کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-10-09 ساعت 06:56)byousefi_p نوشته:  آدرس تاپیک تجربیات کجا بود؟
همه دوستانی که تو این 7-8 روز اخیر اومدن مثل من مشکل سوشیال را دارن؟
یعنی کلاً تعطیله؟
یعنی بریم خوش گذرونی و پول خرج کردن و ...

دقيقأ Big Grin ما هم دو هفته است كه انگشتان پاي هممون تاول زده بس كه راه رفتيم و هيچ نتيجه مثبتي هم نگرفتيمSad حالا اگه پول داري برو بگردCool
کیس نامبر2013AS50XXتعدادکیس۴نفر،w3مارچ ‍‍ایروان،کلیربعداز۱۲۱روزCool
(july 18th)(دریافت ویزاjuly31th)
(2013-10-08 ساعت 23:45)3rip نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 23:41)aghaghia نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 23:34)3rip نوشته:  یه سوال تکراری دارم اما واسه اینکه مطمعن شم میپرسم
یکی از دوستان مشکلی واسش پیش اومده . یک زن و شوهر طلاق گرفته که میخوان بیان آمریکا حتما باید با هم برای اولین بار وارد شن؟
یعنی شخص همراه نمیتونه بصورت جدا وارد شه ؟ حتما باید همراه برنده اصلی بیاد؟
دو نفر بعد از گرفتن ویزاشون از هم جدا شدن و برنده اصلی نمیخواد همسر سابقش بیاد آمریکا؟ آیا هیچ شرایطی یا تبصره ای هست که شخص همراه خودش بتونه بصورت جدا وارد آمریکا شه؟
ممنون
در این مورد من خیلی مطلع نیستم که آیا میتونه مانع ورودِ همراهش بشه یا نه ولی میدونم نفر برنده باید یا اول وارد بشه یا همه اعضای کیس با هم وارد بشن...
یعنی نفرات همراه میتونند بعد از ورود برنده اصلی وارد بشن...

خدا از دهنت بشنوه
اگه اینجوری باشه خیلی خوبه.
برنده اصلی غیبش زده و احتمالا به زودی میاد آمریکا
در واقع اینطور نیست که بخواد مانع ورود همسرش بشه. تنها کاری که کرده اینه که میخواد خودش تنها و بدون هماهنگی همسر سابقش بیاد آمریکا. و اینطور فکر میکنه که چون همسرش برنده اصلی نیست نمیتونه وارد آمریکا شه
اما شخص همراه میخواست بدونه میتونه بعد از همسر سابقش تنهایی وارد شه یا خیر.
آخه فکر میکنم مشکل اون پاکت زرد رنگ باشه. بدون اون پاکت زرد رنگ مشکلی واسش پیش نمیاد؟

بدون اون پاکت نمیتونه وارد آمریکا بشه باید پاکت زرد همراهش باشه میتونه بعد همسرش بره اما نه بدون پاکت زرد .
:case number 2013as00007xxx . مقصد لوس آنجلس : افراد 3 نفر . مصاحبه 6 می ابوظبی . دریافت برگه سفید. کلیر بعد 50 روز Shy
(2013-10-09 ساعت 07:53)maryami2k4 نوشته:  سلام به همگی Smile بالاخره گرین کارت بنده رسید ... دوشنبه 7 Oct .... دقیقاً بعد 1 ماه از ورودم به آمریکا... من آدرسمم عوض نکرده بودم. سوشالمم هفته پیش اومد... دوشنبه 30 Sep .... امیدوارم همتون این لحظه قشنگو چشیده باشید یا در آینده نزدیک بچشید Wink

مريم خانم مبارك باشه، شما براي سوشيال رفته بودي اداره و فرم پر كردي يا اينكه تو همون فرم اوليه تيك زده بودي، ممنون ميشم اگر جواب بدهيدSmile
کیس نامبر2013AS50XXتعدادکیس۴نفر،w3مارچ ‍‍ایروان،کلیربعداز۱۲۱روزCool
(july 18th)(دریافت ویزاjuly31th)
تشکر کنندگان: morvarid1364 ، Mojtaba49 ، angelio.asian ، afshinghwink ، noura ، shishipapa ، AOC Kermani ، powerb
از امروز 100 دلاری جدید هم وارد بازار شد.
خوشبختانه این 100 دلاری ها امنیت بالاتری نسبت به نمونه قدیمی دارند و امکان جعل کردنشون به این سادگی ها نیست.
[عکس: 4b7965b299cb3bfa1.png]
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
(2013-10-09 ساعت 09:04)hedyhoney نوشته:  از دوستانی که الان در آمریکا به سر میبرند و یا هر کسی که اطلاعات دقیق و موثقی داره سوال دارم
آیا با 20 هزار دلار یه زوج جوان میتونند زندگی معمولی و توی آمریکا شروع کنند؟

خوب باید مشخص کنید زوج جوان زندگی معمولی رو در چه ایالتی و در چه شهری می خواند شروع کنند؟
قرار است این ۲۰ هزار دلار برای چقدر زمان در نظر گرفته بشه؟
زندگی معمولی یعنی چی؟

فرضیات زیر رو در نظر بگیرید شاید با یک حساب سرانگشتی به جوابتون برسید:
فرض کنید قرار به استقرار در یک ایالت متوسط و شهر معمولی باشه. (مثلا بالتیمور کانتی)
۵۰۰۰ دلار برای خرید خودرو
۲۰۰۰ برای خرید لوازم ابتدای زندگی (با فرض خرید حداقل و کالاهای کاملا معمولی)
۱۱۲۰ ماهیانه هزینه اجاره آپارتمان ۱ خوابه + یوتیلیتی + اینترنت
۸۰ دلار ماهیانه دوخط موبایل
۴۰۰ دلار ماهیانه هزینه خورد خوراک (با شرط عدم خوردن غذا بیرون از منزل)
۳۰۰ دلار هزینه های متفرقه (بنزین، پوشاک و ...)
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2013-10-08 ساعت 15:42)Mehrdadordi نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 00:56)morvarid1364 نوشته:  سلام دوستان
ما الان 20 روزه که اومدیم آمریکا و هنوز حتی شماره سوشال سکیوریتی هم بهمون ندادند و بدون اون هیچ کاری نتونستیم انجام بدیم حتی خونه هم نتونستیم بگیریم.
یک روز بعد ورودمون رفتیم اداره سوشال سکیوریتی گفتند برید 20 روز دیگه بیاین
حالا امروز رفتیم میگن که فعلا بودجه برا این کار نداریم و اخبار رو گوش کنید هر موقع خبری شد بیاین
واقعا گیر کردیم بدون سوشال سکیوریتی دیگه نمیدونیم باید چکار کنیم و معلوم نیست کی حل میشه
دوستان تو شهرهای دیگه هم به شما همنو گفتن؟
میدونید تا کی باید صبر کنیم؟
سلام مسي خانم عزيز ، اميدوارم كه خوب باشين Smile)
والله من هم گيج شدم يسري دوستان ميگن سوشال و گرين صادر ميشه به تعطيلي هم ربطي نداره .. حتي تو پست هاي قبلي هم ترجمه اطلاعيه وزات امورخارجه هم زحمت كشيدن گذاشتن. !!!!!!!!
ولي نميدونم اميدوارم زودتر حل بشه ..
با سلام
مهرداد عزیز شما اگه برین تو سایت www.socialsecurity.gov میبینید که نوشته شات داون شده.
ما بعد این همه روز چندین بار رفتیم اداره سوشال اما هیچ کاری انجام نمیدن.
ما هم همچنان منتظریم تا از تعطیلی بیان بیرون و کارها رو شروع کنند.
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
(2013-10-09 ساعت 02:19)Mehrdadordi نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 23:21)aydinaghajani نوشته:  
ما الان 20 روزه که اومدیم آمریکا و هنوز حتی شماره سوشال سکیوریتی هم بهمون ندادند و بدون اون هیچ کاری نتونستیم انجام بدیم حتی خونه هم نتونستیم بگیریم.
حالا امروز رفتیم میگن که فعلا بودجه برا این کار نداریم و اخبار رو گوش کنید هر موقع خبری شد بیاین
واقعا گیر کردیم بدون سوشال سکیوریتی دیگه نمیدونیم باید چکار کنیم و معلوم نیست کی حل میشه
سلام دوست عزيز
واقعا ناراحت كنند ه است اين قضيه!!
من هنوز ايرانم ولي وقت كافي هم ندارم نهايتا يه ماه ديگه بايد وارد يو اس آ بشم نمي دونم اين قضيه منو هم خيلي نگران كرده خيلي
علت اين مساله چيه؟ چرا اينطوري شده؟ اين قضيه به چي بستگي داره واقعا؟
دوستاني كه اطلاعات دارند لطفا راهنمايي كنن
چيكار كنيم؟؟

?علتش اين كه اوباما طرح بيمه همگاني رو داره اجرايي ميكن واسه سراسر يو اس وشامل ماها هم ميشه ، ولي بخشي از كنگره مخالفت ميكنه كه بعيد ميدونم طول بكشه ؛)

با سلام به همه دوستان
خوب اگه این قانون اجرایی بشه خیلی خوبه، انشاله که زودتر حل بشه و مشکل هموطنامون هم حل بشه
به نظرتون دوستان چقدر طول می کشه این قضیه؟
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش امید هیچ معجزه ای زمرده نیست زنده باش. خدا پشت پناه همتون باشه دوستان
تشکر کنندگان: morvarid1364 ، amairmonre ، لاتاری ، محبت ، maria2000 ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-09 ساعت 10:23)aydinaghajani نوشته:  
سلام دوست عزيز
من هنوز ايرانم ولي وقت كافي هم ندارم نهايتا يه ماه ديگه بايد وارد يو اس آ بشم نمي دونم اين قضيه منو هم خيلي نگران كرده خيلي
چيكار كنيم؟؟

?علتش اين كه اوباما طرح بيمه همگاني رو داره اجرايي ميكن واسه سراسر يو اس وشامل ماها هم ميشه ، ولي بخشي از كنگره مخالفت ميكنه كه بعيد ميدونم طول بكشه ؛)

با سلام به همه دوستان
خوب اگه این قانون اجرایی بشه خیلی خوبه، انشاله که زودتر حل بشه و مشکل هموطنامون هم حل بشه
دوست من هیچ چیز مشخص نیست باید منتظر بمونیم.
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، angelio.asian ، لاتاری ، محبت ، maria2000 ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-09 ساعت 07:58)Ali.US نوشته:  
(2013-10-09 ساعت 06:56)byousefi_p نوشته:  آدرس تاپیک تجربیات کجا بود؟
همه دوستانی که تو این 7-8 روز اخیر اومدن مثل من مشکل سوشیال را دارن؟
یعنی کلاً تعطیله؟
یعنی بریم خوش گذرونی و پول خرج کردن و ...

دقيقأ Big Grin ما هم دو هفته است كه انگشتان پاي هممون تاول زده بس كه راه رفتيم و هيچ نتيجه مثبتي هم نگرفتيمSad حالا اگه پول داري برو بگردCool

تو خونه که نمیشه نشست
بیرون که بری باید پول خرج کنی
برای رضایت خودت از خرجهات، مجبوری خوش باشی دیگه.
خلاصه گرفتار شدیم.
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
(2013-10-09 ساعت 09:19)afs نوشته:  
(2013-10-09 ساعت 09:04)hedyhoney نوشته:  از دوستانی که الان در آمریکا به سر میبرند و یا هر کسی که اطلاعات دقیق و موثقی داره سوال دارم
آیا با 20 هزار دلار یه زوج جوان میتونند زندگی معمولی و توی آمریکا شروع کنند؟

خوب باید مشخص کنید زوج جوان زندگی معمولی رو در چه ایالتی و در چه شهری می خواند شروع کنند؟
قرار است این ۲۰ هزار دلار برای چقدر زمان در نظر گرفته بشه؟
زندگی معمولی یعنی چی؟

فرضیات زیر رو در نظر بگیرید شاید با یک حساب سرانگشتی به جوابتون برسید:
فرض کنید قرار به استقرار در یک ایالت متوسط و شهر معمولی باشه. (مثلا بالتیمور کانتی)
.................
۱۱۲۰ ماهیانه هزینه اجاره آپارتمان ۱ خوابه + یوتیلیتی + اینترنت
...........

اگر مقصدتون کالیفرنیا باشه که:

1600 دلار ماهیانه هزینه اجاره آپارتمان ۱ خوابه + یوتیلیتی + اینترنت
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
سلام دوستان.آقا یکی یه مردونگی کنه اگه اطلاع دقیق داره بگه با ترکیش چند کیلو بار می شه برد .هر کی یه چیزی می گه 46 - 60 .بلاخره چند کیلو ؟
کیس نامبر : 2013AS00006xxx ،سفارت: ابوظبی،تاریخ مصاحبه:April ، W2/ کلیرنس برگه سفید،غصه هم می گذرد،آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند

تشکر کنندگان: rezagh ، angelio.asian ، لاتاری ، maria2000 ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-09 ساعت 14:16)آرش کمانگیر نوشته:  سلام دوستان.آقا یکی یه مردونگی کنه اگه اطلاع دقیق داره بگه با ترکیش چند کیلو بار می شه برد .هر کی یه چیزی می گه 46 - 60 .بلاخره چند کیلو ؟

من با ترکیش رفتم و برگشتم. کلاس اکونومی 2 تا 23 کیلو مجازه. پرواز برگشت یکی از چمدونها حدود 24.5 کیلو بود که ایرادی نگرفتن. اگز با کلاس کامفورت تشریف ببرید 2 تا 30 کیلویی میشه.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
(2013-10-09 ساعت 10:49)morvarid1364 نوشته:  
(2013-10-09 ساعت 10:23)aydinaghajani نوشته:  
سلام دوست عزيز
چيكار كنيم؟؟

با سلام به همه دوستان
دوست من هیچ چیز مشخص نیست باید منتظر بمونیم.
علتش مخالفت بخشي از كنگره هست بااوباما كه نميخوان بودجه بيمه همگاني روتصويب كنن
ولي اينطور كه معلومه به درازانخواهد كشيد چون ضرر جدي به اقتصادشون واردميشه Smile
توكل به خدا
كيس : 2013AS65$$
تاریخ قبولی : انكارا/1 مي2012
تاریخ مصاحبه:هفته اخرمی2013 /
بركه صورتي/ ١ نفر/مقصد:سياتل
اپديت ها:/٣٠ مي،١٨، ١٩ جولاي،١٦ ١،٦،٧،١٢،١٥اگوستCool
:cleared on:16August 2013
Issued on : 23August 2013
Finito Big Grin
تشکر کنندگان: angelio.asian ، لاتاری ، morvarid1364 ، maria2000 ، AOC Kermani ، Danoosh ، powerb
سلام به دوستان عزیز
لطفاً کسایی که تجربه دارن جواب بدند، گواهی هایی که برای عدم خسارت بیمه ماشین از ایران میگیریم فقط نیاز به ترجمه داره و یا مهر دادگستری و امور خارجه هم باید بزنیم داره؟
2013AS000074xx ‫(٢ نفر) سفارت:آز آنکارا به ابوبظبی تغییر کرد.
تشکر کنندگان: angelio.asian ، لاتاری ، Mehrdadordi ، AOC Kermani
من میخام تو ایران گوشی بخرم تو آمریکا مشکلی ندارم واسه استفاده از سیم کارت اونجا؟اپل بهتره یا سامسونگ واسه اونجا؟ لطفا یکی از دوستان کامل توضیح بده
case no=4xxx,abu dhabi
After the game, the king and the pawn go into the same box.
interview:18mar
updates:18mar,19mar,20mar,8jul,15jul(email),7aug,17aug,28aug
تشکر کنندگان: angelio.asian ، لاتاری ، محبت ، AOC Kermani ، powerb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان