کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
به خاطر راهنمایی های کامل و مفیدتون تشکر می کنم.
ویزا رو چه طور باید دریافت کنیم؟ با پست ارسال میشه یا باید شخصا بگیریم؟ اگر زمانی که ویزا صادر می شه ایران نباشیم چه طور می تونیم ویزا رو بگیریم
2014AS2XX آنکارا، مصاحبه: هفته دوم اکتبر، کلیرنسCool سفرنامه
آرزویم شادیست، آرزویم آرامش است برای تو برای خودم و برای تمام کسانی که نمی شناسمشان
تشکر کنندگان: KIMIA2005
(2013-05-13 ساعت 15:58)tenese نوشته:  به خاطر راهنمایی های کامل و مفیدتون تشکر می کنم.
ویزا رو چه طور باید دریافت کنیم؟ با پست ارسال میشه یا باید شخصا برگیریم؟ اگر زمانی که ویزا صادر می شه ایران نباشیم چه طور می تونیم ویزا رو بگیریم

شما میری مصاحبه. اگه یکضرب ویزا بگیرید و FBI چک نخورید پاسپورت دست سفارت میمونه و بعد از 4 5 روز بهتون ویزا خورده تحویل میده. اگه FBI چک بخورید که باید صبر کنید تا کلیر شید و بعد از کلیر شدن باز پاسگورتو میبرید سفارت و بعد از 4 5 روز ویزا خورده بر میگردونه.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
اين پست نقل قولي از دوستانه
ضمن تبریک بخاطر قبول شدنتون ، باید نکاتی رو عرض کنم که برای ادامه روند کاری شما مفید خواهد بود . خود بنده از برندگان 2012 بودم و اکنون هم در آمریکا زندگی میکنم . بصورت فهرست وار کارایی رو که بهتره انجام بدین رو بهتون میگم . امیدوارم با بکار بستن اونا روند مهاجرت شما به بهترین شکل پیش بره . چون در پس از نکات هزاران تجربه نهفته شده . راستی کانفرمیشن نامبر رو دور نندازید !!! تمام اطلاعاتی که بعداً از طریق کی سی سی و سفارت برای شما ارسال میشه باید با همین کانفرمیشن نامبر و دقیقاً در همون جایی که قبولیتون رو دیدین چک کنید . در این خصوص هیچ ایمیلی برای شما ارسال نخواهد شد . اطلاعاتی که میگم همون تاریخ مصاحبه هستش . ( قرار مصاحبه )

1 - مدارکتون رو ترجمه کنید و به دقت اونا رو کنترل کنید که اشتباه تاریخی و مشخصاتی نداشته باشه . بخصوص تاریخ های تولد و ازدواج

2 - لازم نیست مدارکتون رو که ترجمه شده ، مهمور به مهر دادگستری و وزارت خارجه کنید . خود بنده این کار رو نکردم ، مشکلی هم پیش نیومد . در راهنمایی خودشون هم به صراحت گفته مدارک باید مهمور به مهر یک مترجم رسمی باشه . قبلاً هم در تاپیکهای 2012 در این مورد مفصل صحبت کردم . برید بخونید حتماً حتماً . اینا فقط دکان و دستک هستش برای اینکه یه پولی از شما بگیرن . والا اصلاً وزارت خارجه و دادگستری ما با اونا ارتباطی ندارن که بخواد تایید هم بشه . در ضمن اگه به مهر مترجم هم دقت کرده باشید ، خواهید دید که آرم دادگستری در اون دیده میشه و این یعنی رسمی بودن . به نظر شما کسی که قبلاً بعنوان مترجم رسمی تایید شده ، دوباره نیاز به تایید داره ؟ من که اینکار رو نکردم و هیچ مشکلی هم نبود و هیچ سوالی هم در این مورد و در موقع مصاحبه ازم نشد . دیگرانی رو هم که من باهاشون ارتباط داشتم و این کار رو نکردن هم مشکلی براشون پیش نیومده . بیخود پولتون رو حروم نکنید !!!

3 - سعی کنید واکسنهاتون رو به موقع بزنید و در این مورد باز به سالهای گذشته رجوع کنید !! بهترین مرجع مربوط به سال 2011 بوده . در ضمن تست آنتی بادی هم ندین چون به هر صورت در آنکارا از شما این تست رو خواهند گرفت اگه که ادعا کرده باشید که زدین و یا گرفتین . مگر اینکه در کارت واکسن شما ثبت شده باشه که البته مال ما بود و بازهم تست گرفت .

4 - فرمها رو بدقت پر کرده و همه چیزهایی که ازتون خواسته رو پاسخ بدین و اصلاً فیلدی رو خالی نگذارید . فرصتها به سرعت از دست میرن !!! پس دقت کنید و مواظب باشید .

5 - اگر در مورد فرمها سوالی داشتید باز بهترین مرجع سالهای قبل هستش . بیخود هی سوال نکنید و هی خودتون رو گیج کنید !! کاری که بچه های 2012 انجام ندادن و به تجربه دیگران توجهی نکردن . اما بهترین مرجع سال 2011 بود که من خیلی استفاده کردم .

6 - دوستانی که در تهران هستن بهترین مرجع برای واکسناشون ، انستیتو پاستور ، پایگاه شمال تهران یعنی میدان تجریش ، میدان قدس ، ابتدای خیابان شریعتی هستش .

7 - تا جایی که امکان داره خودتون رو از داشتن اسپانسر مبرا کنید !! همش دردسره !! و گاهی هم به ضرر شما تموم میشه . به این ترتیب که اولاً از خیلی امکانات این کشور به لحاظ داشتن اسپانسر محروم میشید !! ثانیاً ممکنه اولش به شما بگه در خدمتم و بعد که مدارک بخواند ، جا بزنه و بگه من الم و من بلم و من جیم بلم . پس خودتون رو سر کار نگذارید .

8 - از جمله مدارکی رو که سفارت از شما حتماً خواهد خواست ، تمکن مالی هستش . هی سوال نکنید این بانک قبوله ، اون قبول نیست !!! یه گواهی بانکی بگیرید و یا ترجمه کنید و یا ترجمه شده خود بانک رو به سفارت بفرستید . ضمن اینکه باز توصیه میکنم که تاپیکهای سال2013 و 2012 رو بخوبی مطالعه کنید و عجله هم نکنید .

9 - لازم نیست که از همین ابتدا به همه بگید که قبول شدید !!! اینو به دیگران در سال 2012 هم گفته بودم ، ولی خیلی ها این موضوع رو جدی نگرفتن . بچه ها خیلی اوقات میشه که حسادت دیگران روی روند کاری شما تاثیر میگذاره و ضمن اینکه اگر خدایی ناکرده از طرف سفارت مجاز به گرفتن ویزا نشید !!! فقط و فقط توی یه مشت فامیل و دوست و آشنا خودتون رو ضایع کردین . بگذارید برید سفارت ، جواب کلیر تون بیاد و یا ویزا بگیرید بعد به همه بگید . بنده و همسرم تا روز آخر که تمام کارهامون رو انجام دادیم به هیچکس نگفتیم که داریم میریم . حتی والدین ما هم یک ماه قبل از اومدن مون به آمریکا متوجه شدن . البته دوستانی که ناچارند تمکن مالی رو با کمک خانواده خودشون بگیرن اشکالی نداره . ولی به پسر عمو و پسر عمه و دختر خاله و ................ نگید !!! والا بلا من خیر شما رو میخوام .

10 - یه جی میل جدید باز کنید که مکاتبات شما فقط و فقط با کی سی سی باشه و اصلاً اونو به دیگران و یا سایتهایی که عضوشون میشید ندید . کی سی سی هیچ مدرکی رو با ایمیل از شما نمیخواد و به شما هم نخواهد فرستاد . درضمن اینو بگم که برای اعلام تاریخ مصاحبه از همین کانفرمیشن نامبر قبولیتون استفاده خواهد شد پس اونو دور نندازید .
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
دوستان
اگه نام خانوادگی رو قبل از ثبت نام عوض کرده باشیم و توی فرم ثبت نام با نام خانوادگی جدید ثبت نام کرده باشیم نیاز هست توی فرمهادر این رابطه قید بشه اخه جایی رو توی فرمها ندیدم واسه این موضوع که خواسته باشه بنویسیم ؟
من شناسنامم توضیحات تعویض فامیلی داره اینو باید جایی قید کنم؟ ضمنا مدارک تحصیلی همراهان تاثیری در روند کارمون داره؟
اساتید محترم ممنون میشم راهنمایی کنید..
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان:
(2013-05-13 ساعت 15:34)enchantress_boy نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 14:04)KIMIA2005 نوشته:  دوستان اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

1-مدارک تحصیلی همراهان یعنی همسر و فرزند را باید یرا مصاحبه با خود برد ؟ ترجمه مدارک تحصیلی همراهان نیاز هست برا مصاحبه یا فقط ترجمه مدارک برنده ؟
2-اگر فرزند هنوز دیپلم نگرفته نیاز هست گواهی تحصیل و یا مدرک تحصیلی فرزند رابرا مصاحبه با خود برد ؟
3-اگر فرمها را باایمیل ارسال کنیم فقط نیاز هست عکسها را بالای فرم 230 پیوست کرده و به همراه اون فایل عکسها را نیزضمیمه فرمها باایمیل بفرستیم ؟
4-تمامی فرمها ی تکمیل شده متعلق به برنده اصلی و همراهان و فایل عکسها و بارکد قبولی رو در یک فولدر قرار داده و بدون انکه فولدر رافشرده کنیم به متن ایمیل پیوست کنیم و برای kccبفرستیم؟
5-میخواستم بدونم کلّا از نظر هزینه ها برای مصاحبه ومدیکال و هزینه های رفت و برگشت و ... کدامیک هزینه هاش مناسب تره و کمتر در میاد ؟ ایروان یا ابوظبی‌؟

1- ترجمه مدارک تحصیلی برنده نیازه فقط. بقیه نیازی نیست. ولی به هرحال برای رفتن به آمریکا همه رو نیاز دارید. پس همه رو ترجمه کنید و اگه 1 درصد خواستن همراهتون باشه که بتونید ارائه کنید.
2- جوابتون رو بالا دادم.
3-بله
4-بله
5-ایروان

ضمن تایید و تشکر از enchantress_boy عزیز همونطور که گفتند مدارک تحصیلی برنده اصلی معمولاً خواسته میشه ولی گاهی مثل ما ممکنه ازتون مدرک تحصیلی همراه(همسرتون) هم خواسته بشه که خوشبختانه ما همراه داشتیم و ارائه دادیم ولی در مورد بچه ها که دانش آموز هستند مدرکی نخواستند.
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، nooshshahnar ، navid1054
من شناسنامم توضیحات تعویض فامیلی داره اینو باید جایی قید کنم؟ ضمنا مدارک تحصیلی همراهان تاثیری در روند کارمون داره؟ من همسرم دیپلم نداره ممنون میشم پاسخ بدید
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

با سلام خدمت دوستان
سوال داشتم ممنون میشم جوابمو بدبد
عکس های ارسالی برای مرد و زن چند در چند ؟ وحتما باید کرواتی باشه یا نه ؟ واینکه برای خانم ها حجاب باید باشه یا نه؟
لطفا دوستان با تجربه توضیحی بدن ممنون میشم
(2013-05-13 ساعت 19:20)ata.bz نوشته:  با سلام خدمت دوستان
سوال داشتم ممنون میشم جوابمو بدبد
عکس های ارسالی برای مرد و زن چند در چند ؟ وحتما باید کرواتی باشه یا نه ؟ واینکه برای خانم ها حجاب باید باشه یا نه؟
لطفا دوستان با تجربه توضیحی بدن ممنون میشم

دوست عزیز
عکسها بایستی5 5xسانتیمتر و 600x600 پیکسل باشه و این که کراواتی باشه یا برا خانمهابی حجاب باشه یا با حجاب اون بستگی به نظر خودتون داره و فرقی نمیکنه ...
اساتید محترم هم در این موردنظر خودشون رو اعلام کنند..

(2013-05-13 ساعت 19:01)lilac نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 15:34)enchantress_boy نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 14:04)KIMIA2005 نوشته:  دوستان اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

1-مدارک تحصیلی همراهان یعنی همسر و فرزند را باید یرا مصاحبه با خود برد ؟ ترجمه مدارک تحصیلی همراهان نیاز هست برا مصاحبه یا فقط ترجمه مدارک برنده ؟
2-اگر فرزند هنوز دیپلم نگرفته نیاز هست گواهی تحصیل و یا مدرک تحصیلی فرزند رابرا مصاحبه با خود برد ؟
3-اگر فرمها را باایمیل ارسال کنیم فقط نیاز هست عکسها را بالای فرم 230 پیوست کرده و به همراه اون فایل عکسها را نیزضمیمه فرمها باایمیل بفرستیم ؟
4-تمامی فرمها ی تکمیل شده متعلق به برنده اصلی و همراهان و فایل عکسها و بارکد قبولی رو در یک فولدر قرار داده و بدون انکه فولدر رافشرده کنیم به متن ایمیل پیوست کنیم و برای kccبفرستیم؟
5-میخواستم بدونم کلّا از نظر هزینه ها برای مصاحبه ومدیکال و هزینه های رفت و برگشت و ... کدامیک هزینه هاش مناسب تره و کمتر در میاد ؟ ایروان یا ابوظبی‌؟

1- ترجمه مدارک تحصیلی برنده نیازه فقط. بقیه نیازی نیست. ولی به هرحال برای رفتن به آمریکا همه رو نیاز دارید. پس همه رو ترجمه کنید و اگه 1 درصد خواستن همراهتون باشه که بتونید ارائه کنید.
2- جوابتون رو بالا دادم.
3-بله
4-بله
5-ایروان

ضمن تایید و تشکر از enchantress_boy عزیز همونطور که گفتند مدارک تحصیلی برنده اصلی معمولاً خواسته میشه ولی گاهی مثل ما ممکنه ازتون مدرک تحصیلی همراه(همسرتون) هم خواسته بشه که خوشبختانه ما همراه داشتیم و ارائه دادیم ولی در مورد بچه ها که دانش آموز هستند مدرکی نخواستند.
برای بچه ها که دانش اموز هستند برا مدرک تحصیلیشون روز مصاحبه چی رو باید ببریم گواهی اشتغال به تحصیل یا چیز دیگه یا اصلا چیزی نیاز نیست برا مدرک تحصیلی شون روز مصاحبه ببریم؟
تشکر کنندگان:
سلام 2 تا عکس ارسال کردم ایا ایراد داره چون جایی تو همین سایت خوندم باید 3 تا می فرستادم
ممنون از کمکتون
با سلام در سایت رسمی لاتاری Police Certificate که ظاهرا همان گواهی عدم سو سابقه از کشور محل زندگی فعلی را لازم قید کرده و من در جای دیگر این سایت ندیدم که ایران را مثتثنا کرده باشد ضمن اینکه اگر بیش ازیک سال خارج از کشور زندگی کرده باشی باید از پلیس ان کشور این گواهی گرفته شود.من طی شش سال اخیر سه سال در کشور امارات زندگی کردم.اگر کسی اطلاعی از لزوم ارایه مدارک فوق داره لطفا پاسخ دهید.[/font][/code]
C/N 2014AS00007xxx - سفارت ایروان

(2013-05-13 ساعت 18:39)KIMIA2005 نوشته:  دوستان
اگه نام خانوادگی رو قبل از ثبت نام عوض کرده باشیم و توی فرم ثبت نام با نام خانوادگی جدید ثبت نام کرده باشیم نیاز هست توی فرمهادر این رابطه قید بشه اخه جایی رو توی فرمها ندیدم واسه این موضوع که خواسته باشه بنویسیم ؟
من شناسنامم توضیحات تعویض فامیلی داره اینو باید جایی قید کنم؟ ضمنا مدارک تحصیلی همراهان تاثیری در روند کارمون داره؟

دوستان عزیز منتظر راهنماییتون هستم با تشکر
تشکر کنندگان:
(2013-05-13 ساعت 15:16)m_yek نوشته:  سلام دوستان عزیز خسته نباشید
من در روز تاریخ تولدم اشتباه کردم مثلا بجای اینکه 1989/06/14 باشه زدم 1989/06/13 فقط یه روز اشتباه کردم به نظرتون مشکل ساز میشه یا میشه دزست کرد ؟Sad
شما کیس من **2014AS000051 کی مصاحبه من هست؟

دوست عزیز اوّل تبریک بابت قبلیتون.

در رابطه با این مشکل اصلا نگرانی به خودت راه نده،تو زمان مصاحبه قبل از قسم خوردن میتونی‌ اصلاح کنی‌.موفق باشی‌ و فکرتو رو زبان و ،،،،،،، متمرکز کن.

(2013-05-13 ساعت 15:21)tenese نوشته:  اگر کسی ویزای اقامت دائم کانادا رو بگیره، زمان مصاحبه مربوط برنده شدن لاتاری، به خاطر ویزای کانادا ریجکت می شه؟

خیر دوست عزیز،دوست عزیزی بود کیس مشابه شما از بچه‌های ۲۰۱۳ که الان هم کانادا هست و ویزاشو هم گرفت،موفق باشی‌
شماره کیس:***2013AS00008 تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012 کنسولگری:ابوظبی افراد كيس: 2 نفر مصاحبه:نیمهٔ June . ویزا : یک ضرب مقصد : لاس وگاس سفر نامه
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، godot ، hossien_501
(2013-05-13 ساعت 18:39)KIMIA2005 نوشته:  دوستان
فرم 230 قسمت 2 در همین رابطه است
اسم قبلیتون رو اونجا بنویسید
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، sepideh_ ، گل نهال ، hossien_501
(2013-05-13 ساعت 21:16)masoud z نوشته:  با سلام در سایت رسمی لاتاری Police Certificate که ظاهرا همان گواهی عدم سو سابقه از کشور محل زندگی فعلی را لازم قید کرده و من در جای دیگر این سایت ندیدم که ایران را مثتثنا کرده باشد ضمن اینکه اگر بیش ازیک سال خارج از کشور زندگی کرده باشی باید از پلیس ان کشور این گواهی گرفته شود.من طی شش سال اخیر سه سال در کشور امارات زندگی کردم.اگر کسی اطلاعی از لزوم ارایه مدارک فوق داره لطفا پاسخ دهید.[/font][/code]

شما اگر بیشتر از ۶ ماهتو امارات زندگی‌ کردین باید حتما سؤ پیشینه از سفارت امارات بگرین.

(2013-05-12 ساعت 22:10)hani.saray نوشته:  دوستان میشه بگید چه ساعاتی میتونیم با kcc تماس داشته یاشیم و سوالاتمونو بپرسیم؟

بهترین زمان برای تماس ساعت ۶عصر به وقت ایران هست ،توجه کنید که اونها ۸ ساعت نیم از زمان به وقت ایران عقب تر هستند

(2013-05-12 ساعت 14:59)KIMIA2005 نوشته:  
(2013-05-12 ساعت 13:03)KIMIA2005 نوشته:  دوستان
برنده اصلی خودم هستم و عکس شناسنامه خانمم قدیمی هستش این مورد مشکلی بوجود نمیاره ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

خیر,دوست عزیز مطمئن باش مشکلی‌ پیش نخواهد آمد
شماره کیس:***2013AS00008 تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012 کنسولگری:ابوظبی افراد كيس: 2 نفر مصاحبه:نیمهٔ June . ویزا : یک ضرب مقصد : لاس وگاس سفر نامه
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، hossien_501
(2013-05-12 ساعت 10:46)parmisv نوشته:  من28 سالمه و فقط درس خوندم فوق لیسانسم رو تمام کردم و هیچ سابقه کاری ندارم چون اینجا خوندم من 2 سال باید سابقه کار داشته باشم ؟ و تو سفارت میگن میپرسن ممنون از وقتی که برای پاسخ میذارید

دوست مهاجر سرائی

طبقه قانون لاتاری شما حداقل باید یا دیپلم ۱۲ ساله داشته باشین یا ۲ سال سابقهٔ کاری که اون هم پیچدگی خسته خودشو داره.

در رابطه با شما چون آخرین مدرک تحصیلی شما فوق لیسانس هست شما نیاز به ارائه سابقهٔ کار نیز ندارین.و آخرین مدرک تحصیلیتون رو ارائه بدین کفایت خواهد کرد.
تشکر کنندگان: parmisv ، KIMIA2005 ، گل نهال ، hossien_501

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان