کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2014-11-04 ساعت 07:54)Nooshinsalamat نوشته:  سلام دوستان
من قبل از اينكه وارد امريكا بشم ١٦٥$ رو پرداخت كردم و يك ايميل تاييد پرداخت برام اومد،ميشه چك كرد كه پروسه صدور گرين كارد در چه مرحله اي هست؟اگه مي شه ممنون مي شم بگيد از كدوم سايت و چطوري
سلام
در سايت مربوطه زير ثبت نام كنيد
https://egov.uscis.gov/cris/jsps/login.j...EpgvBqrKLu
و با ايميل و sms. تلفن همراه عمه ريكا تغيير وضعيت را به شما براي تك تك پرونده هاتون اطلاع رساني ميكند و با ورود به اين سايت از وضعيت همه پرونده هاتون و تاريخ آخرين اقدام بعمل آمده مطلع ميشويد
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، پدی ، amjad ، Nooshinsalamat ، Shahabpk ، حاجی واشنگتن ، sam11 ، alireza51
(2014-11-04 ساعت 16:36)smpf نوشته:  سلام
و با ايميل و sms. تلفن همراه عمه ريكا تغيير وضعيت را به شما براي تك تك پرونده هاتون اطلاع رساني ميكند و با ورود به اين سايت از وضعيت همه پرونده هاتون و تاريخ آخرين اقدام بعمل آمده مطلع ميشويد
لطفا لینک را کامل بنویسید
لینک کار نمی کند
بازمانده لاتاری 2014 (F2A)
Pd = 2014/10/06
Interview = 2016/05/16(ABD)
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13
Enter to = USA 01/22/2017

پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، USA2014 ، sam11
(2014-11-01 ساعت 05:08)شهلا 1346 نوشته:  
(2014-10-31 ساعت 20:50)hosa نوشته:  دوستان سلام. یه سوالی برام پیش اومده. اگر مادر من برای من جهت اخذ گرین کارت اقدام بکنه و من داخل آمریکا باشم روند اخذ گرین کارت تغییری میکنه؟ یعنی با کسی که در خارج از آمریکا هست و براش اقدام میشه تفاوتی داره یا نه؟ خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

نه فرقی نمیکنه .لی اگر شما داخل آمریکا هستید میتونید ویزای توریستی را یکبار تمدید کنید و بعد از ویزای دانشجویی استفاده کنید و مدتی که باید تو ایران منتطر بمونید در آمریکا باشید ولی بهر حال کار نمیتونید بکنید مگر نقدی و با یک اشنا .
ولی من با یک وکیل صحبت کردم گفت فانونی هست برای تنها بازمانده خانواده که میشه براش ویزا گرفت تا زمانی که کارش درست بشه .
من با دکتر مشکی که چهارشنبه ها ساعت پنج تو تلفن پارس برنامه دارم صحبت کردم.

خیلی متشکرم از توضیحاتتون
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، sam11 ، alireza51
سلام دوستان. در فرم I-130 قسمت C شماره 17 از پتیشنر (خانمم) خواسته مشخصات همسر و فرزندان کسی رو که براش داره درخواست می کنه بنویسه. اینکه در حقیقت میشه مشخصات خودش! در حالیکه تو پست صفحه 75 ، شهاب عزیز طور دیگه ای جواب دادن. لطفا یکی راهنمایی کنه. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، sam11 ، pari1392
سلام خدمت همه دوستان.من یه سوال خیلی مهم دارم.لطفا جواب منو بدید.ایا کسانی که برای همسراشون اقدام کردند و فرمهارو فرستادن بدون کپی گرین کارتشون مدارکاشون رو فرستادن؟
case number:2014as7xxx
Last up date :2 september
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، pari pari ، smpf ، sam11 ، alireza51
(2014-11-05 ساعت 07:07)k.shiary نوشته:  سلام خدمت همه دوستان.من یه سوال خیلی مهم دارم.لطفا جواب منو بدید.ایا کسانی که برای همسراشون اقدام کردند و فرمهارو فرستادن بدون کپی گرین کارتشون مدارکاشون رو فرستادن؟

بله.
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، pari pari ، smpf ، reasonable ، Shahabpk ، mehdi didam ، sam11
سلام دوستان ،من یه سوال داشتم .من تو سایت WWW.USCIS .GOV میروم در قسمت CHECK MY CASE وقتی RECEIPT NUMBER را وارد می کنم ،میگه همچنین کیسی موجود نیست .من چیکار باید بکنم ؟من این مشکل رو با گرین کارت و پاس سفیدم دارم ،زمانی که RECEIPT NUMBER این دو کیس را وارد میکنم میگه کیسی موجود نیست.ممنون میشم منو در این زمینه راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، USA2014 ، smpf ، sam11 ، alireza51
(2014-11-05 ساعت 01:04)mahdi9557 نوشته:  سلام دوستان. در فرم I-130 قسمت C شماره 17 از پتیشنر (خانمم) خواسته مشخصات همسر و فرزندان کسی رو که براش داره درخواست می کنه بنویسه. اینکه در حقیقت میشه مشخصات خودش! در حالیکه تو پست صفحه 75 ، شهاب عزیز طور دیگه ای جواب دادن. لطفا یکی راهنمایی کنه. ممنون

درود بر آقا مهدی
اگر صفحه قبلیشو نگاه کنید، می بینید که یکی از دوستان پرسش کرده که در این قسمت " در همین پارت[C] قسمت 17 باید اطلاعات خودم را وارد کنم ؟"
در پاسخ آقا شهاب نوشته "باید اطلاعات همسرتون را وارد کنید! "
به نظرم هر دو نفر، یک مطلب را بیان نموده اند و پرسش و پاسخ یکی می باشد.
سوال 17 در بخش C قرار دارد و از عنوان این بخش واضح است باید اطلاعات مربوط به شما(مشخصات همسر[petioner] و فرزند شما) نوشته شود.
فلسفه ی وجودی این است که احتمال دارد، petioner برای برادر یا خواهر خود اقدام کند که در این صورت، این سوتفاهم هم رخ نمی داد
امیدوارم پاسخ خود را گرفته باشید
سال ٢٠١٤ تو آسيا ١٣٢خانواده از هم جدا شدن، ١١٧تاش ايراني هستن، يكيشم ما!
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، mahdi9557 ، pari pari ، USA2014 ، smpf ، Shahabpk ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
(2014-11-04 ساعت 16:55)alireza51 نوشته:  
(2014-11-04 ساعت 16:36)smpf نوشته:  سلام
لطفا لینک را کامل بنویسید
لینک کار نمی کند

درود
فکر کنم آدرس کامل واسه ثبت نام این باشه:
https://egov.uscis.gov/cris/jsps/login.jsp
ولی یه پرسش، وقتی می خواهی شماره رسید مربوط به Green card رو اضافه کنی، میگه" case that does not exist" Sad
حالا چیکار کنمBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، USA2014 ، smpf ، Shahabpk ، mehdi didam ، alireza51
(2014-11-05 ساعت 11:31)arenfard نوشته:  
(2014-11-05 ساعت 01:04)mahdi9557 نوشته:  سلام دوستان. در فرم I-130 قسمت C شماره 17 از پتیشنر (خانمم) خواسته مشخصات همسر و فرزندان کسی رو که براش داره درخواست می کنه بنویسه. اینکه در حقیقت میشه مشخصات خودش! در حالیکه تو پست صفحه 75 ، شهاب عزیز طور دیگه ای جواب دادن. لطفا یکی راهنمایی کنه. ممنون

درود بر آقا مهدی
اگر صفحه قبلیشو نگاه کنید، می بینید که یکی از دوستان پرسش کرده که در این قسمت " در همین پارت[C] قسمت 17 باید اطلاعات خودم را وارد کنم ؟"
سوال 17 در بخش C قرار دارد و از عنوان این بخش واضح است باید اطلاعات مربوط به شما(مشخصات همسر[petioner] و فرزند شما) نوشته شود.
فلسفه ی وجودی این است که احتمال دارد، petioner برای برادر یا خواهر خود اقدام کند که در این صورت، این سوتفاهم هم رخ نمی داد

ممنون از جوابتون. اگه میگفت list spouse and all children of you این فرمایش شما صحیح بود و باید مشخصات من رو(که همسر petitioner هستم) می نوشت اما گفتهlist spouse and all children of your relative یعنی همسر و فرزندان خویشاوندی رو که دارید براش اقدام میکنید لیست کنید!
پاسخ
تشکر کنندگان: arenfard ، alvan ، USA2014 ، smpf ، sam11 ، pari1392 ، alireza51
(2014-11-05 ساعت 19:49)mahdi9557 نوشته:  
(2014-11-05 ساعت 11:31)arenfard نوشته:  

درود بر آقا مهدی

ممنون از جوابتون. اگه میگفت list spouse and all children of you این فرمایش شما صحیح بود و باید مشخصات من رو(که همسر petitioner هستم) می نوشت اما گفتهlist spouse and all children of your relative یعنی همسر و فرزندان خویشاوندی رو که دارید براش اقدام میکنید لیست کنید!

درود بر شما
من هم که همینو گفتم اخوی.
بکبار دیگه پاسخ رو بخون عزیر دلSmile
در کل مشخصات همسر بانو و فرزندتان را می خواهند. نظر من اینه. شایدم اشتب باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdi9557 ، alvan ، smpf ، Shahabpk ، mehdi didam ، جواد حبيبي ، sam11 ، alireza51
سلام دوستان من و پسرم ویزا و گرین کارت گرفتیم و در آمریکا هستیم و الان کلیه مدارک رو تهیه کردم می خواهم برای همسرم اقدام کنم دو تا سوال برام پیش آمده :
1- در قسمت 17 c من باید نام پسرم که گرین کارت داره و در آمریکا هست را هم بنویسم یا خیر؟
2- الان که مدارک به USCIS پست می کنم باید همزمان مدارک NVC را هم پست کنم یا اون مربوط به مرحله بعد است
3- آیا بعد از پست مدارک USCIS می تونم برگردم ایران ومرحله NVC را بعد انجام دهم ؟ یا نیاز به انگشت نگاری و اینرویو هست اگر نیاز به ماندن هست چقدر زمان می برد ؟ در این مدت می توانم پسرم رو بفرستم ایران ؟
با تشکر از راهنمایی تون
2014AS5xxx -آنکارا - نفر اصلی خودم - تاریخ مصاحبه هفته سوم می - نفرات کیس:3 نفر - خودم و پسرم ویزای یکضرب و همسرم AP - مقصد CA

آپدیت اول 8 APR - دوم 29 APR - سوم 5 MAY - چهارم 23 MAY (همزمان با صدور ویزا) - پنجم 27 MAY (فقط نفر اصلی) - همسرم 23 MAY
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Farnood1234 ، sam11 ، alvan ، rezahoorjandi ، alireza51
(2014-11-07 ساعت 03:30)senavid نوشته:  سلام دوستان من و پسرم ویزا و گرین کارت گرفتیم و در آمریکا هستیم و الان کلیه مدارک رو تهیه کردم می خواهم برای همسرم اقدام کنم دو تا سوال برام پیش آمده :
1- در قسمت 17 c من باید نام پسرم که گرین کارت داره و در آمریکا هست را هم بنویسم یا خیر؟
2- الان که مدارک به USCIS پست می کنم باید همزمان مدارک NVC را هم پست کنم یا اون مربوط به مرحله بعد است
3- آیا بعد از پست مدارک USCIS می تونم برگردم ایران ومرحله NVC را بعد انجام دهم ؟ یا نیاز به انگشت نگاری و اینرویو هست اگر نیاز به ماندن هست چقدر زمان می برد ؟ در این مدت می توانم پسرم رو بفرستم ایران ؟
با تشکر از راهنمایی تون

سلام
١- قبلا توضيح مكرر داده شده و صفحات قبل را لطفا نگاه كنيد،
٢- مدارك فقط به يو اس سيس ارسال ميشود تا اونجا اپروو. نشويد اقدام ديگري نبايد انجام داد و هر مرحله به وقتش
٣- بله ميتونيد برگرديد ولي قوانين را بايد رعايت كنيد و زياد خارج از امريكا نمونيد، تا كارنت شدن كه حداقل با اطلاعات امروز يكسال اندي طول ميكشد با ان وي سي كاري نداريد، در ضمن پرونده پسرتون مستقيم به همسرتون ربطي ندارد ولي اگر پيش خودتون در هنگام مكاتبه با ان وي سي يعني سال ديگه، باشند اثبات اقامت شما مستدل تر ميشود
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
(2014-11-07 ساعت 16:47)smpf نوشته:  
(2014-11-07 ساعت 03:30)senavid نوشته:  سلام دوستان من و پسرم ویزا و گرین کارت گرفتیم و در آمریکا هستیم و الان کلیه مدارک رو تهیه کردم می خواهم برای همسرم اقدام کنم دو تا سوال برام پیش آمده :
با تشکر از راهنمایی تون

سلام
١- قبلا توضيح مكرر داده شده و صفحات قبل را لطفا نگاه كنيد،
٢- مدارك فقط به يو اس سيس ارسال ميشود تا اونجا اپروو. نشويد اقدام ديگري نبايد انجام داد و هر مرحله به وقتش
٣- بله ميتونيد برگرديد ولي قوانين را بايد رعايت كنيد و زياد خارج از امريكا نمونيد، تا كارنت شدن كه حداقل با اطلاعات امروز يكسال اندي طول ميكشد با ان وي سي كاري نداريد، در ضمن پرونده پسرتون مستقيم به همسرتون ربطي ندارد ولي اگر پيش خودتون در هنگام مكاتبه با ان وي سي يعني سال ديگه، باشند اثبات اقامت شما مستدل تر ميشود

با سلام و عرض ادب.
در ادامه سوال دوستمون يك سوال داشتم.
همسر من هم مدارك را به uscis ارسال كرده. براي مرحله اپرو شدن چقدر زمان لازم است تا مدارك بعدي را به nvc ارسال كند؟
چون شما در سوال دوستمان فرموديد كه ميتواند برگردد ايران. از اين لحاظ براي من سوال بود. چنانچه مدت زمان بين ارسال مدارك به uscis تا اپرو شدن زياد طول ميكشد من ترجمه هاي سري دوم را كه بايد به nvc بفرستيم را ديرتر تهيه و ارسال كنم كه تاريخش معتبرتر باشد.
چون من فكر ميكردم مرحله طولاني انتظار پس از ارسال مدارك به nvc است و بايد منتظر كارنت شدن و زمان مصاحبه باشيم.
لطفاً راهنمايي بفرماييد. ممنونم
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، sam11 ، alvan ، Shahabpk ، senavid ، rezahoorjandi ، alireza51
با سلام مجدد
به امضاي بنده توجه كنيد تاريخ ها مشخص است و بقيه موارد و بقيه اتفاقات الله اعلم
٩- ورود ٢٦
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان