کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-12-05 ساعت 10:37)lilistar نوشته:  دوستان سلام
اگر اولين بار براي حدود يكماه به امريكا برويم و در اين مدت حساب بانكي هم باز كنيم ( چكينگ و سيوينگ ) و بعد دوباره به ايران برگرديم اينكه حساب تا مدتي مثلا 6 ماه كار نكنه مشكلي پيش نمي ياد يا اينكه بانك شارژ نمي كنه ؟ چون از طريق ايران هم كه نميشه حساب را چك كرد . مخصوصا در مورد حساب چكينگ ؟
نخیر دوست عزیز هیچ مشکلی پیش نمیاد. اون ها فقط پول شما رو براتون نگهداری می کنند. در مورد چک کردن حساب ، ما هم سفر اولمون یک ماهه است و به بانک هم گفتیم که بر میگردیم. گفت میشه از طریق اس ام اس، یا پست یا اینترنتی از وضعیت حسابتون با خبر بشین و ما اینترنیتی را خواستیم . بعد هم گفت باید به سایت بریم و اکانت باز کنیم و یوزر و پس بدیم و این حرفها که خیلی ساده وراحت بود و الان هم به راحتی وقتی پول چکینگ تموم میشه از سیوینگ از طریق اینترنت پول واریز می کنیم به چکینگ و هیچ مشکلی هم نداره. امیدوارم مفید بوده باشه جوابم.
2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، پدی ، alirezass ، shani89 ، لاتاری ، lilistar ، amin arefi ، pari pariaaa ، rira1982 ، maria2000 ، tiba ، shatsi
(2013-12-05 ساعت 14:56)azem2014 نوشته:  سلام دوستان میشه لطفا راهنمایی بفرمایین - ما باید طی هفته آینده حرکت کنیم و دیگه الان فرصت زدن واکسن انفولانزا رو نداریم - ایا با ورود به ا م ریکا بلافاصله وادارمون میکنند به تلقیح واکسن ؟ و اگه اینطوره میدونین هزینه اش چقدره ؟
دوست عزیز اجباری ندارین به زدن واکسن ولی من که خودم فکر می کنم اگر قبل از اومدن واکسن زده بودم با سرمای شدیدی که ناگهان باهاش مواجه شدم اونم روز دوم رسیدنم سرما نمی خوردم. ولی به هرحال گذشت! اگر به شهر خیلی سرد نمی خواهید برید که اصلا اصلا مهم نیست.
2013
تشکر کنندگان: azem2014 ، shiraz2013 ، پدی ، shani89 ، لاتاری ، amin arefi ، philter ، maria2000
(2013-12-06 ساعت 01:20)sol.sol نوشته:  بچه ها من این 165 تا رو پرداخت کردم از طریق آشنامون تو آمریکا .برام یه ایمیل اومده سر در نیاوردم .رفتم تو اکانتم یه ID receipt زده که قابل پیرینت هست.این همون کد رهگیری که بچه ها می گن ؟
شما بدون این آی دی رسیپت هم می تونی بفهمی که در چه مرحله ای هستی. برای چک کردن کیستون همون بالای صفحه هم که نوشته :"select case to view status" را هم هر گزینه ای ش را که بزنید وضعیت اون کیس رو نشون میده. اگر پذیرفته شده باشه "اکسپت " اومده (که معمولا بیشتر در این وضعیت می مونه و در حالت "پندینگ" هستش.اگر به جریان افتاده باشه "اپتیمایز" و اگر بسته شده باشه... نیازی نیست شماره را جایی وارد کنید خودش به طور اتومات گزینه ها رو داره.موفق باشید!
2013
تشکر کنندگان: sol.sol ، پدی ، لاتاری ، maria2000
دوستان سلام.
ما بعد از 35 روز اولین حضور در آمریکا برگشتیم در حالی که گرین کارت خودم و بچه هام رسد ولی گرین کارت همسرم نرسید.
سوشیال همه هم اومد. نمی دونید گرین کارت همسرم حدودا کی ممکن بیاد؟
تشکر کنندگان: ffrfar ، پدی ، لاتاری ، romance33 ، philter
سلام دوستان
سوال فوری جواب فوری می طلبد پیشاپیش ممنون ار دوستانی که این دم آخری ما
را از در نگرانی در می آورد

فرداپروازمونه
همسرم به اطلاعات من شک داره لطفا جواب درست بدهید تا بگم خودش جواباتونو بخونه

هرکسی چند تا ساک و با چه وزنی میتونه داشته باشه؟

اگر 5 کیلو پسته داشته باشیم در بین ساکها تقسیمشون کنیم بهمون گیر میدن ؟ ایران با امریکا روی این مسئله حساسه؟

آبا در فرم آبی هواپیما باید بگیم این مقدار پسته یا زعفرون داریم؟

با تشکررررررررررررررررررررررررررررررررررر از دوستانی که ما را دراین لحظات آخر یاری میکنن و همسر بنده را از نگرانی در میاره

و اما سوال خودم
سکه و طلاهایی که نیازشون نداریم با خودمون ببریم ؟مرسی
تشکر کنندگان: philter ، لاتاری ، powerb
ذوستان نمی دونم چرا این روز آخری که تو ایران هستیم مغزم هنگ کرده
وقتی برسیم امریکا چه جوری حالیشون کنیم ما 165 دلار رو ازایران پرداخت کردیم
یه نفر مختصرو مفید بگه وقتی برسیم به ترتیب چه کارای اداری بایدا نجام بدیم
اگر سوالام تکراری بود به حساب استرس دم آخر بزارید
بازم مر سیییییییییییییییییی
تشکر کنندگان: پدی ، لاتاری ، kmzamani ، saeedshafiee ، maria2000 ، powerb
(2013-12-06 ساعت 10:43)manila نوشته:  
(2013-12-06 ساعت 08:03)nnhh نوشته:  
(2013-12-06 ساعت 03:04)h15 نوشته:  ببخشید زیاد سوال میپرسم .. من ۱۶۵ دلار رو ‍‍پرداخت کردم و پروفایلم رو هم تکمیل کردم یعنی آدرسمو تو آمریکا وارد کردو و شماره تلفن و آ‍پلود شناسنامه و ترجمش رو امجام دادم..کاره دیگری هم باید بکنم تو سایت uscis.gov ?
Case Lifecycle for USCIS Immigrant Fee ام یک ماهه در مرحله accepted? کی تغییر میکنه؟
معمولا" روزی که کارتتون صادر میشه یه مرحله میرین جلو و بعدش هم بین 10 تا 30 روز گرین کارت بدستتون میرسه.
مبارکه انشالله
من تقریبا یک ماه پیش پول رو پرداخت کردم . آپلود شناسنامه و این چیزها هم نداشت. هیچ کاری هم برای تکمیل پروفایل انجام ندادم ولی همسرم تقریبا 6روز پیش به مرحله "آپتیمایز" رفت که برنده اصلی بود، من هم دیشب "آپتیمایز" شد. کجا شناسنامه و ترجمه اش رو خواستند؟

مباركه.تو قسمت منوها سمت چپ آخرين قسمت بخش پروفايل داره كه وقتي پر ميكني مدركي رو بايد آپلود كني.لابد نياز نيست ديگه؛)
تشکر کنندگان: پدی ، لاتاری ، manila ، powerb
(2013-12-06 ساعت 14:18)angelio.asian نوشته:  ذوستان نمی دونم چرا این روز آخری که تو ایران هستیم مغزم هنگ کرده
وقتی برسیم آمریکا چه جوری حالیشون کنیم ما 165 دلار رو ازایران پرداخت کردیم
یه نفر مختصرو مفید بگه وقتی برسیم به ترتیب چه کارای اداری بایدا نجام بدیم
اگر سوالام تکراری بود به حساب استرس دم آخر بزارید
بازم مر سیییییییییییییییییی
نياز نيست چيزي بگيد همينكه پرداخت كرديد از سايت خودشون در جريانن
بعد از سفر در اولين فرصت به نزديكترين اداره social security administration بريد و در خواست social security card بديد،كار ديگه اي نيست
سفر به سلامت
تشکر کنندگان: angelio.asian ، پدی ، لاتاری ، amin arefi ، manila ، powerb
یه سوال میشه برای اولین بار بری و کارهای ورود انجام بدی بعد فرداش برگردی.کلا 1 روز اگه میشه
گیرن کارت و سوشیال .....چی تکلیف چیه؟
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: philter ، پدی ، rezajoon ، لاتاری ، romance33 ، mori
(2013-12-06 ساعت 16:34)majid7 نوشته:  یه ﺳﻮاﻝ میشه برای اولین بار بری و کارهای ورود انجام بدی بعد فرداش برگردی.کلا 1 روز اگه میشه

ﺳﻼﻡ
ﺑﻠﻪ ﻣﻴﺸﻪ, ﻳﻜﻲ اﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ 2013 ﻳﻚ ﺭﻭﺯﻩ ﺭﻓﺘﻦ ﻧﻴﻮﻳﻮﺭﻙ ﻭﺭﻭﺩ ﺯﺩﻥ و ﺑﺮﮔﺸﺘﻨﺪ
mori ﺑﻮﺩ ﻭﻟﻲ ﻟﻴﻨﻜﺸﻮ ﭘﻴﺪا ﻧﻜﺮﺩﻡ ﺑﺮاﺕ ﺑﺬاﺭﻡ
ﺳﻔﺮﻧﺎﻣﻪ اﻣﺮﻳﻜﺎ ﺭﻭ ﻳﻪ ﭼﺮﺥ ﺑﺰﻧﻲ ﺣﺘﻤﺎ ﭘﻴﺪاﻳﺶ ﻣﻴﻜﻨﻲ

ﭘﻴﺪاﻳﺶ ﻛﺮﺩﻡ
http://mohajersara.com/thread-6737-post-...#pid338098
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
تشکر کنندگان: majid7 ، پدی ، KIMIA2005 ، لاتاری ، mhb161 ، romance33 ، Danoosh ، storagemeter ، manila ، mori ، محبت
(2013-12-06 ساعت 17:16)AsemanAbee نوشته:  
(2013-12-06 ساعت 16:34)majid7 نوشته:  یه ﺳﻮاﻝ میشه برای اولین بار بری و کارهای ورود انجام بدی بعد فرداش برگردی.کلا 1 روز اگه میشه

ﺳﻼﻡ
ﺑﻠﻪ ﻣﻴﺸﻪ, ﻳﻜﻲ اﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ 2013 ﻳﻚ ﺭﻭﺯﻩ ﺭﻓﺘﻦ ﻧﻴﻮﻳﻮﺭﻙ ﻭﺭﻭﺩ ﺯﺩﻥ و ﺑﺮﮔﺸﺘﻨﺪ
mori ﺑﻮﺩ ﻭﻟﻲ ﻟﻴﻨﻜﺸﻮ ﭘﻴﺪا ﻧﻜﺮﺩﻡ ﺑﺮاﺕ ﺑﺬاﺭﻡ
ﺳﻔﺮﻧﺎﻣﻪ اﻣﺮﻳﻜﺎ ﺭﻭ ﻳﻪ ﭼﺮﺥ ﺑﺰﻧﻲ ﺣﺘﻤﺎ ﭘﻴﺪاﻳﺶ ﻣﻴﻜﻨﻲ

ﭘﻴﺪاﻳﺶ ﻛﺮﺩﻡ
http://mohajersara.com/thread-6737-post-...#pid338098
مرسی ولی
چطوری بگیرم اگه بیاد به ادرسم برگشت میخوره و...
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: پدی ، لاتاری ، shishipapa ، mori
[quote='javad_2' pid='268855' dateline='1359298623']
سلام دوست عزیز

شاید اینجا جای مناسبی برا پاسخ به سوال نباشه ولی‌ در خصوص گواهینامه من ‌یک توضیح کوچکی میدم

گواهینامه یکی‌ از مهمترین اوراق شناسایی در آمریکا هست پس گرفتن اون برای همه الزامیست ( البته نظر شخصی‌ من)

شرایط گرفتن گواهینامه در هر ایالت متفاوت، بغیر از قوانین رانندگی‌ فدرال بعضی‌ مورد رو خود ایالتها به اون اضافه کردن مثلا در ایالتی‌ که من در اون زندگی‌ می‌کنم ( north carolina ) شما باید چه ماشین داشته باشی‌ چه نه برا گرفتن گواهینامه بیمهٔ داشته باشی‌ (بیمهٔ ماشین) بعد میتونی‌ بری امتحان بدی و قوانین مشابه که هر ایالت برا خودش داره

توصیه من به تمام دوستان اینه که حتما گواهینامه بین‌الملل همراه بیارن چون حداقل میتونین ۲ماه رانندگی‌ کنن باهاش + ID Card که گرفتن id فقط ۵ دقیقه بیشتر وقت نمیگیره

گواهینامه بین‌الملل یه حسن دیگه هم داره اونم اینه که بعضی‌ از شرکتهای بیمهٔ سابقه رنندگیتنم در ایران رو هم قبول می‌کنن و هزینه بیمهٔ ماشینتون کاهش چشمگیری پیدا می‌کنه مثلا خود من از یک شرکت بیمهٔ برا یک ماشین ماهی‌ ۱۳۰$ پرداخت می‌کردم که با تغییر شرکت بیمهٔ بد از ۳ماه و قبول سابقه ایرانم ( گواهینامه بین‌الملل) این مبلغ برا ۲تا ماشین به ۶۰$ رسید پس هزینهاتون خیلی‌ کم می‌شه

ببخشید یعنی با گواهینامه بین المللی میتونن سابقه بیمه ما رو پیدا کنن؟ یعنی هیچ چیز دیگه ای احتیاج نیست؟ چه شرکت هایی قبول میکنن؟ توی کالیفرنیا شرکتی رو میشناسین که بیمه ارزون کنه؟
2013AS59XX// ابوظبی// مصاحبه: اول آوریل// 1 نفر// دریافت ویزا: 4 آوریل// مقصد: کالیفرنیا (سانفرنسیسکو)
تشکر کنندگان: romance33 ، alirezass ، deineath ، powerb
سلام دوستان عزیز
من آدرس دریافت گرین کارتو دفتر کار یکی از دوستام زدم.. ومحل اقامتمو آدرس خونشون دادم توی فرمای سفارت.. حالا میخوام برم خونه یه دوست دیگم تو همون شهر ..به نظر شما اشکالی ذاره که اصلا تغغیر آدرس اعلام نکنم ووقتی که خودم یه جایی اجاره کردم مستقیم برم اداره پست وتغییر آدرسو اعلام کنم؟؟؟ و اگر تو اون مدتم نامه ای یا گرین کارت بره خونه یا دفتر کار دوستم هیچ مشکلیم نداره..
ممنون از راهنماییاتون
201400001$$$
سفارت آنکارا-->ایروان از KCC/ مصاحبه Oct /یک ضرب/یک نفر/ورود آمریکا Dec 2013
The Dark Side Of The Moon
تشکر کنندگان: shishipapa ، maria2000
دوستان گویا از شرکت بیمه گذارمون در ایران اگر سابقه تخفیف بیمه ماشین رو هم علاوه بر گواهینامه بین المللی بگیریم اونجا واسه کاهش و تخفیف بیمه ماشین بدرد میخوره و تاثیر داره درسته ؟
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، deineath ، powerb
هوراااا، بالاخره گرین کارد من هم امروز درست بعد از یک ماه از ورودم رسید. Smile
سوشال هم که 10 روز بعد از ورود رسیده بود. حالا فقط می مونه گواهی نامه رانندگی که اون رو هم برای هفته دیگه برنامه ریزی کردم.
عجالتا تا داستان دریافت گرین کارد و سوشال رو بنویسم، اگه دوست دارین درباره ترخیص بارهای فریت شده از گمرک کمی داستان بخونین به اینجا مراجعه کنین
شماره کیس: AS201360XX، کنسولگری: ابوظبی، تعداد افراد کیس: یک نفر، مصاحبه: 2013 ,April w3 برگه آبی، کلیرنس: 9 جون (48 روزه)

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان