کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
دوستان امروز یه سر رفتم پارکینگ کارمکس و تویوتا رو واسه ارزیابی قیمتها دیدم . نمایشگاه کارمکس ماشینهای زیادتر وبهتری داشت.واسه ما که اول ورودیمونه و کردیت خوبی نداریم خیلی جالب درنمیاد . بستگی داره چقدر پول پیش بدین و بقیش هم تا 24% روش حساب کنید تازه یه ضامنم باید داشته باشین.البته میگن بعد از مدتی که قسطات رو پرداخت کردی و خوش حساب بودی برخی شرکتها میان و فاینانست میکنن. اگرم نقد میخواین که تا 15000 تا میتونین ماشین خوب با یکسال کارکرد بخرین. تا اینجا رو داشته باشین.فعلاً
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: face1 ، sce ، moqadam ، مریم361 ، ho_tasha
من قراره فردا از یه دیلر کوچک پاکستانی تو دالاس یک suzuki forenza 2005 بگیرم با ۱۱۷هزار مایلج کار کرد با قیمت ۳۰۰۰ تا ماشین تمیزی هم هست از نظر موتور و بدنه فقط کولرش بد کار میکنه که دیلر گفت درستش میکنه و قراره برام۴ لاستیک ماشین رو عوض کنه خواستم مشورت کنم با بچه های متخصص این تاپیک آیا سوزوکی ارزش داره اصلا اگه بعد از چند ماه دیگه بخوام بفروشمش چی آیا مشتری پسند هست
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-13 ساعت 11:08)amaka747 نوشته:  من قراره فردا از یه دیلر کوچک پاکستانی تو دالاس یک suzuki forenza 2005 بگیرم با ۱۱۷هزار مایلج کار کرد با قیمت ۳۰۰۰ تا ماشین تمیزی هم هست از نظر موتور و بدنه فقط کولرش بد کار میکنه که دیلر گفت درستش میکنه و قراره برام۴ لاستیک ماشین رو عوض کنه خواستم مشورت کنم با بچه های متخصص این تاپیک آیا سوزوکی ارزش داره اصلا اگه بعد از چند ماه دیگه بخوام بفروشمش چی آیا مشتری پسند هست

اگر 2000 دلار هم بهت داد (اگه چونه بزنی میده) بازم فکرش رو نکن. عذر میخوام این نظر و تجربه شخصیه البته.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
(2013-12-09 ساعت 21:02)renausa نوشته:  دوستان که با تجریه هستند ممکنه که مختصری از مراحل نقل و انتقال خودرو در آمریکا توضیح بدن.
این جور که من فهمیدم طرف سند رو امضا میکنه و تحویل شما میده و شما باید بری دنبال بیمه کردن و رجیستر کردن

طرف وقتی سند رو امضا کرد و ماشین رو تحویل شما داد؛ پلاکش رو چه میکنه؟ ور میداره خودش؟
بعدش ما با ماشین بدون پلاک باید راه بیفتیم تو خیابون؟ البته من ماشین هایی رو دیده بودم که قسمت عقبشون پلاک به صورت کاغذی موقت داشتند که به نظر میرسید که dealer براشون صادر کرده تا کارهای ثبت ماشین انجام بشه
دوست عزيز
سلام
شما وقتي ماشين را ميخري و فروشنده سند را أمضاء ميكند ،ميبريد DMV و سند به نام شما منتقل ميشود در صورتي كه
اسماگ چك دو سأله آش را انجام داده باشد.
همان پلاك به اسم شما منتقل ميشود مگر خودتان بخواهيد اسم يا چيز ديگه اي حك شود كه ساليانه بايد براي ان پرداخت كنيد.به نظر من تويوتا و هاندا ماشينهاي خوبي هستند كه براي فروش خيلي راحت مشتري دارند .
در ضمن ١٠٪ قيمت خودرو را هم بايد tax در نظر بگيريد كه موقع انتقال بايد پرداخت كنيد.
و رجيستر هم ساليانه هست كه ٨٥ دلار ميباشد كه بعد از پرداخت وجه براتون پست ميشه و برچسب را روي پلاك عقب ميچسبانيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: ho_tasha
(2014-07-14 ساعت 06:29)soheilbadami نوشته:  
(2014-07-13 ساعت 11:08)amaka747 نوشته:  من قراره فردا از یه دیلر کوچک پاکستانی تو دالاس یک suzuki forenza 2005 بگیرم با ۱۱۷هزار مایلج کار کرد با قیمت ۳۰۰۰ تا ماشین تمیزی هم هست از نظر موتور و بدنه فقط کولرش بد کار میکنه که دیلر گفت درستش میکنه و قراره برام۴ لاستیک ماشین رو عوض کنه خواستم مشورت کنم با بچه های متخصص این تاپیک آیا سوزوکی ارزش داره اصلا اگه بعد از چند ماه دیگه بخوام بفروشمش چی آیا مشتری پسند هست

اگر 2000 دلار هم بهت داد (اگه چونه بزنی میده) بازم فکرش رو نکن. عذر میخوام این نظر و تجربه شخصیه البته.

دوست گرامی دلیلتون رو هم بدونم خیلی ممنونتون میشم
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-15 ساعت 04:16)amaka747 نوشته:  

دلیلش نوع ماشین و مایلجش هست. بعضی ماشینها که نمونه اش سوزوکی-میتسوبیشی-ایسوسو - فولکس- کرایسلر - تا حدودی مازدا و چند تا دیگه هست بعد از مایلج 60 تا 70 به خرج میافتن و ثانیا قطعات و دستمزد تعمیرشان هم بسیار زیاد هست و برای همین میشه با قیمت مناسب اینا رو خرید و فروشنده زیاد دارد اما کار اشتباهی هست. این البته همونطور که گفتم براورد شخصیه و استثنا هم همیشه هست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747 ، yami
(2014-07-15 ساعت 10:30)soheilbadami نوشته:  

دلیلش نوع ماشین و مایلجش هست. بعضی ماشینها که نمونه اش سوزوکی-میتسوبیشی-ایسوسو - فولکس- کرایسلر - تا حدودی مازدا و چند تا دیگه هست بعد از مایلج 60 تا 70 به خرج میافتن و ثانیا قطعات و دستمزد تعمیرشان هم بسیار زیاد هست و برای همین میشه با قیمت مناسب اینا رو خرید و فروشنده زیاد دارد اما کار اشتباهی هست. این البته همونطور که گفتم براورد شخصیه و استثنا هم همیشه هست.

بزرگواری کردید

پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami
واله سهیل جان با کرایلسلر (و احتمالا همچنین دوج) و فولکس و کلا ماشینهای اروپایی باهات کاملا موافقم ولی به شخصه تجربه خوبی با سوزوکی و میتسوبیشی و مزدا داشتم. مزدا پروتجی (همان 323 خودمان در ایران برای دوستانی که با نام آمریکایی اش آشنا نیستند) من مدل 1999 هست و 135 هزار مایل روشه و من خودم در 120 هزار مایل به قیمت 2200 دولار خریدم و فقط تسمه تایم عوض کردم. بزنم به تخته عین ساعت کار میکنه. نمیگم ماشین بی نظیری هست چون خودم به شخصه از قدرت ترمزهاش مثلا زیاد راضی نیستم یا دوست داشتم که شتاب اولیه بالاتری داشت با اینکه موتور 1600 داره ولی نا انصافی هست بگم به این پول (که البته 500 تایی حداقل گران خریدم) میتونستم ماشین بی دردسر بهترتری بخرم. وسایلش رو هم اگه لازم باشه اکثر خودم آنلاین میخرم. اگه شد چینی و کره ای و گرنه خود شرکت مزدا سایت فروش قطعات ارجینال داره حتی در حد یک پیچ معمولی اش.

همسایه ما یک suzuki forenza دارد و خیلی هم ازش راضی هست و صفر کیلومترش رو خریده و اگه بفروشه خودم شخصا میخرم. البته استفاده اش در حد مال یک خانم دکتر بوده که میرفته مطب میومده هست!! حالا بیاییم حسابی ماشین رو تحت فشار قرار بدیم و ببینیم جواب نداد، بحث دیگری هست که من امکان انجامش رو نداشتم و جایی ندیدم.

اما واقعیت این هست که کاربرد خودرو در انتخابش اهمیت زیادی داره. اگه دوستمون قراره مثل همسر من فقط استارت بزنه و مستقیم در آب و هوای خوب و بدون ترافیک و جاده صاف بره سر کار و برگرده حتی بدترین ماشینها هم ممکنه سالها براش بدون ایراد کار کنه، مثل پیکان مدل 83 ای که هنوز هم در ایران دارمش و عین ساعت داره کار میکنه و به مایل حدود 52000 مایل روشه که برای بی کیفیت ترین خودرو دنیا، پیکان، خودش خیلیه!!

اما اگه میخواد تو برف و باران و جاده پر چاله چوله و ترافیک و منطقه کوهستانی با جاده های سربالا و سر پایین رانندگی کنه، حتی یک ماشین صفر کیلومتر کره ای هم ممکنه رضایتش رو جلب نکنه.

یادمه در یک سایت ریویوو خودرو که داشتم نظرات کاربران رو میخوندم ناخودآگاه متوجه شدم که اکثر نظرات منفی در مورد خودروها مربوط به افرادی بود که از ایالات شمالی و شهرهای بزرگ هستن و نظرهای مثبت بیشتر از ایالات جنوبی و شهرهای معمولی.

فکر میکنم این مسئله به خاطر همان فشاری هست که در شهرهای بزرگ و ایالات شمالی بخاطر بدی آب و هوا و جاده های تقریبا کوهستانی روی ماشین وارد میشه ولی بالعکش در ایالات جنوبی اکثر ماشینها سر و وضع خیلی بهتری دارند.

خوشحال میشن نظر بقیه دوستان رو هم بدونم...

***البته از بابت قیمتش فکر کنم سهیل راست میگه. اینجا رو نگاه کن! مدل 2008 با درست نصف مایلج ماشینی که تو دیدی رو تو میامی میده 4200 که راحت 4000 تا میده دستتم ماچ میکنه!!
http://miami.craigslist.org/mdc/ctd/4573839138.html
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid.eng ، mohsenmb ، Danoosh ، soheilbadami ، ho_tasha
دوستان نسخه ترجمه شده آیین نامه گواهینامه فلوریدا وجود داره ؟
شماره كيس:2014000071xx،ویزای یک ضرب.فلوریداCoolانجمن معماران مهاجرسرا&هنرسینمادر امریکا
"اگر صخره در
مسیر رود نبود،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد "

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-15 ساعت 17:06)amaka747 نوشته:  

بزرگواری کردید

همون دیلر یک 2003 Kia Spectra رو با قیمت 2500 پیشنهاد داده با odometer: 114000 به جای سوزوکی ..یامی و سهیل جان خواستم نظر شما رو بدونم در مورد این ماشین . ایا 114 هزار تا برای کیا زیاد حساب میشه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-19 ساعت 03:31)amaka747 نوشته:  
(2014-07-14 ساعت 06:29)soheilbadami نوشته:  اگر 2000 دلار هم بهت داد (اگه چونه بزنی میده) بازم فکرش رو نکن. عذر میخوام این نظر و تجربه شخصیه البته.

بزرگواری کردید

همون دیلر یک 2003 Kia Spectra رو با قیمت 2500 پیشنهاد داده با odometer: 114000 به جای سوزوکی ..یامی و سهیل جان خواستم نظر شما رو بدونم در مورد این ماشین . ایا 114 هزار تا برای کیا زیاد حساب میشه

من فکر میکنم 114000 تا برای کیای مدل 2003 زیاد باشه. به نظر من دنبال یه کمری یا کرولا یا هاندا سیویک تمییز مدل پایین باشید بهنره. اینها ماشینهایی هستند که امتحانشون رو پس دادن و اگه ازشون مراقبت شده باشه راحت تا بالای 200000 تا رو کار میکنن بخصوص کمری.
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747
(2014-07-19 ساعت 06:06)jMaster نوشته:  
(2014-07-15 ساعت 04:16)amaka747 نوشته:  دوست گرامی دلیلتون رو هم بدونم خیلی ممنونتون میشم

بزرگواری کردید

من فکر میکنم 114000 تا برای کیای مدل 2003 زیاد باشه. به نظر من دنبال یه کمری یا کرولا یا هاندا سیویک تمییز مدل پایین باشید بهنره. اینها ماشینهایی هستند که امتحانشون رو پس دادن و اگه ازشون مراقبت شده باشه راحت تا بالای 200000 تا رو کار میکنن بخصوص کمری.

با این حساب تصمیم گرفتم تویوتا کمری مدل ۲۰۰۱ و با ۱۰۸ هزار تا مایلج وبدنه تمیز به قیمت ۴۴۰۰ بگیرم

پاسخ
تشکر کنندگان:
در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم و تفاوت اونا می خواستم بدونم.کورولا ال ای مدل 2002 ظاهرا به جای تسمه تام زنجیر داره.آیا این زنجیر تایم هم مثل تسمه تایم باید عوض بشه.ماشین 140 هزار تا روشه و نمی دونم آیا تا به حال تسمه یا همون زنجیرش عوض شده یا نه.
از دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره به اشتراک بزاره.
موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
تو یوتا همه موتورهاش زنجیر تایم داره . روتین تعویض زنجیر بین 180 تا 200 هزار مایل هست و برای تسمه بین 45 تا 60 هزار مایل.

(2014-07-19 ساعت 07:20)sce نوشته:  در مورد تسمه تایم و زنجیر تایم و تفاوت اونا می خواستم بدونم.کورولا ال ای مدل 2002 ظاهرا به جای تسمه تام زنجیر داره.آیا این زنجیر تایم هم مثل تسمه تایم باید عوض بشه.ماشین 140 هزار تا روشه و نمی دونم آیا تا به حال تسمه یا همون زنجیرش عوض شده یا نه.
از دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره به اشتراک بزاره.
موفق باشین.

پاسخ
تشکر کنندگان: sce
(2014-07-19 ساعت 07:15)amaka747 نوشته:  
(2014-07-19 ساعت 06:06)jMaster نوشته:  
(2014-07-15 ساعت 10:30)soheilbadami نوشته:  دلیلش نوع ماشین و مایلجش هست. بعضی ماشینها که نمونه اش سوزوکی-میتسوبیشی-ایسوسو - فولکس- کرایسلر - تا حدودی مازدا و چند تا دیگه هست بعد از مایلج 60 تا 70 به خرج میافتن و ثانیا قطعات و دستمزد تعمیرشان هم بسیار زیاد هست و برای همین میشه با قیمت مناسب اینا رو خرید و فروشنده زیاد دارد اما کار اشتباهی هست. این البته همونطور که گفتم براورد شخصیه و استثنا هم همیشه هست.

بزرگواری کردید

با این حساب تصمیم گرفتم تویوتا کمری مدل ۲۰۰۱ و با ۱۰۸ هزار تا مایلج وبدنه تمیز به قیمت ۴۴۰۰ بگیرم

ایشالا به سلامتی.
تو رودرواسی نمون و حسابی نقطه به نقطه شو چک کن. بعدم با یک مکانیک هماهنگ شو و ببر نشونش بده و توجیهش کن که سر سری نگاه نکنه.
البته من خودم به شخصه عاشق موتورهای باکسر سوبارو هستم!! ایشالا یک روزی قسمت باشه و یکی بخرم Smile
در مدلهایی از سوبارو که با همکاری تویوتا تولید میشه چون تویوتا 16 درصد سهام سوبارو رو داره، بخاطر همین موتورهای باکسر، تویوتا جسارت نمیکنه بگه بدنه از تو و موتور از من!! با اینکه روال دنیا اینه که معمولا باید صاحب برند بدنه رو بزنه و موتور رو اوت سورس کنه.
در مورد سوبارو برعکسه، یا همشو خودش میزنه یا بدنه رو تویوتا و موتور رو سوبارو.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، moqadam ، amaka747 ، ParsTrader ، ho_tasha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان