کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
سلام دوستان عزیز. من جامانده لاتاری 2014 هستم و همسر و دختر چهارسالم تنها دارن میرن . یه سؤال دارم میشه برن اونجا فرم گرین کارت خودشون و درخواست گرین کارت برای من بدن و یک هفته ای برگردن و مثلا چند ماه بعد که فرم من مورد پذیرش قرار گرفت دوباره برن و درخواست پاس سفید برای خودشون بدن؟ برای ورود مجدد نیاز به گرین کارت دارن یا میتونن تا مدتی با همون ویزا تردد کنن؟ اینکه جایی تو همین فروم خوندم اگه قبل صدور گرین کارتشون خارج بشن باطل میشه چقدر صحت داره؟ یه سؤال اساسی دیگه هم دارم میشه خانمم پاس سفید بگیره ولی فرمهای مالیاتی رو هم پر کنه و درآمد خودشو صفر بزنه و پول هم تو حسابش بذارم تا بتونه اسپانسر من بشه؟ ممنون از همه زحمتهایی که برای هموطناتون میکشین.
پاسخ
با سلام خدمت همه دوستان.میخواستم بدونم کسی میتونه فرمهای i130.وفرمهای دیگه ای که لازم هستن رو ترجمه شده اینجا قرار بدن؟خیلی ممنون میشم اگه کسی این کارو انجام بده
case number:2014as7xxx
Last up date :2 september
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، حاجی واشنگتن ، alitab ، alvan ، Shahabpk ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
(2014-10-15 ساعت 00:46)mahdi9557 نوشته:  سلام دوستان عزیز. من جامانده لاتاری 2014 هستم و همسر و دختر چهارسالم تنها دارن میرن . یه سؤال دارم میشه برن اونجا فرم گرین کارت خودشون و درخواست گرین کارت برای من بدن و یک هفته ای برگردن و مثلا چند ماه بعد که فرم من مورد پذیرش قرار گرفت دوباره برن و درخواست پاس سفید برای خودشون بدن؟ برای ورود مجدد نیاز به گرین کارت دارن یا میتونن تا مدتی با همون ویزا تردد کنن؟ اینکه جایی تو همین فروم خوندم اگه قبل صدور گرین کارتشون خارج بشن باطل میشه چقدر صحت داره؟ یه سؤال اساسی دیگه هم دارم میشه خانمم پاس سفید بگیره ولی فرمهای مالیاتی رو هم پر کنه و درآمد خودشو صفر بزنه و پول هم تو حسابش بذارم تا بتونه اسپانسر من بشه؟ ممنون از همه زحمتهایی که برای هموطناتون میکشین.
سلام دوست عزيز
جواب سوالاتتون به ترتيب اينه :
١- متاسفانه يك هفته اي نمي تونن برگردن چون براي پر كردن فرم تقاضا براي شما نياز به دونستن سوشال نامبرشون و كپي گرين كارتشون هست كه تا دريافت اون حداقل 21روز طول ميكشه.
٢- تا زماني كه ويزا اعتبار داره در حكم گرين كارته يعني براي ورود و خروج و ... حتي گرفتن كار مورد تاييده ولي من به شخصه همچين پيشنهادي نميكنم .
٣- صحت نداره
٤- اونها براي اسپانسر شدن نياز به فرم w2 دارن كه اين فرم توسط كارفرما پر ميشه و درامد ساليانتون و مقدار مالياتي كه به دولت دادين رو مشخص ميكنه
به نظر من از الان به فكر پيدا كرد كواسپانسر باشين
موفق باشي دوستم Shy
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
(2014-10-16 ساعت 06:23)k.shiary نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان.میخواستم بدونم کسی میتونه فرمهای i130.وفرمهای دیگه ای که لازم هستن رو ترجمه شده اینجا قرار بدن؟خیلی ممنون میشم اگه کسی این کارو انجام بده

پيشنهاد ميكنم كه با توجه به ابزارالات ديجيتال امروزه كه كار ترجمه رو راحت تر از گذشته كردن زحمتشو خودتون بكشيد بهتره يه روزي ترس از انگليسي در شما بميره و اون روز هر چه زودتر اتفاق بيوفته به نفعتونه ...... اين يه پيشنهاد دوستانه و برادرانه بود ...... ولي اگر در مورد ايتمي خاص از فرم سوال داشتين حتما مطرح كنين من و مابقي دوستان كمكتون ميكنيم و تنهاتون نميزاريم Shy
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، amjad ، shandiz ، جواد حبيبي ، alvan ، SHABAH51 ، k.shiary ، smpf ، Shahabpk ، mehdi didam ، sam11 ، pari1392 ، alireza51
(2014-10-16 ساعت 08:30)dreamer60 نوشته:  
(2014-10-15 ساعت 00:46)mahdi9557 نوشته:  سلام دوستان عزیز. من جامانده لاتاری 2014 هستم و همسر و دختر چهارسالم تنها دارن میرن . یه سؤال دارم میشه برن اونجا فرم گرین کارت خودشون و درخواست گرین کارت برای من بدن و یک هفته ای برگردن و مثلا چند ماه بعد که فرم من مورد پذیرش قرار گرفت دوباره برن و درخواست پاس سفید برای خودشون بدن؟ برای ورود مجدد نیاز به گرین کارت دارن یا میتونن تا مدتی با همون ویزا تردد کنن؟ اینکه جایی تو همین فروم خوندم اگه قبل صدور گرین کارتشون خارج بشن باطل میشه چقدر صحت داره؟ یه سؤال اساسی دیگه هم دارم میشه خانمم پاس سفید بگیره ولی فرمهای مالیاتی رو هم پر کنه و درآمد خودشو صفر بزنه و پول هم تو حسابش بذارم تا بتونه اسپانسر من بشه؟ ممنون از همه زحمتهایی که برای هموطناتون میکشین.
سلام دوست عزيز
جواب سوالاتتون به ترتيب اينه :
١- متاسفانه يك هفته اي نمي تونن برگردن چون براي پر كردن فرم تقاضا براي شما نياز به دونستن سوشال نامبرشون و كپي گرين كارتشون هست كه تا دريافت اون حداقل 21روز طول ميكشه.
٢- تا زماني كه ويزا اعتبار داره در حكم گرين كارته يعني براي ورود و خروج و ... حتي گرفتن كار مورد تاييده ولي من به شخصه همچين پيشنهادي نميكنم .
٣- صحت نداره
٤- اونها براي اسپانسر شدن نياز به فرم w2 دارن كه اين فرم توسط كارفرما پر ميشه و درامد ساليانتون و مقدار مالياتي كه به دولت دادين رو مشخص ميكنه
به نظر من از الان به فكر پيدا كرد كواسپانسر باشين
موفق باشي دوستم Shy

ممنونم از جوابتون. من اسپانسر ندارم و بعید میدونم پیدا کنم ( با توجه به اینکه فامیل اصلا ندارم ودوست واجد شرایط اسپانسر شدن هم فعلا ندارم) میتونم تو حساب خانمم پول بذارم؟ و اصلا همچین چیزی تا چه حد امکان داره؟ و چقدر پول کافیه؟ یه سؤال دیگه هم دارم بین پر کردن فرم برای من ( و واریز هزینه لازم) تا پذیرفته شدن اون حدودا چقدر زمان میبره؟ چون تو همین فروم پیشنهاد شده بعد این مدت برای پاس سفید اقدام بشه. بازم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، alvan ، SHABAH51 ، smpf ، Shahabpk ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
سلام دوستان
منم از بازمانده هاى 2014 هستم. همسرم 24 روزه كه رفتن و بالاخره ديروز فرمهاى i-130 رو براى من فرستادن و پروسه من هم آغاز شدSmile
جا مانده از لاتارى 2014

Pd:15 oct 2014....approve:2 march2015....case number&invoice number:28 may
2015....تكميل فرمDS261 :10 july ....دريافت cover sheet:15 julyپرداخت 120$ :21july پرداخت 325$:28july...تكميل فرم DS260:25 august....دريافت civil document & Affidavit of supportتوسط nvc:٣ سپتامبر
پاسخ
(2014-10-15 ساعت 00:15)پدی نوشته:  امجد عزیز از پیشکسوتان منتظر بالاخره کلیر شدند. ان شاله روزی بقیه دوستان

به به - بسلامتی انشاله - خیلی خیلی خوشحالمون کردین - انشاله بقیه دوستان رو هم هر چی زودتر جوابهای قبولیشون بیاد - اقا امجد بینهایت تبریک و ارزوی موفقیت کامل داریم واستون
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي ، ramaya ، alvan ، پدی ، USA2014 ، pari pari ، amjad ، SHABAH51 ، smpf ، p.keyvan ، Shahabpk ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
(2014-10-16 ساعت 08:56)dreamer60 نوشته:  
(2014-10-16 ساعت 06:23)k.shiary نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان.میخواستم بدونم کسی میتونه فرمهای i130.وفرمهای دیگه ای که لازم هستن رو ترجمه شده اینجا قرار بدن؟خیلی ممنون میشم اگه کسی این کارو انجام بده

پيشنهاد ميكنم كه با توجه به ابزارالات ديجيتال امروزه كه كار ترجمه رو راحت تر از گذشته كردن زحمتشو خودتون بكشيد بهتره يه روزي ترس از انگليسي در شما بميره و اون روز هر چه زودتر اتفاق بيوفته به نفعتونه ...... اين يه پيشنهاد دوستانه و برادرانه بود ...... ولي اگر در مورد ايتمي خاص از فرم سوال داشتين حتما مطرح كنين من و مابقي دوستان كمكتون ميكنيم و تنهاتون نميزاريم Shy

دریمر جانا سخن از زبان ما گفتی! بابا جان داریم میریم به مملکتی که زبان اصلیشان انگلیسی است! برید یاد بگیرید!!
من در پاسخ به یکی از دوستان بخش های مهم فرم ها را در این پست یک توضیح مختصر و مفید دادم!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، p.keyvan ، پدی ، alvan ، amjad ، USA2014 ، mehdi didam ، جواد حبيبي ، زری وحدتی ، sam11 ، alireza51
سلام دوستان
منم 13 روزه که اومدم فرمهای همسرم رو فرستادم امروز هم 797 برامون ایمیل شد. حالا اگه مشکلی باشه توی فرمها بهمون ایمیل میدن ؟
پاسخ
با سلام و خسته نباشید

امیدوارم همه به نتیجه ی تلاش هاتون برسید.
یه سوالی در مورد فرم I-131 داشتم ، یکی از دوستان اینطور شنیده بود که حتی اگر نمی خواهیم به ایران باز گردیم هم باید فرم رو پر کنیم و برای پاس سفید اقدام کنیم که اینطوری سریع تر به نتیجه برسیم در این باره کسی چیزی می دونه یا یه همچین چیزی صحت داره یا خیر؟( من همیشه بر عکس فکر می کردم )
البته این رو هم اضافه کنم که این رو یه وکیل بهش گفته بود لطفا اگر کسی چیزی می دونه اطلاع بده ...
با تشکر
2014AS41XX/ ابوظبی/20April
بنده دریافت ویزا: 20 آپریل همسر: بازمانده 2014
ورود به امریکا : 3 اکتبر به مقصد لس آنجلس
دریافت ssn بعد از یک هفته
بعد از 28 روز دریافت Green Card
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، USA2014 ، Shahabpk ، حاجی واشنگتن ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
(2014-10-17 ساعت 04:57)MOHAMMADKHANI نوشته:  با سلام و خسته نباشید

امیدوارم همه به نتیجه ی تلاش هاتون برسید.
یه سوالی در مورد فرم I-131 داشتم ، یکی از دوستان اینطور شنیده بود که حتی اگر نمی خواهیم به ایران باز گردیم هم باید فرم رو پر کنیم و برای پاس سفید اقدام کنیم که اینطوری سریع تر به نتیجه برسیم در این باره کسی چیزی می دونه یا یه همچین چیزی صحت داره یا خیر؟( من همیشه بر عکس فکر می کردم )
البته این رو هم اضافه کنم که این رو یه وکیل بهش گفته بود لطفا اگر کسی چیزی می دونه اطلاع بده ...
با تشکر

سلام
سوال و خواسته شما واضح نيست، و دليل فرم پركردن شما را نفهميدم، و شرايط شما در چه وضعيتي است هم در امضاتون ذكر نشده است،

ولي در كل پاس سفيد براي موقعي است كه شما قصد مسافرت به جايي بيش از يكسال را داريد پر ميشود و اجازه اقامت در خارج از ا م ر ي ك ا ست
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
(2014-10-17 ساعت 04:50)p.keyvan نوشته:  سلام دوستان
منم 13 روزه که اومدم فرمهای همسرم رو فرستادم امروز هم 797 برامون ایمیل شد. حالا اگه مشکلی باشه توی فرمها بهمون ایمیل میدن ؟

اگر مشکلی بود تو همون نامه 797 براتون مینوشتند! با شماره رسیدی که براتون اومده میتونید پرونده رو چک کنید! فعلا باید منتظر بشید تا نامه اپرووال بیاد!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
خب..به سلامت و خیر و خوشی مرکز ورمونت رکوردشکنی کرد و این بار میانگین بررسی پرونده اش شد ۱۱.۲ ماه! (به نظرم کارهای این مرکز متوقف شده به هر دلیل)مرکز تگزاس هم از ۵ رسید به ۵/۵ ماه و به این ترتیب میانگین کلیه مراکز رو هم به ۶.۳ ماه رسوندن!مرکز کالیفرنیا تنها جایی است که دارند مثل آدمیزاد کارشون رو می کنن! من دیگه نگران سرنوشت اپرووال پرونده خودم نیستم این کارمندان USCIS ابولا مبولا نگرفته باشن یه وقت! گذشته از شوخی دوستان ۲۰۱۴ خودشون رو برای روزهای طولانی ترمهیا کنن. اگرچه امیدوارم همه این مشکلات برطرف شده و روال عادی پیدا کنه RolleyesRolleyes
2013AS81xx/Yerevan/3Person/Int:W1 June/Visa:Soon
جامانده از ویزا در آخر سپتامبـــــر
شبــه سفـــرنامه

زندگـــی را با بازیهای عجیب اش بپذیر Cool
F2a:5th November 2013  .....اپروو شده بعد از 18 ماه Tongue
نامه کامپلیت: 11 آگوست 2015
نامه مصاحبه: 2 فوریه 2016
وقت مصاحبه: اواخر مارچ 2016 آنکارا
پاسخ
آقا یه سوال
توی فرم i-130 سوال 22C اولی رو باید دفتر uscis رو بنویسیم و قسمت بعدیش هم سفارتی که برای مصاحبه مشخص می کنیم؟

پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، پدی ، alvan ، USA2014 ، SHABAH51 ، mehdi didam ، MOHAMMADKHANI ، sam11 ، alireza51
ترجمه فرم I-130

قسمت A : روابط
۱- من فرم را برای ...م پر میکنم(همسر ، فرزند)
۲- آیا نسبت شما به عنوان فرزند خواندگی است؟
۳- آیا شما اقامت دایم(گرین کارت) را توسط فرزند خواندگی گرفتید؟

قسمت B : مشخصات شما
۱- نام و نام خانوادگی(حروف بزرگ)
۲- آدرس آمریکا + کد پستی
۳- محل تولد(شهر-کشور)
۴- تاریخ تولد
۵- زن - مرد
۶- متاهل - مجرد
۷- نام خانوادگی قبل از ازدواج
۸- تاریخ و مکان ازدواج حال حاضر
۹- سوشیال نامبر(در صورت وجود)
۱۰- شماره ثبت خارجی(همون ویزا نامبر)
۱۱- نام همسر قبلی(در صورت وجود)
۱۲- تاریخ طلاق همسر قبلی(در صورت وجود)
۱۳- اگر شما در آمریکا سیتیزن هستین تکمیل کنید(در غیر این صورت خالی بزارید)
۱۴- اگر شما اقامت دایم گرفته اید تکمیل کنید(تاریخ و مکان مصاحبه و تاریخ گرفتن ویزا)
۱۴ب- آیا شما با ازدواج با یک شهروند آمریکایی اقامت دایم گرفته اید؟

قسمت C : مشخصات بازماندگان شما
۱- نام و نام خانوادگی(حروف بزرگ)
۲- آدرس ایران + کد پستی
۳- محل تولد(شهر-کشور)
۴- تاریخ تولد
۵- زن - مرد
۶- متاهل - مجرد
۷- نام خانوادگی قبل از ازدواج
۸- تاریخ و مکان ازدواج حال حاضر
۹- سوشیال نامبر(در صورت وجود)
۱۰- شماره ثبت خارجی(همون ویزا نامبر)
۱۱- نام همسر قبلی(در صورت وجود)
۱۲- تاریخ طلاق همسر قبلی(در صورت وجود)
۱۳- آیا همسر شما تابحال در آمریکا بوده است؟
۱۴- خالی بزارید
۱۵- خالی بزارید
۱۶- آیا همسر شما تابحال پرونده مهاجرتی داشته است؟ no بزنید فقط می توانید در یک برگه جدا توضیح خلاصه ای درمورد پرونده لاتاری ۲۰۱۴ بدین و اینکه همسر و فرزندتان به‌دلیل کمبود ویزا جا مانده اند. لاتاری پرونده رو پیچیده تر میکنه
۱۷- مشخصات افراد بازمانده خانواده شما(نام و نام خانوادگی، نسبت، تاریخ تولد و کشور محل تولد)
۱۸- آدرس آمریکا برای همسر
۱۹- آدرس ایران
۲۰- نام و نام خانوادگی و آدرس ایران(کلا فارسی نوشته شود)
۲۱- آخرین آدرسی که در ایران با خانواده زندگی می کردید.
۲۲- اولی دفتر uscis در آمریکاست و دومی شهر و کشور محل مصاحبه بازماندگان می باشد.

قسمت D : اطلاعات تکمیلی
۱- اگر درخواست جداگانه ای برای دیگر وابستگانتان داده اید؟
۲- آیا شما تا بحال درخواست ویزا برای کسی داده اید؟

قسمت E : امضا درخواست کننده، تاریخ و تلفن

قسمت F : نام و نام خانوادگی، امضا، تاریخ و آدرس مربوط به شخص دیگر
(اگر شخص دیگری به غیر از شما(مانند وکیل) فرم را تکمیل کرده است تکمیل نماید. من اعلام می کنم که این فرم به درخواست شخص من، توسط شخص دیگری تکمیل شده است)
--------------------------------------------------------

ترجمه فرم G-325A
(هرنفریک فرم)

نام خانوادگی
نام
نام دوم
مرد/زن
تاریخ تولد
شهروندی/تابعیت
ویزا نامبر
نام اصلی قبل از ازدواج
شهر/کشور محل تولد
سوشیال نامبر
نام خانوادگی والدین
نام والدین
تاریخ تولد والدین
شهر/کشور محل تولد والدین
شهر/ کشور محل اقامت والدین
نام خانوادگی همسر فعلی
نام همسر فعلی
تاریخ تولد همسر
شهر/ کشور محل تولد همسر
تاریخ ازدواج(عقد)
شهر محل ازدواج
نام خانوادگی همسر سابق
نام همسر سابق
تاریخ تولد همسر سابق
زمان و مکان ازدواج
زمان و مکان طلاق

آدرس منزل در۵ سال گذشته (از الان تا گذشته)

آخرین آدرس متقاضی در ایران(که بیش از ۱ سال زندگی کرده باشد)

شغل شما در۵ سال گذشته(ازالان تا گذشته)

آخرین شغل در ایران

این فرم در ارتباط با یک برنامه کاربردی برای ارایه:
اقامت دایم Status as Permanent Resident

امضا و تاریخ

نام و آدرس خود به فارسی

باکس پایین:
نام خانوادگی
نام
نام دوم

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان