کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-06-15 ساعت 17:56)golesang نوشته:  
(2013-06-15 ساعت 17:42)htity نوشته:  سلام
میشه این سوال من رو جواب بدید
تو کلبرنس دنبال چی هستند
مثلا سربازی رو از چه جنبه ای در نظر میگیرند
چه کاری از دید اونها حساس ...0 یا C فنی ووو...
اصلا کسی هست بخاطر این دو مورد ریجکت شه؟

دوست عزیز پروسه کلیرنس یه پروسه ای هستش که هیچکس نمیدونه چیه و در اون مدت چیکار میکنن و دنبال چی هستن تمام این مسائل سربازی و کار دولتی و .... همه حدس و گمانهایی هست که دوستان بر اساس آمارها و اطلاعاتی که جمع کردن میزنن زمانی که به کسی کلیرنس میخوره آفیسر برگه رو میده دست طرف و میگه پروندتون باید بیشتر بررسی بشه همین و هیچ چیز دیگه ای نمیگه من دیدم کسایی رو که نه سربازی رفتن نه کار دولتی داشتن نه تو پروندشون چیز خاصی بوده ولی کلیرنس خوردن ولی بودن کسایی که کار دولتی داشتن و سربازی رفتن ولی ویزای یکضرب گرفتن پس تمام اینها فقط در حد حدس و گمانه فکر خودتونو زیاد درگیرش نکنید مطمئن باشید همتون ویزا میگیرید خیالتون راحت باشه

با سلام.
متن آدرس ذیل جهت استحضار از روند کلیرنس مفید خواهد بود.
روند کلیرنس
تشکر کنندگان: mahbube ، manamilad ، محبت ، reasonable
سلام دوستان گلم

من چند روز پیش متوجه شدم که Foreign State Chargeability توی فرم قبولی همسرم زده شده UNITED ARAB EMIRATES که متوجه شدم این اشتباهی بود که من در موقع ثبت نام مرتکب شدم.بدین معنی که من از سهمییه ی کشور امارت استفاده کردم. من فکر میکردم که منظور از Foreign State Chargeability کشوری است که ما قراره در آن مصاحبه بشیم. به همین دلیل ایمیلی برای KCC فرستادم به شرح زیر :

کیس نامبر همسرم :
2014AS000090XX
Hereby I would like to inform you, there is a mistakes in my lottery registration form.
I must make this clear to you that I filled Foreign State Chargeability of the registration form wrongly. I put the name of another country (United Arab Emirates) instead of my own country which is Iran.
I believed that Foreign State Chargeability is the country , we would have to be interviewed and now in the item 5 of DSP122 form , I filled my country (IRAN) as the Foreign State Chargeability which i sent it as an email,
If you open attached file you will see the Ankara is the place of post and i think KCC has already found my mistake and made it correct.Is it right?

if you please confirm that you have received all the forms which they are valid and acceptable for further processing.
Your swift response will be highly appreciated
Sincerely yours,

بعد از 3 روز KCC به ایمیل من پاسخ داد :
Thank you for your inquiry.

A "Native" is someone born in a particular country, regardless of the individual’s current country or residence or nationality. But for immigration purposes "native" means someone who is entitled to be "charged" to a country other than the one in which he/she was born under the provisions of Section 202 (b) of the Immigration and Nationality Act.

For example, if a principal applicant was born in a country that is not eligible for this year’s DV program, he/she may claim "chargeability" to the country where his/her derivative spouse was born, but he/she will not be issued a DV-1 unless the spouse is also eligible for and is issued a DV-2, and both must either enter the U.S. together on the DVs. In a similar manner, a minor dependent child can be "charged" to a parent’s country of birth.

Finally, any applicant born in a country ineligible for this year’s DV program can be "charged" to the country of birth of either parent as long as neither parent was a resident of the ineligible country at the time of the applicant’s birth. In general, people are not considered residents of a country in which they were not born or legally naturalized if they are only visiting the country temporarily or stationed in the country for business or professional reasons on behalf of a company or government.

An applicant who claims alternative chargeability must include information to that effect on the application for registration. Please contact us again if you need further assistance.

من منظور جوابی که واسم اومد رو نفهمیدم

میتونید به من بگید که منظورش چیه ؟ یا آیا کسی میتونه که کمکم کنه که بتونم قانعشون کنم ؟
آیا امیدی هست که بخوام ادامه بدم یا کنسلش کنم ؟

دوست دارم نظر دوستان گلمو بدونم
مرسی
تشکر کنندگان:
(2013-12-03 ساعت 20:17)pouria.narimisa نوشته:  سلام دوستان گلم

من چند روز پیش متوجه شدم که Foreign State Chargeability توی فرم قبولی همسرم زده شده UNITED ARAB EMIRATES که متوجه شدم این اشتباهی بود که من در موقع ثبت نام مرتکب شدم.بدین معنی که من از سهمییه ی کشور امارت استفاده کردم. من فکر میکردم که منظور از Foreign State Chargeability کشوری است که ما قراره در آن مصاحبه بشیم. به همین دلیل ایمیلی برای KCC فرستادم به شرح زیر :

کیس نامبر همسرم :
2014AS000090XX
Hereby I would like to inform you, there is a mistakes in my lottery registration form.
I must make this clear to you that I filled Foreign State Chargeability of the registration form wrongly. I put the name of another country (United Arab Emirates) instead of my own country which is Iran.
I believed that Foreign State Chargeability is the country , we would have to be interviewed and now in the item 5 of DSP122 form , I filled my country (IRAN) as the Foreign State Chargeability which i sent it as an email,
If you open attached file you will see the Ankara is the place of post and i think KCC has already found my mistake and made it correct.Is it right?

if you please confirm that you have received all the forms which they are valid and acceptable for further processing.
Your swift response will be highly appreciated
Sincerely yours,

بعد از 3 روز KCC به ایمیل من پاسخ داد :
Thank you for your inquiry.

A "Native" is someone born in a particular country, regardless of the individual’s current country or residence or nationality. But for immigration purposes "native" means someone who is entitled to be "charged" to a country other than the one in which he/she was born under the provisions of Section 202 (b) of the Immigration and Nationality Act.

For example, if a principal applicant was born in a country that is not eligible for this year’s DV program, he/she may claim "chargeability" to the country where his/her derivative spouse was born, but he/she will not be issued a DV-1 unless the spouse is also eligible for and is issued a DV-2, and both must either enter the U.S. together on the DVs. In a similar manner, a minor dependent child can be "charged" to a parent’s country of birth.

Finally, any applicant born in a country ineligible for this year’s DV program can be "charged" to the country of birth of either parent as long as neither parent was a resident of the ineligible country at the time of the applicant’s birth. In general, people are not considered residents of a country in which they were not born or legally naturalized if they are only visiting the country temporarily or stationed in the country for business or professional reasons on behalf of a company or government.

An applicant who claims alternative chargeability must include information to that effect on the application for registration. Please contact us again if you need further assistance.

من منظور جوابی که واسم اومد رو نفهمیدم

میتونید به من بگید که منظورش چیه ؟ یا آیا کسی میتونه که کمکم کنه که بتونم قانعشون کنم ؟

مرسی

این جوابی که بت دادن ربطی به مشکلت نداره و توضیحاته دیگه ایه...به نظر من زنگ بزن و تلفنی مشکلتو بگو و جواب قانع کننده ای بگیر
ولی یه تجربه عینی رو بهتون بگم چند سال پیش یکی از آشنایان، کشور استرالیا رو موقع ثبت نام انتخاب کرده بود و برنده هم شد و مصاحبه هم رفت ولی بهش گفتن از سهمیه کشور دیگه استفاده کردی و باطله و ویزا ندادن بش... کلی هم خرج مسافرتش شد و هزینه مدیکال و سفارت و آخرم اینجوری
حالا شما امتحان کن تلفنی ببین چی میگن ضرر نداره
تشکر کنندگان: kage.omid ، shayesteh
(2013-12-03 ساعت 18:52)kage.omid نوشته:  دوستان به اين لينك يه سري بزنين آموزش زبان هست (pdf) كه يكي از دوستان مهاجرسرايي زحمتشو كشيده.درسهاي جالبي داره
http://mohajersara.com/thread-3375.html

عالیه...منم امروز همرو دانلود کردم و دارم میخونم،ممنون
پریدن باور پرنده ای است که پرواز را باور دارد،وگرنه دلیل پریدن، پر نیست...!
تشکر کنندگان: محبت ، manamilad
(2013-12-03 ساعت 17:42)ali3875 نوشته:  دوستان در سایتی که بعد از مصاحبه سفارت بهمون معرفی کرده جلوی کیس نامبرای کلیر شده یه تاریخه

این تاریخ دقیقا مربوط به چیه؟

تاريخ اكسپاير شدن ويزا
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
تشکر کنندگان: NEURON ، محبت
(2013-12-02 ساعت 11:49)ali3875 نوشته:  من یک سوال داشتم از دوستان با تجربه ممنون میشم پاسخ بدید پاکت دربسته جواب مدیکالو که تحویل سفارت دادیم به منزله اینه که ما هیچ مشکل پزشکی نداریم؟ یا سفارت تشخیص میده؟ منظورم اینه تحویل پاکت جواب آزمایش به منزله تائیده؟

اونا جواب ازمايشتون را بصورت محرمانه ميدند سفارت
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
تشکر کنندگان: محبت
(2013-12-03 ساعت 01:31)ستاره.ستاره نوشته:  سلام من در فرم هایم که برای kcc ارسال کردم نوشتم دانشجو بدون مدرک و برای اینکه اثبات کنم دانشجو هستم کارت دانشجو کافیه؟ چون گفتن کارت دانشجویی رو وزارت خارجه و ... تایید نمی کنه و دانشگاه هم نامه اشتغال به تحصیل برای سفارت نداد و من فقط کارت دانشجویی رو ترجمه کردم به نظر شما این کافیه؟ یا برم دانشگاه ریز نمرات 3 ترم رو بگیرم؟

سلام
در پاسخ به پست قبلیتون عرض کنم شما نباید خودتون رو اذیت کنید و استرس داشته باشید
چون شرایط شما برای یکضرب شدن خیلی مساعد به نظر می رسه
فقط حتما برای تمکن مالی که می برید یک دلیل داشته باشید چون گفتین که سابقه کار ندارید
در سفرنامه ها دیدم که کسانی در شرایط شما گفتن که خانواده حمایتشون می کنه و قبول کردند
در مورد وضعیت دانشجویی هم اگر ریز نمرات رو می دن بگیرید من می گم مدرک زیادی ضرری نداره
احتمال زیاد از شما مدرک پیش دانشگاهی رو می گیرند
موفق باشید
@@CN:2014AS35
ایروان/1نفر/ارسال ایمیل/مصاحبه4wفوریه/منتظر کلير بووودم دیگه نیستم Sad
اسمان همه جا ابی بود داره به سیاهی می زنه آیا؟-زد تموم شد رفت پی کارش-دوباره خودم رنگش می کنم
تشکر کنندگان: Vahid2014 ، محبت ، taleghani
(2013-12-03 ساعت 22:31)s.f.b.r نوشته:  
(2013-12-03 ساعت 20:17)pouria.narimisa نوشته:  من منظور جوابی که واسم اومد رو نفهمیدم

مرسی

این جوابی که بت دادن ربطی به مشکلت نداره و توضیحاته دیگه ایه...به نظر من زنگ بزن و تلفنی مشکلتو بگو و جواب قانع کننده ای بگیر
ولی یه تجربه عینی رو بهتون بگم چند سال پیش یکی از آشنایان، کشور استرالیا رو موقع ثبت نام انتخاب کرده بود و برنده هم شد و مصاحبه هم رفت ولی بهش گفتن از سهمیه کشور دیگه استفاده کردی و باطله و ویزا ندادن بش... کلی هم خرج مسافرتش شد و هزینه مدیکال و سفارت و آخرم اینجوری
حالا شما امتحان کن تلفنی ببین چی میگن ضرر نداره
سلام
دوست خوبم متاسفانه هیچ امیدی نیست اما باز هم شما تلاشت رو بکن و یه نکنه هم خدمتتون عرض کنم که اگر مصاحبه نرید و قانعشون نکنید که اشتباه صورت گرفته و عمدی در کار نبوده برای همیشه باید با لاتاری خداحافظی کنید و در بلک لیست اونها جا خواهید گرفت چون به عنوان یک متقلب معرفی خواهید شد.
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: pouria.narimisa ، مامان خانم
سلام

ثبت نام آزمون آیلتس

به گزارش بولتن نیوز به نقل از ایسنا، ناصر اقبالی با اعلام این خبر گفت: متقاضیان می توانند از امروز سه شنبه 12 آذرماه به سایت Ielts.iauset.com مراجعه و نسبت به ثبت نام آنلاین اقدام کنند.

وی با بیان اینکه ثبت نام آزمون آیلتس تا روز شنبه 16 آذرماه ادامه دارد، افزود: متقاضیان در صورت فعال بودن پروفایل خود می توانند نسبت به ثبت نام قطعی در وب سایت اقدام کنند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در باره زمان برگزاری آزمون آیلتس، تصریح کرد: این آزمون روز پنج شنبه 19 دی ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد و داوطلبان باید یک ساعت قبل از آزمون در ساعت 7 صبح در محل برگزاری حضور داشته باشند.

اقبالی همچنین گفت: نتایج آزمون آیلتس چهارشنبه دوم بهمن ماه از طریق سایت Results.ielts.org اعلام خواهد شد.

اقبالی در پایان ضمن ابراز خرسندی نسبت به برگزاری منظم این آزمون توسط دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: خوشبختانه این آزمون با توجه به متقاضی فراوان آن در کشور به صورت منظم در هر ماه برگزار می شود. ضمن اینکه امیدواریم امکان برگزاری این آزمون را در تمامی نقاط کشور فراهم کنیم

تشکر کنندگان: majid7 ، shayesteh ، manamilad ، azadeh2014 ، NEURON
[quote='KIMIA2005' pid='447020' dateline='1386071790']
[quote='hessam1992' pid='446841' dateline='1386020452']
سلام بچه ها ...
ضمن تبريك به برندگان ٢ تا سوال داشتم

من موقع ثبت نام لاتاري ٢٠١٤ وقتي فرم رو پر مي كردم متاهلي پر كردم . يعني مي خواستم ازدواج كنم كه حالا بنا به دلايلي اتفاق نيوفتاد . حالا كه برنده شدم و فرم ها رو فرستادم مجردي پر كردم و فرستادم . ممكن اين موضوع مشكل ساز بشه !؟

متاسفانه اكثر مشكلاتى كه واسه بچه ها پيش مياد اشتباه در ثبت وضعيت تأهل است و روي أين موضوع kcc خيلى حساسه ولى ضرر نداره اگه يه تماس باهاشون بگيريد
تشکر کنندگان:
(2013-12-03 ساعت 20:17)pouria.narimisa نوشته:  ...من چند روز پیش متوجه شدم که Foreign State Chargeability توی فرم قبولی همسرم زده شده UNITED ARAB EMIRATES که متوجه شدم این اشتباهی بود که من در موقع ثبت نام مرتکب شدم.بدین معنی که من از سهمییه ی کشور امارت استفاده کردم. من فکر میکردم که منظور از Foreign State Chargeability کشوری است که ما قراره در آن مصاحبه بشیم. به همین دلیل ایمیلی برای KCC فرستادم به شرح زیر :
...آیا امیدی هست که بخوام ادامه بدم یا کنسلش کنم ؟
(2013-12-04 ساعت 01:29)محبت نوشته:  دوست خوبم متاسفانه هیچ امیدی نیست اما باز هم شما تلاشت رو بکن و یه نکنه هم خدمتتون عرض کنم که اگر مصاحبه نرید و قانعشون نکنید که اشتباه صورت گرفته و عمدی در کار نبوده برای همیشه باید با لاتاری خداحافظی کنید و در بلک لیست اونها جا خواهید گرفت چون به عنوان یک متقلب معرفی خواهید شد.
بر خلاف نظر دوستان به نظر من جای امیدواری هست. چون شما از سهمیه آسیا استفاده کردی نباید نا امید باشی. ایمیل هاتو به KCC بزن ولی در جریان باش که اونها در ثبت نام اولیه هیچ تغییری نمیدن. فقط ایمیلت در پرونده ات می مونه و تا روز مصاحبه سرنوشتت معلوم نمیشه. ولی من جای شما باشم ادامه میدم.
(2013-12-04 ساعت 07:50)Saeedv13 نوشته:  
(2013-12-03 ساعت 20:17)pouria.narimisa نوشته:  ...من چند روز پیش متوجه شدم که Foreign State Chargeability توی فرم قبولی همسرم زده شده UNITED ARAB EMIRATES که متوجه شدم این اشتباهی بود که من در موقع ثبت نام مرتکب شدم.بدین معنی که من از سهمییه ی کشور امارت استفاده کردم. من فکر میکردم که منظور از Foreign State Chargeability کشوری است که ما قراره در آن مصاحبه بشیم. به همین دلیل ایمیلی برای KCC فرستادم به شرح زیر :
...آیا امیدی هست که بخوام ادامه بدم یا کنسلش کنم ؟
(2013-12-04 ساعت 01:29)محبت نوشته:  دوست خوبم متاسفانه هیچ امیدی نیست اما باز هم شما تلاشت رو بکن و یه نکنه هم خدمتتون عرض کنم که اگر مصاحبه نرید و قانعشون نکنید که اشتباه صورت گرفته و عمدی در کار نبوده برای همیشه باید با لاتاری خداحافظی کنید و در بلک لیست اونها جا خواهید گرفت چون به عنوان یک متقلب معرفی خواهید شد.
بر خلاف نظر دوستان به نظر من جای امیدواری هست. چون شما از سهمیه آسیا استفاده کردی نباید نا امید باشی. ایمیل هاتو به KCC بزن ولی در جریان باش که اونها در ثبت نام اولیه هیچ تغییری نمیدن. فقط ایمیلت در پرونده ات می مونه و تا روز مصاحبه سرنوشتت معلوم نمیشه. ولی من جای شما باشم ادامه میدم.
سلام
دوست خوبم تصمیم با شماست چون دارید ریسک میکنید اما به تلاشش می ارزه چون درسته که شما از سهمیه آسیا استفاده کردی اما به هر حال از سهمیه کشور دیگه ای استفاده کردید که مدارکشو ندارید و این رو در نظر داشته باشید که سهمیه هر کشور مربوط به اتباع همون کشوره و تعداد مشخصی هم داره البته ما دوستان مهاجرسرایی برای شما دعا میکنیم و امیدواریم مشکلتون حل بشه و خواسته قلبیمون اینه اما من معتقدم به حقیقت تلخ و امیدوارم نظر عمو سعید درست باشه و شما به ویزا برسید.
نمیتونم بگم حالتون رو درک میکنم چون در شرایط شما نیستم اما براتون آرزوی موفقیت دارم و بدونید ما در کنار شما هستیم و هر کاری از دستمون بیاد دریغ نمیکنیمSmile

دوستان یه سوالی برام پیش اومده ممنون می شم اگه اطلاعی دارین و کمک کنید
اگر کسی بعد از مصاحبه اما قبل از اولین سفر به بلاد کفر ازدواج کنه مشکی پیش می یاد در روند دریافت گرین کارت یا باید اطلاع بده که آقا من می خوام ازدواج کنم؟؟؟؟؟؟
2014AS00048XX/تاریخ ارسال فرمهای سری اول:13 MAY/ نفر 1/ کارنت شدن کیس: 7 FEB/ نامه دوم: 12 FEB/مصاحبه: آنکارا بود افتاد ابوظبی/زمان مصاحبه: هفته چهارم آپریل/ویزا یک ضرب   سفرنامه
کیس برادرم 2016as*** /مصاحبه هفته اول نوامبر ابوظبی/کلیرنس/آپدیت 9 dec,25jan,9,15,18,21,22 march/کلیر 22 مارچ
تشکر کنندگان: pari pariaaa
(2013-12-04 ساعت 15:02)rtt نوشته:  دوستان یه سوالی برام پیش اومده ممنون می شم اگه اطلاعی دارین و کمک کنید
اگر کسی بعد از مصاحبه اما قبل از اولین سفر به بلاد کفر ازدواج کنه مشکی پیش می یاد در روند دریافت گرین کارت یا باید اطلاع بده که آقا من می خوام ازدواج کنم؟؟؟؟؟؟
سلام

خیر مشکلی پیش نمیاد و بعدا از طریق ویزای خانوادگی برای همسرش هم اقدام میکنهSmile. اونوقت به سلامتی ، مبارک باشهWink

تشکر کنندگان: مامان خانم ، kage.omid ، pari pariaaa ، ramaya ، rtt
سلام دوستان

میشه در مورد فرق شخصی که سیتزن آمریکا هست و شخصی که گرین کارت داره توضیح بدهید و مزایا و معایب شون عنوان کنید و آیا ایرانی ها وقتی که میرن آمریکا تابعیت ایرانی خودشون رو میتونن حفظ کنند و در چه صورتی ممکنه تابعیت ایرانی مهاجر ایرانی از بین بره؟
Years of waiting to reach the pure land of America from Iran and Iranians disgusted me
تشکر کنندگان: pari pariaaa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان