013-01-26 ساعت 17:39)mahdio نوشته:  
(2013-01-26 ساعت 16:59)lilistar نوشته:  
(2013-01-26 ساعت 14:56)mahdio نوشته:  دوستان یه مساله فوری، ما هفته دیگه آنکارا مصاحبه داریم البته برنده پدرم هست، الان ایمیل سفارت اومده و اسم مادر و خواهرم هم توش هست ولی اسم من نیس Sad((
توی نامه دوم kcc اسم همه بود، میشه یه راهنمایی بکنین لطفا؟! نگرانمون کردن
سلام دوست عزيز
شما موقع ثبت نام اوليه اينترنتي چند سالتون بوده ؟ يعني اون موقع زير 21 سال بوديد ؟ اگر اينطور باشه بايد يه ايميل به سفارت بزنيد و موضوع را مطرح كنيد كه اسم شما هم اضافه شود . اگر بالاي 21 سال بوديد موقع ثبت نام اينترنتي نيازي به رفتن شما براي مصاحبه نيست . ممكنه كه KCC نامه دوم را اشتباه زده باشه ( چون در مورد يكي از كاربرا به نام شهلا 1346 هم همينطور بود يكي از فرزندان ايشون بالاي 21 سال داشت اسمش در نامه دوم بود . خودشان به تركيه ايميل زدند اونا جواب دادند كه اسم ايشون نبايد باشه بهرحال اون فرزند همراهشون نرفت موقع ورود به سفارت اسم ايشون طبق نامه KCC در ليست افراد بوده و ميتونسته وارد بشه ولي بهر حال اگر هم ميرفته اونجا گفته ا ند كه بهش ويزايي تعلق نمي گرفته . بهرحال اگر شما موقع ثبت نام اوليه زير 21 سال بوديد حتما همراه خانواده برويد اگر نه نيازي به رقتن شما نيست . باز هم مي تونيد با همون كاربر صحبت كنيد و اطلاعات بگيريد . موفق باشيد

من موقعی که کیسمون رو ثبت نام کردیم (اکتبر ۲۰۱۱) دقیقا ۲۰ سال و ۱۱ ماهم بود و طبیعتا موقع اعلام نتایج تقریبا ۲۱ سال و ۵ ماه و الان ۲۲ سال و ۳ ماه!!!
فک میکنم شامل این قانون زیر ۲۱ سال بشم، یعنی تا الانم که کیس رو پیش بردیم به خاطر همین قضیه بوده.
سلام . شما حتما با خانواده برويد . شما جزو كيس هستيد .البته اگر حساب سال و ماهتون درست باشه . چون موقع ثبت نام از اكتبر تا نوامبر هست اينو حتما در نظر بگيريد . ببينيد كه تا زمان اتمام ثبت نام اينترنتي 21 سالتون شده بوده يا نه . ( من دوست lilistar هستم اينترنتش تموم شده گفت من براتون بنويسم . ) از الان هم يه ايميل به سفارت آنكارا بزنيد كه بايد شما جزو كيس باشيد چون موقع ثبت نام اينترنتي زير 21 سال بوده ايد . باز هم پيشكسوتان محترم نظر بدهند . با تشكر
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، mahdio ، Saeedv13 ، mdna ، HRSH ، rezagh
(2013-01-26 ساعت 18:32)mz821 نوشته:  
(2013-01-26 ساعت 17:39)mahdio نوشته:  
(2013-01-26 ساعت 16:59)lilistar نوشته:  
(2013-01-26 ساعت 14:56)mahdio نوشته:  دوستان یه مساله فوری، ما هفته دیگه آنکارا مصاحبه داریم البته برنده پدرم هست، الان ایمیل سفارت اومده و اسم مادر و خواهرم هم توش هست ولی اسم من نیس Sad((
سلام دوست عزيز
شما موقع ثبت نام اوليه اينترنتي چند سالتون بوده ؟ يعني اون موقع زير 21 سال بوديد ؟ اگر اينطور باشه بايد يه ايميل به سفارت بزنيد و موضوع را مطرح كنيد كه اسم شما هم اضافه شود . اگر بالاي 21 سال بوديد موقع ثبت نام اينترنتي نيازي به رفتن شما براي مصاحبه نيست . ممكنه كه KCC نامه دوم را اشتباه زده باشه ( چون در مورد يكي از كاربرا به نام شهلا 1346 هم همينطور بود يكي از فرزندان ايشون بالاي 21 سال داشت اسمش در نامه دوم بود . خودشان به تركيه ايميل زدند اونا جواب دادند كه اسم ايشون نبايد باشه بهرحال اون فرزند همراهشون نرفت موقع ورود به سفارت اسم ايشون طبق نامه KCC در ليست افراد بوده و ميتونسته وارد بشه ولي بهر حال اگر هم ميرفته اونجا گفته ا ند كه بهش ويزايي تعلق نمي گرفته . بهرحال اگر شما موقع ثبت نام اوليه زير 21 سال بوديد حتما همراه خانواده برويد اگر نه نيازي به رقتن شما نيست . باز هم مي تونيد با همون كاربر صحبت كنيد و اطلاعات بگيريد . موفق باشيد

من موقعی که کیسمون رو ثبت نام کردیم (اکتبر ۲۰۱۱) دقیقا ۲۰ سال و ۱۱ ماهم بود و طبیعتا موقع اعلام نتایج تقریبا ۲۱ سال و ۵ ماه و الان ۲۲ سال و ۳ ماه!!!
فک میکنم شامل این قانون زیر ۲۱ سال بشم، یعنی تا الانم که کیس رو پیش بردیم به خاطر همین قضیه بوده.
سلام . شما حتما با خانواده برويد . شما جزو كيس هستيد .البته اگر حساب سال و ماهتون درست باشه . چون موقع ثبت نام از اكتبر تا نوامبر هست اينو حتما در نظر بگيريد . ببينيد كه تا زمان اتمام ثبت نام اينترنتي 21 سالتون شده بوده يا نه . ( من دوست lilistar هستم اينترنتش تموم شده گفت من براتون بنويسم . ) از الان هم يه ايميل به سفارت آنكارا بزنيد كه بايد شما جزو كيس باشيد چون موقع ثبت نام اينترنتي زير 21 سال بوده ايد . باز هم پيشكسوتان محترم نظر بدهند . با تشكر

ممنون از پاسختون، ایمیل زدم امیدوارم زودتر جواب بدن
متولد نوامبر ۱۹۹۰ هستم وثبت نام لاتاری ۲۰۱۳ از اوایل اکتبر تا اوایل نوامبر ۲۰۱۱ ادامه داشت یعنی تقریبا یک هفته قبل از تولد ۲۱ سالگی من. و البته ما هم ثبت ناممون همون هفته اول بود که یک ماه مونده بود تا من ۲۱ ساله بشم. از چندتا online age calculator هم استفاده کردم و اونها هم ۲۰ سال و ۱۱ ماهه بودن من هنگام ثبت نام رو نشون میدن
دعا کنید قبول کنن Sad( خیلی استرس دارم
شماره کیس: 2013AS42XX(پدر،مادر،خواهر)/کنسولگری:ANKARA
ارسال فرمهای سری اول:12MAY2012با ایمیل/کارنت شدن کیس:Feb2013/مصاحبه:w1 Feb2013/ کلیرنس26March/دریافت ویزا22May
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، amir82 ، lilistar ، rezagh ، yasaman1111
(2013-01-26 ساعت 14:24)شادی قاسمی نوشته:  دوستان از بین هتل های الیت و سیاو و اتاپ بنظرتون کدوم بهتره ؟ قیمتا حدودن شبیه به همه .
الیت رو نمیدونم. سیاو و اتاپ به هم خیلی نزدیکن و هر دو جای خوبی هستند.
سیاو امکانات گرمایشی بهتری داره. علاوه بر شوفاژ سیستم تهویه با امکان تنظیم دیجیتالی میتسوبیشی داره. اتاق هاش هم کمی بزرگتر و تمیزتر هست. لابی بهتری داره.
اتاپ سرعت اینترنت بالاتر و صبحانه بهتری داره.

ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﯾﺰ ....ﻫﻤﻮﻧﻄﻮﺭ ﮐﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﮔﻔﺘﻦ ﺍﮔﺮ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺛﺒﺖ ﻧﺎﻡ ﺷﻤﺎ ﺯﯾﺮ ۲۱ ﺳﺎﻝ ﺑﻮﺩﯾﻦ ﺷﺎﻣﻞ ﺷﻤﺎ ﻣﯿﺸﻪ ....ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺮﮔﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎﻡ ﮐﻪ ﮐﺎﻧﻔﺮﻣﯿﺸﻦ ﻧﺎﻣﺒﺮ ﻭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺛﺒﺖ ﻧﺎﻡ ﺗﻮﺵ ﻫﺴﺖ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺑﻘﯿﻪ ﻣﺪﺍﺭﮎ ﻭ ﻫﻤﯿﻨﻄﻮﺭ ﻧﺎﻣﻪ ﺩﻭﻡ ﮐﻪ ﺍﺳﻢ ﺷﻤﺎ ﻫﺴﺖ ﺭﺍ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﺒﺮﯾﻦ ﻭ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺭﻓﺘﻦ ﻫﻢ ﺣﺘﻤﺎ ﺑﺎ ﺍﯾﻤﯿﻞ ﺯﺩﻥ ﻣﻄﻤﺌﻦ ﺑﺸﯿﻦ .... ﺍﯾﻦ ﺟﺮﯾﺎﻥ ﺩﻗﯿﻘﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭﺳﺖ ﻣﻦ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﭘﺴﺮﺵ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺑﺮﻧﺪﻩ ﺷﺪﻥ ۲۱ ﺳﺎﻟﺶ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﯾﺖ ﺑﻬﺶ ﻭﯾﺰﺍ ﺩﺍﺩﻥ ﻭﻟﯽ ﮔﻔﺘﻪ ﺑﻮﺩﻥ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﻧﻬﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﺍﻓﯿﺴﺮ ﭘﺮﻭﻧﺪﻩ ﻫﺴﺖ ..... ﺍﺯ ﺧﺎﻧﻢ ﺷﻬﻼ 1346 ﻫﻢ ﮐﻤﮏ ﺑﮕﯿﺮﯾﺪ .... ﮐﻮﺗﺎﻩ ﻧﯿﺎﯾﯿﺪ ....ﺣﻖ ﺷﻤﺎﺳﺖ ....ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﯿﺪ .
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mdna ، amir82 ، گل نهال ، rezagh
سلام همین امروز یکی از بستگان که دانشجوی در آنکارا و چندین بار از طریق مرز زمینی وارد وان و از وان به آنکارا پرواز کرده برام فرستاده من هم عین مطلب را میگزارم متسفانه زمان مصاحبه ما او در آنکارا نیست .البته خودش یک ماه پیش وارد ترکیه شده یعنی قیمتها 98% درسته به هر حال اطلاعات همیشه کمک میکنه و چیزی که همیشه به من میگه مراقب باشید ترکیه ای ها خیلی کلک میزنند مخصوصآ راننده ها.
سلام .خوبي ؟ من به ترتيب شماره مي نويسم

1) با اتوبوس از تهران مستقيم ميايي اروميه . بليط ساعت 7 شب رو بگير كه 7 صبح برسي ترمينال. حدود 12 ساعت طول مي كشه .ماشين هاي خيلي خوبي داره و ماشين راحتي بگير كه بتونيد بخوابيد.
2) در ترمينال اروميه وقتي از اتوبوس پياده شديد از حياط پشتي كه شما رو پياده مي كنند از دفاتر شركت ها رد مي شويد و مياييد حياط جلويي كه درب بزرگي به خيابان اصلي راه داره . نگه ميداره و شما از دفتر رد مي شويد و مياييد اين طرف.

3) از در اصلي ترمينال كه بيرون اومديد روبروي شما كنار خيابان تاكسي هاي بسياري پارك كردند و صدا مي كنند دربست. كرايه دربستي در اروميه بسته به محل از 2500 تا 3000متغير هست .حالا ممكنه توشون كسي 4000بگه .اما 2500 تا 3000. شما ميگيد مي خواهم بروم سه راه دخانيات، ايستگاه ماشين هاي سرو.(مرز)
اين ايستگاه داخل شهره و جاي دوري نيست .سه راه دخانيات كه پياده شديد چند تا سواري هميشه اونجا هستند كه ميبرند سرو (مرز).ماشينها شخصي هستند. تاكسي زرد نيستند . اكثرشون هم كرد هستند. نفري 3000 تومن مي گيرند. يادت باشه موقع برگشت نفري 4000 تومن مي گيرند .يعني برگشت 1000 تومن گرونتر از رفت هست.
ماشين كه پر شد مي رويد مسافت تا سرو(مرز) 55 كيلومتر هست .يعني حدود يك ساعت . پياده كه شديد ساختمان مرزی هست اونجا كه مي رويد تو . ساعت 8 يا حتي 9 هم كه برسيد خلوته و شما آدم زيادي اونجا نمي بينيد . پاسپورت رو مهر ميزنند و ميريد اون طرف و تركها هم مهر مي زنند و از در مي رويد بيرون.
اونجا هميشه كساني هستند كه ميان جلوي شما و میگن وان مي رويد ؟يا يوكسك اوا مي رويد ؟ شما بگيد من وان مي روم .فرودگاه مي روم .

اگه چند تا ايراني ديگه هم باشند كه راحت و بدون معطلي مي روند . حالا شما مي نشينيد توي ميني بوس و منتظر پر شدن مي مانيد. تعجب هم نكن .چون تا خرخره ماشين رو پر مي كنند. اول شما رو مي برند يه شهري به اسم يوكسك اوا (yüksek ova) كه حدود نيم ساعت طول مي كشه . اونجا شما رو پياده مي كنند و خودشون تحويل مي دهند به يه ماشين ديگه كه اون مستقيم ميبره وان. بر حسب اتفاق ممكنه ماشين از همون مرز مستقيم ببره وان. اما اين اتفاق كم پيش مياد. و همون طور كه گفتم اول يوكسك اوا و از اونجا به وان .كل اين مسير حدود 4 ساعت طول مي كشه .
4) كرايه از مرز تا يوكسك اوا براي هر نفر 10 لير هست.اضافه نده. از يوكسك اوا تا وان براي هر نفر 20 لير هست .اما براي فرودگاه 25 لير. يعني تو از مرز تا فرودگاه وان براي هر نفر 35 لير بايد بدهي .
اين پول به دوشكل ممكنه گرفته بشه . يا اول ده لير رو مي گيرند و 25 لير رو ماشين دوم مي گيره . يا كل 35 لير رو ماشين اول مي گيره و خودش با ماشين دوم حساب مي كنه . در هر حال هر نفر از مرز تا فرودگاه 35 لير . پس تو در وان كرايه تاكسي نداري. البته جهت اطلاع از گاراژ وان تا فرودگاه حداقل 20 لير مي گيرند. اما تو مستقيم ميروي . به فرودگاه كلمه هاوا آلان يا هاواليمان گفته ميشه .يعني همون اول بايد بگي من در وان به هاواآلاني مي روم يا هاوا ليماني . كلمه اوچاك رو براي پرواز به كار مي برند .مي توني بگي به اوچاك مي روي . اونا مي فهمند خودشون.
5) من عوارض خروج از كشور ندارم در مرز زميني.چون دفترچه اقامت دارم . اما براي شما براي هر نفر 11 هزار تومن هست .حتي براي بچه. من جايي نديدم سال 91 تغيير كرده باشه .مي توني بپرسي. به بانك ملي ريخته ميشه . البته اونجا توي حياط بانك هست ولي از قبل ريخته باشي راحت تره . بعضي وقتها سيستم كار نمي كنه چون.
تو بهتره دو سه تا الفبايي رو كه مي گم ياد بگيري. در خوندن كلمات خيلي كمك مي كنه.
C = هميشه در تركي ج خونده ميشه .
Ş= هميشه ش خونده ميشه.
Ç = هميشه چ خونده ميشه .
اونها هر چي رو كه صحبت مي كنند مي نويسند .مثلاً çıkış يعني خروجي . پس حواست باشه .
تو راه دو يا سه جا ماشين رو مي گردند و وسايل مسافرها رو .پاسپورت ها رو هم كنترل مي كنند.
از مرز كه رد شدي دقيقا يك ساعت و نيم ساعتت رو بكش عقب تا با ساعت اونجا هماهنگ بشي.
فاصله هوایی وان تا آنکارا 1ساعت 45 دقیقه است و هر روز 3 تا 4 پرواز داره
فرودگاه آنکارا
6) پس از پياده شدن از هواپیما پشت سر مسافران برويد تا برسيد به محل تحويل چمدان كه اين كار هم خيلي طول نمي كشه .مثل ايران نيست . بعد كه چمدان رو برداشتيد از درب مي رويد بيرون .
7) درست از درب كه خارج شديد سمت راست مي رويد .حواست باشه سمت راست و نه چپ.
اونجا اول يه اتوبوس مي بينيد شبيه اتوبوس هاي شهري . پشت اون نوشته هاواش (HAVAŞ) . البته شايد اون لحظه اونجا نباشه ولي معمولا هست .چون ساعت پرواز ها رو مي دونند . اما شما اون رو سوار نمي شويد .به دوعلت :
اولاً از كزل آي رد نمي شه .
دوماً قيمتش 10 لير هست براي هر نفر.
چند متر جلوترش يه اتوبوس مثل شركت واحد رو مي بينيد .شماره 442. براي هر نفر 5لير و 25 كروش مي گيره . شايد اون لحظه اونجا نباشه .اما معمولا هميشه هست.
حالا دقت كن :
اين اتوبوس دقيقا هر 15 يا 20 دقيقه يكي اش مياد . اگه ديدي پر شد و بايد سرپا بايستي و خسته هم هستي مي توني صبر كني اون يكي بياد . من معمولا صبر مي كنم .چون راه هم دوره و واقعا خسته كننده هست .
اين اتوبوس ميره تا به ترمينال بزرگ آنكارا برسه . اسمش هست آشتي .AŞTI
ميره داخل ترمينال و اونجا خيلي ها پياده مي شوند و خيلي ها هم دوباره سوار ميشوند .چون داره دوباره ميره فرودگاه . از آشتي كه حركت كرد شما دقيقا ايستگاه دوم پياده مي شويد . (يعني پس ازخارج شدن از آشتي ايستگاه اول نه و ايستگاه دوم ) يعني پس از بيرون آمدن از ترمينال آشتي يه ايستگاه نگه ميداره (البته اگه مسافري براي سوار شدن يا پياده شدن باشه) و دومين ايستگاه همون كزل آي يا بلوار آتاتورك هست كه خيابان خيلي بزرگي هست . شما اونجا پياده مي شويد .
7) دقت كن كه جايي كه پياده مي شوي همون جايي هست كه دوباره بايد سوار بشي براي برگشت به فرودگاه. اون ور خيابون نميري . هونجا سوار ميشي دوباره . سيستم اينها با ما فرق داره .يعني مبدا و مقصد يكي هست.
فكر كنم تا اينجا كافي باشه . اينا رو لطفا با دقت بخون و سوالي داشتي باز در خدمتم.
با عرض سلام و تشکر از شما دوستان عزیز،تاریخ مصاحبه ما شانزدهم اسفند هست.به خاطر پسرمون که یازده سالش،مجبوریم پنجشنبه ده اسفند بریم انکارا.
با این قیمت دلار خیلی گرون تموم میشه،تازه اومدنمون هم که معلوم نیست کی باشه،به همین دلیل چند تا سوال دارم اگه میشه جواب بدین ممنون می شم.
1-با تور بریم بهتره یا حضوری هتل بگیریم
2-اژانس قیمت هتل رو با دلار چند تومنی حساب میکنه
3-میشه چند تا هتل سه ستاره معرفی کنیدکه حداکثر سی دلار باشن،مهم نیست که خیلی نزدیک سفارت باشه.
تشکر کنندگان:
(2013-01-25 ساعت 21:39)ensan نوشته:  
(2013-01-25 ساعت 15:39)mino2013 نوشته:  
(2013-01-23 ساعت 14:33)ensan نوشته:  سلام به همه دوستان
من امروز بليط سيستمي ماهان گرفتم( رفت و برگشت) براي آخراي اسفند 542000 تومان
هتل هم اتاپ بلوار ، اتاق سينگل شبي 41 دلار
همه پول هتل رو آژانس، به دلار از من گرفت و وچر هتل رو بهم داد.

سلام دوست عزیز
چندتا سوال از خدمتتون دارم ،بلیط سیستمی رو باید از آژانس ها بگیریم؟و اینکه در صورت کنسل کردنش چقدرشو برنمیگردونند؟ وچرا صبر نکردین چارتری باز بشه؟
ممنون ازتون
سلام. يا بايد از آژانسهاي مسافرتي بگيريد يا دفاتر فروش هواپيمائيها (مثل دفتر فروش ماهان ). مبلغي كه بابت جريمه ي كنسل كردن بليط بايد پرداخت شود در صورتيكه no show باشد ٨٠٠٠٠ تومان است و جريمه تغيير تاريخ هم ٣٠٠٠٠ تومان، طبق گفته كارمند آژانس. ولي خودتان بهتر ميدانيد تعدادي از اين دفاتر خدماتي، از تحت فشار بودن ديگران در شرايط بحراني و در كشوري غريب استفاده كرده و به راه و روشهاي گوناگون مبلغ جريمه را بالاتر ميبرند. در مورد چارتر، به دليل اينكه قيمتش در روزي كه من بليط خريدم براي اسفند ماه، ٤٨٠٠٠٠ تومان بود و تا٥٤٠٠٠٠ فاصله زيادي نداشت، و در ضمن بليط چارتر دو روز قبل از سفر بدستم ميرسيد، اين كار را نكردم. ولي اينگونه است كه ،هر چه به زمان پرواز نزديك تر شود بليط چارتر در صورت بودن جا براي خريد ، ارزان تر ميشود، ولي بليط هاي سيستمي هر چه به روز پرواز نزديك تر شود، گرانتر خواهد شد چون ابتدا كلاس پايين پرواز پر ميشود، و روزهاي آخر كلاسهاي بالا باقي ميماند كه گرانتر است. بعد از همه ي اين حرفها بايد بگويم ، من به علت كم كردن استرس كه در من به شدت مشهود است، ترجيح دادم سريعتر و با شرايطي كه اعلام كردم ، بليط و هتل را رزرو كنم كه با خاطري آسوده به بقيه كارها بپردازم. اميدوارم بهترين شرايط پيش روي شما قرار بگيرد دوست من
سلام.ممنون از توضیحات خویتون. امروز آژانس و دفتر ماهان زنگ زدم برای هفته آخر مارچ بلیط سیستمی می گفتند 1022000 تومن.نمیدونم چیکار کنم
شاید اگه تور ثبت نام کنیم ا رزونتر در بیاد؟
کیس نامبر:##43-افراد کیس:2 نفر-کنسولگری:آنکارا 28 مارچ-تاریخ کارنت شدن:2/7/2013-تاریخ ورود:11 سپتامبر-محل ورود:هیوستن-مقصد:لس آنجلس
تشکر کنندگان:
دوباره سلام خوب ماشالله با این وضع دلار فکر کنم همه را یک جوری دچار مشکل مالی کرده که سعی میکنیم هزینه سفر ترکیه را بیاریم پایین مخصوصآ هتل و مکان را البته این صرف جویی خوب نیست ما به عنوان یک ملت بزرگ که تاریخ داریم و در کشور ثروت مندی زندگی میکنیم باید به هر کشوری بریم خوب خرج کنیم که این خودش باعث غرور و پرستیژه و فخر ولی متسفانه ...... هر سال نه هر ماه وضع بدتر میشه و خدا به بچه های قبولی سال 2014 رحم کنه
بگذریم من چند جا دیدم آدرس هتل ارزان خواستند من اسم هتلها را میگذارم در گوگل سرچ کنید ولی حتمآ اسم آنکارا به انگلیسی اضافه کنید.
هوستل :یعنی مکانهای بسیار ارزان که حمام و دستشویی مشرک دارد و امکان دارد در یک اطاق 2 تخت یا 3 یا ...6 تخت باشد که فکر نکنم ارزانتر پیدا شود برای مجردها مناسب میباشد که قیمت بین شبی 13 - 15-...تا بیست دلار که یک اطاق هم میشود گرفت البته هتلها هم نسبتآ ارزون هستند
این مکانها یا در مرکز شهر هستند و یا خیلی دور نیستند در ضمن ما در سفارت فقط یک روز کار داریم و بقیه روزها فقط انتظار و اونهایی که بچه کوچک مثل ما دارند فقط 4 روز منتظر جواب مدیکال باید بمانیم شنبه و یکشنبه هم که هیچ و 10 روز روشاخشه
DEEPS HOSTEL
Ankara Han Hostel
Yidiz Hotel
deniz Hotel
Yavuz Hotel
Aymini Hotel دو ستاره
Suna Hotel

موفق باشید.
(2013-01-26 ساعت 12:57)bardia9 نوشته:  
(2013-01-26 ساعت 12:33)StarIR نوشته:  
(2013-01-24 ساعت 00:02)mdna نوشته:  
(2013-01-23 ساعت 18:12)babak7 نوشته:  [quote='bardia9' pid='263114' dateline='1358158720']
حالا از دوستان كسي خواست ميتونم بيشتر راهنمايي كنم

چون هم بليط خوب گرفتم ازشون هم هتل من الان يك ماهي هست دنباله آْژانس ميگردم از دوستان حدوده قيمت دستشون اومد ديگه سعي كنيد از اين بيشتر بابت تور و بلط به آژانس مسافرتيا پول ندين
بليط چارتر ماهان دو طرفه 360 هزار تومان
يك طرفه 160 هزار تومان
هتل ددمان 5 ستاره شبي 45 دلار
هتل انكارا پلاز 4ستاره شبي 45 دلار
ترانسفر رفت و برگشت 30 دلار

با اجازه آقا بردیا بگم که این قیمتی که نوشتن برای هر نفر در اتاق دبل هستش

این قیمت ها رو از کدوم آژانس گرفتید؟ منم باید برای اواسط اسفند بلیط و هتل بگیرم و نفراتمون 3 نفر هستیم. خودم با دختر و پسر teenager
من به جزیره بهشت تماس گرفتم اما قیمت بلیط بالای پانصد و هتل مثلا آنکارا جلازا شبی 120 دلار قیمت داد!
سلام دوست عزيز
براتون پيغام خصوصي فرستادم
تماس بگيريد راهنماييتون ميكنن هتل 3 ستاره اتاب بلوار هم هست كه هم ارزون ميدن هم خوبه هتلش

سلام و درود.. میشه اسم و شماره اژانس رو به من هم بدین
تشکر کنندگان: bardia9
دوست عزيز پيغام خصوصي دادم بهتون
دوستان كسي خواست پيغام بده به من چون با توجه به قوانين سايت نميتونم اينجا شمارشو بگم...
ارادتمند
برديا
2013AS3XXX افراد كيس : تنها Rolleyes كنسولگري : انكارا تاريخ مصاحبه : هفته سوم فوريه

تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amir2013 ، rouzbehdarvishi ، ابی هانی ، rezagh ، fereydoooon
(2013-01-27 ساعت 13:37)amir2013 نوشته:  
(2013-01-23 ساعت 18:12)babak7 نوشته:  [quote='bardia9' pid='263114' dateline='1358158720']

چون هم بليط خوب گرفتم ازشون هم هتل من الان يك ماهي هست دنباله آْژانس ميگردم از دوستان حدوده قيمت دستشون اومد ديگه سعي كنيد از اين بيشتر بابت تور و بلط به آژانس مسافرتيا پول ندين
يك طرفه 160 هزار تومان

این قیمت ها رو از کدوم آژانس گرفتید؟ منم باید برای اواسط اسفند بلیط و هتل بگیرم و نفراتمون 3 نفر هستیم. خودم با دختر و پسر teenager
من به جزیره بهشت تماس گرفتم اما قیمت بلیط بالای پانصد و هتل مثلا آنکارا جلازا شبی 120 دلار قیمت داد!
سلام دوست عزيز
تماس بگيريد راهنماييتون ميكنن هتل 3 ستاره اتاب بلوار هم هست كه هم ارزون ميدن هم خوبه هتلش

سلام دوست عزیز.می شه به من هم شماره آژانس رو بدید؟ممنونم.
کیس نامبر: 56xx ‫(1 نفر) • کنسولگری: ابوظبی • مقصد: تگزاس• کارنت: Feb • مصاحبه: 7 آپریل •ویزای یک ضربBig Grin لینک سفرنامه ام
تشکر کنندگان: bardia9
سلام بچه ها.كسي هفته اول فوريه مصاحبه نداره؟
2013AS2xx، ارسال مدارک:آگست/تاریخ مصاحبه:فوريه آنکارا/2 نفر/كلير 8 may
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
تشکر کنندگان:
(2013-01-26 ساعت 23:41)mino2013 نوشته:  
(2013-01-25 ساعت 21:39)ensan نوشته:  
(2013-01-25 ساعت 15:39)mino2013 نوشته:  
(2013-01-23 ساعت 14:33)ensan نوشته:  سلام به همه دوستان
من امروز بليط سيستمي ماهان گرفتم( رفت و برگشت) براي آخراي اسفند 542000 تومان
هتل هم اتاپ بلوار ، اتاق سينگل شبي 41 دلار
همه پول هتل رو آژانس، به دلار از من گرفت و وچر هتل رو بهم داد.

سلام دوست عزیز
چندتا سوال از خدمتتون دارم ،بلیط سیستمی رو باید از آژانس ها بگیریم؟و اینکه در صورت کنسل کردنش چقدرشو برنمیگردونند؟ وچرا صبر نکردین چارتری باز بشه؟
ممنون ازتون
سلام. يا بايد از آژانسهاي مسافرتي بگيريد يا دفاتر فروش هواپيمائيها (مثل دفتر فروش ماهان ). مبلغي كه بابت جريمه ي كنسل كردن بليط بايد پرداخت شود در صورتيكه no show باشد ٨٠٠٠٠ تومان است و جريمه تغيير تاريخ هم ٣٠٠٠٠ تومان، طبق گفته كارمند آژانس. ولي خودتان بهتر ميدانيد تعدادي از اين دفاتر خدماتي، از تحت فشار بودن ديگران در شرايط بحراني و در كشوري غريب استفاده كرده و به راه و روشهاي گوناگون مبلغ جريمه را بالاتر ميبرند. در مورد چارتر، به دليل اينكه قيمتش در روزي كه من بليط خريدم براي اسفند ماه، ٤٨٠٠٠٠ تومان بود و تا٥٤٠٠٠٠ فاصله زيادي نداشت، و در ضمن بليط چارتر دو روز قبل از سفر بدستم ميرسيد، اين كار را نكردم. ولي اينگونه است كه ،هر چه به زمان پرواز نزديك تر شود بليط چارتر در صورت بودن جا براي خريد ، ارزان تر ميشود، ولي بليط هاي سيستمي هر چه به روز پرواز نزديك تر شود، گرانتر خواهد شد چون ابتدا كلاس پايين پرواز پر ميشود، و روزهاي آخر كلاسهاي بالا باقي ميماند كه گرانتر است. بعد از همه ي اين حرفها بايد بگويم ، من به علت كم كردن استرس كه در من به شدت مشهود است، ترجيح دادم سريعتر و با شرايطي كه اعلام كردم ، بليط و هتل را رزرو كنم كه با خاطري آسوده به بقيه كارها بپردازم. اميدوارم بهترين شرايط پيش روي شما قرار بگيرد دوست من
سلام.ممنون از توضیحات خویتون. امروز آژانس و دفتر ماهان زنگ زدم برای هفته آخر مارچ بلیط سیستمی می گفتند 1022000 تومن.نمیدونم چیکار کنم
شاید اگه تور ثبت نام کنیم ا رزونتر در بیاد؟
سلام.ایران ایر بلیط رفت و برگشت چارتر 663 تومن و بلیط رفت چارتر و برگشت کلاس بدون جریمه 819 تومن به ما گفتن.به نظرتون خوبه؟البته برای هفته دوم مارچ؟بهتره چارتر بگیریم یا اپن با کلاس.واقعا باید چه موقع بلیط برگشتو گرفت بعد از مصاحبه؟
2013as4***...ANKARA... 3 nafar...interview: w2 march...clearance: 26th april...visa issuance: 2th june
تشکر کنندگان:
(2013-01-27 ساعت 13:37)amir2013 نوشته:  

يك طرفه 160 هزار تومان

سلام دوست عزيز

سلام یک طرفه هیچوقت نصف قیمت دو طرف در نمیاد شاید حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد قیمت دوطرفه بشه دقت کنید .۱۶۰.۰۰۰ تومان یک طرف بسیار قیمت عالیه یعنی کمی بیشتر از قیمت قطار - امکان نداره
می بخشید که اینو مینویسم بعضی ها یه چیزهایی مینویسند که واقعآ تعجب آوره هتل شبی ۱۲۰ دلار ! یکی قیمت هواپیماش کمی کمتر از پرواز با موشکهای روسی به فضاست بابا اگر اینجا و ترکیه اینقدر بی دست و پا هستیم توی آمریکا چیکار میخواهیم بکنیم بابا خداوند آمریکا را آفرید و آمریکا اینترنت را تمام هتلهای آنکارا بدون استثناء با عکس ، قیمت ، آدرس به صورت کامل هست . ورود به ترکیه زمینی ، قطار ، ماشین شخصی ، اینهمه آژانس و....
بعضی از دوستان اطلاعات خیلی زیادی و بسیار مفید گذاشتند حوصله کنید و تمامی صفحات را بخوانید بخدا در هیچ کجای دنیا نه همچین سایتی و نه همچین بچه های بامعرفتی پیدا نمکنیم حتی بعضی از بچه که سالها قبل رفتن آمریکا با این سایت ارتباط دارند و اطلاعات دارند میدن که بسیار مفید و با ارزشه
اگر گذشته های ما این چنین اطلاعاتی در اختیار ما میزاشتن والا به پیغمبر وضع ما اینجوری نبود و به این خفت نمی افتادیم که در کشورهایی که چشم دیدن مارو ندارند محتاج بشیم و دلارهایی که با خون دل تهیه میکنیم خرج کنیم و آخرش با پولهای ما مارو اخ بکنند. عذر میخوام اینارو مینویسم احساسی شدم خواهشآ به صفحات قبل بر گردیید و مطالعه کنید باز هم می بخشید .
تشکر کنندگان: Tir-Tapar ، alirezass ، milad_aae ، dana ، fereydoooon ، Gerdoo
سلام دوستان
من اواسط اسفند تاریخ مصاحبه دارم، حالا یک مسئله ای برام پیش اومده، ممنون میشم دوستان با تجربه پاسخ بدهند.
مصاحبه من روز پنجشنبه است، پروازم روز دوشنبه ماهان چارتری یکطرفه گرفتم
ماهان و ایران ایر پروازبرگشتشون 12 بعدازظهر یکشنبه - دوشنبه و پنجشنبه است.
حالا روز پنجشنبه چه یکظرب چه کلیرنس ( تا مصاحبه تموم بشه برگردم هتل، اتاق رو تحویل بدم خودم رو برسونم به فرودگاه) هرجور حساب میکنم به پرواز برگشت پنجشنبه نمیرسم، اگر یک ظرب باشه ارزشش رو داره و باید چند روز اضافه بمونم و هزینه هتل رو بپذیرم ولی اگر بعد از مصاحبه بخوام برگردم ایران، چکار باید بکنم؟
چون پرواز ایرانی در روز جمعه و شنبه موجود نیست! آیا باید دو روز الکی در آنکارا بمونم و هزینه دو شب هتل اضافه بدم؟
آیا راه دیگه ای برای برگشت در عصر پنجشنبه یا روز جمعه وجود داره؟
از دوستان که برای مصاحبه رفتند آنکارا آیا تا بحال به این مشکل برخورد کردند؟
با تشکر
تیر تپر
تشکر کنندگان: omnia

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان