کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
با عرض معذرت از اينكه پست من چند بار ارسال شد. متاسفانه نميتونم پاكش كنم. مينويسه شما امكان حذف نداريد
در هر حال خواستم بگم كه به لطف آدرسي كه دوستمان گذاشته بود، الان هم يك ايميل به مركز ورمونت زدم
به يكي از دوستانم هم كه ايشان هم مشكل ما را دارند و مداركشان در اين مركز مانده هم آدرس را دادم.
شايد چند تا ايميل شكايت از طولاني شدن زمان پروسس دريافت كنند اقدامي انجام دهند من به آدرس زير ايميل زدم.

vsc.ncscfollowup@dhs.gov

اتو ريپلاي هم از مركز ورمونت آمد كه تا١٠ روز كاري ديگر جواب خواهند داد
من در ايميل اخير هم فايل اكسلي كه علامت گذاري شده بود را هم ضميمه كردم.
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
راهنمای فرم I864 :
این فرم دارای 9 قسمت است. (Part 1 –Part 9)
قسمت هایی که مربوط به مشخصات فرد متقاضی ویزا (Principle Immigrant) می باشد.
قسمت هایی که مربوط به مشخصات فرد اسپانسر (Joint Sponsor) می باشد.
قسمت هایی که نیاز به پر کردن ندارد.

Part 1 : تعیین نوع فردی که فرم را پر می کند.
شماره 1- در این کادر نام و نام خانوادگی فرد اسپانسر نوشته می شود.
1.d. I am the only joint sponsor فقط دراین مربع ضربدر زده شود.

Part 2 : این قسمت مربوط به مشخصات فرد اصلی متقاضی ویزا است.
این قسمت را من پر کرده ام.

Part 3 : این قسمت مربوط به مشخصات افراد همراه فرد اصلی (در صورت وجود) است.
شماره 1 : در این بخش باید ضربدر در مربع Yes زده شود.
شماره های 2 تا 6 این قسمت نیازی به پر کردن ندارد.گر فرد به عنوان فرد اصلی به تنهایی تقاضای ویزا کند.
شماره 7 : تعداد نفرات اسپانسر شده در این فرم است. که عدد 1 در کادر مقابل آن نوشته می شود.

Part 4 : اطلاعات فرد اسپانسر
این قسمت توسط فرد اسپانسر پر می شود.
شماره های 1 : نام و نام خانوادگی فرد اسپانسر
شماره های 2: آدرس پستی فرد اسپانسر
شماره های 3: مشخصات محل سکونت فرد اسپانسر
Other information: در این بخش شماره های 4 تا 10 اطلاعات خواسته شده فرد اسپانسر وارد می شود.
شماره 11: وضعیت فرد اسپانسر انتخاب می شود. که با توجه به شرایط اسپانسر پر می شود
شماره 12: این قسمت نباید انتخاب شود. فقط مربوط به فرد پتی شنری است که خودش به تنهایی اسپانسر شده باشد.

Part 5 : اطلاعات مربوط به تعداد خانوار فرد اسپانسر:
شماره 1: در این بخش تعداد نفرات متقاضی ویزا نوشته می شود.
شماره 2: به طور خودکار عدد 1 زده شده که خود فرد اسپانسر است.
شماره 3: در این قسمت عدد 1 برای همسر فرد اسپانسر نوشته می شود.
شماره 4: در این بخش تعداد فرزندان ازدواج نکرده فرد اسپانسر که سن آنها زیر 21 سال باشد نوشته می شود.
شماره 5: در این بخش تعداد افرادی که فرد اسپانسر آنها را به عنوان dependent در آخرین فرم های تسلیم مالیات سالیانه Federal income tax return به عنوان افراد تحت پوشش آورده است، نوشته می شود. (حتی این افراد میتوانند نسبتی با فرد اسپانسر نداشته باشند و فقط تحت حمایت وی باشند و فرد اسپانسر آنها را به عنوان dependent در فرم های مالیات ادعا کرده باشد.)
توجه: در شماره 5 نباید افراد خانوار (مثل همسر و فرزندان) که یکبار در شماره های قبلی بحساب آمده، نوشته شود. توجه:
شماره 6: در این بخش تعداد افرادی که در گذشته شما برای آنها اسپانسر شده اید نوشته می شود.(اگر این فرم I864 را قبلا برای شخص دیگری پر کرده اید.)
شماره 7: این بخش نیازی به پر کردن ندارد. زیرا فقط مربوط به زمانی است که شما بخواهید از درآمد فرد دیگری که با شما زندگی می کند(مثل: پدر، مادر، برادر، خواهر یا فرزند بزرگسال) برای جمع زدن با درآمد خودتان در این فرم استفاده کنید.
شماره 8: در این بخش تعداد کل نفرات که از شماره 1 تا 7 در مربع های مربوطه نوشته شده جمع زده شود.

Part 6 : قسمت مربوط به اطلاعات شغلی و درآمد فرد اسپانسر
از شماره های 1 تا 4 هر کدام که در مورد شما صدق میکند را انتخاب کنید.
شماره 5: در این کادر مبلغ کل درآمد سالیانه فرد اسپانسر در سال جاری نوشته می شود. این مبلغ مجموع درآمد های فرد اسپانسر به تنهایی است. ممکن است برای هر یک از منابع درآمد یک کپی از مدارک از شما خواسته شود.
شماره های 6.a. تا 9.c. نیازی به پر کردن ندارد. زیرا فقط زمانی باید پر شود که از درآمد یکی از اعضای خانوار در این فرم استفاده شود.
شماره 10: همان مبلغ کل درآمد سالیانه است که در شماره 5 همین قسمت وارد کردید. (البته اگر در شماره های 6 تا 9 هم مبلغی نوشته شد باید با شماره 5 جمع بسته شود و بعد وارد کادر شماره 10 گردد.)
شماره های 11 و 12 نیازی به علامت زدن ندارد. (فقط در صورتی لازم است که در شماره های 6 تا 9 مبالغی نوشته شده باشد.)
شماره 13: زمانی که فرد اسپانسر فرم مالیاتی (federal tax return) هر سه سال آخر خود را قبلاً تسلیم کرده باشد، ضربدر زده می شود. (ضمناً کپی آخرین فرم مالیاتی فرد اسپانسر همراه این فرم آی864 ارسال می شود)
شماره های 13 a و b و c مربوط به درآمد سالیانه سه سال اخیر است. این مبالغ مطابق آنچه که در فرم های مالیاتی هر سال نوشته شده در کادرهای مربوطه وارد می شود.
شماره 14: انتخاب این بخش اختیاری است. در صورتی که کپی فرم مالیاتی (federal tax return) دو سال ماقبل آخر هم همراه فرم آی 864 ارسال می شود، ضربدر زده می شود.

Part 7 : این قسمت مربوط به دارایی های فرد اسپانسر می باشد.
البته این قسمت فقط زمانی نیاز به پر کردن دارد که درآمد سالیانه فرد اسپانسر کمتر از حد تعیین شده در فرم I864P باشد و فرد اسپانسر بخواهد در تکمیل درآمد خود از ارزش اموال و دارایی هایش استفاده کند. فرم I864P را هم به پیوست برای شما ارسال می کنم که در آن حداقل درآمد فرد اسپانسر (با توجه به تعداد افراد خانوار) جهت برآورده شدن شرط توانایی مالی کافی برای اسپانسر شدن آمده است.
بنابراین اگر درآمد سالیانه شما در سال جاری از حد تعیین شده بیشتر باشد، نیازی به پر کردن هیچ یک از بخش های Part 7 نیست.

Part 8 : این قسمت توسط فرد اسپانسر پر می شود.
در انتهای این قسمت در محل های مشخص شده، (البته بعد از پرینت گرفتن فرم تکمیل شده) فرد اسپانسر نام کامل خود را نوشته و امضاء و تاریخ می زند.

Part 9 : این قسمت نیازی به پر کردن ندارد.

امیدوارم مثمر ثمر واقع شود.
پاسخ
دوستان لطفا در مورد پر کردن فرم ds 261 کمی اطلاعات در اختیارمون قرار بدید در صورت امکان، با تشکر
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:7 2014October  
تاريخ پی دی:8  2014October
تاريخ اپروو:23 2015February
دريافت كيس نامبر:23 2015July
دریافت اینویس نامبر: 23 2015July
DS261 و پرداخت 120$ : 06 2015August
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 23 2015September
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : ؟
تکمیل مدارک: ؟
همه مسایل و تاریخهای بالا رو فراموش کنید Big Grin تاریخ ورود به آمریکا: 12 ژانویه 2017
پاسخ
(2015-07-13 ساعت 15:20)hamid_fs3 نوشته:  دوستان لطفا در مورد پر کردن فرم ds 261 کمی اطلاعات در اختیارمون قرار بدید در صورت امکان، با تشکر

Ds261 اگه اشتباه نكنم هموني فرمي هستش كه موقع لاتاري هم پر كرديم و براي سفارت فرستاديم مشخصات فردي است. و از گذشته تا امروز. در مورد مكان زندگي و تحصيل و سوال در مورد نداشتن سو پيشينه و .....كه بايد همه را حقيقت بنويسيد
( البته ما بابت نوشتن همين حقايق fbi چك خورديم ) اما آنكه حساب پاك است از محاسبه چه باك است
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، smpf ، alvan ، wayfarer ، hamid_fs3 ، alireza51
(2015-07-12 ساعت 19:13)Farnood1234 نوشته:  
(2015-07-12 ساعت 18:20)rezahoorjandi نوشته:  [quote='Farnood1234' pid='636041' dateline='1436696009']
[quote='bobo_ir' pid='635995' dateline='1436688885']
Shahabpk :
سلام به همه
دوستانی که پرونده هاشون طول میکشه تا اپروو بشه. خصوصا ورمونت! حتما یک چیزی کم داره! بشینین یکبار با دقت هر چی فرستادین را چک کنین. اگه لازم شد کپی مدارک یا حتی فرم 130 را هم از اول پر کنید بفرستید. اگر همه چی کامل هست زنگ بزنید (بتیشنر خودش) بهشون و هر چی دلتون خواست بگید! نترس اون با من! .....
Farnood1234 :
دوست عزيز. شما ديگه چرا اين حرف را ميزنيد؟ سفيد و سياه .....؟؟؟؟!!!!!!!
سايتشون را كه نگاه كنيد ميبينيد كه تا اول سپتامبر٢٠١٤ را بررسي كردند يعني هنوز نوبت اكتبر. نوامبر نرسيده كه بررسي كنه كه مثلا ً مدارك ما كسري داشته باشه.
من به uscis هم ايميل زدم. گفت تا زمان كارنت شما خيلي ديگه مونده و جاي نگراني نيست. به nvc هم ايميل زدم....

[
فرنود خانم به این آدرس ایمیل زدید؟ من هم ایمیل بزنم بلکه تکونی به خودشون بدهند. Vermont Service Center: vsc.ncscfollowup@dhs.gov
نه. من به uscis ايميل زدم. به هر سه تا ايميلي كه ازش داشتم. اما به اين آدرسي هم كه شما گذاشتيد الان يك فوروارد ميكنم. اتفاقاً فايل اكسلي كه دوستمون شماره گذاري و هايلايت كرده بود هم ضميمه كردم. چون خيلي دليل مستند خوبي بود كه از ٣٠ مارچ تا حالا فايلشون روي اًول سپتامبر مونده
من به اين آدرس ها ايميل زدم
nvcinquiry@state.gov
usvisa@state.gov
LockboxSupport@uscis.dhs.gov
بالاخره يكي اش درسته و جواب ميده.
شما هم بعد از توضيحاتتون اون فايل اكسلي كه وضعيت پروسس مركز ورمونت را نشان ميده را ضميمه ايميل كنيد. من نوشتم مه ساير مراكز شما فرم i130 را ماكزيمم ٥ ماه پروسس ميكنند در حاليكه ورمونت الان ١٠ ماهه كه داكيومنت هاي ما را پروسس و اپروو نكرده. و من مايلم بدونم علت اين تاخير چيه ؟ و من چطور ميتونم پرونده ام را به مركز كاليفرنيا منتقل كنم. ؟
خلاصه امروز دوتا نامه زدم. يكي قبلي ، يكي هم اين فايل اكسل ورمونت را ضميمه كردم ف

من هم همین الان به هر چهار تا ایمیل زدم. امیدوارم مرکزمون عوض بشه
PD: Oct, 27, 2014
Documents arrived on Feb, 2nd, 2016 to NVC
Wait for NVC complete letter
(F2a category)
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، wayfarer ، Farnood1234 ، rezahoorjandi ، alireza51
[عکس: cxr1rb53273jvwtmxyn1.jpg]

یه جلسه دور هم تو تهران شبیه این بزارین لطفا! یه کم هم اطلاعاتتونو شیر کنید پلیز![/quote]
(F2a category)
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Nooshinsalamat ، wayfarer ، reasonable ، alvan ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-07-13 ساعت 18:34)bobo_ir نوشته:  [عکس: cxr1rb53273jvwtmxyn1.jpg]

یه جلسه دور هم تو تهران شبیه این بزارین لطفا! یه کم هم اطلاعاتتونو شیر کنید پلیز!
[/quote]
حرف شما و نويسنده اين متن بسيار متين. اما گردهمايي ما دردي از روند اداري امريكا دوا نميكند. بايد قوانين مهاجرت تغيير كند كه اين مستلزم پيگيري وكلاي مجرب در اين راه است.
من خودم در نامه اي كه به دكتر كاملي در خصوص شرايط پيش آمده نوشتم در برنامه تلويزيوني پاسخ داد كه با من همدردي ميكند اما اين روند دو تا سه سال طول ميكشد و در پاسخ به سوال من كه آيا دولت آمريكا براي شرايط خاص قولنيني تعبيه نكرده ؟ " فرمودند : " دولت امريكا ميزبان شماست و شما به عنوان مهمان نميتوانيد درخواست زيادتري داشته باشيد. همسر ويزا گرفته شما ميتوانستند به امريكا نيايند و به جاي اينكه امريكا را انتخاب كند زندگي در كنار همسر و خانواده اش را انتخاب كند "
اين نقل. قول از دكتر كاملي بود اما تا حدودي استدلال دكتر كاملي درست است و من مجاب شدم كه خورده اي به امريكا نيست. همسر من امريكا را ترجيح داد و دو سال تنهايي و لطمات روحي كه به من و خانواده وارد ميشود را پذيرفت

لذا از نظر دولت امريكا ، انسانها حق انتخاب دارند. و چنانچه امريكا را ميخواهند بايد مشكلات رسيدن به آن را هم تحمل كنند و دم نزنند.
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، alvan ، pari pari ، USA2014 ، smpf ، rezahoorjandi ، alireza51
سلام دوستان عزیز

فرم choice of agent؛ds261 پرونده ماهم باز شد وتونستیم پرش کنیم؛
2014AS5000لاتاری,Abu dhabi,interview:may,AP,خودم clear&visa june,همسرم clear in august, اتمام ویزا .
دوسال دوری از همسرم.. فقط گفتنش آسونه
همسرمF2A...PD:November2014...Approved:March2015...Case&Invoice number:June2015...DS261&120$&325$:July2015...DS260:August2015...civil ducument&sponsor:september2015...compelete:october2015...interview:June2016...clear&visa:November2016
پاسخ
دوستان عزیز
جناب حاجی واشنگتن و جواد حبیبی ومرلی
واقعا ازتون تشکر میکنم بابت اینکه وقتی فرم ds261
براتون باز شد اطلاع رسانی کردید و مارو درجریان گذاشتین؛بعد از خوندن پست شما من هم رفتم چک کردم و دیدم که به ماهم اجازه ورود میده؛انشاالله زودتر به خانواده تون بپیوندین
2014AS5000لاتاری,Abu dhabi,interview:may,AP,خودم clear&visa june,همسرم clear in august, اتمام ویزا .
همسرمF2A...PD:November2014...Approved:March2015...Case&Invoice number:June2015...DS261&120$&325$:July2015...DS260:August2015...civil ducument&sponsor:september2015...compelete:october2015...interview:June2016...clear&visa:November2016
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، pari pari ، Farnood1234 ، Aghaman ، جواد حبيبي ، smpf ، alireza51
تمام قرعه کشی هایی که نتیجه ی آن بر اساس شانس و اقبال (اتفاقی) منافعی را نصیب برنده های قرعه کشی می کند بعنوان لاتاری تعریف میشوند. در اینچنین قرعه کشی هایی برگزار کنندگان نیز بی منفعت نمی مانند! میزان جوایز اعطا شده طوری مدیریت و بر اساس علم آمار برنامه ریزی میشود که مجموع منافع اکتسابی از شرکت کنندگان نه تنها پاسخگوی جوایز ارائه شده به برندگان باشد، بلکه در انتهای کار سودی نیز عاید برگزار کننده گردد. دی وی لاتاری را ویزای گوناگونی می نامند. علت طراحی چنین برنامه ای از سوی مجلس امریکا خارج از تعاریف فوق نیست و فواید زیر را نصیب برگزار کنندگان و برندگان می کند:
1- دولت امریکا احتمال خصومت ملت ها را با حضور خویشاوندان آن ملت ها در خاک خود کاهش میدهد
2- گوناگونی اقوام حاضر در امریکا دنیایی محدود تر و کنترل شده تر اما با همان ویژگیهای دنیای برتر (کل کشورها) ایجاد می کند. استقلال از تمامی کشورها یکی از دستاوردهای این طرح است.
3- جدا سازی افراد مختلف از ملیت های مختلف توسط قرعه کشی ناخود آگاه برتری امریکا را در ذهن اقوام سایر کشورها تداعی میکند!
4- حضور همه نوع قشر متخصص در زمینه های کاری و مشاغل روند صعودی صنعت و تو لید و تکنولوژی و ... را در امریکا تضمین میکند.
5- حضور تنوع کامل از سلیقه و نظر و اعتقاد و رسوم و نگرش و ... می تواند در همه پرسی ها ، خرد جمعی ، نظر سنجی ها و همه نوع کار گروهی امریکا را نسبت به سایر ملل خلاق تر و پویا تر سازد (همان شرطی که در جلسات طوفان فکری رعایت می شود)
.... تا همینجا ذکر منافع دولتی کافی است
اما در خصوص منافع برندگان:
اجازه زندگی در کشوری با همه ی شرایط فوق!
به نظر شما کدام طرف ترازو سنگین تر است؟

در تعریف لاتاری آمده است : در صورتیکه فرد برنده جمیع شرایط را دارا باشد می تواند اجازه اقامت امریکا را کسب کند! اما کدام شرایط؟
1- حداقل دیپلم
2- بدون سابقه ی کیفری و جنایی
3- دارای توان اولیه زندگی
4- سن قانونی
مورد 1، 3 و 4 که با ارائه گواهی معتبر ثابت میشود ، اما در مورد ملت ایران مورد 2 قابل تایید توسط دولت ایران نیست! چرا؟ مگر نه اینکه دولت امریکا دم از دموکراسی و حقوق بشر میزند؟ اما چرا به اینجا که میرسد حساب ملت ایران را با دولت ایران قاطی می کند؟ مگر نه اینکه آنها حامی دموکراسی هستند؟ اگر حساب ملت ایران با دولت یکی باشد که دیگر چه نیازی به فضولی ؟ دموکراسی حکم میکند که ملت و دولت را به خودشان واگذارند و در امور داخلی یک ملت و دولت متحد دخالت نکنند. پس چرا دائم دم از تضییع حقوق بشر در ایران می زنند؟ و همچنین اگر اینطور نیست و واقعا به گفته ها و ادعاهایشان ایمان دارند پس چرا در برخورد با ایران حساب دولت و ملت را از هم جدا نمی کنند؟ سربازی که بدون اختیار به سربازی رفته چه گناهی کرده که در خدمت سپاه بوده ؟ کارمندی که بر اساس شانس و اقبال در شرکت نفت یا وزارت کشور استخدام شده چه انتخاب دیگری برای امرار معاش داشته؟ چرا هر وقت با دولت ایران به مشکل بر میخورند تلافی را سر ملت در میاورند؟ یا مدرک دانشگاه ایرانی را رد می کنند یا فارق التحصیل ایرانی را قبول نمی کنند یا سیستم صدور ویزا ختص ایرانیانشان خراب می شود، یا پنج ماه قبل از اتمام مهلت لاتاری ویزایشان تمام میشود؟ اینها مسائلی است که به حقوق بشر بر میگردد و به بهانه ی اینکه عدم سوء پیشینه صادر شده توسط ایران قابل قبول نیست دومین شرط از شرایط فوق را دستاویز قرار داده و عده ی کثیری را سر کار میگذارند! اصلا مگر میشود هدیه ای را به کسی داد ولی با شرایط داد؟! و تحت شرایط خاص آن هذیه را پس گرفت؟ اگر هدیه است فرض بر آن است که برای کل اعضاء یک خانواده است نه برای جدا سازی و مصیبت سازی در خانواده ها! تا حالا دیده اید کسی در بسته ی هدیه عقرب هدیه دهد؟ این بسته ی آنان عقرب بود؟ وقتی تا میانه راه آمدیم راه بازگشتی نبود! شاید اگر از ابتدا میگفتند لاتاری اینگونه است که شاید خانواده ها از هم جدا شوند و ... از ابتدا بنده به شخصه نمی آمدم! اما پس از کلی اتلاف عمر و انرژی و پول و لطمات روحی و روانی و ... دیگر چه انتخابی؟ استدلال دکترکاملی به درد عمه جونش میخوره که دکون باز کرده و ... از 4 شرط بالا من همه را داشتم به من چه مربوط که دولت امریکا با دولت ایران مشکل داره و ... که ممکنه به من ویزا نرسه و به همسرم برسه و ما از هم دور بمونیم و ... تصور اولیه و خواسته ی به حق من و امثال من اینه که وقتی می دونیم که شرایط بالا را داریم انتظار اخذ ویزا داشته باشیم! اگر دولت امریکا شرط گذاشته اصلا برای کیس اصلی گذاشته نه خانوادش!!! این چه بساطیه که برای ما درست کردن ؟
اگر من میگم دور هم جمع بشیم دلیلش اینه که شاید با کمک هم بتونیم حق حقوق بشری خودمون را با همفکری و کار گروهی به گوش ملت امریکا برسونیم. شاید قبل از انتخابات امریکا بتونه دستاویز جذب رای کاندیداها بشه و ما هم منتفع بشیم یا شاید بتونیم با کمک هم صد هزار رای جمع کنیم تا در سنای امریکا موضوع مطرح بشه یا شاید بتونیم با کمک هم موضوع را به صورت رسانه ای مطرح کنیم تا مدافعان حقوق بشر به کمک مان بیایند یا ... موضوع سر کار گذاشتن عده ی زیادی از مردم و در نهایت اینکه ادعا شود دولت امریکا حق داشته و ... به همین سادگی نیست!! مثل این است که بنده به شما قول بدهم که اگر چک معتبر داشته باشید و بتوانید تا آخر ماه بعد ارائه دهید من به شما صد میلیون پول قرض میدم، شما هم به واسطه اینکه چکتان واقعا معتبر است همه ی برنامه زندگی خود را برای فردایی که پول را میگیرید تغییر دهید و کلی خرید اعتباری کنید و بدهکار شوید و ... و روزی که برای دریافت پول قرضی مراجعه میکنید بنده بگویم که بانک شما چون مورد پذیرش نیست باید من تحقیق کنم و چون نمی توانم تا آخر ماه تحقیق کنم پس موعد شرط من به سر آمده و می توانم به شما پول ندهم!! از دید من این نوعی شیادی است که بین کلاه برداران رواج دارد. اگر حتی ظاهرا همه ی این موضوع مطابق با قرارداد بین ما باشد، اما در واقع من حق و حقوق انسانی شما را ضایع کرده ام . امریکا چون عرضه نداشته از پس تحقیق راجع به ما بر بیاید به ما ویزا نداده!!! ویزای همسر بنده 5 ماه قبل از فرا رسیدن سپتامبر آماده شد و تا یک ماه مانده به سپتامبر میدیدیم که ویزا در سفارتخانه ها صادر میشود. این یعنی چه ؟ من چوب چه چیز را باید بخورم که مجبورم از همسر و فرزندم دور بمانم؟
(F2a category)
پاسخ
تشکر کنندگان: Farnood1234 ، smpf ، rezahoorjandi ، alvan ، hamid_fs3 ، Nooshinsalamat ، alireza51 ، sunn789
(2015-07-14 ساعت 00:22)bobo_ir نوشته:  تمام قرعه کشی هایی که نتیجه ی آن بر اساس شانس و اقبال (اتفاقی) منافعی را نصیب برنده های قرعه کشی می کند بعنوان لاتاری تعریف میشوند. در اینچنین قرعه کشی هایی برگزار کنندگان نیز بی منفعت نمی مانند! میزان جوایز اعطا شده طوری مدیریت و بر اساس علم آمار برنامه ریزی میشود که مجموع منافع اکتسابی از شرکت کنندگان نه تنها پاسخگوی جوایز ارائه شده به برندگان باشد، بلکه در انتهای کار سودی نیز عاید برگزار کننده گردد. دی وی لاتاری را ویزای گوناگونی می نامند. علت طراحی چنین برنامه ای از سوی مجلس آمریکا خارج از تعاریف فوق نیست و فواید زیر را نصیب برگزار کنندگان و برندگان می کند:
۱- دولت آمریکا احتمال خصومت ملت ها را با حضور خویشاوندان آن ملت ها در خاک خود کاهش میدهد
۲- گوناگونی اقوام حاضر در آمریکا دنیایی محدود تر و کنترل شده تر اما با همان ویژگیهای دنیای برتر (کل کشورها) ایجاد می کند. استقلال از تمامی کشورها یکی از دستاوردهای این طرح است.
۳- جدا سازی افراد مختلف از ملیت های مختلف توسط قرعه کشی ناخود آگاه برتری آمریکا را در ذهن اقوام سایر کشورها تداعی میکند!
۴- حضور همه نوع قشر متخصص در زمینه های کاری و مشاغل روند صعودی صنعت و تو لید و تکنولوژی و ... را در آمریکا تضمین میکند.
۵- حضور تنوع کامل از سلیقه و نظر و اعتقاد و رسوم و نگرش و ... می تواند در همه پرسی ها ، خرد جمعی ، نظر سنجی ها و همه نوع کار گروهی آمریکا را نسبت به سایر ملل خلاق تر و پویا تر سازد (همان شرطی که در جلسات طوفان فکری رعایت می شود)
.... تا همینجا ذکر منافع دولتی کافی است
اما در خصوص منافع برندگان:
اجازه زندگی در کشوری با همه ی شرایط فوق!
به نظر شما کدام طرف ترازو سنگین تر است؟

در تعریف لاتاری آمده است : در صورتیکه فرد برنده جمیع شرایط را دارا باشد می تواند اجازه اقامت آمریکا را کسب کند! اما کدام شرایط؟
۱- حداقل دیپلم
۲- بدون سابقه ی کیفری و جنایی
۳- دارای توان اولیه زندگی
۴- سن قانونی
مورد ۱، ۳ و ۴ که با ارائه گواهی معتبر ثابت میشود ، اما در مورد ملت ایران مورد ۲ قابل تایید توسط دولت ایران نیست! چرا؟ مگر نه اینکه دولت آمریکا دم از مردم سالاری و حقوق بشر میزند؟ اما چرا به اینجا که میرسد حساب ملت ایران را با دولت ایران قاطی می کند؟ مگر نه اینکه آنها حامی مردم سالاری هستند؟ اگر حساب ملت ایران با دولت یکی باشد که دیگر چه نیازی به فضولی ؟ مردم سالاری حکم میکند که ملت و دولت را به خودشان واگذارند و در امور داخلی یک ملت و دولت متحد دخالت نکنند. پس چرا دائم دم از تضییع حقوق بشر در ایران می زنند؟ و همچنین اگر اینطور نیست و واقعا به گفته ها و ادعاهایشان ایمان دارند پس چرا در برخورد با ایران حساب دولت و ملت را از هم جدا نمی کنند؟ سربازی که بدون اختیار به سربازی رفته چه گناهی کرده که در خدمت سپاه بوده ؟ کارمندی که بر اساس شانس و اقبال در شرکت نفت یا وزارت کشور استخدام شده چه انتخاب دیگری برای امرار معاش داشته؟ چرا هر وقت با دولت ایران به مشکل بر میخورند تلافی را سر ملت در میاورند؟ یا مدرک دانشگاه ایرانی را رد می کنند یا فارق التحصیل ایرانی را قبول نمی کنند یا سیستم صدور ویزا ختص ایرانیانشان خراب می شود، یا پنج ماه قبل از اتمام مهلت لاتاری ویزایشان تمام میشود؟ اینها مسائلی است که به حقوق بشر بر میگردد و به بهانه ی اینکه عدم سوء پیشینه صادر شده توسط ایران قابل قبول نیست دومین شرط از شرایط فوق را دستاویز قرار داده و عده ی کثیری را سر کار میگذارند! اصلا مگر میشود هدیه ای را به کسی داد ولی با شرایط داد؟! و تحت شرایط خاص آن هذیه را پس گرفت؟ اگر هدیه است فرض بر آن است که برای کل اعضاء یک خانواده است نه برای جدا سازی و مصیبت سازی در خانواده ها! تا حالا دیده اید کسی در بسته ی هدیه عقرب هدیه دهد؟ این بسته ی آنان عقرب بود؟ وقتی تا میانه راه آمدیم راه بازگشتی نبود! شاید اگر از ابتدا میگفتند لاتاری اینگونه است که شاید خانواده ها از هم جدا شوند و ... از ابتدا بنده به شخصه نمی آمدم! اما پس از کلی اتلاف عمر و انرژی و پول و لطمات روحی و روانی و ... دیگر چه انتخابی؟ استدلال دکترکاملی به درد عمه جونش میخوره که دکون باز کرده و ... از ۴ شرط بالا من همه را داشتم به من چه مربوط که دولت آمریکا با دولت ایران مشکل داره و ... که ممکنه به من ویزا نرسه و به همسرم برسه و ما از هم دور بمونیم و ... تصور اولیه و خواسته ی به حق من و امثال من اینه که وقتی می دونیم که شرایط بالا را داریم انتظار اخذ ویزا داشته باشیم! اگر دولت آمریکا شرط گذاشته اصلا برای کیس اصلی گذاشته نه خانوادش!!! این چه بساطیه که برای ما درست کردن ؟
اگر من میگم دور هم جمع بشیم دلیلش اینه که شاید با کمک هم بتونیم حق حقوق بشری خودمون را با همفکری و کار گروهی به گوش ملت آمریکا برسونیم. شاید قبل از انتخابات آمریکا بتونه دستاویز جذب رای کاندیداها بشه و ما هم منتفع بشیم یا شاید بتونیم با کمک هم صد هزار رای جمع کنیم تا در سنای آمریکا موضوع مطرح بشه یا شاید بتونیم با کمک هم موضوع را به صورت رسانه ای مطرح کنیم تا مدافعان حقوق بشر به کمک مان بیایند یا ... موضوع سر کار گذاشتن عده ی زیادی از مردم و در نهایت اینکه ادعا شود دولت آمریکا حق داشته و ... به همین سادگی نیست!! مثل این است که بنده به شما قول بدهم که اگر چک معتبر داشته باشید و بتوانید تا آخر ماه بعد ارائه دهید من به شما صد میلیون پول قرض میدم، شما هم به واسطه اینکه چکتان واقعا معتبر است همه ی برنامه زندگی خود را برای فردایی که پول را میگیرید تغییر دهید و کلی خرید اعتباری کنید و بدهکار شوید و ... و روزی که برای دریافت پول قرضی مراجعه میکنید بنده بگویم که بانک شما چون مورد پذیرش نیست باید من تحقیق کنم و چون نمی توانم تا آخر ماه تحقیق کنم پس موعد شرط من به سر آمده و می توانم به شما پول ندهم!! از دید من این نوعی شیادی است که بین کلاه برداران رواج دارد. اگر حتی ظاهرا همه ی این موضوع مطابق با قرارداد بین ما باشد، اما در واقع من حق و حقوق انسانی شما را ضایع کرده ام . آمریکا چون عرضه نداشته از پس تحقیق راجع به ما بر بیاید به ما ویزا نداده!!! ویزای همسر بنده ۵ ماه قبل از فرا رسیدن سپتامبر آماده شد و تا یک ماه مانده به سپتامبر میدیدیم که ویزا در سفارتخانه ها صادر میشود. این یعنی چه ؟ من چوب چه چیز را باید بخورم که مجبورم از همسر و فرزندم دور بمانم؟
شايد هيچ كس مثل من و افرادي كه در اين تاپيك هستند احساس شما را درك نكند. ما همگي در يك ستون و يك شرايط هستيم
اما در همان صفحه اول كه قبولي ما در پيج اعلام شد دولت امريكا يا برنامه گذار اين لاتاري با همه ما اتمام حجت كرده بود كه قبولي در لاتاري به منزله گرفتن ١٠٠٪ ويزا نيست طراح اين برنامه متفكرانه جاي هر گونه اعتراض آتي را به روي ما بسته.

داستان چك ١٠٠ ميليون در اين مثال چندان صادق نيست. اما اينكه سوبيشينه ما را قبول نميكنند كاملاً با شما موافقم
حتي يكي از ناراحتي هاي من اين است كه از زمان اعلام نتايج تا مصاحبه حدود يكسال وقت بود كه ما را بابت fbi چك كنند خوب چرا اين بررسي را بعد مصاحبه ميكنند؟ما الان به جرم نكرده مجازات شديم
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، rezahoorjandi ، alvan ، bobo_ir ، alireza51 ، sunn789
alireza51 عزیز

ازشما تشکر میکنم بخاطر زحماتی که میکشید و همینطور ادرسی که برای پرکردن فرم ds261 گذاشتین . http://ceac.state.gov/iv/
تا قبل از دیدن پست شما من همیشه به اشتباه قسمت دیگری از سایت ceacرو چک میکردم که بهم پیغام میداد پروندتون توی nvcهست ولی بعد از اینکه با ادرسی که شما گذاشتید وارد شدم بهم اجازه پر کردن داد.
پاسخ
سئوالی داشتم دوستان
وقتی داخل سایتceacمیشم به این ادرس https://ceac.state.gov/CTRAC/Invoice/signon.aspx
وقتی مشخصاتمو میزنم ومیخام چک کنم که ببینم پرداخت ها باز شده یا نه. برام این پیام رو میزنه:
This case is in the process of termination. Fee payments and online forms can no longer be accepted. If you believe you have received this message in error, or to resume processing of the case, please contact the NVC immediately.
خاستم ببینم آیا برای دوستان دیگه هم همین پیامو میزنه؟
چون نوشته که بررسی کیس شما متوقف شده و پرداخت و فرم ازتون قبول نمیکنیم
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، rezahoorjandi ، wayfarer ، pari pari ، alvan ، USA2014 ، alireza51
(2015-07-14 ساعت 07:17)reasonable نوشته:  سئوالی داشتم دوستان
وقتی داخل سایتceacمیشم به این ادرس https://ceac.state.gov/CTRAC/Invoice/signon.aspx
وقتی مشخصاتمو میزنم ومیخام چک کنم که ببینم پرداخت ها باز شده یا نه. برام این پیام رو میزنه:
This case is in the process of termination. Fee payments and online forms can no longer be accepted. If you believe you have received this message in error, or to resume processing of the case, please contact the NVC immediately.
خاستم ببینم آیا برای دوستان دیگه هم همین پیامو میزنه؟
چون نوشته که بررسی کیس شما متوقف شده و پرداخت و فرم ازتون قبول نمیکنیم
سلام، شما فرم 261(فرم ایجنت) رو پر کردین؟ ظاهرا پر کردین
اول اون فرم رو پر می کنید، و بعد از مدتی پرداخت باز میشه همینجا در این آدرس:

https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx

پاسخ
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، reasonable ، smpf ، alvan ، alireza51
مراحل به این شکله ( نقل قول از hamidoo_b عزیز)

[عکس: s3o1d40zkbp2_t.jpg]

اون جاهایی که نوشته paid قبل از پرداخت pay now نوشته بود که قابل کلیک بود و وقتی روش کلیک میکردی وارد صفحه دیگری به اسم fee میشد که تب آن بالای صفحه هست

[عکس: q8wgrx2okerz_t.jpg]

در این صفحه اگر پرداخت برای شما باز باشد مبلغ آن نوشته شده، میتوانید جلوی آن تیک بزنید و pay selected fees را بزنید

[عکس: 63ohqzobe4bw_t.jpg]

اگر هم باز نشده باشد باید صبر کنید تا باز بشود

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان