کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-07-25 ساعت 01:12)میما نوشته:  
(2013-07-24 ساعت 23:46)bsh_mech نوشته:  
(2013-07-24 ساعت 12:09)aghaghia نوشته:  
(2013-07-24 ساعت 09:54)pooya.n نوشته:  
(2013-07-24 ساعت 09:52)bsh_mech نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان
اگه فرض کنیم امروز به برنده لاتاری (پس از مصاحبه، یا کلیر نخورده یا اگه هم کلیر خورده امروز جواب مثبت بهش دادن) اعلام کنند که همه چی درسته و میتونید بیاید ویزا بگیرید که برید آمریکا
سوال من این است که از زمان اعلام این خبر حداکثر چه مدت مهلت داریم که وارد خاک آمریکا بشویم
بعضی ها میگویند 3 ماه
بعضی ها میگویند 6 ماه
بعضی ها میگویند از زمانی که این خبر پدیرفته شدن اعلام شود این شمارش روزها آغاز میشود
بعضی ها میگویند از زمانی که ویزا درون پاسپورت زده شود این شمارش روزها آغاز میشود
ممنون میشوم که پاسخ کاملی بدهید

تا تاریخ اکسپایر شدن ویزا مشروط بر اینکه مدیکال به پایان نرسیده باشه Cool
برای 2 سفارت ایروان و ابوظبی از وقتی ویزا در پاستون بخوره 6 ماه فرصت دارید برای رفتن اگر مدیکلتون اکسپایر نشده باشه و برای سفارت آنکارا از زمان مدیکاتون 6 ماه وقت دارید که برید اونور یعنی اپر کلیرینس تون 3 ماه ظول کشید فقط 3 ماه دیگه وقت دارید برید اونور.... اگر کلیرینس حدود 6 ماه یا بیشتر طول بکشه باید مدیکال رو تجدید کرد.

معمولا مدت اعتبار مدیکال چند ماهه است ؟
اینطور که اکثر دوستان میگوند اعتبار مدیکال ترکیه 6 ماه هست و در ایروان و ابوظبی تا پایان دوره ویزا یعنی حداکثر 6 ماه پس از اخذ ویزا که ممکنه حداکثر 6 ماه هم خود پروسه دریافت ویزا طول بکشه به خاطر کلیرنس یعنی برای این دوکشور حداکثر 12 ماه در بدترین حالت

حداقل 6 ماه و حداکثر 12 ماهه، بهترین و بدترین حالت نداره Smile
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: محبت ، behfaza ، زری وحدتی
دوستان، خوشبختانه من اخیرا برای آموزش زبان، سری کتابهای Street Talk رو پیدا کردم که همراه با سی دی حاوی فایل های صوتی هست برای مکالمه زبان محاوره ای، خیلی مجموعه جالبی به نظرم اومد. Street Talk 1 ده تا درس داره که هر درس مربوط به محاوره Slang در یک فضای به خصوص هست مثلن مدرسه، خرید، مهمونی و ... هدف کتاب یادگیری زبان محاوره ای هست به نظرم برای هر غیر آمریکایی که قصد مهاجرت به آمریکا رو داره و موضوع زبان دغدغه است این کتاب به شدت پیشنهاد میشه. راستی من کتاب رو از انقلاب خریدم ضمن اینکه این کتاب رو انتشارات برجیس در ایران منتشر کرده.
CN:2014AS19XX/1Person/Interview:Abu Dhabi-24 Nov[/Currnet Status:Ready/Updates: 27 Nov 2013;16 Jan, 10 Feb, 28 Nov, 29 Nov 2014
(2013-07-25 ساعت 01:12)میما نوشته:  
(2013-07-24 ساعت 23:46)bsh_mech نوشته:  
(2013-07-24 ساعت 12:09)aghaghia نوشته:  
(2013-07-24 ساعت 09:54)pooya.n نوشته:  
اگه فرض کنیم امروز به برنده لاتاری (پس از مصاحبه، یا کلیر نخورده یا اگه هم کلیر خورده امروز جواب مثبت بهش دادن) اعلام کنند که همه چی درسته و میتونید بیاید ویزا بگیرید که برید آمریکا
سوال من این است که از زمان اعلام این خبر حداکثر چه مدت مهلت داریم که وارد خاک آمریکا بشویم
بعضی ها میگویند 3 ماه
بعضی ها میگویند 6 ماه
بعضی ها میگویند از زمانی که این خبر پدیرفته شدن اعلام شود این شمارش روزها آغاز میشود
بعضی ها میگویند از زمانی که ویزا درون پاسپورت زده شود این شمارش روزها آغاز میشود

تا تاریخ اکسپایر شدن ویزا مشروط بر اینکه مدیکال به پایان نرسیده باشه Cool
برای 2 سفارت ایروان و ابوظبی از وقتی ویزا در پاستون بخوره 6 ماه فرصت دارید برای رفتن اگر مدیکلتون اکسپایر نشده باشه و برای سفارت آنکارا از زمان مدیکاتون 6 ماه وقت دارید که برید اونور یعنی اپر کلیرینس تون 3 ماه ظول کشید فقط 3 ماه دیگه وقت دارید برید اونور.... اگر کلیرینس حدود 6 ماه یا بیشتر طول بکشه باید مدیکال رو تجدید کرد.

معمولا مدت اعتبار مدیکال چند ماهه است ؟
اینطور که اکثر دوستان میگوند اعتبار مدیکال ترکیه 6 ماه هست و در ایروان و ابوظبی تا پایان دوره ویزا یعنی حداکثر 6 ماه پس از اخذ ویزا که ممکنه حداکثر 6 ماه هم خود پروسه دریافت ویزا طول بکشه به خاطر کلیرنس یعنی برای این دوکشور حداکثر 12 ماه در بدترین حالت
بله دوستان خوب اعتبار مدیکال ترکیه 6 ماه هست اینم متن موجود در توضیحات سفارت ترکیه
A medical report is valid only for 6 months. If you apply for a repeat medical examination you must make a new appointment and repeat the physical examination, blood test and x-ray (for the children also the TB Skin Test ).
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: kiana11 ، mrbonbon ، behfaza ، زری وحدتی
(2013-07-25 ساعت 01:38)میما نوشته:  دوستان، خوشبختانه من اخیرا برای آموزش زبان، سری کتابهای Street Talk رو پیدا کردم که همراه با سی دی حاوی فایل های صوتی هست برای مکالمه زبان محاوره ای، خیلی مجموعه جالبی به نظرم اومد. Street Talk 1 ده تا درس داره که هر درس مربوط به محاوره Slang در یک فضای به خصوص هست مثلن مدرسه، خرید، مهمونی و ... هدف کتاب یادگیری زبان محاوره ای هست به نظرم برای هر غیر آمریکایی که قصد مهاجرت به آمریکا رو داره و موضوع زبان دغدغه است این کتاب به شدت پیشنهاد میشه. راستی من کتاب رو از انقلاب خریدم ضمن اینکه این کتاب رو انتشارات برجیس در ایران منتشر کرده.

دانلود سری کامل کتابهای street talk بهمراه فایل صوتی
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
(2013-07-25 ساعت 01:38)میما نوشته:  دوستان، خوشبختانه من اخیرا برای آموزش زبان، سری کتابهای Street Talk رو پیدا کردم که همراه با سی دی حاوی فایل های صوتی هست برای مکالمه زبان محاوره ای، خیلی مجموعه جالبی به نظرم اومد. Street Talk 1 ده تا درس داره که هر درس مربوط به محاوره Slang در یک فضای به خصوص هست مثلن مدرسه، خرید، مهمونی و ... هدف کتاب یادگیری زبان محاوره ای هست به نظرم برای هر غیر آمریکایی که قصد مهاجرت به آمریکا رو داره و موضوع زبان دغدغه است این کتاب به شدت پیشنهاد میشه. راستی من کتاب رو از انقلاب خریدم ضمن اینکه این کتاب رو انتشارات برجیس در ایران منتشر کرده.

ممنون
کتابهای استریت تاک یا همون محاوره های خیابانی سطح بالای زبان انگلیسی هستند...خیلی خوب هست فرابگیریم..چون عموما محاوره ما در بهترین حد هم که باشه در فهم و بیان جملات عامیانه و لغات تحت اللفظی ضعیف هستیم.
تشکر کنندگان: میما ، محبت ، زری وحدتی
یه سوال بی ربط دیگه خدمت مهاجرسرایی های گل که اینقده کمک حال من بودند.

حالا گیریم که ویزا هم دادند و من پرواز کردم به Seattle. بعد از اون برای خانواده ام - پدر و مادر - چه کاری میتونم بکنم؟
?Oh, look! The world is burning... Isn't that beautiful
تشکر کنندگان: behfaza ، محبت
(2013-07-25 ساعت 11:18)Doogh نوشته:  یه سوال بی ربط دیگه خدمت مهاجرسرایی های گل که اینقده کمک حال من بودند.

حالا گیریم که ویزا هم دادند و من پرواز کردم به Seattle. بعد از اون برای خانواده ام - پدر و مادر - چه کاری میتونم بکنم؟

انشاا... بعد از سیتیزن شیپ شدن برای پدر مادرت هم میتونی واسه گرین کارت اقدام کنی
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه
تشکر کنندگان: Doogh ، behfaza ، محبت ، زری وحدتی
(2013-07-25 ساعت 11:18)Doogh نوشته:  یه سوال بی ربط دیگه خدمت مهاجرسرایی های گل که اینقده کمک حال من بودند.

شما فرقی نمیکنه کجای آمریکا برین، باید سیتیزن بشین تا بتونین برای پدر مادرتون تقاضای گرین کارت کنید که سیتیزن شدن هم 5 سال طول میکشه..
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، behfaza
(2013-07-25 ساعت 11:33)aghaghia نوشته:  

شما فرقی نمیکنه کجای آمریکا برین، باید سیتیزن بشین تا بتونین برای پدر مادرتون تقاضای گرین کارت کنید که سیتیزن شدن هم 5 سال طول میکشه..
5 سال باید در آمریکا حضور داشته باشیم یا اگر وسطش بیایم ایران هم جزو اون 5 سال حساب میشه؟
CN: 2014-80xx/ ANKARA>>>>>YEREVAN
تاريخ مصاحبه: 14 جولاي 2014
تعداد افراد كيس: 1 نفر
پرونده نياز به طي مراحل اداري دارد! Wink
آپديت: 15 جولاي
تشکر کنندگان: behfaza ، محبت
(2013-07-25 ساعت 12:06)Rasoul_j نوشته:  

5 سال باید در آمریکا حضور داشته باشیم یا اگر وسطش بیایم ایران هم جزو اون 5 سال حساب میشه؟

باید 30 ماه از 5 سال رو حداقل در آمریکا حضور داشته باشید.
ضمناً این مورد در نظر داشته باشید که در سالیان اخیر دولت آمریکا به شدت سر این دست موضوعات حساس است و براشون خیلی مهمه که بتونید دقیقا ثابت کنید که در خاک آمریکا بودید.
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: H Pier ، KIMIA2005 ، behfaza ، محبت ، زری وحدتی ، love_everlife
(2013-07-25 ساعت 12:36)ghafari88 نوشته:  

ضمناً این مورد در نظر داشته باشید که در سالیان اخیر دولت آمریکا به شدت سر این دست موضوعات حساس است و براشون خیلی مهمه که بتونید دقیقا ثابت کنید که در خاک آمریکا بودید.

درود غفاری جان
فقط این نیست که شما حداقل 30 ماه اونجا باشید بلکه فاکتورهای زیادی داره,برای مثال شما باید اونجا مالیات داده باشیدو جرمی مرتکب نشده باشی و ...
2014AS00003$$$ Abu dhabi
خوشا نه اگر رها زیستن,مردن به دریایی
تشکر کنندگان: aghaghia ، ssara ، KIMIA2005 ، behfaza ، محبت ، زری وحدتی ، love_everlife ، Lemony
بعضی ها میگویند 3 ماه
بعضی ها میگویند 6 ماه

درود
دوست گلم شما وقتی ویزا رو بگیری تاریخ شروع و پایان ویزا توش قید شده و این تاریخ ربطی به هیچ چیز دیگه نداره.
2014AS00003$$$ Abu dhabi
خوشا نه اگر رها زیستن,مردن به دریایی
تشکر کنندگان: behfaza ، محبت ، زری وحدتی
(2013-07-25 ساعت 12:42)hossien_501 نوشته:  

درود غفاری جان
فقط این نیست که شما حداقل 30 ماه اونجا باشید بلکه فاکتورهای زیادی داره,برای مثال شما باید اونجا مالیات داده باشیدو جرمی مرتکب نشده باشی و ...

سلام حسین جون ...
داداش می تونی عمو احسان هم صدام کنی! Big Grin .. احسان خالی هم مشکلی نداره ها! Tongue

بله. درسته حرفت. من فقط شرط زمانیش رو عرض کردم. و الا برای سیتیزن شدن که موارد قانونی زیاده و علاوه بر اون چیزهایی که شما گفتی؛ تائید دادگاه؛ قبول شدن آزمون تاریخ آمریکا و .... رو هم باید اضافه کرد ...
حالا کوووووو تا سیتیزنی .... ( ایشالااااااااااااااااااااا Big Grin ) ؟
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: behfaza ، محبت ، زری وحدتی
(2013-07-25 ساعت 12:51)hossien_501 نوشته:  
بعضی ها میگویند 3 ماه
بعضی ها میگویند 6 ماه

درود
دوست گلم شما وقتی ویزا رو بگیری تاریخ شروع و پایان ویزا توش قید شده و این تاریخ ربطی به هیچ چیز دیگه نداره.

در تکمیل صحبت حسین جان عرض کنم:
- در سفارت های ایروان و ابوظبی تاریخ شروع اعتبار ویزا از زمان صدور به مدت 6 ماه هست
- در سفارت آنکارا تاریخ شروع ویزا از زمان صدور مدیکال به مدت 6 ماه هست

( تا الان که اینطوری بوده مگر اینکه بخوان تغییر رویه بدن )

موفق باشید
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: behfaza ، KIMIA2005 ، محبت ، زری وحدتی
(2013-07-25 ساعت 12:45)حسن پیری نوشته:  

حالا اگه یک نفر تو یک خانواده مثلا 15 نفری برنده لاتاری بشه و بعد 5 سال سیتیزن آمریکا بشه. و اعضای خانواده یعنی خواهر و برادرش هم ازدواج کنن. آیا میتونه واسه تمام اعضای خانواده ( پدر و مادر و خواهر و برادر و همسرانشون)
برای گرین کارت اقدام کنه؟(میدونم سوالم یک کم خنده داره اما واقعا برام سواله.)

اخذ اقامت از طریق خانواده

فردی که اجازه اقامت قانونی دائمی در آمریکا دارد، شخصی است که ملیت کشوری غیر از آمریکا را داراست و به او اجازه داده شده که به طور دائم در ایالات متحده آمریکا زندگی و کار کند.

اگر فردی از خانواده شما سیتیزن آمریکاست یا دارای اقامت دائم ( گرین کارت ) می باشد و شما مایلید که از طرق او صاحب گرین کارت شوید، آن شخص باید اسپانسر ( حامی ) شما شود و ثابت کند که درآمد یا دارایی کافی در آمریکا برای حمایت از شما – در زمانی که قرار است آمریکا باشید – را داراست. اسپانسر شما ( که عضوی از خانواده شماست) و شما ( به عنوان فردی که قرار است اقامت دائم- گرین کارت- بگیرد) لازم است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

اول : اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) باید درخواست متقاضی را (I-130 Petition for Alien Relative) را که توسط اسپانسر تکمیل شده بررسی و تایید کند (در کیسهای خانوادگی، اسپانسر عضو خانواده متقاضی است) .

دوم : اکثر اسپانسرها باید با مدرک و سند معتبر به اداره مهاجرت ثابت کنند که درآمد یا دارایی کافی برای حمایت از عضو خانواده خود ( فرد متقاضی) دارند و اسنادی را که با عنوان Affidavit of Support میباید، تکمیل و امضا کنند.

سوم: سایر مراحل بسته به نوع رابطه متقاضی و اسپانسر کمی متفاوت است که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع ویزاهای اقامتی خانوادگی

دو گروه ویزای اقامتی ( گرین کارت) خانوادگی وجود دارد که عبارتند از : وابستگاه درجه اول (immediate relatives ) و گروههای مقدم یا اولویت دار خانوادگی (family preference categories).

* ویزای نوع اول به افرادی تعلق می گیرد که وابسته درجه اول ( بلافصل) یک سیتیزن آمریکا باشند. به همین دلیل نام این ویزا را IR یا Immediate Relative می گویند. در این دسته، انواع زیرگروههای زیر وجود دارند:

انواع ویزاهای خانوادگی از طریق وابسته درجه اول ( محدودیت تعداد ندارد )

- IR-1: همسر یک تبعه ( سیتیزن) آمریکا
-IR-2: فرزند زیر 21 سال یک سیتیزن آمریکا
- IR-3: فرزندخوانده یک تبعه آمریکا ( یعنی کودکی که از کشوری دیگر، فرزندخوانده یک سیتیزن آمریکا شده است )
- IR-4 : کودکی که قرار است فرزند خوانده یک سیتیزن آمریکا شود.
- IR-5: والدین یک سیتیزن آمریکا که حداقل 21 سال داراست ( به عبارت دیگر فقط افراد سیتیزنی که بالای 21 سال دارند می توانند برای پدر و مادر خود درخواست گرین کارت کنند)

* ویزای نوع دوم (گروههای مقدم یا اولویت دار خانوادگی ) ( محدود از نظر تعداد ویزا ):

این نوع ویزاها به افرادی تعلق می گیرد که رابطه آنها با فرد سیتیزن آمریکا از نوع همسر، پدر و مادر و فرزندی نیست اما همچنان رابطه نزدیک خانوادگی دارند ( برادر و خواهر) یا آنکه وابسته درجه اول آنها هنوز دارای گرین کارت ( اقامت دائم ) می باشد و سیتیزن نشده است. تعداد ویزاهایی که در این گروه صادر می شود برای هر سال کاری، محدود است. زیر گروه های این شاحه عبارتند از :

- اولویت اول (F1): فرزندان مجرد و بالای 21 سال سیتیزن های آمریکا (حداکثر 23,400 نفر)
-اولویت دوم (F2): همسر، فرزندان زیر 21 سال و فرزندان مجرد بالای 21 سال افرادی که گرین کارت دارند . حداقل 77% تمام ویزاهای این زیرگروه به همسران و فرزندان زیر 21 سال تعلق می گیرد و مابقی به فرزندان مجرد بالای 21 سال تعلق می گیرد ( حداکثر تعداد 114,200 نفر)

- اولویت سوم (F3): فرزندان متاهل افراد سیتیزن آمریکا + همسر و فرزندان خردسال (زیر 21 سال) این افراد ( حداکثر 23,400 نفر)
-اولویت چهارم (F4): برادران و خواهران افراد سیتیزن آمریکا و همسر و فرزندان خردسال آنها (زیر 21 سال) در صورتی که فرد سیتیزن حداقل 21 سال تمام داشته باشد ( حداکثر تعداد 65,000 نفر).

توجه: پدربزرگ/مادربزرگ ، عمه، عمو، خاله، دایی و فرزندان آنها وابسته درجه 1 محسوب نمی شوند.

محدودیت در تعداد ویزا برای گروه های اولویت دار خانوادگی (F1-F4):
هرگاه تعداد متقاضیان واجد شرایط برای هر گروه از ویزاهای اقامتی موجود فراتر رود، حالت "انتظار برای اقامت" به وجود می آید. در این شرایط ویزاها به ترتیب زمان اپلای کردن افراد متقاضی به آنها اختصاص می یابد. به تاریخی که اسپانسر یک فرد برای او اولین فرمهای تقاضانامه را تکمیل و ارسال می کند ، priority date می گویند و ملاک ترتیب زمانی، همین تاریخ می باشد.

تا زمانی که نوبت به priority date یک متقاضی نرسد، امکان صدور ویزا برای وی وجود نخواهد داشت. در بعضی گروهها که تعداد متقاضی بسیار بیشتر از تعداد ویزاهای موجود باشد، زمان انتظار ممکن است به چندین سال برسد. برای آگاهی از آخرین نوبت ها به Visa Bulletin مراجعه کنید.

دقیقا ترجمه قوانین مهاجرت آمریکاست
جا داره از هستی بانو عزیز بابت ترجمه خوبشون تشکر کرد
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان