کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
(2013-01-19 ساعت 22:29)asal1907 نوشته:  
(2013-01-19 ساعت 21:50)alirezass نوشته:  
(2013-01-19 ساعت 20:35)asal1907 نوشته:  من چون اسپانسر ندارم... سند خونه زدن به نامم..سند جدید که گرفتم ارزش ملکی رو که دویست میلیون بیشتره.. زده 200 هزار تومان Sad... یعنی هیچی... کسی همچین مشکلی داشته با سند جدید؟

آره برای همه اینطوره قانون جدید اینطور شده من از دارالترجمه هم پرسیدم
حالا برای شما که یه سند رو ترجمه کردید درسته برای من یه سند 2 تا ترجمه داره یعنی من سند اصلی رو یکی نکردم چون خیلی طول میکشید بنابراین 2سند 3 دنگ دارم که در مجموع میشه 6 دنگ بعد دادم ترجمه حالا آفسیر گیج میزنه این مشکل به نظر من خفنترهBig Grin

پس کلا با این قانون جدید باید بیخیال بردن سند شد Sad

نه کی این حرف رو زده من که دارم میبرم اونجام خودشون میدونا خونه هر روز در ایران داره گرون میشه اگر تمکن مالی خوب در بانک داشته باشی زیاد به سند گیر نمیدن اگر هم در مورد سند سوال پرسید توضیح میدید همین خیلی سادهBig Grin
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: asal1907 ، bardia9 ، HAZARA
بچه ها تو رو خدا یکی کمک کنه حتما باید سند مالکیت ارزش گذاری بشه؟ چه طوری میشه این کارو انجام داد؟
تشکر کنندگان: HAZARA
(2013-01-21 ساعت 14:44)aaghaafi نوشته:  بچه ها تو رو خدا یکی کمک کنه حتما باید سند مالکیت ارزش گذاری بشه؟ چه طوری میشه این کارو انجام داد؟

حتما نه.
تقریبا همه بچه هایی که رفتن مصاحبه گفتند اصلا ازشون سند ملک رو نگرفتند یا نخواستند. حالا دیگه اگر بخواهید کلی هزینه ارزش گذاری هم بدید به نظر می رسه کار و خرج اضافی باشه.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: pr.kia ، amir82 ، alirezass ، bardia9 ، asal1907 ، rouzbehdarvishi ، mk_2002ir ، rezagh ، Saeedv13 ، HAZARA ، امیر مهاجر
سلام دوستان
من ساکن خارج از ایرانم(ترکیه ) و حساب دلاری دارم خانمم هم همینطور. میخوام موجودیمو اول از بانک بگیرم بعد به حساب خانمم بریزم وموجودی حسابشو بگیرم برا سفارت.و بعد پولو خارج کنم از حساب . نظر شما چیه؟
case number:2013AS4xxx
سلام دوستان مهاجر
اگر سند در گرو بانک باشه قابل قبوله؟ من یک سال از بدهی بانک مسکنم مونده. باید بدهی را تسویه کنم یا میشه همینجوری هم ترجمه کرد و قابل قبوله؟ ممنون میشم اگر دوستان مطلع راهنمایی کنند.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
(2013-01-21 ساعت 23:37)ghhossein007 نوشته:  سلام دوستان
من ساکن خارج از ایرانم(ترکیه ) و حساب دلاری دارم خانمم هم همینطور. میخوام موجودیمو اول از بانک بگیرم بعد به حساب خانمم بریزم وموجودی حسابشو بگیرم برا سفارت.و بعد پولو خارج کنم از حساب . نظر شما چیه؟
case number:2013AS4xxx
سلام.
فکر کنم اگه تو یک روز باشه مشکلی نداره.یعنی تاریخ هردو یک روز باشه
2013AS2xx، ارسال مدارک:آگست/تاریخ مصاحبه:فوريه آنکارا/2 نفر/كلير 8 may
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
با سلام و احترام
میخوام داستان بانک پاسارگاد خودم رو براتون بنویسم . که چطور اشکم رو در اورد .
من خودم کارمند اداری بانک پاسارگادم . برای روز 1 بهمن 80 میلیون از یک نفر قرض گرفتیم که 60 میلیون ریختم به حساب خودم توی بانک پاسارگاد و با پرداخت 7200 تومن یک برگ تمکن مالی همون لحظه برام صادر کردن . بعد این 60 تومن و 20میلیون باقی مادنده رو بردم بانک سامان که برای همسرم که برنده اصلی هستن تمکن بگیریم . که دیدم بانک سامان گفت باید پول 24 ساعت توی حساب باشه . که دیدم ،هم پول قرضه و باید زود برگردونم و هم تا فردا اگه بشه نامه تمکن مالی من و همسرم با یک روز اختلاف صادر میشه و آفیسر میفهمه که همش سوری بوده . بنابراین از صاحب پول یه 24 ساعت فرصت گرفتیم که تا فردا پول بمونه . این مرحله گذشت . فردا صبح رفتیم بانک سامان که گفت باید پول تا 2 بعد از ظهر بمونه ،حالا ما به صاحب پول گفته بودیم تا ساعت 10 بدستت میرسونیم . با هزار تا خواهش و تمنا ساعت 11 تمکن مالی شوهرم صادر شد . دوباره 60 میلیون از پول رو من بردم به حسابم توی پاسارگاد که همون لحظه برای من هم صادر بشه و تاریخ یکی باشه . باز هم 7200 تومن پرداخت کردم و نامه دوم رو گرفتم و بدون نگاه کردن به تاریخش گذاشتن توی پاکت و بهم دادن و من هم از بس عجله داشتم نگاه نکردم و یه چک رمز دار به نام صاحب حساب گرفتم و پول رو ساعت 12 به صاحبش برگردوندم . وقتی رفتم محل کارم و به برگه نگاه کردم دیدم کارمند ابله بانک پرینت تمکن مالی دیروز رو برام کپی گرفته و به تاریخ 1 بهمن بهم داده و الان 2 بهمن هست و همه چیزو خراب کرده . برگشتم بانک و به کارمند گفتم بابا این که مال دیروزه . اشتباه کردی من تمکن به تاریخ امروز رو میخوام که دیدم رنگش پرید و گفت ببخشید نمیتونم کاری بکنم . من هم عصبانی رفتم پیش رئیس شعبه و گفتم من همکارتونم و این مشکل رو کارمندتون انجام دادن و تمام برنامه های من رو بهم ریخته . من این نامه دیروز رو نمیخوام نامه امروز رو میخوام . که گفت پول کجاست گفتم از حسابم دراوردم . اون هم که دید کارمندش اشتباه کرده واسه جبران مافات برگشت گفت شما به چه حقی نذاشتی پول 24 ساعت پیش ما بمونه و چرا داری به سفارت دروغ میگی . من هم عصابی گفتم این دوروغ من به خودم و سفارت مربوطه و به شما ربطی نداری ، گند کارمندتون رو اینجوری ماست مالی نکنین . باید مشکل من رو حل کنید . گفتش نه شما دارین به سفارت دوروغ میگین که تمکن مالی دارین و ما هم با این گواهی دادن داریم دوروغ شما رو تایید میکنیم . من هم که داغ کرده بودم و مرغ ( پول ) باشه از قفس پریده بود و دیگه کاری از دستم بر نمیامد داشتم دیونه میشدم . که شروع کردم داد زدن و گفتم برای بانک پاسارگاد متاسفم با این همه گند کاریش و زدم بیرون . این شد شروع بدبختی . رئیس شعبه هم نامردی نکرد و زنگ زد به مدیر عاملم که این خانم اومده و اینجا صداش رو برده بالا و به پاسارگاد فحش داده اونهم کارمند پاسارگاد و ما رو برده زیر سئوال . هیچی همین شد که مدیر عامل منو خواست که یا میری با صدای بلند عذر خواهی میکنی و یا اخراج . منو میگین داشتم میترکیدم از عصبانیت ،هر چی خواستم توضیح بدم اجازه نداد . آخه رئیس بانک همچین زیر آب زده بود که کاریش نمیشد کرد . من هم رفتم بانک و گفتم مدیر عاملم خواسته بیام عذر خواهی کنم .اونهم باکلی منت گفت اشکالی نداره تو لباس بانک تنته و داری به مجموعه بانک بد و بیراه میگی . منم چیزی نگفتم و زدم بیرون . که اونهم نامردی نکرده بود و دوباره زنگ زده بود که این خانم با غرور عذر خواهی کرده و طلبکاره هنوز . که دیدم دوباره فردا فرخوان شدم به دفتر مدیر منابع انسانی که یا میری و درست عذرخواهی میکنی و یا اخراج ،شما لباس ما تنت و به ما توهین میکنی؟ بازهم نذاشتن من توضیح بدم و مجبورم کردن با رئیس واحدم برم شعبه و عذر خواهی کنم . حالا موندم ببینم بهم ویزا میدن یا نه ؟ اگه ویزا بدن تا 30 بهمن بیشتر کار نمی کنم وقتی تسویه حساب کردم یه روز میرم توشعبه و تا میتونم به رئیس شعبه فحش میدم تا دلم خنک بشه از این همه آزار و اذیت و عذر خواهی ، حالا میام و براتون تعریف می کنم .امیدوارم ویزا بگیرم تا دلم خنک بشه بخدا میخوام برم بهش فحش بدم . لطفا برام دعا کنید . ما 17 بهمن مصاحبه داریم .
(2013-01-22 ساعت 01:11)fariba_a نوشته:  سلام دوستان مهاجر
اگر سند در گرو بانک باشه قابل قبوله؟ من یک سال از بدهی بانک مسکنم مونده. باید بدهی را تسویه کنم یا میشه همینجوری هم ترجمه کرد و قابل قبوله؟ ممنون میشم اگر دوستان مطلع راهنمایی کنند.

ما هم سند خونه مون گرو بانک بود تقریبا 6-7 میلیونی ازش مونده بود. ولی هیچی نگفتن با اینکه تمکن ما تقریبا کم بود و سند خونه رو هم دیده بود چون وقتی پرسید با کدوم پول میخواین برین گفتیم خونه رو میفروشیم. ولی نه ارزشگذاری کرده بودیم و نه تسویه با بانک. پس نگران نباشین به امید خدا مشکلی پیش نمیاد.
2013AS19$$/سه نفر/دریافت ویزا13مارچ/ ورود به امریکا 7 می/ مقصد پورتلند اورگان
سفرنامه
تشکر کنندگان: asal1907 ، fariba_a ، rouzbehdarvishi ، HAZARA
(2013-01-22 ساعت 11:29)hasti_rara نوشته:  با سلام و احترام
میخوام داستان بانک پاسارگاد خودم رو براتون بنویسم . که چطور اشکم رو در اورد .

متاسفانه سیستم های بانکی علاوه بر قوانینی که دارن، خیلی کم همکاری می کنن با مشتریها ! مگر اینکه بانک رو بشناسین و مشتری بانک باشین و شیرینیهای شب عید دوستان رو داده باشین ...
با توجه به این اتفاقی که برای شما افتاده دوستان راجع به بانک پارسیان هم این نکته رو یادتون باشه که این بانک هم وقتی نامه موجودی به شما بده، ظاهراً میانگین 24 ساعت گذشته رو مد نظر قرار می ده ...

اگر دوستان دیگه از بانک ملی هم خبر دارن که امکانش هست صبح پول بریزیم و به تاریخ همون روز گواهی به ما بدن، لطفا اطلاع رسانی کنن ...
2013AS88XX ♪ مصاحبه:جون ♪ یکضرب کنسولگری ایروان مقصد:CA♪ سفرنامه
♪ دلم مي خواهـد خانه اي داشته باشم پُـر دوست ... ♪
تشکر کنندگان: asal1907 ، rouzbehdarvishi ، HAZARA
من از بانك تجارت تمكن مالي گرفتم . تو شعبه يه برگه دادن و گفتن برو ساختمان مركزي بانك تجارت.بعد رفتم اونجا (خيابان طالقاني )و اونا يه گواهي انگليسي كه هيچ فرمت خاصي نداره و چند خط پشت سر هم تايپ شده رو بهم دادند. خودم ازشون خواستم نرخ ارز رو مشخص كنن !!!!!
قيمت ارز رو زده 12321 ريال و نوشته نرخ ارز بانك مركزي در تاريخ 2013.01.23!!!!!!

مگه نرخ ارز 12260 ريال نيست؟
پس اين عدد و از كجا اوردن؟

در ضمن تو يه سربرگ معمولي ، بدون هيچ نشونه خاص و يا مهر برجسته.....كه اصلا حاكي از يه برگه رسمي با اعتبار نيست . شايد هم من بدبينم.
اگر كسي تجربه اي داره منو راهنمايي كنه لطفا
كيس نامبر:**2013AS000049/تعداد افراد كيس: 1 نفر/تاريخ مصاحبه:هفته دوم مارچ/دريافت ويزا: بك ضرب
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، HAZARA
(2013-01-22 ساعت 11:37)mitme نوشته:  
(2013-01-22 ساعت 01:11)fariba_a نوشته:  سلام دوستان مهاجر

ما هم سند خونه مون گرو بانک بود تقریبا 6-7 میلیونی ازش مونده بود. ولی هیچی نگفتن با اینکه تمکن ما تقریبا کم بود و سند خونه رو هم دیده بود چون وقتی پرسید با کدوم پول میخواین برین گفتیم خونه رو میفروشیم. ولی نه ارزشگذاری کرده بودیم و نه تسویه با بانک. پس نگران نباشین به امید خدا مشکلی پیش نمیاد.
سلام دوست خوبم
از پاسختون متشکرم. اگر قصد فروش خانه تان را دارید باید از الان اقدام کنید. پول فروش خانه را چطوری به آنجا انتقال خواهید داد؟ شنیدم هر نفر بیشتر از 5000 دلار مجاز به بردن ارز نیستند البته ازطریق فرودگاه.
امیدوارم موفق باشید.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
تشکر کنندگان: asal1907 ، HAZARA
سلام. من هر چی کردم بیشتر از 14000 دلار نتونستم جور کنم. به نظرتون بسه؟ در ضمن حساب بانکیم تو ترکیه هست
شماره کیس 3xxx 2013AS/نامه دوم 26 دسامبر /یک نفر /مصاحبه 21 فوریه / کلیرنس 208 روز /سفارت آنکارا /کلیر 17 سپتامبر / صدور ویزا 27 سپتامبر/ کارولینای شمالی
تشکر کنندگان: HAZARA ، pariya2
(2013-01-23 ساعت 00:32)valencia نوشته:  سلام. من هر چی کردم بیشتر از 14000 دلار نتونستم جور کنم. به نظرتون بسه؟ در ضمن حساب بانکیم تو ترکیه هست

زیرخط فقر ( 19000 دلار) نباید باشه...

C/N: 2013AS6XXX* مصاحبه:اپريل (ویزای یک ضرب)* سفرنامه

تشکر کنندگان: rezagh ، HAZARA
(2013-01-23 ساعت 00:39)asal1907 نوشته:  
(2013-01-23 ساعت 00:32)valencia نوشته:  سلام. من هر چی کردم بیشتر از 14000 دلار نتونستم جور کنم. به نظرتون بسه؟ در ضمن حساب بانکیم تو ترکیه هست

زیرخط فقر ( 19000 دلار) نباید باشه...

طبق این منـــــــــــــبع شما بر اساس تعداد افراد خانواده می تونین Poverty Treshold رو پیدا کنین که برای سال 2011 مبلغ 11484 دلار برای یک نفر بوده. البته دوستان عزیز در مهاجر سرا رقم 18500 رو عنوان کردن ... ولی به نظر من هر چقدر پول بیشتر داشته باشین، خیالتون راحت تره Wink
2013AS88XX ♪ مصاحبه:جون ♪ یکضرب کنسولگری ایروان مقصد:CA♪ سفرنامه
♪ دلم مي خواهـد خانه اي داشته باشم پُـر دوست ... ♪
تشکر کنندگان: rezagh ، HAZARA ، arezoo bj
سلام، آیا امکان هست که بجای گواهی لاتین، گواهی معمولی فارسی را بگیریم و بعد بدیم دارالترجمه؟ من از بانک تجارت سوال کردم، معاون شعبه اصلا نمیدونست گواهی تمکن مالی به لاتین چی هست.
کیس نامبر:58xx ایروان ،4 نفر، مصاحبه: 8/4/13 ،کلیر:30/5/13،ویزا: 14/6/13، سفرنامه، ورود به آمریکا: 28/8/13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان