کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2014-10-17 ساعت 22:14)حاجی واشنگتن نوشته:  دوستان بازمانده سلام؛
من فرم I-130 را بصورت ترجمه شده گذاشتم از دوستان قدیمی خواهش می کنم در موردش نظر بدند که ایرادات احتمالی بر طرف شود، مرسی

قسمت A : روابط
۱- من فرم را برای ...م پر میکنم(همسر ، فرزند)
۲- آیا شما با این اشخاص ارتباط و نسبتی دارید؟
۳- آیا شما اقامت دایم(گرین کارت) گرفتید؟

درود بر شما و سپاس بابت ترجمه
در قسمت A سوال 2 و 3 مربوط به فرزند خواندگی ایست. واسه همین فکر میکنم اینجوری درست تر باشه:
2- آیا نسبت شما بوسیله ی فرزند خواندگی است؟
3- آیا شما اقامت دایم(گرین کارت) را بوسیله ی فرزند خواندگی بدست آورده اید؟

توی راهنمای 130 خوندم که اگر کسی بوسیله ی فرزند خواندگی به اوجا اومده باشه نمی تونه وابستگانش رو در آینده بیاره. حدس می زنم سوال A2 , A3 واسه همینه

در قسمت B سوال 14 رو کنترل نمایید، شاید چیز دیگه ای باشه
در قسمت C سوال 15، فکر کنم باید شغل و محل کار بازمانده باشه
در قسمت C سوال 22، مربوط به کسایی هست که بازمانده ی آنها در حال حاضر(رمان پر کردن 130) در آمریکا هست و دلیل حضورش چیزی غیر از ویزای توریستی هست(مثلا ویزای کار) نه ماها. آخه در اون صورت میره تو اولویت و از محدودیت ویزای سالانه خارج میشه(در هر صورت واسه از ما بهترونه!!) پس این سوال رو یه None میزاری و می ری

اگر اشتباه میکنم، دوستان اصلاح نمایند
سال ٢٠١٤ تو آسيا ١٣٢خانواده از هم جدا شدن، ١١٧تاش ايراني هستن، يكيشم ما!
پاسخ
سلام دوستان منتظرم،
بامید خدا تاریخ pd ما هم شد 8 اکتبر 2014.
خدایا عمر این روزهای جدایی رو کوتاه کن، آمین
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:7 2014October  
تاريخ پی دی:8  2014October
تاريخ اپروو:23 2015February
دريافت كيس نامبر:23 2015July
دریافت اینویس نامبر: 23 2015July
DS261 و پرداخت 120$ : 06 2015August
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 23 2015September
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : ؟
تکمیل مدارک: ؟
همه مسایل و تاریخهای بالا رو فراموش کنید Big Grin تاریخ ورود به آمریکا: 12 ژانویه 2017
پاسخ
(2014-10-16 ساعت 08:30)dreamer60 نوشته:  
(2014-10-15 ساعت 00:46)mahdi9557 نوشته:  سلام دوستان عزیز. من جامانده لاتاری 2014 هستم و همسر و دختر چهارسالم تنها دارن میرن . یه سؤال دارم میشه برن اونجا فرم گرین کارت خودشون و درخواست گرین کارت برای من بدن و یک هفته ای برگردن و مثلا چند ماه بعد که فرم من مورد پذیرش قرار گرفت دوباره برن و درخواست پاس سفید برای خودشون بدن؟ برای ورود مجدد نیاز به گرین کارت دارن یا میتونن تا مدتی با همون ویزا تردد کنن؟ اینکه جایی تو همین فروم خوندم اگه قبل صدور گرین کارتشون خارج بشن باطل میشه چقدر صحت داره؟ یه سؤال اساسی دیگه هم دارم میشه خانمم پاس سفید بگیره ولی فرمهای مالیاتی رو هم پر کنه و درآمد خودشو صفر بزنه و پول هم تو حسابش بذارم تا بتونه اسپانسر من بشه؟ ممنون از همه زحمتهایی که برای هموطناتون میکشین.
سلام دوست عزيز
جواب سوالاتتون به ترتيب اينه :
١- متاسفانه يك هفته اي نمي تونن برگردن چون براي پر كردن فرم تقاضا براي شما نياز به دونستن سوشال نامبرشون و كپي گرين كارتشون هست كه تا دريافت اون حداقل 21روز طول ميكشه.
٢- تا زماني كه ويزا اعتبار داره در حكم گرين كارته يعني براي ورود و خروج و ... حتي گرفتن كار مورد تاييده ولي من به شخصه همچين پيشنهادي نميكنم .
٣- صحت نداره
٤- اونها براي اسپانسر شدن نياز به فرم w2 دارن كه اين فرم توسط كارفرما پر ميشه و درامد ساليانتون و مقدار مالياتي كه به دولت دادين رو مشخص ميكنه
به نظر من از الان به فكر پيدا كرد كواسپانسر باشين
موفق باشي دوستم Shy

دریمر جان خوشحالم که باز این طرفها میبینمت
و اما در مورد سوال این دوست عزیز
تجربه شخصی خود من این بود که من درعرض یک روز و نصفی کارهام رو انجام دادم و بر گشتم یعنی دوستان ایمیگرانجل برام اقدام کردن ، روز اول و با مراجعه به دفتر سوشیال شماره ام رو گرفتم روز دوم فرمها روپر کردن و من بعد از ظهرش بر گشتم ، البته تمام مدارک مورد نیاز رو برده بودم و تا حالا همسر و پسرم اپروو هم شدن !!
دیگه سوالی نپرسین که من تا همینجاش بلد بودم Big GrinBig Grin

(2014-10-15 ساعت 00:15)پدی نوشته:  امجد عزیز از پیشکسوتان منتظر بالاخره کلیر شدند. ان شاله روزی بقیه دوستان

خب خدا رو شکر و تبریک به امجد خان
خودش میبردت هرجا دلش خواست /// به هر جا برد بدون ساحل همونجاست
**18 / آنکارا ، دسامبر 2012 / صدور ویزا همراه با چند تیک اضافه !! 24 سپتامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، جواد حبيبي ، پدی ، alvan ، SHABAH51 ، p.keyvan ، azem2014 ، smpf ، Shahabpk ، زری وحدتی ، sam11 ، alireza51
از دوستان جدید کسی تا حالا اپروو نشده.پارسال یکی از دوستان 2 هفته ای اپروو شدند
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: arenfard ، Shahabpk ، جواد حبيبي ، alvan ، pari pari ، SHABAH51 ، sam11 ، smpf ، mehdi didam ، alireza51
(2014-10-17 ساعت 15:18)Shahabpk نوشته:  
(2014-10-17 ساعت 04:50)p.keyvan نوشته:  سلام دوستان
منم 13 روزه که اومدم فرمهای همسرم رو فرستادم امروز هم 797 برامون ایمیل شد. حالا اگه مشکلی باشه توی فرمها بهمون ایمیل میدن ؟

اگر مشکلی بود تو همون نامه 797 براتون مینوشتند! با شماره رسیدی که براتون اومده میتونید پرونده رو چک کنید! فعلا باید منتظر بشید تا نامه اپرووال بیاد!
سلام داستان ٧٩٧ چيه؟ من فقط يك رسيد واسه خانمم اومده ولي چيزي واسمون ايميل نشده
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab ، alvan ، Shahabpk ، pari pari ، SHABAH51 ، sam11 ، smpf ، mehdi didam ، alireza51
(2014-10-13 ساعت 07:32)smpf نوشته:  
(2014-10-13 ساعت 04:57)arenfard نوشته:  درود
الان ساعت نزدیک 4 بامداد هست. از فرودگاه اومدم خونه، همسر و پسرم برخلاف میل هممون رفتن.
پسرم 6 ساله هست، توی راه یه جمله گفت که هنوز بغض دارم .
" بابا چرا باید بریم، مگه نمیشه همینجا زندگی کرد؟"
بچه‏ های قدیمی می گن این دوره خیلی سخته، من که دارم از درون فرو می ریزم. به قول یه هنرمند دوست داشتنی، " یه وقتایی مرد بودن خیلی سخته"
و دیگر هیچ

سلام
درك اين لحظه و دلهره هاا و اظطراب هاي بعدش واقعا سخت است همواره در چالش چي درسته بايد غوطه خورد،
واقعا ميگم من دوست داشتم هيچكدام از ٢٠١٤ ايي هااا مثل ما نشن و هر روز به تاپيك كليرنس ٢٠١٤ سر ميزديم و دعا ميكرديم ويزاي همه بياد،
در مهاجرسرا حدود دوازده بازمانده ٢٠١٣ داشتيم و تقريبا حدس ميزنيم يكي و دوتا هم خارج از مهاجرسرا بازمانده ٢٠١٣ داريم، ولي اگر امار ١١٧ نفر بازمانده در امضاي شما درست باشد واقعا متاسفم و دعا ميكنم فرايند پيشرو شما بزرگوارن كوتاه تر از ما بشود و اميدورام كار همه دوستان از يكسال انتظار دكتر پدي هم كمتر شود، و اصلا شبيه مابقي ٢٠١٣ ايي ها به دو سال نكشد و در اين راه هر كمكي از ما بر بياد با جون و دل در خدمتيم،

جاي خانواده از صميم قلب ميگم خالي نباشد،
در لحظاتي شايد لازم شد درنگ نكنيد پيام خصوصي بزنيد در خدمتيم

باميد اينكه خانواده هاا هر جور صلاح است ولي بزودي در كنار هم جمع و شاد و كامياب باشند

سلام من خانمم و دوتا پسرم الان يكماهه رفتن و اميدوارم همه زودتر به خانواده هاتون برسيد ولي من خودم انقدر داغونم كه فكر ميكنم نتونم تحمل كنم و يه بلايي سرم بياد، حتي تو اين مدت دل ودماغ تو سايت اومدن هم نداشتم نميدونم زمان بگذره وضعيتمون بهتر ميشه يا بدتر؟
بازمانده از لاتاري ٢٠١٤ ، ارسال فرم i130 ٢ اكتبر، pd ٦ اكتبر٢٠١٤،اپروو ٢ مارچ ٢٠١٥،دريافت كيس نامبر ١ اپريل ، دريافت اينويس نامبر ١٥ ژولاي ، پرداخت ١٢٠ دلار ٢٤ ژولاي ، پرداخت ٣٢٥ دلار ٣ آگوست ، سابميت فرم ds260 ٧ آگوست, ارسال مدارك به ان وي سي ١٢ نوامبر، دريافت مدارك ٢٣ نوامبر توسط ان وي سي
پاسخ
(2014-10-19 ساعت 10:01)پدی نوشته:  از دوستان جدید کسی تا حالا اپروو نشده.پارسال یکی از دوستان 2 هفته ای اپروو شدند

خير دكتر جان من ٣٠ سپتامبر هستم و تا حالا هم خبري نشده
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، alvan ، Shahabpk ، USA2014 ، pari pari ، زری وحدتی ، SHABAH51 ، sam11 ، smpf ، mehdi didam ، alireza51
(2014-10-19 ساعت 13:17)reza16 نوشته:  
منم 13 روزه که اومدم فرمهای همسرم رو فرستادم امروز هم 797 برامون ایمیل شد. حالا اگه مشکلی باشه توی فرمها بهمون ایمیل میدن ؟

اگر مشکلی بود تو همون نامه 797 براتون مینوشتند! با شماره رسیدی که براتون اومده میتونید پرونده رو چک کنید! فعلا باید منتظر بشید تا نامه اپرووال بیاد!
همین رسید با کد I-797C براتون اومده. این نامه هم رسید پرداختتون هست و یک شماره مثل این داره: EAC123456789 که از این طریق میتونید در سایت USCIS در قسمت Check your Case Status پیشرفت پرونده تون را ببینید! اپروو که بشید هم یک نامه با کد I-797 Notice of action براتون میاد!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
ضمن عرض سلام،
میخواستم از دوستان با تجربه بپرسم که آیا بازم تا موعد مصاحبه باید واکسیناسیون انجام بدیم؟ در صورت مثبت بودن جواب، لطفا بیشتر راهنمایی بفرمایید. با تشکر
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:7 2014October  
تاريخ پی دی:8  2014October
تاريخ اپروو:23 2015February
دريافت كيس نامبر:23 2015July
دریافت اینویس نامبر: 23 2015July
DS261 و پرداخت 120$ : 06 2015August
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 23 2015September
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : ؟
تکمیل مدارک: ؟
همه مسایل و تاریخهای بالا رو فراموش کنید Big Grin تاریخ ورود به آمریکا: 12 ژانویه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: USA2014 ، پدی ، SHABAH51 ، sam11 ، alvan ، smpf ، mehdi didam ، alireza51
(2014-10-20 ساعت 01:41)hamid_fs3 نوشته:  ضمن عرض سلام،
میخواستم از دوستان با تجربه بپرسم که آیا بازم تا موعد مصاحبه باید واکسیناسیون انجام بدیم؟ در صورت مثبت بودن جواب، لطفا بیشتر راهنمایی بفرمایید. با تشکر

بله.
http://www.mohajersara.com/showthread.ph...9#pid63839

البته ماها توی مصاحبه لاتاری خیلی از واکسنهارو زدیم، فقط اونایی که تا مصاحبه اکسپایر میشن باید تجدید بشن که فکر کنم عمدتا شامل آنفولانزا و یا mmr بشه البته اگه تا مصاحبه دو سالش تموم شده باشه.
پاسخ
سلام
خیلی خوشحالم که میبینم دوستان 2014 هم یکی یکی فرم ها را ارسال کرده و اقدام کرده اند و یا در حال اقدام هستند! فعلا بعد از اینکه رسیدتون را دریافت کردید کار دیگری جز صبر کردن نمیتونید بکنید! مدت زمانی طولانی سپری خواهد شد که هر روزش خیلی طولانی تر از 24 ساعت خواهد بود! اما همین مدت زمان طولانی هم بالاخره روزی تمام خواهد شد! پس هیچی بهتر از این نیست که خودمونو به زندگی مشغول کنیم تا روز ها کوتاه تر بشوند و زمان با سرعت بیشتری پیش بره! از نگاه مثبت میتونیم بگیم خداوند فرصتی دوباره بهمون داده تا بعضی کار ها را که در انجام دادنش تعلل کرده بودیم را به انجام برسونیم! برای مثال آموزش زبان انگلیسی که برای هر مهاجر به ینگه دنیا از اهم واجبات است و بر هر اوجبی واجب!! روی سخنم با دوستانی است که مثل خودم آموزش زبان را به هر دلیلی پشت گوش میاندازند!
نکته ی مهم دیگری را یکبار دیگه باید برای دوستانم یادآوری کنم! اگر برای همسرتون اقدام کرده اید و قصد برگشت دارید و میخواهید بیش از 6 ماه در خارج از امریکا بمونید ، حتما مجوز بازگشت (پاس سفید) بگیرید! در غیر اینصورت ممکنه در بازگشت بعدی که قطعا کمتر از یکسال خواهد بود ، گرین کارتتون بطور جدی با مشکل مواجه بشه! بعد از جریان 11 سپتامبر 2009 قوانین مهاجرتی سخت گیرانه تر شدند و کسی که گرین کارت میگیره باید امریکا را به عنوان خانه اولش انتخاب کنه و اونجا اقامت داشته باشه! در غیر اینصورت گرین کارتشو ازش میگیرند!
نیازی هم نیست که برای درخواست منتظر اپروو شدن همسرتون بمونید! همین که منتظر بشید تا مراحل اداری (مثل انگشت نگاری و تایید و ...) به پایان برسه کافیه! مجوزتون را دریافت کنید بعد برگردید! موضوعی که قبلا در این مورد مطرح شده بود و خود من هم یکبار روش صحه گذاشته بودم متاسفانه اشتباه بود! درواقع اصلا اون موضوع به کتگوری ما مربوط نمیشه!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
دوستان عزیز مهاجر سرایی سلام
من مشغول پر کردن فرم هام هستم از بچه های با تجربه تقاضا دارم هر چه زودتر کمک کنند تا ما این فرم ها رو پر کنیم
سوال من در مورد بند 16 فرم I- 130 هست که آیا اعلام کنیم که همسرانمون پرونده داشتند یا خیر ؟

در مورد بند 22 هم توضیح بدید ممنون میشم...
2014AS41XX/ ابوظبی/20April
بنده دریافت ویزا: 20 آپریل همسر: بازمانده 2014
ورود به امریکا : 3 اکتبر به مقصد لس آنجلس
دریافت ssn بعد از یک هفته
بعد از 28 روز دریافت Green Card
پاسخ
(2014-10-19 ساعت 13:17)reza16 نوشته:  

سلام در چند روز اول يك ايميل مي ايد و در طي ١٠ روز نيز فرم٧٩٧ كه رسيد رسمي دريافت مدارك وپول مي باشد از طريق پست به ادرسي كه داديد ارسال مي شود
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: USA2014 ، زری وحدتی ، SHABAH51 ، sam11 ، alvan ، Shahabpk ، pari pari ، smpf ، mehdi didam ، alireza51
(2014-10-15 ساعت 00:46)mahdi9557 نوشته:  سلام دوستان عزیز. من جامانده لاتاری 2014 هستم و همسر و دختر چهارسالم تنها دارن میرن . یه سؤال دارم میشه برن اونجا فرم گرین کارت خودشون و درخواست گرین کارت برای من بدن و یک هفته ای برگردن و مثلا چند ماه بعد که فرم من مورد پذیرش قرار گرفت دوباره برن و درخواست پاس سفید برای خودشون بدن؟ برای ورود مجدد نیاز به گرین کارت دارن یا میتونن تا مدتی با همون ویزا تردد کنن؟ اینکه جایی تو همین فروم خوندم اگه قبل صدور گرین کارتشون خارج بشن باطل میشه چقدر صحت داره؟ یه سؤال اساسی دیگه هم دارم میشه خانمم پاس سفید بگیره ولی فرمهای مالیاتی رو هم پر کنه و درآمد خودشو صفر بزنه و پول هم تو حسابش بذارم تا بتونه اسپانسر من بشه؟ ممنون از همه زحمتهایی که برای هموطناتون میکشین.

SALAM
MAN FORM MALEYATI RO DAR HALI KE PAS SEFID DASHTAM PORKARDAM JEHAT APPROVE SHODAN WASE WAM KHARID MANZEL KE BAYAD HATMAN 2 SAL TAX RO FILE KARDEH BASHIN
ALAN HAM MOSHKEL WAMAM HAL SHODEH PAS SHOMA HAM MITOUNID IN KAR RO BEKONIN KE KHEILY JAHA BEDARDETOUN MIKHOREH
BEBAKHSHID KEYBOARD FARSI NADARAM
پاسخ
تشکر کنندگان: USA2014 ، sam11 ، alvan ، جواد حبيبي ، smpf ، mehdi didam ، mahdi9557 ، alireza51
سلام دوستان من سايت uscis را چك كردم در مرحله initial review هستيم ميخواستم ببينم وقتي اپروو ميشيم وضعيتمون چطوري نشون داده ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، sam11 ، alvan ، arenfard ، Shahabpk ، pari pari ، smpf ، mehdi didam ، SHABAH51 ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان