کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان ممنون میشم اگه راهنماییم کنید...
1.آیا پاس سفید بخشی از 5 سال اقامت برای در خواست سیتیزنی محسوب میشه یا خیر؟مدت اقامت قبل از درخواست پاس سفید را صفر می کند؟وپروسه5 سال دوباره بعد آن شروع میشود؟
2.بعد از اولین سفر به ایالت متحده وتکمیل کارهای اولیه و خروج از آن، بعد از مدت زمان مقرر شده یعنی 6 ماه باید به ایالت متحده بازگشت.حال سوالم این است که این 6 ماه از چه زمانی آغاز میشود (از تاریخ ورود یا از خروج)؟و اگر کمی بیشتر از 6ماه شود چه در پیش روست؟
3.اینکه کمک هزینه ای با نام stamp food به چه کسانی تعلق میگیرد با چه شرایطی؟
بسیاااااار سپاس گزارم
کیس نامبر: ****2013AS00 / مصاحبه : ابوظبی، 24 جون 2013 ، یکضرب / 1نفر / ورود: 19 دسامبر / مقصد اولیه: لس انجلس ...
تشکر کنندگان: azar1348 ، لاتاری
(2013-10-18 ساعت 06:05)m.taj نوشته:  1.آیا پاس سفید بخشی از 5 سال اقامت برای در خواست سیتیزنی محسوب میشه یا خیر؟مدت اقامت قبل از درخواست پاس سفید را صفر می کند؟وپروسه5 سال دوباره بعد آن شروع میشود؟
2.بعد از اولین سفر به ایالت متحده وتکمیل کارهای اولیه و خروج از آن، بعد از مدت زمان مقرر شده یعنی 6 ماه باید به ایالت متحده بازگشت.حال سوالم این است که این 6 ماه از چه زمانی آغاز میشود (از تاریخ ورود یا از خروج)؟و اگر کمی بیشتر از 6ماه شود چه در پیش روست؟
بسیاااااار سپاس گزارم
1- از دوسال پاس سفید، یک سال آن جزو 5 سال حساب می شود و در واقع یک سال کردیت م یگیرید.. وقتی پاس سفید بگیرید دوره پنج ساله شما یکسال ازش کم می شود و باید ظرف "چهار سال + یک روز" آینده اش سه سال را اقامت مدام داشته باشید. مثلا:
شما 1 ژانویه 2013 وارد شدید و گرین کارت را گرفتید و درخواست پاس سفید دادید و 1 فوریه 2013 از کشور خارج شدید و 1فوریه 2015 (دوسال بعد) برگشتید. اکنون ساعت شما ریست شده و باید از 1 فوریه 2015 تا "چهار سال+یک روز" دیگر یعنی 2 فوریه 2019 به مدت سه سال اقامت مدام داشته باشید تا واجد الشرایط شهروندی بشوید. این به قانون 4سال و یک روز معروف است.

2-قبلا همین تاپیک توضیح داده ام.

3-به افراد بی بضاعت و بی درامد و بیکار.
(2013-10-17 ساعت 06:07)mino2013 نوشته:  تفاوت 1 ,7
!!ما تو فرودگاه آدرسمونو عوض کردیم.برگه ای که آدرس جدیدو توش نوشته بودیم رو دادم به آفیسر و از روش آدرس جدید رو نوشت. شماره واحد آپارتمان مورد نظر بود 201 و آفیسر به علت بد خطی من یا هر دلیلی این رو 207 رو پاکت ها مینویسه.
نتیجه:گرین کارتای ما بعد از صدور به آدرس جدید فرستاده میشه،مامور پست گرین کارت ها رو میاره به آدرس زنگ واحد 207 رو میزنه و اونا خونه نیستند.گرین کارت من که چند روز پیش اومده به آدرس 207 ،حالا گم شده و وقتی تو سایت پست track میکنم میگه دلیورد شده،به کی؟مشخص نیست. و گرین کارت همسرم دیروز اومده به آدرس 207 و چون کسی رو پیدا نکردند امروز پس فرستادن به uscis. و حالا که زنگ زدیم به uscis می گند گرین کارت من که دوباره باید صادر بشه:$450 ،2 ماه علافی دیگه و گرین کارت همسرم هم تا 1 ماه دیکه دوباره میفرستنش،به کجا؟خدا داند!!
سلام
بریم سراغ بقیه داستان.امروز صبح پا شدیم واسه سومین بار رفتیم به اداره پست محله و ایندفعه حسابی سیریش شدیم که اقا شما این گرین کارت ما رو به کی و کجا دلیورد کردید؟این یکی کارمند خوشبختانه آدم خوش اخلاقی بود و شروع کرد به ریشه یابی موضوع.اول که رفت 1 سری مدارک کپی گرفت و اورد که نشون میداد دلیورد شده بعد و ما گفتیم اینو که میدونیم زرنگ!!حالا که دید ما قانع نشدیم زنگ زد به mailman ای که نامه رو دلیور کرده که اونم اولش چیزی یادش نیمود و بعد خودش زنگ زد که اون نامه رو انداخته تو باکس واحد 207 همون ساختمون.ما هم خوشحال پا شدیم رفتیم دم در واحد 207 دیدیم نه تنها گرین کارت من و s.s.n هر دومون دستشه بلکه نامه ها رو بازشون هم کرده و انگار ازشون خوششم اومد و می خواد یادگاری نگهشون داره!!!!!! حالا فقط موند گرین کارت همسر که امیدواروم داستان نشه سر اون.
و 1 چیز مهم دیگه اینکه حتما اسم کسی که تو اون واحد یا خونه ای که شما دارین آدرسشه میدید و روی میل باکس اسمش نوشته شده رو هم توی آدرس ذکر کنید و یا موقتا اسم خودتونو روی میل باکس مربوطه بنویسید تا میل من گیج نشه.
نتیجه گیری:سیریش شدن همه جا جواب میده و هیچ وقت نا امید نشید.
کیس نامبر:##43-افراد کیس:2 نفر-کنسولگری:آنکارا 28 مارچ-تاریخ کارنت شدن:2/7/2013-تاریخ ورود:11 سپتامبر-محل ورود:هیوستن-مقصد:لس آنجلس
1- از دوسال پاس سفید، یک سال آن جزو 5 سال حساب می شود و در واقع یک سال کردیت م یگیرید.. وقتی پاس سفید بگیرید دوره پنج ساله شما یکسال ازش کم می شود و باید ظرف "چهار سال + یک روز" آینده اش سه سال را اقامت مدام داشته باشید. مثلا:
شما 1 ژانویه 2013 وارد شدید و گرین کارت را گرفتید و درخواست پاس سفید دادید و 1 فوریه 2013 از کشور خارج شدید و 1فوریه 2015 (دوسال بعد) برگشتید. اکنون ساعت شما ریست شده و باید از 1 فوریه 2015 تا "چهار سال+یک روز" دیگر یعنی 2 فوریه 2019 به مدت سه سال اقامت مدام داشته باشید تا واجد الشرایط شهروندی بشوید. این به قانون 4سال و یک روز معروف است.

خیلی خیلی ممنونم از توضیح کاملتون
اگه لطف کننین لینک سوال دوم ام رو بزارید سپاسگزار میشم
کیس نامبر: ****2013AS00 / مصاحبه : ابوظبی، 24 جون 2013 ، یکضرب / 1نفر / ورود: 19 دسامبر / مقصد اولیه: لس انجلس ...
تشکر کنندگان: mhb161 ، hamid.eng ، azar1348 ، لاتاری ، powerb
(2013-10-17 ساعت 00:12)manila نوشته:  
(2013-10-15 ساعت 00:49)گل نهال نوشته:  
(2013-10-15 ساعت 00:42)mori نوشته:  واسه December بلیط یکطرفه گرفتیم از ایران ایر... با ایران ایر میره فرانکفورت، از اونجا هم با لوفتانزا میره نیویورک... نفری 2160... که میگفت چون تعرفه قیمتای ایران ایر از ژانویه2014 میره بالا، همین بلیط 2630 میشه حدودا... البته با قیمت امروز... ترکیش هم توی December با قیمت 2180 تا 2400 اینا بود...
پرواز ایران ایر رو به ترکیش ترجیح دادیم چون یه بار قبلا همونطور که توی سفرنامه مون نوشتم، با همین پرواز رفتیم و خوب بود... دلیلش هم اینه که آلمان یا انگلیس وسط هستن بعد از 7، 8 ساعت پرواز، استراحت میکنیم و دوباره 7، 8 ساعت پرواز داریم ولی پروازای آسیایی مثل ترکیش 2 ساعت میری تا استانبول و یه دفعه 14 ساعت رو هوایی و وقتی میرسی خستگی میمونه توی تنتون...
پرواز قطر به نيويورك مقرون به صرفه ترين پروازه
ما هم برای دسامبر به نیویورک پرواز داریم با ترکیش .البته از نظر دو نیم شدن راه به نظرم کاملا حق با شماست و باید خستگی راه خیلی کمتر باشه ولی قیمت بلیط اگر نرخی که گفته اید به دلاره باید بگم بلیط ما هر نفر (رفت و برگشت) به نیویورک شده 2117 دلار البته حدودا چهار ماه پیش خریدیم. و خیلی ارزون تر هستش.

اواااااااااا
من الان ترکیش رو چک کردم : رفت و برگشت off خورده 901 دلار !!!!!
چطوره؟چرا انقد گرون بعضیا؟؟؟
تشکر کنندگان: gbtm ، mhb161 ، azar1348 ، babakirani ، لاتاری ، powerb
کسی برای دسامبر عازم لس انجلس نیست؟؟؟؟
تشکر کنندگان: mhb161 ، لاتاری
سلام
دوستان کسی میدونه میشه با خودمون موم ببریم یعنی هواپیما میزاره اگر خوب بسته بندی شده باشه؟
مرسی
تشکر کنندگان: لاتاری ، powerb
(2013-10-18 ساعت 08:54)alireza esf نوشته:  با سلام
دوستان خواهش می کنم اگر اطلاع دارید راهنمایی کنید
ما هنوز گرین کارتمون نیومده و سه ماه اومدیم باید حتما برگردیم
می خواستم مطمن بشم برای برگشتمون قبل از شش ماه با فقط پاسپورت و بدون گرین کارت مشکلی پیش نمی یاد ؟
ممکنه ما بریم و گرین کارتمون صادر نشه و مشکلی پیدا کنیم ؟

نه ،مشکلی براتون پیش نمیاد چون همون ویزایی که به پاستون هست برای مدت 1 سال تمدید شده ومیتونین با همون برگزدین... ولی باید دنبال گرین کارتتون رو بگرید تا به دست معتمدتون در آمریکا برسه حتما ...
تشکر کنندگان: Ali.US ، romance33 ، shishipapa ، alireza esf ، لاتاری ، powerb
(2013-10-18 ساعت 09:44)angelio.asian نوشته:  سلام
دوستان کسی میدونه میشه با خودمون موم ببریم یعنی هواپیما میزاره اگر خوب بسته بندی شده باشه؟
مرسی

موم که ممنوعیت نداره
هرچی بیارین بستگی به شانس داره من اصلا زیپ کیفامو هم باز نکردم همشم فکر میکردم به فیلانو بیسار گیر میدن اما همه چی اوردم
شماره کیس: 2013AS-مصاحبه :اپریل2013-هزینه ها :خیلی- دریافت ویزا آگوست 2013 .
از بخت ياري ماست شايد ، كه آنچه مي خواهيم ، يا به دست نمي آيد، يا از دست مي گريزد .
تشکر کنندگان: romance33 ، Danoosh ، shishipapa ، لاتاری ، powerb
(2013-10-18 ساعت 06:38)User نوشته:  
(2013-10-18 ساعت 06:05)m.taj نوشته:  1.آیا پاس سفید بخشی از 5 سال اقامت برای در خواست سیتیزنی محسوب میشه یا خیر؟مدت اقامت قبل از درخواست پاس سفید را صفر می کند؟وپروسه5 سال دوباره بعد آن شروع میشود؟
بسیاااااار سپاس گزارم

سلام

فقط جسارتا یه نکته ای رو خدمتتون عرض کنم که در اون حالت در مدت 4 سال فرد باید حداقل 30ماه (2سال و نیم)اقامت داشته باشه (شما اشاره کرده بودید سه سال)
در ضمن ظرف این مدت فرد میتونه از کشور خارج بشه(شما نوشته بودید اقامت دایم که شاید اینجور برداشت بشه فرد نمیتونه خارج بشه و البته همه دارندگان گرین کارت اقامت دایم دارند)
تشکر کنندگان: ffrfar ، shishipapa ، m.taj ، لاتاری ، kambiz12 ، powerb
دوستان سلام
من یک اکانت در uscis باز کردم و اطلاعات لازم رو شامل اسم و شماره های مربوطه وارد کردم. ولی بعدا که برای پرداخت مراجعه کردم دیدم اکانتم قفل شده و باز نمیشه.
حتی سعی کردم اکانت جدید باز کنم ولی اجازه نداد A-number و case ID رو وارد کنم چون میگه قبلا استفاده شده. الان نمیدونم چجوری میشه اکانت قبلی رو باز کنم
اگه ممکنه راهنمایی کنید.

تشکر کنندگان: نوروز ، لاتاری ، powerb
دوستان قیمت هر کیلو اضافه بار چقدره ؟ لطفا اگه از سایتی دیدین قیمتش را بگیدو اینکه فریت بهتره یا اضافه بار؟
تشکر کنندگان: romance33 ، لاتاری
سلام بر دوستان من تا چهارماه دیگه وقت دارم برم آمریکا آیا کسی هست که اونجا از نظر کار و مسکن ok باشه؟
تشکر کنندگان: نوروز ، azar1348 ، لاتاری ، powerb
سلام ببخشید از موقعی که سایت ریسیپت نامبرو میشناسه و میزنه initial review چه قدر بعدش گرین کارت میاد ؟‌ و این مرحله یعنی چی ؟
کیس نامبر :4000 . مصاحبه : هفته 2 فوریه . سفارت انکارا
تشکر کنندگان: shishipapa ، sce ، azar1348 ، لاتاری ، powerb
(2013-10-18 ساعت 22:23)ali2013-13 نوشته:  سلام ببخشید از موقعی که سایت ریسیپت نامبرو میشناسه و میزنه initial review چه قدر بعدش گرین کارت میاد ؟‌ و این مرحله یعنی چی ؟

یعنی به زودی گرین کارد به دستتون میرسه . مبارک باشه .
رویت قبولی 2 می / ارسال مدارک ماه جون /کارنت : 11 مارچ /دریافت نامه دوم:12 مارچ.... Case Number : 2013AS000073 / تاریخ مصاحبه : 8 می /سفارت ابوظبی/
ویزای یکضرب / 2013 30 AUG سن حوزه

روياهاي شما تاريخ انقضا ندارد.
نفسي عميق بکشيد و دوباره تلاش کنيد.
تشکر کنندگان: ali2013-13 ، aghaghia ، shaso ، romance33 ، نوروز ، لاتاری

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان