کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2015-05-19 ساعت 09:48)شاپرک نوشته:  [quote='Farnood1234' pid='613451' dateline='1432007961']
[quote='alireza51'
K

البته من دلتنگ پسرم نیستم به هیچ وجه. چون پسری ندارم!! :D
بنده برای همسرم اقدام کردم و به همراه ایشون منتظرم کارش درست بشه.

حق با شماست. من شما را با آي دي hamid _fs3 اشتباه گرفتم.
انشالله شما هم پسر دار ميشيد ???
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، alvan ، smpf ، hamid_fs3 ، sam11 ، alireza51
(2015-05-19 ساعت 08:29)Farnood1234 نوشته:  اما باور كنيد همه در گوشه ذهنشون با تاريخ شش ماهي كه ميگيد اميد ميبندند و با تاريخ دو سالي كه ميگيد نا اميد ميشوند
پس بهتره كه اين قيد زمان را از ليست حذف كنيم چون همه ميدونيم كه بايد با زمان كنار بياييم و فقط در زمان زندگي كنيم.
عرض ارادت خدمت فرنود عزیز

کل پروسه در زمان قبل وضع قوانین جدید برای گروه F2A سه سال بوده است.
آخر کار هم، همه می روند آمریکا و زندگی ادامه دارد.
فضای ابراز نظر و تحلیل و گفتگو باز است.
به نظرم برداشت ها متفاوت است.

الان هم در جامعه ما میگن جنس مونث فیزیکی پوشیده باشد تا جنس مذکر تحریک نشود ولی هیچگاه نمی گویند جنس مذکر نظر بد نداشته باشد، حالا هم دوتا نظر یا حدس آن هم براساس قوانین موجود، اگر قرار باشد کسی را ناامید کند مثل همین داستان می شود.

بایستی قبول کرد که قوانین گروه F2A از جولای2013 تغییر کرده است و در این قانون تلاش شده که فاصله رسیدن خانواده ها در آن کمتر شود و این واقعیت است نه تحلیل و نه نظر، بلکه قانون وضع شده و در حال اجراست. به بولتن ویزا نگاه کنید، تا قبل جولای 2013 فاصله تاریخ در خواست تا تاریخ نوبت در بولتن سه سال بود و الان شده حدود یک و نیم سال و با رفع انباشت تقاضاها بخاطر تصویب تازه قانون، این فاصله برای گروه F2A بزودی به یکسال نزدیک خواهد شد.
تنها مشکل می تواند حوادث غیرمترقبه و دور از انتظار باشد.

حدود یک سال پروسه را کوتاهتر کردم، بدکاری کردم، بشکنه این دست که نمک ندارهBig Grin
بازمانده لاتاری 2014 (F2A)
Pd = 2014/10/06
Interview = 2016/05/16(ABD)
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13
Enter to = USA 01/22/2017

پاسخ
(2015-05-18 ساعت 14:16)alireza51 نوشته:  در یکی از پست ها نوشته اگر شما از قبل زندگی مشترک داشته اید :

اول باید I-130 را بفرستید اپروو که شدید I-824 را پر میکنید همراه با 797 میفرستید که همسرتون تو نوبت ویزا قرار نگیره . این جز قوانینی هست که جدیدا تغییر کرده از اول سپتامبر پارسال اینطوری شده .
لینک پست مورد نظر
I-824

الان ما که ۴ ماهه اپرو شدیم، کیس نامبر هم داریم، این کار را چطوری انجام بدیم؟ تاثیری داره؟ / عقب تر نندازتمون؟ / کجا بفرستیم؟ / از کجا و چه جوری بفرستیم(با ایمیل؟ با پست؟) /
اصلا صحت دارد؟]
دوستان پیگیری کردم و ظاهرا موضوع صحت دارد و قراراست به من اطلاع دهند که با توجه به قانون جدید که از آگوست 2013 ابلاغ و اجرایی شده است آیا تاثیر زمانی آن با توجه به هزینه حدود 400$ ارسال، ارزش ارائه دارد یا خیر؟ چراکه در حالت نرمال هم گروه F2A اولویت ویژه پیدا کرده است.
به محض دریافت خبری در همین تایپیک اطلاع رسانی خواهم کرد.
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: pari pari ، babak.n ، smpf ، alvan ، hamid_fs3 ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، sam11
سلام دوستان. ظاهرا براى اين قضيه مهاجرت اگه گاهى اوقات خودمون پيگيرى نكنيم از چيزى با خبر نميشيم. همسر من بالاخره تونستند ديروز با nvc تماس بگيرند و در مورد كيسمون سوال كنند كه به دستشون رسيده يانه؟؟خوشبختانه بعد از گرفتن شماره پرونده و مشخصات، كيس نامبر و محل مصاحبه رو به همسرم گفتند و گفتن فعلا منتظر باشيد. جالبه كه تو اين مدت نه به ما ايميلى زدند و نه نامه اى فرستادن در صورتى كه كيس نامبر ما مشخص شده بوده.پيشنهاد ميكنم كه دوستان ديگه هم اين كار رو بكنن،هرچند فعلا قرار نيست كارى كنيم ولى حداقل يكم دلمون خوش ميشه
جا مانده از لاتارى 2014

Pd:15 oct 2014....approve:2 march2015....case number&invoice number:28 may
2015....تكميل فرمDS261 :10 july ....دريافت cover sheet:15 julyپرداخت 120$ :21july پرداخت 325$:28july...تكميل فرم DS260:25 august....دريافت civil document & Affidavit of supportتوسط nvc:٣ سپتامبر
پاسخ
(2015-05-19 ساعت 16:30)pari pari نوشته:  سلام دوستان. ظاهرا براى اين قضيه مهاجرت اگه گاهى اوقات خودمون پيگيرى نكنيم از چيزى با خبر نميشيم. همسر من بالاخره تونستند ديروز با nvc تماس بگيرند و در مورد كيسمون سوال كنند كه به دستشون رسيده يانه؟؟خوشبختانه بعد از گرفتن شماره پرونده و مشخصات، كيس نامبر و محل مصاحبه رو به همسرم گفتند و گفتن فعلا منتظر باشيد. جالبه كه تو اين مدت نه به ما ايميلى زدند و نه نامه اى فرستادن در صورتى كه كيس نامبر ما مشخص شده بوده.پيشنهاد ميكنم كه دوستان ديگه هم اين كار رو بكنن،هرچند فعلا قرار نيست كارى كنيم ولى حداقل يكم دلمون خوش ميشه

قابل توجه فرنود عزیز
جناب فرنود باور کنید کار شما هم در جریانه منتها خبر ندادن به شماWink
انشالله اپرو شدید و الان پروندتون تو NVC است، منتظرم خبر خوش بدید همینجا خوشحالمون کنید.
برای ما اپرو با ایمیل خبررسانی شد ولی برای نامه NVC ایمیل نزدن و اگر پاکت نامه رو تو پارکینگ ندیده بودم الان تو بی خبری بودیم.
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: pari pari ، smpf ، alvan ، Farnood1234 ، hamid_fs3 ، rezahoorjandi
سلام دوستان
من خیلی کم وقت میکنم بیام اینجا و وقتی هم که میام باید ده صفحه آمار گیری و اظهار نظر و بحث و جدل بخونم تا به یک پست برسم که باید بهش پاسخ داده بشه.
اول از همه خواهش میکنم کمتر پست بگذارید و بعد هم اگر سوالی دارید که بهش پاسخی داده نشده و نیاز به پاسخ من دارید، لینک سوال را برای من پیام خصوصی کنید تا بیام پاسخ بدم. خود سوال را پیام خصوصی نکنید که پاسخ نمیدم.
بار ها در این تاپیک مطرح کردم باز هم میگم. این پروسه بین 2 تا 3 سال طول میکشه. برای فرد به فرد زمان ها فرق میکنه ولی پروسه ی اصلی برای همه یک جور طی میشه. بعد از مصاحبه همه کلیرنس دارن ولی هیچ‌وقت نمیتونی حدس بزنی چقدر طول میکشه. پس فقط صبر داشته باشید و به جای دلتنگی خودتون را با خوندن زبان انگلیسی بکشید که از هر چیزی واجب تره. داشتن یک هنر، فن و یا تخصص با مدرک با ارزش بین المللی با سابقه طولانی به پیدا کردن کار در اینجا کمک میکنه ولی زمان میبره. مدارک دانشگاهی ایران اینجا باید ارزشیابی بشه و معمولا نمی پذیرند حتی فوق، دکترا و بالاتر. اینجا که میای ریست میشی و باید همه چی را از اول شروع کنی!
پس به جای آمار گیری و بحث و جدل فقط صبر داشته باشید و تکرار میکنم، زبان انگلیسی بخونید. فیلمها را با زیر نویس انگلیسی ببینید، با دقت گوش کنید و دیالوگ ها را تکرار کنید.
به این پست پاسخ ندید. همین دکمه تبریک و تشکر کافیه!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
(2015-05-19 ساعت 16:41)alireza51 نوشته:  
(2015-05-19 ساعت 16:30)pari pari نوشته:  سلام دوستان. ظاهرا براى اين قضيه مهاجرت اگه گاهى اوقات خودمون پيگيرى نكنيم از چيزى با خبر نميشيم. همسر من بالاخره تونستند ديروز با nvc تماس بگيرند و در مورد كيسمون سوال كنند كه به دستشون رسيده يانه؟؟خوشبختانه بعد از گرفتن شماره پرونده و مشخصات، كيس نامبر و محل مصاحبه رو به همسرم گفتند و گفتن فعلا منتظر باشيد. جالبه كه تو اين مدت نه به ما ايميلى زدند و نه نامه اى فرستادن در صورتى كه كيس نامبر ما مشخص شده بوده.پيشنهاد ميكنم كه دوستان ديگه هم اين كار رو بكنن،هرچند فعلا قرار نيست كارى كنيم ولى حداقل يكم دلمون خوش ميشه

قابل توجه فرنود عزیز
جناب فرنود باور کنید کار شما هم در جریانه منتها خبر ندادن به شماWink
انشالله اپرو شدید و الان پروندتون تو NVC است، منتظرم خبر خوش بدید همینجا خوشحالمون کنید.
برای ما اپرو با ایمیل خبررسانی شد ولی برای نامه NVC ایمیل نزدن و اگر پاکت نامه رو تو پارکینگ ندیده بودم الان تو بی خبری بودیم.
عليرضاي عزيز اگر اپروو شده بوديم در سايت uscis از حالت receive به approve تغيير ميكرد ما هنوز وقتي شماره را وارد ميكنيم همان پيام مدارك و فرم i130 در تاريخ ٣ نوامبر رسيده را نشان ميدهد
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، alvan ، smpf ، pari pari ، rezahoorjandi ، sam11 ، alireza51
(2015-05-19 ساعت 23:05)Farnood1234 نوشته:  عليرضاي عزيز اگر اپروو شده بوديم در سايت uscis از حالت receive به approve تغيير ميكرد ما هنوز وقتي شماره را وارد ميكنيم همان پيام مدارك و فرم i130 در تاريخ ٣ نوامبر رسيده را نشان ميدهد
جناب فرنود یه خورده قضیه شما پیچیده شده، چون شما هم F2A هستید در صورت تکمیل پرونده بایستی طبق قانون جدید سریع اپرو و NVC منتقل می شدید.
باید یک کانالی پیدا کنید تا اگر گیر کار یک چیز جزیی رفعش کنید.
زمان با ارزش را نامردها مفتی مفتی از آدم می گیرند.
انشاء الله زودتر بیاد NVC، چون ظاهرا این NVC هم داستان خودشو دارد.
الان زمان رسیدگی به پرونده ها در NVC برای گروه F2A نسبت به قبل جولای 2013 تقریبا نصف شده است.
شما از کدام ایالت اقدام کردید؟
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، Farnood1234 ، smpf ، pari pari ، rezahoorjandi ، sam11
(2015-05-20 ساعت 00:12)alireza51 نوشته:  [quote='Farnood1234' pid='613757' dateline='1432060533']
شما از کدام ایالت اقدام کردید؟
كاروليناي جنوبي
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، pari pari ، alvan ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-05-20 ساعت 01:15)Farnood1234 نوشته:  كاروليناي جنوبي
من پرسیدم.
همون که حدس می زدیم را گفتن.
بایستی petitioner شما مستقیما با uscis تماس بگیرد تا با یک نفر مسئول صحبت کند و شماره کیس نامبر دم دستش باشد، علت تاخیر یا نقص احتمالی را جویا شود.
تاخیر شما با توجه به شرایط جدید منطقی نیست، پیگیری کنید.
انشاءالله حل میشود.
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: pari pari ، smpf ، alvan ، rezahoorjandi ، sam11
سلام
دوستی در مورد فرم I-824 از من سوال کردند که فکر میکنم پاسخش بدرد همه میخوره!
فرم 824 به کتگوری ما مربوط نمیشه و اصلا به ویزا های خانوادگی ربطی نداره . در واقع الان هم دیگه اصلا استفاده نمیشه. من قبلا در اینجا و اینجا نوشتم. در این لینک هم میتونید اطلاعات بیشتری بدست بیارید! لطفا قسمت instruction را با دقت کافی بخوانید!
Do not file Form I-824 with USCIS if you:
Are requesting follow-to-join benefits for your spouse and/or child(ren), and you are in one of the following
classifications:
A- You have been issued an immigrant visa at a U.S. Embassy or a consulate via consular processing and have been
admitted to the United States as a lawful permanent resident on an immigrant visa;
...
اگر به سایت USCIS برید و سری به بخش فرم های مخصوص ویزا های خانوادگی بزنید متوجه میشید که این فرم اصلا در اونجا وجود نداره!

لطفا سوالاتتون رو اینجا مطرح کنید و فقط لینک سوال را برای من بفرستید! ممنون از توجه شما!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
سلام، در قسمت پایین این صفحه:https://egov.uscis.gov/cris/processTimesDisplayInit.do
پس از انتخاب مرکزی که پرونده خود را در آن ثبت کرده اید میتوانید مدت انتظار خود را در مراحل مختلف تخمین بزنید. من که احتمالا تا 20 تیر اپرووم را دریافت میکنم.
PD: Oct, 27, 2014
Documents arrived on Feb, 2nd, 2016 to NVC
Wait for NVC complete letter
(F2a category)
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، USA2014 ، alvan ، rezahoorjandi ، alireza51
So how long does it take for a spouse or children of a green card holder to receive a green card as of September 2014?
It takes about 1 year and 8 months to process.
That is nearly two years of waiting.
If you are a Mexican national, it takes two and a half years for F2A applicants. That is half of the 5 year waiting period for citizenship.
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، USA2014 ، reasonable ، rezahoorjandi ، iraj.im
[عکس: scnmqa1tz7cvp54urm.jpg]

Follow to Join Benefits for the Dependents of Green Card Holders
Fri, Dec 6th, 02:26 AM

Follow to join benefits allow the spouses and children of lawful permanent residents of the United States to get green cards at a later time than their spouses or parents did. This benefit is available to the eligible dependents of those who got their green cards based on family sponsorship, employment or through the diversity visa lottery program. Dependents of immigrants who received green cards in the United States based on an immediate relative petition are not eligible for follow to join benefits.

Permanent residents need to file Form I-824, Application for Action on an Approved Application or Petition, for their spouses or children who are eligible for follow to join benefits. USCIS will grant the eligible spouses or children permanent resident status in the same preference category as their permanent resident spouses or parents. They need not wait for visa numbers to become available as visas will be issued to them immediately.

At the time of filing Form I-824, applicants must prove that a family relationship existed between them and the beneficiaries even before they became permanent residents. Also, spouses and the children of the applicants must have been living abroad when the applicants entered the United States with their green cards or adjusted their status to permanent residence from within the country.

Children must be below age 21 to qualify for follow to join benefits. They must be the applicant’s biological or adopted children. Children born after the applicants became lawful residents and their married children are not eligible for follow to join benefits.

Form I-824 must be filed with a proof of lawful permanent resident status for which the applicants must submit copies of their green cards. They should also establish that their spouses or children are eligible for such benefits.

Once the permanent residents file this form with the USCIS, the agency will review their applications and forward them to the appropriate U.S. consulates or embassies in the countries where the beneficiaries of those petitions are living. The beneficiaries need to file applications for immigrant visas after they are requested to do so by the local embassies or consulates. Beneficiaries need to appear for immigrant visa interviews and medical examinations. If they are eligible to immigrate to America, immigrant visas will be issued to them. Those visas will allow them to get into the United States and join their spouses or parents as permanent residents
.
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، USA2014 ، alvan ، hamid_fs3 ، reasonable ، جواد حبيبي ، Shahram914 ، rezahoorjandi ، sam11
سلام
من فكر نميكنم اين تاپيك محل مناسبي براي بحث باشه ولي اطلاعاتي با ذوق در اين تاپيك ارسال ميشود كه اصلا ربطي به اين تاپيك ندارد و از دوستان خواهش ميكنم به جاي اينكه اينجا را به محل عكس و تصوير و خواسته هاي دل خودشان تبديل كنند، اجازه بدن نكات اساسي و خبر رساني بهم در مورد پيشرفت كار انجام شود، دوستان فرم هاي زيادي
در سايت هاي معتبر و غيرمعتبر خواهيد ديد، قبل از اينكه هم براي خودتان اميدواري ايجاد كنيد و هم اينكه ما را مجبور كنيد كه مطالعه اضافي و بيهوده انجام دهيم، لطف كنيد دستورالعمل فرم را بخونيد و فرم مربوط را بطور آزمايشي پر كنيد، بعد متوجه خواهيد شد همانطور اقا شهاب پي كي عزيز توضيح دادن برخي از فرم ها مربوط به اين تاپيك نيست،

و حتي تفسير و قوانيني هم كه بهش اشاره ميشود اصلا موضوع زمان پروسه ويزاي خانوادگي نيست، دوستان مطلع باشيد در سال ٢٠١٥ پنجاه هزار نفر در صف درخواست ويزاي مهاجرت از ايران هستند و ايران در رتبه شانزدهم منتظران قرار دارد و مكزيك در رتبه اول است، اگر به سايت ويزا بولتن تشريف ببريد و فايل هاي موجود در ان را مطالعه كنيد در خواهيد
يافت كه ايران از سال ٢٠١٤ صف ه درخواست ويزا هاش به شدت افزايش يافته و كساني كه مدارك شان را ارسال نكردند هم تو اين صف هستند،
http://www.travel.state.gov/content/dam/...stItem.pdf

پس از منه حقير بپذيريد به فكر زبان و شغل در كشور مقصد باشيد و به فكر فرم اي ٨٦٤ و طرز پركردن ان باشيد كه هنگام كارنت شدن خودتان با دست خودتان پروسه صدور ويزا را كند نكنيد
و خواهش ميكنم روي اين مطلب بحث نكنيد هر جاش قابل استفاده است، استفاده شود
به اميد جور شدن كارها و تسريع امور،
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان