کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-10-14 ساعت 14:21)farshad_m نوشته:  دوستان عزیز یک سوال داشتم میدونم که قبلا دربارش صحبت شده ولی برای اطمینان بیشتر راهنمایی کنید:
با ویزای داخل پاسپورت قبل از اومدن گرین کارت کسی تجربه رفتن از آمریکا به کانادا از طریق زمینی رو داشته لطفا توضیح بدید.
ممنون.

بله دوست عزیز هیچ مشکلی نداره.
من خودم 2هفته رفتم کانادا با همون ویزا
فقط موقع برگشت به خاک امریکا لب مرز ما رو بردن 2 ساعت ازمون سوال پرسیدن همین.
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
واسه December بلیط یکطرفه گرفتیم از ایران ایر... با ایران ایر میره فرانکفورت، از اونجا هم با لوفتانزا میره نیویورک... نفری 2160... که میگفت چون تعرفه قیمتای ایران ایر از ژانویه2014 میره بالا، همین بلیط 2630 میشه حدودا... البته با قیمت امروز... ترکیش هم توی December با قیمت 2180 تا 2400 اینا بود...
پرواز ایران ایر رو به ترکیش ترجیح دادیم چون یه بار قبلا همونطور که توی سفرنامه مون نوشتم، با همین پرواز رفتیم و خوب بود... دلیلش هم اینه که آلمان یا انگلیس وسط هستن بعد از 7، 8 ساعت پرواز، استراحت میکنیم و دوباره 7، 8 ساعت پرواز داریم ولی پروازای آسیایی مثل ترکیش 2 ساعت میری تا استانبول و یه دفعه 14 ساعت رو هوایی و وقتی میرسی خستگی میمونه توی تنتون...
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
(2013-10-15 ساعت 00:42)mori نوشته:  واسه December بلیط یکطرفه گرفتیم از ایران ایر... با ایران ایر میره فرانکفورت، از اونجا هم با لوفتانزا میره نیویورک... نفری 2160... که میگفت چون تعرفه قیمتای ایران ایر از ژانویه2014 میره بالا، همین بلیط 2630 میشه حدودا... البته با قیمت امروز... ترکیش هم توی December با قیمت 2180 تا 2400 اینا بود...
پرواز ایران ایر رو به ترکیش ترجیح دادیم چون یه بار قبلا همونطور که توی سفرنامه مون نوشتم، با همین پرواز رفتیم و خوب بود... دلیلش هم اینه که آلمان یا انگلیس وسط هستن بعد از 7، 8 ساعت پرواز، استراحت میکنیم و دوباره 7، 8 ساعت پرواز داریم ولی پروازای آسیایی مثل ترکیش 2 ساعت میری تا استانبول و یه دفعه 14 ساعت رو هوایی و وقتی میرسی خستگی میمونه توی تنتون...
پرواز قطر به نيويورك مقرون به صرفه ترين پروازه
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
سلام دوستان
من بیشتر از 2 ماه هست که به آمریکا اومدم ولی خبری از گرین کارتم نیست. می خواستم ببینم کسی با شرایط من بوده که دیرتر از این تاریخ گرین کارت به دستش رسیده باشه؟
ممنون می شم اگر راهنماییم کنید که باید چه کار کنم؟
البته باید بگم که سوشال گرفتم و حساب بانکی باز کردم ولی واسه گرین کارتم خیلی نگرانم.
تشکر کنندگان: sce ، tajhizgaran ، romance33 ، alireza esf ، Mehrdadordi ، AOC Kermani ، لاتاری ، محبت ، shatsi
سلام به همه
اولا" از همه دوستان عزیز که در مهاجر سرا پست میزارن و باعث بالارفتن اطلاعات سایر دوستان مثل من میشن خیلی سپاسگزارم سفر نامه ها ، تجربیات و اطلاعات بسیار سودمند این عزیزان باعث سهولت در کار ها میشه.
ما امروز ساعت بعد از ظهر وارد فرودگاه شیکاگو شدیم و الان هم تو ترمینال سه منتظر پرواز بعدی به پیتز بورگ هستیم.
به محض خروج از هواپیما برای کنترل ویزا رفتیم دو تا منطقه داشت یکی مربوط به امریکاهایی ها و کانادایی ها و پرمننت رزیدنت و دارندگان گرین کارت بود و یکی هم مربوط به ویزیتور ها که ما به دومی رفتیم.بعد از کنترل پاس ها و انگشت نگاری پاکت های زرد رنگ رو از ما گرفت و با فرم ابی که تو هواپیما پر کرده بودیم و پاسپورت ها بهمون داد و گفت برین چمدون ها رو بگیرین و بعد هم برین جلوتر , افیسر خودش بهتون میگه چکار کنین.
وسایل رو گرفتیم و رفتیم برای خروج ما رو فرستادن به لاین 2 که یک افیسر نشسته بود و فوری مدارک ما رو گرفت و از من دو تا عکس برای گرین کارت خواست که خوشبختانه همراهم بود ( حتما" حتما" چند تا عکس 5* 5 با خودتون داشته باشین ) و بعد هم گفتم میخوام ادرس رو عوض کنم که اونهم ادرس جدید رو نوشت و بعد هم امضا و اثر انگشت و تمام.
بعد رفتیم برای اظهار نامه مالی که یه فرم جدا داره و توش اعلام میکنین که چقدر پول همراه دارین ( جمعا کل افراد کیس ) و ما هم اعلام کردیم ولی ازمون نخواستن که پول ها رو نشون بدیم.
بعد هم رفتیم خط یک و حتا وسایلمون رو از زیر دستگاه هم رد نکردن.
بعد از اون تو همون ترمینال رفتیم به کانتر امریکن ایرلاین و چمدون ها رو در حالی که هنوز تگ های اولیه روش بود بدون توزین ازمون تحویل گرفتن و کارت پرواز گرفتیم و اومدیم ترمینال 3 ( با قطار مخصوص ).
تو همین برخورد ها چند نکته هست که باید بگم :
1) اگه به اطلاعاتی که ماموران فرودگاه بهتون میدن گوش بدین به هیچ مشکلی بر نمیخورین پس نگران نباشین.
2) به هیچوجه وسایل نوک تیز حتی ناخن گیر تو کیفی که به داخل هواپیما میبرین نداشته باشین که حسابی بهتون گیر میدن.
خوب بقیه مسایل باشه برای بعد.
2013AS7xxx- تعداد كيس دو نفر-رويت قبولي مي ٢٠١٢-إرسال مدارك مي ٢٠١٢- مصاحبه W4 مي ٢٠١٣ أبوظبي- اپديت ٧ و ١٢ اگوست نفر أصلي كيس - كلير ١٤ اگوست -دريافت ويزا ٢٥ اگوست
(2013-10-15 ساعت 03:09)raheleh59 نوشته:  سلام دوستان
من بیشتر از 2 ماه هست که به آمریکا اومدم ولی خبری از گرین کارتم نیست. می خواستم ببینم کسی با شرایط من بوده که دیرتر از این تاریخ گرین کارت به دستش رسیده باشه؟
البته باید بگم که سوشال گرفتم و حساب بانکی باز کردم ولی واسه گرین کارتم خیلی نگرانم.

سلام دوست عزیز.
ایکاش کمی بیشتر می گفتی که چه مراحلی رو تا الان انجام دادی ؟
165$ رو پرداخت کردی یا نه ؟
وضعیت گرین کارت خودتو از USCIS تراک کردی که ببینی چه مراحلی رو طی کرده ؟
آیا تغییر آدرس داشتی؟اگر داشتی از آدرس قبلی استعلام کردی ببینی رسیده یا نه ؟
با تمام این تفاسیر دوستان دیگه ای هم بودن که کما بیش مشکل شمارو داشتن.نگران نباش.مراحلی رو که گفتم پیگیری کن.به زودی به نتیجه می رسی.
موفق باشین.
لاتاری 2013
(2013-10-15 ساعت 03:09)raheleh59 نوشته:  سلام دوستان

سلام دوست عزیز،

من هم الان یک ماه که اومدم، و نه هنوز سوشیال رو گرفتم نه گرین کارت رو!! میدونم اکه دلیلش واسه من تعطیلی دولت!! و این کار همه‌رو به تعویق انداختی..
case: 6600
تشکر کنندگان: romance33 ، AOC Kermani ، لاتاری ، powerb
(2013-10-14 ساعت 00:10)m2m2m22 نوشته:  سلام . در مورد دارو چقدر میتونم با خودم ببرم ؟ مشکل روده ای دارم باید مدام دارو مصرف کنم . به اندازه یک سال میتونم ببرم ؟ ( با یکی از اشناها که اونجاست صحبت میگردم گفت به اندازه یکسال با خودت بیار)

سلام دوست عزیز

من هم مثل شما نیاز به مصرف دارو دارم، و با خودم دارو به اندازهٔ یک سال اوردم!! هیچکس هم چمدان منو چک نکرد! راحت دارو هارو بیریین، فقط محض اطمینان، نسخهٔ دکتری که دارو رو تجویز کرده رو هم داشته باشین، باز هم میگم محض اطمینان!!!
تشکر کنندگان: amin arefi ، romance33 ، sce ، tiba ، m2m2m22 ، AOC Kermani ، لاتاری ، powerb
سلام دوستان .. معمولا سوشال و گرين كارت چند روز بعد از ورود مياد!؟ اول كدوم يكي مياد ؟
2013AS0005%%%/تعداد نفر يك/انكارا/ تاريخ مصاحبه هفته دوم اپريل/ يكضربCool
تشکر کنندگان: AOC Kermani ، لاتاری ، powerb
(2013-10-15 ساعت 09:47)wesburland نوشته:  سلام دوستان .. معمولا سوشال و گرين كارت چند روز بعد از ورود مياد!؟ اول كدوم يكي مياد ؟

سلام
من در مورد دوستم دو روز بعد از ورود واسه سوشال اقدام کردو هفته بعد سوشال اومد.حدود 20 روز بعد هم گرین کارت اومد.ولی این واسه همه یکسان نیست.(این تجربه دوستم بود) ولی مثلا واسه خودم سوشال زود اومد ولی هنوز گرین کارت ندارم.
تشکر کنندگان: ffrfar ، romance33 ، amir82 ، sce ، AOC Kermani ، لاتاری ، powerb
(2013-10-15 ساعت 09:32)ora نوشته:  
(2013-10-14 ساعت 00:10)m2m2m22 نوشته:  سلام . در مورد دارو چقدر میتونم با خودم ببرم ؟ مشکل روده ای دارم باید مدام دارو مصرف کنم . به اندازه یک سال میتونم ببرم ؟ ( با یکی از اشناها که اونجاست صحبت میگردم گفت به اندازه یکسال با خودت بیار)

سلام دوست عزیز

من هم مثل شما نیاز به مصرف دارو دارم، و با خودم دارو به اندازهٔ یک سال اوردم!! هیچکس هم چمدان منو چک نکرد! راحت دارو هارو بیریین، فقط محض اطمینان، نسخهٔ دکتری که دارو رو تجویز کرده رو هم داشته باشین، باز هم میگم محض اطمینان!!!
من حدود دو ماه قبل اومدم، دارو هم به اندازه کافی آوردم، هیچ ایرادی هم نگرفتن. اگر اینجا یه نسخه بدین دکتر واستون بنویسه و همراهتون باشه محکم کاری بیشتری می شه. من که دیدم به تنها چیزایی که حساس بودن میوه و خشکبار هسته دار و مخصوصا تخمه و ............ بود.به دارو کاری نداشتن
تشکر کنندگان: romance33 ، amir82 ، m2m2m22 ، AOC Kermani ، لاتاری ، powerb
دوستان جهت مزید اطلاعاتتون Big Grin اینجا رو بخونید!
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
سلام دوستان،

من یک سوال داشتم در مورد سشیال ، الان یک ماه که من رسیدم، و هنوز کارتهم نیومد، اولیش بخاطر این بود که من شمارهٔ آپارتمان رو ننوشته بودم، که مجبور شدم، هفتهٔ اول اون رو عدیت کنم

دوم اینکه دولت در حال حاضر تعطیل کرده، و این ۲ اداره(سوشیال و گرین کارت) برای ما کاری نمیکنن!!
آیا من می‌تونم برم سوشیال و بخوام که فقط شمارهٔ سوشیال رو بهم بدن!؟ چون برای کارت که هنوز آماده نیستش‌؟

کسی‌ اینکارو کرده؟
تشکر کنندگان: AOC Kermani ، لاتاری ، محبت ، powerb
سلام بچه ها . میخواهم از قطر ایر ویز بلیط بگیرم به مقصد واشنگتن .میخوام بدونم که
1-آیا بارمون را قطر تحویل میگیریم و دوباره تحویل میدیم یانه تهران تحویل دادیم واشنگتن تحویل میگیریم ؟

2- اضافه بار کیلویی چقدر میشه ؟ و این را باید از کجا سئوال کنم؟
3- بلیط را اینترنتی از سایت بگیرم که مشکلی نداره ؟
تشکر کنندگان: AOC Kermani ، لاتاری ، محبت
(2013-10-15 ساعت 19:09)n51 نوشته:  سلام بچه ها . میخواهم از قطر ایر ویز بلیط بگیرم به مقصد واشنگتن .میخوام بدونم که
1-آیا بارمون را قطر تحویل میگیریم و دوباره تحویل میدیم یانه تهران تحویل دادیم واشنگتن تحویل میگیریم ؟

2- اضافه بار کیلویی چقدر میشه ؟ و این را باید از کجا سئوال کنم؟
3- بلیط را اینترنتی از سایت بگیرم که مشکلی نداره ؟

سلام دوست عزیز.
شما بار رو تو ایران تحویل میدین و تو واشنگتن بهتون تحویل میدن.
مقدار بار محاز برای هر نفر 2 چمدون 23 کیلیویه.حالا اگه هر کدوم از چمدون ها تا 32 کیلو بشه 65$ باید پول اضافه بار بدین.پس بهتره تمام اضافه بار خودتون رو ترجیحا توی یک چمدون کنین و تا سقف 32 کیلو پرش کنین.
من هم با همین روش رفتم و برای 2 نفر کل بار ما شد 3 چمدون 23 کیلیویی و 1 چمدون 32 کیلیویی و آماده پرداخت اضافه بار هم بودیم که خود کارمند قطری لطف کردن و به ما گفتن که اضافه بار رو بین بقیه چمدون ها تقسیم کنیم.اینطوری بود که ما اضافه بار ندادیم.حالا اگه شما هم مثل من شانس بیارین که مشکلی نخواهد بود.
ضمنا بلیط رو هم می تونین از سایت به صورت آنلاین و با کارتهای شتاب بخرین.می تونین بعدا واسه محکم کاری برین و بدین دفتر قطری واستون تایید کنه.
موفق باشین.
لاتاری 2013

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان