کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
كليرنس برندگان ٢٠١٣
دوستان ضمن سپاس دوباره از عزیزانی که همکاری کردند، لطفا توی امضای من جمله ارغوانی رنگ رو بخونید و محبت کنید در صورتی که مشکلی با این کار ندارید، همکاری کنید.
قول میدم بیشتر از ۲۰ ثانیه وقتتون رو نمیگیره.
اطاعت امر شد امیر خان، کمتر از 10 ثانیهBig Grin
2013AS000026xx
ارسال مدارک با ایمیل 30 May، کارنت: اکتبر، ایروان،
مصاحبه: Dec 10، کلیرنس: Jan 14، دریافت ویزا jan 24
College station,Texas
تشکر کنندگان: armin1 ، امیر مهاجر ، bmojtaba ، ani_sheiton
ما هم امروز آبی گرفتیم و به این جمع اضافه شدیم
**2013000016 / مصاحبه : w2 dec آنکارا / کلیرنس : بعد از هفت ماه و چهار ساعت Smile
سلام دوستاني كه كلير شديد در مورد ادرس محل سوكنت موقع گرفتن ويزا ازتون سوال خاصي كردن!!؟
تشکر کنندگان: ani_sheiton
(2012-12-13 ساعت 12:02)narcies1366 نوشته:  سلام دوستاني كه كلير شديد در مورد ادرس محل سوكنت موقع گرفتن ويزا ازتون سوال خاصي كردن!!؟
سلام
من كلير نشدم ولي ميدونم كه موقع گرفتن ويزا از شما ادرس نميپرسن . شما اگر هم تغيير ادرس داشته باشين بايد توي فرودگاه اونجا ، ادرس جديد رو بدين كه گرين كارت به اون ادرس براتون ارسال بشه Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
(2012-12-13 ساعت 12:02)narcies1366 نوشته:  سلام دوستاني كه كلير شديد در مورد ادرس محل سوكنت موقع گرفتن ويزا ازتون سوال خاصي كردن!!؟
سلام ؛
من موقع تحویل مدارکم تو سفارت تغییر آدرسم رو اعلام کردم که مسول تحویل مدارک آدرس جدید رو با خودکار قرمز نوشت و آدرس قبلی رو با تیغ مخصوصی ریموو کرد !
بنده عرض کردم فرم اصلاح شده آوردم که گفت لازم نیست Sad
CN:2013AS14XX/ايروان/ کیس:4 نفر/مصاحبه Nov,8,2012 /كليرنس Apr,4,2013
تشکر کنندگان: amir82 ، hassan1358arab ، studpk ، ASALI ، sayeh_m ، bayat_r ، peyman1355 ، sam11 ، ani_sheiton
(2012-12-12 ساعت 17:31)Saeedv13 نوشته:  
(2012-12-12 ساعت 15:21)sh_60 نوشته:  ... الان 22 روز از مصاحبه ما گذشته کم کم استرس وارد شده داره میره بالا ضربانش Smile ...
(2012-12-12 ساعت 17:23)ARI66 نوشته:  ... من ۴۰ روز از مصاحبه‌ام می‌گذره و هنوز کلیر نشدم،حالا ببین چه استرسی می‌کشم من ...
استرس؟ هنوز معنی استرس رو نفهمیدین دوستان. استرس اون کسی داره که دهم مهر سال 92 شده و هنوز کلیر نشده. رفته آنکارا پاسپورتشو داده به سفارت و از صبح پشت در سفارت منتظره که یه خبری بشهSad. اینی که شما دارین الان "مینی استرس" یا شایدم "میکرو استرسه". Wink.که یه ذره آدمو قلقلک میده فقط. برین خدا رو شکر کنین، یه چیزی هم نذر کنین که کار شما و ما و هیچ بنی بشری به اونجاها نکشه. انرژیتون رو هم ذخیره کنین که خیلی کار داریم هنوزSmile.

سعید جان دقیقا باهاتون موافقم خود من نابود شدم اون دوران تازه با اون وضع واوضاع خودم به دیگران انرژی هم میدادم دوستان من نمیدونم استرسشون برای چیه بابا این همه وقت دارید نگران چی هستید؟ولی بزارید یه مورد که یکی از اقوام بودن که 10 سپتامبر مصاحبه داشت تا روز اخری که پاسا رو میگرفت سفارت نرفته بود همون شب من بهش زنگ زدم گفتم علی پاشو برو فردا روز اخره ها گفت نه نمیرم گفت دیگه کار از کار گذشته به زور اون شب پای پرواز فرستادمش رفت صبح که اونجا رسید زنگ زدم گفتم پاسا رو گذاشتی خیلی بد بهم گفت تو فقط برای من هزینه تراشیدی منم گفتم علی جون همین الان سایت اپدیت شد وکلیر شدی شما اصلا نمیتونید درک کنید که چه حالی داشت به این میگن امید اون وقت شما از الان ایه یاس میخونید من انقدر امیدوار بودم که همه کلیر میشن اونم تو روزای اخر که اصلا خواب به چشمام نمیومد کارم شده بود دعا کردن برای بچه ها 7 شب به بعد زنگ میزدم واشنگتن یکی یکی شماره کیس نامبر دوستان رو میگفتم زنگ میزدم ترکیه بهشون خبر میدادم این گفتم که بهتون بگم استرستون بیجاست سفارت کارش درست تر از این حرفاست وتا لحظه اخر تمام سعیش رو میکرد که بچه ها رو کلیر کنه این رو من مطمینم پس از الان به دلتون بد راه ندید وکارای رفتنتون رو انجام بدید شما ها که همتون کلیر میشید در این شکی نیست ولی دوستانتون رو تا لحظه اخر تنها نزارید.
شماره کیس : 2012AS0007####_کنسولگری: آنکارا_کارنت شدن کیس: May 2012_مصاحبه: 8 august_کلیرنس:21 sep_دریافت ویزا:26 sep_مقصد:LA Irvine_ورود به آمریکا :20 jan _دریافت گرین کارت :

(2012-12-13 ساعت 13:05)ali2316 نوشته:  
سلام ؛
من موقع تحویل مدارکم تو سفارت تغییر آدرسم رو اعلام کردم که مسول تحویل مدارک آدرس جدید رو با خودکار قرمز نوشت و آدرس قبلی رو با تیغ مخصوصی ریموو کرد !

ما موقع تحويل مدارك ادرس رو داديم مثل شما وارد كرد تو برگمون ولي الان كه همسرم پاسپورتا رو داده تا ويزا رو بدن بعد دو روز زنگ زدن و پرسيدن شما مي خواين اونجا زندگي كنين ؟كه همسرم در جواب گفته نه فقط چند روزي موقتي اونجا هستيم مي خواستم ببينم از كسي اين سوالو پرسيدن
تشکر کنندگان: ali2316 ، sam11 ، mgolchin13
سلام دوستان
انشالا هر چه زوتر همتون کلیر بشین.
تشکر کنندگان: sayeh_m ، ali234 ، armin1 ، raham ، ali2316 ، peyman1355
(2012-12-13 ساعت 13:59)hadiseh.t نوشته:  .........میشید در این شکی نیست ولی دوستانتون رو تا لحظه اخر تنها نزارید.
دوستم میشه لطف کنی امضات رو افقی کنی جا کم بگیره؟ ممنون
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، asal1907 ، hadiseh.t
(2012-12-13 ساعت 13:05)ali2316 نوشته:  
سلام ؛

ما موقع تحويل مدارك ادرس رو داديم مثل شما وارد كرد تو برگمون ولي الان كه همسرم پاسپورتا رو داده تا ويزا رو بدن بعد دو روز زنگ زدن و پرسيدن شما مي خواين اونجا زندگي كنين ؟كه همسرم در جواب گفته نه فقط چند روزي موقتي اونجا هستيم مي خواستم ببينم از كسي اين سوالو پرسيدن
تشکر کنندگان: sam11
(2012-12-13 ساعت 13:59)hadiseh.t نوشته:  سعید جان دقیقا باهاتون موافقم خود من نابود شدم اون دوران تازه با اون وضع واوضاع خودم به دیگران انرژی هم میدادم دوستان من نمیدونم استرسشون برای چیه بابا این همه وقت دارید نگران چی هستید؟ولی بزارید یه مورد که یکی از اقوام بودن که 10 سپتامبر مصاحبه داشت تا روز اخری که پاسا رو میگرفت سفارت نرفته بود همون شب من بهش زنگ زدم گفتم علی پاشو برو فردا روز اخره ها گفت نه نمیرم گفت دیگه کار از کار گذشته به زور اون شب پای پرواز فرستادمش رفت صبح که اونجا رسید زنگ زدم گفتم پاسا رو گذاشتی خیلی بد بهم گفت تو فقط برای من هزینه تراشیدی منم گفتم علی جون همین الان سایت اپدیت شد وکلیر شدی شما اصلا نمیتونید درک کنید که چه حالی داشت به این میگن امید اون وقت شما از الان ایه یاس میخونید من انقدر امیدوار بودم که همه کلیر میشن اونم تو روزای اخر که اصلا خواب به چشمام نمیومد کارم شده بود دعا کردن برای بچه ها 7 شب به بعد زنگ میزدم واشنگتن یکی یکی شماره کیس نامبر دوستان رو میگفتم زنگ میزدم ترکیه بهشون خبر میدادم این گفتم که بهتون بگم استرستون بیجاست سفارت کارش درست تر از این حرفاست وتا لحظه اخر تمام سعیش رو میکرد که بچه ها رو کلیر کنه این رو من مطمینم پس از الان به دلتون بد راه ندید وکارای رفتنتون رو انجام بدید شما ها که همتون کلیر میشید در این شکی نیست ولی دوستانتون رو تا لحظه اخر تنها نزارید.
خدا پدر مادرتو بیامرزه. من هر وقت می خوام به پستی نقل قول کنم ویرایشش می کنم. ولی اینقدر خوب گفته بودی که دلم نیومد گفتم بذار یه بار دیگه کامل تکرار شهRolleyes. راستشو بگم من به تاپیک کلیرنس 2012ایها سر نمی زدم. یعنی یکی دوبار اومدم ولی به قدری تحت استرس بودن بچه هاتون که منم هول و ولا برم می داشت و فشار خونم می رفت بالا. منم که پیرمرد و پیزوری و بی اعصاب. گفتم آخرش پای خوندن این تاپیک سکته می کنم و والسلام. آرزوی آمریکا رفتنو به گور می برمSad. ولی روزهای آخر سپتامبر گذشته صدرا ازم خواست مرتب تاپیکتون رو چک کنم. می گفت بچه ها استرس دارن و سال های قبل کسانی که کلیر نشدن کنترلشون رو از دست دادن و آشوبی به پا شده اون سرش نا پیدا. باید اعتراف کنم اون هفته ی آخر که من میومدم اونجا بیشتر به خاطر وظیفه ای بود که صدرا به عنوان مدیر کل بهم محول کرده بود و اگر به خودم بود بازم ترجیح می دادم تحت اون استرس کشنده نباشمTongue. اونجا بود که فهمیدم چه اشتباهی کردم و همصحبتی با چه آدمای نازنینی رو از دست دادمSad. یه عده بودن که خودشون کلیر نشده بودن و با وجود حال خرابی که داشتن به همه امید می دادن. یه عده بودن که مدت ها پیش ویزاشون رو گرفته بودن ولی دوستاشون رو فراموش نکرده بودن و برگشته بودن که بهشون روحیه بدن. کلاً حس و حالی که تاپیک کلیرنس تو مهاجرسرا داره هیچ تاپیک دیگه ای نداره. باید اسمشو میذاشتن تاپیک "اشک ها و لبخند ها". البته اشک هم اگه بود در نهایت اشک شوق بود.
منظور من هیچ کاربر خاصی نیست ها. به خودتون نگیرین ولی حالا وقتی اول دوره 2013 یک کاربری از استرس کلیر شدن بعد دو هفته صحبت می کنه برام خیلی زور داره. کلاً 2013ایها موتورشون خیلی گرم کار می کنه. خیلی عجله دارن برای رفتن. همه ترمز بریدن.
حدیثه جان: خوبه که دوستای با معرفتی مثل شما هستن که بیان 2013ایها رو با ذکر مثال های حقیقی روشن کنن. لطفاً اینجا رو خونه ی خودتون بدونین. بیاین به این ترمز بریده ها گوشزد کنین. بگین: حاجی! کجا با این عجله؟ یه کم یواشتر. صبر کن با هم بریم!Big Grin
یه چیز دیگه هم به 2013ایها بگم و برم. شما وقتی رتبه تون به 5 برسه می تونین به بقیه رتبه بدین. ولی به هر کسی یه بار بیشتر نمی تونین رتبه بدین. سال های قبل هر کسی کار خاص و مفیدی انجام می داد که به نفع بقیه بود بهش رتبه می دادن. 2013ایها ولی رفاقتی حساب می کنن و خیلی هم ولخرجنSmile (البته یکی از اونایی که خیلی ولخرجی می کردن هم خودم بودمTongue). می خواستم همینجا بهتون بگم ما روزهای سختی در پیش داریم. روزهایی که معنی استرس رو تازه درک می کنین. نمی گم رتبه به دوستاتون ندین. میگم نگهشون دارین برای کمک به تقویت روحیه دوستاتون تو روزهای سخت. یا برای تبریک به مناسبت گرفتن ویزاشون. باز خیلی پرچونگی کردم. امیدوارم با همدلی همه ی 2013ایها ما هم امسال مثل برنده های گُلِ 2012، در نهایت کارنامه خوبی رو از خودمون باقی بذاریم و همیشه به با هم بودن تا لحظات آخرمون افتخار کنیم. ارادتمند: عمو سعید پرچونه ی نصیحت کن ضد استرس!!.
برین کنار جا وا شه .... مث همیشه آبیته Smile
و اینچنین بود که ما هم کلیرنس خوردیم اصلا برنده ای که کلیرنس نخوره مث دانشجوییه که نمیفته! مگه میشه افت داره والللللللللله Big Grin
همه چی خوب پیش رفت و گفت بین 1 ماه تا 1/5 دیگه کاراتون انجام میشه و آخرش هم گفت از 3 هفته دیگه سایت رو چک کنSmile
نمیدونم از کی و چی جوری جو سفید و آبی تو فضای سایت حاکم شده! ببینید بچه ها اگه یادتون باشه من قبلا هم گفتم بعد از قبولی میگم که روزی هزار بار خدا رو شاکر باشین واسه این قبولی!
ما چند ماه پیش برای کانادا مصاحبه داشتیم. 2 ماه قبلش تاریخ مصاحبه مشخص شد اونم به زبون سلیس فرانسوی!!!! حالا شما فک کنین ما 2 ماه زندگیمون سر خوندن زبان و جمع کردن مدارک تعطیل شد. روز مصاحبه 45 دقیقه طول کشید- تازه مال ما کمش بود - با یک آفیسر گنده و بداخلاق که آخر کاری با کلی دلقک بازی و هر و کر ردیف دندوناشونو دیدیم !!
و از اون موقع تا معلوم نیست چه وقتی باید منتظر ویزای کانادا باشیم. چون رشته ما مورد تقاضا بود احتمالا نهایتا تا یکسال دیگه OK میشه ولی بچه هایی که رشتشون 0 یا 6 امتیازی باشه بعد از مصاحبه تا گرفتن ویزا حتی بعضی اوقات تا 3 سال طول میکشه!!
حالا شما بگین این کجا و اون کجا! حالا ببینم کسی روش میشه اینجا به خاطر 1 یا 2 ماه علافی بناله؟ نه خدایی کسی روش میشه؟Smile
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
داش سعيد اين استرس و اضطراب تا حد بسيار زيادی به شرايط شخصی ما برميگرده و نميشه قضاوتش کرد
مثلا من دو ماهه متوجه شدم که دد لاين من 30 سپتامبر نيست بلکه وسطای فوريه 2013 و من شانس اوردم که کيسم پايين بود وگرنه مجبور بودم بين دو چيز خيلی مهم يکی رو انتخاب کنم.اما الان اگه بتونم تا قبل فوريه برم و برگردم شايد بشه اون قضيه مهاجرتی ديگه رو هم درست کرد
نکته دوم برنامه های سفره، وقتی شما برنامه اي ميريزی و به اون تاريخ نزديک ميشی ديگه ربطی نداره تاريخ 30 سپتامبر باشه يا اوايل دسامبر، شما استرس خواهی داشت که به اون تاريخ برسی
بعنوان مثال من تا همين الان به پول ايران 2.5 ميليون ضرر کردم.البته ضرر مالی فدای سر هممون اما برنامه ريزی ها بطور کامل ميريزه بهم و بطبع همه اين چيز ها استرس خودش رو داره

من فکر نکنم اينجا کسی باشی که از الان استرس کلير نشدن داشته باشه چون در بدترين حالت بعد از يه مدت زمانی خود سفارت اين اجازه رو داره که طرف رو کلير کنه اما همين شرايط شخصی هستن که فوق العاده استرس ايجاد ميکنن و اين شرايط 30 سپتامبر نميشناسن.
و باز هم لينك مربوط به اعلام كليرنس سفارت در آنكارا از دسترس خارج شد ! ( هم انگليسي و هم تركي اش )
آيا كسي از دوستان هم اكنون دسترسي به اين لينك و وضعيت آپديت شدنش داره؟
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: ASALI ، dreamer60 ، raham ، Tomas ، fire dragon ، صوفیا صوری

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان