کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-10-08 ساعت 12:34)m12345 نوشته:  جطوري مي توان ادرس ارسال كرين كارت را تغيير داد؟

دوست عزیز به این آدرس برو :

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...f3d6a1RCRD

موفق باشید .
رویت قبولی 2 می / ارسال مدارک ماه جون /کارنت : 11 مارچ /دریافت نامه دوم:12 مارچ.... Case Number : 2013AS000073 / تاریخ مصاحبه : 8 می /سفارت ابوظبی/
ویزای یکضرب / 2013 30 AUG سن حوزه

روياهاي شما تاريخ انقضا ندارد.
نفسي عميق بکشيد و دوباره تلاش کنيد.
تشکر کنندگان: romance33 ، angelio.asian ، kambiz12 ، powerb
پیدا کردن کار در کالیفرنیا (Bay Area)
----------------------------------------

1. یک کامیونیتی ایرانی هست که شما حتما باید برید تو جلساتشون شرکت کنید.
برای شما منتور اختصاص میدن
کمک می کنن کار پیدا کنید
نمایشگاه کاریابی (جاب فر) برگزار می کنن
بعضی وقتها ایرانیهایی که فرصت های شغلی دارن میان معرفی می کنن و....
یکی از دوستان من چند ماه پیش از همین طریق کار پیدا کرده... کار ساپورت شبکه توی یه شرکت ایرانی
اسم این کامیونیتی پارس ایکوالیتی هست و محل برگزاری جلساتشون هم توی سن هوزه ست... فکر می کنم تو LA هم دفتر داشته باشن.
اینم سایتشه:
http://parsequalitycenter.org/index.php

من خودم تو جلساتشون شرکت نکرده ام ولی این دوستم خیلی ازشون تعریف می کنه و می گه خیلی آدمهای خوبین و هدفشون هم کمک به تازه مهاجرهاست.
حتما تو خبرنامه سایت عضو بشید... باهاشون تماس بگیرید... تو جلسات منتورینگ و... شرکت کنید... مطمئنا نتیجه می گیرید.

2. پروفایل لینکدین تون رو آپدیت کنید (با عکس) و سعی کنید کانکشن های بیشتری در بی اریا داشته باشید. مخصوصا به recruiter ها درخواست بدبد اکثرا قبول می کنن و همین ها هستن که در نهایت به شما شغل معرفی می کنن. بهتره کانکشن های شما مرتبط باشن. مثلا اگر شما کامپیوتری هستید با کامپیوتری ها و الکترونیک و شغلهای مرتبط متصل بشید نه مثلا پزشکان و مشاور املاک و...

3. اگر با شما تماس گرفته نمیشه مطمئنا باید رزومه تون رو بهتر کنید... همه چیز با رزومه شروع میشه و کل تصمیم گیری برای اینکه شما رو دعوت به مصاحبه بکنن یا نه در حداکثر 15 ثانیه انجام میشه! پس رزومه شما باید مختصر و مفید و تمیز و موثر باشه و بهتره یک صفحه یا حداکثر دو صفحه (در صورتی که سابقه کار شما بیشتر از 10 ساله) باشه.
خودتون رو بگذارید جای شخص تصمیم گیرنده. آیا با یک نگاه رزومه شما اینقدر جذابیت داره که بین 100 ها رزومه دیگه به جشم بیاد؟ چرا شما باید انتخاب بشید؟

موفق باشید

پست قبلی در مورد پیدا کردن کار از ایران:
http://mohajersara.com/thread-4883-post-...#pid236956
ورود به آمریکا: 2012
(2013-10-08 ساعت 01:39)majid89 نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 00:56)morvarid1364 نوشته:  سلام دوستان
ما الان 20 روزه که اومدیم آمریکا و هنوز حتی شماره سوشال سکیوریتی هم بهمون ندادند و بدون اون هیچ کاری نتونستیم انجام بدیم حتی خونه هم نتونستیم بگیریم.
یک روز بعد ورودمون رفتیم اداره سوشال سکیوریتی گفتند برید 20 روز دیگه بیاین
حالا امروز رفتیم میگن که فعلا بودجه برا این کار نداریم و اخبار رو گوش کنید هر موقع خبری شد بیاین
واقعا گیر کردیم بدون سوشال سکیوریتی دیگه نمیدونیم باید چکار کنیم و معلوم نیست کی حل میشه
دوستان تو شهرهای دیگه هم به شما همنو گفتن؟
میدونید تا کی باید صبر کنیم؟

دوست عزیز خیلی متاسفم از شندین این خبر... واقعا بدشانسیه
ولی
شما می تونید حداقل حساب بانکی تون رو افتتاح کنید و دبیت کارت بگیرید.
بانک آمریکا (Bank of America) بدون نیاز به شماره سوشال برای شما حساب باز می کنه... بالاخره این هم خودش یه کاریه!
من روز دوم یا سوم ورودم رفتم و حساب باز کردم. الان هم بعد از یکسال از بانکم راضیم. اون موقع گزینه دیگه ای غیر از این بانک نداشتم ولی الان دارم فکر می کنم که با اطلاعات امروزم اگر برگردم به یکسال پیش و بخوام یه بانک رو انخاب کنم باز هم همین "بنک آو آمریکا" رو انتخاب می کنم. البته می بینم که اکثر تازه مهاجر ها میرن ولز فارگو حساب باز می کنن... و چند مورد هم ازشون شنیدم که راضی نیستن.

موفق باشین Smile
دوست من
روز دوم ورودمون رفتیم همین بانک و فقط با پاسپورت حساب باز نکردن و گفتن یه مدرک دیگه میخوان Sad
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
تشکر کنندگان: afshinghwink ، angelio.asian ، amiz.abdollah ، amin arefi ، romance33 ، powerb
(2013-10-08 ساعت 02:39)sce نوشته:  
ما الان 20 روزه که اومدیم آمریکا و هنوز حتی شماره سوشال سکیوریتی هم بهمون ندادند و بدون اون هیچ کاری نتونستیم انجام بدیم حتی خونه هم نتونستیم بگیریم.
حالا امروز رفتیم میگن که فعلا بودجه برا این کار نداریم و اخبار رو گوش کنید هر موقع خبری شد بیاین
واقعا گیر کردیم بدون سوشال سکیوریتی دیگه نمیدونیم باید چکار کنیم و معلوم نیست کی حل میشه
بله.متاسفانه ما هم همین وضعیت رو داریم و از 13 سپتامبر تا الان نتونستیم سوشال بگیریم.البته خدا رو شکر ما مشکل سکونت نداریم.امیدوارم این شات داون لعنتی هرچه سریع تر به اتمام برسه که مشکلات ما حل بشه.
واستون آرزوی بهترین ها رو دارم.

ممنونم دوست من
امیدوارم هزچه زودتر این مشکل حل بشه
ما که خیلی تو دردسر افتادیم.
من که به دوستان دیگه که هنوز نیامدن پیشنهاد میدم صبر کنن تا این قضیه حل بشه بعد بیان وگرنه که به مشکلات اساسی بر میخورند.
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
(2013-10-08 ساعت 21:49)morvarid1364 نوشته:  

ولی
بانک آمریکا (Bank of America) بدون نیاز به شماره سوشال برای شما حساب باز می کنه... بالاخره این هم خودش یه کاریه!
من روز دوم یا سوم ورودم رفتم و حساب باز کردم. الان هم بعد از یکسال از بانکم راضیم. اون موقع گزینه دیگه ای غیر از این بانک نداشتم ولی الان دارم فکر می کنم که با اطلاعات امروزم اگر برگردم به یکسال پیش و بخوام یه بانک رو انخاب کنم باز هم همین "بنک آو آمریکا" رو انتخاب می کنم. البته می بینم که اکثر تازه مهاجر ها میرن ولز فارگو حساب باز می کنن... و چند مورد هم ازشون شنیدم که راضی نیستن.

موفق باشین Smile
دوست من
روز دوم ورودمون رفتیم همین بانک و فقط با پاسپورت حساب باز نکردن و گفتن یه مدرک دیگه میخوان Sad
من یادم نمیاد ازم چیزی غیر از پاسپورت خواسته باشن...

گواهینامه بین المللی اگر دارید احتمالا قبول میکنن. حتی شاید گواهینامه ایران رو هم بپذیرن. هدفشون فقط اینه که هویت شما رو توی دو تا مدرک جداگانه ببینن و گرنه هیج نیازی به اطلاعات کارت دوم شما ندارن.

همچنین شما می تونید یه بانک آو امریکای دیگه رو هم امتحان کنید.
ورود به آمریکا: 2012
(2013-10-08 ساعت 21:08)sce نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 20:24)آرش کمانگیر نوشته:  سلام دوستان داستان این سوال 15 فرم آبی چیه؟ رزیدنت باید بزنیم یا ویزیتور؟

شما مگه رزیدنتی ؟عجب سوالیه.
اسن چی هست ؟تو گزینه ها دیدم اما نمی دونم اسن باید پرش کرد یا نه ؟
کیس نامبر : 2013AS00006xxx ،سفارت: ابوظبی،تاریخ مصاحبه:April ، W2/ کلیرنس برگه سفید،غصه هم می گذرد،آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند

تشکر کنندگان: Mehrdadordi ، Mojtaba49 ، angelio.asian ، لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-08 ساعت 22:01)majid89 نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 21:49)morvarid1364 نوشته:  

ولی

موفق باشین Smile
دوست من
من یادم نمیاد ازم چیزی غیر از پاسپورت خواسته باشن...

گواهینامه بین المللی اگر دارید احتمالا قبول میکنن. حتی شاید گواهینامه ایران رو هم بپذیرن. هدفشون فقط اینه که هویت شما رو توی دو تا مدرک جداگانه ببینن و گرنه هیج نیازی به اطلاعات کارت دوم شما ندارن.

همچنین شما می تونید یه بانک آو آمریکای دیگه رو هم امتحان کنید.

گواهینامه ایران رو داشتیم اما قبول نکردن چون باید به انگلیسی نوشته شده باشه.
سلام دوست عزيز
واقعا ناراحت كنند ه است اين قضيه!!
من هنوز ايرانم ولي وقت كافي هم ندارم نهايتا يه ماه ديگه بايد وارد يو اس آ بشم نمي دونم اين قضيه منو هم خيلي نگران كرده خيلي
علت اين مساله چيه؟ چرا اينطوري شده؟ اين قضيه به چي بستگي داره واقعا؟
دوستاني كه اطلاعات دارند لطفا راهنمايي كنن
چيكار كنيم؟؟
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش امید هیچ معجزه ای زمرده نیست زنده باش. خدا پشت پناه همتون باشه دوستان
تشکر کنندگان: Mehrdadordi ، morvarid1364 ، Mojtaba49 ، afshinghwink ، لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
یه سوال تکراری دارم اما واسه اینکه مطمعن شم میپرسم
یکی از دوستان مشکلی واسش پیش اومده . یک زن و شوهر طلاق گرفته که میخوان بیان امریکا حتما باید با هم برای اولین بار وارد شن؟
یعنی شخص همراه نمیتونه بصورت جدا وارد شه ؟ حتما باید همراه برنده اصلی بیاد؟
دو نفر بعد از گرفتن ویزاشون از هم جدا شدن و برنده اصلی نمیخواد همسر سابقش بیاد امریکا؟ آیا هیچ شرایطی یا تبصره ای هست که شخص همراه خودش بتونه بصورت جدا وارد امریکا شه؟
ممنون
تشکر کنندگان: محبت ، shishipapa ، Mojtaba49 ، afshinghwink ، لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-08 ساعت 23:34)3rip نوشته:  یه سوال تکراری دارم اما واسه اینکه مطمعن شم میپرسم
یکی از دوستان مشکلی واسش پیش اومده . یک زن و شوهر طلاق گرفته که میخوان بیان آمریکا حتما باید با هم برای اولین بار وارد شن؟
دو نفر بعد از گرفتن ویزاشون از هم جدا شدن و برنده اصلی نمیخواد همسر سابقش بیاد آمریکا؟ آیا هیچ شرایطی یا تبصره ای هست که شخص همراه خودش بتونه بصورت جدا وارد آمریکا شه؟
ممنون
در این مورد من خیلی مطلع نیستم که آیا میتونه مانع ورودِ همراهش بشه یا نه ولی میدونم نفر برنده باید یا اول وارد بشه یا همه اعضای کیس با هم وارد بشن...
یعنی نفرات همراه میتونند بعد از ورود برنده اصلی وارد بشن...
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
(2013-10-08 ساعت 23:41)aghaghia نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 23:34)3rip نوشته:  یه سوال تکراری دارم اما واسه اینکه مطمعن شم میپرسم
یکی از دوستان مشکلی واسش پیش اومده . یک زن و شوهر طلاق گرفته که میخوان بیان آمریکا حتما باید با هم برای اولین بار وارد شن؟
دو نفر بعد از گرفتن ویزاشون از هم جدا شدن و برنده اصلی نمیخواد همسر سابقش بیاد آمریکا؟ آیا هیچ شرایطی یا تبصره ای هست که شخص همراه خودش بتونه بصورت جدا وارد آمریکا شه؟
ممنون
در این مورد من خیلی مطلع نیستم که آیا میتونه مانع ورودِ همراهش بشه یا نه ولی میدونم نفر برنده باید یا اول وارد بشه یا همه اعضای کیس با هم وارد بشن...
یعنی نفرات همراه میتونند بعد از ورود برنده اصلی وارد بشن...

خدا از دهنت بشنوه
اگه اینجوری باشه خیلی خوبه.
برنده اصلی غیبش زده و احتمالا به زودی میاد امریکا
در واقع اینطور نیست که بخواد مانع ورود همسرش بشه. تنها کاری که کرده اینه که میخواد خودش تنها و بدون هماهنگی همسر سابقش بیاد امریکا. و اینطور فکر میکنه که چون همسرش برنده اصلی نیست نمیتونه وارد امریکا شه
اما شخص همراه میخواست بدونه میتونه بعد از همسر سابقش تنهایی وارد شه یا خیر.
آخه فکر میکنم مشکل اون پاکت زرد رنگ باشه. بدون اون پاکت زرد رنگ مشکلی واسش پیش نمیاد؟
تشکر کنندگان: محبت ، shishipapa ، angelio.asian ، لاتاری ، maria2000 ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-08 ساعت 23:21)aydinaghajani نوشته:  
سلام دوست عزيز
واقعا ناراحت كنند ه است اين قضيه!!
من هنوز ايرانم ولي وقت كافي هم ندارم نهايتا يه ماه ديگه بايد وارد يو اس آ بشم نمي دونم اين قضيه منو هم خيلي نگران كرده خيلي
علت اين مساله چيه؟ چرا اينطوري شده؟ اين قضيه به چي بستگي داره واقعا؟
دوستاني كه اطلاعات دارند لطفا راهنمايي كنن
چيكار كنيم؟؟

?علتش اين كه اوباما طرح بيمه همگاني رو داره اجرايي ميكن واسه سراسر يو اس وشامل ماها هم ميشه ، ولي بخشي از كنگره مخالفت ميكنه كه بعيد ميدونم طول بكشه ؛)
كيس : 2013AS65$$
تاریخ قبولی : انكارا/1 مي2012
تاریخ مصاحبه:هفته اخرمی2013 /
بركه صورتي/ ١ نفر/مقصد:سياتل
اپديت ها:/٣٠ مي،١٨، ١٩ جولاي،١٦ ١،٦،٧،١٢،١٥اگوستCool
:cleared on:16August 2013
Issued on : 23August 2013
Finito Big Grin
سلام دوستان، بالاخره ما هم رسیدیم، همونطور که سایرین میگن این داستانهای جدید تو آمریکا واقعن مشکل سازشده.
اینجا سوشیال نامبر یعنی دست
ماشین یعنی پا
زبان یعنی غذا
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
آدرس تاپیک تجربیات کجا بود؟
همه دوستانی که تو این 7-8 روز اخیر اومدن مثل من مشکل سوشیال را دارن؟
یعنی کلاً تعطیله؟
یعنی بریم خوش گذرونی و پول خرج کردن و ...
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
سلام به همگی Smile بالاخره گرین کارت بنده رسید ... دوشنبه 7 Oct .... دقیقاً بعد 1 ماه از ورودم به آمریکا... من آدرسمم عوض نکرده بودم. سوشالمم هفته پیش اومد... دوشنبه 30 Sep .... امیدوارم همتون این لحظه قشنگو چشیده باشید یا در آینده نزدیک بچشید Wink
کیس: 44xx

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان