کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴
[font=Impact]کسی رو هنوز ceac نمیشناسه دوستان ؟[/font]
تشکر کنندگان: soli asali
(2013-11-09 ساعت 10:19)victory7 نوشته:  [font=Impact]کسی رو هنوز ceac نمیشناسه دوستان ؟[/font]
من آنکارا مصاحبه داشتم به تاریخ 10 اکتبر، هنوز نمیشناسه کیس نامبرم را.
شماره كيس نامبر سه رقمي ، تعداد 2 نفر،‌محل مصاحبه :آنكارا ،تاريخ مصاحبه:نيمه اول اكتبر -کلیر بعد از 74 روز- تاریخ ورود به ا م ر ی ک ا : مارچ 2014 شهر محل سکونت سن خوزه
اینم سفرنامه
تشکر کنندگان: soli asali
(2013-11-07 ساعت 18:19)Sam2014 نوشته:  
(2013-11-07 ساعت 12:45)amaka747 نوشته:  
(2013-11-07 ساعت 12:38)سیمین راد نوشته:  بابا هی نشینید حساب کتاب کنید دو دو تا چهار تا کنید که به کی ویزا میرسه و به کی نمیرسه مگه نون واییه اونا خودشون خوب بلدن چکار کنن یکی از کاراشون مثلا کلیرنس دادنه تا سریع ویزا تموم نشه و به همه برسه پس هی استرس به خودتون و ملت ندین

چشم شما عصبانی نشو. ....... فقط میخوام بگم اگه اونا بفکر بودن که پارسال 500 نفر جا نمی موندن Big Grin
عصبانی نیستمBig Grin منظورم این بود چیزی که دست سرنوشت هستو بسپار دست سرنوشت . کار سرنوشت حساب کتاب نداره جا برای هیچ کس هم تنگ نیست ..پارسال استثنا بودSad بهش فکر هم نکنCool
دوستان عزیز این کشمکش و بحث بیهوده رو ادامه ندید . این تاپیک یکبار به همین دلیل کارت زرد گرفت و مدتی قفل بود.
آرام باشیم و آرامش را به دیگران هم منتقل کنیم . انرژی را صرف اموراتی که در دایره اختیارتتونه کنید نه اموراتی که از دست ما خارجه و مربوط به مکانیزم اداری یه مملکت دیگست. واقعاً بهش فکر نکنید.Wink

دوستان فكر مي كنم نكاتي هست كه بايد راجع به اين موضوع بهشون اشاره كنم:
1. اهميت موضوع مهاجرت چون مربوط به سرنوشت همه ماست ماهيتاً موضوعي همراه با استرس خواهد بود. بنابراين بهتره باهاش كنار بيايم. حذف صورت مسأله بهمون كمكي نميكنه فقط بايستي بپذيريم كه استرس وجود داره پس بايد بتونيم در راه درست ازش استفاده كنيم. مثلاً همين استرس باعث ميشه كه دنبال راه و جواب بگرديم ولي از طرف ديگه باعث ميشه دوستمون راهي بيمارستان بشه.
2. بهترين راه واسه كاهش استرس پيدا كردن راه يا جواب درست و منطقيه. ممكنه جواب يه ايميل يا تلفن مربوط به پروسه كلير شدن امسال بتونه جواب خوبي باشه و كلي از استرسمون رو كم كنه. حالا هنر ما نحوه بيان موضوع طولاني شدن كليرنس امساله بطوريكه كاملاً محترمانه باشه و طرف امريكايي فكر نكنه كه ازش طلبكاريم يا داريم نحوه پيشرفت كارشونو رصد مي كنيم. طبيعتاً طرف حساب ما مهاجرت امريكاست چون ابوظبي كه كلاً خودشو تو اين پروسه دخيل نميدونه (تو قسمت نكاتي براي ايرانيان در سايت سفارت ابوظبي گفته شده).
3. راههايي كه اشاره كردم في البداهه به نظرم رسيد. شايد راههاي خيلي بهتري هم وجود داشته باشه كه با همفكري دوستان بتونيم پيدا كنيم. فكر مي كنم بدبيني اين نيست كه تصور كنيم نبايد هيچ كاري انجام داد (گلام تو گاليورو يادتونه؟ من ميدونم... ديگه از ما كاري ساخته نيييست...). به نظر من در حال حاضر انرژيمونو بايد صرف اين كنيم كه يه راه خوب براي گرفتن يه جواب منطقي از طرفمون پيدا كنيم.
4. اولين گام براي حل هر مشكل پذيرفتن وجود مشكله. طبق آمار منتظرسراها مشابه زمان طي شده براي كليرنس 2014 تا به امروز يعني 37 روز از تاريخ اولين كليرنس، در سال 2013 تعداد 20 نفر از دوستان 2013 كلير شده بودند (تقريباً 29 درصد كل) ولي امسال فقط 1 نفر. اينو ميگم نه براي افزايش استرس، فقط براي اينكه اول بپذيريم يه مشكل وجود داره. حالا شايد اين باعث بشه يه اقدام حسابگرانه انجام بديم تا حداقل كمي از استرس بدمون كم بشه و بعدا حداقل بگيم هر كاري ازمون بر مي اومد رو انجام داديم.
5. هيچ كاري با ايشالا و خوشبيني محض جلو نميره. نشستن و هيچ كاري نكردن همونقدر بده كه انجام كارهاي حساب نشده و فكر نشده. نميخوام بگم حتماً بايد يه كاري انجام بديم نه. شايد به اين نتيجه برسيم كه هيچ كاري نميشه انجام داد ولي حداقل بابت فرصت طلايي اي كه بهش دست پيدا كرديم (منظورم قبوليمونه) ارزش داره بهش فكر كنيم.
به اميد روزاي بهتر براي هممون.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
تشکر کنندگان: amin arefi ، مهدی 2014 ، pari pariaaa ، soli asali ، سیمین راد
(2013-11-09 ساعت 10:48)tabatabaie نوشته:  
(2013-11-09 ساعت 10:19)victory7 نوشته:  [font=Impact]کسی رو هنوز ceac نمیشناسه دوستان ؟[/font]

برای ما هم یک ماهی میشه از مصاحبه گذشته ولی هنوز نمیشناسه ..شاید امسال روال کاری فرق کرده Smile میخوان یه دفعه کلیر بکنن و....خلاص .
تشکر کنندگان: poem ، مهدی 2014 ، soli asali
(2013-11-09 ساعت 11:22)victory7 نوشته:  
(2013-11-09 ساعت 10:48)tabatabaie نوشته:  

برای ما هم یک ماهی میشه از مصاحبه گذشته ولی هنوز نمیشناسه ..شاید امسال روال کاری فرق کرده Smile میخوان یه دفعه کلیر بکنن و....خلاص .

متأسفانه دوست عزيز هنوز كسي رو نميشناسه. مطمئناً هر كدوم از دوستان رو بشناسه سريع اطلاع رساني خواهند كرد.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
دوستان عزیز پیرو صحبتهای دوستان من 2 تا نکته به ذهنم می رسه:

1- تو سایت آنکارا (که ظاهرا سایتش و کلا سیستمش منظم تر از 2 تا سفارت دیگه هست) تلویحا اشاره شده به اینکه کلیر شدن بیشتر کیسها زمانی حدود 3-6 ماه خواهد برد:
LEASE NOTE: Due to high demand, we are currently experiencing delays in administrative processing. Most cases require 3-6 months to complete their administrative processing. However, please understand that this process has no time constraints and may even take longer.
We will not respond to any inquires for cases pending for less than 6 months.
بنابراین بیاییم با قبول این مورد به عنوان یه پروسه نرمال, ضمن دور کردن استرس به ادامه روند زندگی طبیعی و افزایش قابلیتهامون (مخصوصا زبان) فک کنیم.
2-همچنین تو سایت هر 3 تا سفارت اشاره شده به اینکه زدن ایمیل, زنگ زدن و ... کمکی توی تسریع پروسه کلیرنس نخواهد کرد.
There is no need for you to write, email, call or fax the Embassy with inqueries on the case, as that will not speed processing.
پس (فعلا) فقط امید, امید, امید و صبر!
به امید خبرهای خوب... Smile
2014$$10$$ - ابوظبی
کارنت: 13 آگوست / مصاحبه: 7 اکتبر / مقصد: فلوريدا (سري اول) - دالاس (سري دوم)

كلير 11 جون (بعداز 247 روز) - ويزا 25 جون - ورود به آمريكا: 19 نوامبر - سري دوم ؟
تشکر کنندگان: amaka747 ، azadeh2014 ، pari pariaaa ، sharifian ، soli asali ، hedilamar ، aghaghia ، amin arefi ، tabatabaie ، NIKKI ، artam2
(2013-11-09 ساعت 12:25)سیمین راد نوشته:  کاملاً موافقم . نباید دست رو دست بزاریم. کیسهای سالهای قبل برای پیگیری از روند کارشون نامه نگاری و تماس داشتند
میشه سرکار بفرمایند در چه موردی و با کجا باید مکاتبه کنیم؟
(2013-11-09 ساعت 12:58)سیمین راد نوشته:  عمو جان چرا جبهه می گیرین؟ شما با دقت متن پیمان مهاجر رو بخونین و تاپیک سال قبل رو هم مطالعه کنین. سایت ویزا رو هم اگه دقت کنید گزینه contact us رو می بینید. ما هممون راهمون یکیه بهتره مهربون تر رفتار کنیم
جبهه؟ من پست آقا پیمان رو خوندم ولی باهاش موافق نبودم. اگر موافق بودم زیر پستش تشکر می کردم. من از شما سئوال کردم. دیگه از این مهربونتر باید در صحن عمومی قربون صدقه کاربرها برم Big Grin. پرسیدم که با کجا می خواین مکاتبه کنین؟ منظورم مخاطب نامه بود وگرنه می دونم که برای مکاتبه با سفارت از چه طریقی باید اقدام کنیم. شما فقط 12 روز از زمان مصاحبه ات گذشته. الان منم که بگم باید مکاتبه کنین شما اصلاً روت میشه ایمیل بزنی بپرسی پرونده ات در چه مرحله ایه؟ پارسال ملت بعد 2 ماه که ایمیل می زدند حضرات سفارت از حجم ایمیل های ارسالی کلافه شدند و فرمودند تا 90 روز از زمان مصاحبه کسی با سفارت تماس نگیره. وقتی همه قبل از موعد و بارها به سفارت ایمیل می فرستند می دونین چه اتفاقی می افته؟ یکی از خود شما که گرهی تو کارش میوفته و با یک ایمیل و بررسی اونها ممکنه به جواب برسه ممکنه هیچوقت موفق نشه صداشو به گوش سنگین حضرات برسونه. حالا این یک نفر ممکنه خدای نکرده خود شما باشین سرکار خانم. الان مهربون بودم به اندازه کافی یا بازم خشن به نظر میام؟Smile
(2013-11-09 ساعت 02:52)pari pariaaa نوشته:  
(2013-11-09 ساعت 00:45)araaaash نوشته:  
(2013-11-09 ساعت 00:38)mohammad19911991 نوشته:  از بین دوستان مصاحبه شده کسی بوده که بدون سربازی ، معافیت، کار دولتی یا خصوصی چک خورده باشه ؟

بله خانوم پری پریا و همسرشون در چنین وضعی هستنSad

آرش جان اضافه ميكنم كه يكي ديگه از دوستان ايروان هم وضعيت مشابه من دارن تا جايي كه خاطرمه،amiekin بودن فكر كنم.

پریای عزیز هر چی سفر نامه تو می خوونم علت اینکه کلیر خوردین و نمی فهمن . خودت احتمال می دی مشکل از کجا بوده؟( البته می دونم هممون چه بخوایم چه نخوایم کلیرنس می خوریم بجز شاید یه 2% . )
شماره کیس:**2014AS45 ،تاریخ رویت قبولی: 2 می 2013 ،کنسولگری:ایروان ،ارسال فرم های اول:10 می با ایمیل ، پاسخKCC به ارسال اول: 3 روز بعد .مصاحبه 08April. افراد كيس: 2 نفر . کلیرنس (معاف. شغل خصوصی )،Shy آپ : 18و19 آگوست هر دونفر باهم
Sad بعد از یک سال و نیم انتظار ، ویزا به ما نرسید !
تشکر کنندگان: soli asali ، kamix ، محبت ، EKAM
Smile 
دوستان عزیز خودتون رو نگران نکنید.مادر من تقریبا 6 ماه پیش برای ویزای توریستی اقدام کرده با اینکه چندین بار به ا.م.ر.ی.ک.ا رفته هنوز کلیر نشده همیشه هم ویزا گرفته حالا بعضی وقتها زود بعضی وقتها هم دیرتر پس جای نگرانی نیست . ایشالله به هممون میرسهSmile
2014AS5xxx، دو نفر، آنکارا تغییر به ابوظبی ، قبولی: ۱ می، ارسال مدارک (پست): 10 می، تایید دریافت مدارک: 20می . مصاحبه 15 می 2014. ویزا یکضرب .مقصد لس آنجلسShy,ورود به آمریکا 19 اکتبر
دوستانی که در دوره کلیرینس به سر میبرند اگر فکر میکنند با ایمیل زدن به سفارت کارشون زودتر انجام میشه و اینطوری ممکنه زودتر کلیر بشن، حتما این کار رو انجام بدن، کسی که مانع این کار شما نمیتونه بشه، ولی همونطور که قبلا هم گفتم دوستان 2013 هم این کار رو انجام دادن و همیشه با پاسخ های تکراری مواجه شدند که کیس شما در حال گذروندن مراحل اداری هست، هر وقت کیس تون اعلام شد برای گرفتن ویزا بیاین... تاپیک کلیرینس 2013 موجوده میتونید برید مطالعه کنید... البته امیدوارم به شما جواب بهتری بدن Smile
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
دوستان لطفا این بحث ها رو همین جا تمام کنید، باور کنید همه ما کارهای مهمتری برای انجام دادن داریم، اونچه که مسلمه این روند مراحل اداری چه کوتاه چه طولانی باید طی بشه تا ما به ویزا برسیم و قبلا هم بارها گفته شده که بین 80-90% کیس ها کلیرینس میخورن، پس اتفاق عجیبی تا به الان نیفتاده و با توجه به تعطیلی دولت مورد نظر، خیلی عجیب نیست، اگر روند امسال با پارسال تفاوت داشته باشه، پس خیلی خودتون رو مشغول فرضیات نکنید، چون نتیجه ای جز استرس و نگرانی برامون نداره....
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
با سلام،

با تشکر از اطلاعات شما، می‌تونم بپرسم این لیست سفر چیه و از کجا باید تهیه کنیم؟ کجا باید سفرهامون رو بنویسیم؟

ممنون
تشکر کنندگان: mehran.re ، soli asali
(2013-11-09 ساعت 18:02)amirh0ssein نوشته:  با سلام،

با تشکر از اطلاعات شما، می‌تونم بپرسم این لیست سفر چیه و از کجا باید تهیه کنیم؟ کجا باید سفرهامون رو بنویسیم؟

ممنون
با سلام
لیست سفر رو باید خودتون وبه شکل یک جدول تهیه کنید ودر اون نام کشوری که به اونجا سفر کردید,تاریخ ورود وخروج وقصد از سفرتون رو ذکر کنید.البته برای هر یک از اعضای کیس به صورت جداگانه ودر روز مصاحبه به خانمی که مدارک روتحویل میگیره
بدید.البته بنده این رو در مورد آنکارا گفتم
کیس نامبر:**11 تعداد اعضای کیس:3نفر سفارت:آنکارا تاریخ مصاحبه:هفته اول نوامبر کلیرنس با دریافت برگه صورتی

تشکر کنندگان: ffrfar ، soli asali ، reasonable ، ma2014
(2013-11-09 ساعت 18:02)amirh0ssein نوشته:  با سلام،
ممنون

سلام دوست عزیز، اگر لازم باشه آفیسر ازتون میخواد و فرم خاصی هم نداره روی یک کاغذ یا صفحه وُرد و یا توی ایمیل بهشون جواب میدین و لیست سفرهای خارجی که رفتین رو اعلام میکنید...
تشکر کنندگان: ffrfar ، NIKKI ، قصه گو ، گل نهال ، behfaza ، soli asali ، pari pariaaa ، EKAM

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان