کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
(2014-09-08 ساعت 02:06)teacherm نوشته:  اولش گرمی نمیفهی. با لبخند یا غر غر پاست میگیری و میزنی بیرون. ولی شب که میشه یه چیزی مثل خوره میفته به وجودت. مثل حس شب اول جدایی یا شب اول مردن یه عزیز. معده درد امونت میبره. دنیای امشب من مثل حس مردن یه ماهی کوچولوی قرمز تو دستامه بعد از شکسته شدن تنگ اب اونم جلوی پوزخند تمسخر گربه های حریص محله ....

گویا امشب از خواب خبری نیست
دارم چرت و پرت میگم در مرز جنون پرسه میزنم.
نمیدونم چی میگم فقط میخواستم بگم که درکتون می کنم چون هم دردیم
کیس نامبر:***7 مصاحبه: 15 June- ابوظبی: برگه آبی تعداد نفرات کیس: 2 نفر
جا مانده از لاتاری 2014
تشکر کنندگان: lighter ، pari pari ، قصه گو ، abbas09 ، teacherm ، babak12 ، nedaba ، nazanin fatemi ، salar5452 ، rezahoorjandi
متاسفم برای خودم که یک سال و اندی از عمرم رو تو سایتی گذروندم که خیلی ها به فکر رتبه جمع کردن و تعداد ارسال زیاد کردن خودشون بودن!!!
* DV 2014 *
آنچه در این سایت مینویسم صرفا نظرات شخصی من هستند و ممکن است متفاوت با نظرات دیگر باشد. حتی المقدور مطالبی رو نقل میکنم که از صحت آن اطمینان دارم، ولی باز هم بدون شک احتمال اشتباه وجود دارد.
تشکر کنندگان: nedaba ، morteza88 ، milad 68
(2014-09-08 ساعت 01:04)rk20000 نوشته:  عزیزان من یکی از دوستام اونجا هستند و پاسشو دادن به سفارت و احتمالا فردا اونجا بهشون ویزا میدن و فکر می کنم انکارا حساب شده تر داره عمل می کنه اینطور نیست....

یکی دو بار دیگه از این تجمعات پرحاصلی که دوستان بزرگوار تو سفارت های دیگه بوجود آوردن، اونجا هم بوجود بیارن، سفارت آنکارا هم، همه رو جواب می کنه...
کیس نامبر: **15 2014AS / یک نفر/ ارسال مدارک: 16 می2013 /رسیدن مدارک و امضا: 21 می/ ارسال ایمیل: 28 می/دریافت تاییدیه: 5 ژوئن/ اعلام کارنت:13 آگوست/ نامه دوم: 21 آگوست/زمان مصاحبه: 29 اکتبر/ آپدیت فرم ها:21 آگوست/جواب:3 سپتامبر/ کنسولگری:آنکارا ->ایروان توسط kcc،ویزا: 31 اكتبر2013. حدود 11 ماه شد، اما دوست نازنینم ویزا نگرفتSad ایروان بی وجدان

تشکر کنندگان: rbrb-2015 ، nedaba
(2014-09-07 ساعت 22:34)zzarin نوشته:  سولی اسلی چرا تو گریه کردی اون ها باید ناراحت باشند فقط من از خدا میخوام یک ویزا از یکجای جور بشه بدن به پری پری چون میدونم الان چی داره میکشه ارزو میکنم کاشکی میشد من ویزا مو بهت میدادم چون حقت بود انروز بیشتر از خودم لدم برای تو سوخت پری جون

ممنونم زرين جون. عيب نداره. منم مثل بقيه
جا مانده از لاتارى 2014

Pd:15 oct 2014....approve:2 march2015....case number&invoice number:28 may
2015....تكميل فرمDS261 :10 july ....دريافت cover sheet:15 julyپرداخت 120$ :21july پرداخت 325$:28july...تكميل فرم DS260:25 august....دريافت civil document & Affidavit of supportتوسط nvc:٣ سپتامبر
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، sce ، milad.m1986 ، قصه گو ، lighter ، پدی ، abbas09 ، rezahoorjandi ، zzarin ، A_A ، babak12 ، khder ، nedaba ، aaraam ، milad 68 ، aidaz
من تا قبل از این ماجراها فکر میکردم که معنی جمله 'خر ما از کرگی دم نداشت' رو میدونم...اما الان میبینم که تازه الان دارم درکش میکنم. واقعا خر ما از کرگی دم نداشت...یه بار فکر کردیم خوش شانس بودیم، برنده شدیم، این شد آخرش...سر کار بودیم، سر کار...
رویت قبولی: همون اوایل
ارسال فرمها: اون اواسط
کیس نامبر: 2014AS79xx
مصاحبه: 28 جولای- ایروان: برگه آبی توام با صحبتهای ناامید کننده آفیسر+فرم 9 سوالی
تعداد نفرات کیس: تنهای تنها
آپدیتها: 28 جولای-31 جولای- 1 آگوست(بعد از ارسال پاسخ فرم 9 سوالی)، 2 سپتامبر، 12 سپتامبر، 15 سپتامبر

دریافت ویزا: شاید وقتی دیگر! (بده فحش قشنگه رو...)
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، sce ، elilucky ، milad.m1986 ، lighter ، amohammadi348 ، manamilad ، پدی ، abbas09 ، poem ، alireza2001 ، khder ، nedaba ، sia 1306
ما هم این دندون امریکا رو کشیدیم انداختیم دور. ولی خداییش "خر ما از کرگی دم نداشت".
من یادمه اولی که به خانوادم خبر قبولی لاتاری رو دادم، پدرم بخصوص خیلی خوشحال شد، براش توضیح دادم که شماره ما 3000 و خورده ایه و بر طبق سال 2013، تو آبان یا نهایتاً آذر ماه باید مصاحبه بریم و شانسمون برای گرفتن ویزا زیاده. یادمه پدرم گفت اصلاً نگران نباش، شما دو تا جوون تحصیبکرده، فوق لیسانس، تافل و چی آر ای (مدرکهای زبان که خوشبختانه هر دومون نمره بالایی تونسته بودیم بگیریم) هم دارین تازه، دیگه از شما بهتر کی رو می خوان بگیرن؟ بعدش فهمیدم که لاتاری هیچ کاری به این کارا نداره، خیلی تعجب کردم. یه بار وقتی که مات و مبهوت برنامه لاتاری بودم، به یکی از آشناها داشتم می گفتم که این آمریکا چطوری می تونه اینقدر ریسک کنه همینطوری یه سری رو مهاجر می گیره بدون توجه به مدرکشون و توانایی زبانشون می بره تو خاک خودش؟ اونوقت دوست من از یه دانشگاه خوب امریکا پذیرش و بورس گرفته، یک ساله منتظر ویزاس؟
اون بنده خدا که سالهای سال آمریکا زندگی کرده بود بهم گفت: " آمریکا یه سری آدم هم می خواد که یه سری کارهایی رو که خود آمریکایی ها نمی خوان انجام بدن، براشون بکنن. بعدشم هم یه سری بدون تخصص و تحصیلات و با زبان افتضاح میرن اونجا، کل زندگیشونو می فروشن و کلی پول خرج می کنن، بعد از یه سال، دو سال که پولشون ته کشید یا بر می گردن یا حاضر به خیلی کارها میشن، به هر حال کلی پول به دامن دولت میریزن"
راستشو بخواین اصلا از حرفش خوشم نیومد. اصلا از اون به بعد با هاش هیچ حرفی نزدم و تماسی نگرفتم.
اما الان یه ذره گوشه ذهنم رو مشغول کرده که آیا درست می گفت؟
هنوز نمی دونم. به نظرم این روند لاتاری خیلی مشکوک میاد. اول که چه فکری پهلوی هودشون می کنن وقتی افراد خانواده رو از هم جدا می کنن؟ به زنه ویزا میدن به شوهره نه!
دوم: اول اعلام می کنن، مدیکال اضافه، پول درخواست ویزا، .....بعد یه دفعه تصمیمشون عوض میشه و بدون اینکه اعلام کنن مردم رو علاف خودشون می کنن
سوم: من تو سرشماری همین سایت دیدم که اکثریت ایرانیهای برنده لاتاری لیسانس و بالاتر بودن. من فرهنگ و سطح تحصیلات نپال رو خبر دارم. مطمءنم که اکثریتشون بدون تحصیلات هستن. بعد اولویت با اونها میشه و یا کشورهای دیگه مثل سریلانکا و ....
چهارم: اگه تو سابقه کار داشته باشی، سربازی رفته باشی و کشورهای زیادی رو سفر کرده باشی، کلیرنس می خوری و پروسه ات طول می کشه در حالی که اینها یعنی تو از آب و گل در اومدی، می تونی رو پای خودت واستی و کار پیدا کنی
اما در سایر موارد تو فقط پول خرچ خواهی کرد و بعدش احتمالاً دست از پا درازتر برخواهی گشت کشورت.
به نظر می رسه آمریکا هم خوب راهی برای چاپیدن مردم پیدا کرده!
شماره کیس: **2014AS00035 سفارت: Ankara -->Abu Dhabi تعداد افراد کیس: 2 نفر ارسال اولین فرمها: 9 june ارسال فرمهای اصلاح شده: ایمیل در 21 july تاییدیه: 14 september تاریخ مصاحبه: 3 فوریه ابوذبی مقصد: هنوز نامعلوم
بچه ها منم مثل شمام داغون داغون الان از فرودگاه اوكدم خونه وهمسرمو راهي كردم بره دلم كلي گرفته تصميم سختيه خدا لعنتشون كنه زندگيه هممونو پاشوندن ما ٥سال از زندگيمونو گزاشتيم پاي رفتن اگه اينطور نبود باور كنيد بيخيالش ميشدم
ديگه حال اينكه٢سال ديگه هم الاف باشمو ندارم دارم داغون ميشم اي كاش يه كشور خوب داشتيم

سلام،

راستش من اصلا به خاطر لاتاری عضو این سایت نشدم. ولی‌ یکی‌ از دوستان نزدیکم امسال مثل شما لاتاری برنده شد، جالبیش اینکه بر عکس اکثر شما عزیزان، اون آمریکا زندگی‌ می‌کنه و وقتی‌ فهمد برنده شده خیلی‌ خوشحال شد چون می‌تونست راحت به ایران سفر کنه. الان مدت خیلی‌ زیادیه که خانوادشو ندیده. البته اینجور که به نظر میرسه اون هم مثل شما از گرین کارد ۲۰۱۴ جا موند، الان هم خیلی‌ داغونه. فقط خواستم بگم که همهٔ کسانی‌ هم که آمریکا زندگی‌ می‌کنن همیشه خوش و خندون نیستن. و اینکه اون هم ۲شنبه می‌خواد بره ادارهٔ مهاجرت، حتما جوابی‌ رو که بهش در مورد تموم شدن و یا نشدن تعداد ویزا بهش بدن رو اینجا میزارم.
(2014-09-08 ساعت 07:18)Roshanak_Babak نوشته:  سلام،

راستش من اصلا به خاطر لاتاری عضو این سایت نشدم. ولی‌ یکی‌ از دوستان نزدیکم امسال مثل شما لاتاری برنده شد، جالبیش اینکه بر عکس اکثر شما عزیزان، اون آمریکا زندگی‌ می‌کنه و وقتی‌ فهمد برنده شده خیلی‌ خوشحال شد چون می‌تونست راحت به ایران سفر کنه. الان مدت خیلی‌ زیادیه که خانوادشو ندیده. البته اینجور که به نظر میرسه اون هم مثل شما از گرین کارد ۲۰۱۴ جا موند، الان هم خیلی‌ داغونه. فقط خواستم بگم که همهٔ کسانی‌ هم که آمریکا زندگی‌ می‌کنن همیشه خوش و خندون نیستن. و اینکه اون هم ۲شنبه می‌خواد بره ادارهٔ مهاجرت، حتما جوابی‌ رو که بهش در مورد تموم شدن و یا نشدن تعداد ویزا بهش بدن رو اینجا میزارم.

سلام دوست من
ميشه بگين كسي كه آمريكا زندگي ميكنه واسه چي لاتاري شركت كرده؟
و اصلاً گرين كارت چه ربطي به اومدن به ايران داره؟ هر ايراني كه مشكل سربازي نداشته باشه بدون گرين كارتم ميتونه به ايران سفر كنه و نيازي به داشتنش نداره.
شاد باشين.
تشکر کنندگان:
(2014-09-08 ساعت 00:01)avayebahar نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 23:38)teacherm نوشته:  دوستان عزیزم. لطف کنید این متن بخونید و تصمیم بگیرید...
سپاسگزاریم از این نوشته منطقی و زیبا تمام حرفهات قبوله!دوستان من امروز ابوظبی بودند. رفتند که تا آخر سپتامبر بمانند اگر امیدی بود. اما دارن برمی گردند! پس موضوع جدی بوده. می گفتند جو خیلی خوب بوده. قبول دارم. اما من به شخصه اگه راهی بود که می تونستم می رفتم! آدم بدی نیستم. قصد خوردن حق کسی هم ندارم. من حق شخص خودم را می خواهم. کاش من راهی رفته بودم که بسیاری دوستان اواخر آگوست رفتند. بگذاریم هر کسی خودش انتخاب کند. آگاهی دادن با تعیین تکلیف متفاوت است. کسی که باید پاسخگوی من باشه خودمم نه دیگران! یادمان باشه ما به دیگران نشان می دهیم و هر کس بر اساس تجربه، دانش و خرد شخصی اش تصمیم میگیرد چه برداشتی کند و کدام راه برود. کسی به اواخر آگوستی ها با کیس های بالای 7000 نمی گوید چرا رفتید چرا گرفتید و چرا چرا چرا، من هم اگر رفته بودم از زرنگی خودم می دانستم.
منم موافقم...من 18 و 19 آگوست پشت سر هم آپ شدم دوستمم همینطور به اون زنگ زدن به من نه! الان که فکرشو میکردم باید منم میرفتم پاسمو میدادم..یه سری از دوستان رفتند و ویزا گرفتند بدون اینکه بهشون زنگ زده باشند...به همین سادگی حالا همش باید بشینم و غصه این عمر تلف شدمو بخورم...
2014AS47** ,Interview April 06, ABD,AP,Update April 8,9,15 May5 July 8 Aug 18,19
تشکر کنندگان: nedaba ، manamilad
(2014-09-08 ساعت 04:56)elilucky نوشته:  ما هم این دندون آمریکا رو کشیدیم انداختیم دور. ولی خداییش "خر ما از کرگی دم نداشت".
من یادمه اولی که به خانوادم خبر قبولی لاتاری رو دادم، پدرم بخصوص خیلی خوشحال شد، براش توضیح دادم که شماره ما 3000 و خورده ایه و بر طبق سال 2013، تو آبان یا نهایتاً آذر ماه باید مصاحبه بریم و شانسمون برای گرفتن ویزا زیاده. یادمه پدرم گفت اصلاً نگران نباش، شما دو تا جوون تحصیبکرده، فوق لیسانس، تافل و چی آر ای (مدرکهای زبان که خوشبختانه هر دومون نمره بالایی تونسته بودیم بگیریم) هم دارین تازه، دیگه از شما بهتر کی رو می خوان بگیرن؟ بعدش فهمیدم که لاتاری هیچ کاری به این کارا نداره، خیلی تعجب کردم. یه بار وقتی که مات و مبهوت برنامه لاتاری بودم، به یکی از آشناها داشتم می گفتم که این آمریکا چطوری می تونه اینقدر ریسک کنه همینطوری یه سری رو مهاجر می گیره بدون توجه به مدرکشون و توانایی زبانشون می بره تو خاک خودش؟ اونوقت دوست من از یه دانشگاه خوب آمریکا پذیرش و بورس گرفته، یک ساله منتظر ویزاس؟
اون بنده خدا که سالهای سال آمریکا زندگی کرده بود بهم گفت: " آمریکا یه سری آدم هم می خواد که یه سری کارهایی رو که خود آمریکایی ها نمی خوان انجام بدن، براشون بکنن. بعدشم هم یه سری بدون تخصص و تحصیلات و با زبان افتضاح میرن اونجا، کل زندگیشونو می فروشن و کلی پول خرج می کنن، بعد از یه سال، دو سال که پولشون ته کشید یا بر می گردن یا حاضر به خیلی کارها میشن، به هر حال کلی پول به دامن دولت میریزن"
راستشو بخواین اصلا از حرفش خوشم نیومد. اصلا از اون به بعد با هاش هیچ حرفی نزدم و تماسی نگرفتم.
اما الان یه ذره گوشه ذهنم رو مشغول کرده که آیا درست می گفت؟
هنوز نمی دونم. به نظرم این روند لاتاری خیلی مشکوک میاد. اول که چه فکری پهلوی هودشون می کنن وقتی افراد خانواده رو از هم جدا می کنن؟ به زنه ویزا میدن به شوهره نه!
دوم: اول اعلام می کنن، مدیکال اضافه، پول درخواست ویزا، .....بعد یه دفعه تصمیمشون عوض میشه و بدون اینکه اعلام کنن مردم رو علاف خودشون می کنن
سوم: من تو سرشماری همین سایت دیدم که اکثریت ایرانیهای برنده لاتاری لیسانس و بالاتر بودن. من فرهنگ و سطح تحصیلات نپال رو خبر دارم. مطمءنم که اکثریتشون بدون تحصیلات هستن. بعد اولویت با اونها میشه و یا کشورهای دیگه مثل سریلانکا و ....
چهارم: اگه تو سابقه کار داشته باشی، سربازی رفته باشی و کشورهای زیادی رو سفر کرده باشی، کلیرنس می خوری و پروسه ات طول می کشه در حالی که اینها یعنی تو از آب و گل در اومدی، می تونی رو پای خودت واستی و کار پیدا کنی
اما در سایر موارد تو فقط پول خرچ خواهی کرد و بعدش احتمالاً دست از پا درازتر برخواهی گشت کشورت.
به نظر می رسه آمریکا هم خوب راهی برای چاپیدن مردم پیدا کرده!
سلام
به نظر من اونا دنبال ادم با کلاس و پولدار و با طبقه اجتماعی بالا و تحصیل کرده و از آب و گل گذشته نمیخوان ، اونها فقط کسی رو میخوان که میدونن اگر بره آمریکا تحت هیچ شرایطی ول نمیکنه برگرده کشور خودش
این خصوصیات خوبی که شما گفتید یعنی طرف فقط دنبال ویزای آمریکاست و در رفت و آمده،یه جورایی هم تو ایرانه هم تو آمریکا
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، A_A ، nedaba ، salar5452
(2014-09-08 ساعت 07:38)reza_norouzi نوشته:  

سلام دوست من
و اصلاً گرين كارت چه ربطي به اومدن به ايران داره؟ هر ايراني كه مشكل سربازي نداشته باشه بدون گرين كارتم ميتونه به ايران سفر كنه و نيازي به داشتنش نداره.
شاد باشين.

دوست عزيز ربط داره !
وقتي ويزايي مثل ويزاي دانشجويي داشته باشي يا كار ، وسط درس و كار نميشه ريسك كرد و از كشور خارج شد چون ممكنه يا ويزا ندن يا اينقدر كليرنس طول بكشه كه تحصيل و كار و زندگي رو از دست بده !
(2014-09-08 ساعت 07:42)mohamad2014 نوشته:  
(2014-09-08 ساعت 00:01)avayebahar نوشته:  
(2014-09-07 ساعت 23:38)teacherm نوشته:  دوستان عزیزم. لطف کنید این متن بخونید و تصمیم بگیرید...
سپاسگزاریم از این نوشته منطقی و زیبا تمام حرفهات قبوله!دوستان من امروز ابوظبی بودند. رفتند که تا آخر سپتامبر بمانند اگر امیدی بود. اما دارن برمی گردند! پس موضوع جدی بوده. می گفتند جو خیلی خوب بوده. قبول دارم. اما من به شخصه اگه راهی بود که می تونستم می رفتم! آدم بدی نیستم. قصد خوردن حق کسی هم ندارم. من حق شخص خودم را می خواهم. کاش من راهی رفته بودم که بسیاری دوستان اواخر آگوست رفتند. بگذاریم هر کسی خودش انتخاب کند. آگاهی دادن با تعیین تکلیف متفاوت است. کسی که باید پاسخگوی من باشه خودمم نه دیگران! یادمان باشه ما به دیگران نشان می دهیم و هر کس بر اساس تجربه، دانش و خرد شخصی اش تصمیم میگیرد چه برداشتی کند و کدام راه برود. کسی به اواخر آگوستی ها با کیس های بالای 7000 نمی گوید چرا رفتید چرا گرفتید و چرا چرا چرا، من هم اگر رفته بودم از زرنگی خودم می دانستم.
منم موافقم...من 18 و 19 آگوست پشت سر هم آپ شدم دوستمم همینطور به اون زنگ زدن به من نه! الان که فکرشو میکردم باید منم میرفتم پاسمو میدادم..یه سری از دوستان رفتند و ویزا گرفتند بدون اینکه بهشون زنگ زده باشند...به همین سادگی حالا همش باید بشینم و غصه این عمر تلف شدمو بخورم...

دیگه وقت وقت بی خیال شدن و برگشتن به زندگی عادیه
منم مثل شما کم با کسی دیگه شبیه بود اون ویزا گرفت و من نه
دیگه کاری از کسی برنمیاد
انشالله 2016 Tongue
تشکر کنندگان: sce ، milad.m1986 ، A_A ، nedaba ، salar5452
قرار نبود قصه ي لاتاري ما اينجوري به سر برسه.....كلاغ مرد!!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
(2014-09-08 ساعت 07:49)l.ghalami@gmail.com نوشته:  
(2014-09-08 ساعت 07:38)reza_norouzi نوشته:  

سلام دوست من
شاد باشين.

دوست عزيز ربط داره !
وقتي ويزايي مثل ويزاي دانشجويي داشته باشي يا كار ، وسط درس و كار نميشه ريسك كرد و از كشور خارج شد چون ممكنه يا ويزا ندن يا اينقدر كليرنس طول بكشه كه تحصيل و كار و زندگي رو از دست بده !

دوست من
اون دوستمون فرمودن ايشون اونجا زندگي ميكنه يني ساكن اونجاست.
در ضمن وسط كار يا درس هم ميشه از امريكا خارج شد و مدت كوتاهي به ايران سر زد!
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان