کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2015-01-27 ساعت 16:36)Farnood1234 نوشته:  
(2015-01-27 ساعت 15:10)babak.n نوشته:  این تاپیک برای بازماندگان از لاتاریست.
یعنی مشکلاتی هم که اینجا من میخونم باید برای مهاجرانی باشه که از همین طریق اقدام کردند.
اول این رو عرض میکنم که درک میکنم سختی ها و مشکلات رو . " مهاجرت جزو کارهای بسیـــــــــــار بسیار سخت در دنیاست که دل و جرات خواصی میخواد "
از اینکه مشکلات عزیزانی مثل abtin -farnood و .... ( همه ی کسانی که از طریق لاتاری رفتن ) رو خوندم و دلم به درد اومد دارم این متن رو مینویسم

سوالم از این دوستان اینه ، مگه کسی شما رو وادار به ثبت نام در لاتاری کرده بود؟
اگر ندانسته و فقط روی این حساب که حالا ببینیم چی میشه این کارو کردید که خب اوضاع مشخصه ولی بازهم تا اینجا ایرادی وارد نیست ( البته تا همینجا هم شانس رو برای کسانی که واقعا میخوان مهاجرت کردن کم کردید اما فدای سرتون)
اما آیا بعد از قبولی در لاتاری ، کسی مجبورتون کرد که مهاجرت کنید ؟ اگر خودتون دانسته انتخاب کردید که ... هیچی . پس سختی ها و مشکلاتش رو میدونستید . اگر هم که ندانسته بوده ...!! که خب ! تکلیف مشخصه .

دوستان عزیم. لطفا ، لطفا و بازهم لطفا - خواهش میکنم - تحقیق کنید راجع به تصمیمی که میخواهید بگیرید . خودتون و خانوادتون رو توی دردسر نندازید.
اگر هم عاقلانه تصمیم به مهاجرت گرفتید ، غر زدن نداره دیگه Wink .
تحمل کنیم که روزهای روشن در راهه . بعداز هر طوفانی آرامشی هست
گفتم كه يك درد دل بود و نياز به نمك پاشيدن به زخم و نصيحت نيست.
كاش فقط گاهي ياد بگيريم وقتي نميتونيم دردي از كسي دوا كنيم به جاي نصيحت كردن اگر همدردي نميكنيم فقط سكوت كنيم.
همه كسايي كه لاتاري شركت كردند به اميد زندگي در امريكا بوده. نه با نيت فروپاشي كانون خانواده اش.
حق با شماست اين تقصير شما نيست كه همسر من زندگي و ويزاي امريكا را به بودن در كنار همسرش ترجيح داده.
اما نوشتن اين مطالب ميتونه درس عبرتي باشه براي دوستان ٢٠١٥ كه سوال كردند و ٥ سال از زندگيشون گذشته.
حداقل اونها ميتونند درست تصميم ميگيرند كه زندگي زناشوييشون را در اولويت بگذارند يا هدف اصليشون رفتن به امريكا باشه.

بنده نه نصیحت کردم نه قصد نمک پاشیدن داشتم.
اگر پست های فبلیه من رو مطالعه میکردید و سرگذشت من رو میدونستید ، یک طرفه قضاوت نمیکردید.
من سوالم کلی بود و شما و abtin رو مثال زدم . و اگر بازهم همین متن من رو با دقت مطالغه میکردید ، گفته بودم که از روی دردی که حس کردم دارم این رو مطرح میکنم.
باز هم امیدوارم که هرچه سریعتر کارتون درست بشه و به خانوادتون بپیوندید .
موفق باشید
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
(2015-01-27 ساعت 16:40)babak.n نوشته:  
(2015-01-27 ساعت 16:36)Farnood1234 نوشته:  
(2015-01-27 ساعت 15:10)babak.n نوشته:  این تاپیک برای بازماندگان از لاتاریست.
یعنی مشکلاتی هم که اینجا من میخونم باید برای مهاجرانی باشه که از همین طریق اقدام کردند.
اول این رو عرض میکنم که درک میکنم سختی ها و مشکلات رو . " مهاجرت جزو کارهای بسیـــــــــــار بسیار سخت در دنیاست که دل و جرات خواصی میخواد "
از اینکه مشکلات عزیزانی مثل abtin -farnood و .... ( همه ی کسانی که از طریق لاتاری رفتن ) رو خوندم و دلم به درد اومد دارم این متن رو مینویسم

سوالم از این دوستان اینه ، مگه کسی شما رو وادار به ثبت نام در لاتاری کرده بود؟
اگر ندانسته و فقط روی این حساب که حالا ببینیم چی میشه این کارو کردید که خب اوضاع مشخصه ولی بازهم تا اینجا ایرادی وارد نیست ( البته تا همینجا هم شانس رو برای کسانی که واقعا میخوان مهاجرت کردن کم کردید اما فدای سرتون)
اما آیا بعد از قبولی در لاتاری ، کسی مجبورتون کرد که مهاجرت کنید ؟ اگر خودتون دانسته انتخاب کردید که ... هیچی . پس سختی ها و مشکلاتش رو میدونستید . اگر هم که ندانسته بوده ...!! که خب ! تکلیف مشخصه .

دوستان عزیم. لطفا ، لطفا و بازهم لطفا - خواهش میکنم - تحقیق کنید راجع به تصمیمی که میخواهید بگیرید . خودتون و خانوادتون رو توی دردسر نندازید.
اگر هم عاقلانه تصمیم به مهاجرت گرفتید ، غر زدن نداره دیگه Wink .
تحمل کنیم که روزهای روشن در راهه . بعداز هر طوفانی آرامشی هست
گفتم كه يك درد دل بود و نياز به نمك پاشيدن به زخم و نصيحت نيست.
كاش فقط گاهي ياد بگيريم وقتي نميتونيم دردي از كسي دوا كنيم به جاي نصيحت كردن اگر همدردي نميكنيم فقط سكوت كنيم.
همه كسايي كه لاتاري شركت كردند به اميد زندگي در امريكا بوده. نه با نيت فروپاشي كانون خانواده اش.
حق با شماست اين تقصير شما نيست كه همسر من زندگي و ويزاي امريكا را به بودن در كنار همسرش ترجيح داده.
اما نوشتن اين مطالب ميتونه درس عبرتي باشه براي دوستان ٢٠١٥ كه سوال كردند و ٥ سال از زندگيشون گذشته.
حداقل اونها ميتونند درست تصميم ميگيرند كه زندگي زناشوييشون را در اولويت بگذارند يا هدف اصليشون رفتن به امريكا باشه.

بنده نه نصیحت کردم نه قصد نمک پاشیدن داشتم.
اگر پست های فبلیه من رو مطالعه میکردید و سرگذشت من رو میدونستید ، یک طرفه قضاوت نمیکردید.
من سوالم کلی بود و شما و abtin رو مثال زدم . و اگر بازهم همین متن من رو با دقت مطالغه میکردید ، گفته بودم که از روی دردی که حس کردم دارم این رو مطرح میکنم.
باز هم امیدوارم که هرچه سریعتر کارتون درست بشه و به خانوادتون بپیوندید .
موفق باشید
اگر ناخواسته ناراحتتون كردم ببخشيد. بگذاريد به حساب دلتنگي. اميدوارم همه مون هر چه زودتر از اين كابوس نجات پيدا كنيم
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: babak.n ، alvan ، پدی ، hamid_fs3 ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، smpf ، sam11 ، romance33 ، شهلا 1346 ، reza16 ، alireza51
(2015-01-27 ساعت 18:22)Farnood1234 نوشته:  
(2015-01-27 ساعت 16:40)babak.n نوشته:  [quote='Farnood1234' pid='575888' dateline='1422360396']
[quote='babak.n' pid='575855' dateline='1422355238']
اگر ناخواسته ناراحتتون كردم ببخشيد. بگذاريد به حساب دلتنگي. اميدوارم همه مون هر چه زودتر از اين كابوس نجات پيدا كنيم
من هم عذر خواهی میکنم
من هم همینطور .
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

پاسخ
تشکر کنندگان: Farnood1234 ، alvan ، پدی ، hamid_fs3 ، rezahoorjandi ، smpf ، sam11 ، romance33 ، شهلا 1346 ، reza16 ، alireza51
(2015-01-27 ساعت 01:48)Shahabpk نوشته:  چرا واقعا کمی به خودتون زحمت نمیدید کلمه visa bulletin را تو گوگل سرچ کنید ببینید چی میشه؟

من عذر ميخوام ازتون
جا مانده از لاتارى 2014

Pd:15 oct 2014....approve:2 march2015....case number&invoice number:28 may
2015....تكميل فرمDS261 :10 july ....دريافت cover sheet:15 julyپرداخت 120$ :21july پرداخت 325$:28july...تكميل فرم DS260:25 august....دريافت civil document & Affidavit of supportتوسط nvc:٣ سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، hamid_fs3 ، alvan ، smpf ، sam11 ، romance33 ، alireza51
سلام دوستان، مرسی از همگی که دوستی و صمیمیت این تاپیک رو حفظ می کنید، دوستان پیشکسوت هم که دستشون درد نکنه که با تمام گرفتاریهای شروع زندگی در امریکا باز هم به این تاپیک سر می زنند... ممنون از همگی

پاسخ
دوستان سلام.
من تصميم دارم چنانچه بشه توسط يك تور به مكزيك برم تا خانواده ام هم كه در جنوب امريكا هستند براي تعطيلات spring به مكزيك بيايند تا بتونم بچه هام را ببينم. ( البته آژانس مسافرتي در حال راي زني با كارگزار سفارت براي گرفتن ويزا جهت تعطيلات نوروزي است تا خانواده هايي كه مشكل سياسي و ... دارند و نميتونند به ايران بياييند بتوانند ملاقاتي در مكزيك داشته باشند )
حالا سوال اين است كه چنانچه مكزيك به من ويزا توريستي بده ، زمان مصاحبه جهت ويزاي امريكا مشكل پيش نمياد ؟
چون شنيدم كه امريكايي ها به مكزيكي ها اجازه ورود به راحتي نميدهند و به خاطر قاچاق مواد مخدر با اين كشور كمي مشكل دارند.
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، Shahabpk ، rezahoorjandi ، smpf ، sam11 ، romance33 ، alireza51
(2015-01-28 ساعت 16:23)Farnood1234 نوشته:  دوستان سلام.
من تصميم دارم چنانچه بشه توسط يك تور به مكزيك برم تا خانواده ام هم كه در جنوب امريكا هستند براي تعطيلات spring به مكزيك بيايند تا بتونم بچه هام را ببينم. ( البته آژانس مسافرتي در حال راي زني با كارگزار سفارت براي گرفتن ويزا جهت تعطيلات نوروزي است تا خانواده هايي كه مشكل سياسي و ... دارند و نميتونند به ايران بياييند بتوانند ملاقاتي در مكزيك داشته باشند )
حالا سوال اين است كه چنانچه مكزيك به من ويزا توريستي بده ، زمان مصاحبه جهت ويزاي امريكا مشكل پيش نمياد ؟
چون شنيدم كه امريكايي ها به مكزيكي ها اجازه ورود به راحتي نميدهند و به خاطر قاچاق مواد مخدر با اين كشور كمي مشكل دارند.

من فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد - چون شما دارید بصورت توریست به اونجا میرید و برمیگردید.
احتمال این اتفاق کمه :
اما شما برای ویزای توریستی خود امریکا اقدام کردید؟ احتمالش کمه اما نشدنی نیست. دلایل بسیـــااار محکمی میخواد . من موفق به گرفتنش شدم

پاسخ
تشکر کنندگان: Farnood1234 ، alvan ، Shahabpk ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، smpf ، sam11 ، romance33 ، reza16 ، alireza51
(2015-01-28 ساعت 16:53)babak.n نوشته:  
(2015-01-28 ساعت 16:23)Farnood1234 نوشته:  دوستان سلام.

من فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد - چون شما دارید بصورت توریست به اونجا میرید و برمیگردید.
احتمال این اتفاق کمه :
اما شما برای ویزای توریستی خود آمریکا اقدام کردید؟ احتمالش کمه اما نشدنی نیست. دلایل بسیـــااار محکمی میخواد . من موفق به گرفتنش شدم

براي ويزاي امريكا اقدام نكردم چون با هر آژانسي كه صحبت كردم گفتند احتمالش كمه و هاي ريسك است. چون ما پرونده باز مهاجرتي داريم و تمام خانواده من اونور هستند و احتمال اين هست كه من برنگردم.
آخرين كسي كه در ازاي مبلغ ٢٠٠ دلار وقت سفارت ميگرفت و ١٠٠ هزارتومان پر كردن فرم ها به نحوي كه احتمال ويزا را بالا ببرد به من گفت كه احتمالش ٣٠ درصده. ( بدون هزينه سفر به سفارت )
چه دليلي بالاتر از ديدن فرزندانم ميتونه قابل قبول سفارت براي ويزا دادن باشد ؟؟؟
اگه اين دليل براشون مهم بود همون موقع مصاحبه ويزاي منم ميدادند. و به خاطر بازنشستگي از يك اداره دولتي من را محكوم به اين تنهايي نميكردند.
حتي من ترجمه حكم بازنشستگيمم ازائه دادم.
اصلاً با ٢٠ سال بازنشست شدم كه با خانواده ام باشم.
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، پدی ، Shahabpk ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، smpf ، sam11 ، romance33 ، شهلا 1346 ، alireza51
دوستان عزیز سلام وخیلی ممنون از راهنمایی هاتون.من حدود 4هفته قبل ایمیلی برام از uscis اومد که توش نوشته بود که ظرف 7 تا 10 روز اینده نامه 797به دست شما میرسه.اما الان متاسفانه بعد4هفته هنوز این نامه نیومده.به نظرتون مشکل کجاست؟خیلی ممنون از کمکتون
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Farnood1234 ، alvan ، پدی ، sam11 ، romance33 ، alireza51
(2015-01-29 ساعت 13:58)morteza shiari نوشته:  دوستان عزیز سلام وخیلی ممنون از راهنمایی هاتون.من حدود 4هفته قبل ایمیلی برام از uscis اومد که توش نوشته بود که ظرف 7 تا 10 روز اینده نامه 797به دست شما میرسه.اما الان متاسفانه بعد4هفته هنوز این نامه نیومده.به نظرتون مشکل کجاست؟خیلی ممنون از کمکتون

نگران نباشيد مياد. مال منم دير لومد. همسرم چند بار به اداره پست سر زد و به uscis ايميل زد و زنگ زد. كه البته نيازي هم نبود.
شماره كيس من با EAC شروع شده كه ظاهراً در ايالتي كه همسر من هست مركز مهاجرني موجود نبوده و اين تاخير مربوط به اون بوده.
دوستاني كه در لوس انجلس هستند سريعتر جواب ميگيرند.
به هر حال تا يكماه طبيعيه
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، پدی ، hamid_fs3 ، Shahabpk ، sam11 ، smpf ، romance33 ، شهلا 1346 ، rezahoorjandi ، alireza51
یک جا تو مهاجرسرا خونده بودم وکلای هستند که رایگان جواب ایمل را میدن ولی الان نمیتونم پیدا کنم
اگر ممکنه راهنمایی کنید . پیام خصوصی سریعتر میبینم .
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: sam11 ، alvan ، smpf ، پدی ، rezahoorjandi ، alireza51
سلام بر دوستان عزیز
امروز دوباره یک ایمیل زدند مبنی بر اینکه بازم مدارک جوینت اسپانسرمان ناقصی دارد ما به امید وقت مصاحبه هستیم اینا فقط نقصی مدارک میزنند مثل اینکه خانمم باید به تنهایی برود و دوباره برگردد به نظر شما دوستان با تجربه پاس سفیدش را تمدید کند بهتر است یا نه؟برای چه مدت تمدید میشود؟ ممنون که راهنمایی میکنید به امید اینکه هر چه زودتر این انتظارها به پایان برسد و همه در کنار خانواده ها و دوستان خوشبخت و موفق به زندگی ادامه دهند آمین.
خانوادگيF2A,تاريخ ارسال مدارك: 23ژانويه 2013 ,دريافت كيس نامبر:28 آگوست 2013,تاريخ واريز88$:20Feb,2014 تاريخ واريز 230$:6Mar,2014 ارسال فرم اسپانسر و جوينت اسپانسر و فرم DS-261 . تاریخ مصاحبه 1 ماه آپریل نتیجه برگه آبی
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، شاپرک ، alvan ، Shahabpk ، پدی ، smpf ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-01-31 ساعت 23:28)sam11 نوشته:  سلام بر دوستان عزیز
امروز دوباره یک ایمیل زدند مبنی بر اینکه بازم مدارک جوینت اسپانسرمان ناقصی دارد ما به امید وقت مصاحبه هستیم اینا فقط نقصی مدارک میزنند مثل اینکه خانمم باید به تنهایی برود و دوباره برگردد به نظر شما دوستان با تجربه پاس سفیدش را تمدید کند بهتر است یا نه؟برای چه مدت تمدید میشود؟ ممنون که راهنمایی میکنید به امید اینکه هر چه زودتر این انتظارها به پایان برسد و همه در کنار خانواده ها و دوستان خوشبخت و موفق به زندگی ادامه دهند آمین.

سلام
برای منم از این نامه ها زیاد دادن . هر بار یک چیزی میخواستن. آخر سر خودشون خسته شدن یک وقت سفارت دادن گفتن مدارک رو وردار بیار سفارت. ما هم یکسری کامل از فرم ها و مدارک مالیاتی با خودمون بردیم سفارت. خیلی مهمه که مخصوصا فرم i-864 را با راهنمایی یک وکیل پر کنین! مدارک مالیاتی (فرم های 1040 و w2 ) هم باید جدید باشن ، یعنی برای آخرین سال مالی .

همسرتون اگه پاس سفیدش را تمدید کنه بهتره چون وقتی شما سفارت هم برید باز یک زمانی برای کلیرنس طی میشه که معلوم نیست چقدره!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، sam11 ، USA2014 ، پدی ، smpf ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، romance33 ، alireza51
سلام دوستان
متشکرم از اینکه وقت میگذارید و راهنمیی میکنید آیا تمدید مانند همان مرحله اول است یعنی باز باید برای انگشت نگاری برود و همان فرمها و هزینه ها؟چون قصد داریم همین جا فرمها را آماده کنیم که وقتی وارد شد بلافاصله اقدام کند و بتواند زود برگردد زیرا نی نی خیلی به مامانش وابسته است!
خانوادگيF2A,تاريخ ارسال مدارك: 23ژانويه 2013 ,دريافت كيس نامبر:28 آگوست 2013,تاريخ واريز88$:20Feb,2014 تاريخ واريز 230$:6Mar,2014 ارسال فرم اسپانسر و جوينت اسپانسر و فرم DS-261 . تاریخ مصاحبه 1 ماه آپریل نتیجه برگه آبی
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، USA2014 ، پدی ، rezahoorjandi ، Shahabpk ، romance33 ، alireza51
سلام دوستان امروز همسرم برای ویزای توریستی مصاحبه داشت و افیسر گفته با ویزای شما موافقت شد باید مراحل اداری طی شود .راستش گفتم اطلاع بدم اگر دوستانی می خواهند اقدام کنند نگران نباشند مخصوصا خانم فرنود شاید خدا خواست ایشان هم توانستند ویزا بگیرند
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان