کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2015-01-19 ساعت 08:43)ارشا نوشته:  سلام دوستان من الان حدود 2 ماه که مدارک همسرم رو پست کردم وحدود یک هفته بعد نامه ی 729 امد ولی از اون تاریخ هیچ خبر دیگری نشد . دوستنان لطفا بگید ایا من باید کاری کنم وچقدر باید منتظر مراحل بعد باشم اصلا مرحله بعد باید چه کار کنم .ممنوگ از شما دوستان خوب

سلام دوست عزیز اون نامه به این معنی هست که مدارک شما رو دریافت کردن وقتی زمان به پریوریتی دیت شما نزدیک بشه خود NVC با شما مکاتبه میکنه، نگران نباشین و کاری هم غیر از منتطر بودن نمیتونین انجام بدین. موفق باشین.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
(2015-01-19 ساعت 14:34)Farnood1234 نوشته:  سلام دوستان. امروز با يكي از آژانس هاي مسافرتي براي گرفتن ويزاي توريستي تماس گرفتم. ايشان گفتند با وجود داشتن پرونده مهاجرتي باز هم ٥٠ درصد احتمال گرفتن ويزاي توريستي هست ( تمامي آژانس هاي قبلي به من گفته بودند كه هاي ريسك است و ٩٩ درصد ويزاي توريستي با شرايط من نخواهند داد )
اما اين آژانس ميگه با گرفتن مبلغ ٢٢٠ دلار فرمهايم را طوري پر ميكند كه ويزاي توريستي من را بگيرد.
به نظر شما اين ريسك را بكنم ؟ در ضمن گفت با ١٠٠ هزارتومان اضافه ميتراند وقت سفارت ارجنت برام بگيره ( چون تركيه و دوبي تا مارچ و مي وقت مصاحبه اش پر است ) البته ايشان ٣٥ هزارتومان هم براي مشاوره در پر كردن فرم طلب ميكنند. يعني حدود ٨٠٠ هزارتومان بايد بدهم تا فقط وقت سفارت و فرم را بگيرم. حالا هزينه سفر هم هست.
اگر اميدي به گرفتن ويزا و ديدن بچه هام باشه مشكلي نيست.
لطفاً راهنماييم كنيد. ممنونم

فرنود عزیز من توصیه میکنم که به هیچ عنوان این کار رو انجام ندین ، غیر از اینکه پولتون هدر میره وقتتون هم تلف میشه و دوباره یه استرس دیگه بهتون وارد میشه. آژانسها برای گرفتن اون پول و پر کردن جیب خودشون این حرفها رو میزنن ولی شما باور نکنین.طبق قانون ایمیگریشن هر کسی که در پروسه مهاجرت و گرین کارت باشه هیچ نوع ویزای بهش نمیدن این رو میتونین از توی خود سایت هم مطالعه کنین. نمونه بارز این هم آقای دکتر پدی عزیز دوست خوبم هستن ، ایشون هم واسه توریستی اقدام کردن ولی بهشون ویزایی ندادن. شما به اون آژانس بگین اگه ویزا رو 100% تضمینی واستون میگیره به اون 2 میلیون تومان بدین ولی بعد از گرفتن ویزا. موفق باشی دوست عزیز.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
(2015-01-19 ساعت 15:07)romance33 نوشته:  
(2015-01-19 ساعت 14:34)Farnood1234 نوشته:  سلام دوستان. امروز با يكي از آژانس هاي مسافرتي براي گرفتن ويزاي توريستي تماس گرفتم. ايشان گفتند با وجود داشتن پرونده مهاجرتي باز هم ٥٠ درصد احتمال گرفتن ويزاي توريستي هست ( تمامي آژانس هاي قبلي به من گفته بودند كه هاي ريسك است و ٩٩ درصد ويزاي توريستي با شرايط من نخواهند داد )
اما اين آژانس ميگه با گرفتن مبلغ ٢٢٠ دلار فرمهايم را طوري پر ميكند كه ويزاي توريستي من را بگيرد.
به نظر شما اين ريسك را بكنم ؟ در ضمن گفت با ١٠٠ هزارتومان اضافه ميتراند وقت سفارت ارجنت برام بگيره ( چون تركيه و دوبي تا مارچ و مي وقت مصاحبه اش پر است ) البته ايشان ٣٥ هزارتومان هم براي مشاوره در پر كردن فرم طلب ميكنند. يعني حدود ٨٠٠ هزارتومان بايد بدهم تا فقط وقت سفارت و فرم را بگيرم. حالا هزينه سفر هم هست.
اگر اميدي به گرفتن ويزا و ديدن بچه هام باشه مشكلي نيست.
لطفاً راهنماييم كنيد. ممنونم

فرنود عزیز من توصیه میکنم که به هیچ عنوان این کار رو انجام ندین ، غیر از اینکه پولتون هدر میره وقتتون هم تلف میشه و دوباره یه استرس دیگه بهتون وارد میشه. آژانسها برای گرفتن اون پول و پر کردن جیب خودشون این حرفها رو میزنن ولی شما باور نکنین.طبق قانون ایمیگریشن هر کسی که در پروسه مهاجرت و گرین کارت باشه هیچ نوع ویزای بهش نمیدن این رو میتونین از توی خود سایت هم مطالعه کنین. نمونه بارز این هم آقای دکتر پدی عزیز دوست خوبم هستن ، ایشون هم واسه توریستی اقدام کردن ولی بهشون ویزایی ندادن. شما به اون آژانس بگین اگه ویزا رو 100% تضمینی واستون میگیره به اون 2 میلیون تومان بدین ولی بعد از گرفتن ویزا. موفق باشی دوست عزیز.
ممنونم دوست من. خودمم وقتي فكر كردم به همين نتيجه رسيدم كه بي فايده است و اگر ممكن بود حتماً ساير دوستان هم اين كار را ميكردند.
مثل كسي شدم كه دنبال يك روزنه اميد ميگرده براي ديدن بچه هاش. Sad
اما جز صبر كاري نميشه كرد. اميدوارم حداقل در روند بولتين يك پيشرفت معجزه آسا رخ بده و دل همگيمون شاد بشه.
باز هم از پاسختون ممنونم. شكي كه آژانس مسافرتي توي دلم انداخته بود را از بين برديد دوست مهربونم.
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، USA2014 ، alvan ، smpf ، manamilad ، Shahabpk ، parsush ، romance33 ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، alireza51
سلام به همه دوستان منتظرم. من حدود یک ماهه که به امریکا اومدم و میخوام مدارک همسرمو برای uscis پست کنم اما نقص مدرک دارم و منتظرم یکی از مدارکم ترحمه بشه و از ایران برام بفرستنش ، که حدود ده روز طول میکشه، میخواستم بدونم بهتر اینه که منتظر بمونم تا همه مدارک رو با هم پست کنم یا اینکه الان مدارکی رو که اماده کردم پست کنم و بعد جداگانه اون یکی رو بفرستم؟
و اگه بخوام جداگانه مدرکمو بفرستم باید خودشو تنها بفرستم یا باید همراهش نامه یا هر چیز دیگه ای باشه؟؟؟
you never khnow how strong you are
until being strong
is the only choice you have
CN:2014as76xx - تعداد اعضای کیس 2 نفر- کنسولگری: آنکارا - خودم ویزای یه ضرب - همسرم: بازمانده از لاتاری2014 Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، Farnood1234 ، smpf ، romance33 ، USA2014 ، جواد حبيبي ، پدی ، alireza51
Sad 
سلام دوستان من زیاد نمی تونستم بیام مهاجرسرا سر بزنم الان ایران هستم سوال خیلی دارم لطف کنین راهنماییم کنین اول یه خلاصه واستون می گم بعد سوالامو می پرسم
من و دختر یکساله ام بدون همسر 8نوامبر وارد لس انجلس شدیم منزل یکی از اقوام .سوشال و گرین کارت به موقع اومد. امتحان رانندگی هم دادم قبول شدم ولی یک ماه بعد گواهینامه اومد و حساب باز کردم.درخواست پاس سفید برای خودم دادم و واسه انگشت نگاری هم رفتم ولی برای دخترم نه چون یادم رفتSadSadبعد از یه هفته یادم اوفتاد که باید واسه دخترم هم اقدام کنم. اینکارو انجام دادم . برای دخترم هزینه واسه انگشت نگاری نگرفتن چون زیر 14سال بود و من فکر می کردم کارای پاس سفید دیگه تموم شده و می تونم برگردم و پاس رو فامیل برام بفرسته . حالا که بر گشتم یه نامه اومده که می خوان دخترمو ببینن و من شوک شدم و تا مرز مرگ رفتم. اقدامات لازم برای همسرم هم انجام دادم نامه 797 رو هم دریافت کردم . حالا اصلا نمی دونم بعد از دریافت این نامه 797برای همسرم چه مراحلی هست و اطلاع رسانی از سفارت با ایمیل هست یا نامه و کی اپرو می شم و چی کار باید بکنم ؟؟؟؟
و دومین سوالم دخترم هست که اگه پاس سفیدش درست نشد و من پاس سفید گرفتم بعد از 2 سال برگردم امریکا به مشکل می خورم یا نه؟
case number:2014AS5XXX-سفارت:ابوظبی-مصاحبه:اول اپریل-وضعیت: کلیرنس دریافت ویزا خودم و دخترم بعد از زدن ایمیل - 18Aug-اولین ورود 8Nov -اقدام ویزای فامیلی برای همسر 26Nov -اپرو مارچ24-PD26Nov
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، romance33 ، rezahoorjandi ، پدی ، alireza51
(2015-01-20 ساعت 13:58)manamilad نوشته:  سلام به همه دوستان منتظرم. من حدود یک ماهه که به آمریکا اومدم و میخوام مدارک همسرمو برای uscis پست کنم اما نقص مدرک دارم و منتظرم یکی از مدارکم ترحمه بشه و از ایران برام بفرستنش ، که حدود ده روز طول میکشه، میخواستم بدونم بهتر اینه که منتظر بمونم تا همه مدارک رو با هم پست کنم یا اینکه الان مدارکی رو که اماده کردم پست کنم و بعد جداگانه اون یکی رو بفرستم؟
و اگه بخوام جداگانه مدرکمو بفرستم باید خودشو تنها بفرستم یا باید همراهش نامه یا هر چیز دیگه ای باشه؟؟؟

دوست عزيز همسر من تمام مدارك ( حتي اصل گرين كارت ) را تكميل كه كرد براي من اقدام كرد. اما من در مهاجر سرا خواندم كه ظاهراً بهتر اين است كه شما زودتر مدارك را بفرستيد تا pD شما تاريخ نزديكتر بخورد بعد كه uscis از شما كسر مدارك خواست بقيه مدارك را ارسال كنيد
چون همانطور كه ميدانيد بولتين بر اساس تاريخ pd شما براي مصاحبه دعوت ميكند. مثلاً همسر من مدارك را جمعه ارسال كرد اما به دليل تعطيلي شنبه يكشنبه تاريخ pd من٣ نوامبر شد كه چنانچه مثلاً بولتين را تا آخر ماه قبل اعلام كنند من به خاطر سه روز يكماه عقب ميفتم.
البته بايد بگم آب كه از سر گذشت چه يك وجب ..... كلاً با احتساب دو سال انتظار اين يكماه هم روي همه.
حالا تصميم با خود شماست دوست خوبم.
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: manamilad ، smpf ، alvan ، romance33 ، پدی ، rezahoorjandi ، alireza51
عزيزان من يك سوال ذهنم را مدتهاست كه مشغول كرده. اميدوارم اگر كسي ميدونه پاسخ بده.
اين دوستاني كه ميرن امريكا و براي همسرانشون اقدام ميكنند و با پاس سفيد برميگردند براي روز مصاحبه همسرانشون چطور ثابت ميكنند كه در امريكا هستند و متقاضي ملحق شدن همسرشان به آنها هستند ؟
من بارها از دكتر كاملي در برنامه تلويزيونيش شنيدم كه براي گرفتن گرين كارت خانوادگي f2a بايد حتماً همسر مداركي براي حضور در امريكا ارائه بدهد كه وقت مصاحبه سفارت قبول كند كه همسر ش به او ملحق شود.
مداركي مانند اجاره خانه بيمه و قبض آب و برق و ماليات و ثبت نام فرزند و ....
دوستان لطفاً به اين نكته توجه كنيد كه بعد از دو سال كه مهلت پاس سفيد تمام ميشه و ( انشالله كه كار هميرتون تا اون موقع درست شده ) به مشكل عدم اثبات حضور در امريكا نخوريد.
چون ما اين مطلب را از وكيل هم پرسيديم و صحت گفته دكتر كاملي را تاييد كرد.

من درك ميكنم كه خانم ها مجبور بشن تنهايي در امريكا بمونند واقعاً سخته اما اينكه بيايند و مدارك را رد كنند و همه چي رديف بشه و برگردند ايران و موقع مصاحبه نتوانند مدارك لازم را ارائه بدهند مشكل تره.
خواستم اين مطلب را از دوستان پيشكسوت بپرسم كه آيا راهي براي فرار از اين مشكل وجود داره ؟
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، amjad ، alvan ، romance33 ، pari pari ، جواد حبيبي ، پدی ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-01-21 ساعت 01:10)Farnood1234 نوشته:  
(2015-01-20 ساعت 13:58)manamilad نوشته:  سلام به همه دوستان منتظرم. من حدود یک ماهه که به آمریکا اومدم و میخوام مدارک همسرمو برای uscis پست کنم اما نقص مدرک دارم و منتظرم یکی از مدارکم ترحمه بشه و از ایران برام بفرستنش ، که حدود ده روز طول میکشه، میخواستم بدونم بهتر اینه که منتظر بمونم تا همه مدارک رو با هم پست کنم یا اینکه الان مدارکی رو که اماده کردم پست کنم و بعد جداگانه اون یکی رو بفرستم؟

دوست عزيز همسر من تمام مدارك ( حتي اصل گرين كارت ) را تكميل كه كرد براي من اقدام كرد. اما من در مهاجر سرا خواندم كه ظاهراً بهتر اين است كه شما زودتر مدارك را بفرستيد تا pD شما تاريخ نزديكتر بخورد بعد كه uscis از شما كسر مدارك خواست بقيه مدارك را ارسال كنيد
چون همانطور كه ميدانيد بولتين بر اساس تاريخ pd شما براي مصاحبه دعوت ميكند. مثلاً همسر من مدارك را جمعه ارسال كرد اما به دليل تعطيلي شنبه يكشنبه تاريخ pd من٣ نوامبر شد كه چنانچه مثلاً بولتين را تا آخر ماه قبل اعلام كنند من به خاطر سه روز يكماه عقب ميفتم.
البته بايد بگم آب كه از سر گذشت چه يك وجب ..... كلاً با احتساب دو سال انتظار اين يكماه هم روي همه.

فرنود عزیز واقعا ممنون از جوابت، حتما همین کار رو خواهم کرد. فقط میخواستم بدونم بعدا که به من اعلام کردن نقص مدرک دارم اون مدرکو باید تنها بفرستم یا همراهش نامه یا فرم مشخصی هست که باید پست کنم؟
you never khnow how strong you are
until being strong
is the only choice you have
CN:2014as76xx - تعداد اعضای کیس 2 نفر- کنسولگری: آنکارا - خودم ویزای یه ضرب - همسرم: بازمانده از لاتاری2014 Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Farnood1234 ، alvan ، romance33 ، جواد حبيبي ، پدی ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-01-21 ساعت 01:38)manamilad نوشته:  
(2015-01-21 ساعت 01:10)Farnood1234 نوشته:  

فرنود عزیز واقعا ممنون از جوابت، حتما همین کار رو خواهم کرد. فقط میخواستم بدونم بعدا که به من اعلام کردن نقص مدرک دارم اون مدرکو باید تنها بفرستم یا همراهش نامه یا فرم مشخصی هست که باید پست کنم؟
تاهمانطور كه گفتم همسر من صبر كرد تا تمام مدارك كامل شد و ارسال كرد و نظرش اين بود كه نميخواد پرونده من از اول با نواقص پيش بره ، به همين خاطر دقيقاً نميدونم در حالت نقص پرونده چه بايد كرد. اما احتمالاً فرم خاصي نميخواد و فقط يك هزينه پست اضافي بايد بدهيد.
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: manamilad ، alvan ، smpf ، romance33 ، پدی ، rezahoorjandi ، alireza51

دوست عزیز هر چیزی که از ایران با پست هایی مثل DHL و بقیه پستها فرستاده بشه کلا بین 3 تا 5 روز بدستتون میرسه.بهترین کار اینه که شما صبر کنین و مدارکتون رو تکمیل کنین و بعد اپلای کنین این بهترین و عاقلانه ترین راهه.10 روز کم و زیاد هیچ اتفاقی نمیفته. موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، alvan ، Shahabpk ، amjad ، USA2014 ، جواد حبيبي ، sam11 ، پدی ، smpf ، alireza51
(2015-01-21 ساعت 01:22)Farnood1234 نوشته:  عزيزان من يك سوال ذهنم را مدتهاست كه مشغول كرده. اميدوارم اگر كسي ميدونه پاسخ بده.
اين دوستاني كه ميرن امريكا و براي همسرانشون اقدام ميكنند و با پاس سفيد برميگردند براي روز مصاحبه همسرانشون چطور ثابت ميكنند كه در امريكا هستند

دوست عزیز این حقیقت وجود داره که شما باید ثابت کنید که همسرتون در آمریکا حضور داره ولی همه چیز به نظر آفیسر بستگی داره.ممکنه به این مساله گیر بده و یا اینکه نه. یکی از دوستان مهاجر سراییمون که الان هم در آمریکا هستند ، همسرشون سیتیزن بودن و چند سالی بود که ایران بودن و با ایشون به سفارت رفته بودن وبیرون سفارت منتظر بودن وقتی هم ازشون پرسیدن که همسرتون کجاست حقیقت رو گفت و گفت که اومده ایران تا کار ویزای من درست بشه و با هم برگردیم و یک ضرب هم ویزا رو گرفت.بازم به نظر آفیسر بستگی داره.
پاسخ
سلام
بعد از چندماه من اینجا سر میزنم
خیلی متاسفم که تعداد بازمانده ها زیاد شده
2013AS77## YERAVAN
F2A : تاییدیه  دریافت فرم  I-130 درDEC 2013 , تاریخ اپروو FEB 2014, دریافت کیس نامبر may2014 , پرداخت 120$ در march2015پرداخت 325$ در Apr , ارسال فرم I-864 در 2015 July, ایمیل نقص در 9sep , ایمیل کامپلت 22 oct, ایمیل وقت مصاحبه درNov 13, مصاحبه هفته دوم dec , برگه آبی ،
کلییر july2016 ,
پاسخ
(2015-01-23 ساعت 15:19)abtin2015 نوشته:  سلام
بعد از چندماه من اینجا سر میزنم
خیلی متاسفم که تعداد بازمانده ها زیاد شده
سلام دوست عزيز. چقدر خوشحالم كه اينقدر سريع اپروو شديد و كيس نامبرتون هم صادر شده. . اميدوارم دوران انتظار ما هم مثل شما كوتاه باشه
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11 ، romance33 ، pari pari ، پدی ، smpf ، شهلا 1346 ، rezahoorjandi ، alireza51
پس ما كى اپروو ميشيم؟؟؟ سه ماه ونيم گذشته ولى هنوز خبرى نيستSad[/php]
جا مانده از لاتارى 2014

Pd:15 oct 2014....approve:2 march2015....case number&invoice number:28 may
2015....تكميل فرمDS261 :10 july ....دريافت cover sheet:15 julyپرداخت 120$ :21july پرداخت 325$:28july...تكميل فرم DS260:25 august....دريافت civil document & Affidavit of supportتوسط nvc:٣ سپتامبر
پاسخ
(2015-01-25 ساعت 00:12)pari pari نوشته:  پس ما كى اپروو ميشيم؟؟؟ سه ماه ونيم گذشته ولى هنوز خبرى نيستSad[/php]

سلام
کمی بیشتر صبر داشته باشید دوستان!
کلا اپروو شدن پرونده بطور عادی 5 تا 6 ماه طول میکشه. اونهایی که مثل دکتر پدی عزیز زود اپروو شدن استثناء بودن. خود من یکسال طول کشید تا اپروو شدم!
ولی اگه میخواهید خیالتون راحت باشه یکبار دیگه مدارکی را که فرستادید چک کنید که ناقص نباشه!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان