کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید سیم کارت و گوشی موبایل
یک آپدیتی بدم و نصفه شبی برم بخوابم Smile

1- یادتونه چقدر اومدم از FreedomPop و اینکه تنها موبایل رایگان آمریکاست تعریف کردم؟ بعدم یادتونه که بعدش اومدم گفتم که دوزار نمی ارزه و گوشی رو خریدم و الان خط نمیده و غیره؟
خوب همشو فراموش کنید!! همش تقصیر خودم بیده. نگو روز اول که من گوشی گلکسی اس2 اسپرینت که خریدم برای این شرکت نشستم قشنگ روتش کردم و بعد با برنامه تیتانیوم بکاپ حسابی هر چی فایل و اپ بدردنخور بوده پاک کردم. یادمه حسابی وسواس به خرج دادم و انگاری چند تا فایل و اپ اسپرینت که درایور قسمت 3G گوشی بوده رو هم پاک کردم ولی متوجه نشدم چون گوشی کماکان با وای فای و همینطور 4G قشنگ کار میکرد. اما هر وقت جایی میرفتم که این دو تا نبودن و باید حتما گوشی از 3G استفاده میکرد اصلا خط نمیداد و گوشی ادا میداد.
دیگه بعد از کلی پیگیری و فورام بازی نهایتا خسته شدم و گفتم حتما گوشی که خریدم رو دست دوم که بوده بهم انداختن و این قسمت 3Gش ایراد داشته.
گوشی رو به صنار سه شاهی جهت قطعاتش گذاشتم در ebay برای فروش که حتی به آن قیمت هم کسی نمیخرید. امروز با شیطان و لعنت کردم و نشستم باز باهاش حسابی ور رفتم که آخه اینجوری که نمیشه آخه!
خلاصه بعد از کلی ور رفتن بازم این کار نکرد و انداختمش کنار. یک لحظه یک ندای ملکوتی بهم گفت: یامی! اینقدر زحمت کشیدی، یک بار دیگه از اول رام استاکش رو پیدا کن و فلش کن بلکه خدا رو چه دیدی کار کرد. اگه نکرد دیگه یعنی جدا گوشی خراب بهت انداختن.
با بدبختی رام استاکش رو از اینترنت پیدا کردم و روش نصبش و اینا و .... وووویلا!!! کار کرد!! و انجا بود که متوجه شدم ای دل غافل! نگو زدی فایلهاشو پاک کردی اینجوری شده. الان عین توپ داره کار میکنه و من از یک خرج حداقل نزدیک به 200 چوق رایج مملکت بابت یک گوشی دیگه و همچنین مجبور شدن به مهاجرت به یک اپراتور پولی که حداقل برام ماهی 25 چوق خرج میخواهدیده داشت! نجات یافتم و کماکان بصورت رایگان در خدمت فریدمپاپ هستیم!
بنابرین در استفاده از خدمات این شرکت غفلت نکنید که موجب خسران هست! گوشی گلکسی اس 2 دست دوم هم در سایت ئی بی و آمازون بین 70 تا 85 چوق قیمتشه.

2- امروز قبل از اینکه کشف کنم گوشی ام قرار درست بشه از سر ناچاری یک سری به دفتر اپراتور اسپرینت زدم. یک طرحی زدن به اسم ﻓﺮمیلی پلن که توضیح میدم.
در این حالت میگن نفر اول 55 دولار میده و بعد هر کسی چه فامیل چه دوست چه غریبه رو به پلنش اضافه کنه از هر دام 5 دولار کم میشه تا جایی که به نفری 25 دولار میرسه و دیگه ازین کمتر نمیشه.
برای این حالت مکالمه و تکست نامحدود میدن و یک گیگ دیتا هر ماه.
بیل هر کس هم اختصاصی برای خودش میﺩﻩ ﻭﻟﻲ ﺷﻤﺎ ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺑﻪ ﭘﻠﻦ ﺩﻳﮕﺮاﻥ ﺟﻮﻳﻦ ﺑﺸﻴﺪ و ﺧﻮﺩﺗﻮﻥ ﭘﻠﻦ ﺑﺎﺯ ﻧﻜﻨﻴﺪ ﭼﻮﻥ ﺷﻨﻴﺩﻡ ﻧﻔﺮﻱ ﻛﻪ ﭘﻠﻦ و ﺑﺎﺯ ﻣﻴﻜﻨه ﻳﻪ ﻣﺴﻮﻟﻴﺘﻬﺎﻳﻲ ﺩاﺭﻩ. ﻓﺮﻣﻴﻠﻲ اﻱ ﺩﻱ ﺭﻭ ﻫﻢ ﻣﺮﺩﻡ ﺗﻮ ﺳﺎﻳﺖ ﺭﺩﺩﻳﺖ ﺷﻴﺮ ﻣﻴﻜﻨﻦ. ﺑﺮﻳﻦ ﻳﻪ 25 ﺩﻭﻻﺭ ﺩﺭ ﻣﺎﻫﺸﻮ ﭘﻴﺪا ﻛﻨﻴﺪ.
بهمین خاطر دختری که اونجا کار میکرد دید که من 55 دولار بده نیستم و دارم میرم گفتم من یک جادویی میکنم و شما ماهی 25 میدی! که خیلی بهم چسبید اما بعدا تحلیل کردم که میخواد به پلن خودش یا یکی از دوستاش اضافه کنه که من کمتر بدم.
گوشی هم یا از اونا میخرید یا خودتون از اینترنت بخرید اما از جایی بخرید که بردید اسپرینت و گفتن این Clearn ESN نیست یا اینکه گوشی مخصوص Prepaid هست و رو پلن فعال نمیشه بتونید پس بدید. کلا به نظرم عالی هست با اینکه الان گوشی ام دیگه درست شده و اساسا نیازی دیگه ندارم.
ماهی ده دولار هم اضافه بدین 3 گیگ دیتا بیشتر میده و اگه ماهی 20 دولار اضافه بدید فکر کنم دیتا نامحدود میشه و تازه سالی یک گوشی هم بهتون میدن یا یک همچین چیزی.
پاسخ
تشکر کنندگان: uranus88 ، gol1 ، moqadam ، nouveau ، reza_norouzi ، pari pariaaa ، lida55 ، mohsenmb ، mehdi2014
سلام دوستان
وقتی با نرم افزارهایی مثل وایبر و اسکایپ و .... اسکفاده می کنیم با گوشی هدی تلفنمون منظورم smart phone هست ایا از دیتاش کم میشه؟ یعنی داریم دیتا مصرف می کنیم؟
اگه از gmail و یا google voice استفاده کنیم چی؟
باتشکر
شماره کیس: 4XXXX
رویت قبولی:Aug 2011
ارسال فرمهای اول و دوم :Oct 2011 و May 2012
مصاحبه:June 2012
دریافت کلیرنس:July 2012
دریافت ویزا:Aug 2012
ورود به آمریکا:Nov 2012
دریافت گرین کارتBig Grinec 2012
ورود مجدد: July 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-24 ساعت 22:07)odiseh نوشته:  سلام دوستان
وقتی با نرم افزارهایی مثل وایبر و اسکایپ و .... اسکفاده می کنیم با گوشی هدی تلفنمون منظورم smart phone هست ایا از دیتاش کم میشه؟ یعنی داریم دیتا مصرف می کنیم؟
اگه از gmail و یا google voice استفاده کنیم چی؟
باتشکر

دوست عزیز هرچیزی که ربط به اینترنت داشته باشه از دیتا و وای فای استفاده میکنه.
If you want something in your life you've never had
you'll have to do something, you've never done

پاسخ
تشکر کنندگان: odiseh ، mehdi2014 ، زری وحدتی
یک خبر مهم
این شرکته فریدمپوپ که میگفتم خط رایگان میده گوشیهاشو در سایت ووت برای فروش ویژه گذاشته
از دست ندین!!!
گالاکسی ٣ قیمت ١٥٩ چوق
گالکسی ٤قیمت ٢٦٩ چوق
سایت ووت مدت فروش محدوده

http://electronics.woot.com/plus/free-mo...eedompop-3
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، anahita 62
(2014-08-27 ساعت 18:10)yami نوشته:  یک خبر مهم
این شرکته فریدمپوپ که میگفتم خط رایگان میده گوشیهاشو در سایت ووت برای فروش ویژه گذاشته
از دست ندین!!!
گالاکسی ٣ قیمت ١٥٩ چوق
گالکسی ٤قیمت ٢٦٩ چوق
سایت ووت مدت فروش محدوده

این گوشی ها نو نیستند. Factory Reconditioned هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
(2014-08-27 ساعت 19:16)marco250 نوشته:  
(2014-08-27 ساعت 18:10)yami نوشته:  یک خبر مهم
از دست ندین!!!
گالاکسی ٣ قیمت ١٥٩ چوق
گالکسی ٤قیمت ٢٦٩ چوق
سایت ووت مدت فروش محدوده

این گوشی ها نو نیستند. Factory Reconditioned هستند.

آره دیگه، تو سایت خود فریدوم پاپ هم که میفروشه به قیمت بالاتر همشون رفربیش هستن.
گوشی نو ارزش نداره بخری برای این شبکه. تازه این گوشی ها تا جایی که میدونم خیلی تمیزن و انگاری مثلا آدم خودش یک گوشی رو دو ماهی استفاده کرده. در این شرایط هستن. اینا رو از گوشی های برگشتی شرکت اسپرینت میگیرند.
چون از دیتای شبکه اسپرنت برای مکالمه و تکست استفاده میکنه، زیاد کیفیت جالبی نداره. برای کارهای حیاتی روش حساب نکنید. ولی مطمئنا بهترین چیز برای یک تازه وارد و آدم بیکار هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi
و اما اسپرینت با Framily Planش چه بر سر ما آورده!!! (درستش همان Framily هست. اشتباه تایپ نکردم!)

آقا یادتونه گفتم اسپرینت فرمیلی پلن داره و از اینترنت آدی پیدا کنید و جوین بشید هزینه میشه ماهی 25 دولار؟ بیخیال شید!!
اسپرینت یک شرکت کلاهبرداری بیش نیست.
سر خود منو از فرمیلی پلنی که عضوش بودم، در آوردن و برام باز سر خود یک فرمیلی پلن باز کردن!! هزینه ماهیانه ام هم شده 55 دولار بعلاوه مالیات و فی و سورشارژها!!
حالا ممکنه بگید که مالیات و فی و سورشارژها که چیزی نمیشه؟
خیر، اینطوری ها هم نیست. یک نیم صفحه آیتمهای مختلف رو به اسم مالیات و فی و سورشارژها برام لیست کردن و جمع فقط اینها شده 26 دولار!!!
یعنی شما حتی ماهی 25 دلار هم بتونین ریت بگیرید ازشون نزدیک به 20 دولار هزینه های جانبی اش هست.

پس کلا این Sprint Framily رو که بدجوری تبلیغ میکنه بیخیال بشید. تازه یک چیزی رو هم نمیگن که نفری که پلن رو ایجاد میکنه، علیرغم تمام تبلیغاتشون که بیلها جداست اما مسئول عدم پرداخت بقیه اعضا هست.

امروز بردم گوشی رو پس دادم تازه شانس آوردم که قبل از 14 روز بود وگرنه تا 90 روز نمیتونستم پس بدم و باید تمام بیلها رو هم میدادم و نمیدادم هم همشون میومدن روی هم!! همینجوریش حدود 80 چوق رفت در پاچه ام Sad

*** یک شرکت دیگه هم پیدا کردم که لینکش رو میذارم. پلن ماهی 50 دقیقه ماهی 2 دولاری!! داره!!
گوشی CDMA میخواد که Clean ESN باشه و مال اسپرینت. خوبیش اینه حتی پلنهای رایگانش مثل فریدوم پاپ از دیتا برای مکالمه استفاده نمیکنه. مکالمه مازاد بر حق ماهانه هم دقیقه ای 2 سنت که عالیه.
http://ringplus.net

در ضمن پلنهای رایگان هم داره. سه تا، یکیش برای همه جا، یکی برای سانفرانسیسکو و ال عی و دیگری نیویورک.
http://ringplus.net/plans/free

گوشی اسپرینتی که دارید یا میخواهید بخرید رو اول اینجا چک بکنید که ببینید قبول میکنن یا نه بعد بخرید:
https://my.ringplus.net/device_validation_requests/new
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، ali_yari5 ، Danoosh
دوستان عزیز
ringplus همانگونه که در پست بالایی نوشتم و توضیح دادم امتحانش رو پس داد!!
کیفیت عالی و و مشکلات freedompop رو نداره
پلنهاش از ماهی دو دولار!! که 50 دقیقه مکالمه و 50 تکست هست شروع میشه.
همسرم کاملا راضی هست و منم تقاضا دادم که تلفنم رو از freedompop آزاد کنن که به اون مهاجرت کنم.
فقط دقت کنید که از آنتهای اسپرینت استفاده میکنه و چک کنید که طرف شما آنتن دهی داشته باشه.
در ضمن به ازای پرداخت 7.99 دولار میتونید شماره تونم بهش پورت و انتقال دهید. حتی ما شماره گوگل ویس رو که شماره خوشگلی بود انتقال دادیم و الان در حال انجام پروسه پورتینگ هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، mohsenmb
آقا این که تو بعضی پلنای پری پید زده به ازای پرداخت 5 دلار میتونی یک روز گوشیتو هات اسپات کنی یعنی چی؟ مگه هات اسپاتم باید بابتش پول داد؟ خب وقتی داری پول دیتا رو میدی دیگه چه فرقی میکنه هات اسپاتش کنی با لپتاپ استفاده کنی یا با گوشی؟ !!!!
مثلا توی لینکی که گذاشتم توی ویژگیای گوشی daily mobile hotspot رو ببینید
کیس نامبر: **13/ تعداد افراد: خودم/ ارسال فرمها: اوایل می با dhl/ اصلاح فرمها: اواخر می با ایمیل/ کارنتی در آگست/ تاریخ مصاحبه:24 اکتبر/ آنکارا بود خودم زدم ابوظبی/
تاریخ کلیرنس:   بعد از 214 روز انتظار 25 می / تاریخ دریافت ویزا: 19 جون Rolleyes  ,ورود: 20 سپتامبر 2014. دریافت گرین کارت: 20 اکتبر
مرحله دوم: ویزا F2A Tongue تاریخ ارسال مدارک: 15 جون 2016
priority date:June 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، behfaza
ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻢ اﻳﻦ ﺑﺮاﻱ اﻧﻠﻴﻤﻴﺘﺪ ﺩﻳﺘﺎ ﻫﺴﺖ (اما گاها برای لیمیتدها هم این قانون رو دارند) ﻭﻟﻲ ﺑﻬﺮﺣﺎﻝ اﻳﻦ ﭼﻬﺎﺭﺗﺎ ﺷﺮﻛﺖ اﺻﻠﻲ ﺩﺯﺩ ﺗﺸﺮﻳﻒ ﺩاﺭﻧﺪ و اﺣﺘﻴﺎﻁ ﻭاﺟﺐ ﺁﻧﺴﺖ ﻛﻪ ﺗﺤﺮﻳﻤﺸﻮﻥ ﻛﻨﻴﺪ.
این چهار تا شرکت اصلی برای هر چیز مسخره ای یک ردیف هزینه جدا دارند.
این بار که اسپرینت نقره داغم کرد از دیدن بیل مخ موشک شد!
اونقدر هزینه های اضافی زده بود که زنگ زدم گفتم پس این پول ماهانه که میدم مال چی هست؟ پول چایی برمیدارین اونو؟؟؟؟

*** در ضمن این سایت گوشی میتونین بخرین میگن سایت خوبیه. من البته همیشه از ئی بی خریدم و یا آمازون دست دوم البته و خوب نه کار آسانی هست و نه سخت. این سایت ممکنه بهتر باشه.
http://swappa.com
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، mohsenmb
(2014-09-12 ساعت 15:40)uranus88 نوشته:  آقا این که تو بعضی پلنای پری پید زده به ازای پرداخت 5 دلار میتونی یک روز گوشیتو هات اسپات کنی یعنی چی؟ مگه هات اسپاتم باید بابتش پول داد؟ خب وقتی داری پول دیتا رو میدی دیگه چه فرقی میکنه هات اسپاتش کنی با لپتاپ استفاده کنی یا با گوشی؟ !!!!
مثلا توی لینکی که گذاشتم توی ویژگیای گوشی daily mobile hotspot رو ببینید

آره داداش واسه‌هات سپات کردن باید پول اضافه بدی. مگه اینکه گوشی رو روت کنی‌ و پرووایدرت هنوز سوراخو نبسته باشه که با یه اپ روت بتونی‌‌هات سپات کنی‌، که اگه اونم بفهمن واسه اون ماه دیتا رو میبندن. وگرنه بسته به پروایدرت باید ماهی‌ ده تا بیست دلار بدی واسه‌هات سپات.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، mohsenmb
در سايت at&t يك پلن وجود دارد در بخش wireless كه شما ميتواند تا ١٠ دستگاه شامل اسمارت فون، لپ تاپ و تب لت را تحت عضويت در بياوريد كه مكالمه و تكست نامحدود دارد و مثلا براي مصرف ماهانه تا ٤ گيگ هزينه آن ٧٠ دلار در ماه ميشود. ضمنا نيازي به كانتركت سالانه هم ندارد. كسي تجربه دارد؟ اين قيمت مناسب است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb
(2014-09-17 ساعت 22:58)Elahvision نوشته:  در سايت at&t يك پلن وجود دارد در بخش wireless كه شما ميتواند تا ١٠ دستگاه شامل اسمارت فون، لپ تاپ و تب لت را تحت عضويت در بياوريد كه مكالمه و تكست نامحدود دارد و مثلا براي مصرف ماهانه تا ٤ گيگ هزينه آن ٧٠ دلار در ماه ميشود. ضمنا نيازي به كانتركت سالانه هم ندارد. كسي تجربه دارد؟ اين قيمت مناسب است؟

اون ۷۰ دلار برای دیتا هست فقط. هر خطی‌ هم برای تالک و تکست نامحدود $۲۵ ماهانه هزینه داره. روی هم رفته نسبت به تی‌ موبایل به نظر من ارزش نداره برای بالای دو نفر. تی‌ موبایل نفر اول شصت دلار هست و بعد از اون برای هر خط ده دلار. پلنی که من الان دارم با ای‌ تی‌ اند تی‌ هست، ده گیگ دیتا و چهارتا خط می‌شه حدود ماهی‌ $۱۷۰. همین پلن با تی‌ موبایل در میاد حدود ۱۲۰ دلار ولی خوب هر چقدر پول بعدی همونقدرم آش می‌خوری.
پاسخ
تشکر کنندگان: Elahvision
دوستان فقط خیلی مراقب کلمه plus Tax and Fees توی قرارداد چه ماهانه باشه چه دو ساله باشید.
بعد از سه سال و نیم خودداری از افتادن در دام این چهارتا شرکت اصلی آخرش اسپرینت مخ من رو زد و برای منی که قرار بود اسپرینت ماهی 25 دولار بگیره یک دفعه دیدم که ماهی 55 دولار زده و فوری کنسل کردم و در حال دعوا و درگیری هستیم و معلوم هم نیست که علیرغم مدارکی که دارم که اینا کلک زدن حرفم به جایی برسه یا نه. فعلا که بیل رو ندادم!! و دو ماهه که دعواست.
این همه اعصاب و وقت و هزینه تلف شد بخاطر اینکه بالاخره مخم رو تونستن بزنن.
با توسل به کلمه Fees در جمله فوق، برای پلن 55 دولاری در ماه نزدیک به 27 دولار انواع اقسام هزینه های جانبی و مالیاتهای دولتی و غیر دولتی برام در آوردن. یعنی عملا اینا میان میگن ماهی مثلا فلان قدر ولی در هنگام محاسبه با توسل به کلمه فیز، کلی هزینه ها که اونا باید بدن چون شما هر ماه داری بابت سرویس بهشون پول میدی رو بصورت جداگانه به Fees متصل میکنن.
وقتی با تلفن با یارو داشتم بحث میکردم گفتم اون ماهی 25 دولار و که کردین 55 دولار و سرش دعواست فعلا، من بابت چی میدم؟ بابت سرویس، شما کم مونده پول چایی و پول توجیبی بچه های پرسنل رو هم جداگانه بذاری تو بیل ما!!!

بهرحال اگه بخواهید از تی موبیل بگیرید یا از شرکتهای زیر مجموعه اون که اصطلاحا به این شرکتها MVNO میگن، خیلی به کاورج تی موبیل دقت کنید. کاورج زیاد خوبی نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: مریم فتوحی
تی‌ مو و ‌‌ای تی‌ اند تی‌ داخل شهر و متروپولیتن چندان توفیری با هم ندارن ولی‌ تو اینترستیت‌ها و جاده بیابون یوخده کاورج ‌‌ای تی‌ اند تی‌ بهتره.
خوبی‌ تی‌ مو به اون کال اور وای فای هست.
ایضاً اینجا میتونید جزییات هر چهارتا رو بهتر ببینید: http://opensignal.com/coverage-maps/US/
کلا:
1. Verizon
2. ATT
3. T-Mobile
4. Sprint
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، مریم فتوحی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان