کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید سیم کارت و گوشی موبایل
(2012-10-10 ساعت 04:48)j1970 نوشته:  اينكه خيلي پيچيدس!
من يه كار ساده تر كردم واونم اينه كه با ايران كاري ندارم و نهايتا هفته اي يكبار به پدرومادر زنگ ميزنمو تمام، كه كل صحبت هم تا ١٠ دقيقه هم نميرسه كه با توجه به سرويس گوگل ميشه يه دلار (يه بليط اتوبوس) و از طرفي چون اينجا زندگي ميكنم و قراره اينجا كار كنم پس زحمت تبديل به ريال رو هم نميكشم كه فك كنم كم شده يا زياد!
خلاصش اينكه بقول آمريكاييهاي عزيز وقتي ميري روم مثل رومي زندگي كن.

بابا ضد حال نزن!!! بحث پول یک طرف خود این گیک بازی ها عالمی داره Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، Blaze ، pr.kia ، siralex ، زری وحدتی ، behfaza
(2012-10-08 ساعت 20:27)IMMI نوشته:  جمع بندی مطالبی که خوندم، بیشتر، نظر روی t mobile بوده و value plan این کمپانی. منم احتمالا وقتی اومدم شاید این plan رو بگیرم.

دوستان برای ارتباط با ایران هم، من برای sms در نظر دارم از سرویس های اینترنتی ایرانی استفاده کنم. در حال حاضر در سایت http://www.0098sms.com عضو هستم و plan دارم. راحت می تونم به خطوط موبایل ایران sms بزنم و اون ها هم میتونن به شماره اختصاصی من از گوشیشون sms بفرستن که البته من تو پروفایل اینترنتیم می تونم SMS ها رو بخونم و جواب بدم.
هزینه هاشم پایینه. هر sms که میزنی، حدود 12-14 تومن میوفته. خوبی دیگه شم اینه که یک شماره اختصاصی می تونی برای خودت بسازی
رو يه نكته حواست جمع باشه، من وقتي رفتن وليوپلن تس موبايل رو بگيرم در مغازه به من گفت كه خط سومش اينترنت نداره و وقتي پرينت سايت رو نشون دادم كه چطور تو سايت داره ميفروشه، گفت كه باور كنم كه اين مشكل سايته و اون خيلي وقتا اين مشكل رو با مشتريا داره. مسئله بعدي كمي بد آنتن دهي اونه و مثلا وقتي من و دوستم كه ورايزن داره يه جا باشيم، اگه من آنتن نداشته باشم اون حتما آنتن داره!
من با اينكه ميخاستم وليوپلن تي موبايل رو بگيرم فعلا يه ٥٠ دلاري دادم و پري پيد گرفتم تا ماه بعد كه گوشي همسر و فرزند رو گرفتم برم سراغ يه پلني و اين سيمكارت رو بندازم دور
نتيجه كلي كه من گرفتم اين بود كه يه سرويس خوب پيدا كنم و با ٢٠،٣٠ دلار بالا پايين در ماه اونو بگيرم.
اينترنت روي گوشي خيلي مهمه و من عملا مسيرامو و پيدا كردن ايستگاههاي اتوبوس و اينكه كجا هستم و كجا ميرم و آمدنم بهر چه بود رو با كمك اون پيدا ميكنم
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
تشکر کنندگان: houmanes ، gol1 ، behzadb57 ، siralex ، mitr.p ، ali234 ، amir0_0amir ، زری وحدتی ، behfaza
(2012-10-10 ساعت 05:06)j1970 نوشته:  
(2012-10-08 ساعت 20:27)IMMI نوشته:  جمع بندی مطالبی که خوندم، بیشتر، نظر روی t mobile بوده و value plan این کمپانی. منم احتمالا وقتی اومدم شاید این plan رو بگیرم.

....
رو يه نكته حواست جمع باشه، من وقتي رفتن وليوپلن تس موبايل رو بگيرم در مغازه به من گفت كه خط سومش اينترنت نداره و وقتي پرينت سايت رو نشون دادم كه چطور تو سايت داره ميفروشه، گفت كه باور كنم كه اين مشكل سايته و اون خيلي وقتا اين مشكل رو با مشتريا داره. مسئله بعدي كمي بد آنتن دهي اونه و مثلا وقتي من و دوستم كه ورايزن داره يه جا باشيم، اگه من آنتن نداشته باشم اون حتما آنتن داره!
من با اينكه ميخاستم وليوپلن تي موبايل رو بگيرم فعلا يه ٥٠ دلاري دادم و پري پيد گرفتم تا ماه بعد كه گوشي همسر و فرزند رو گرفتم برم سراغ يه پلني و اين سيمكارت رو بندازم دور
نتيجه كلي كه من گرفتم اين بود كه يه سرويس خوب پيدا كنم و با ٢٠،٣٠ دلار بالا پايين در ماه اونو بگيرم.
اينترنت روي گوشي خيلي مهمه و من عملا مسيرامو و پيدا كردن ايستگاههاي اتوبوس و اينكه كجا هستم و كجا ميرم و آمدنم بهر چه بود رو با كمك اون پيدا ميكنم
دوست عزيز اگه خودت رو يك plan يا يك كمپاني به اجماع رسيدي، نظرت رو بگو كه ما هم استفاده كنيم
ورود به آمریکا: Nov,2012
شانس نام مستعار خداست آنجا که نمی خواهد امضایش پای داده هایش باشد...
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، زری وحدتی
(2012-10-10 ساعت 12:39)IMMI نوشته:  

....
دوست عزيز اگه خودت رو يك plan يا يك كمپاني به اجماع رسيدي، نظرت رو بگو كه ما هم استفاده كنيم
من چون دنبال پلن تاک+تکست نامحدود و اینترنت هستم به این نتیجه رسیدم که با ماهی 135 تا 170 یا 180 دلار میتونم واسه 3 نفر سیمکارت بگیرم. اینجا همه چی قابل تنظیمه و ممکنه بعضی قیمت‌ها پایین بنظر برسه ولی وقتی بطور کل جمع‌بندی میکنی میبینی همشون به یه جا میرسن! و گاهی ممکنه مثلا ماهی 30 دلار ارزش اینو نداشته باشه که آنتن‌دهی بد داشته باشی یا اینترنتت اذیت کنه.
کلا بد وضعیه و شما از بغل خیابون هم بخوای یه غذای کوچولو بگیری (اینجا یه سری ماشین بزرگ هست که گاهی پارک میکنن و مردم ازش غذای گرم میخرن) باید یکی یکی فکر کنی و انتخاب کنی Sad که اولش ممکنه انتخاب خوبی نباشه!
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، behzadb57 ، mitr.p ، ali234 ، زری وحدتی ، behfaza
دوستان عزیزم سلام
یه سوال داشتم در خصوص نصب اپلیکیشنهایی مثل vaiber,Tangoو غیره که میشه در صورت داشتن اینترنت بصورت مجانی و نا محدود با هر کجا تماس داشته باشم .ایا این اپلیکیشنها برروی گوشیهای at&t ویا ...قابل نصب هست؟واسه استفاده ار این اپلیکیشنها چه شرایطی باید داشته باشیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex
سلام دوستان
میشه لطفا منو راهنمایی کنین چطوری میشه شماره مجانی از گوگل وویس گرفت ،موقع گرفتن مینویسه هزینه پورت گوگل 20 دلار میشه، البته من میخوام شماره خودم را داشته باشم که وقتی پلنم عوض شد با همون شماره گوشیم زنگ بخوره.

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، زری وحدتی
(2012-11-17 ساعت 12:52)ahns نوشته:  دوستان عزیزم سلام
یه سوال داشتم در خصوص نصب اپلیکیشنهایی مثل vaiber,Tangoو غیره که میشه در صورت داشتن اینترنت بصورت مجانی و نا محدود با هر کجا تماس داشته باشم .ایا این اپلیکیشنها برروی گوشیهای at&t ویا ...قابل نصب هست؟واسه استفاده ار این اپلیکیشنها چه شرایطی باید داشته باشیم؟

قابل نصب است میبایست یا سیستم اندروید یا os یا ویندوز باشد
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، mitr.p ، زری وحدتی
(2012-10-12 ساعت 01:26)j1970 نوشته:  
(2012-10-10 ساعت 12:39)IMMI نوشته:  

....
من چون دنبال پلن تاک+تکست نامحدود و اینترنت هستم به این نتیجه رسیدم که با ماهی 135 تا 170 یا 180 دلار میتونم واسه 3 نفر سیمکارت بگیرم. اینجا همه چی قابل تنظیمه و ممکنه بعضی قیمت‌ها پایین بنظر برسه ولی وقتی بطور کل جمع‌بندی میکنی میبینی همشون به یه جا میرسن! و گاهی ممکنه مثلا ماهی 30 دلار ارزش اینو نداشته باشه که آنتن‌دهی بد داشته باشی یا اینترنتت اذیت کنه.
کلا بد وضعیه و شما از بغل خیابون هم بخوای یه غذای کوچولو بگیری (اینجا یه سری ماشین بزرگ هست که گاهی پارک میکنن و مردم ازش غذای گرم میخرن) باید یکی یکی فکر کنی و انتخاب کنی Sad که اولش ممکنه انتخاب خوبی نباشه!
خیلی شاید گذشته باشه از پست ولی اینها همش بنا به کاربرد شخصی و مال اول کار هست. تا وقتی که کار و درآمد داشته باشی.
فقط بهتره اگه از من میشنوی از پلان های بدون کانترکت استفاده کنید.
و پریپید بهتره. تا بتونی سر از کار همه در بیاری.

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: arisa-mohammad ، siralex ، amir0_0amir ، زری وحدتی ، behfaza
یک چیزی هم من اضافه کنم
خوبی پلن های TMOBILE اینه که اکثر تلفون های Android یک آپشن Call over WiFi داره.
به این صورت که تلفن شما به وایرلس وصل می شه و برای برقراری تماس تلفنی از اینترنت استفاده می کنه نه برج های TMO.
برای کسایی که خونه و سر کار به اینترنت وایرلس دسترسی دارن این خیلی کمک می کنه.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، siralex ، mitr.p ، زری وحدتی ، behfaza
(2012-11-20 ساعت 22:21)ITGuy نوشته:  یک چیزی هم من اضافه کنم
خوبی پلن های TMOBILE اینه که اکثر تلفون های Android یک آپشن Call over WiFi داره.
به این صورت که تلفن شما به وایرلس وصل می شه و برای برقراری تماس تلفنی از اینترنت استفاده می کنه نه برج های TMO.
برای کسایی که خونه و سر کار به اینترنت وایرلس دسترسی دارن این خیلی کمک می کنه.

دوستان به تازگی VERIZON , ATT هم سرویس های UNLIMITED مثل TMOBILE گذاشتن که خیلی به صرفه هستن. توجه : اصلا سمت تلفن های قراردادی نرید. به هیچ عنوان که روزگارتون رو سیاه می کنند مخصوصا دوستانی که تازه می خوان بیان.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، siralex ، زری وحدتی
من هنوز تصمیم نگرقتم.
یک دلیلش اینه که تا ssn نیاد اگه بخوام پلان بگیرم باید دپازیت بدم.
ولی شاید بد نباشه no contract بگیرم و prepaid
ما کدوم را پیشنهاد میدین؟ در ضمن یک گوشی قدیمی ولی نو verizon از این بی سیم کارت ها دارم و یک Htc hd2
که هم ویندوز موبایل ۶.۵ داره و هم میتونم آندروید داشته باشم برای call over wifi
شما میگین چی بگیرم؟
فعلا که با اسکایپ همه کارام راه میفته ولی برای رزومه خیلی خیلی بهتره که تلفن داشته باشم.

ممنون از همفکری دوستان.
حامد
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، gol1 ، siralex
تی‌موبایل یه پلن ارزون قراردادی داشت به اسم "ولیوپلن" که میخواستم بگیرم (با توجه به اینکه قرارداد دو ساله داشت) اما صحبت سر اینه که ما در بدو ورود هیچ کردیتی نداریم و نمیشه ازین پلن‌ها گرفت! پس اگه کردیت نداریم بخوایم هم نمیتونیم بگیریم. و تنها چیزی که میمونه پری‌پید هست و تمام.
واسه اینترنت با سرعت بالا، گوشی باید lte رو ساپورت کنه، در غیر اینصورت سرعت زیاد نخواهیم داشت!
من اینقد دنبال این چیزا بودم که آخرش سرم درد گرفت و به این نتیجه رسیدم که اینجا اگه بخوای در ماه مثلا 200 دلار صرفه‌کنی در کل هزینه‌هات باید 600 دلار دوندگی کنی! پس بهتره پول در بیاری و راحت‌تر خرج کنی!
هر جوره که بری جلو به یه جا میرسی که بیخیال میشی دیگه.
تا مشکل کردیتمون حل نشه، هیچ راهی به بهشت ختم نمیشه!!
پلن‌های پری‌پید هم جوری چیده شده که اگه بخوای راحت باشی باید لااقل 50 دلار در ماه رو بدی!
خلاصه آقا داستانیه، یکیشو بگیر و کمی بیخیال.

پاسخ
تشکر کنندگان: arisa-mohammad ، gol1 ، Blaze ، siralex ، ali234 ، mehdi47 ، amir0_0amir
(2012-11-24 ساعت 21:09)jordanir نوشته:  من هنوز تصمیم نگرقتم.
یک دلیلش اینه که تا ssn نیاد اگه بخوام پلان بگیرم باید دپازیت بدم.
ولی شاید بد نباشه no contract بگیرم و prepaid
ما کدوم را پیشنهاد میدین؟ در ضمن یک گوشی قدیمی ولی نو verizon از این بی سیم کارت ها دارم و یک Htc hd2
که هم ویندوز موبایل ۶.۵ داره و هم میتونم آندروید داشته باشم برای call over wifi
شما میگین چی بگیرم؟
فعلا که با اسکایپ همه کارام راه میفته ولی برای رزومه خیلی خیلی بهتره که تلفن داشته باشم.

ممنون از همفکری دوستان.
حامد

آقاجان بنده در بالا توصیه کردم که سمت قرار داد اصلا نروید. مخصوصا کسایی که تازه میان و با تلفن زیاد کار دارن.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، behzadb57 ، siralex ، ali234
(2012-11-25 ساعت 06:41)j1970 نوشته:  تی‌موبایل یه پلن ارزون قراردادی داشت به اسم "ولیوپلن" که میخواستم بگیرم (با توجه به اینکه قرارداد دو ساله داشت) اما صحبت سر اینه که ما در بدو ورود هیچ کردیتی نداریم و نمیشه ازین پلن‌ها گرفت! پس اگه کردیت نداریم بخوایم هم نمیتونیم بگیریم. و تنها چیزی که میمونه پری‌پید هست و تمام.
واسه اینترنت با سرعت بالا، گوشی باید lte رو ساپورت کنه، در غیر اینصورت سرعت زیاد نخواهیم داشت!
من اینقد دنبال این چیزا بودم که آخرش سرم درد گرفت و به این نتیجه رسیدم که اینجا اگه بخوای در ماه مثلا 200 دلار صرفه‌کنی در کل هزینه‌هات باید 600 دلار دوندگی کنی! پس بهتره پول در بیاری و راحت‌تر خرج کنی!
هر جوره که بری جلو به یه جا میرسی که بیخیال میشی دیگه.
تا مشکل کردیتمون حل نشه، هیچ راهی به بهشت ختم نمیشه!!
پلن‌های پری‌پید هم جوری چیده شده که اگه بخوای راحت باشی باید لااقل 50 دلار در ماه رو بدی!
خلاصه آقا داستانیه، یکیشو بگیر و کمی بیخیال.
عرض شود که میشود بدون کردیت هم پلان گرفت شما با همون اس اس ان میتونید پلان بگیرید ولی به نظر من و دوستان گل هم انجمنی گوش بدین و فعلا دور پلان را خط بکشین.
تا کاملا جاگیر نشدین این کارو نکنین. بعدشم از من میشنوید این کارو نکنین.
خیلی ها در امریکا حساب بانکی هم ندارند و به راحتی زندگی میکنند و از همه خدمات هم استفاده میکنند چه برسد به کردیت.
پس خودتون رو درگیر کلمات نکنید. اینجا خیلی شلم شورواتر از ایرانه پس نگران این چیز ها نباشید.
شما چک هم داشتی به خودم بگو برات نقدش میکنم حساب هم نمیخواد از این بالاتر. کردیت هم نداشته باش ماشین بخر.
زیاد گول حرف های دور و برت را هم نخور. خصوصا ایرانی های قدیمی که میگن ما کردیتمون فلانه بهمانه همه چیز کردیته. اینجا زندگی یعنی کردیت.
به یافته های خودتون اعتماد داشته باشید.

از من و دوستان گفتن بود. خواه پند گیرید خواه به جایی دیگر
؛حامد؛
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، siralex ، mitr.p ، gbtm ، ramin_red ، behfaza
jordanir جان بیشتر توضیح بده ما بگیریم چه خبره! پندت رو با جان دل بگیریم
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان