کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
(2014-09-07 ساعت 15:23)kami_kami نوشته:  سلام
الان تازه از سفارت ابوظبی اومدیم بیرون . به همه لاتاریها برگه سفیدی که آنکارا و ایروان داده بودن را دادن و گفتن دیگه هزینه نکنین واسه اومدن.
والسلام

آنکارا ؟ کدوم برگه سفید ؟؟؟ اونکه سر کاری بود داداش! یه عکس از برگه خودت بذار باور کنیم

امید من به عکسالعمل سفارتها تا فردا و در پی اون باقیمانده سهمیه نیکاراگوئه ست
شماره کیس:2014AS000056XX
کنسولگری:ANKARA
تاریخ روئت قبولی در سایت:May-02
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:May-16
تعداد افراد منظور در کیس:2
سربازی:معاف
تاریخ مصاحبه: 27 می - برگه صورتی
آپدیتها: 28 می، 2 ، 5 ، 6 ، 12 جون، 3 ،22 جولای (ایمیل)،8، 22 آگوست
دریافت ویزا:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین گرین کارت:
تشکر کنندگان: Touraj2014 ، azadeh2014 ، Nooshinsalamat ، nedaba ، sonyz2
(2014-09-07 ساعت 17:11)shilan نوشته:  بچه ها اونا که یه نفر گرفته میدونم سخته ولی به خدا یه امیدی هست که بالاخره خلاص شی اما ما چی ؟ تازه این 1.5 یه کم مسایل و مشکلات برام اسونتر شده بود و دعواهامون کمتر چون یه انگیزه گرفته بودم که قرار یه شروع تازه داشته باشم که بهآینده امیده دوباره بهم داد ولی دوباره برگشتم به نداشته ها و نشده های قبل . باز هم نا امیدی و دیدار دوستان همیشگیم یعنی درو دیوار از نو انتظارم رو میکشه . بچه ها من خیلی تنهام . تازه تا الان همه صبا تا ظهر میومدم اینجا ولی الان برگردم نمیدونم چه کار کنم؟
وافعا چون بالاخره نایت دو سال دیگه همه چی اوکی میشه،ما که هر چی اصرار کردیم به ایال بدن گفتن تمیشه چون تو برنده ای کاشکی اون برنده شده بود
73$$(خودم)،سفارت:ابوظبی، 2 نفر، مصاحبه:Jun 1th، کلیرنس:؟؟، آپ1: June 11th خودم ،همسرمjun 9th آپ2: Agu 8th خودم ،آپ3: هر دو نفر ویزا؟؟ مقصد: اوهایو
تشکر کنندگان: pari pari ، maryam_ros ، amohammadi348 ، nedaba
(2014-09-07 ساعت 17:20)AB2014 نوشته:  
الان تازه از سفارت ابوظبی اومدیم بیرون . به همه لاتاریها برگه سفیدی که آنکارا و ایروان داده بودن را دادن و گفتن دیگه هزینه نکنین واسه اومدن.
والسلام

آنکارا ؟ کدوم برگه سفید ؟؟؟ اونکه سر کاری بود داداش! یه عکس از برگه خودت بذار باور کنیم

آقا سهمیه نیکاراگوئه چقدر مونده؟؟یعنی ممکنه به ایران بدن؟؟
73$$(خودم)،سفارت:ابوظبی، 2 نفر، مصاحبه:Jun 1th، کلیرنس:؟؟، آپ1: June 11th خودم ،همسرمjun 9th آپ2: Agu 8th خودم ،آپ3: هر دو نفر ویزا؟؟ مقصد: اوهایو
تشکر کنندگان: maryam_ros ، m_nikparvaz ، nedaba
(2014-09-07 ساعت 17:11)shilan نوشته:  بچه ها اونا که یه نفر گرفته میدونم سخته ولی به خدا یه امیدی هست که بالاخره خلاص شی اما ما چی ؟ تازه این 1.5 یه کم مسایل و مشکلات برام اسونتر شده بود و دعواهامون کمتر چون یه انگیزه گرفته بودم که قرار یه شروع تازه داشته باشم که بهآینده امیده دوباره بهم داد ولی دوباره برگشتم به نداشته ها و نشده های قبل . باز هم نا امیدی و دیدار دوستان همیشگیم یعنی درو دیوار از نو انتظارم رو میکشه . بچه ها من خیلی تنهام . تازه تا الان همه صبا تا ظهر میومدم اینجا ولی الان برگردم نمیدونم چه کار کنم؟

شيلان عزيز. اتفاقاً امثال ما كه خانواده ها نصفه ويزا گرفتيم دچار مشكل هستيم. چون كانون زندگيمون دچار مشكل شده. همسر من دايم به من اميدواري ميده. اما من نميخوام از خانواده ام دور باشم.
شما از فردا ميتونيد زندگي روتين قبلتون را ادامه بدهيد و قدر زندگيتلن را بيشتر بدانيد و با همسرتان مهربانتر باشيم تا آرامش داشته باشيد.
اما نه تنها كساني كه نصفه ويزا گرفتند ، بلكه آنهايي هم كه همه خانواده ويزا گرفتند يك شروع سخت در پيش رو دارند.
شما بايد بدانيد كه اگر كسي براي مهاجرت پلني نداشته باشد در همان ماه هاي اول با كوله باري از ضرر مالي و لطمه روحي باز خواهد گشت.
تنها كساني موفق ميشوند كه در اين ماه ها به جاي اتلاف وقت ، زبانشان را بهبود داده اند و در سايت هاي انگليسي دنيال شغل مناسب و يا اجاره خانه و .... نطالعه در خصوص ايالت مورد نظرشان بودند.
به شما قول ميدهم كه خيلي از دوستاني (اشاره يا جسارت به شخص خاصي نشود ) هم كه ويزا دارند حتي نميدانند الان چه بايد بكنند ؟ نه كار ، نه زبان ، نه سرمايه ، نه برنامه ريزي براي اسكان و خانه ....
پس به جاي نااميدي ، هنوز در تلاش براي اين موارد باشيد
من خودم امروز سايت هاي rent براي خانه در ايالتي كه همسرم در آن پيشنهاد كار دارد را جستجو ميكردم.
اين تاپيك منجر به افسردگي ميشود. فقط اميدوار باشيد
شما هم نا اميد نباشيد
تشکر کنندگان: jojo_hami ، m_nikparvaz ، nedaba ، majid_eng ، pari pariaaa ، sonyz2 ، Reza20002 ، Nooshinsalamat
(2014-09-07 ساعت 17:11)amir rad نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 17:00)azadeh2014 نوشته:  خیلی عجیبه میگی قسمت نبوده خب 100 نفر قسمتشون نیست 200 نفر اصلآ 500 نفر نه بالای 1000 نفر میگی رویا بوده و خیال باطل 100 نفر رویا پردازی کردن 200 نفر 500 نفر نه بیشتر از 1000 نفر .. واقعآ من که گیج شدم و اصلآ با منطق جور در نمیاد ,بازم توکل به خدای بزرگ که در فدرت اون هیچ نا ممکنی وجود نداره.
من نمدومنم این ،1200،300 تا ویزا چی شد؟؟چه بلایی سرش اومد.کاشکی از همون اول قبول نشده بودیم...تو این یک سال برا یه قبرسونی اقدام کرده بودم
منم همین فکر رو می کنم حالا اگه فردا سایت اعلام کرد که هیچ اگه نه من دوباره بهشون ایمیل می زنم می گم منظور این نامه که برای من ایمیل کردین چیه ؟؟
2014AS38XX|ایروان|آپدیت ها : 6 و 10 و 11 و 12 و 13 و 17 و 21 مارچ - 07 و 08 و 15 آگست |آپدیت شده با ایمیل : 16 می - 31 جولای |بعد از 183 روز انتظار می گن ویزا تموم شده ولی کیه که باور کنه ...
----------------------------------------------------------
2015 هم قسمت نشد ....
2016 هم قسمت نشد ....
2017 ....
تشکر کنندگان: nedaba ، آيلار
به پایان امد این دفتر حکایت همچنان باقیست...
پرونده ما و لاتاری برای همیشه بسته شد.... خداحافظ لاتاری ۲۰۱۴...
ما الان خسته و کوفته تو هتل نشستیم و به برگه سفیدی که سفارت بهمون داد زل زدیم....
جامانده از لاتاری
كيس نامبر : ***5 / ابوظبي / کلیرنس/ آپدیتها 1 و 3 و 4 و 29 آپریل٬ ۸ جولای،۱۱ اگوست(کیس اصلی)،۱۲ اگوست(کیس همراه)، ۱۸ آگوست، ۲۱ آگوست،۴ سپتامبر ،ویزا هرگز
(2014-09-07 ساعت 17:29)amir rad نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 17:20)AB2014 نوشته:  
والسلام

آقا سهمیه نیکاراگوئه چقدر مونده؟؟یعنی ممکنه به ایران بدن؟؟
اینا سهمیه ی خودمونو کامل بدن، نیکاراگویه پیش کش... Sad
کیس: **35
سفارت : ایروان
تشکر کنندگان: nedaba ، spv
دوستان 2014 یی با پیگیزی داستان ناراحت کننده شماباور کنید که الان من بالشخصه دل ودماغ ادامه کارامو توی همین ابتدای کار یک جورایی از دست دادم.مخصوصا که شماره کیسم بالاست .کاش جوری میبود که از روند کار سال قبلی هامون بیخبر میبودیم وراحتتر کارامونم پیگیری میکردیم.امیدوارم سرانجام کارتون با یه اتفاق مثل گل خداداد عزیزی به خوشحالی تبدیل بشه
باز مانده از لاتاری 2015Tongue

تشکر کنندگان: 20142ddc ، Farnoodh ، azadeh2014 ، pari pari ، nedaba ، mohamad2014 ، lighter ، pari pariaaa ، behjat ، Nooshinsalamat
یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی بی پایانه
با گرفتن نامه معروف از سفارت و پس از یه ربع صحبت با کارمند سفارت همه با نا امیدی برگشتیم. از واشنگتن اعلام شده که کار تمومه و این ربطی به سهمیه ایران نداره. کارمند سفارت در جواب من حلوی همه کسانی که اونجا بودن گفت هیچکس دیگه هرگز امسال ویزا نخواهد گرفت. از نظر من این پرونده تمومه.
نام: لاتاری 2014
اغاز: اول خرداد نودو دو
پایان: پانزده شهریور نودو سه
4xxx/ سه نفر/۹ اپریل ابوظبی/AP/ اپدیت: 10 11 12 14 15 اپریل, 18 و 19 اگوست
ویزا: هرگز!

جا مانده از قطار لاتاری 2014. توصیه به دوستان آینده: تبعیض و بی عدالتی همه جا هست. بخصوص در سفارتهای محترم! ذهنت آماده همه چیز کن
اولا که من مطمئنم فردا کسی اعلام نمیکنه سهمیه تموم شد. دوما میشه در جواب دوستانی که دارن ابراز ناراحتی میکنن از این قضیه انقققددد نگید اشتباه خودتون بوده، نباید روش حساب باز میکردید و از این جور چیزا بدتر داغ دل طرفو تازه میکنید.... خدایییششش خیلی جواب رو مخیه [emoji16] [emoji36]
شماره کیس:*** 2015AS4
تاریخ رویت قبولی:1may
کنسولگری:ankara>ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :1
کارنت شدن کیس: january 9
مصاحبه: هفته آخر MARCH
دریافت کلیرنس:قسمت نشد.
دریافت ویزا:2 آپریل ساعت دو بعد از ظهر Smile
ورود به آمریکا:22 می
دریافت گرین کارت:40 روز بعد
جمع تقریبی هزینه‌ها: خیلی !!!

(2014-09-07 ساعت 04:37)freddyflientstone نوشته:  4:30 صبح یکشنبه
کاربران در حال بازدید این موضوع: fakhrozaman، freddyflientstone، khmp، 2 مهمان
برای همه تون دعای خیر دارم. خیلی هاتون نا امید شدید، خیلی هاتون آزرده اید، خیلی هاتون دیگه قید مهاجرت رو زدید. برای همه تون آرزوی آرامش و امید دارم. برای اونهایی که میخوان امسال دوباره شانس خودشون را امتحان کنند ، امید موفقیت و پیروزی دارم. فکر میکنم این آخرین پست من توی این تاپیک باشه، سعی کردم تا اخرین روزها اینجا باشم و فریاد شادی و خوشحالی رو در کنارتون سر بدم، اما نشد. فقط اینو بگم، آخرِ راه برای اون کسی بن بسته که فکر میکنه فقط یک راه وجود داره.
شاد و پاینده باشید
سلام به همه دوستان وقتی می بینم بعضی ها میگن به خاطر نگرفتن ویزا داغون شدن من موندم اینها با مشکلات پس از مهاجرت بعد از دریافت ویزا اگه اکی میشد چیکار می کردند که بسیار از این مشکل ، سخت تر است . ما تلاشمون را کردیم اگر خدا بخواد توی این دو هفته مونده اکی میشه اگه هم اکی نشد ، نشد به زندگی مون می رسیم یکی از برندگان لاتاری 2014 که با من مصاحبه داشت 20 روز پیش در محل کارش در ایران خودرو یک لحظه تعادلش را از دست داده و افتاد زمین الان از شونه به پایین فلج ، مجرد 27 ساله فقط از خدا می خوام زودتر خوب بشه الان تمام ارزوهایش فقط اینه که روی دو تا پاش وایسته . خوشبختی را در درون خود جست نه بیرون!!!!!!
در این تایم یعنی 4:30 من کوه داراباد بودم
کیس : **2014AS ، آنکارا
تشکر کنندگان: Farnoodh ، nedaba ، majid_eng ، Arash2013 ، pari pariaaa ، آيلار ، NIKKI ، aaraam
(2014-09-07 ساعت 17:10)Farnoodh نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 16:43)morteza-dm نوشته:  دوستان یه چیزی که این وسط خیلی مهمه اینه که اینا که میگن ویزا تموم شده و برگه میدن دست بچه ها پس چرا نمیان تو سایتشون اعلام کنند مثل نپال ، همچنین مثل سالهای قبل که بمحض تموم شدن ویزا تو سایتشون سریع اعلام میک%:.8'D8�ند .من میگم یه جای قضیه بو داره ولی ممکنه ویزا خیلی خیلی محدود باشه یا شایدم اصلا نباشه ولی اینکه چرا از هفته پیش به کسایی که رفتند سفارت گفتند ویزا تموم شده و هنوز اعلام نکردند واسم جای سواله ، دوستان شما چه فکر میکنید ؟
يك دليلش ممكنه اين باشه كه ما ايرانيها تابع قوانين نيستيم و سر خود مراجعه ميكنيم و مزاحم سفارت ميشيم.
من شخصاً روز مصاحبه يكي از هموطنان را ديدم كه با حالت طلبكارانه اي صحبت ميكرد كه روز قبل مراجعه كرده و او را راه ندادند و به ايراني ها بي احترامي ميكنند
من و همسرم در كمال ناباوري از او پرسيديم كه شما ديروز وقت مصاحبه داشتيد و شما را راه ندادند ؟ايشان فرمودند:""" نخير. قرار بود امروز بيايم اما ديروز هم اومدم و با من برخورد بد كردند و گفتند روي چمن ها نشين و ...."""
خوب دوست عزيزي كه نميداند روي چمن سفارت نبايد بشيند و اينجا مراسم ١٣ به در نيست ، يا اينكه زماني كه به ما وقت مصاحبه ميدهند بايد در زمان تعيين شده مراجعه كنند ... نبايد از اينكه با ايشان برخورد غير متعارف ميشود ناراحت بشوند ...
در ضمن هر مسافري كه به كشورشان بيايد كلي درآمد زايي دارد. پس براي جذب توريست هم بهتر است.
اما طبق قوانين ، سفارت تا آخر سپتامبر ويزا خواهد داد اما نه با زور و تجمع و التماس و مراجعه و ....
پس صبور باشيد و اميدوار

همه که مثل شما با فرهنگ نیستند که ، یه عده هم کارای ناهنجار میکنن !
شما هم اگه شرایط سفر رو داشتید یا همسرتون ویزا نگرفته بود دم در سفارت با زور متوسل به گرفتن ویزاتون میشدید . نگید نه که کلمو میکوبم تو دیوار !!!
وقتی حقت رو پایمال کنن با بی برنامگی ، باید پاشی بری حقت رو طلب کنی دیگه ... چی کار کنن ؟؟؟! بشینن خیلی شیک و با کلاس و مجلسی تو خونه تا حق رو بیارن دم در خونه تحویل بدن ؟؟؟؟!
کیس نامبر : 2014AS6XXX / دو نفر / June 23 - ANKARA
آپدیت ها : 23 جون (1,2) / 25 جون (1,2) / 26 جون (1,2) / 16 جولاي (1) / 12 آگست (1,2) / 16 آگست (2) / 22 آگست (1,2) / 27 آگست (1,2) و كلير

Everybody listen and repeat : We will get the VISA
ساکن San Francisco
تشکر کنندگان: آيلار ، آلیس-1980
(2014-09-07 ساعت 17:48)teacherm نوشته:  یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی بی پایانه
با گرفتن نامه معروف از سفارت و پس از یه ربع صحبت با کارمند سفارت همه با نا امیدی برگشتیم. از واشنگتن اعلام شده که کار تمومه و این ربطی به سهمیه ایران نداره. کارمند سفارت در جواب من حلوی همه کسانی که اونجا بودن گفت هیچکس دیگه هرگز امسال ویزا نخواهد گرفت. از نظر من این پرونده تمومه.
نام: لاتاری 2014
اغاز: اول خرداد نودو دو
پایان: پانزده شهریور نودو سه

چند نفر بودین امروز؟
(2014-09-07 ساعت 17:39)kamranh نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 17:11)amir rad نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 17:00)azadeh2014 نوشته:  خیلی عجیبه میگی قسمت نبوده خب 100 نفر قسمتشون نیست 200 نفر اصلآ 500 نفر نه بالای 1000 نفر میگی رویا بوده و خیال باطل 100 نفر رویا پردازی کردن 200 نفر 500 نفر نه بیشتر از 1000 نفر .. واقعآ من که گیج شدم و اصلآ با منطق جور در نمیاد ,بازم توکل به خدای بزرگ که در فدرت اون هیچ نا ممکنی وجود نداره.
من نمدومنم این ،1200،300 تا ویزا چی شد؟؟چه بلایی سرش اومد.کاشکی از همون اول قبول نشده بودیم...تو این یک سال برا یه قبرسونی اقدام کرده بودم
منم همین فکر رو می کنم حالا اگه فردا سایت اعلام کرد که هیچ اگه نه من دوباره بهشون ایمیل می زنم می گم منظور این نامه که برای من ایمیل کردین چیه ؟؟
منو بگو داشتم برای استرالیا اقدام میکردم که وقتی لاتاری قبول شدم اونو بی خیال شدم...یکسال و 4 ماه از برنامم عقب افتادم...
2014AS47** ,Interview April 06, ABD,AP,Update April 8,9,15 May5 July 8 Aug 18,19
سلام
چی بگویم؟ یکی بیاید تا روی شانه هایش گریه کنم تا باور کنید به قدر غصه های تمام دوستان غصه دارم خدایا این آخرین پست من است آخرین را تو سرشار از اندوه کردی مگر قرارمان نبود که تو در پس ابرها رنگین کمان را ظاهر کنی؟ مگر نذر نکردم اگر به شادی راهیم کنی در بارگاه امامزاده صالح بسته های آجیل مشکل گشا را پخش کنم دیروز دوستی به من گفت چطور برای غریبه ای نگرانم و من غریبه ای ندیدم. جز دوستانی که داستانشان را با من آغاز کردند و دستانمان همزمان رو به آسمان بود اما من در این داستان با اندوه به پایان رسیدم اما هنوز امیدوارم روزهای خوبی در انتظارتان باشد
نه تو می مانی و نه اندوه
و نه هیچ یک از مردم این آبادی
به حباب نگران لب یک رود قسم
و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت
غصه هم خواهد رفت
آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند
لحظه ها عریانند
به تن لحظه خود جامه اندوه مپوشان هرگز
تو به آیینه،نه! آیینه به تو خیره شده ست
تو اگر خنده کنی او به تو خواهد خندید
و اگر بغض کنی
آه از آیینه دنیا که چه ها خواهد کرد
گنجه دیروزت، پر شد از حسرت و اندوه و چه حیف!
بسته های فردا همه ای کاش ای کاش!
ظرف این لحظه ولیکن خالی ست
ساحت سینه پذیرای چه کس خواهد بود
غم که از راه رسید در این خانه بر او باز مکن
تا خدا یک رگ گردن باقی ست
تا خدا مانده به غم وعده این خانه مده
کیس نامبر ***6 رویت قبولی may افراد کیس 4 نفر
دریافت ویزا خودم و بچه ها 19 جون همسرم 29 آگست

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان