کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
اینم چک لیست 152 نقطه ای سوبارو برای ماشینهای Certifieded Pre-owned ش.

فکر کنم بدردتون بخوره که تا حدی بدونید چی رو چک بکنید یا از مکانیک بخواهید که تعدادی از اصل کاریهاشو براتون چک کنه.

http://www.subaru.com/content/downloads/...cklist.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، ParsTrader ، kasra ، ho_tasha
دوستان کسی درباره هیوندای accent نظرواطلاعاتی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه توی آمریکا زندگی میکنی ماشین آمریکایی سوار شو
با هر بودجه ای که داری میتونی یه دونشو داشته باشی. از نظر هزینه نگهداریش هم از بقیه بصرفه تره.

اگه ماشین نو میخوای برو به این سایت http://www.auto-price-finder.com

اگه ماشین کار کرده میخوای برو به این سایت http://autos.aol.com/used
In the United States I will feel as if I were alive again
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، lighter ، ho_tasha
(2014-07-20 ساعت 05:00)joseph نوشته:  اگه توی آمریکا زندگی میکنی ماشین آمریکایی سوار شو
با هر بودجه ای که داری میتونی یه دونشو داشته باشی. از نظر هزینه نگهداریش هم از بقیه بصرفه تره.

"اگه توی آمریکا زندگی میکنی ماشین آمریکایی سوار شو" -->> کاملا موافقم!!

"از نظر هزینه نگهداریش هم از بقیه بصرفه تره." -->> نه الزاما!
متاسفانه خودروهای آمریکایی کماکان از بابت هزینه چه تعمیرات، چه مصرف بنزین و چه قطعات یدکی به نسبت خودروهای ژاپنی و کره ای مشابه گران هستند ولی میشه گفت به نسبت خودروهای اروپایی مشابه وضعیت بهتری دارند.
(البته بیشتر خودروهای آمریکایی چه تراک ها و چه خودروهای کوپه تقریبا مشابه غیر آمریکایی به صورت جدی ندارند)

البته هیچ کس نمیتونه منکر لذت رانندگی با یک فورد موستانگ یا دوج چلنجر و یا شورولت کوروت بشه. هر وقت قیمت ارزانترین مدل فورد موستانگ صفر کیلومتر رو که حدود نوزده هزار دولار هست، عااااااااااه از نهادم بلند میشه!!!!

(2014-07-20 ساعت 00:39)soufia نوشته:  دوستان کسی درباره هیوندای accent نظرواطلاعاتی داره؟

سال تولیدش خیلی مهمه. سالش چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: lighter ، ho_tasha
(2014-07-20 ساعت 21:52)yami نوشته:  
(2014-07-20 ساعت 05:00)joseph نوشته:  اگه توی آمریکا زندگی میکنی ماشین آمریکایی سوار شو

"اگه توی آمریکا زندگی میکنی ماشین آمریکایی سوار شو" -->> کاملا موافقم!!

"از نظر هزینه نگهداریش هم از بقیه بصرفه تره." -->> نه الزاما!
متاسفانه خودروهای آمریکایی کماکان از بابت هزینه چه تعمیرات، چه مصرف بنزین و چه قطعات یدکی به نسبت خودروهای ژاپنی و کره ای مشابه گران هستند ولی میشه گفت به نسبت خودروهای اروپایی مشابه وضعیت بهتری دارند.
(البته بیشتر خودروهای آمریکایی چه تراک ها و چه خودروهای کوپه تقریبا مشابه غیر آمریکایی به صورت جدی ندارند)

البته هیچ کس نمیتونه منکر لذت رانندگی با یک فورد موستانگ یا دوج چلنجر و یا شورولت کوروت بشه. هر وقت قیمت ارزانترین مدل فورد موستانگ صفر کیلومتر رو که حدود نوزده هزار دولار هست، عااااااااااه از نهادم بلند میشه!!!!

(2014-07-20 ساعت 00:39)soufia نوشته:  دوستان کسی درباره هیوندای accent نظرواطلاعاتی داره؟

سال تولیدش خیلی مهمه. سالش چیه؟

2011
پاسخ
تشکر کنندگان:
من 2010 دارم . 80000 مایل کاکرده بود که گرفتم و الان 86000 مایل شده. تا الان ازش راضی بودم . مصرف کمی داره و کولرش هم خوبه. به درد یک تا 2 نفره سوار شدن میخوره. با توجه به حجم موتورش اگه سرنشینت زیاد باشه و ماشین سنگین باشه زیاد جون نداره. ولی در حالت عادی خوبه.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، lighter ، ArjenPSN_23
Only god

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-21 ساعت 23:45)renausa نوشته:  من 2010 دارم . 80000 مایل کاکرده بود که گرفتم و الان 86000 مایل شده. تا الان ازش راضی بودم . مصرف کمی داره و کولرش هم خوبه. به درد یک تا 2 نفره سوار شدن میخوره. با توجه به حجم موتورش اگه سرنشینت زیاد باشه و ماشین سنگین باشه زیاد جون نداره. ولی در حالت عادی خوبه.

این ماشین هیوندا اکسنت شما رو که حسابی دواندن اما خوب خدا رو شکر که میگی کماکان خوب کار میکنه، بزنم به تخته.

سوفیا جان، همانطور که رنا عزیز فرمودن ماشین خوبی هست این هیوندا اکسنت اما همانند اکثر ماشینهای هم کلاس خودش برای دو سرنشین خیلی عالیه ولی اگه چهار تا آدم بالغ توپر! بشینن توش ممکنه کشش لازم رو نداشته باشه و مصرفش هم یک دفعه بره بالا.

اگه این کلاس ماشین رو دوست داری و پولش رو داری، تویوتا کورولا یا هوندا سیویک یا مزدا 3 یا سوبارو (سوبارو اگه کمی هزینه بالای قطعات در ازای کیفیت بالاتر خودرو برات مهم نیست) بگیر وگرنه برای دو نفر همین خیلی هم عالیه، بسته به اینکه چند خریده باشی. کیا ریو هم تقریبا همین شرایط رو داره تا جایی که شنیدم، ولی کمی ارزانتر در مدلهای حوالی 2005 تا 2010. جدیدها رو نمیدونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia ، lighter ، ho_tasha
ببخشید سند title status : salvage یعنی چی؟
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: ho_tasha
یعنی وضعیت سند ماشین چگونه است.
SALVAGE ها معمولا تا 30 درصد ارزونتر هستند. چون تصادف شدید داشته اند ( تصادفی که هزینه بازسازی ماشین حدود 70 درصد قیمت ماشین میشه)
معمولا برخی افراد این ها رو میخرند و درست می کنند و میفروشند.
حالا برخی دیلر ها میگن که فقط سپر عوض شده و salvage کردند ماشین رو ..... ولی به عقل سلیم جور در نمیاد.
یکسری هم rebuilt هستند که فکر کنم این ها هم salvage بودند ولی بعد از درست کردن ماشین موفق به پاس کردن حداقل های inspection و بازگشت به خیابان شده اند که اون هم تقریبا همون داستان salvage رو داره.

من الان خودم دنبال ماشین هستم craigslist و چند تا dealer ایرانی و غیره و تعمیرگاه های ایرانی رو سر زدم. به این نتیجه رسیدم که اگر مقدار رو بودجه کار بشه بهتر هست. چون مخصوصا تو هیوستون با این همه dealer و دلال سخت بشه یه ماشین تمیز و به قیمت مناسب از جایی مثل craigslist خرید.
با بودجه بالاتر مبشه یک ماشین used از dealer های بزرگتر خرید. ماشینی که هنوز گارانتی اش تموم نشده باشه و one owner باشه و همه سرویس های دوره ایش رو هم در نمایندگی انجام داده باشه.
برای چنین چیزی حدود 13000 تا برای ماشینی مثل کرولا و یا سیویک لازم هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747 ، lighter ، ho_tasha
به نظر شما ۱۲۶ هزارتا برای کمری زیاده ؟
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-23 ساعت 17:17)renausa نوشته:  یعنی وضعیت سند ماشین چگونه است.
SALVAGE ها معمولا تا 30 درصد ارزونتر هستند. چون تصادف شدید داشته اند ....

به نظر من یک Certified Pre-Owned برای بودجه حوالی ده تا بیست هزار دولار عالیه. ماشین افت قیمتش رو کرده و از لیز هم برگشته که معمولا لیز کننده از ترس جریمه کردن بخاطر مایل زیاد یا ایراد حسابی با احتیاط میرونند.
معمولا گارانتی خوبی هم روش میدن و خداییش اکثرا در حد نو هستن.
کیا ده سال یا صد هزار مایل براشون فکر کنم گارانتی پاورترین میده.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، ho_tasha
یه دونه کمری ۲۰۰۲ با قیمت ۵۲۰۰
گیر اوردم با ۱۳۰ تا مایلج موتور خیلی تمیز بود ولی موقع گاز دادن صدایی شنیدن احتمال میدم ترانسمیشن ماشین عوص کرده باشن از بچه های متخصص سوالم اینه که اگه ماشینی موتورش یا ترانسمیشنش رو عوص کرده باشن ایا از خرید اون ماشین باید صرفنطر کرد چرا؟

پاسخ
تشکر کنندگان: yami
براي ماشين هاي ژاپني مثل هوندا و تويوتا ١٣٠ هزار ok هست چون خيلي به قول معروف خر كارٓن !! ٢٠٠-٢٥٠ هزار يا بيشتر راحت ميرن لوازم شون هم ارزانتر از ديگران هستند
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-29 ساعت 06:16)amaka747 نوشته:  یه دونه کمری ۲۰۰۲ با قیمت ۵۲۰۰
گیر اوردم با ۱۳۰ تا مایلج موتور خیلی تمیز بود ولی موقع گاز دادن صدایی شنیدن احتمال میدم ترانسمیشن ماشین عوص کرده باشن از بچه های متخصص سوالم اینه که اگه ماشینی موتورش یا ترانسمیشنش رو عوص کرده باشن ایا از خرید اون ماشین باید صرفنطر کرد چرا؟

تعمیر ترانسمیشن خیلی هزینه بره. عملا در ماشینهای کهنه باید ماشین اوراق بشه چون ارزشش رو نداره یا باید بفروشی به یک مکانیکی که خودش تعمیر کنه براش مفت بیوفته بعد به سود بفروشه یا نگه داره.
به نظر من اصلا سراغ ماشینی که ترانسمیشنش احتمال ایراد داره رفتن معقول نیست به هیچ وجه من الوجوه.
الان که اینقدر کیا رو بورس رفته یک علتش همین گارانتی ده سال یا صد هزار مایل پاورترین ش هست که شامل ترانسمیشن هم میشه و طرف خیالش راحته که هر چی هم بشه هزینه تعمیر موتور و گیربکس و اکسل نخواهد داد.
مسئله اینه که اگه ترانسمیشن رو عوض کردن چرا صدا میده؟ درست نصب نکردن یا ترانسمیشن دست دوم انداختن که خودش باز ایراد داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ho_tasha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان