کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2013-05-20 ساعت 22:03)parastoo500 نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 21:16)roeentan نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 17:02)mangoolkhan نوشته:  با سلام
نظر دوستان راجع به این عبارت چیه؟
یعنی برای یک خانواده 3 نفری باید 3 تا تمکن ببریم؟
Financial documents must be
prepared as one set for each family member
نمیدونم منظور کسی که این عبارت رو نوشته واقعا این بوده یا نه ولی چیزی که تجربه نشون داده اینه که برای بچه ها قطعا گواهی تمکن مالی لازم نیست و اکثرا برنده اصلی و همسر گواهی ارائه میدن که مبلغشون یا در یه حدوده یا مال برنده اصلی بیشتره. و کسایی هم بودن که گواهی رو فقط برای برنده اصلی ارائه دادن و مشکلی هم نبوده. من شخصا جایی ندیدم به دلیل اینکه فقط برنده اصلی گواهی تمکن مالی ارائه داده بوده مشکلی پیش اومده باشه. در کل ارائه گواهی برای برنده اصلی و همسر 100% مطمئنه.
در مهاجرسرا خوندم که برای تکمیل پرونده ها بایدبه تعداد افراد خانواده از گواهی تمکن مالی فتوکپی تهیه و در روز مصاحبه به سفارت تحویل داده شود.

این جمله را توی سایت (دستورالعمل) آنکارا نوشته
INSTRUCTIONS FOR DIVERSITY VISA APPLICANTS
شماره کیس:***2013AS00008
تاریخ رویت قبولی: 15 May
تاریخ ارسال مدارک: 20 May
کنسولگری:ابوظبی
تعداد افراد کیس: 3نفر
مصاحبه : 12 June
برگه سفید
تشکر کنندگان:
(2013-05-20 ساعت 22:00)lilac نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 20:04)negar_karimi6 نوشته:  سلام ماهفته سوم جون مصاحبه داریم یکشنبه
دوهفته پیش بلیطمو گرفتم
و چون اصفهان دوروزبیشترحرکت نداره دوشنبه و پنج شنبه
مجبورشدم دوشنبه بگیرم چهارشنبه هم برم مدیکال نوبت گرفتم و یکشنبه هم مصاحبه و دوشنبه برگشت به دیارخودمون
امروزبه سرم زدبرم بلیطموتغییربدم
یعنی به جای دوشنبه پنج شنبه برم و 8 صبح ازتهران پرواز داره
به نظرتون مدیکال روزپنج شنبه تاساعت چندبازه که احیانا اگرمثلا 12 ظهرازاصفهان برسیم دوبی بتونیم بریم دکی ( که مجبورنشیم ازتهران بریم دوبی ) و ایاازمایشات تاشنبه اماده میشن؟

یه سوال دیگه که خیلی برام مهمه و علتی بوده که بلیطومیخواستم زودبگیرم
اگرمثلا یه موردخونی توآزمایش باشه و بخوان بازازمایش بگیرن اگر تاروزمصاحبه جواب اماده نبودچه اتفاقی میافته؟ مصاحبه برگزارخواهدشد یانه؟
و سوال اخروقتی رسیدیم فرودگاه دوبی بااین چمدا ن و باروبندیل میشه مستقیم رفت مدیکال یانه؟
و بازقول میدم سوال اخرباشه فرض براینکه یه هفته دوبی باشیم اونقدرجای دیدنی داره که خودمونوسرگرم کنیم؟

دوست عزیز برای مدیکال اگر پنجشنبه راس ساعت ۴ بعدازظهر در NMC باشید تمام کارهاتون انجام میشه و انشااله شنبه شب هم مدارک مدیکالتون آماده میشه و اگر خدای نکرده موردی در مدیکال شما باشه پنجشنبه شب یا شنبه صبح باهاتون تماس میگیرند که دوباره انجام بشه و در هر حال مصاحبه شما انجام خواهد شد
در مورد دیدنی های دبی به جز خریدBig Grin بهتره از ابی هانی عزیز گه گویا هیچ توری در دبی از زیر دستشون در نرفته سوال کنیدWink

مرسی دوست گلم فکرموآزادکردید

(2013-05-20 ساعت 21:59)sce نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 20:04)negar_karimi6 نوشته:  سلام ماهفته سوم جون مصاحبه داریم یکشنبه
دوهفته پیش بلیطمو گرفتم
و چون اصفهان دوروزبیشترحرکت نداره دوشنبه و پنج شنبه
مجبورشدم دوشنبه بگیرم چهارشنبه هم برم مدیکال نوبت گرفتم و یکشنبه هم مصاحبه و دوشنبه برگشت به دیارخودمون
امروزبه سرم زدبرم بلیطموتغییربدم
یعنی به جای دوشنبه پنج شنبه برم و 8 صبح ازتهران پرواز داره
به نظرتون مدیکال روزپنج شنبه تاساعت چندبازه که احیانا اگرمثلا 12 ظهرازاصفهان برسیم دوبی بتونیم بریم دکی ( که مجبورنشیم ازتهران بریم دوبی ) و ایاازمایشات تاشنبه اماده میشن؟

یه سوال دیگه که خیلی برام مهمه و علتی بوده که بلیطومیخواستم زودبگیرم
اگرمثلا یه موردخونی توآزمایش باشه و بخوان بازازمایش بگیرن اگر تاروزمصاحبه جواب اماده نبودچه اتفاقی میافته؟ مصاحبه برگزارخواهدشد یانه؟
و سوال اخروقتی رسیدیم فرودگاه دوبی بااین چمدا ن و باروبندیل میشه مستقیم رفت مدیکال یانه؟
و بازقول میدم سوال اخرباشه فرض براینکه یه هفته دوبی باشیم اونقدرجای دیدنی داره که خودمونوسرگرم کنیم؟

بهتره از آخر به اول بگم.این که شما تصمیم دارین یه هفته بمونین نشون میده یا از گرفتن ویزای یک ضرب مطمئن هستین و یا قصد دارین علاوه بر کار مصاحبه تفریح اساسی هم داشته باشین.یه هفته موندن به شرط این که بتونین با این قیمت نجومی درهم از عهده هزینه ها بر بیاین نه تنها خوبه که شاید کم هم باشه.تو دوبی جای دیدنی و مخصوصا خرید واسه خانوما اینقدر هست که وقت هم کم بیارن.با این اوصاف اگه پرواز اصفهان روز پنج شنبه صبح باشه شما می تونین با اون برین و عصر برین مدیکال و شنبه جولبشو بگیرین و برین مصاحبه.در این حالت شما بعد از مصاحبه تا پرواز بعدی وفت دارین که هم خوب بگردین و هم ویزارو بگیرین.در مورد آزمایش خون هم نگران نباشین.اگه موردی نیاز به تست مجدد باشه جوابش بعد از مصاحبه میاد که شما زمان گرفتن ویزا با خودت می بری.در مورد مستقیم از فرودگاه به مدیکال هم به نظر من بستگی به مقدار وسایل و تعداد نفرات شما داره.
موفق باشین.

والااون یه هفته روکه گفتم قبل ازمصاحبه بودنه بعدازاون که به ویزای یک ضرب امیدوارباشم ولی درست میگید وقتی نه اهل خریدکردن باشم نه بااین وضع درهم میشه خیلی جاهای دیدنی رورفت همون بهتردیرتربرم
دستتون هم دردنکنه ازراهنماییتون
تشکر کنندگان: shiraz mamali ، farshadsh ، lilac ، a.jahangiri ، ابی هانی ، saeid-ss
دوستان تهرانی کدوماتون تو یک هفته، ده روز آینده میره دبی؟ به من پیغام خصوصی بده براش یه زحمت کوچولو دارم Smile
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: mehdi110 ، farshadsh ، saeid-ss
(2013-05-21 ساعت 11:45)yousef_eidi نوشته:  از دوستان عزیز میخوام کیس منم راهنمایی بکنن .هفته پیش وقت مصاحبه من بود تو ابوظبی.2 روز قبلش رفتم مدیکال ولی در نهایت دکتر یه ازمایش تکمیلی قفسه سینه نوشت که 3 روز زمان میخواست بنابرین دکتر شوکلا یه نامه داد ببرم روز مصاحبه که توش نوشته بود جواب ازمایشات 3 روز بعد حاضر میشه.منم با همون نامه رفتم مصاحبه رو انجام دادم افسر سفارتم گفت مشکلی نیست برو سایتو چک کن هر وقت اومدی برگه مدیکالتم بیار منم فردای روز مصاحبه از دکتر شوکلا جواب مدیکالو گرفتم و برگشتم ایران . حالا میخوام مراحل کلیرنسو توضیح بدین واسم که چند مرحله تو سایت اپدیت میشه کیس و چند روز بعد رفتن ویزا حاضر میشه و اینکه آیا لیست اسامی با کیس نامبر باید تو سایت ابوظبی بیاد یا اینکه همونجا که چک میکنیم شمارمونو کافیه . ممنون میشم از دوستان عزیز .به امید کلیر همه دوستان.

http://mohajersara.com/thread-5637.html
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: naarestan ، yousef_eidi ، mehdi110 ، usa lover ، farshadsh ، lilac ، ابی هانی ، saeid-ss
(2013-05-21 ساعت 00:37)bayat_r نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 00:29)roeentan نوشته:  من یه سیمکارت اتصالات مال سه چهار سال پیش دارم و از اون موقع دیگه استفاده نشده.
از دوستان کسی میدونه که آیا هنوز کار می کنه یا خیر؟

یه زمانی اگر 6 ماه باهاش کار نمیکردی خط شما واگذار میشد به یه نفر دیگه اما ظاهراً الان یکسال شده....احتمال زیاد کار نمیکنه و تازه اگر هم کار کنه شما باید سالی 100 درهم بدی برای تمدید قرارداد خط، پس بهتره که بری یدونه نو بگیری

خواهر من 4 ماه پیش دوبی بوده و سیم کارت داره من ماه دیگه مصاحبه دارم یعنی تا اون موقع من میتونم از اون سیم کارت استفاده کنم؟ cool:

(2013-05-19 ساعت 23:00)naarestan نوشته:  ممنونم از پاسخ دوستان Smile
کسی هست که اطلاعات بیشتری درمورد سیم‌کارت‌هایی که میشه استفاده کرد داشته باشه؟

من شنیدم سیم‌کارت‌هایی که در دوبی بخریم، فقط دو روز طول میکشه که راه بیفته! اصولا مگه ما چند روز هستیم اونجا که فقط دو روزش بخواد واسه راه‌افتادن سیم‌کارت طول بکشه! D:

ما این مشکل رو در ترکیه تجربه کردیم Big Grin
کیس نامبر***8 /مصاجبه: نیمه دوم جونWink /سه نفز/ابوظبی/ مقصد:سیاتل/کلیرنس/
تشکر کنندگان: saeid-ss
2013AS00007XXX
بچه ها من هم با خانواده ام ویزا یک ضرب گرفتم و جا داره از آقای بیات به خاطر سفر نامه بسیار دقیقش تشکر کنم...البته یادتون باشه سفر نامه آقای بیات رو حتما" کپی بگیرید و با خودتون ببرید تا سفر براتون شاد و راحت باشه....

اینم لینک سفرنامه آقای بیات :
http://mohajersara.com/thread-5608-post-...#pid295633

دوستی پرسیدن سیم کارت سیم کارت چی بخرن..
شما میتونید سیم کارت DU ( دوووو) بخرید.
55 درهم از فرودگاه . 10 درهم شارز البته توش هست . همون موقع خرید فعال میشه . امارات 2 تا شرکت خدمات سیم کارت داره . (دوو) و ( اتصالات) .. هر دوشون همون موقع یا حداکثر نیم ساعت بعدش فعال میشن . تو فرودگاه قبل از خروج بپرس دفتر DU یا Etisalat کجان تا راهنماییت کنن... یه موقع نری بیرون که دیگه راه نمیدن بری تو... البته از تمام پمپ بنزین هایی که سوپر مارکت دارن میتونی با ارائه پاسپورت سیم کارت و کارت شارز بخری...من خودم (دوو) خریدم...
یادت نره باید یه کارت شارز هم بخری ... کارت شارز 20 درهمی داره تا 200 درهمی ... هزینه مکالمه با ایران در روز 3 درهم و مکالمه داخل امارات هر 3 دقیقه تقریبا یک درهمه ... پس اگر زیاد مکالمه میکنید دقت کنید که شاز کم نیارید ...
4 روش برای شارز کردن موبایلت داری :

1-روش عادی یا MORE TIME که موبایلت همون قدر شارز میشه که روی کارت شارز نوشته. مثلا اگر 20 درهم بخری 20 درهم هم شارز میشی.. این روش به درد کسانی میخوره که ممکنه بیش از یک ماه در دبی بمونن... برای شارز کردن به دستور العمل پشت کارت توجه کن ...(ستاره- 135 -مربع -رمز کارت -مربع)

2-روش MORE Credit این روش شما 20٪ بیشتر اعتبار جایزه میگیرید ولی باید ظرف مدت یک ماه از شارزتون استفاده کنید. مثلا اگر 50 درهم شارِز کنید 60 درهم میاد به اعتبارتون (ستاره- 136 -مربع -رمز کارت -مربع)

3-روش More International این روش فقط به شما اجازه مکالمه خارجی میده البته باز هم باید طی یک ماه شارز مصرف بشه ولی تقریبا" 35 ٪ بیشتر اعتبار جایزه میده ..مثلا اگر 50 درهم شارز کنی 70 درهم اعتبار میگیرید. (ستاره- 138 -مربع -رمز کارت -مربع)

- 4-روش MORE DATA این روش برای کیانی هست که اینترنت میخوان استفاده کنن. قیمت : 20 درهم فقط 40مگا بایت .... 50 درهم فقط 100 مگا بایت ولی 100 درهم 1 گیگا بایت و 200 درهم 4 گیگا بایت اعتبار میگیرید. حواستون باشه دیتای موبایلتون رو اگر روشن کردید موبایلتون ممکنه به صورت اتوماتیک شروع کنه به آپدیت کردن برنامه های موبایلتون و ممکنه کلی شارز از موبالیتون بپره و بره...پس حتما Auto Update موبایلتون رو خاموش کنید. گوشی های اندروید و اپل باید برن تو app store یا play store و تنظیمات auto update رو خاموش کنن تا موبایلشون الکی شروع نکنه به update کردن برنامه های گوشی.
(ستاره- 131 -مربع -رمز کارت -مربع)

برای چک کردن شارز (ستاره- 135 -مربع )

پیشنهاد من : خرید 3 کارت 20 درهمی ...یکیش رو برای مکالمات خارجی با ایران...یکیش برای مکالمه More Credit..., و یکیش هم برای اینترنت و چک کردن ایمیل هاتون...
ٍ
یه چیز مهم : اگر انشالله قبول بشید سفارت بهتون ایمیل میده که برید از Empost که قبلا" تو CSC ثبت نام کردید و فقط یک شعبه در دبی توی محله قرهود داره پاسپورتتون رو بگیرید .پس ایمیلتون رو چک کنید و بعدش برید Empost وگرنه میرید و یه موقع میبینید پاسپورتتون هنوز نیومده !
در ضمن اگر موبایلتون رو حسابی شارز دیتا کردین هر جای دبی که بخواین برید رو از گوگل مپ موبایلتون سرچ کنید و راحت برید...

دو ..سه روز قبل برید NMC معمولا 2 روز طول میکشه تا جواب بدن
فاصله ابوظبی تا دبی یک ساعت و ربعه ..
سفارت تو خیابان سفارات ابوظبی هست ...من خودم وسواس بودم و با تاکسی یه روز قبل رفتم ابوظبی و هتل گرفتم ولی شما میتونید با خانم ملیکا که توی NMC من دیدمش و دیدم خیلی خانم محترمیه صبح زود از دبی برید ابوظبی...سعی کنید 6.30 صبح سفارت باشید...شماره موبایل ملیکا *** , *** هست

سوالاتی که افیسر میپرسه:
دست راستت رو ببر بالا و قسم بخور که هر چی نوشتی و میگویی حقیقت داره...
اهل کجایی؟ سربازی رفتی؟ کار دولتی داشتی؟ کارت الان چیه؟ قبل" کارت چی بوده؟ تحصیلاتت چیه؟ لیسانس داری یا فوق؟ آشنایی در آمریکا داری؟ چه کسی و کجا زندگی میکنه؟ و...

باز هم میگم .سفرنامه آقای بیات رو با خودتون کپی بگیرید و ببرید
http://mohajersara.com/thread-5608-post-...#pid295633

جاهای دیدنی و خرید در دبی:
Emirates mall که بد نیست یه اسکی رو برف اونجا برید...Dubai Mall برید و آکواریوم و باغ وحش کوچولوش رو ببینید ....Atlantis Aqua Park and Hotel هم پارک آبی رو برید هم آکواریوم هتل ... Jumirah village که کنار برج العرب هست یه بازار با بافت سنتی و یه ونیز کوچولو....Green House و دی تو دی برای خرید ارزان نزدیک سیتی سنتر دیره ...City center که دو تا شعبه داره یکی تو دیره یکی تو خیابون مردف... ابن بطوطه با معماری زیباش...تور صحرا...اگر دوست دارید فستیوال سنتر و بازار ایکیا ....و.... البته اگر بخواید همه جای دبی رو برید 1 هفته وقت لازمه و حداقل 1500 درهم به جز هتل و خرید....

امیدوارم همه دوشتان مهاجر سرا ویزاهاشون رو بگیرن....شاد باشید....اگر سوالی بود در خدمتم
خانواده 3 نفره
2013ّْAS7xxx
مصاحبه : MAY ابوظبی
ویزا: یکضرب
یه چیز یادم رفت بگم ... من با کت و شلوار و کراوات رفتم ...یکی دیگه با شلوار جین و تیپ بسیار معمولی... هر دو یکضرب گرفتیم ...فکر میکنم تیپ و لباس نمیتونه خیلی موثر باشه ولی...
ولی....توصیه من : حتما" خوش تیپ برید... بی تاثیر هم نیست...
خانواده 3 نفره
2013ّْAS7xxx
مصاحبه : MAY ابوظبی
ویزا: یکضرب
با سلام و سپاس

برای۱۰ ژولای وقت مصاحبه در ابوظبی دارم، می‌خواستم بدانم چطور باید وقت مدیکال بگیرم،

پیشاپیش متشکرم از کمکتون
تشکر کنندگان: saeid-ss
(2013-05-22 ساعت 09:41)betsa نوشته:  با سلام و سپاس

برای۱۰ ژولای وقت مصاحبه در ابوظبی دارم، می‌خواستم بدانم چطور باید وقت مدیکال بگیرم،

پیشاپیش متشکرم از کمکتون

سلام دوست عزیز
بعضی از دوستان نگرفتن
اما در صورتیکه تمایل به گرفتن وقت دارید به این آدرس ایمیل:
hospital dxb@nmc.ae
بفرمایید که به تعداد افراد کیستون وقت معاینات پزشکی برای وقت سفارت آمریکا مربوط به برندگان لاتاری می خواهید
در پایان اطلاعاتتون:کیس نامبر ونام خانوادگی رو بنویسید
2013AS000092xx/سه نفر/نامه اول:1می 2012/ارسال فرم ها DHL/نامه دوم :16می 2013/مصاحبه 11جولای ابوظبی/ یک ضرب /ساکن Fair faxویرجینیا
I make a bridge out of difficulties to pass ...not a vortex to sink..
تشکر کنندگان: lilac ، naarestan ، parastoo500 ، sce ، saeid-ss
(2013-05-22 ساعت 02:36)REZA846 نوشته:  یه چیز یادم رفت بگم ... من با کت و شلوار و کراوات رفتم ...یکی دیگه با شلوار جین و تیپ بسیار معمولی... هر دو یکضرب گرفتیم ...فکر میکنم تیپ و لباس نمیتونه خیلی موثر باشه ولی...
ولی....توصیه من : حتما" خوش تیپ برید... بی تاثیر هم نیست...

آقای رضا
خیلی خیلی سپاسگزارم
آخیش Big Grin کلی خیالم راحت شد. واقعا لطف بزرگی کردید در حق ماهایی که هنوز نرفتیم مصاحبه. فکر نکنم تاحالا توی تاپیک ۲۰۱۳ کسی در مورد سیم‌کارت‌ها با این جزئیات توضیح داده باشه. حیف که رتبه‌ی خودم کمه و نمیتونم، وگرنه جا داره الان کسانی که امکانش رو دارند، حسابی رتبه‌بارونتون کنن Wink
سپاس
2013AS84xx, Abu Dhabi, w2 June, ویزای یک‌ضرب, مدارک مصاحبه, csc, سفرنامه‌ی من
مراحل آمدن Green Card
تشکر کنندگان: parastoo500 ، lilac ، mehdi110 ، farshadsh ، REZA846 ، sce ، saeid-ss
دبی حتما رقص فواره ها را در ساعت 10 شب ببینید
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
تشکر کنندگان: farshadsh ، mehdi110 ، lilac ، parastoo500 ، sce ، sumya ، ari_kiana ، saeid-ss ، NarcisJ
(2013-05-22 ساعت 17:41)پدی نوشته:  دبی حتما رقص فواره ها را در ساعت 10 شب ببینید
البته دکتر جان هر نیم ساعت میشه دیداااااBig Grin
از ساعت 6 بعداز ظهر
کیس نامبر:70xx.ابوظبی.2نفر.مصاحبه:هفته اول می.مقصد:مریلند.کلیر:25جون سفرنامه
تشکر کنندگان: usa lover ، mehdi110 ، roeentan ، farshadsh ، lilac ، bayat_r ، sce ، پدی ، ari_kiana ، saeid-ss
(2013-05-22 ساعت 17:41)پدی نوشته:  دبی حتما رقص فواره ها را در ساعت 10 شب ببینید
پدی جان امضات کو پس؟؟؟Big Grin
[/quote]
حالا کجا هست این؟؟
شماره کیس: 2013AS000086xx، دو نفر، تاریخ رویت قبولی: 4 می 2012، ارسال فرمهای سری اول: 17 می 2012، کنسولگری: ابوظبی، زمان مصاحبه: 18 جون 2013، ویزای یکضرب، سفرنامه
تشکر کنندگان: farshadsh ، parastoo500 ، sce ، پدی ، saeid-ss
(2013-05-22 ساعت 20:49)mehdi110 نوشته:  
حالا کجا هست این؟؟
[/quote]

دبی مال
کیس نامبر:70xx.ابوظبی.2نفر.مصاحبه:هفته اول می.مقصد:مریلند.کلیر:25جون سفرنامه
تشکر کنندگان: roeentan ، mehdi110 ، farshadsh ، lilac ، parastoo500 ، sce ، پدی ، saeid-ss
(2013-05-22 ساعت 20:49)mehdi110 نوشته:  
حالا کجا هست این؟؟
[/quote]
قسمت بیرون دبی مال پایین برج خلیفه
با مترو هم می تونید برید
ولی 1-2 ایستگاه هم باید اتوبوس سوارشین
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
تشکر کنندگان: mehdi110 ، farshadsh ، ابی هانی ، lilac ، bayat_r ، parastoo500 ، sce ، پدی ، saeid-ss

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان