کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2015-01-25 ساعت 06:55)Shahabpk نوشته:  [quote='pari pari' pid='575413' dateline='1422128567']
پس ما كى اپروو ميشيم؟؟؟ سه ماه ونيم گذشته ولى هنوز خبرى نيستSad[/php]

سلام
کمی بیشتر صبر داشته باشید دوستان!
کلا اپروو شدن پرونده بطور عادی 5 تا 6 ماه طول میکشه. اونهایی که مثل دکتر پدی عزیز زود اپروو شدن استثناء بودن. خود من یکسال طول کشید تا اپروو شدم!
ولی اگه میخواهید خیالتون راحت باشه یکبار دیگه مدارکی را که فرستادید چک کنید که ناقص نباشه!

باشه بازم صبر ميكنيم!! راستى اگه مداركمون ناقص باشه مگه بهمون نميگن؟؟؟؟؟
جا مانده از لاتارى 2014

Pd:15 oct 2014....approve:2 march2015....case number&invoice number:28 may
2015....تكميل فرمDS261 :10 july ....دريافت cover sheet:15 julyپرداخت 120$ :21july پرداخت 325$:28july...تكميل فرم DS260:25 august....دريافت civil document & Affidavit of supportتوسط nvc:٣ سپتامبر
پاسخ
دوستان فقط خواستم بگم اینقدر زود منتظر اپروو نباشید! حتی اگر اپروو هم بشید اتفاقی نمی افته! دوستان 2013 ای هستند که 13 ماه پیش اپروو شدند اما هنوز منتظرند! خود من بعد از 14 ماه هنوز اپروو نشده ام چون مرکز ورمونت به دلیل مشکلات خاص خیلی کند کار می کند(البته امیدوارم دوستان باز هم درباره چک کردن مدارک و اینها تذکر ندهند که تا فیها خالدون اش را در آوردم هیچ مشکل خاصی ندارم!Wink ) پروسه ویزای خانوادگی با وضعیت فعلی دست کم بین 20 تا 30 ماه طول می کشد. خودتان را آماده کنید برای روزهایی سخت اما آینده ساز. مخلص همگی دوستان Rolleyes
2013AS81xx/Yerevan/3Person/Int:W1 June/Visa:Soon
جامانده از ویزا در آخر سپتامبـــــر
شبــه سفـــرنامه

زندگـــی را با بازیهای عجیب اش بپذیر Cool
F2a:5th November 2013  .....اپروو شده بعد از 18 ماه Tongue
نامه کامپلیت: 11 آگوست 2015
نامه مصاحبه: 2 فوریه 2016
وقت مصاحبه: اواخر مارچ 2016 آنکارا
پاسخ
قابل توجه دوستان عزیز :
برای کارنت شدن تاریخ pd یا همون دریافت مدارک توسط uscis مهمه و دیر اپرو شدن تفاوتی نمیکنه خودتون رو برای 2-4 سال انتظار آماده کنید
به محض ورود خانوادتون به امریکا بدون هیچ اتلاف وقت . فرمها رو بفرستین واقعا یک روز هم بعضی وقتها برای کارنت شدن اهمیت خاصی داره
سعی کنید به هیچ عنوان فکرتون رو مشغول پرونده مهاجرتتون نکنید و سرگرم کارتون باشید
برای ویزای توریستی اقدام نکنید من ...
اگر زمان به یکسال قبل برگرده خانوادم رو فقط برای دو ماه جهت گرفتن گرین کارت و مدارکشون و " پاس سفید" میفرستادم ........
2013AS77## YERAVAN
F2A : تاییدیه  دریافت فرم  I-130 درDEC 2013 , تاریخ اپروو FEB 2014, دریافت کیس نامبر may2014 , پرداخت 120$ در march2015پرداخت 325$ در Apr , ارسال فرم I-864 در 2015 July, ایمیل نقص در 9sep , ایمیل کامپلت 22 oct, ایمیل وقت مصاحبه درNov 13, مصاحبه هفته دوم dec , برگه آبی ،
کلییر july2016 ,
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، پدی ، rezahoorjandi ، USA2014 ، pari pari ، sam11 ، شهلا 1346 ، smpf ، romance33 ، alireza51
بر أساس پيشرفت فعلي كه تقريبا ٢٠ روز ٢٠ روز هست فكر كنم ٣٠ ماه منطقي ترين زمان هست البته اگه جهش هم داشته باشه كه چه بهتر
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، rezahoorjandi ، pari pari ، alvan ، sam11 ، جواد حبيبي ، smpf ، romance33 ، alireza51
توصیه های دوستان را راجع به یاد گیری زبان جدی بگیرید ور این زمان انتظار زبان خود را قوی کنید.چون زبان آموزی در اینجا وقت گیر است وبا کار کردن منافات دارد.هر قدر هم که زبانتان قوی باشد.هنگام مواجهه با افراد نی تیو آدم کم میاره.انتظار خیلی سخته اما جاری ای نیست.بهر حال این زمان جزیی از زندگی ماست
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2015-01-20 ساعت 13:58)manamilad نوشته:  سلام به همه دوستان منتظرم. من حدود یک ماهه که به آمریکا اومدم و میخوام مدارک همسرمو برای uscis پست کنم اما نقص مدرک دارم و منتظرم یکی از مدارکم ترحمه بشه و از ایران برام بفرستنش ، که حدود ده روز طول میکشه، میخواستم بدونم بهتر اینه که منتظر بمونم تا همه مدارک رو با هم پست کنم یا اینکه الان مدارکی رو که اماده کردم پست کنم و بعد جداگانه اون یکی رو بفرستم؟
و اگه بخوام جداگانه مدرکمو بفرستم باید خودشو تنها بفرستم یا باید همراهش نامه یا هر چیز دیگه ای باشه؟؟؟

man faghat kopi madarek tar jome ro ferestadam moshlkeli pish piyad
SadSad:خدایا امیدم فقط به توست ، برنده اصلی خودم، تعداد نفرات 2 نفر، رویت قبولی 1 می 2013، تاریخ مصاحبه 6 می، خودم ویزا یکضرب گرفتم و همسرم به خاطر سربازی کلیر خورد، سفارت ایروان، آپدیتها،6 می ،8می ،12جولای (باایمیل )، 8 آگوست،15آگوست صبح و15 آگوست بعداظهر کیس نامبر**55 ایروان - رفتم امریکا برای همسرم اقدام کردم و برگشتم الان هم نامه I -797 اومده - واریز مبلغ 120$ و واریز مبلغ 320$ در حال تکمیل فرم i-864 سفارت جدید ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، rezahoorjandi ، USA2014 ، alvan ، sam11 ، جواد حبيبي ، smpf ، romance33 ، alireza51
(2015-01-25 ساعت 00:12)pari pari نوشته:  باشه بازم صبر ميكنيم!! راستى اگه مداركمون ناقص باشه مگه بهمون نميگن؟؟؟؟؟

معمولا نه! مگر اینکه خودتون پیگیری کنید و حتما بهشون زنگ بزنید و علت اپروو نشدنتون را سوال کنید!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
(2015-01-26 ساعت 08:10)Shahabpk نوشته:  
(2015-01-25 ساعت 00:12)pari pari نوشته:  باشه بازم صبر ميكنيم!! راستى اگه مداركمون ناقص باشه مگه بهمون نميگن؟؟؟؟؟

معمولا نه! مگر اینکه خودتون پیگیری کنید و حتما بهشون زنگ بزنید و علت اپروو نشدنتون را سوال کنید!

ميشه لطفا لينك ويزا بولتن رو به من بديد؟؟؟
جا مانده از لاتارى 2014

2015....تكميل فرمDS261 :10 july ....دريافت cover sheet:15 julyپرداخت 120$ :21july پرداخت 325$:28july...تكميل فرم DS260:25 august....دريافت civil document & Affidavit of supportتوسط nvc:٣ سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، sam11 ، شهلا 1346 ، smpf ، alireza51
(2015-01-26 ساعت 00:38)abtin2015 نوشته:  قابل توجه دوستان عزیز :
برای کارنت شدن تاریخ pd یا همون دریافت مدارک توسط uscis مهمه و دیر اپرو شدن تفاوتی نمیکنه خودتون رو برای 2-4 سال انتظار آماده کنید
به محض ورود خانوادتون به آمریکا بدون هیچ اتلاف وقت . فرمها رو بفرستین واقعا یک روز هم بعضی وقتها برای کارنت شدن اهمیت خاصی داره
سعی کنید به هیچ عنوان فکرتون رو مشغول پرونده مهاجرتتون نکنید و سرگرم کارتون باشید
برای ویزای توریستی اقدام نکنید من ...
اگر زمان به یکسال قبل برگرده خانوادم رو فقط برای دو ماه جهت گرفتن گرین کارت و مدارکشون و " پاس سفید" میفرستادم ........

يكي از دلخوريهاي من هم دقيقاً اينه كه همسرم با علم به اينكه اين پروسه بيش از دو سال طول ميكشه با زندگي من ريسك كرد و رفت تا در امريكا بمونه.
در واقع كار در امريكا را به منتظر موندن تا زمان درست شدن ويزاي من و موندن در كنار همسرش ترجيح داد خيلي ناراحتم از اين انتخاب. فقط خواهش ميكنم كسي بهم چيزي نگه. چون اين نه هدف من بود نه خواست من كه بخوام به خاطرش صبور باشم. هيچ چيز در دنيا برام از بودن در كنار بچه هام مهمتر نيست.
من را ببخشيد. فقط يك درد دل بود. پسرم در ديار غربت سرما خورده و هيچ كاري از من بر نمياد. اين امريكا را نميخوام كه يك مادر را از بچه هاش جدا كرد
حتي اين همسر را هم نميخوام كه روح و احساس من را زير پاش له كرد و به خاطر رسيدن به آرزوش من را از بچه هام جدا كرد.
ديگه هيچي نميخوام
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
(2015-01-26 ساعت 08:10)Shahabpk نوشته:  

ميشه لطفا لينك ويزا بولتن رو به من بديد؟؟؟
جا مانده از لاتارى 2014

پاسخ
تشکر کنندگان: sam11 ، alvan ، پدی ، smpf ، alireza51
چرا واقعا کمی به خودتون زحمت نمیدید کلمه visa bulletin را تو گوگل سرچ کنید ببینید چی میشه؟
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، پدی ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، alvan ، USA2014 ، smpf ، sam11 ، romance33 ، alireza51
http://travel.state.gov/content/visas/en...letin.html

لينك بولتين ويزا. البته من با اين لينك از گوشي وصل ميشم
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، alvan ، pari pari ، USA2014 ، smpf ، sam11 ، romance33 ، alireza51
زمان متوسط دريافت ويزاي همسر برنده لاتاري چقدر است؟P
پاسخ
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، Farnood1234 ، alvan ، پدی ، smpf ، sam11 ، romance33 ، alireza51
این تاپیک برای بازماندگان از لاتاریست.
یعنی مشکلاتی هم که اینجا من میخونم باید برای مهاجرانی باشه که از همین طریق اقدام کردند.
اول این رو عرض میکنم که درک میکنم سختی ها و مشکلات رو . " مهاجرت جزو کارهای بسیـــــــــــار بسیار سخت در دنیاست که دل و جرات خواصی میخواد "
از اینکه مشکلات عزیزانی مثل abtin -farnood و .... ( همه ی کسانی که از طریق لاتاری رفتن ) رو خوندم و دلم به درد اومد دارم این متن رو مینویسم

سوالم از این دوستان اینه ، مگه کسی شما رو وادار به ثبت نام در لاتاری کرده بود؟
اگر ندانسته و فقط روی این حساب که حالا ببینیم چی میشه این کارو کردید که خب اوضاع مشخصه ولی بازهم تا اینجا ایرادی وارد نیست ( البته تا همینجا هم شانس رو برای کسانی که واقعا میخوان مهاجرت کردن کم کردید اما فدای سرتون)
اما آیا بعد از قبولی در لاتاری ، کسی مجبورتون کرد که مهاجرت کنید ؟ اگر خودتون دانسته انتخاب کردید که ... هیچی . پس سختی ها و مشکلاتش رو میدونستید . اگر هم که ندانسته بوده ...!! که خب ! تکلیف مشخصه .

دوستان عزیم. لطفا ، لطفا و بازهم لطفا - خواهش میکنم - تحقیق کنید راجع به تصمیمی که میخواهید بگیرید . خودتون و خانوادتون رو توی دردسر نندازید.
اگر هم عاقلانه تصمیم به مهاجرت گرفتید ، غر زدن نداره دیگه Wink .
تحمل کنیم که روزهای روشن در راهه . بعداز هر طوفانی آرامشی هست
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، hamid_fs3 ، smpf ، sam11 ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-01-27 ساعت 15:10)babak.n نوشته:  این تاپیک برای بازماندگان از لاتاریست.
یعنی مشکلاتی هم که اینجا من میخونم باید برای مهاجرانی باشه که از همین طریق اقدام کردند.
اول این رو عرض میکنم که درک میکنم سختی ها و مشکلات رو . " مهاجرت جزو کارهای بسیـــــــــــار بسیار سخت در دنیاست که دل و جرات خواصی میخواد "
از اینکه مشکلات عزیزانی مثل abtin -farnood و .... ( همه ی کسانی که از طریق لاتاری رفتن ) رو خوندم و دلم به درد اومد دارم این متن رو مینویسم

سوالم از این دوستان اینه ، مگه کسی شما رو وادار به ثبت نام در لاتاری کرده بود؟
اگر ندانسته و فقط روی این حساب که حالا ببینیم چی میشه این کارو کردید که خب اوضاع مشخصه ولی بازهم تا اینجا ایرادی وارد نیست ( البته تا همینجا هم شانس رو برای کسانی که واقعا میخوان مهاجرت کردن کم کردید اما فدای سرتون)
اما آیا بعد از قبولی در لاتاری ، کسی مجبورتون کرد که مهاجرت کنید ؟ اگر خودتون دانسته انتخاب کردید که ... هیچی . پس سختی ها و مشکلاتش رو میدونستید . اگر هم که ندانسته بوده ...!! که خب ! تکلیف مشخصه .

دوستان عزیم. لطفا ، لطفا و بازهم لطفا - خواهش میکنم - تحقیق کنید راجع به تصمیمی که میخواهید بگیرید . خودتون و خانوادتون رو توی دردسر نندازید.
اگر هم عاقلانه تصمیم به مهاجرت گرفتید ، غر زدن نداره دیگه Wink .
تحمل کنیم که روزهای روشن در راهه . بعداز هر طوفانی آرامشی هست
گفتم كه يك درد دل بود و نياز به نمك پاشيدن به زخم و نصيحت نيست.
كاش فقط گاهي ياد بگيريم وقتي نميتونيم دردي از كسي دوا كنيم به جاي نصيحت كردن اگر همدردي نميكنيم فقط سكوت كنيم.
همه كسايي كه لاتاري شركت كردند به اميد زندگي در كنار خانواده در امريكا بوده. نه با نيت فروپاشي كانون خانواده اش.
مسلماً اگر خانمي با آقايي كه سيتيزن امريكاست تصميم به ازدواج ميگيرد با علم به اين انتظار انتخاب همسر ميكند.
اما ما يك خانواده بوديم كه تصميم داشتيم با هم باشيم و در جايي كه براي فرزندانمان هم آينده اي بهتر باشد زندگي كنيم.
تفكيك اين دو موضوع است كه انتظار دارم درك كنيد
حق با شماست اين تقصير شما نيست كه همسر من زندگي و ويزاي امريكا را به بودن در كنار همسرش ترجيح داده.
اما نوشتن اين مطالب ميتونه درس عبرتي باشه براي دوستان ٢٠١٥ كه سوال كردند و ٥ سال از زندگيشون گذشته.
حداقل اونها ميتونند درست تصميم ميگيرند كه زندگي زناشوييشون را در اولويت بگذارند يا هدف اصليشون رفتن به امريكا باشه.
در ضمن دوست عزيز ما اولين بار نيست كه مهاجرت را تجربه كرديم و كاملاً با مشكلات مهاجرت آشنا هستم.
حدود هشت سال خارج از ايران زندگي كرديم.
اما اين كه الان من حتي نميتونم با ويزاي توريستي هم وارد خاك امريكا بشم خيلي دردناكه.
هر جاي ديگه كه بوديم رفت و آمد مشكل نداشتيم.
اما اينبار دوري بچه هام خيلي دردناكه. اميدوار بودم اين را درك كنيد. البته شما مادر نيستيد و انتظار من بي جاست.
اينكه نتوني دو سال بچه هات را ببيني يعني مرگ
حداقل براي من.
باز هم عذر ميخوام اما اميدوارم اين اتفاق براي كسي نيفته. يا به همه ويزا بدهند يا به هيچ كس از خانواده ويزا ندهند.
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان