کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
سلام،

اگر الان تو وبسایت چک کرده باشیم و نوشته باشه Has not been selected, آیا امیدی هست که در دور دوم نتایج که احتمالا تو مهر هست برنده بشیم یا دیگه از دور خارج شدیم؟

اصلا دور دومی‌ وجود داره؟

مرسی‌
تشکر کنندگان: عشق رفتن
(2013-07-07 ساعت 14:14)30stmm نوشته:  سلام،

اگر الان تو وبسایت چک کرده باشیم و نوشته باشه Has not been selected, آیا امیدی هست که در دور دوم نتایج که احتمالا تو مهر هست برنده بشیم یا دیگه از دور خارج شدیم؟

اصلا دور دومی‌ وجود داره؟

مرسی‌

دوست عزیز احتمال این که دور دوم هم باشه کمه، البته به این بستگی داره که چه تعداد از کسانی که در ماه می برنده شدن مدارکشون رو تا ماه اکتبر بفرستن اگر ظرفیت مورد نظرشون پر نشه احتمال داره دور 2می هم باشه. اگر دور 2م در کار باشه بله احتمال برنده شدن کسی که در دور اول برنده نشده هست.
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: godot ، 5ina ، زری وحدتی ، 30stmm
(2013-07-07 ساعت 14:07)nikan_sh نوشته:  
(2013-07-07 ساعت 12:20)behfaza نوشته:   دوستان عزیز
آیا اطلاع دقیقی دارید که
چند سال کار به صورت قراردادی برای سازمان تامین اجتماعی

شغل دولتی حساب میشه؟
شنیدم که میگن این یه سازمان دولتی نیست.

سازمان تامین اجتماعی دولتی حساب نمیشه . البته شغل های آزادی هم هست که دولتی هست و زیر نظز تامیین اجتماعی هست . عزیز مهم شغل شما هست .

در تکمیل صحبت های نیکان عزیز
میخوام بگم چه توی پر کردن فرم ها و چه توی مصاحیه خیلی عنوان شغلتون و یا شرح وظایفتون رو پیچیده بیان نکنید .
مثلا شما اسم شرکت خصوصی که براش کار میکنین و اینکه دقیقا چه کاری میکنین بگین . با کلمات ساده و عناوین شغلی کاملا ساده و همه فهم .
[color=#FF45004رویزا/Sep.2013/مقصد:ویرجینیا/ شک میکنم به آسمون پشت در باز قفس[/color]
Freedom Is Not Free
بانک اطلاعات
[url=http://mohajersara.com/post-355474.html#pid355474][/url]
تشکر کنندگان: aghaghia ، carpediem ، KIMIA2005 ، maryam_a ، 5ina ، behfaza ، زری وحدتی
(2013-07-07 ساعت 01:33)ahmadrt16406 نوشته:  
(2013-06-17 ساعت 19:04)NarCssuS نوشته:  
(2013-06-17 ساعت 18:57)shazad نوشته:  [quote='ahmadrt16406' pid='359096' dateline='1371331920']
سلام دوستان
من مجددا" سوال مي كنم مدارك من 29 may بدستشان رسيده اما تاكنون email دريافت نكرده ام ؟

اگه ایمیل نگرفته اید از کجا می دونید که مدارکتون به دستشان رسیده؟

ارسال از طریق پست بوده؟ اگه اره، ایمیلی هم دریافت نمی کنید.
Tongue
فقط اونایی که با ایمیل فرم هاشون رو فرستادن، جواب ایمیلشون رو میدن. اگه از این طریق بوده، یه چند روز صبر کنید، حجم فرم هایی که به دستشون رسیده خیلی بالاست. یه کم سرشون شلوغه
Wink
با سلام دوستان من :29 مي مدارك به دستشون رسيده و دوهفته قبل نيز بارسون ايمل زدم و خواستم تاييديه بفرستند ولي هنوز چيزي دريافت نكردم لطفا" راهنمايي كنيد

دوست عزیز من هم 7 جون مدارکم رسیده تا الان 3 بار تماس گرفتم اخرین بار دیروز بود که گفتن 3 هفته دیگه تماس بگیر نگران نباش
تشکر کنندگان: aghaghia ، maryam_a ، ojee ، maryam_fo ، زری وحدتی
(2013-07-07 ساعت 17:41)naftoonbazoft1 نوشته:  
(2013-07-07 ساعت 01:33)ahmadrt16406 نوشته:  
(2013-06-17 ساعت 19:04)NarCssuS نوشته:  
(2013-06-17 ساعت 18:57)shazad نوشته:  [quote='ahmadrt16406' pid='359096' dateline='1371331920']
سلام دوستان
من مجددا" سوال مي كنم مدارك من 29 may بدستشان رسيده اما تاكنون email دريافت نكرده ام ؟

اگه ایمیل نگرفته اید از کجا می دونید که مدارکتون به دستشان رسیده؟

ارسال از طریق پست بوده؟ اگه اره، ایمیلی هم دریافت نمی کنید.
Tongue
فقط اونایی که با ایمیل فرم هاشون رو فرستادن، جواب ایمیلشون رو میدن. اگه از این طریق بوده، یه چند روز صبر کنید، حجم فرم هایی که به دستشون رسیده خیلی بالاست. یه کم سرشون شلوغه
Wink
با سلام دوستان من :29 مي مدارك به دستشون رسيده و دوهفته قبل نيز بارسون ايمل زدم و خواستم تاييديه بفرستند ولي هنوز چيزي دريافت نكردم لطفا" راهنمايي كنيد

دوست عزیز من هم 7 جون مدارکم رسیده تا الان 3 بار تماس گرفتم اخرین بار دیروز بود که گفتن 3 هفته دیگه تماس بگیر نگران نباش

naftoonbazoft1 عزیز امضاتو درست کن بینیم چه کسی ؟؟؟؟ Smile
[color=#FF45004رویزا/Sep.2013/مقصد:ویرجینیا/ شک میکنم به آسمون پشت در باز قفس[/color]
Freedom Is Not Free
بانک اطلاعات
[url=http://mohajersara.com/post-355474.html#pid355474][/url]
تشکر کنندگان: زری وحدتی
سلام
آیا در آمریکا مدارک فنی حرفه ای قابل قبول برای کار هست؟
یا اینکه بعضی از مراکز آموزشی در تهران مدرک بین المللی میدن، این مدارک چطور؟
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، FMANIS
سلام دوستان
يك سئوال داشتم
آيا امسال هم 2 بار نتايج لاتاري اعلام مي شود ؟ ( در ارديبهشت و مهر )
از دوستان اگر اطلاعي در اين خصوص دارند ممنون ميشوم راهنمايي بفرمايند.
(2013-07-08 ساعت 02:29)ehsan2012 نوشته:  سلام

دوست عزیز طبق تجربه من و چندی از دوستان بستگی داره که مدرکتون در چه زمینه ایه.
مهمترین چیز برای یافتن کار در امریکا اینه که شما سابقه کاری خوبی داشته باشید که بتونید رزومه قوی ای درست کنید. توی مصاحبه ها مانند ایران فقط به کاغذ و مدرک اهمیت نمیدن، شما برای مصاحبه از چند ف*ی*ل*ت*ر باید رد بشید، اول از ف*ی*ل*ت*ر سوالات فنی موسسه های کاریابی باید گذر کنید، بعد باید با شرکتی که میخواد استخدامتون کنه مصاحبه فنی تلفنی داشته باشید، در نهایت باید یک مصاحبه فنی حضوری داشته باشید. لازمه گذشتن از این ف*ی*ل*ت*رها اینه که شما کاملا در زمینه خودتون متخصص و ماهر باشید.
در مورد مدارک تحصیلی ، این چیزی که من دیدم بعضی رشته ها مانند برنامه نویسی، شبکه و هر تخصصی در زمینه IT به راحتی میتونید کار پیدا کنید.
در زمینه های رشته های مهندسی دیگه مثل عمران و معماری شاید کار سخت تر باشه، اما نشد نیست. شاید لازم باشه اینجا از یک دانشگاه امریکایی مدرک بگیرید. مثلا اگه فوق لیسانس ایران دارید اینجا معادل کنید یا دوباره برای فوق لیسانس بخونید.
در زمینه های پزشکی کار خیلی سخته برای بچه هایی که پزشکی خوندن. خب همینطور که میدونید گران ترین دانشگاههای امریکا دانشگاههای پزشکی هستند و هرکسی نمیتونه وارد این دانشگاهها بشه، واسه همین سیستم کاری امریکا به این شکله که به راحتی به کسانی که خارج از امریکا رشته پزشکی درس خوندن کار نمیدن، دلیلش میتونه این باشه که جلوگیری از این کنن که مردم برن صرفه جویی در هزینه برن کشورای دیگه درس بخونن و برگردن امریکا کار کنن. واسه همین افرادی که پزشکی خوندن باید اینجا یه سری امتحانات پزشکی رو شرکت کنن که خودش کم از درس خوندن در دانشگاه نداره.

خلاصه مطلب اینکه داشتن مدرک (هر مدرکی) بی فایده نیست، قطعا به شما کمک میکنه. اما حتما حتما شما باید تو اون زمینه ماهر باشید، و فقط به داشتن مدرک اکتفا نکنید.
تشکر کنندگان: nedafarsi ، maziar irani ، m.sabet ، maryam_fo ، زری وحدتی ، KIMIA2005
(2013-07-08 ساعت 08:57)3rip نوشته:  
(2013-07-08 ساعت 02:29)ehsan2012 نوشته:  سلام

دوست عزیز طبق تجربه من و چندی از دوستان بستگی داره که مدرکتون در چه زمینه ایه.
مهمترین چیز برای یافتن کار در آمریکا اینه که شما سابقه کاری خوبی داشته باشید که بتونید رزومه قوی ای درست کنید. توی مصاحبه ها مانند ایران فقط به کاغذ و مدرک اهمیت نمیدن، شما برای مصاحبه از چند ف*ی*ل*ت*ر باید رد بشید، اول از ف*ی*ل*ت*ر سوالات فنی موسسه های کاریابی باید گذر کنید، بعد باید با شرکتی که میخواد استخدامتون کنه مصاحبه فنی تلفنی داشته باشید، در نهایت باید یک مصاحبه فنی حضوری داشته باشید. لازمه گذشتن از این ف*ی*ل*ت*رها اینه که شما کاملا در زمینه خودتون متخصص و ماهر باشید.
در مورد مدارک تحصیلی ، این چیزی که من دیدم بعضی رشته ها مانند برنامه نویسی، شبکه و هر تخصصی در زمینه IT به راحتی میتونید کار پیدا کنید.
در زمینه های رشته های مهندسی دیگه مثل عمران و معماری شاید کار سخت تر باشه، اما نشد نیست. شاید لازم باشه اینجا از یک دانشگاه آمریکایی مدرک بگیرید. مثلا اگه فوق لیسانس ایران دارید اینجا معادل کنید یا دوباره برای فوق لیسانس بخونید.
در زمینه های پزشکی کار خیلی سخته برای بچه هایی که پزشکی خوندن. خب همینطور که میدونید گران ترین دانشگاههای آمریکا دانشگاههای پزشکی هستند و هرکسی نمیتونه وارد این دانشگاهها بشه، واسه همین سیستم کاری آمریکا به این شکله که به راحتی به کسانی که خارج از آمریکا رشته پزشکی درس خوندن کار نمیدن، دلیلش میتونه این باشه که جلوگیری از این کنن که مردم برن صرفه جویی در هزینه برن کشورای دیگه درس بخونن و برگردن آمریکا کار کنن. واسه همین افرادی که پزشکی خوندن باید اینجا یه سری امتحانات پزشکی رو شرکت کنن که خودش کم از درس خوندن در دانشگاه نداره.

خلاصه مطلب اینکه داشتن مدرک (هر مدرکی) بی فایده نیست، قطعا به شما کمک میکنه. اما حتما حتما شما باید تو اون زمینه ماهر باشید، و فقط به داشتن مدرک اکتفا نکنید.

در مورد وضعیت شغلی تو رشته کشاورزی شما اطلاتی دارید، من ارشد کشاورزی خوندم 2 سال هم سابقه دارم البته نه کار فیلد، بیشتر اداری...بزرگترین دغدغه ام اینه که برم امریکا فکر نکنم بتونم کار مرتبط پیدا کنم Sad
کیس نامبر:2014AS8XX*کنسول:ابوظبی*ایمیل فرمها:MAY25*بولتن کارنت:AUG13*ویزا:اواخرOCTیکضرب*سفرنامه قسمت اول-قسمت دوم*مقصداول:هیوستون مارچ2014*مقصدنهایی:بوستون آگست2014*تجربه کار در امریکا*
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، nedali
با سلام به تمامی دوستان مهاجر سرا، خواهشمند است مرا راهنمایی نمائید حدود دو هفته است که مدارکمان را از طریق پست TNT ارسال کرده و به سفارت امریکا رسیده است منتهی هنوز هیچ ایمیلی برای ما نیامده چه کاری باید انجام بدهیم. باتشکر

با سلام به تمامی دوستان مهاجر سرا، خواهشمند است مرا راهنمایی نمائید حدود دو هفته است که مدارکمان را از طریق پست TNT ارسال کرده و به سفارت امریکا رسیده است منتهی هنوز هیچ ایمیلی برای ما نیامده چه کاری باید انجام بدهیم. باتشکر
تشکر کنندگان:
با سلام به تمامی دوستان مهاجر سرا، خواهشمند است مرا راهنمایی نمائید حدود دو هفته است که مدارکمان را از طریق پست TNT ارسال کرده و به سفارت امریکا رسیده است منتهی هنوز هیچ ایمیلی برای ما نیامده چه کاری باید انجام بدهیم. ضمناً راهنمایی نمائید که چطوری ما بفهمیم که تاریخ مصاحبه ما چه موقع است.باتشکر
(2013-07-08 ساعت 09:59)hmahdavizadeh نوشته:  با سلام به تمامی دوستان مهاجر سرا، خواهشمند است مرا راهنمایی نمائید حدود دو هفته است که مدارکمان را از طریق پست TNT ارسال کرده و به سفارت آمریکا رسیده است منتهی هنوز هیچ ایمیلی برای ما نیامده چه کاری باید انجام بدهیم. ضمناً راهنمایی نمائید که چطوری ما بفهمیم که تاریخ مصاحبه ما چه موقع است.باتشکر

دوست عزیز
لطفا توضیح بفرمایید :
1 چه مدارکی ؟
2 کدام سفارت؟
کیس نامبر: **2014AS000000 (همسرم) / سفارت: آنکارا --> ایروان / ارسال فرمها : 8 June (ایمیل) / دریافت تاییدیه : 16 June / تاریخ دریافت نامه دوم: 13 September/ زمان مصاحبه : هفته اول نوامبر / کلیر همسرم: 21 می بعد از 199 روز و کلیر شدم خودم : روز 9 جولای ، ورود به خاک آمریکا در تاریخ 5 دسامبر ، /[/color] معرفی یک وسیله کاربردی 220V<->110V

تشکر کنندگان:
(2013-07-08 ساعت 09:59)hmahdavizadeh نوشته:  با سلام به تمامی دوستان مهاجر سرا، خواهشمند است مرا راهنمایی نمائید حدود دو هفته است که مدارکمان را از طریق پست TNT ارسال کرده و به سفارت آمریکا رسیده است منتهی هنوز هیچ ایمیلی برای ما نیامده چه کاری باید انجام بدهیم. ضمناً راهنمایی نمائید که چطوری ما بفهمیم که تاریخ مصاحبه ما چه موقع است.باتشکر
فکر کنم منظورتان این است که مدارک به kcc رسیده است . ( چون در غیر این صورت سوال شما با اطلاعاتی که خودتان دادید در تانض است ، شما یا میدانید مصاحبه چه وقت و چه زمانی است و برای همین مدارک رو به انکارا فرستادید یا نمیدانید پس چرا فرستادید؟)
برای پرسش از kcc برای مطمئن شدن از رسیدن مدارک باید به انها ایمیل بزنید .
و لطفا بقیه سوالا خود را در تاپیک مربوطه جست وجو کنید .
تاپیک: نمونه مکاتبات kcc
Survivor of Lottary ۲۰۱۴ - Category = F2A
enterence date to the USA= 4 November2014
I-130 & I-797 & 420$ & PD = 22/10/2014
Approved = 8/4/2015
Case Number & Invoice ID by phone ( Abu Dahbi) = 5/7/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
تشکر کنندگان:
با سلام و احترام به همه عزیزان عضو در مهاجر سرا، لطفاً بگوئید اگر مدارک ارسالی به کنتاکی ناقص باشد (فرم ها از طریق پست TNT ارسال شده است) چگونه مطلع می شویم و اگر مشکلی نداشته باشد چگونه اطلاع پیدا می کنیم که مدارک ما رسیده و تاریخ مصاحبه ما چه زمانی است. با تشکر
تشکر کنندگان:
(2013-07-08 ساعت 10:39)hmahdavizadeh نوشته:  با سلام و احترام به همه عزیزان عضو در مهاجر سرا، لطفاً بگوئید اگر مدارک ارسالی به کنتاکی ناقص باشد (فرم ها از طریق پست TNT ارسال شده است) چگونه مطلع می شویم و اگر مشکلی نداشته باشد چگونه اطلاع پیدا می کنیم که مدارک ما رسیده و تاریخ مصاحبه ما چه زمانی است. با تشکر

دوست گرامی حداقل دو هفته بعد از ارسال مدارک به کی سی سی می تونید با ایمیل زدن به کی سی سی از رسیدن فرمهاتون و اینکه آیا مدارکتون کامل هست یا نه اطمینان پیدا کنید. نمونه مکاتبه با کی سی سی رو هم در تاپیک مربوطه می تونید پیدا کنید. البته انتظار نداشته باشید که سریع جواب بگیرید چون سرشون شلوغه و طول میکشه تا جواب بدن. تاریخ مصاحبه هم بعد از کارنت شدن کیس نامبر شما مشخص میشه و بعد از اون نامه مصاحبتون در همون سایتی که وضعیت قبولیتون رو چک کردید قرار می گیره...
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، azar1348

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان