کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-08-20 ساعت 20:49)vmware نوشته:  دوستان اگه برنده اصلی وارد یه ایالتی بشه بعد هفته بعد همراهش وارد یه ایالت دیگه بشه مشکلی پیش میاد؟؟؟البته برای بار اول و دریافت گرین کارت.
یکی از دوستان همسرش ویزا رو گرفته و باید بره ولی همسرش منتظر کلیر شدنه بعدش هم میخواد بره یه ایالت دیگه فعلا بخاطر مشکلات مالی مجبورن جدا باشند.
نه مشكلي نيست، برنده اصلي بايد زودتر يا همزمان از ديگر همراهان وارد خاك آمر.يكا بشه، ايالتش فرقي نميكنه
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
(2013-08-20 ساعت 12:45)Sepasttian نوشته:  دیشب زنگیدم واسه کمپس سانتا مونیکا کالج ، گفت واسه 11 هفته بین 1400 تا 1600 بستگی به اتاق که دو یا چند نفره باشه ، اجاره میدن، خیلی خوبه یعنی واسه هر ماه تقریبا 500$ ! تازه یک آپشن دیگه هم داره که باهزینه خیلی کم سه وعده غذا سرو میشه . حداقل اتاقش هم دو نفره هست که به من پیشنهاد داد اگه با یکی از دوستای خودت بگیری بهتره . از دوستان اگه کسی تا آخر آگوست قصد داره بیاد لس آنجلس ، باهم میتونیم واسه این کالج اقدام کنیم . یک اپلیکیشن فرم هست که باید پر کرد و ...

دقت کن صبحانه هاش خوب باشه، در جریانی که Big Grin
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
(2013-08-20 ساعت 12:28)betsa نوشته:  سلام بچه ها،
برای همه ی بچه هایی که وارد این قسمت از سایت می شند خوشحالم و آرزوی موفقیت در کشور آمریکا می کنیم.
دوستان من 10 سال هست گواهینامه دارم و باید ترجمه گواهینامه و یا گواهینامه بین و لمللی بگیرم.
کسی از دوستان تو این زمینه اطلاعاتی داره.

بعضی ایالتها اگر گواهینامه بین المللی داشته باشید فقط با یک امتحان تستی بهتون گواهینامه موقت می دهند و دیگه احتیاجی به امتحان عملی نیست
بعدا میتونید سر فرصت برید امتحان عملی بدهید و گواهینامه دائم بگیرید
تشکر کنندگان: daad ، jj bobo ، Alirezaa2013
(2013-08-19 ساعت 09:19)bayat_r نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 08:57)ali.rajabi12 نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 06:26)afs نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 05:19)sepand88 نوشته:  رای گواهینامه یه خانم ایرانی مسعول انجام کارای گواهینامه بود و بهم گفت باید فرم I-94 رو پر کنم وگرنه نمیشه من که تاحالا نشنیده بودم دوستان اطلاعی دارن؟ تازه موقع پر کردن یه گزینه داره که نوع اقامتو میخواد که مال من گوناگونی لاتری هست اما تو لیستش نبود

دوست عزیز اگر بگید کدوم ایالت هستید بهتر می شه کمک کرد.
تا اونجایی که من می دونم برای افراد مقیم یکی از مدارکی که برای گرفتن گواهینامه لازمه گرین کارت یا فرم I-551.

این فرم I-551 دقیقا همون ویزایی هست که توی پاسپورت شما هست و این I-94 رو وقتی لازم دارند که ویزای شما غیر مهاجرتی باشه.
نوع اقامت رو هم نمی دونم چی بوده و چی می خواستید بزنید که نداشته. البته زیاد عجیب نیست من هم که برای گواهینامه اقدام کردم سیستمشون A نامبر روی ویزا رو قبول نمی کرد و با دردسر زیاد منیجر اصلیشون اومد تا تونستن مشخصات رو ثبت کنند.
با سلام دوستان می تونید بگید که گرفتن گواهینامه شامل چه مراحلی میشه؟آیا بدون گرین کارت و با سوشال نامبر میشه اقدام کرد؟و چقدر زمان می بره؟
گواهینامه ربطی به گرین کارت نداره و شما با SSN میرید به DMV و اقدام میکنید. ابتدا همون روز اول پس ار رجیستریشن و پول دادن امتحان آیین نامه میدید و اگر قبول شدید وقت میگیرید برای امتجان شهر (چند روز بعد) و با یک ماشین و صاحب ماشین میرید امتحان میدید. اگر قبول بشید یه مدرک موقت میدن و دو هفته تا دو ماه طول میکشه که اصل گواهینامه بیاد

اگر در هنگام ثبت نام برای گواهینامه گرین کارت خودتون رو همراهتون داشته باشید و رویت بدید بعد از قبولی گواهینامه با مدت کامل صادر میشه ولی اگر بدون گرین گارت ثبت نام کنید اعتبار گواهینامه تا اعتبار ویزاتون صادر میشود یعنی یک سال
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، shishipapa ، گل نهال ، daad ، jj bobo ، Alirezaa2013
دوستان عزیز و با تجربه با سلام
وقتی receipt number فعال میشه معمولا چقدر طول میکشه گرین بیاد اگه میدونید کمک کنید لطفا .
مرسی از همه شما که همیشه همراه بودید
شماره کیس:2013AS41XX/تعداد افراد:1 نفر/کنسولگری:انکارا/مصاحبه:هفته چهارم فوریه/از تهران به بوستون
تشکر کنندگان: daad ، jj bobo
(2013-08-21 ساعت 01:32)miilad2 نوشته:  دوستان عزیز و با تجربه با سلام
وقتی receipt number فعال میشه معمولا چقدر طول میکشه گرین بیاد اگه میدونید کمک کنید لطفا .

بین یک تا دو هفته
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، nirvana_kobin ، daad
(2013-08-21 ساعت 03:37)mhz_ir نوشته:  

بین یک تا دو هفته
دوست عزیز اینو بر اساس تجربه خودت میگی یا موارد دیگه ای هم دیدی ؟
ازت ممنونم .امیدوارم اینجا همه چی برات خوب پیش بره
شماره کیس:2013AS41XX/تعداد افراد:1 نفر/کنسولگری:انکارا/مصاحبه:هفته چهارم فوریه/از تهران به بوستون
تشکر کنندگان: tajhizgaran
(2013-08-20 ساعت 17:39)byousefi_p نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 16:48)sce نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 11:50)fariba_a نوشته:  سلام دوستان
آیا گرفتن نامه ی عدم تصادف از بیمه در ایران برای تخفیف گرفتن بیمه ی ماشین در ایالت تگزاس به درد میخوره؟ اگر مفیده برم دنبالش والا وقت و هزینه صرفش نکنم. ممنون

در هر صورت گرفتنش ضرر نداره.البته بعضی از بیمه ها مثل البرز فیلم در میارن و اگه شهرستان باشین که بدتر.اصلا نمی دونن چی هست.با این حال من هم مقصدم تگزاسه و این نامه رو گرفتم.خرجش هم فقط 10 هزار تومن ترجمه است.
موفق باشین.

رفتم شرکت بیمه ای و درخواست نامه عدم خسارت کردم، اولا یکم تعطیل بودن، بعد با کلی صحبت و مذاکره بهم یک جدول دادن و گفتند همه اطلاعات تو اینه، زیرش مهرو امضاء کردن.
به عقیده دوستان این کفایت میکنه یا چیز دیگه درخواست کنم؟

گرفتن این برگه ضرری نداره. ولی تجربه به من نشون داده کمپانی های بیمه زرنگ تر از این حرفها هستن که بتونید با یه برگه عدم تصادف از ایران ازشون تخفیف بگیرید.
درسته که یه کلیشه هست که میگن امریکا کشور قانونمندیه، ولی کمپانی های بزرگ با استفاده از همین قانون انقدر راحت جیب شما رو خالی میکنند که باور نمیکنید.
توی تمام قرارداد ها شک نکنید که مشتری بازنده هست، در واقع شما باید سعی کنید که کمتر بازنده باشید، نه اینکه سعی کنید برنده ی یک قرارداد با یک کمپانی بزرگ باشید.
وقتی وارد امریکا میشید متوجه میشید که برای استفاده از هر خدماتی یکسری قرارداد ها امضا کنید، وقتی با یک کمپانی قرارداد می بندید باید شش دانگ حواستون باشه و کل قرارداد را بخوانید.
مثال براتون میزنم: من با باشگاه Golds gym قراداد 6 ماهه بستم، روز ثبت نام ازش پرسیدم من میتونم هروقت خواستم این قرارداد رو کنسل کنم؟ اون مسول ثبت نام گفت بله میتونید. بعد از 4 ماه گفتم من میخوام قرارداد رو کنسل کنم. گفتن شما نمیتونید. گفتم کارمندتون گفت میتونم. گفتن مهم متن قرارداد که شما امضا کردی. توی قرارداد نوشته شرایط کنسل کردن اینه که 1. فوت کنید 2.نقص عضو پیدا کنید. 3. محل زندگیتون رو عوض کنید بطوریکه 35 مایل از باشگاه فاصله داشته باشید ( باشگاهی که هر 20 مایلی یک شعبه داره Big Grin) و اینطوری شد که هر ماه 40 دلار داره از حسابم کم میشه بدون اینکه من از اون باشگاه استفاده کنم.
در تمام مواردی که باید قراردادی رو امضا کنید، یا قراره مشترک جایی بشید که بصورت اتوماتیک از حسابتون ماهیانه پول کسر میکنه حواستون باشه شرایط کنسل کردن چطوره، و حتما مطمعن شید برای کنسل کردن قرارداد کار سختی در پیش ندارید. و "هیچوقت" به افراد پشت تلفن و حتی صحبتهای حضوری اعتماد نکنید، مهم اون قراردادیه که امضا کردید. در تمام موارد به اون قرارداد استناد میشه، نه اینکه فلان کارمند پشت تلفن یا حضوری به شما چی گفته!!!
از کجا رسیدم به کجا Tongue

در مورد بیمه میخواستم بگم، والا این بیمه توفیق اجباریه. من فکر نمیکنم این برگه ای که میگیرید کمکی بهتون بکنه، اما گرفتنش ضرر نداره، یه امتحانی بکنید. اما این کمپانی های بیمه ای که من میشناسم خود امریکاییهام باش مشکل دارن چه برسه به افراد تازه وارد.
چند خط بالاتر گفتم که مشتری همیشه بازنده ی قرارداد با یک کمپانی بزرگه (اونم بیمه) روال قرارداد بیمه اینه که هزینه بیمه خودرو بر اساس نوع و مدل ماشین، سن صاحب ماشین (هر چقدر جوانتر هزینه بیمه بالاتر)، سابقه رانندگی و غیره ست..
این سابقه رانندگی نشون میده که هر تازه واردی بصورت پیش فرض هزینه بیمه ش از حالت معمول بیشتره چون هیچ سابقه ای از رانندگیش در امریکا ثبت نشده، هر چقدر هم که حوانتر باشید بازم هزینه بیمه تون بیشتره. مثلا هزینه بیمه من که 25 سالمه از هزینه بیمه دوستم که 37 سالش بود خیلی تفاوت داشت.
وقتی انشالله قرارداد 6 ماه اول بیمه تون تموم شد، چون یه سابقه رانندگی براتون ایجاد شده میان هزینه بیمه تون رو کمتر میکنن.
یه نکته دیگه بگم تا یه تصویر ذهنی از گرگ بودن کمپانی های بیمه ی اینجا دستتون بیاد. من قرارداد 6 ماهه اول بیمه م تموم شد، خب انتظار داشتم که 6 ماه دوم ارزونتر بشه اما در کمال تعجب بیمه بهم گفت شما آدرستونو عوض کردید، ریسک محل زندگی جدید شما از نظر سرقت خودرو بالاتر از محل زندگی قبلیتونه واسه همین هزینه بیمه تون بیشتر از قراداد 6 ماه اول میشه Big Grin این درحالیه که من شیشه ماشینم بالا نمیاد و واسه همین هیچوقت درشو هم قفل نمیکنم و همیشه ماشین در و پیکرش باز افتاده و هیجکسم کاریش نداره. گفتم دیگه توفیقه اجباریه
(2013-08-21 ساعت 04:41)miilad2 نوشته:  
(2013-08-21 ساعت 03:37)mhz_ir نوشته:  

بین یک تا دو هفته
دوست عزیز اینو بر اساس تجربه خودت میگی یا موارد دیگه ای هم دیدی ؟
ازت ممنونم .امیدوارم اینجا همه چی برات خوب پیش بره

شما چقدر بعد از اينكه اومدين امريكا سايت شمارتون رو قبول كرد ؟١٦٥ دلار رو كي داده بودين؟من ١٥ روزه اومدم ssn بعد از ٩ روز اومد اما هيچ خبري از گرين كارد نيست،سايت هم شمارم رو نميشناسه هنوز.Sad
93##, ۱نفر ,ایروان
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، daad ، لاتاری ، azar1348
سلام دوستان
نیمه دوم شهریور به آمریکا مهاجرت خواهم کرد. دو فرزند دانش آموز دارم. لطفا با تجربه ها راهنمایی کنند چه مدارکی ترجمه کنم و آیا مهر دادگستری و امورخارجه آنها را بزنم؟ آگر بله کدامیک؟ باسپاس
78$$ - 4persons
زندگي بافتن يك قاليست، نه همان نقش ونگاري كه ميخواهي،
نقشه رااوست كه تعيين كرده،تو فقط ميبافي ،نقشه راخوب ببين!
نكندآخركار، قالي زندگيت رانخرند.

تشکر کنندگان: tajhizgaran ، daad ، پرستوی مهاجر ، azar1348
(2013-08-20 ساعت 12:41)shishipapa نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 12:31)tajhizgaran نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 11:42)amiz.abdollah نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 12:03)tajhizgaran نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 12:03)tajhizgaran نوشته:  سلام
دوست عزیز امیدوارم که موفق باشید در زندگی جدید
میشه راهنمائی کنید من دنبال بلیط هستم واسه سن حوزه ولی بالای 4.000.000 تومان میشه شما چه جوری گرفتید ؟ جه زمانی گرفتید؟

دوست من

من حدود 10 روز پیش رزرو کردم و 3 روز پیش بلیطها رو گرفتم . قیمت با توجه به تغییرات قیمت $ تغییر می کنه و با توجه به پر و خالی بودن پرواز هم فرق می کنه . فقط حواست باشه با پروازی بگیری که توی دوحه 1/5 ساعت توقف داشته باشه

شیکاگو به سن حوزه با امریکن ایرلاین هست . ضمناً بلیط ما یکسره هست .

البته به رزرو نیازی نبود چون ایرلاین قطری کارت شتاب هم قبول میکنه.

منتها بدی که داره اینه که دو استاپ داره و برای بچه دار مناسب نیست.

من خودم نظرم روی ترکیش هست که از مشهد شیراز و اصفهان هم پرواز داره فقط باید چک کنید برای مقصد شما هم پرواز داره یا نه.

چون تا سن حوزه پرواز مستقیم نداشتند مجبور شدم از قطری با دو استاپ بگیرم .

ذوست عزیز درسته که قطر ایر لاین ارزونتره ولی چون پروازه داخلی دارین در آمریکا مجبورید اختلاف بار پرداخت کنید که ارزون نیست .پرواز داخلی فقط یک چمدون مجاز می باشد .
من هم پرواز مشابه دوستمان رو از تهران گرفتن ولی آژانس هواپيمايي با اطمينان گفت که پرواز های بعدی شما تابع قوانين پرواز اول خواهد بود و شما هزينه چمدان دوم را در پرواز آمريکن اير لاين را پرداخت نخواهيد کرد
کیس:2013AS000078xx @ کسولگری: ایروان @ قبولی :MAY 5
ارسال فرم : 23 MAY @ کیس :3نفر@ کارنتی:مارچ 2013 @ مصاحبه: 17 MAY @ وضعیت : HELLO USBig Grin
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، amiz.abdollah ، daad ، لاتاری ، Alirezaa2013 ، kouroshd ، azar1348 ، shatsi
در مورد بیمه ماشین بگم که ما هم از بیمه و هم از شهرک آزمایش گزارش تخلفات و تصادفات رو گرفتیم و فرستادیم* برای پدر و مادر همسرم و بیمه ماشینی که سه نفر حق رانندگی باهاش داشتن (دو نفر بالای 50 و یک نفر زیر 25 سال) میشد سالی حدود 2500. بعد از نشون دادن گزارشهای تخلف و تصادفات بیمه این عدد شد حدود 1500 و بعد از حذف اسم خانمم از لیست رانندهها شد 900 دلار.
پس ضرر نداره اگه خلاف نکردین یا یکی دو مورد در پلیس ثبت شده و سابقه بیمه خوبی دارید اینکار رو انجام بدید.

*فرستادن این مدارک از طریق وزارت امورخارجه باید انجام بشه یعنی ترجمه نباید بکنید و این مدارک میره دفتر حافظ منافع و اونجا ترجمه و تایید میشه و به آدرس شما در US پست میشه.

من اینکار رو یه سال پیش انجام دادم و ریز مراحلی که انجام دادم یادم نیست دقیقا فقط میدونم دو روز شهرک آزمایش رفتم و یه بارم وزارت خارجه. تو شهرک آزمایش به دفتر نماینده وزارت خارجه برید کامل راهنمائیتون میکنن.
Done waitin' , I'm livin Wink
(2013-08-21 ساعت 10:16)sgkco24 نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 12:41)shishipapa نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 12:31)tajhizgaran نوشته:  
(2013-08-20 ساعت 11:42)amiz.abdollah نوشته:  
(2013-08-19 ساعت 12:03)tajhizgaran نوشته:  

البته به رزرو نیازی نبود چون ایرلاین قطری کارت شتاب هم قبول میکنه.

منتها بدی که داره اینه که دو استاپ داره و برای بچه دار مناسب نیست.

من خودم نظرم روی ترکیش هست که از مشهد شیراز و اصفهان هم پرواز داره فقط باید چک کنید برای مقصد شما هم پرواز داره یا نه.

چون تا سن حوزه پرواز مستقیم نداشتند مجبور شدم از قطری با دو استاپ بگیرم .

ذوست عزیز درسته که قطر ایر لاین ارزونتره ولی چون پروازه داخلی دارین در آمریکا مجبورید اختلاف بار پرداخت کنید که ارزون نیست .پرواز داخلی فقط یک چمدون مجاز می باشد .
من هم پرواز مشابه دوستمان رو از تهران گرفتن ولی آژانس هواپيمايي با اطمينان گفت که پرواز های بعدی شما تابع قوانين پرواز اول خواهد بود و شما هزينه چمدان دوم را در پرواز آمريکن اير لاين را پرداخت نخواهيد کرد

متاسفانه هر آژانسی یک چیزی میگه !!!!
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: daad ، shishipapa ، azar1348
دوستان عزیز من هفته سوم سپتامبر عازم آمریکا هستم . اگه خدا بخواد میرم که کارای گرین کارتمو انجام بدم.
فقط یه سوال داشتم که متاسفانه نتونستم تاپیک یا جوابی براش پیدا کنم. اینکه از وسایل برقیمون که از اینجا می بریم مثل سشوار، اتوی مو،.... چچوری می تونیم استفاده کنیم؟ من می خواستم از اینجا ترانس تبدیل بگیرم ولی هم سنگینه و خب هم زیاد ارزون نیست!
Case:7xxx- قبولی:٢می2012-سفارت:آنکارا-کارنتی:11مارچ2013-مصاحبه: آخر می2013*یکضرب*مقصد:ایشالابرای ساختن زندگی سن دیه گو!-سفرنامه آنکارا -ورود به آمریکا:17سپتامبر2013- سوشال:25سپتامبر2013- دریافت گرین کارت 21 اکنبر2013- مهاجرت نامه
تشکر کنندگان: daad ، manila ، Alirezaa2013 ، azar1348
(2013-08-21 ساعت 08:38)sadfar نوشته:  سلام دوستان
نیمه دوم شهریور به آمریکا مهاجرت خواهم کرد. دو فرزند دانش آموز دارم. لطفا با تجربه ها راهنمایی کنند چه مدارکی ترجمه کنم و آیا مهر دادگستری و امورخارجه آنها را بزنم؟ آگر بله کدامیک؟ باسپاس

دوست عزیز تا اونجایی که من تحقیق کردم و برای دختر خودم انجام دادم: از مدرسه پرونده اش رو تحویل گرفتم و بردم آموزش و پرورش منطقه ی مربوطه و تاییدیه گرفتم و بعد بردم آموزش و پرورش استان و مهر کردم و خودشون ریز نمراتی که لازم بود رو مهر کردند بعد بردم دارالترجمه ،به من گفت نیازی به مهر دادگستری و امور خارجه نیست
موفق باشید
خدایا آخر نفهمیدم اینجایی که هستم تقدیر من است یا تقصیر من...
تشکر کنندگان: گل نهال ، daad ، پرستوی مهاجر ، sadfar ، amin arefi ، azar1348

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان