کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
با آرزوی پیشرفت هر چه سریعتر کارها برای سام عزیز، یه سوال داشتم:
اگه کواسپانسر من (یعنی کسی که قراره بعد از اپروو شدن درخواستم کواسپانسر من بشه) این وسط یه دعوتنامه برای ویزای توریستی به یکی دیگه بده، برای کیس من مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون میشم از بیان تجربه ها و دانش تون در این زمینه.
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11 ، alvan ، smpf ، alireza51
راستی سام عزیز، تاریخ PD شما 23 ژانویه 2013 است؟
ضمناً دوستان من امضام رو کامل نکردم ولی این توضیح رو بدم که از جاماندگان لاتاری 2014 هستم. همسر و فرزندم سفری به امریکا داشتند و برگشتند. گرین کارت رو 23 روزه، سوشال رو 33 روزه و پاس سفید رو 57 روزه گرفتند. تاریخ PD من هم هفته آخر اکتبر شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، پدی ، جواد حبيبي ، Farnood1234 ، reasonable ، sam11 ، smpf ، قصه گو ، alireza51
سلام دوستان
دوستان من از بازماندگان لاتاری 2012 هستم.آیا همسر من میتونه برود یک هفته بماند و برگردد تا کارمن و کوچولو درست بشود یا اینکه باید 6 ماه بماند؟تمام لحظاتزندگیمان با استرس و دلهره میگذرد که چه میشود و چه نمیشود؟ دوان با تجربه راهنمایی کنند
خانوادگيF2A,تاريخ ارسال مدارك: 23ژانويه 2013 ,دريافت كيس نامبر:28 آگوست 2013,تاريخ واريز88$:20Feb,2014 تاريخ واريز 230$:6Mar,2014 ارسال فرم اسپانسر و جوينت اسپانسر و فرم DS-261 . تاریخ مصاحبه 1 ماه آپریل نتیجه برگه آبی
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، alvan ، Farnood1234 ، پدی ، Shahabpk ، smpf ، alireza51
سلام دوستان
اگر اشتبه نکنم بعد از تاریخ pd کیس نامبر میدهند و خودشان ایمیل میدهند که 88 دلار را بریزید بحساب مراحلش را توضیح میدهند بعداز مدتی اجازه پرداخت 230 دلار میدهندو می خواهند که فرم تقاضای ویزا که همان DS-261 را آنلاین پر کنید و بفرستید اگر اشتباه نکنم قبل از پردخت 230 دلار باید پر کرد که ما ترتیب را رعایت نکردیم و دیر فرستادیم بعد از آن فرم اسپانسر و بعدش همان مدارک ترجمه شده عقدنامه و...... بقیه که قبلا فرستاده شده .کارهای ما کمی فرق میکرد چون کوچولو اضافه شد باید همه کارها را برای او هم انجام میدادیم. کمی ترتیب کارهایمان بهم خورد این شد که هنوز تاریخ مصاحبه ندادند.
خانوادگيF2A,تاريخ ارسال مدارك: 23ژانويه 2013 ,دريافت كيس نامبر:28 آگوست 2013,تاريخ واريز88$:20Feb,2014 تاريخ واريز 230$:6Mar,2014 ارسال فرم اسپانسر و جوينت اسپانسر و فرم DS-261 . تاریخ مصاحبه 1 ماه آپریل نتیجه برگه آبی
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، Farnood1234 ، پدی ، smpf ، alireza51
(2015-01-07 ساعت 12:14)sam11 نوشته:  سلام دوستان
اگر اشتبه نکنم بعد از تاریخ pd کیس نامبر میدهند و خودشان ایمیل میدهند که 88 دلار را بریزید بحساب مراحلش را توضیح میدهند بعداز مدتی اجازه پرداخت 230 دلار میدهندو می خواهند که فرم تقاضای ویزا که همان DS-261 را آنلاین پر کنید و بفرستید اگر اشتباه نکنم قبل از پردخت 230 دلار باید پر کرد که ما ترتیب را رعایت نکردیم و دیر فرستادیم بعد از آن فرم اسپانسر و بعدش همان مدارک ترجمه شده عقدنامه و...... بقیه که قبلا فرستاده شده .کارهای ما کمی فرق میکرد چون کوچولو اضافه شد باید همه کارها را برای او هم انجام میدادیم. کمی ترتیب کارهایمان بهم خورد این شد که هنوز تاریخ مصاحبه ندادند.
ممنون از توضيحاتتون. در مورد سوال قبلي تون تا اونجا كه ميدونم همسرتون ميتونند كارهاتون را انجام بدهند و برگردند. اما واقعيت اينه كه اگر قصد داريد در امريكا زندگي كنيد بايد اون كسي كه گرين كارت داره بره و زودتر بساط زندگي و كار را فراهم كنه. تا موقعي كه همسرش مياد حداقل ٤٩-٥٠ درصد كارها رديف شده باشه. البته شرايط افراد با هم فرق ميكنه و هر كسي با مقتضيات زندگيش اين تصميم را ميگيره. مسلماً همسر شما با بچه كوچك نميتونه تنها در امريكا بمونه مگر اينكه ساپورت قوي يا فاميلي نزديك داشته باشند. بچه را هم نميتونه پيش شما بذاره چون از دوريش دق ميكنه.
شرايط شما را كاملاًدرك ميكنم. فكر ميكنم گرفتن وكيل براي شرايط شما بتونه مفيد باشه. حدود ٢٠٠٠ تا ٣٠٠٠ دلار خرج برميداره. اما حداقل همسرتون حرص اين را نميخورند كه بچه دو ماهي در ايران تنهاست
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، sam11 ، alireza51
(2015-01-07 ساعت 20:02)Farnood1234 نوشته:  
ممنون از توضيحاتتون. در مورد سوال قبلي تون تا اونجا كه ميدونم همسرتون ميتونند كارهاتون را انجام بدهند و برگردند. اما واقعيت اينه كه اگر قصد داريد در امريكا زندگي كنيد بايد اون كسي كه گرين كارت داره بره و زودتر بساط زندگي و كار را فراهم كنه. تا موقعي كه همسرش مياد حداقل ٤٩-٥٠ درصد كارها رديف شده باشه. البته شرايط افراد با هم فرق ميكنه و هر كسي با مقتضيات زندگيش اين تصميم را ميگيره. مسلماً همسر شما با بچه كوچك نميتونه تنها در امريكا بمونه مگر اينكه ساپورت قوي يا فاميلي نزديك داشته باشند. بچه را هم نميتونه پيش شما بذاره چون از دوريش دق ميكنه.
شرايط شما را كاملاًدرك ميكنم. فكر ميكنم گرفتن وكيل براي شرايط شما بتونه مفيد باشه. حدود ٢٠٠٠ تا ٣٠٠٠ دلار خرج برميداره. اما حداقل همسرتون حرص اين را نميخورند كه بچه دو ماهي در ايران تنهاست
دوست عزیز ایشون می فرمایند که فرزند خردسالشون ویزا و گرین کارت نداره و نمیتونه به همراه مادر وارد امریکا بشه. مشکل دوری مادر و فرزند بخاطر همین قضیه است. سام عزیز من فکر میکنم همسرتون حتماً باید برگردند امریکا تا گرین کارتشون باطل نشه. و حتی میتونن یه بار دیگه درخواست پاس سفید بدن، که برای این منظور و ثبت بایومتری حداقل 14 روز باید اونجا باشند. و یا اینکه یه سفر یه هفته ای برند و دوباره شش ماه بعد باز هم به امریکا سفر کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، alvan ، Farnood1234 ، smpf ، sam11 ، alireza51
(2015-01-03 ساعت 01:30)amjad نوشته:  اقا عجیب هوس نون سنگک و چلوکباب کردم ، اینجا هست اما این کجا و آن کجا
سیگارای مفت بسته ای یه دلاری که از ایران اومده بود تموم شد حالا باید یازده دلاری بخرم !!
امجد عزیز دوست خوبم ، بعد از مدت طولانی که تونستم به اینجا سری بزنم خوندن پستت و اینکه فهمیدم بالاخره اونوری خیلی خوشحالم کرد.موفقیت روز افزونت رو از خداوند بزرگ خواهانم.شاد باشی و پیروز و بهروز.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، Shahabpk ، alvan ، smpf ، azem2014 ، amjad ، قصه گو ، sam11 ، alireza51
سلام خانم رومانس.جای شما برای مدت طولانی اینجا خالی بود.امیدوارم که امورات به خوبی انجام شده باشد
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، alvan ، smpf ، azem2014 ، pari pari ، amjad ، romance33 ، sam11 ، alireza51
آقا شهاب سلام.امیدوارم ایام به کام باشد.بی صبرانه منتظر بولتن هستیم.امیدوارم یک تکون درست وحسابی بخوره
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، alvan ، smpf ، azem2014 ، pari pari ، romance33 ، قصه گو ، sam11 ، alireza51
(2015-01-05 ساعت 03:14)sam11 نوشته:  سلام دوستان عزیز و منتظر
مثل اینکه اینها بکلی پرونده های مارو فراموش کردند و اینکه مارو در چه موقعیت سختی گذاشتند.ما پس از اینک فرم اسپانسر را فرستادیم پس از گذشت 2 ماه ایمیل زدند که کامل نیست و اسپانسر خونسردمان که فقط حرف خودش را میزد و به حرفهای همسرم گوش نکرد و فرم دیگر را پر کرد اینبار هم یک ماه کار ما را عقب انداخت تا فرمها را تکمیل کرد و فرستاد باز ایمیل زدند که 2 ماه برای بررسی طول میکشد هوز وقت مصاحبه مشخص نشده و خانمم باید اول اسفند برگردد چون تاریخ پاس سفیدش تمام میشود و مشکل بدتر اینجاست که ما یک کوچولوی شیرین زبان یک ساله داریم که کارهای او را با من انجام میدهند خیلی بلاتکلیف شدیم همش به این فکر میکنیم تا آن زمان چه میشود آیا خانمم برود یا نه او هم نمیتواند دوری از فسقلی را تحمل کند و هر شب تا صبح بیدار است و فکر میکند دل ودماغ زبان خواندن هم ندارد فسقلی هم خیلی وابسته است نمیدانیم چه میشود؟برایمان خیلی دعا کنید متشکرم

سلام سام جان
اولا که نگران نباشید ، اگه پرونده اسپانسر شما برای بار دوم تکمیل نشه ، خودشون میفرستنتون سفارت که البته اونجا دیگه باید تکمیل برید!
دوما خانمتون میتونن وقتی میرن فسقلی را با خودشون ببرن ، البته برای اینکه تو فرودگاه خیلی معطل نشن بهتره همین الان یک فرم ftj (فکر کنم فرم i824 باشه) پر کنید بفرستید سفارت ، تا بهش ویزای ftj بدن . بعدش خانمتون میتونه فسقلی را با خودش ببره! تکرار میکنم اون فسقلی میتونه حتی تو فرودگاه هم ویزا بگیره ولی بهتره فرم را اول پر کنید بفرستید!
خودشون هم میتونن برن پاس سفیدشون را تمدید کنن دوباره برگردن.
فراموش نکنید مدارک فرزندتون را کامل ترجمه کنید همراهشون ببرن! ترجمه ها حتما با تاییدیه باشه!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، Farnood1234 ، azem2014 ، pari pari ، amjad ، romance33 ، hamid_fs3 ، جواد حبيبي ، sam11 ، p.keyvan ، alireza51
(2015-01-08 ساعت 01:01)پدی نوشته:  آقا شهاب سلام.امیدوارم ایام به کام باشد.بی صبرانه منتظر بولتن هستیم.امیدوارم یک تکون درست وحسابی بخوره

سلام به روی ماهت دکتر جان!
ایشالا که حتما همینطور میشه! ببینیم دیگه کیا اینوری میان؟

یک سلام دیگه هم داریم برای شقایق عزیز که خیلی وقته اینورا پیداشون نشده بود! امیدوارم که به قول آمریکایی ها give up نکرده باشید! و کار ها خوب پیش بره!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، پدی ، azem2014 ، pari pari ، amjad ، قصه گو ، romance33 ، parsush ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
(2015-01-07 ساعت 20:46)samoelson نوشته:  
(2015-01-07 ساعت 20:02)Farnood1234 نوشته:  
دوست عزیز ایشون می فرمایند که فرزند خردسالشون ویزا و گرین کارت نداره و نمیتونه به همراه مادر وارد آمریکا بشه. مشکل دوری مادر و فرزند بخاطر همین قضیه است. سام عزیز من فکر میکنم همسرتون حتماً باید برگردند آمریکا تا گرین کارتشون باطل نشه. و حتی میتونن یه بار دیگه درخواست پاس سفید بدن، که برای این منظور و ثبت بایومتری حداقل 14 روز باید اونجا باشند. و یا اینکه یه سفر یه هفته ای برند و دوباره شش ماه بعد باز هم به آمریکا سفر کنند.

سامول جان. حرف شما كاملاً متين است. اما مشكل سر نداشتن ويزاي بچه نيست. مشكل سر اينه كه بچه را اگه مامانش ببره دست و پاش را ميبنده و نميتونه به كارهاش برسه ، اگر هم ايران بذاره يكي دو ماهي دوري بچه آزارش ميده و شايد هم سام عزيز نتونه به تنهايي از پس فسقلي ( شيرخوار ) بر بياد.
ويزاي بچه ها در امريكا مشكلي نداره.
الان مشكل ابطال ويزاي مامان بچه است و نداشتن ويزاي باباي بچه.
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، قصه گو ، alvan ، rezahoorjandi ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
(2015-01-07 ساعت 12:00)sam11 نوشته:  سلام دوستان
دوستان من از بازماندگان لاتاری 2012 هستم.آیا همسر من میتونه برود یک هفته بماند و برگردد تا کارمن و کوچولو درست بشود یا اینکه باید 6 ماه بماند؟تمام لحظاتزندگیمان با استرس و دلهره میگذرد که چه میشود و چه نمیشود؟ دوان با تجربه راهنمایی کنند

سلام سام عزیز
به نظر من (و تاکید میکنم نظر من که امیدوارم بدردخور و صحیح باشه )اینه که :
1- خانم میتونن اگه نخوان که بمونن ظرف یکی دو هفته برگردن و مشکل عمده ای هم در این مقطع نداره
2- با توجه به سن فرزند و توجیه درجه وابستگی به مادر و در نظر گرفتن اینکه به این دلایل سریع ویزای کوچولو حل میشه ، بهتره که فرزند همراه مادر بره -برداشت من اینه که خانواده سه نفری هستین که اینجوری دو نفر تکلیفشون روشن شده نه یک نفر- فکر میکنم همین موضوع هم برای تسریع دادن در تعیین تکلیف کار شما عامل پر رنگی باشه انشاله
3- کاش بفرمایید خانومتون کدوم شهر و دیار میرن تا دوستان مهاجرسرایی که اونجا هستن بتونن کمکی کنن برای ورودشون و بقیه مسائل
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pari ، قصه گو ، romance33 ، smpf ، alvan ، rezahoorjandi ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
دوستان مطلع خواهشاً راهنمایی کنید. ممنون میشم.
اگه کواسپانسر من (یعنی کسی که قراره بعد از اپروو شدن درخواستم، کواسپانسر من بشه) این وسط یه دعوتنامه برای ویزای توریستی به یکی دیگه بده، برای کیس من مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون میشم از بیان تجربه ها و دانش تون در این زمینه.
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، Shahabpk ، rezahoorjandi ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
(2015-01-07 ساعت 23:49)romance33 نوشته:  امجد عزیز دوست خوبم ، بعد از مدت طولانی که تونستم به اینجا سری بزنم خوندن پستت و اینکه فهمیدم بالاخره اونوری خیلی خوشحالم کرد.موفقیت روز افزونت رو از خداوند بزرگ خواهانم.شاد باشی و پیروز و بهروز.
سلام و عرض ادب شقایق جان
بعد از تحمل حدود چهار ماه آوارگی تو ترکیه و برزخ بلاتکلیفی 5 دسامبر فرودگاه JFK سک سک کردم
کجائی بزرگوار؟ سلام گرم منو از این فریزر به همسر محترمت برسون
اقا هیچ کدوم از لباسهای زمستونی که آورده بودیم بدردمون نخورد و گرممون نمیکرد ، حمالی الکی بود و همه چی رو دوباره برای چهار نفر اینجا خریدیم Sad و یه هزار دلار دیگه پیاده شدیم ! اااییی خخخخخ دااااااااااا
سرما میزنه تا مغز استخون و جاهای دیگه ! اسمشه همه جا با ماشین میری و سرما رو احساس نمیکنی ، الان سر ظهر منطقه ما منفی دو هست !!! خودشون میخندن و میزنن بیرون ولی ماها هنوز دولا دولا راه میریم ، خوش بحال جنوبیها ! Sad میامی ، فلوریدا .....
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان