کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2014-12-18 ساعت 00:37)azem2014 نوشته:  بابت زبان چه کردین؟ ادم خیال میکنه زبانش حرف نداره- اما اونجا که میرسه بدجوری میخوره تو پره آدم
نه اصلا تو پر من نخورد ، نه بلکه کرک و پرم ریخت !!! تازه من تو ایران خوش سرو زبون بودم
مشکل اصلی هم امثال ما هستیم که حالا کلی باید تلاش کنیم بخشی از لغاتی که یاد گرفتیم فراموش کنیم ! چون کاربرد نداره و یه جوری نگات میکنن ولی چون خیلی مودب هستن به روتون نمیارن - مثل صمد آقا که اومده شهر ، بهرحال درست میشه
بچه ها لوازم ضروری رو بیارین و از همه مهمتر پوووووووووووووولللللللللل
قدر هر دلارتون رو بدونید ، اینجا به اندازه آغوش گرم مادر سرپا نگهتون میداره !
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
مشکل زبان خیلی جدی نیست یه چیزی هست به اسم شوک شما وقتی میای امریکا برای چند ماه اول چون تا حالا اینقدر native speaker یه جا ندیدی Smile شوکه میشی و کلا زبونت بند میاد میتونی هر چیزی که میگن رو بفهمی اما نمیتونی زبون رو تکون بدی و حرف بزنی برای چند ماه اول عادی هست اما بعضی ها هستن تا چند سال تو این شوک باقی میمونن اگر میخواید اینطوری نشید از همین ثانیه به بعد با بچه هاتون و همسرتون شروع کنید به انگلیسی حرف زدن و قانون یه دلار (قانون یه دلار اینه که هر کسی که فارسی حرف زد به ازای هر کلمه فارسی یه دلار باید بده) و از همه مهم تر روزی نیم ساعت هم شده برید جلوی یه اینه بزرگ شروع کنید انگلیسی حرف زدن این تمرینی هست برای اینکه در موقع حرف زدن با بقیه عجبی به نظر نیاید :شک داری عجیب میشی همین الان برو جلوی اینه حرف بزن ببین چقدر قیافه ات با بقیه فرق میکنه Smile و بعد از همه اینکار ها تکرار میکنم این چیزی که میگم باید بعد از همه اون کارهای قبلی و در مرحله اخر صورت بگیره ; برید به فروشگاه های بزرگ و شروع کنید با help assistant ها بحث کردن که نمیدونم این چرا انقدر گرونه مگه اامکاناتش چیه و غیره .اون قانون یه دلاری فراموش نشه فقط من تا حالا کلی پول به جیب زدم از این راه Smile
بعد از اون همه مشکل حالا که پاتون رسید امریکا باز یه مشکل دیگه امیدوارم ایندفعه دیگه خیلی طول نکشه . موفق و پیروز باشید.
(2014-12-18 ساعت 02:56)amjad نوشته:  
(2014-12-18 ساعت 00:37)azem2014 نوشته:  بابت زبان چه کردین؟ ادم خیال میکنه زبانش حرف نداره- اما اونجا که میرسه بدجوری میخوره تو پره آدم
نه اصلا تو پر من نخورد ، نه بلکه کرک و پرم ریخت !!! تازه من تو ایران خوش سرو زبون بودم
مشکل اصلی هم امثال ما هستیم که حالا کلی باید تلاش کنیم بخشی از لغاتی که یاد گرفتیم فراموش کنیم ! چون کاربرد نداره و یه جوری نگات میکنن ولی چون خیلی مودب هستن به روتون نمیارن - مثل صمد آقا که اومده شهر ، بهرحال درست میشه
بچه ها لوازم ضروری رو بیارین و از همه مهمتر پوووووووووووووولللللللللل
قدر هر دلارتون رو بدونید ، اینجا به اندازه آغوش گرم مادر سرپا نگهتون میداره !
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
(2014-11-22 ساعت 09:54)Shahabpk نوشته:  سلام گرم از سرمای 5 درجه زیر صفر مریلند
از همه دوستانی که زحمت میکشن و راهنمایی میکنند و پاسخ دوستان را میدهند تشکر میکنم ، فقط دو نکته:
1 دفتر uscis فقط دوشنبه ها وقت میده ، پس اگه تلاش کردید نشد نا امید نشید ، روز دوشنبه اقدام کنید!
2 یک پست جامع برای راهنمایی داخل امضای من هست ، از اونجا لینک های دیگه مثل نحوه نوشتن چک ، آدرس ها و موارد دیگه هم هست . میتونید استفاده کنید.
اگه جواب فایلتون نیومده تا 30 روز صبر کنید بعد به LockboxSupport@uscis.dhs.gov ایمیل بزنید ، کپی رسید پستی را هم به ایمیلتون ضمیمه کنید . زودتر بزنید جواب نمیدن!
تا شماره رسید چکتون را ندارید تلفن نزنید که فایده نداره!
ضمنا اون شماره رسید چک یا receipt number شماره کیس نیست! شماره ی کیس را nvc بعد از اپروو شدن میده!
عه!؟ بازم بیشتر از دو تا نکته شد!

شهاب جان چه جوری باید تاریخ احتمالی مصاحبه رو با داشتن pd date تو بولتین ویزا چک کرد؟! توی priority date checker ؟ یا جای دیگه؟ سر در نمی آرم!
همسرم برنده لاتاری 2014. خودم در پروسه پس از جاماندگی!
Priority date: November 2014; Approval date: April 2015; NVC Welcome Letter (PAOSF): 1 September 2015
پاسخ
(2014-12-19 ساعت 00:00)poni نوشته:  
(2014-11-22 ساعت 09:54)Shahabpk نوشته:  سلام گرم از سرمای 5 درجه زیر صفر مریلند
از همه دوستانی که زحمت میکشن و راهنمایی میکنند و پاسخ دوستان را میدهند تشکر میکنم ، فقط دو نکته:
1 دفتر uscis فقط دوشنبه ها وقت میده ، پس اگه تلاش کردید نشد نا امید نشید ، روز دوشنبه اقدام کنید!
2 یک پست جامع برای راهنمایی داخل امضای من هست ، از اونجا لینک های دیگه مثل نحوه نوشتن چک ، آدرس ها و موارد دیگه هم هست . میتونید استفاده کنید.
اگه جواب فایلتون نیومده تا 30 روز صبر کنید بعد به LockboxSupport@uscis.dhs.gov ایمیل بزنید ، کپی رسید پستی را هم به ایمیلتون ضمیمه کنید . زودتر بزنید جواب نمیدن!
تا شماره رسید چکتون را ندارید تلفن نزنید که فایده نداره!
ضمنا اون شماره رسید چک یا receipt number شماره کیس نیست! شماره ی کیس را nvc بعد از اپروو شدن میده!
عه!؟ بازم بیشتر از دو تا نکته شد!

شهاب جان چه جوری باید تاریخ احتمالی مصاحبه رو با داشتن pd date تو بولتین ویزا چک کرد؟! توی priority date checker ؟ یا جای دیگه؟ سر در نمی آرم!

تشکر آقا شهاب فقط میخواستم بدونم از بچه های لاتاری 2014 تا حالا کسی اپروو شده یا نه؟ تاریخ pd همسر من 6 اکتبر هست اما بعد از دو ماه و نیم هنوز هیچ خبری نیست
زندگی حس غریبیست که یک مرغ مهاجر دارد
بازمانده از لاتاری 2014، ورود به آمریکا 22 سپتامبر،ارسال مدارک همسر 3 اکتبر، pd همسر 6 اکتبر،اپروو 13مارچ
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، pari pari ، rezahoorjandi ، USA2014 ، hamid_fs3 ، mehdi didam ، sam11 ، alireza51
به به! امجد خان! چه عجب تشریف آوردین! چشم ما روشن! اتفاقا با بچه ها تصمیم داریم تعطیلات یک سری به اونطرف ها بزنیم! سلام ما را به دار و دسته ی نیویورکی ها برسونید!

خطاب به اون دوستانی که عجله دارند عرض کنم که خدا بهتون رحم کرده یک فرصتی را در اختیارتون قرار داده تا تجدید نظری روی زبان انگلیسی بفرمایید.

تاریخ مصاحبه را که نمیشه هیچوقت حدس زد ولی تاریخی که در جداول ویزا بولتن نوشته میشه همون تاریخ pd هست!

اپروو میشید آقا اپروو میشید! نگران نباشید . اگر بیشتر از 3-4 ماه طول کشید به uscis زنگ بزنید پرونده تون را پیگیری کنید . در نهایت همه اپروو میشن!

دیگه جواب کیو بدم؟

انگلیسی بخونید ، انگلیسییییییییییییییییی!!!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
(2014-12-19 ساعت 09:29)Shahabpk نوشته:  به به! امجد خان! چه عجب تشریف آوردین! چشم ما روشن! اتفاقا با بچه ها تصمیم داریم تعطیلات یک سری به اونطرف ها بزنیم! سلام ما را به دار و دسته ی نیویورکی ها برسونید!

خطاب به اون دوستانی که عجله دارند عرض کنم که خدا بهتون رحم کرده یک فرصتی را در اختیارتون قرار داده تا تجدید نظری روی زبان انگلیسی بفرمایید.

تاریخ مصاحبه را که نمیشه هیچوقت حدس زد ولی تاریخی که در جداول ویزا بولتن نوشته میشه همون تاریخ pd هست!

اپروو میشید آقا اپروو میشید! نگران نباشید . اگر بیشتر از 3-4 ماه طول کشید به uscis زنگ بزنید پرونده تون را پیگیری کنید . در نهایت همه اپروو میشن!

دیگه جواب کیو بدم؟

انگلیسی بخونید ، انگلیسییییییییییییییییی!!!

پس منظورتون از "کارنت" شدن تو پست تو امضاتون چی هست؟ "تاریخ این نامه PD همون Priority Date یا تاریخ تشکیل پرونده شما هست که میتونید با این تاریخ به ویزا بولتن مراجعه کنید و زمان کارنت شدنتون را حدس بزنید!"
سوال دیگه ام اینه که مدارک برای اثبات Domicile ارایه پرداخت قبض آب و برق (که تو تراز نامه مالیاتی نشون داده شه) کافی هست یا باید قرار داد خونه هم رسمی ارایه شه؟ راستش خانومم سوییت اجاره کرده که قرار داد نمیشه ببنده ولی هزینه ی آب و برق و با صاحب خانه هماهنگ کرده که به اسم خانومم پرداخت شه؟ نظرتون چیه؟ شاید سوال بقیه هم باشه. مرسی
همسرم برنده لاتاری 2014. خودم در پروسه پس از جاماندگی!
Priority date: November 2014; Approval date: April 2015; NVC Welcome Letter (PAOSF): 1 September 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، rezahoorjandi ، USA2014 ، sam11 ، alireza51
سلام.از زبان نگید که پدر من در اومد.هر چی این میگن من نمی فهمم وهر چی من ميگم این نمی فهمن.امروز گرين کارت من بعد از 27 روز اومد.
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2014-12-20 ساعت 06:47)پدی نوشته:  سلام.از زبان نگید که پدر من در اومد.هر چی این میگن من نمی فهمم وهر چی من ميگم این نمی فهمن.امروز گرين کارت من بعد از 27 روز اومد.

دكتر عزيز سلام
آقا ركورد همه چي رو زديد و تبريك ما رو بپذيريد
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، azem2014 ، پدی ، amjad ، حاجی واشنگتن ، mehdi didam ، pari pari ، sam11 ، alireza51
(2014-12-20 ساعت 06:47)پدی نوشته:  سلام.از زبان نگید که پدر من در اومد.هر چی این میگن من نمی فهمم وهر چی من ميگم این نمی فهمن.امروز گرين کارت من بعد از 27 روز اومد.

سلام اقای دکتر- احوال شما چطوره- خودمونیما - از شما چه پنهون جمله ی فارسیتونو یه دو سه باری خوندم بفهمم منظور کیه چیه- گمونم همینطوری که دارین انگلیسی رو قوی میکنین فارسی رو دارین کله پا میکنینTongue- شوخی منو میبخشین انشاله
پاسخ
دوستان عزیز از shabah51 کسی خبر داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، پدی ، Shahabpk ، sam11 ، alireza51
(2014-12-07 ساعت 20:30)Shahabpk نوشته:  
(2014-12-06 ساعت 22:27)alvan نوشته:  
(2014-12-05 ساعت 07:46)Shahabpk نوشته:  سلام
...
اینو قبلا گفتم ، بازم میگم ، انگلیسی یاد بگیریییییییییننن!!! هرچی بلد باشی بازم کمه!

مرسی اقا شهاب که همیشه هستید و سری به این تاپیک میزنید خدا میدونه که تو این غربت ما خانمایی که تنها اومدیم چی میکشیم و حتی اقایونم اونجا تنهایی چقدر براشون سخته. و دلخوشی من دیدن هر روز ایمیل که ببینم که ایا در nvc تغییری صورت گرفته یا نه و یا به اینجا سر بزنم ببینم دوستان در چه مرحله هستند. خلاصه بد وضعی واسمون درست کردند و نمیدانم آخرش چی میشه
به امید اون روزی که این انتظار لعنتی تموم بشه بازم ممنون همگی دوستان
من سر تعظیم فرود میارم برای خانم هایی که تنها و یا با فرزندانشون به آمریکا میان و اینجا میمونند و فداکاری میکنند ، تنهایی با مشکلات اینجا درگیر میشند تا وقتی که کار همسرشون درست بشه . برای اینکه میدونم و دارم میبینم ، خصوصا الان که اینجا هستم بیشتر دارم میفهمم که همسرم در طول سه سالی که اینجا بوده چقدر سختی کشیده و چقدر فداکاری کرده تا من کارم درست بشه و برسم به اینجا!
شما آقایونی که الان تو مملکت خودمون نشستید و دلتنگ زن و فرزندتون هستید و هی میگید سخته سخته! اینو بدونید که جای شما الان خیلی خوبه و سختی واقعی را همسرتون داره میکشه! واقعا نمیتونی بفهمی که وقتی کسی را اینجا نداری که کمکت کنه و راه و چاه رو نشونت بده و وقتی سختی ها و تنهایی ها امانتو بریده و کسی رو نداری که سرتو روی شانه اش بذاری و گریه کنی یعنی چی؟!
واقعا اینو از ته قلبم میگم خدا رو شکر که اینجا آمریکاست! همدلی و همراهی ای که بین مردم اینجا هست قابل مقایسه با هیچ جای دنیا نیست!
با سلام خدمت همه دوستان بخصوص آقا شهاب که همیشه زحمت میکشند و اطلاعات مهم و حیاتی را به اشتراک میگذارند.
همسر و دو پسر من هم دقیقا با این مشکلات مواجه هستند و شرایط سختی دارند. آنها در شهر شارلوت ایالت کارولینای شمالی هستند.
از دوستانی که در این شهر زندگی میکنند و یا آشنایی دارند که میتونند کمکی کنند ممنون میشم.
بجا مانده از لاتاری 2014
Priority Date: Dec 05, 2014
Transferred from Vermont to California USCIS office: Aug 27, 2015
Received at California office: Sep 04, 2015
Approved: Sep 22, 2015
NVC Case Number & Invoice ID Number: Oct 29, 2015
I-261 & $120: Nov 16,2015
پاسخ
سلام دوستان سوال مهمی دارم لطف میکنید جواب منو بدید: من الان سرکار میرم آیا لازمه برای کارهای همسرم فرم مالیات را پر کنم حتی اگر نخوام تکس ریترن بگیرم؟ خواهش میکنم جواب منو بدید تشکر
زندگی حس غریبیست که یک مرغ مهاجر دارد
بازمانده از لاتاری 2014، ورود به آمریکا 22 سپتامبر،ارسال مدارک همسر 3 اکتبر، pd همسر 6 اکتبر،اپروو 13مارچ
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، پدی ، smpf ، Shahabpk ، sam11 ، reasonable ، alireza51
(2014-12-21 ساعت 01:33)فریاد تنها نوشته:  سلام دوستان سوال مهمی دارم لطف میکنید جواب منو بدید: من الان سرکار میرم آیا لازمه برای کارهای همسرم فرم مالیات را پر کنم حتی اگر نخوام تکس ریترن بگیرم؟ خواهش میکنم جواب منو بدید تشکر

فرمهای مالیاتی از اهم امور است.جزو مدارک لازم است
پاسخ
(2014-12-20 ساعت 16:08)smpf نوشته:  

دكتر عزيز سلام
آقا ركورد همه چي رو زديد و تبريك ما رو بپذيريد
ممنونم.از لطف شما.آرزوی قلبی برای زودتر کارنت شدن شما را دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: azem2014 ، حاجی واشنگتن ، pari pari ، hamid_fs3 ، alvan ، smpf ، Shahabpk ، sam11 ، romance33 ، alireza51
(2014-12-20 ساعت 18:43)azem2014 نوشته:  

سلام اقای دکتر- احوال شما چطوره- خودمونیما - از شما چه پنهون جمله ی فارسیتونو یه دو سه باری خوندم بفهمم منظور کیه چیه- گمونم همینطوری که دارین انگلیسی رو قوی میکنین فارسی رو دارین کله پا میکنینTongue- شوخی منو میبخشین انشاله
سلام.تا حالا فکر نمی کردم که اینقدر خارج زندگی کردن سخت باشهWink
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، azem2014 ، pari pari ، alvan ، Farnood1234 ، smpf ، Shahabpk ، sam11 ، قصه گو ، romance33 ، mohammadg846 ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان