کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان
من یک سوال دارم. من پارسال Juneبرای بار اول اومدم آمریکا و بعد از دو ماه تو August بعد از گرفتن گرین کارت بر گشتم برای ادامه تحصیلم. حالا برای بار دوم چند ماه باید اونجا بمونم. چون ممکنه که تو اگوست امسال هنوز یک مقدارم از کارم باقی بمونه . درضمن من re-entry هم ندارم . ممنون از راهنمایی تان.
شماره کیس: 2013AS00005XXX
کنسولگری:هلسينكي کارنت شدن کیس:Feb-11-2013
مصاحبه:9 آوریل ،دریافت ویزا : 15 آوریل . مقصد Big Grinetroit
A journey of thousand miles begins with a single step
تشکر کنندگان: Fariborzz ، shishipapa ، daad ، powerb
(2014-01-03 ساعت 23:52)fariba_a نوشته:  لطفا آدرس سایت هواپیمایی قطر را برای خرید آنلان بدید. ممنون
تا جایی که من متوجه شدم، قطر از همه ی ایرلاینهای دیگه ارزونتره.

http://www.qatariairways.com/
این پست رو هم برای نحوه خرید انلاین مطالعه کنید.
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: philter ، alirezass ، EKAM ، romance33 ، گل نهال ، Fariborzz ، alireza2753 ، fariba_a ، amin arefi ، daad
(2014-01-03 ساعت 18:00)romance33 نوشته:  
(2014-01-03 ساعت 09:08)north.winds نوشته:  میشه ایین نامه رو فارسی امتحان داد؟و تا چند تا اشتباه اشکالی نداره؟

دوست عزیز در کالیفرنیا میشه به فارسی امتحان داد و بار اول تا 6 تا غلط مشکلی نداره و دفعات بعد 4 اشتباه و فکر کنم بار آخر دیگه نباید غلط داشته باشی.همسر من هفته پیش امتحان داد بار اول با 7 غلط رد شد و بار دوم بدون غلط قبول شدن.موفق باشید.
ولی در سن حوزه من امتحان دادم کتابچه فارسی گفتن 1 ساله که دیگه ارائه نمیشه .
رویت قبولی 2 می / ارسال مدارک ماه جون /کارنت : 11 مارچ /دریافت نامه دوم:12 مارچ.... Case Number : 2013AS000073 / تاریخ مصاحبه : 8 می /سفارت ابوظبی/
ویزای یکضرب / 2013 30 AUG سن حوزه

روياهاي شما تاريخ انقضا ندارد.
نفسي عميق بکشيد و دوباره تلاش کنيد.
تشکر کنندگان: romance33 ، Fariborzz ، philter ، daad
سلام دوستان
1. ميخواستم ببينم كسي اين فرم اداره سوشال را براي سوشال نامبر داره برام بفرسته از طريق لينكش نمي تونم وارد بشم ؟
2. در فرم آبي سوال 15 به نظرتون مقيم را بايد در نظر بگيريم يا visitor ؟ چون من ديدم بچه ها نظرات متفاوت داشتند دوباره گفتم بپرسم .
مرسي از لطفتون
تشکر کنندگان: alireza2753 ، shatsi ، Fariborzz ، daad ، powerb
(2014-01-04 ساعت 12:29)lilistar نوشته:  سلام دوستان
1. ميخواستم ببينم كسي اين فرم اداره سوشال را براي سوشال نامبر داره برام بفرسته از طريق لينكش نمي تونم وارد بشم ؟
2. در فرم آبي سوال 15 به نظرتون مقيم را بايد در نظر بگيريم يا visitor ؟ چون من ديدم بچه ها نظرات متفاوت داشتند دوباره گفتم بپرسم .
مرسي از لطفتون
سلام
در خصوص سوال اول :
این لینک دانلود است ، و در خصوص سوال دوم من مقیم رو علامت زدم.

فایل‌های پیوست
.pdf   Application_for_a_Social_Security_Card.pdf (اندازه 82.94 KB / تعداد دانلود: 257)
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
تشکر کنندگان: lilistar ، amin arefi ، daad ، Ehsan1358 ، powerb
با سلام...امیدوارم همه دوستان خوب و سلامت باشن ، من یک سوال داشتم از دوستانی که رفتن برای گواهینامه ، من امتحان آئین نامه رو دادم و با ارائه ترجمه گواهینامه ایران به همراه اصلش به DMV ، گواهینامه موقت یعنی Temporary Driver License گرفتم که تا 02/07/2014 یعنی حدود 2 ماه اعتباری داره ، اما الان بعد از گذشت 2 هفته که به سایت DMV کالیفرنیا مراجعه میکنم برای گرفتن وقت برای امتحان عملی و بعد از ورود مشخصات شامل شماره گواهینامه Temporary این پیام رو می ده : You are ineligible to make a Behind-the-Wheel driving test appointment online. For additional information, please call 1-800-777-0133
این یعنی online اجازه نمیده و باید تلفنی وقت امتحان بگیرم یا نه معنی دیگه ای می ده؟ ممنون میشم جواب بدهند دوستان
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
تشکر کنندگان: lilistar ، Fariborzz ، daad ، powerb
سلام بچه ها
من ٢ سوال داشتم:
١) ايا با همين ويزا كه توي پاسپورتم زدن ميشود به المان يا فرانسه يا كانادا رفت؟
بدون اینکه ويزاي اين كشور ها بگیریم به انها سفر كنيم؟؟؟

٢) ايا كسي ميدونه شرايط كامل citizen شدن چيه ؟ لطفا منبع رو هم مشخص كنيد!!!
2013AS102xx*کنسولگری :ابوظبي*عکس10++پست تی ان تی55 + ترجمه110
-----------------------------------------------------------------------------------------
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:6Jan 2015
تاريخ اپروو:7April 2015
تشکر کنندگان: Fariborzz
(2014-01-03 ساعت 23:50)ghazalak11 نوشته:  
(2014-01-03 ساعت 18:00)romance33 نوشته:  
(2014-01-03 ساعت 09:08)north.winds نوشته:  میشه ایین نامه رو فارسی امتحان داد؟و تا چند تا اشتباه اشکالی نداره؟

دوست عزیز در کالیفرنیا میشه به فارسی امتحان داد و بار اول تا 6 تا غلط مشکلی نداره و دفعات بعد 4 اشتباه و فکر کنم بار آخر دیگه نباید غلط داشته باشی.همسر من هفته پیش امتحان داد بار اول با 7 غلط رد شد و بار دوم بدون غلط قبول شدن.موفق باشید.
از کجا میشه گرفت دفترچه آیین نامه فارسی ایالت کالیفرنیا را؟

وقتي به اداره dmv كه مراجعه ميكنيد خودشون دفترچه امتحان را به اكثر زبانها، منجمله زبان شيرين فارسي را رايگان به شما ميدهند، اگر در منطقه ولي در لس آنجلس هستيد به dmv واقع در winetka مراجعه كنيد
کیس نامبر2013AS50XXتعدادکیس۴نفر،w3مارچ ‍‍ایروان،کلیربعداز۱۲۱روزCool
(july 18th)(دریافت ویزاjuly31th)
سلام مجدد
من يه اشتباهي اولين بار كه فرم 230 را پر كردم در آدرس امريكا كه براي دريافت گرين كارت داده بوديم داشتم يعني محله ROSWELL در آتلانتا را به صورت ROSEWELL نوشته بودم در سري اول CONTACT INFORMATION SHEET هم همانطور نوشته بودم ولي بعدا زمان مراجعه براي مصاحبه فرم CONTACT INFORMATION SHEET آن را تصحيح كرده بودم و به سفارت تحويل دادم ولي الان روي همه پاكتهاي زرد همون فرم اوليه با يه حرف E اضافه هست به نظرتون به خاطر اين موضوع من بايد اعلام كنم كه تغيير آدرس داريم و در سايت USCIS و پست بايد برم تصحيحش كنم يا اينكه پست اونا با توجه به اينكه محله را ميشناسه خودش متوجه ميشه كه منظورم همون ROSWELL بوده ؟
تشکر کنندگان: philter ، manila ، shatsi ، Fariborzz ، لاتاری ، shishipapa ، powerb
(2014-01-04 ساعت 15:03)lilistar نوشته:  سلام مجدد
من يه اشتباهي اولين بار كه فرم 230 را پر كردم در آدرس امريكا كه براي دريافت گرين كارت داده بوديم داشتم يعني محله ROSWELL در آتلانتا را به صورت ROSEWELL نوشته بودم در سري اول CONTACT INFORMATION SHEET هم همانطور نوشته بودم ولي بعدا زمان مراجعه براي مصاحبه فرم CONTACT INFORMATION SHEET آن را تصحيح كرده بودم و به سفارت تحويل دادم ولي الان روي همه پاكتهاي زرد همون فرم اوليه با يه حرف E اضافه هست به نظرتون به خاطر اين موضوع من بايد اعلام كنم كه تغيير آدرس داريم و در سايت USCIS و پست بايد برم تصحيحش كنم يا اينكه پست اونا با توجه به اينكه محله را ميشناسه خودش متوجه ميشه كه منظورم همون ROSWELL بوده ؟
لی لی استار جان سلام. اول یه جستجویی بکن ببین"رز ول" با حرف "ایی" اصولا وجود داره یا خیر! اگر نباشه که مثل اینه که یکی مثلا آدرسی توی میرداماد- میدان مادر ... رو بنویسه ؛ میرداماده یا میره داماد -میدان مادر ...Big Grin مسلما هرکی می تونه بفهمه منظور همون میرداماد هستشTongue بنابراین انقدر سخت نگیریم از این اشتباه ها خودشون هم کلی دارن. در ضمن از هر چیزی مهم تر کد پستی هستش. که حتما با این قضیه مواجه خواهی شد که همه جا برای بیشتر کارها ازمون کد پستی میخوان. ضمن اینکه هر چی آدرسو کمتر دستکاری کنیم پروسه زودتر انجام میشه. موفق باشی.
2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
تشکر کنندگان: philter ، shatsi ، Fariborzz ، لاتاری ، romance33 ، lilistar ، shishipapa ، amjad ، powerb
دوستان سلام. من به دنبال یه پاسخ درست و مطمئن برای سوالم هستم چون تقریبا زندگیم تحت الشعاع این موضوع قرار گرفته. سوالم اینکه اگر بعد از دریافت گرین کارت خارج شیم تا چه مدت "بدون دردسر" می تونیم به آمریکا "رفت و آمد" کنیم؟ من بار اول یک ماه موندم و برگشتم. ماه دیگه میشه شش ماه که خارج از آمریکا هستم. آیا الزاما بایستی سر شش ماه برگردم یا میتونم تا 11 ماه خارج آمریکا باشم؟
و سوال مهم تر اینکه اگر این بار هم بیام و به هر علت نتونم بمونم و خارج شم بعد یه مدت کوتاه، آیا در بازگشت سوم به آمریکا آفیسر گرین کارتم راتوقیف می کنه؟
کلا چه مقدار میشه به این روند ادامه داد؟ تا چه زمانی افیسرها روی این ورود و خروج حساس نیستند؟ (میدونم که راه حلی به نام پاس سفید هست البته)
متشکرم از لطف تون برای پاسخ
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

تشکر کنندگان: Fariborzz ، لاتاری ، shishipapa
(2014-01-04 ساعت 20:54)soheila_chem نوشته:  دوستان سلام. من به دنبال یه پاسخ درست و مطمئن برای سوالم هستم چون تقریبا زندگیم تحت الشعاع این موضوع قرار گرفته. سوالم اینکه اگر بعد از دریافت گرین کارت خارج شیم تا چه مدت "بدون دردسر" می تونیم به آمریکا "رفت و آمد" کنیم؟ من بار اول یک ماه موندم و برگشتم. ماه دیگه میشه شش ماه که خارج از آمریکا هستم. آیا الزاما بایستی سر شش ماه برگردم یا میتونم تا 11 ماه خارج آمریکا باشم؟
و سوال مهم تر اینکه اگر این بار هم بیام و به هر علت نتونم بمونم و خارج شم بعد یه مدت کوتاه، آیا در بازگشت سوم به آمریکا آفیسر گرین کارتم راتوقیف می کنه؟
کلا چه مقدار میشه به این روند ادامه داد؟ تا چه زمانی افیسرها روی این ورود و خروج حساس نیستند؟ (میدونم که راه حلی به نام پاس سفید هست البته)

منم سوال شما را دارم . لطفا راهنمایی کنید
تشکر کنندگان: shishipapa ، Fariborzz ، لاتاری ، daad
سلام بچه ها
من ٢ سوال داشتم:

2013AS102xx*کنسولگری :ابوظبي*عکس10++پست تی ان تی55 + ترجمه110
-----------------------------------------------------------------------------------------
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:6Jan 2015
تاريخ اپروو:7April 2015
تشکر کنندگان: shishipapa ، Fariborzz ، لاتاری ، daad
(2014-01-04 ساعت 22:47)rezaP نوشته:  سلام بچه ها
من ٢ سوال داشتم:

سلام. جواب سوال اولتون منفیه. با ویزایی که تو پاستون خورده یا گرین کارت فقط میتونید به کانادا و مکزیک بدون ویزا سفر کنید، مشروط بر اینکه از خاک آمریکا وارد این دو کشور بشید.
سوال دومتون هم خیلیا جواب این سوال رو میدونن ولی توضیحش مفصله. بهترین منبع برای این دست سوالات : سایت uscis.gov
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
تشکر کنندگان: philter ، morvarid1364 ، shishipapa ، Fariborzz ، لاتاری ، romance33 ، قصه گو ، EKAM ، amin arefi ، daad
(2014-01-04 ساعت 20:54)soheila_chem نوشته:  دوستان سلام. من به دنبال یه پاسخ درست و مطمئن برای سوالم هستم چون تقریبا زندگیم تحت الشعاع این موضوع قرار گرفته. سوالم اینکه اگر بعد از دریافت گرین کارت خارج شیم تا چه مدت "بدون دردسر" می تونیم به آمریکا "رفت و آمد" کنیم؟ من بار اول یک ماه موندم و برگشتم. ماه دیگه میشه شش ماه که خارج از آمریکا هستم. آیا الزاما بایستی سر شش ماه برگردم یا میتونم تا 11 ماه خارج آمریکا باشم؟

سلام. البته این سوال رو جای دیگه هم پرسیده بودید و دوستان هم جواب دادن. ولی اونطور که من دیدم پاسخها اشتباهاتی توش بود. نوشته بودند که باید سالی شش ماه تو امریکا باشید، که اصلا همچین چیزی نیست.
هیچ جواب قطعی نمیشه به سوال شما داد، چون دیده و شنیده شده که سلیقه ای عمل میشه. کسانی رو میشناسم که سالهاست به اصطلاح هر شش ماه میرن و یکی دو هفته میمونن برمیگردن و هنوز گرین کارت دارند. تو همین سایت هم مورد داشتیم که دفعه دوم یا سوم آفیسر بهشون گیر داده که این ویزا توریستی نیست، یا اینجا یا اونجا!
با این حال خلاصه ای از قانون واستون مینویسم برداشت با خودتون:
کسی که گرین کارت داره اگر بیشتر از شش ماه خارج از آمریکا باشه مجموع روزهایی که برای سیتیزنی حساب میشه صفر میشه. و معمولا هنگام ورود مشکلی نداره مگر اینکه به کرات این اتفاق بیفته. اگر مدت غیبت بیشتر از ۱ سال باشه، گرین کارت باطل میشه و آفیسر گرین کارت رو ضبط میکنه و گرفتن دوباره اون به تصمیم دادگاه بستگی داره.
بهترین کار واسه افرادی با شرایط شما، گرفتن پاس سفیده، کاری که من انجام دادم. مزیتی که داره اینه که شما با خیال راحت دوسال فرصت دارید برنامه هاتون رو روبراه کنید.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان