کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
(2013-11-30 ساعت 11:39)soheilbadami نوشته:  احتمال زیاد چون دوستتون نتونسته معاینه رو بگیره بنابر این رجیستر هم نکرده ! یعنی نتونسته پس شما هم نخواهید تونست یعنی مخارجش زیاد میشه و به عهده خودتون هم هست مثلا ممکنه یک سنسورش که برای گرفتن معاینه لازمه قیمت خود ماشین باشه ! به هر حال اگر مدل و مایلج رو بدونین میشه بهتر راجعش گفت.
در ضمن ماشیهای با تایتل ریبیلت یا سلوج بنا به علل مختلف ممکنه عیبهایی داشته باشن یا پیدا کنن که قیمتشون با صفر برابری میکنه بنابر این همون داستان سر و دستمال هست !

پیرو فرمایشات دوست عزیزمون سهیل جان، توصیه من اینه که عجله نکنید.
گاها مردم مجبور میشن ماشینشون رو سریع بفروشن و حسابی جای چانه زدن هست. یکی ش خودم من که سال پیش وقتی ماشین خانمم رو داشتم میفروختم شدید عجله داشتم چون نزدیک اواخر ماه بود و اگه دست دست میکردم هم باید بیمه یک ماه دیگه رو میدادم، هم هزینه پارک سه ماه بعد رو میدادم و هم کمتر از یک ماه به رجیستر سالیانه اش مانده بود!! یعنی به هر قیمتی میخواستم بفروشم و میدونستم دیلر هم نهایت 700 دولار بده یا نده و در عرض کمتر از یک هفته یک مزدا پروتجی وضعیت معمولی و موتور خوب رو به قیمت 1800 دولار فروختم در حالیکه اگه فرصت داشتم تا 2300 راحت جا داشت.
بر عکسش با همان 2300 اگه الان بخوای بری ماشین بخری ممکنه لگن هم به آدم ندن اگه آدم بخواد فوری بخره. حسابی تو کریگز لیست وقت بذار همچین باقلواهایی به تورت خواهد خورد که بیا و ببین. علتش هم اینه که هر چقدر هم ارزان بدن باز به نسبت دیلر خیلی بهتر میفروشن.
در ضمن این طرفهای ما ماشین تا جایی که میدونم هم کیفیتش خیلی بهتره و تصادف و زنگ زدگی نداره و هم قیمتش. برای مثال امروز یک نیسان اکسترا دیدم یکی گذاشته بود جلوی خونه اش فروشی خیلی خیلی تمیز 4500. اگه به جنوب فلوریدا نزدیکی یک سری بزن حوصله داشتی Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، amin arefi ، behzadb57 ، mohsenmb ، Rock
بعضی قیمت ها به قدری رو به پایین off هست که آدم بیشتر میترسه سراغشون بره.
مثل این
http://houston.craigslist.org/cto/4226003460.html
البته ذکر نکرده Clean title هست یا نه. ولی civic دو سال کارکرده با این mileage به نظر بعیده این قیمت.
نظر دوستان چیه
پاسخ
تشکر کنندگان: mirman
(2013-12-03 ساعت 15:06)renausa نوشته:  بعضی قیمت ها به قدری رو به پایین off هست که آدم بیشتر میترسه سراغشون بره.
مثل این
http://houston.craigslist.org/cto/4226003460.html
البته ذکر نکرده Clean title هست یا نه. ولی civic دو سال کارکرده با این mileage به نظر بعیده این قیمت.
نظر دوستان چیه
100% سلوج تایتل به علت تصادف شدید !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: mirman ، behzadb57 ، moqadam
دوستان خوب کسی تجربه ای یا اطلاعاتی از خودروی ford focus داره.کلا چجور ماشینیه از نظر کیفیت و قدرت و سرعت و راحتی و خدمات به نسبت ماشینهای زیر 5000 دلار؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان که با تجریه هستند ممکنه که مختصری از مراحل نقل و انتقال خودرو در امریکا توضیح بدن.
این جور که من فهمیدم طرف سند رو امضا میکنه و تحویل شما میده و شما باید بری دنبال بیمه کردن و رجیستر کردن

طرف وقتی سند رو امضا کرد و ماشین رو تحویل شما داد؛ پلاکش رو چه میکنه؟ ور میداره خودش؟
بعدش ما با ماشین بدون پلاک باید راه بیفتیم تو خیابون؟ البته من ماشین هایی رو دیده بودم که قسمت عقبشون پلاک به صورت کاغذی موقت داشتند که به نظر میرسید که dealer براشون صادر کرده تا کارهای ثبت ماشین انجام بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، ho_tasha
(2013-12-09 ساعت 21:02)renausa نوشته:  دوستان که با تجریه هستند ممکنه که مختصری از مراحل نقل و انتقال خودرو در آمریکا توضیح بدن.
این جور که من فهمیدم طرف سند رو امضا میکنه و تحویل شما میده و شما باید بری دنبال بیمه کردن و رجیستر کردن

طرف وقتی سند رو امضا کرد و ماشین رو تحویل شما داد؛ پلاکش رو چه میکنه؟ ور میداره خودش؟
بعدش ما با ماشین بدون پلاک باید راه بیفتیم تو خیابون؟ البته من ماشین هایی رو دیده بودم که قسمت عقبشون پلاک به صورت کاغذی موقت داشتند که به نظر میرسید که dealer براشون صادر کرده تا کارهای ثبت ماشین انجام بشه

من که تو کریگزلیست ماشین فروختم اینجوری بود که طرف اومد و سند و امضا کرد بهمراه دو سه فرم دیگه که از سایت DMV ایالتمون دانلود کرده بودم و اسماشون یادم نیست و پول رو داد و رفت پی کارهاش. پلاک رو هم من باز کردم و فرداش بردم DMV و یک فرمی داشت به همراه اون انداختم در یک صندوخی که گذاشته بودن مخصوص این کار. البته اگه کسی بخواد در کوتاه مدت که نمیدونم چقده ماشین بخره لازم نیست این کار رو بکنه اما اگه ماشین نخره و نگهش داره پلاک رو ظاهرا دردسر داره بعدا. بعدش هم به بیمه ام زنگ زدم و گفتم ماشین رو فروختم و بیمه ام رو کنسل کردم.
طرف خودش یک پلاک آورده بود که بست به ماشین و رفت دیگه نمیدوم واقعا پلاکی بود از ماشین قبلی اشت که طبق همان شرایطی که گفتم میخواسته انتقال بده به این ماشینه یا یک پلاک همینجوری داشته تو خونه و آورده بسته که پلیس گیر نده. اگه پلاک نداشت طبیعتا قانونی ترین راه این بود که یا من با پلاک خودم ببرم دم درشون پارک کنم و پلاکم رو بکنم و برگردم خونه یا بزنه پشت کامیون و ماشین رو ببره!
اون پلاک کاغذی ها رو فقط دیلرها که اکانت دارن تو سازمان DMV میتونن پرینت کنن. البته فکر کنم طرف که میره DMV برای ثبت سند و اینا اونجا براش یک پلاک پرینت میکنن چون تا جایی که یادمه برای اسکوتر من اینجوری بود و من که رفتم DMV آخرش یک پلاک کاغذی برام پرینت کردن. دقیق یادم نیست اما اینجوری بود فکر کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: IN.USA@2013 ، behzadb57 ، Saeedv13 ، renausa ، amin arefi ، shatsi ، alirezanz ، mohsenmb ، Rock ، ho_tasha
در ایالات مختلف قوانین کمی فرق داره اما معمولا پلاک موقت برای یک روز و یکماه با قیمت متفاوت وجود داره که میشه از تکس افیس کانتی خودتون بگیرید البته نیاز به بیمه هم هست (باید وین نامبر در بیمه نامه قید شده باشه) بنابراین اگر از معامله شدن ماشین مطمئن باشید قبل از تحویل میتونین براش بیمه و پلاک موقت بگیرید. در تکزاس اگر بدون پلاک باشید ولی مدارک نشون بده در همون لحظه معامله شده معمولا گیر در کار نیست ! برای همین روز و ساعت رو در بیل آو سیل/ قولنامه قید میشه. از پلاک قبلی هم میشه استفاده کرد اما در زمان رجیستر (سند زدن) و درخواست تایتل میسره که به مامور تکس افیس اعلام میشه که در فرم قید کنه و چند دلاری هم صرفه جویی میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: renausa ، Saeedv13 ، amin arefi ، frozen mind ، sce ، ho_tasha
سلام دوستان

میشه اگه از یه ماشین برای مدته زیادی استفاده نمیشه بیمش نکرد؟ مشکلی نداره؟
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
برین این سایت حدود قیمت بگیرین http://www.kbb.com/ و یا از Craigslist مشابه شو پیدا کنین تا عیار دستتون بیاد!
(2014-05-15 ساعت 03:58)lottory نوشته:  salam
volkswagen jetta gls 1.8t 2003 ba 80000 milage cheghad gheimat mikhore mamnun
شماره کیس:Case Number 2012AS00011xxx
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:دسامبر
تاریخ دریافت ویزا: 2011 Dec
ورود :Apr 2012
محل زندگی :Orange County
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-12-09 ساعت 21:02)renausa نوشته:  دوستان که با تجریه هستند ممکنه که مختصری از مراحل نقل و انتقال خودرو در آمریکا توضیح بدن.

من خودم همین مشکل رو داشتم و فکر می کنم شما هم هیوستون باشین پس اطلاعات و کارایی که خودم انجام دادم تا زمان نهایی شدن سند به نام خودمون رو براتون توضیح میدم.
1-فروشنده پشت تایتل آبی رنگ رو امضا می کنه.
2-فرم 130 رو از اینترنت دانلود می کنین و خودتون و فروشنده باید تکمیل و امضاء کنن.البته برای فروشنده امضای کپی هم قبوله.البته من از فروشنده درخواست کردم که ایشون فرم رو تهیه و با پست برای من ارسال کنن.اینطوری هر دو امضاء اصل شد.
3-به نزدیک ترین اداره تکس یا همون تکس کالکتور منطقه خودتون تشریف ببرین و ضمن پرداخت هزینه ها درخواست تغییر تایتل رو ارائه بدین.همونجا از شما می پرسن که می خواین پلاک جدید بگیرین یا خیر.من که درخواست ندادم و الان هم سند به نام خودم هست و پلاک هم همون پلاک قدیمیه.
ضمنا هزینه این کار هم چیزی در حدود 200 دلار و شاید کمی بیشتر یا کمتر باشه.
موفق باشین.
http://txdmv.gov/motorists/buying-or-selling-a-vehicle
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، Rock ، Saeedv13 ، ho_tasha
عرض شود که: برای خرید از kbb قیمت نگیرید قیمتاش یه کمی‌ بالاست

عوضش از http://www.nada.com/ استفاده کنید که به دنیای واقعی نزدیک تره.
واسه همینه که وقتی‌ ماشین میخرید دیلر همیشه تو قیمت kbb رو نشون میده.

http://www.autotrader.com رو هم دریابید که چیز خوبیه.

این رفیق بالاییمون هم تا حدودی درست میگه. تو بعضی‌ از ایالت‌ها اونجوریه که ایشون گفتن. تو بعضی‌ دیگه از ایالات‌ها جریان اینه که پلاک مال صاحب ماشینه نه خود ماشین. در نتیجه وقتی‌ ماشین رو فروختی پلاک رو بر میداری چون اگه طرف باهاش گندی بزنه اولین نفر یقه شما رو میگیرن. بعدن هم میتونی‌ اون پلاک رو واسه یه ماشین دیگه استفاده کنی‌ که پنج دلار ناقابل سیو می‌‌کنی و هزینه پلاک جدید نمیدی.
کسی‌ هم که ماشین رو خرید میره DMV اونجا براش از این پلاک کاغذی موقت‌ها براش صادر می‌‌کنان که معمولا برای یک ماه تا چهل و پنج روز اعتبار داره و تو اون مدت پلاک اصلی‌ میاد.
اون چیزی هم که DMV ازتون میگیره وقتی‌ اون اول ماشین میخرید مالیات هست. در نتیجه هرچی‌ قیمت ماشین کمتر گزارش شده باشه اون هزینهه کمتر می‌شه.

ایشالا چرخش بچرخه واستون.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، behfaza ، yami ، Rock ، Saeedv13 ، el333 ، pari pariaaa ، ho_tasha
(2014-05-15 ساعت 20:25)ITGuy نوشته:  عرض شود که: برای خرید از kbb قیمت نگیرید قیمتاش یه کمی‌ بالاست
عوضش از http://www.nada.com/ استفاده کنید که به دنیای واقعی نزدیک تره.
واسه همینه که وقتی‌ ماشین میخرید دیلر همیشه تو قیمت kbb رو نشون میده.
http://www.autotrader.com رو هم دریابید که چیز خوبیه. ...
ما هم به http://www.edmunds.com/appraisal ارادت داریم! این سایت برای قیمت گذاری خیلی به جزییات توجه می کنه. نوع رنگ و آپشن های ماشین رو در قیمتش تاثیر میده و سه نوع قیمت مختلف هم در اختیارتون می ذاره.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، sce ، el333 ، behfaza ، pari pariaaa ، amjad ، mohsenmb ، yalda91 ، حاجی واشنگتن
ماشین آئودی چطوره آیا اتومبیل های اقتصادی و خوبی هستند
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-06-11 ساعت 18:32)amaka747 نوشته:  ماشین آئودی چطوره آیا اتومبیل های اقتصادی و خوبی هستند

خوبیش که خیلی خوبن اما اقتصادی ؟! اصلا. آدی جز ماشینهای لوکس با هزینه نگهداری زیاد هست اگر هم قدیمی باشه و قطعه و تعمیر بخواد بسیار گرونه مثل وولس واگن یا مرسیدس و امثالهم.
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747 ، sce ، moqadam
دوستان از بین acura tsx 2006 و acuta tl 2005 و mb c 230 2006 و audi a4 2006 2.0 t کدام بهتره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان