کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمت های مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
آقااااااااااااااااااااااااا یکی کمک کنه قسمت آدرس چجوری آدرسم رو بنویسم چی بنویسم کامل نوشته نمیشه آدرسمون کههههههههههههههههه یکی کمک کنه از دیشب تاحالا کلافه شدم
تشکر کنندگان: angelio.asian
سلام
دوستان من سال دیگه درسم تو مقطع کارشناسی تمام می شه و بعدشم با شرایط خیلی خوبی که دارم می خواستم برای دانشگاه های آمریکا اقدام کنم و ازشون پذیرش بگیرم

با توجه به اینکه زمانی که پذیرش گرفتم و برای دریافت ویزا به کنسولگری آمریکا مراجعه می کنم ، افیسر می خواد که مطمئن بشه من بعد از تحصیلم به کشورم باز می گردم من تو سال 2014 یکبار تو لاتاری شرکت کردم و برنده نشدم
برای 2015 هم می خوام ثبت نام کنم ولی تو 2016 می خوام برای پذیرش اقدام کنم

اینو می دونم که تو سالی که تو لاتاری ثبت نام می کنم نباید تا برنده نشدم دنبال کارهای پذیرش برم چون ممکنه برنده نشم و این می شه یه سابقه که اگه برای پذیرش اقدام کردم می تونه دردسرساز بشه.

سوالم اینه که من باید چی کار کنم ؟؟ منی که تو سال 2016 می خوام اپلای کنم مشکلی نیست تو لاتاری 2015 شرکت کنم؟؟؟
اگر شرکت کنم و برنده نشم بعدا افیسر تو سال 2016 که برای کارای ویزای دانشجویی بعد از پذیرشم پیشش می خوام برم بهم گیر نمی ده که تو قبلا تو لاتاری ثبت نام کرده بودی و قصد مهاجرت بوده پس بهت ویزای تحصیلی نمی دیم؟؟؟

با سپاس فراوان
(2013-10-04 ساعت 16:48)shamim.salehi نوشته:  آقااااااااااااااااااااااااا یکی کمک کنه قسمت آدرس چجوری آدرسم رو بنویسم چی بنویسم کامل نوشته نمیشه آدرسمون کههههههههههههههههه یکی کمک کنه از دیشب تاحالا کلافه شدم

دوست عزیز برای آدرس 2 تا فیلد داره،نصفش آدرس رو در فیلد اول و نصف دیگه رو در فیلد دوم بنویس
ضمنا برای نوشتن آدرس به انگلیسی هم میتونید از اینجا یا اینجا کمک بگیرید
( یه نکته ای هم که کلا این سایت ها توجه نکردن،نحوه نوشتن طبقه یا FLOOR هست که اکثرا طبقه 2 را Floor 2 مینویسند،در حالیکه باید 2nd floor باشه [1st,2nd,3rd,4th,5th,...10th] )

(2013-10-04 ساعت 16:58)mohammad69 نوشته:  سلام
دوستان من سال دیگه درسم تو مقطع کارشناسی تمام می شه و بعدشم با شرایط خیلی خوبی که دارم می خواستم برای دانشگاه های آمریکا اقدام کنم و ازشون پذیرش بگیرم

با توجه به اینکه زمانی که پذیرش گرفتم و برای دریافت ویزا به کنسولگری آمریکا مراجعه می کنم ، افیسر می خواد که مطمئن بشه من بعد از تحصیلم به کشورم باز می گردم من تو سال 2014 یکبار تو لاتاری شرکت کردم و برنده نشدم
برای 2015 هم می خوام ثبت نام کنم ولی تو 2016 می خوام برای پذیرش اقدام کنم

اینو می دونم که تو سالی که تو لاتاری ثبت نام می کنم نباید تا برنده نشدم دنبال کارهای پذیرش برم چون ممکنه برنده نشم و این می شه یه سابقه که اگه برای پذیرش اقدام کردم می تونه دردسرساز بشه.

سوالم اینه که من باید چی کار کنم ؟؟ منی که تو سال 2016 می خوام اپلای کنم مشکلی نیست تو لاتاری 2015 شرکت کنم؟؟؟
اگر شرکت کنم و برنده نشم بعدا افیسر تو سال 2016 که برای کارای ویزای دانشجویی بعد از پذیرشم پیشش می خوام برم بهم گیر نمی ده که تو قبلا تو لاتاری ثبت نام کرده بودی و قصد مهاجرت بوده پس بهت ویزای تحصیلی نمی دیم؟؟؟

با سپاس فراوان

سلام دوست گرامی
تا حالا همچین موردی گزارش نشده که افیسر بخواد سوابق شرکت در لاتاری رو دربیاره
ضمنا اگر برنده نشید و 2016 برای پذیرش اقدام کنید و 1% آفیسر بگه قبلا لاتاری شرکت کردی،دلیل قانع کننده شما اینه که تا 2014(2 سال قبل اپلای،که لاتاری ثبت نام کردید) قصدتون مهاجرت بوده،اما حالا شرایط شما عوض شده و قصد ادامه تحصیل دارید فقط ، ضمن اینکه گروکشی و مچ گیری گذشته افراد اصلا در سفارت های آمریکا نیست (مگر موارد خیلی خیلی خاص)
بنابراین حتی نیاز نیست 1% نگران باشید
DV2017 ... DV2016 ... DV2015 ... DV2014 ... DV2013 ... DV2012 نشد ک بشه!
-----------------------------------------------------
بیا که همصدا شیم / یا پر بگیریم یا که ما فنا شیم
بیا من و تو ما شیم / یا بمیریم یا از غصه رها شیم ..... Rolleyes
تشکر کنندگان: BLACK_DAY ، mohammad69 ، angelio.asian
(2013-10-04 ساعت 15:09)mohammad fazli نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 15:01)zz24 نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 14:28)mohammad fazli نوشته:  
(2013-10-02 ساعت 22:38)alirezass نوشته:  سلام خدمت بچه های 2015 انشااله همگی برنده بشید
نکته بسیار مهم
حتما و حتما باید از مرورگر IE استفاده کنید برای ثبت نام

لاتاری 2015

مرورگر IE برای دانلود
سلام دوستان
علیرضا جان حتما در کار نیست!!! من همیشه خودم با کروم کار میکنم و هر سال با اون ثبت نام برای برادرم انجام میدم و هیچ مشکلی نداره
در مورد عکس باید بگم زیاد خودتون را درگیر نکنید فقط سعی مطابق با ابعاد و اندازه ای که در راهنمای لاتاری اورده شده مطابق باشه. اگه کار با نرم افزار فتوشاپ را بلد نیستید و نمیخواید خودتون را اذیت کنید برید یک عکاسی عکس بگیرید و بهش بگید فایل عکستون را در ابعاد 5*5 سانت با فرمت jpeg بهتون بده
[عکس: phototemplate.gif]
در مورد ادرس هم زیاد سخت نگیرید چیزی برای شما پست نخواهد شد. به صورت کلی بنویسید مثلا:
3th floor,ali st,reza blv,tehran,iran
مهمترین قسمت ایمیل شماست. بهتره یک ایمیل جدید درست کنید که فقط مکاتبات شما با سفارت و کلا مسئله لاتاری از طریق اون باشه
در ضمن بد نیست فایل آموزشی "آموزش نرم افزار pdf995" موجود در امضامو بخونید تا براحتی از فایلهاتون pdf درست کنید

دوست عزیز این نمونه عکسی که گذاشتید رو سایت اصلی لاتاری گذاشته؟این که 6در 6 هست؟ اگه 5در 5 باشه که شونه ها غیب میشه...نمیشه؟

دوست خوبم عکس باید 5*5 سانتی متر یا 600*600 پیکسل باشه
عکسی که گذاشته شده 600*600 پیکسل هست که تقریبا همون 5*5 سانتی متر میشود
دوست عزیز یه جا خوندم که سینه ها نباید دیده باشه و فقط شونه ها...حالا این مدلی که شما گذاشید رو خود سایت لاتاری گذاشته؟این که سینه ها معلومه
دوستان یه 2 تا سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم جواب بدید

1-زن و شوهری که میخوان ثبت نام بکنن...مثلا یک بار مرد زن رو زیر مجموعه قرار داده و 2 تا عکس رو برای ثبت نام فرستادن(2تا عکس)...اگه مثلا برای چند روز بعد که زن میخواد مرد رو زیر مجموعه قرار بدهد ایا باید از همون عکسایی که مرد استفاد ه کرده بود برای ثبت نام.. دوباره استفاده کرد یا مثلا میشه عکسای دیگه انداخت و گذاشت؟

2-مرد و زنی که که همه بچه هاشون بالای 21 سال هستن ایا در کادری که نوشته child number نباید تعداد بچه هایی که دارن رو بنویسن؟چون یکی گفت فقط تعداد بچه هایی که زیر 21 هستن رو بنویسید...و البته من کسی رو میشناسم که در ثبت نام بچه های بالای 21 داشت و تعداد اونا رو در کادر چایلد نامبر نزده بود و برنده شده بود...؟؟
(2013-10-04 ساعت 19:39)zz24 نوشته:  دوستان یه 2 تا سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم جواب بدید

1-زن و شوهری که میخوان ثبت نام بکنن...مثلا یک بار مرد زن رو زیر مجموعه قرار داده و 2 تا عکس رو برای ثبت نام فرستادن(2تا عکس)...اگه مثلا برای چند روز بعد که زن میخواد مرد رو زیر مجموعه قرار بدهد ایا باید از همون عکسایی که مرد استفاد ه کرده بود برای ثبت نام.. دوباره استفاده کرد یا مثلا میشه عکسای دیگه انداخت و گذاشت؟

2-مرد و زنی که که همه بچه هاشون بالای 21 سال هستن ایا در کادری که نوشته child number نباید تعداد بچه هایی که دارن رو بنویسن؟چون یکی گفت فقط تعداد بچه هایی که زیر 21 هستن رو بنویسید...و البته من کسی رو میشناسم که در ثبت نام بچه های بالای 21 داشت و تعداد اونا رو در کادر چایلد نامبر نزده بود و برنده شده بود...؟؟

دوست عزیز
شما بهتره بجای این همه سوال یکبار این فایل را مطالعه کنی
http://travel.state.gov/pdf/DV_2015_Instructions.pdf
دوست عزیز از همون عکسا میتونی استفاده کنید
در ضمن در فایلی که در بالا اشاره کردم اورده شده که
Number of children – List the Name, date of birth, gender, city/town of birth, and country of birth
for all living unmarried children under 21 years of age, regardless of whether or not they are living
with you or intend to accompany or follow to join you should you immigrate to the United States.
Submit individual photographs of each of your children using the same technical specifications as
your own photograph.
یعنی شما باید تعداد فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را وارد نمایید
دوستان عزیز بهترین منبع برای شما سایت http://travel.state.gov/ می باشد
بیشتر مطالعه کنید
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
تشکر کنندگان: farzad021 ، angelio.asian ، King Eagle
(2013-10-04 ساعت 16:45)Hesam s نوشته:  دوستان سلام. من واسه پنجمین سالی هست که می خوام شرکت کنم. امکان داره بازم برنده نشم Smile)))))))))))))))) ؟؟؟؟؟؟

امکان داره...من بعد از 5 سال قبول شدم..Smile
تشکر کنندگان: farzad021 ، angelio.asian ، sinamn ، King Eagle ، mehrdad.mohajersara
(2013-10-04 ساعت 15:40)bigjust نوشته:  دوستان میبخشید توضیح کامل چگونگی ثبت نام به فارسی از مرحله اول تو سایت قرار گرفته ؟؟؟ لینکشو میشه محبت کنید ؟
ممنونم خیلی

ممنون میشم جواب بنده رو هم بدید
(2013-10-04 ساعت 20:43)bigjust نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 15:40)bigjust نوشته:  دوستان میبخشید توضیح کامل چگونگی ثبت نام به فارسی از مرحله اول تو سایت قرار گرفته ؟؟؟ لینکشو میشه محبت کنید ؟
ممنونم خیلی

ممنون میشم جواب بنده رو هم بدید

http://mohajersara.com/thread-6849-page-9.html

میتونید از این عکس کمک بگیرید ..اگر جایشو متوجه نکنید تو تاپیک مربوطه بپرسید.
تشکر کنندگان: bigjust ، angelio.asian
سلام
برای پر کردن فرم از چه مرورگری استفاده کنیم بهتره؟
(2013-10-04 ساعت 21:09)amestrida نوشته:  سلام
برای پر کردن فرم از چه مرورگری استفاده کنیم بهتره؟

IE اینترنت اکسپلورر
تشکر کنندگان: angelio.asian ، alirezass
دوستان Ostokhan درست میگه شما الن که به خودتون زحمت نمیدین 2تاصفحه که هیچ 2تا پست قبلترتون رو نگاه بندازین دو روز دیگه رفتین اون ور آب چطوری میخواین فرمهای گاهن 5-10 صفحه ای به زبان انگلیسی رو بخونین.بابا یه مقدار از راحت طلبیتون بزنین.
دوستمون در مورد بیمه پرسیدن در حالی که درست 4تا پست قبلترش یکی از عزیزان توضیح دادن که به بیمه نیازی نیست.

خوب دوستان عزیز لطفففففففففففا سوال تکراری که هزار بار پاسخ داده شده نفرمایین با تشکر از طرف کل عزیزان پاسخگو
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان: satin ، BLACK_DAY ، farzad021 ، ostokhan
دوستان فرق بين divorce و legaly separated چيه؟
مرسي..
تشکر کنندگان: BLACK_DAY
(2013-10-05 ساعت 06:49)Maryam3023 نوشته:  دوستان فرق بين divorce و legaly separated چيه؟
مرسي..

دوست عزیز توضیح خیلی طولانی داره از نظر قانون این موضوع. ولی اصل فرقش اینه که :

Legaly sepraration : زوج زیر نظر دادگاه از هم جدا زندگی میکنند ولی ازدواج انها دست نخورده باقی میمونه.

میتونن از بیمه همدیگه استفاده کنن. فرزندشونو توافقی ملاقات میکنن. در همین حین میتونن وضعیت حزانت فرزند رو مشخص کنن. تقسیم دارایی های قانونی شون رو انجام بدن. و بدهی هاشون رو بپردازن.
یعنی هنوز باهم در ارتباط هستند.
تا زمانی که هرکدوم از زوجین یا دادگاه تصمیم به طلاق کامل بگیره و به زندگی مشترک خاتمه بده.

(فکر نمیکنم این قانون تو ایران وجود داشته باشه)

Divorce: یعنی طلاق کامل. جدا کردن هزینه ها. دارایی ها. بیمه.و تعیین حق حزانت فرزند و صدور حکم طلاق توسط دادگاه.

(برای ایرانیها این گزینه صدق میکنه)

تشکر کنندگان: farzad021 ، King Eagle ، ostokhan ، ghafari88 ، Maryam3023
دوستان یادتون نره که کلمات مورد دار مثل( آ.م.ر.ی.ک.ا---F.B.I, وغیره) رو با فاصله بنویسین که خدایی نکرده موجب ف.ی.ل.ت.رشدن فروم نشه. با تشکر
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان: farzad021

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان