کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید سیم کارت و گوشی موبایل
(2014-07-26 ساعت 12:52)hamed1286 نوشته:  کسی نیست منو راهنمایی کنه!؟

اول يه سوالو جواب بديد البته بطور كلي و نه از ديد شخص خودتون:
به نظر شما بهترين خدمات دهنده موبايل در ايران كدومه؟
خوب ميدونيد هر كس با توجه به شرايط خودش يه جواب ميده. ولي شما مثلا مثلا مثلا ميتونيد بگيد فعلا بيا يه خط ارزون ايرانسل بگير هروقت همه چيز دستت اومد برو خطو عوض كن كه هم كارت راه بيفته و هم زياد ضرر نكني.

حالا اينكه شما بيشتر سر در گم شدي حق داري چون علاوه بر اينكه تعداد ارائه دهندگان خدمات موبايل خيلي از ايران بيشترن، خيلي هم دايناميك هستند؛ يعني تغيير و تجديد طرحها باعث ميشه هر زمان يكي از اونها از نظر شما بهترين باشه.

با همه اين گفته ها، شما نه گوشي بخر نه گوشي بفروش. با همون گوشي مي ري و بين 3 خط معروف (تي موبيل، اي تي اند تي و اسپريت) با مقايسه پلن هايي كه ارائه ميدن و پوشش آنتن دهي تو منطقه سكونتتون يكي رو انتخاب ميكني (ورايزن رو نگفتم چون فكر ميكنم فقط با گوشيهاي مخصوص خودش كار ميكنه). البته پلنتون بهتره اعتباري باشه تا قابليت مانور براي تغييرش داشته باشيد. بعد از يه مدت كه همه چيز دستتون اومد مناسبترين پلن رو برا خودتون انتخاب خواهيد كرد.

طرح دوساله خوبه ولي نه براي يه تازه وارد چون دقيقا نميدونه كدوم براش مناسبترينه و ممكنه سر فسخ قرارداد دوساله زياد ضرر كنه. مثلا شما ميري قرارداد دوساله ميبندي و بعد بخاطر تغيير محل كار اون خط اونجا آنتن نميده و شما مجبوري عوضش كني. اينطوري خيلي به ضرره.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
(2014-07-26 ساعت 13:17)peymanmohajer نوشته:  

خوب ميدونيد هر كس با توجه به شرايط خودش يه جواب ميده. ولي شما مثلا مثلا مثلا ميتونيد بگيد فعلا بيا يه خط ارزون ايرانسل بگير هروقت همه چيز دستت اومد برو خطو عوض كن كه هم كارت راه بيفته و هم زياد ضرر نكني.

حالا اينكه شما بيشتر سر در گم شدي حق داري چون علاوه بر اينكه تعداد ارائه دهندگان خدمات موبايل خيلي از ايران بيشترن، خيلي هم دايناميك هستند؛ يعني تغيير و تجديد طرحها باعث ميشه هر زمان يكي از اونها از نظر شما بهترين باشه.

با همه اين گفته ها، شما نه گوشي بخر نه گوشي بفروش. با همون گوشي مي ري و بين 3 خط معروف (تي موبيل، اي تي اند تي و اسپريت) با مقايسه پلن هايي كه ارائه ميدن و پوشش آنتن دهي تو منطقه سكونتتون يكي رو انتخاب ميكني (ورايزن رو نگفتم چون فكر ميكنم فقط با گوشيهاي مخصوص خودش كار ميكنه). البته پلنتون بهتره اعتباري باشه تا قابليت مانور براي تغييرش داشته باشيد. بعد از يه مدت كه همه چيز دستتون اومد مناسبترين پلن رو برا خودتون انتخاب خواهيد كرد.

طرح دوساله خوبه ولي نه براي يه تازه وارد چون دقيقا نميدونه كدوم براش مناسبترينه و ممكنه سر فسخ قرارداد دوساله زياد ضرر كنه. مثلا شما ميري قرارداد دوساله ميبندي و بعد بخاطر تغيير محل كار اون خط اونجا آنتن نميده و شما مجبوري عوضش كني. اينطوري خيلي به ضرره.
ممنون بابت راهنماییتون

منظورتون از اعتباری همون prepaid هست!؟
از کجا میتونم متوجه بشم که سیم کارت اونا گوشی منو ساپورت میکنه یا خیر!؟

حساسیتم به این دلیله که گوشیمو اینجا میتونم بقیمت خوبی بفروشم.... بیام اونجا صاحاب اول آخرشم

زمانیکه پریپید بگیریم گوشی روش نمیدن!؟
2014AS5XX (همسر) 2نفر | قبولی: 1 May | تکمیل فرم: 3 July (ایمیل) | کارنت: 13 Aug | نامه دوم: 14 Sep | مصاحبه: 21 Nov (آنکارا) | کلیر: 13 Jun بعد از 204 روز انتظار
آپدیت ها: Jun 13 - Jun 12 - Jun 9 - Jun 4 - May 28 - Des 6 - Nov 25 | دریافت ویزا: 8 Jul | ورود به امریکا: Sep 19 | مقصد: Washington, D.C
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، pari pariaaa
(2014-07-26 ساعت 13:41)hamed1286 نوشته:  

ممنون بابت راهنماییتون

منظورتون از اعتباری همون prepaid هست!؟
از کجا میتونم متوجه بشم که سیم کارت اونا گوشی منو ساپورت میکنه یا خیر!؟

حساسیتم به این دلیله که گوشیمو اینجا میتونم بقیمت خوبی بفروشم.... بیام اونجا صاحاب اول آخرشم

زمانیکه پریپید بگیریم گوشی روش نمیدن!؟

بله منظور همونه.
اگه منظورتون ابعاد سيم كارته (استاندارد، ميكرو، نانو) كه زمان ثبت نام مشخص ميكنيد و همونو دريافت ميكنيد.
اگر بفروشيد خب اينجا بايد بخريد ديگه. شما به يه همچين گوشي اي نياز داريد چون 4G رو ساپورت ميكنه (ساپورت ميكنه؟؟؟) و قابليت هات اسپات داره كه اونجا مهم خواهد بود از اين لحاظ كه اينترنت سيم كارت رو با بقيه وسايل مثل لپتاپ شير كنيد.
در پلن اعتباري بهتون گوشي ميدن ولي پولشو نقد ميگيرن Big Grin

اگه يه سري به سايتهاي اين شركتا بزنيد همه چيز دستتون مياد. ضمنا هر سوالي تخصصي داشتيد ميتونيد از Live Chat موجود تو اين سايتا استفاده كنيد كه كارمند شركت بصورت زنده جواب سوالاي شما رو ميده.
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed1286 ، قصه گو ، سیمین راد ، babak12 ، reza_norouzi ، moqadam ، pari pariaaa

اسپرینت هم مثل ورایزون CDMA هست و از گوشی ها مخصوص خودش استفاده میکنه.
دست دومش رو میتونید بخرید اما حتما با فروشنده شرط ببندید که CLEAN ESN باشه یعنی صاحب اصلی گوشی بدهی به شرکت نداشته یا بعنوان مفقودی یا سرقتی اعلام نکرده باشه وگرنه به هیچ نحوی نمیشه اینگونه گوشی های CDMA رو روی شبکه فعال کرد.

برای دوستانی هم که میخوان بصورت هات اسپات استفاده کنند، توصیه میکنم که بجای گوشی با دیتای نامحدود، هات اسپات بخرند. چون گوشی رو اگه بجای هات اسپات استفاده کنی، اولا باید کل این مدت رو بذاری توی شارژ بمونه. گوشی حسابی گرم میشه و کلا استهلاکش خیی میره بالا و اگه ایراد کنه با این هزینه های تعمیر اینجا احتمالا باید از خیر تعمیرش هم بگذری.
اما اگه هات اسپات بخری، میتونی اونو هم با لپ تاپت و هم با یک گوشی اسمارت که مثلا پری پید هست ولی براش دیتا نگرفتی مثلا سیم کارت SpotMobile یا LycaMobile یا هر سیم کارت دیگه با مکالمه ارزان و دیتای گران استفاده کنید.
حتی اگه خط دهی براتون زیاد حیاتی نیست، یک اسمارت فون ارزان مثلا یک گوشی CDMA که Clean ESN نیست بخرید و همیشه اونو متصل به هات اسپات توی جیبتون نگه دارید.
از سرویسهایی مثل اسکایپ یا خیلی شرکتهای دیگه یک خط تلفن اینترنتی بگیرید و با اون هم زنگ بزنید هم زنگ جواب بدید.
با گوگل ویس هم ممکنه کار کنه ولی گوگل ویس یک سیم کارت متصل به شماره گوگل ویس میخواد و اگه اون شماره بسوزه و بعد بدن به کسی دیگه و اون فرد بخواد گوگل ویسش رو فعال کنه، گوگل ویس شما اون لحظه خواهد سوخت.
پاسخ
تشکر کنندگان: peymanmohajer ، babak12 ، سیمین راد ، hamed1286 ، pari pariaaa ، USA2014
(2014-07-29 ساعت 14:12)yami نوشته:  

اسپرینت هم مثل ورایزون CDMA هست و از گوشی ها مخصوص خودش استفاده میکنه.
دست دومش رو میتونید بخرید اما حتما با فروشنده شرط ببندید که CLEAN ESN باشه یعنی صاحب اصلی گوشی بدهی به شرکت نداشته یا بعنوان مفقودی یا سرقتی اعلام نکرده باشه وگرنه به هیچ نحوی نمیشه اینگونه گوشی های CDMA رو روی شبکه فعال کرد.

برای دوستانی هم که میخوان بصورت هات اسپات استفاده کنند، توصیه میکنم که بجای گوشی با دیتای نامحدود، هات اسپات بخرند. چون گوشی رو اگه بجای هات اسپات استفاده کنی، اولا باید کل این مدت رو بذاری توی شارژ بمونه. گوشی حسابی گرم میشه و کلا استهلاکش خیی میره بالا و اگه ایراد کنه با این هزینه های تعمیر اینجا احتمالا باید از خیر تعمیرش هم بگذری.
اما اگه هات اسپات بخری، میتونی اونو هم با لپ تاپت و هم با یک گوشی اسمارت که مثلا پری پید هست ولی براش دیتا نگرفتی مثلا سیم کارت SpotMobile یا LycaMobile یا هر سیم کارت دیگه با مکالمه ارزان و دیتای گران استفاده کنید.
حتی اگه خط دهی براتون زیاد حیاتی نیست، یک اسمارت فون ارزان مثلا یک گوشی CDMA که Clean ESN نیست بخرید و همیشه اونو متصل به هات اسپات توی جیبتون نگه دارید.
از سرویسهایی مثل اسکایپ یا خیلی شرکتهای دیگه یک خط تلفن اینترنتی بگیرید و با اون هم زنگ بزنید هم زنگ جواب بدید.
با گوگل ویس هم ممکنه کار کنه ولی گوگل ویس یک سیم کارت متصل به شماره گوگل ویس میخواد و اگه اون شماره بسوزه و بعد بدن به کسی دیگه و اون فرد بخواد گوگل ویسش رو فعال کنه، گوگل ویس شما اون لحظه خواهد سوخت.
ممنون بابت توضیحات عالیتون یامی جان

بعنوان هات اسپات می خوام استفاده کنم
و دسترسی به اینترنت بخاطر کار و تخصصم خیلی حیاتیه

هم موبایل و هم لپ تاپ را می خوام از ایران بیارم

ممنون میشم درمورد هات اسپات بیشتر توضیح بدین
چون معادل اینطرفی نداریم درست متوجه نشدم
یکم قضیه رو بشکاف واسمون
دمت گرم
2014AS5XX (همسر) 2نفر | قبولی: 1 May | تکمیل فرم: 3 July (ایمیل) | کارنت: 13 Aug | نامه دوم: 14 Sep | مصاحبه: 21 Nov (آنکارا) | کلیر: 13 Jun بعد از 204 روز انتظار
آپدیت ها: Jun 13 - Jun 12 - Jun 9 - Jun 4 - May 28 - Des 6 - Nov 25 | دریافت ویزا: 8 Jul | ورود به امریکا: Sep 19 | مقصد: Washington, D.C
پاسخ
تشکر کنندگان:
هات اسپات خلاصه اش این هست که شما سیم کارتی که گرفتی اینترنت داره. میتونی این اینترنت رو از طریق گوشیت ( اگر گوشیت ساپورت میکنه هات اسپات رو) در اختیار لوازم دیگری مثل لپ تاپ قرار بدی.
من از پلن پری پید simple mobile استفاده می کنم که مکالمه و text نامحدود داره و اینترنت نامحدود. ولی فقط 1 گیگ اولش 4G هست و بعد میشه 3G
ماهی هم 40 دلار
باید ببینی جایی که میری آنتن دهیش چطوریه
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، hamed1286 ، uranus88 ، reza_norouzi ، pari pariaaa ، mohamad92 ، USA2014
(2014-07-29 ساعت 19:34)renausa نوشته:  هات اسپات خلاصه اش این هست که شما سیم کارتی که گرفتی اینترنت داره. میتونی این اینترنت رو از طریق گوشیت ( اگر گوشیت ساپورت میکنه هات اسپات رو) در اختیار لوازم دیگری مثل لپ تاپ قرار بدی.
من از پلن پری پید simple mobile استفاده می کنم که مکالمه و text نامحدود داره و اینترنت نامحدود. ولی فقط 1 گیگ اولش 4G هست و بعد میشه 3G
ماهی هم 40 دلار
مفهوم هات اسپات رو میدونم
یامی جان گفتن کسایی که می خوان از گوشی بعنوان هات اسپات استفاده کنن بهتره بجای سیم کارت تز هات اسپات استفاده کنن که من نفهمیدم چجوریه و منظورشون چیه !؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-29 ساعت 19:38)hamed1286 نوشته:  
(2014-07-29 ساعت 19:34)renausa نوشته:  هات اسپات خلاصه اش این هست که شما سیم کارتی که گرفتی اینترنت داره. میتونی این اینترنت رو از طریق گوشیت ( اگر گوشیت ساپورت میکنه هات اسپات رو) در اختیار لوازم دیگری مثل لپ تاپ قرار بدی.
ماهی هم 40 دلار
مفهوم هات اسپات رو میدونم
یامی جان گفتن کسایی که می خوان از گوشی بعنوان هات اسپات استفاده کنن بهتره بجای سیم کارت تز هات اسپات استفاده کنن که من نفهمیدم چجوریه و منظورشون چیه !؟

هات اسپات یه مودم هست که از طریق بیسیم (مثلا با سیم کارت) به اپراتور وصل میشه و دیتا رو بصورت وای فای در اختیار وسایل اطرافش قرار میده. مثلا مودم رای فای تو ایران یه هات اسپاته. یه وسیله اندازه یه موبایل که مثل موبایل شارژ میشه و یه سیم کارت رایتل میخوره و به 1 تا 8 وسیله اطلاعات رو بصورت وای فای ارائه میده.

حالا اونور بسته به خدمات دهنده هات اسپات های مختلفی وجود داره. مثلا ورایزن سه نوع هات اسپات ارائه داده به آدرس زیر که میتونید خصوصیاتشون رو ببینید و با هم مقایسه کنید.
http://www.verizonwireless.com/b2c/devic...?&zipRdr=y
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، سیمین راد ، hamed1286 ، moqadam ، pari pariaaa ، mohamad92 ، USA2014
ببین دوست عزیز، همانطور که بقیه دوستان اینجا گفتن هات اسپات یا جدیدا مد شده بهش میگن Mi-Wi یک دستگاههای کوچولویی هستن که در صورت GSM بودن شبکه (ای تی اند تی یا تی موبیل و زیر مجموعه هاشون) بوسیله سیمکارتی که داخلشه و در صورت CDMA بودن شبکه (ورایزون یا اسپرینت یا زیر مجموعه هاشون) بدون نیاز به سیم کارتی در داخلشون به شبکه موبایل وصل میشن و دیتایی که میگرن رو معمولا بین حداکثر 5 دستگاه به اشتراک میذارن.
هات اسپاتهای GSM بدون قفل رو میتونین حتی از ئی بی بخرین و خودتون توش سیم کارت بندازین ولی معمولا معقول نیست چون اگه پلنی بخرید که به صرفه هست خودشون مودم ارزان هم میدن ولی اگه بخواهید پلن اعتباری بخرید بعد از خرید هات اسپات براتون خیلی گران در خواهد آمد.
مزیت استفاده از هات اسپات بجای استفاده از امکان هات اسپات کردن گوشی های هوشمند جدید این هست که گوشی ها معمولا به شدت داغ میکنن و به گوشی آسیب میرسه.
اما اینم بگم که اگه بجز وبگردی عادی و احیانا دیدن کمی ویدیوهای یوتیوب میخواهید کارهای دیگری بکنید، مثلا دانلود کردن احتمالا این روش زیاد به درد شما نخواهد خورد.
شرکتها معمولا روشهای مختلفی به کار میبرن که در این هات اسپاتها موبایل مشتری نتونه بجای اینترنت معمول خانگی چه کابلی چه ای دی اس ال استفاده کنه.
من شنیدم که هات اسپاتهای منزل هم وجود داره که محدودیتهای هات اسپات موبایل رو نداره و البته هزینه خرید و ماهیانه بیشتری داره.
من خودم اینترنت کابلی کامکست دارم و بسیار راضیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed1286 ، reza_norouzi ، moqadam ، pari pariaaa ، ronmony ، USA2014
سلام دوستان من آستین تگزاس هستم، گوشی دارم و میخوام سیم کارت اعتباری براش بگیرم کسی هست که بتونه راهنماییم کنه
2013AS2***   نفرات:2    مصاحبه:19DES,2012 ایروان   سـفـــــرنـــامـه
کلیر: برنده اصلی 19Agust   ورود به آمریکا: 17NOV 2013
--------------------------
F2A:  PD: 12 Dec 2013, approve: 5 Feb 2014,  , Interview date: 22 November 2015,Abu Dhabi, AP
Case Updates: 9,14,15,16,17,22 Dec,13March,5,11May
CLEAR:16MAY2016 Smile  
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-06 ساعت 07:29)khmp نوشته:  سلام دوستان من آستین تگزاس هستم، گوشی دارم و میخوام سیم کارت اعتباری براش بگیرم کسی هست که بتونه راهنماییم کنه

اگه بدون اینترنت بخواهی Lycamobile.us خوبه. دقیقه ای 5 سنت. قبلا دو سنت بود. خدا بگم ذلیلشون کنه! کردن 5 سنت.
اگه هم اینترنت بخواهی بهتره پیش پرداخت نگیری. صرف نمیکنه. نامحدود MetroPCS یا چیزهای مشابه خوبه اما گوشی خودشون میدن.
اگه هم گوشی ات هوشمنده ولی همان لایکا رو گرفتی یادت باشه که دیتاشو قطع کنی تا شارژت نسوزه.
پاسخ
تشکر کنندگان: khmp ، pari pariaaa ، mohamad92
یه سوال از دوستانی باتجربه: این که مینویسن تا 1گیگ 4g یعنی اینکه بعد از این 1گیگ کلا اینترنت خط قطع میشه یا اینکه به صورت 3g یا 2g در میاد؟
و یه سوال دیگه اینکه تو قراردادای 2 ساله امکان تغییر قرارداد هست؟ مثلا پلان رو عوض کنی مثلا 1 گیگ گرفته بودی حالا 3 گیگش کنی؟ یا گوشیتو عوض کنی؟ (که البته خودم فک کنم گوشیو نشه عوض کرد)
کیس نامبر: **13/ تعداد افراد: خودم/ ارسال فرمها: اوایل می با dhl/ اصلاح فرمها: اواخر می با ایمیل/ کارنتی در آگست/ تاریخ مصاحبه:24 اکتبر/ آنکارا بود خودم زدم ابوظبی/
تاریخ کلیرنس:   بعد از 214 روز انتظار 25 می / تاریخ دریافت ویزا: 19 جون Rolleyes  ,ورود: 20 سپتامبر 2014. دریافت گرین کارت: 20 اکتبر
مرحله دوم: ویزا F2A Tongue تاریخ ارسال مدارک: 15 جون 2016
priority date:June 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-07 ساعت 00:52)uranus88 نوشته:  یه سوال از دوستانی باتجربه: این که مینویسن تا 1گیگ 4g یعنی اینکه بعد از این 1گیگ کلا اینترنت خط قطع میشه یا اینکه به صورت 3g یا 2g در میاد؟
و یه سوال دیگه اینکه تو قراردادای 2 ساله امکان تغییر قرارداد هست؟ مثلا پلان رو عوض کنی مثلا 1 گیگ گرفته بودی حالا 3 گیگش کنی؟ یا گوشیتو عوض کنی؟ (که البته خودم فک کنم گوشیو نشه عوض کرد)

تا یک گیگ 4جی یعنی بعد از یک گیگ مصرف در هر ماه بقیه اش سرعت به سرعت 3جی افت میکنه که کماکان برای ماها که از ایران آمدیم خودش خیلیه!!
اینکه قرارداد رو میشه عوض کرد یا نه مانده به نوع قرارداد و شرکت شما.
بقیه پلنهای دوساله چون ویژه هستن ممکنه شرطش این باشه که نمیتونی دیگه عوضش کنی. حتما از مسولش قشنگ بپرس. اما معمولا نه همیشه، میشه به پلن بالاتر ارتقا داد.
پلنهای ویژه رو ممکنه نذارن چون قیمتش خیلی پایین بوده و میگن همین الان دیگه تصمیمت رو بگیر که چی میخواهی.
پاسخ
تشکر کنندگان: uranus88 ، pari pariaaa ، mohamad92
آقا امکان مکالمه تصویری با اسکایپ و oovo با اینترنت 3g اونجا وجود داره؟ یا حتما باید رو 4g حساب کرد واسه تماس تصویری؟
کیس نامبر: **13/ تعداد افراد: خودم/ ارسال فرمها: اوایل می با dhl/ اصلاح فرمها: اواخر می با ایمیل/ کارنتی در آگست/ تاریخ مصاحبه:24 اکتبر/ آنکارا بود خودم زدم ابوظبی/
تاریخ کلیرنس:   بعد از 214 روز انتظار 25 می / تاریخ دریافت ویزا: 19 جون Rolleyes  ,ورود: 20 سپتامبر 2014. دریافت گرین کارت: 20 اکتبر
مرحله دوم: ویزا F2A Tongue تاریخ ارسال مدارک: 15 جون 2016
priority date:June 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-08 ساعت 18:54)uranus88 نوشته:  آقا امکان مکالمه تصویری با اسکایپ و oovo با اینترنت 3g اونجا وجود داره؟ یا حتما باید رو 4g حساب کرد واسه تماس تصویری؟

حالا طرف ایران رو هم باید حساب کنی!! شما بهترین سرعت داشته باشی طرف ایرانیت سرعتش کم باشه که باز نمیشه.
اما مکالمه بین دو طرف در آمریکا ... هممم ... فکر کنم تری جی خوب راحت راحت جواب بده.
فور جی برای حالت اچ دی هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: moqadam ، babak12 ، Danoosh ، uranus88 ، pari pariaaa ، mehdi2014 ، Lemony

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان