کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام...من 3 ماهه اومدم امریکا...هنوز گرین کاردم نیومده... از طرفی یه کار پیدا کردم که ازم I-551 number می خوان واسه اینکه استخدامم کنن. من این I-551 رو از کجا بیارم؟؟؟ یکی راهنماییم کنه لطفا.
تشکر کنندگان: raam12000 ، لاتاری ، mhb161 ، shadi79 ، Ehsan1358 ، Fariborzz
(2013-12-11 ساعت 10:35)mona_gh نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 12:31)mona_gh نوشته:  سلام
دوستان عزیز
من 1 بهمن بلیط دارم که برای بار اول بریم آمریکا ، برای 165 دلار باید کی واریز کنیم ؟ اگه بخواهیم بگیم کسی که یک دیگه است برامون بریزه باید چه اقداماتی در چه سایتهایی انجام بدهیم؟
و می خواهیم پاس سفید بگیریم چه باید انجام بدهیم؟ با تشکر از دوستای مهربون

دوستان کسی من رو راهنمائی نمی کنه؟

سلام دوست عزیز انشاالله سفرتون به خیرو خوشی و به سلامتی باشه 165$ هروقت بدین میشه حتی بعد اینکه تشریف بیارید اینجا ولی از اینکه تاثیری داره قبلا پرداخت کردن و یا در حین اومدن اطلاع دقیقی ندارم و بر اساس ذهنیات خودم فرقی نداره ایران پرداخت کردن با همینجا روزهای اول پرداخت کردن چون به هر حال باید وارد اینجا بشین تا پروسه پروندتون شروع بشه.
راجع به پاس سفید همین الان دوست من کاراشو انجام داده و الان منتظر تعیین زمان مصاحبش هستش و الان پیش منه تو آمریکا به محض اینکه کاراش کامل شد روندش رو یا خودش یا من میگم براتون دقیقا فعلا اومده اینجا ومدارک رو پست کرده و منتظر نامه تعیین وقت مصاحبه و اثرانگشت و این برنامه هاست.
امیدوارم تونسته باشم یه کوچولو راهنمایی که نه یه اطلاعاتی داده باشم.
2013XXX80XX تاریخ رویت قبولی : 2 می , ارسال مدارک : 10 می , ویزا یک ضرب , محل مصاحبه : آنکارا ماه ژوئن , مقصد : لاس وگاس
تشکر کنندگان: amjad ، لاتاری ، mhb161 ، saeedshafiee ، pari pariaaa ، Ehsan1358 ، Fariborzz ، remarya
(2013-12-12 ساعت 09:25)ultra نوشته:  خسته شدم
چه مختصر ????????????اخوب بگو از چی خسته شدی ؟
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
تشکر کنندگان: لاتاری
(2013-12-10 ساعت 01:44)mehrdad pharm نوشته:  [quote='آرش کمانگیر' pid='430802' dateline='1381312013']
سلام دوستان.آقا یکی یه مردونگی کنه اگه اطلاع دقیق داره بگه با ترکیش چند کیلو بار می شه برد .هر کی یه چیزی می گه 46 - 60 .بلاخره چند کیلو ؟
تو این سایت تعداد و وزن بار ها و هزینه اضافه بارها برای همه ایر لاین ها هست.
http://www.cheapoair.com/flights/baggage_fees
**2014AS24/یک نفر/ایروان/مصاحبه اواخر نوامبر/ ویزا یکضرب
تشکر کنندگان: لاتاری ، KIMIA2005 ، mhb161 ، amin arefi ، pari pariaaa ، manila
سلام
دوستان ما بعد از ١ماه گرين كارتمون أمد و الان تازه مي خوايم بريم دنبال گواهي نامه
کیس نامبر: 2013AS0000106xx • ارسال فرمها: DHL • افراد كيس 2 نفر • کنسولگری: ایروان • مقصد california• مصاحبه:هفته اول آگوست • کلیر ٣١آگوست دريافت ويزا :٦سپتامبر
تشکر کنندگان: philter ، deineath ، ROYAAA ، pari pariaaa ، manila ، مانترا ، Ehsan1358 ، Fariborzz ، powerb
(2013-12-11 ساعت 14:22)majid7 نوشته:  
(2013-12-06 ساعت 17:26)majid7 نوشته:  
(2013-12-06 ساعت 17:16)AsemanAbee نوشته:  
(2013-12-06 ساعت 16:34)majid7 نوشته:  یه ﺳﻮاﻝ میشه برای اولین بار بری و کارهای ورود انجام بدی بعد فرداش برگردی.کلا 1 روز اگه میشه
گیرن کارت و سوشیال .....چی تکلیف چیه؟
ﺳﻼﻡ
ﺑﻠﻪ ﻣﻴﺸﻪ, ﻳﻜﻲ اﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ 2013 ﻳﻚ ﺭﻭﺯﻩ ﺭﻓﺘﻦ ﻧﻴﻮﻳﻮﺭﻙ ﻭﺭﻭﺩ ﺯﺩﻥ و ﺑﺮﮔﺸﺘﻨﺪ
mori ﺑﻮﺩ ﻭﻟﻲ ﻟﻴﻨﻜﺸﻮ ﭘﻴﺪا ﻧﻜﺮﺩﻡ ﺑﺮاﺕ ﺑﺬاﺭﻡ
http://mohajersara.com/thread-6737-post-...#pid338098
مرسی ولی
گیرن کارت و سوشیال .....چی تکلیف چیه؟
چطوری بگیرم اگه بیاد به ادرسم برگشت میخوره و من نیستم
چیکار باید بکنم...

دوستان جواب این سوال رو هم بدین مرسیShy
majid7 عزیز گرین کارت ما بعد از 12 روز رسید به آدرسی که تو Ohio داده بودیم... شما هم لحظه ورود آدرس رو عوض کنید به جایی که کسی باشه که تحویل بگیره مدارک رو...
سوشال ما نیومد متاسفانه و ایندفعه که رفتیم باید اقدام کنیم...
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
تشکر کنندگان: majid7 ، philter ، mhb161 ، shadi79 ، pari pariaaa ، manila ، Fariborzz ، powerb
(2013-12-11 ساعت 22:00)mama2030 نوشته:  باسلام به همه دوستان
از دوستانی که مدت بیشتری در ارواین هستند میخواستم بپرسم آیا کلاس رایگان برای آموزش زبان میشناسند معرفی کنند چون بیشترین مشکل ما زبان ما در حدود
سه هفته هست که اومدیم فعلا یک سری کارها از قبیل ثبت نام بچه ها و اجاره منزل انجام شده و لی کلاس زبان خیلی مهمه چون اگر آموزش نبینیم نمی تونیم کار پیدا کنیم و با وجود هزینه های بالا و داشتن 2 فرزند به مشکل برمی خوریم لطفا اگر اطلاعاتی دارید در این زمینه ما را راهنمایی بفرمایید متشکرم

سلام دوست عزیز،
بگردید توی کلیساها، کتابخانه های اطراف منزلتان حتما کلاس های رایگان پیدا می کنید. اما به نظر من تلاش خودتان هم خیلی مهم هست. توی یوتیوب یا اینترنت به طور کلی، پر از کلیپ ها آموزش انگلیسی بسیار مفید هست. رادیو NPR هم خیلی براتون خوبه گوش کنید. راستی ببینید Literacy Council شهرتون هم حتما کلاس های رایگان داره. English conversation partner برای خودتون پیدا کنید مثلا از توی کلیساها. تا می تونید دوستای انگلیسی زبان پیدا کنید و باهاشون حرف بزنید. فروشگاه که می رین، بگید English learner هستید و تا می تونید از کسایی که اونجا کار می کنن سوال کنید البته اگه سرشون خلوته. خلاصه فعالانه خود را درگیر انگلیسی کنید. راستی فکر نکنید حتما باید انگلیسیتون عالی باشه بعد برین سر کار یا دانشگاه. خود محیط کار و دانشگاه کمک می کنه زبانتون بهتر بشه. موفق باشید.
(2013-12-12 ساعت 02:58)mahsa.mo نوشته:  سلام...من 3 ماهه اومدم آمریکا...هنوز گرین کاردم نیومده... از طرفی یه کار پیدا کردم که ازم I-551 number می خوان واسه اینکه استخدامم کنن. من این I-551 رو از کجا بیارم؟؟؟ یکی راهنماییم کنه لطفا.

بابت کار بتون تبریک میگم. من تا حالا این شماره رو نشنیده بودم ولی براتون گوگل کردم، مثل اینکه:
I-551 is Temporary Green card stamp. And the A# on I-551 will be the same number as Green card, which is the same as A# from NoA1.
به نظر منطقی میرسه که این همون شماره a-number باشه که در واقع همون شماره گرین کارتتونه که الان تحت عنوان registration number توی پاستون هست.
2013AS59XX// ابوظبی// مصاحبه: اول آوریل// 1 نفر// دریافت ویزا: 4 آوریل// مقصد: کالیفرنیا (سانفرنسیسکو)
تشکر کنندگان: romance33 ، amin arefi ، pari pariaaa ، manila ، مانترا ، shatsi ، Mehrdadordi ، Fariborzz
دوستان من این ۱۶۵ دلار رو از طریق تهران پرداخت وااریز کردم،و کیس هم اپدیت شد در USCIS ولی فقط یکی از دو ایمیلی که کاوه عزیز گفته واسم اومده ، خواستم ببینم تازگی ها کسی پرداخت داشته و اینکه دیگه فقط همین ایمیل elisdonotreply ارسال میشه فقط؟
تشکر کنندگان: philter ، pari pariaaa ، Ehsan1358 ، Fariborzz ، powerb
(2013-12-13 ساعت 11:55)sejz نوشته:  دوستان من این ۱۶۵ دلار رو از طریق تهران پرداخت وااریز کردم،و کیس هم اپدیت شد در USCIS ولی فقط یکی از دو ایمیلی که کاوه عزیز گفته واسم اومده ، خواستم ببینم تازگی ها کسی پرداخت داشته و اینکه دیگه فقط همین ایمیل elisdonotreply ارسال میشه فقط؟

آقا spam رو هم چک کن برای من اونجا اومدBig Grin
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: sejz ، pari pariaaa ، Ehsan1358 ، Fariborzz ، powerb
سلام دوستان
آیا اخرین تاریخ مهلت ورود ما به آمریکا برای اولین بار همان تاریخ IV Expires on درج شده در ویزا می باشد ؟

ممنون میشم پاسخ من رو بدید
تشکر کنندگان: manila ، Fariborzz
(2013-12-13 ساعت 13:28)pm.motamedi نوشته:  سلام دوستان
آیا اخرین تاریخ مهلت ورود ما به آمریکا برای اولین بار همان تاریخ IV Expires on درج شده در ویزا می باشد ؟

ممنون میشم پاسخ من رو بدید

بله شما تا تاریخی که در ویزاتون هست مهلت دارید و
بهد از ورود در فرودگاه یک مهر جدید میزنن و 6 ماه یا 1سال اعتبار داره تا گرین کارتتون بیاد
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: mhb161 ، alirezass ، pari pariaaa ، manila ، Ehsan1358 ، Fariborzz ، powerb
سلام بر دوستان خوب مهاجرسرا
امیدوارم راهنمایی کنید.
هنگام ثبت نام در USCIS (از تهران) مراحل ثبت نام تا یک جایی ممکن بود ولی به آخر نرسید.اما در همان میانه راه، امکان واریز مبلغ 165$ امکان پذیر شد و رسید مبلغ به ای میل ارسال گردید.
دو تا ای میل برای پرداخت کننده آمده از pay.gov و uscis.gov
1- با وجود اینکه مراحل ثبت نام تا به آخر انجام نشد از کجا باید بدونیم که کجای کار هستیم و احیانا ثبت نامی انجام شده یا نه ؟
2- آدرسی که قبلا برای ارسال گرین کارت و اقامت به سفارت داده شده ربطی به این سایت داره و باید جایی تغییر آن را اعلام کرد ؟
3- ای میل elisdonotreply یکی از دو ای میل بالاست ؟
متشکرم
تشکر کنندگان: Ehsan1358 ، Fariborzz
اگر اولين بار براي حدود 3روز به امريكا برويم و در اين مدت حساب بانكي هم باز كنيم و بعد دوباره به ايران برگرديم
اينكه حساب تا مدتي مثلا 1سال كار نكنه مشكلي پيش نمي ياد؟؟؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان: majid7 ، Fariborzz
(2013-12-13 ساعت 16:43)shaghayegh نوشته:  اگر اولين بار براي حدود 3روز به امريكا برويم و در اين مدت حساب بانكي هم باز كنيم و بعد دوباره به ايران برگرديم
اينكه حساب تا مدتي مثلا 1سال كار نكنه مشكلي پيش نمي ياد؟؟؟؟؟؟؟

نه مشکلی نداره و میتونید
درخواست بدید تا از طریق اینترنت و اس ام اس به حسابتون دسترسی داشته باشید
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: romance33 ، Danoosh ، alirezass ، pari pariaaa ، m.mina ، Fariborzz ، shaghayegh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان