کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2013-05-20 ساعت 09:32)hossien_501 نوشته:  
(2013-05-19 ساعت 23:10)lilac نوشته:  
(2013-05-19 ساعت 23:00)naarestan نوشته:  ممنونم از پاسخ دوستان Smile
کسی هست که اطلاعات بیشتری درمورد سیم‌کارت‌هایی که میشه استفاده کرد داشته باشه؟

من شنیدم سیم‌کارت‌هایی که در دوبی بخریم، فقط دو روز طول میکشه که راه بیفته! اصولا مگه ما چند روز هستیم اونجا که فقط دو روزش بخواد واسه راه‌افتادن سیم‌کارت طول بکشه! D:

دوست عزیز ما در بدو ورود به امارات سیم کارت du گرفتیم و به محض اینکه کد مربوط به شارژ سیم کارت را وارد کردیم اکتیو شد و کردیتمون رو اعلام کرد همون موقع هم تونستیم با دوستمون در دبی تماس بگیریم، البته باید توجه داشته باشید که برای فعال سازی و شارژ سیم کارت آپشن های متفاوتی هست که با توجه به نیازتون آپشن صحیح رو انتخاب کنید.

ببخشید دوستان مگه سرویس رومینگ ایرانسل اونجا کارایی نداره؟همینطور همراه اول.
سپاس

به گفته‌ی دوستان و تجربه‌ی خیلی‌ها، رومینگ همراه اول خیلی گرون از آب درمیاد! و منم از یک نفر که رفته بود پرسیدم، گفت ارانسل اصلا اونجا کار نمیکنه.
2013AS84xx, Abu Dhabi, w2 June, ویزای یک‌ضرب, مدارک مصاحبه, csc, سفرنامه‌ی من
مراحل آمدن Green Card
تشکر کنندگان: farshadsh ، m2m2m22 ، lilac ، shiraz mamali ، efah ، saeid-ss
دوستان سلام.
من وقت مصاحبه ام اواخر جولاي هست،ميخواستم ببينم كس ديگه اي هم توي همين روز وقت مصاحبه داره كه از همينجا باهم هماهنگ كنيم كارامونو،،،مثل تور و رفت و آمد و چك پزشكي و اينجور چيزا...؟
ممنون ميشم بهم اطلاع بديد
تشکر کنندگان: saeid-ss
(2013-05-20 ساعت 13:00)امیر مهاجر نوشته:  من هم دیگه بلیط ارمنستان رو گرفتم. رفت و برگشت کلاس اکونومی. ۱.۰۲۱.۱۰۰ تومان هر کدام.
بیمه مسافرتی برای ۷ روز نفری ۶۵.۰۰۰ تومان.
تو این مدت هر جا زنگ زدم موقع چک کردن، فوری اسمها رو ازم پرسیدند و رزرو کردند و گفتند اگر خواستی بیا پول برده برات اوکی کنیم.
رزرو بلیط مدت خاصی اعتبار داره که همون موقع به اپراتور میگه. مثلا یک بار تا سه روز برای من اعتبار داشت. بعد از اون خود به خود باطل میشه.
دقت کنید گاهی اوقات که آسمان قصد داره بلیطهاش زودتر فروش بره و رزروها پروازها رو پر کرده، رزروها رو زودتر از موعد باطل میکنه. این کارو خود شرکت آسمان انجام میده. آژانسها فقط میتونند رزروی که خودشون انجام دادند رو باطل کنند.
دقت کنید که توی های سیزن هستیم و احتمال زود پر شدن پروازها وجود داره. پس زیاد منتظر کلاسهای ارزونتر نباشید.

آفای مهاحر ممکنه که ارمنستان الان فصل گرونش باشه. ولی دوبی هر روز داره بلیط هاش ارزونتر میشه چون روز به روز گرمتر و غیر قابل تحمل تر میشه.ما که فعلا" از خرید بلیط دست کشیدیم Smile

کسی در مورد هتل شالیمار پارک چیزی شنیده؟ شالیمار پارک بهتره یا رویال گاردن؟
کیس نامبر***8 /مصاجبه: نیمه دوم جونWink /سه نفز/ابوظبی/ مقصد:سیاتل/کلیرنس/
تشکر کنندگان: roeentan ، mehdi110 ، saeid-ss
با بلیط هواپیمای یک طرفه میشه ارز مسافرتی گرفت؟ ما برگشت نگرفتیم شاید با اتوبوس برگردیم
[font=Verdana]
2013ََAS 97xx
یکی از زخمی های لاتاری 2013

[/font]

تشکر کنندگان: saeid-ss
(2013-05-20 ساعت 15:15)feri efa نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 13:00)امیر مهاجر نوشته:  من هم دیگه بلیط ارمنستان رو گرفتم. رفت و برگشت کلاس اکونومی. ۱.۰۲۱.۱۰۰ تومان هر کدام.
بیمه مسافرتی برای ۷ روز نفری ۶۵.۰۰۰ تومان.
تو این مدت هر جا زنگ زدم موقع چک کردن، فوری اسمها رو ازم پرسیدند و رزرو کردند و گفتند اگر خواستی بیا پول برده برات اوکی کنیم.
رزرو بلیط مدت خاصی اعتبار داره که همون موقع به اپراتور میگه. مثلا یک بار تا سه روز برای من اعتبار داشت. بعد از اون خود به خود باطل میشه.
دقت کنید گاهی اوقات که آسمان قصد داره بلیطهاش زودتر فروش بره و رزروها پروازها رو پر کرده، رزروها رو زودتر از موعد باطل میکنه. این کارو خود شرکت آسمان انجام میده. آژانسها فقط میتونند رزروی که خودشون انجام دادند رو باطل کنند.
دقت کنید که توی های سیزن هستیم و احتمال زود پر شدن پروازها وجود داره. پس زیاد منتظر کلاسهای ارزونتر نباشید.

آفای مهاحر ممکنه که ارمنستان الان فصل گرونش باشه. ولی دوبی هر روز داره بلیط هاش ارزونتر میشه چون روز به روز گرمتر و غیر قابل تحمل تر میشه.ما که فعلا" از خرید بلیط دست کشیدیم Smile

کسی در مورد هتل شالیمار پارک چیزی شنیده؟ شالیمار پارک بهتره یا رویال گاردن؟

ببخشید من پستمو اشتباهی اینجا گذاشتم!
باید تو تاپیک ارمنستان میذاشتم.
تشکر کنندگان: roeentan ، usa lover ، kasrafo ، mehdi110 ، shiraz mamali ، feri efa ، ابی هانی
(2013-05-17 ساعت 11:26)mamad_msp نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 19:00)ابی هانی نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 14:56)mamad_msp نوشته:  با سلام .
من یکشنبه مصاحبه دارم.با توجه به تعطیلات جعمه و شنبه ابوظبی دوستان با تجربه فکر میکنن کی برم بهتره؟!
(فاکتور هزینه هم در نظر گرفته شه. بهتره پول بدم زودتر مدیکال بدن تا اینکه 3شنبه یا ... بریم.؟)
با تشکر
(من فک کنم چهارشنبه خوبه. سه شنبه هم خوبه اما $؟!
دوست عزیز شما 5شنبه صبح زود بلیط بگیری به راحتی میرسی
نگران نباش منهم یکشنبه وقت مصاحبم بود
میتونی سفرنامه منو بخونیBig Grin
موفق باشی
با تشکر از جوابتون. من هنوز تصمیم نگرفتم
ایا باید حتما 2 روز کاری قبل مصاحبه برای مدیکال اونجا بود؟!
بیمارستان ها که تعطیل نیستمن میشه جعمه یا شنبه رفت؟! یا اینکه دکی نیست؟!
به شوکلا و بیمارستان میل زدم اما جواب ندادند هنوز.
ایا دوستان مطمن هستند که جمعه و شنبه در تعطیلات رسی جواب مدیکال نمی دن؟!(یکی از دوستان که رفته بود گفتن که جمعه شنبه حواست باشه تعطیلن)
با تشکر
ممنون

من شنبه از کلینیک وقت گرفتم
تشکر کنندگان: mamad_msp ، lilac ، farshadsh ، saeid-ss
(2013-05-13 ساعت 16:23)efah نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 11:17)ari_kiana نوشته:  ...
ما یه تور گرفتیم هتل گرند سنترال که 4شب و 5 روزه که 4ستاره هست با صبحانه و نهار و ترانسفر کلا با بلیط و ویزا
قیمت 1200000 تومان
...

بلیط تون قابلیت تغییر تاریخ برگشت داره ؟

(2013-05-13 ساعت 11:17)ari_kiana نوشته:  ...
من هم سایت booking رو چک کردم با قیمت هایی که اژانس ها می دن فرق داره.

درسته و در بیشتر موارد قیمت آژانسها پایین تره ...

بله
هم زودتر میشه انداخت و هم دیرتر
تشکر کنندگان: farshadsh ، morvarid1364 ، efah ، saeid-ss
سلام ماهفته سوم جون مصاحبه داریم یکشنبه
دوهفته پیش بلیطمو گرفتم
و چون اصفهان دوروزبیشترحرکت نداره دوشنبه و پنج شنبه
مجبورشدم دوشنبه بگیرم چهارشنبه هم برم مدیکال نوبت گرفتم و یکشنبه هم مصاحبه و دوشنبه برگشت به دیارخودمون
امروزبه سرم زدبرم بلیطموتغییربدم
یعنی به جای دوشنبه پنج شنبه برم و 8 صبح ازتهران پرواز داره
به نظرتون مدیکال روزپنج شنبه تاساعت چندبازه که احیانا اگرمثلا 12 ظهرازاصفهان برسیم دوبی بتونیم بریم دکی ( که مجبورنشیم ازتهران بریم دوبی ) و ایاازمایشات تاشنبه اماده میشن؟

یه سوال دیگه که خیلی برام مهمه و علتی بوده که بلیطومیخواستم زودبگیرم
اگرمثلا یه موردخونی توآزمایش باشه و بخوان بازازمایش بگیرن اگر تاروزمصاحبه جواب اماده نبودچه اتفاقی میافته؟ مصاحبه برگزارخواهدشد یانه؟
و سوال اخروقتی رسیدیم فرودگاه دوبی بااین چمدا ن و باروبندیل میشه مستقیم رفت مدیکال یانه؟
و بازقول میدم سوال اخرباشه فرض براینکه یه هفته دوبی باشیم اونقدرجای دیدنی داره که خودمونوسرگرم کنیم؟
تشکر کنندگان: azar1348 ، mehdi110 ، پدی ، farshadsh ، ابی هانی ، saeid-ss
(2013-05-20 ساعت 17:02)mangoolkhan نوشته:  با سلام
نظر دوستان راجع به این عبارت چیه؟
یعنی برای یک خانواده 3 نفری باید 3 تا تمکن ببریم؟
Financial documents must be
prepared as one set for each family member
نمیدونم منظور کسی که این عبارت رو نوشته واقعا این بوده یا نه ولی چیزی که تجربه نشون داده اینه که برای بچه ها قطعا گواهی تمکن مالی لازم نیست و اکثرا برنده اصلی و همسر گواهی ارائه میدن که مبلغشون یا در یه حدوده یا مال برنده اصلی بیشتره. و کسایی هم بودن که گواهی رو فقط برای برنده اصلی ارائه دادن و مشکلی هم نبوده. من شخصا جایی ندیدم به دلیل اینکه فقط برنده اصلی گواهی تمکن مالی ارائه داده بوده مشکلی پیش اومده باشه. در کل ارائه گواهی برای برنده اصلی و همسر 100% مطمئنه.
شماره کیس: 2013AS000082XX - کنسولگری: ابوظبی - مصاحبه : 10 June - کلیر شدن: 14 August -مقصد: Seattle
تشکر کنندگان: lilac ، parastoo500 ، mehdi110 ، sce ، sadeghi897 ، farshadsh ، saeid-ss
(2013-05-20 ساعت 20:04)negar_karimi6 نوشته:  سلام ماهفته سوم جون مصاحبه داریم یکشنبه
دوهفته پیش بلیطمو گرفتم
مجبورشدم دوشنبه بگیرم چهارشنبه هم برم مدیکال نوبت گرفتم و یکشنبه هم مصاحبه و دوشنبه برگشت به دیارخودمون
به نظرتون مدیکال روزپنج شنبه تاساعت چندبازه که احیانا اگرمثلا 12 ظهرازاصفهان برسیم دوبی بتونیم بریم دکی ( که مجبورنشیم ازتهران بریم دوبی ) و ایاازمایشات تاشنبه اماده میشن؟

اگرمثلا یه موردخونی توآزمایش باشه و بخوان بازازمایش بگیرن اگر تاروزمصاحبه جواب اماده نبودچه اتفاقی میافته؟ مصاحبه برگزارخواهدشد یانه؟
و سوال اخروقتی رسیدیم فرودگاه دوبی بااین چمدا ن و باروبندیل میشه مستقیم رفت مدیکال یانه؟
و بازقول میدم سوال اخرباشه فرض براینکه یه هفته دوبی باشیم اونقدرجای دیدنی داره که خودمونوسرگرم کنیم؟

بهتره از آخر به اول بگم.این که شما تصمیم دارین یه هفته بمونین نشون میده یا از گرفتن ویزای یک ضرب مطمئن هستین و یا قصد دارین علاوه بر کار مصاحبه تفریح اساسی هم داشته باشین.یه هفته موندن به شرط این که بتونین با این قیمت نجومی درهم از عهده هزینه ها بر بیاین نه تنها خوبه که شاید کم هم باشه.تو دوبی جای دیدنی و مخصوصا خرید واسه خانوما اینقدر هست که وقت هم کم بیارن.با این اوصاف اگه پرواز اصفهان روز پنج شنبه صبح باشه شما می تونین با اون برین و عصر برین مدیکال و شنبه جولبشو بگیرین و برین مصاحبه.در این حالت شما بعد از مصاحبه تا پرواز بعدی وفت دارین که هم خوب بگردین و هم ویزارو بگیرین.در مورد آزمایش خون هم نگران نباشین.اگه موردی نیاز به تست مجدد باشه جوابش بعد از مصاحبه میاد که شما زمان گرفتن ویزا با خودت می بری.در مورد مستقیم از فرودگاه به مدیکال هم به نظر من بستگی به مقدار وسایل و تعداد نفرات شما داره.
موفق باشین.
لاتاری 2013
(2013-05-20 ساعت 20:04)negar_karimi6 نوشته:  سلام ماهفته سوم جون مصاحبه داریم یکشنبه
دوهفته پیش بلیطمو گرفتم

دوست عزیز برای مدیکال اگر پنجشنبه راس ساعت ۴ بعدازظهر در NMC باشید تمام کارهاتون انجام میشه و انشااله شنبه شب هم مدارک مدیکالتون آماده میشه و اگر خدای نکرده موردی در مدیکال شما باشه پنجشنبه شب یا شنبه صبح باهاتون تماس میگیرند که دوباره انجام بشه و در هر حال مصاحبه شما انجام خواهد شد
در مورد دیدنی های دبی به جز خریدBig Grin بهتره از ابی هانی عزیز گه گویا هیچ توری در دبی از زیر دستشون در نرفته سوال کنیدWink
تشکر کنندگان: usa lover ، parastoo500 ، roeentan ، mehdi110 ، sce ، negar_karimi6 ، farshadsh ، feri efa ، ابی هانی ، saeid-ss
(2013-05-20 ساعت 21:16)roeentan نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 17:02)mangoolkhan نوشته:  با سلام
نظر دوستان راجع به این عبارت چیه؟
یعنی برای یک خانواده 3 نفری باید 3 تا تمکن ببریم؟
Financial documents must be
prepared as one set for each family member
نمیدونم منظور کسی که این عبارت رو نوشته واقعا این بوده یا نه ولی چیزی که تجربه نشون داده اینه که برای بچه ها قطعا گواهی تمکن مالی لازم نیست و اکثرا برنده اصلی و همسر گواهی ارائه میدن که مبلغشون یا در یه حدوده یا مال برنده اصلی بیشتره. و کسایی هم بودن که گواهی رو فقط برای برنده اصلی ارائه دادن و مشکلی هم نبوده. من شخصا جایی ندیدم به دلیل اینکه فقط برنده اصلی گواهی تمکن مالی ارائه داده بوده مشکلی پیش اومده باشه. در کل ارائه گواهی برای برنده اصلی و همسر 100% مطمئنه.
در مهاجرسرا خوندم که برای تکمیل پرونده ها بایدبه تعداد افراد خانواده از گواهی تمکن مالی فتوکپی تهیه و در روز مصاحبه به سفارت تحویل داده شود.
تشکر کنندگان: lilac ، mehdi110 ، sce ، farshadsh ، Saeedv13 ، saeid-ss
(2013-05-20 ساعت 22:00)lilac نوشته:  [quote='negar_karimi6' pid='341741' dateline='1369064041']

در مورد دیدنی های دبی به جز خریدBig Grin بهتره از ابی هانی عزیز گه گویا هیچ توری در دبی از زیر دستشون در نرفته سوال کنیدWink

ایول..........
ابی رو خوب اومدی.Big GrinCoolTongue
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: lilac ، usa lover ، roeentan ، mehdi110 ، farshadsh ، ابی هانی ، saeid-ss
من یه سیمکارت اتصالات مال سه چهار سال پیش دارم و از اون موقع دیگه استفاده نشده.
از دوستان کسی میدونه که آیا هنوز کار می کنه یا خیر؟
شماره کیس: 2013AS000082XX - کنسولگری: ابوظبی - مصاحبه : 10 June - کلیر شدن: 14 August -مقصد: Seattle
تشکر کنندگان: bayat_r ، sce ، sadeghi897 ، mehdi110 ، farshadsh ، lilac ، ابی هانی ، saeid-ss
(2013-05-21 ساعت 00:29)roeentan نوشته:  من یه سیمکارت اتصالات مال سه چهار سال پیش دارم و از اون موقع دیگه استفاده نشده.
از دوستان کسی میدونه که آیا هنوز کار می کنه یا خیر؟

یه زمانی اگر 6 ماه باهاش کار نمیکردی خط شما واگذار میشد به یه نفر دیگه اما ظاهراً الان یکسال شده....احتمال زیاد کار نمیکنه و تازه اگر هم کار کنه شما باید سالی 100 درهم بدی برای تمدید قرارداد خط، پس بهتره که بری یدونه نو بگیری
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان