کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شمارش معکوس برای اعلام نتایج لاتاری 2015
(2014-04-18 ساعت 17:23)kooroshfs نوشته:  
(2014-04-18 ساعت 17:10)soheil1360 نوشته:  سلام به همه دوستای مهاجرسرایی
یه چیزی که این روزا بهش فکر میکنم اینه که اگه قبول بشم اونجا نمیتونم روی دوست و آشنا حساب کنم نمیدونم نظر شما چیه ؟من که یکی از دوستام سال گذشته رفت و فقط همون اولاش که ذوق زده بود ایمیل میداد و تعریف میکرد متاسفانه بعضیا خیلی زود خودشونو گم میکنن .امیدوارم همه دوستایی که اینجان حداقل همینایی که هستیم اگه پامون رسید اونور هوای همو بگیریم بهم کمک کنیم و نشون بدیم ایرانیا با معرفت ترین آدمان به امید اینکه سر هم کلا نزاریم و بهم اطلاعات غلط ندیم .

داداش. خودشونو گم نمی کنن. گم میشن تو اون هیاهو و مشکلات انبوه مهاجرت. روزای اول گرمن و پولم دارن و جایی رو نمی شناسن . یواش یواش ذوق و شوق وهیجان رفتن به آمریکا که تموم میشه متوجه میشن که باید روزی 10-12 ساعت کارکنن تا خرج زندگی اولیه رو در بیارن. حالا شاید بعد از چن سال یه کم وضع عادی بشه.

البته مشکلات مهاجرت بسار زیاده حق با شماست اما نمیتونه باعث بشه همرو فراموش کنیم .
تشکر کنندگان: adonis2006 ، King Eagle ، karkiaa
(2014-04-17 ساعت 23:38)mahbube نوشته:  چ عکسایی مرسی
خصوصا بیچ
و تابلوی برادوی و وال استریت
کسی فیلم ولف اف وال استریت رو دید؟خیلی دوس دارم ببینم

توصیه میکنم ببینی . خیلی جابه . البته دی وی دی شو با کیفیت عالی میدن 5000 تومن.Big Grin با زیر نویس .واسه تقویت زبانم خوبه.
بود آیا که در میــــــکده ها بگشایند؟
گره از کار فرو بسته ی ما بگشایند؟
تشکر کنندگان: alirezanz ، mahbube ، adonis2006 ، samansaba ، karkiaa
(2014-04-18 ساعت 17:29)Balagar_assaluyeh نوشته:  آقا برو بچ دوستان عزيز، سلام
از اونجايي كه من خيلي خوش شانس و با اعتماد به نفس هستم امسال ثبت نام كردم، حال فقط يه جواب ميخوام ازتون.
من مشكل سربازي دارم ، ٣٠ سالمه و خدمت نرفتم و دانشجو هم نيستم ، به نظرتون من برنده شم ميتونم برم؟
اصلا هزينه و قانوني و غير قانونيش مهم نيست، ميتونم برم يا نه؟ كسي رو داشتيد با شرايط من كه رقته باشه؟
فقط بگيد كه ببينم منم منتظر جواب ها باشم يا برم پي بازيم؟؟؟ ?

سلام
اولاً افرين به اعتماد به نفست
دوم اينكه شما ايشالا وقتى كه قبول بشى بزرگترين مشكلت خروج از كشور هستش،به نظره من وقتى قبول شدى اولين كارى كه بايد انجام بدى اينه كه به سرعت سرباز شى چون اگه بخواى با وثيقه هم از كشور خارج شى براى مصاحبه يا بايد سرباز باشى يا دانش اموز يا دانشجو به غير اين باشى سرباز فرارى حساب ميشى و بهت حتى با وثيقه هم اجازه خروج نميدن.
تشکر کنندگان: soheil1360 ، feligoli ، samansaba ، karkiaa
Time is slowly ticking away till may the 1st....
تشکر کنندگان: alirezanz ، adonis2006 ، fari90 ، King Eagle ، farzad parsa ، satin ، samansaba ، karkiaa ، babak433 ، aida123
بعد مصاحبه که ویزا بدن چقد تایم هست که ایران بمونیم؟
تشکر کنندگان: adonis2006 ، King Eagle ، karkiaa
(2014-04-18 ساعت 17:40)eight نوشته:  [quote='Balagar_assaluyeh' pid='480777' dateline='1397825956']
آقا برو بچ دوستان عزيز، سلام
از اونجايي كه من خيلي خوش شانس و با اعتماد به نفس هستم امسال ثبت نام كردم، حال فقط يه جواب ميخوام ازتون.
من مشكل سربازي دارم ، ٣٠ سالمه و خدمت نرفتم و دانشجو هم نيستم ، به نظرتون من برنده شم ميتونم برم؟
اصلا هزينه و قانوني و غير قانونيش مهم نيست، ميتونم برم يا نه؟ كسي رو داشتيد با شرايط من كه رقته باشه؟

سلام
دوم اينكه شما ايشالا وقتى كه قبول بشى بزرگترين مشكلت خروج از كشور هستش،به نظره من وقتى قبول شدى اولين كارى كه بايد انجام بدى اينه كه به سرعت سرباز شى چون اگه بخواى با وثيقه هم از كشور خارج شى براى مصاحبه يا بايد سرباز باشى يا دانش اموز يا دانشجو به غير اين باشى سرباز فرارى حساب ميشى و بهت حتى با وثيقه هم اجازه خروج نميدن.
[/quot

چرا دل مردمو خالی میکنین منم دانشجو هستم در نهایت باید 15 تومن وصیقه گذاشت رفت تو تاپیک مخصوصه سربازی هم کلی توضیح دادن البته قید برگشتم باید زد
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: Alireza 2014 ، adonis2006 ، karkiaa ، mona_ir
تو فروم منتظران استرالیائی(جل الخالق) این لهستانیه به استرالیائیا میگه:
Originally posted by lady_disaster View Post

I am wondering why you people from Australia want to emigrate to US I am from Poland, but now I live in the UK and I've heard many many opinions from Polish people as well as from people of other nationalities that they want to live in Australia and moreover they find it better to live there than in US or UK...that's interesting;]

As for me, I can't complain about my current place of living, but I was in the US 3 months ago and I liked it better than UK, so if I will be selected in DV 2015 I am going to the US for sure.

اینم جواب استرالیائیه :

I think the vast majority of Australians are very happy living in Australia. Many of my friends and family think I am crazy for wanting to live and work in the USA. Australia is a beautiful country with low crime, low unemployment and a very high standard of living, but there are some amongst us who want things in their life that Australia cannot provide for them. For me it is the opportunity that exists in the USA, a country with over 300 million people supporting the largest and most highly diversified economy on Earth. The geography and the culture of the USA is also far more diversified than Australia and, combined with the fact that it is much closer to Europe than Australia, makes it a more interesting and appealing place to live for me. I also love the culture and history of the USA. Something that is important to myself is that there are many more (and much better) job opportunities for pilots in the USA (I'm a student pilot). It depends a lot on the individual, but I prefer the USA to Australia in many ways. I think I am the exception though; most Australians think their country is the happiest place in the world to live (I think it might be) and I can see why, but I still prefer the USA.

I'm also a big fan of the UK (where I already have permanent residency) and I might consider moving there if I cant find a way to move to the USA, however the job prospects for pilots are not as good in the UK as they are in the USA.
Last edited by MattK; 16th February 2014, 05:03 AM.

Australia
DV 2014: not selected (first time)
DV 2015: ? (hopeful)
تشکر کنندگان: roya r ، adonis2006 ، danial91 ، موعود ، sajedeh ، King Eagle ، mosavi_69 ، samansaba ، karkiaa ، babak433 ، mona_ir
(2014-04-18 ساعت 18:04)alirezanz نوشته:  
(2014-04-18 ساعت 17:40)eight نوشته:  [quote='Balagar_assaluyeh' pid='480777' dateline='1397825956']

سلام
[/quot

چرا دل مردمو خالی میکنین منم دانشجو هستم در نهایت باید 15 تومن وصیقه گذاشت رفت تو تاپیک مخصوصه سربازی هم کلی توضیح دادن البته قید برگشتم باید زد

Alirezanaz جان اين دوستمون نه دانشجو هستش نه خدمت سربازى رفته،شما واسه خروجت با پانزدخ ميليون وثيقه ميرى و بر ميگردى واسه مصاحبت.
تشکر کنندگان: alirezanz ، adonis2006 ، King Eagle ، samansaba ، mona_ir
(2014-04-18 ساعت 18:03)mahbube نوشته:  بعد مصاحبه که ویزا بدن چقد تایم هست که ایران بمونیم؟

نهایتش 6 ماه ولی اگه تا پایان sep زیر یر 6 ماه باشه همون مقدار مهلت هست

(2014-04-18 ساعت 18:14)eight نوشته:  

سلام
[/quot

Alirezanaz جان اين دوستمون نه دانشجو هستش نه خدمت سربازى رفته،شما واسه خروجت با پانزدخ ميليون وثيقه ميرى و بر ميگردى واسه مصاحبت.

قوض بالا قوض

( املاشو درست نوشتم؟)
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
تشکر کنندگان: adonis2006 ، mahbube ، mona_ir
طبق بند 14 قوانین مهاجرسرا:
« برای تشکر و تبریک به دیگر کاربران از دکمه «تبریک و تشکر» استفاده کنید. ارسال متونی که صرفا برای تشکر، تبریک و احوال پرسی نوشته می‌شوند، ممنوع است و پاک خواهند شد.»
راستش این دفعه من فقط می خواستم ازتون تشکر کنم ولی دیدم خودم قوانین رو زیر پا می ذارم. بنابراین سعی می کنم آخرش رو یه جوری تموم کنم که پستم فقط جنبه تشکر نداشته باشهTongue.
می خواستم تشکر کنم از همه دوستان قدیمی و خوبم که با گزارش به موقع پست های ناقض قوانین مهاجرسرا ما رو در نظارت به این تاپیک و سایر تاپیک ها یاری میدن. می خواستم بدونین خیلی وقت ها مجبور شدم تو این سایت کاری رو انجام بدم که دوست نداشتم. مثلاً خیلی وقت ها یکی پستی گذاشته که بار س.یاسی داشته و حرفی رو زده که از ته قلب من بوده ولی چون ناقض قوانین سایت بوده مجبور شدم پستش رو پاک کردم و مجبور شدم اخطار بدم یا محرومش کنم. به هر حال ما هم یک سری محدودیت هایی داریم و قوانینی و اجرای یک قانون هر چقدر هم بد و پر اشکال بهتر از بی قانونی و هرج و مرج هست.
نکته دوم این که هر پستی که گزارش میشه لزوماً حذف نمیشه و لزوماً با ارسال کننده برخورد نمیشه. خیلی وقت ها ارسال های گزارش شدن که ناقض قوانین سایت نبودن. در چنین مواردی اتفاقی برای پست و ارسال کننده اش نمیوفته. پس اگر پستی رو گزارش کردین و دیدین مدیری آن لاین هست و اتفاقی هم براش نیفتاده یعنی پست مربوطه اشکالی نداشته.
سوم این که با توجه به نزدیکی اعلام نتایج من دلم نمی خواد کسی با محرومیت طولانی، فرصت بودن در این جمع رو از دست بده. بنابراین حداکثر مدت زمان محرومیت 3 تا 4 روز هست اونم فقط برای این که طرف یه خرده فرصت داشته باشه فکر کنه و به خودش بیاد. ولی اگر دوستمون به خودش نیاد خوب دفعه دوم ممکنه بودن در جمع شما رو از دست بده متاسفانهSad.
در مجموع من خودم شخصاً از این مشارکت شما در اداره تاپیک خیلی راضی هستم. تاپیک مال شماست و خودتون هم در نگه داشتنش سهیم هستین. اگر عمری به دنیا بود و سال دیگه هم من تو این سایت مدیر باشم حتماً از این نکته مثبت برای قانع کردن بقیه و درست کردن تاپیک شمارش معکوس 2016 استفاده خواهم کرد. البته امیدوارم که تعداد زیادی از شما اون موقع اینور باشید و احتیاجی به تاپیک 2016 نداشته باشید.
حالا برای حسن ختام:
می بینم که هنوز نگاه توریستی به مهاجرت رو کنار نذاشتین و فقط عکس از مناظر طبیعی و شهری می ذارین و بَه بَه و چَه چَه می کنین. اگر می خواین مقصدتون رو معلوم کنین علی الحساب دو راه دارین. برین به انجمن زندگی در آمریکای مهاجرسرا. شهرها و ایالت های مختلف برای خودشون تاپیک دارن. ارسال های مهاجرسرایی های ساکن در این ایالت ها رو بخونین تا یک اطلاعات حداقلی دستتون بیاد.
راه دوم اینه که از وبسایت های اینترنتی استفاده کنین. دو تا از معروفترین ها که من خودم شخصاً خیلی استفاده کردم http://www.bestplaces.net و http://www.areavibes.com هستند. شما می تونین با کمک این سایت ها، دو یا چند شهر رو با هم از نظر پارامترهای مختلف مقایسه کنین و تصمیم بگیرین که بر اساس خلقیات و هدفتون کدوم شهر رو انتخاب کنین. وقتی شهرتون رو انتخاب کردین در مرحله بعد می تونین حتی محدوده ای از اون شهر که برای زندگی مناسب تر هست رو هم معلوم کنین. برای این کار زیپ کدهای شهر مورد نظرتون رو از bestplaces دربیارین و در areavibes قرار بدین. به هر زیپ کدی یک نمره ای خواهد داد که کار شما رو برای انتخاب خیلی ساده می کنه. فراموش نکنین که همه محلات بهترین شهرهای آمریکا هم برای زندگی مناسب نیستند و زیپ کدهای مختلف از لحاظ پارامترهای زندگی تفاوت های چشمگیری دارند. با آرزوی قبولی دوستان در لاتاری امسال. موفق باشید. سعید
(2014-04-18 ساعت 16:04)feligoli نوشته:  
(2014-04-18 ساعت 15:20)Balagar_assaluyeh نوشته:  
(2014-04-18 ساعت 14:58)Balagar_assaluyeh نوشته:  آقا برو بچ دوستان عزيز، سلام

چرا هيچكي جواب نميده؟ بابا غريب نوازي كنيد، چهار روز ديگه قبول ميشيد ميريد خودتونم غريب ميشيد هااااا،
یکم صبر کن.حتما کسی تا حالا بلد نبوده.

نمیتونی از کشور خارج بشی . چون پاسپورت نداری . حتی اگه پاسپورت داشته باشی از قبل به هر دلیلی از قبل داشته باشی میتونی بری به اداره گذرنامه ممنوع خروج بودنت رو ببینی.....

اما حتما الان میگی پس چیکار کنم ؟ من سربازی دوست ندارم و از این حرفا

خب میتونی میانبری بزنی و بری دانشگاه ثبت نام کنی و بعدش از طریق دانشگاه اجازه ای خروج با مبلغ 15 میلیون وثیقه بگیری .. و پاسپورت رو فقط برای یکبار خروج و ورود برات صادر میشه .

البته اگه دانشگاه ثبت نامت کنه که من فکر نکنم این کار رو انجام بده چون مشکل نظام وظیفه داری .

( یک نکته دیگه هم باید بگم که برای پاسپورت زیارتی هم میتونید اقدام کنید که برید سوریه و اونجا برید سفارت امریکا اما باید به زبان اگلیسی مصاحبه کنید .. اما آیا میشه این پاسپورت زیارتی رو بگیرید ؟ آیا مکان مصاحبه رو میتونید تغییر بدید به یک جای دیگه که امریکا برای فارسی زبان ها در نظر نگرفته ؟

فرض کنیم که اینطور شد
اما تا اینجا فقط از پاسپورت برای مصاحبه استفاده کردی ولی بعدش چی میشه ؟

فرض کنیم افیسر به سربازیت اصلا کاری نداشت و که میدونم میپرسه و چی باید بگی بعدش ؟

حالا فرض کنیم همه چی به خوبی و خوشی تموم شد و ویزا هم حتی گرفتی و برگشتی ایران که چمدون رو ببندی بری امریکا ... حالا دوباره چجوری میتونی اجازه خروج از کشور رو از نظام وظیفه از طریق دانشگاه رو بگیری ؟
میخوای بگی دوباره کجا میخوای بری ؟

فرض کنیم باز هم اجازه خروج رو گرفتی برای ترکیه که از اونجا بیلیط هواپیما رو بگیری برای امریکا ! که این هم روش خوبیه ! ولی حالا با پاسپورت ایرانی که داری آیا میشه از ترکیه به یک مقصد دیگر به غیر از ایران خارج شد ؟ من نمیدونم پاسپورتی که با شروط صادر میشه آیا در سیستم ها هم ثبت شده یا نه ..
( حالا شاید بگید چرا مستقیم نمیتونم بیلیط بگیرم برم ؟! من نمیدونم آیا با پرواز کلانکشن اجازه ای خروج رو دارید ؟ نظام وظیفه اجازه ای خروج شما رو با یک بیلیط که نشون میده پرواز شما کانکشن هستش رو میده ؟

من 99 درصد راه ها رو برای شما بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم که اگه واقعا بیخیال نمیشید و میخواید یکاری کنید این احتمالات رو ببرید با یک وکیل مهاجرت در میان گذارید ..

و نتیجه ای دوم و بهترین نتیجه برای شما از نظر من
که شما همین فردا برید سربازی . یا اگه دوست ندارید برید میتونید بمونید سنتون بالا بره و تا 50 برسه و معاف رهبری بشید و بعدش دوباره لاتاری شرکت کنید و اگه قبول شدید میتونید برید که فکر کنم بشه 60 سالتون .

موفق باشید
تشکر کنندگان: DV-MAN ، amirghn ، King Eagle ، roya r ، samansaba ، karkiaa ، mona_ir ، MeMo

سلام
[/quot

دوست عزيز شما اگه برنده شدي بلافاصله برو دانشگاه ازاد يا پيام نور ثبت نام كن كه از طريق دانشگاه از كشور خارج شي
تشکر کنندگان: adonis2006 ، alirezanz ، mona_ir
(2014-04-18 ساعت 18:58)siavash64 نوشته:  در بعضی از کشورها مثل انگلیس و کانادا به افراد معلول کمک مالی می شود در آمریکا فردی که گرین کارت دارد و دچار کاهش شنوایی گوش راست۵۰ دسی بل و گوش چپ ۵۵ دسی بل باشد آیا کمکی تعلق می گیرد ذوسنانی که در آمریکا هستند لطفا راهنمایی کنند

با تشکر سیاوش

من دیدم این سوال رو چند بار تکرار کردید و کسی جواب نداد . خواستم توضیحاتی که دوستان در امریکا قبلا داده بودند براتون بگم و خودم در امریکا نیستم .
از نتیجه گیری که از خاطرات آرش کردم . میتونم اینطور جوابتون رو بدم .

امریکا هیچ کمکی نمیکند . فقط برای کار پیدا کردن هیچ تبعیضی نباید براشون قائل بشن و جرم هستش .

و برای معلولین فقط مسیر رفت آمد ها طوری هستش که هیچ معلولی مشکل پیدا نمیکنه مخصوصا اوتوبوس سوار شدن .

برای دوران بازنشستگی بهترین زندگی را خواهند داشت . البته فکر کنم اگه کار کرده باشند و به نوع بازنشستگی هم مربوط هستش .
تشکر کنندگان: King Eagle ، alirezanz ، samansaba ، karkiaa ، babak433 ، mona_ir ، MEHR52
(2014-04-18 ساعت 18:50)Alireza 2014 نوشته:  

سلام
[/quot

دوست عزيز شما اگه برنده شدي بلافاصله برو دانشگاه ازاد يا پيام نور ثبت نام كن كه از طريق دانشگاه از كشور خارج شي

با عرض ادب و احترام بابت نظر دوستان،ولى اگه به ينه اين دوستمون نگاه كنين ٣٠ سالشه و هيچ دانشگاهى حق ثبن نام ايشون رو به خاطر خدمت سربازى نداره،ولى اگه وقتى قبوليشو رويت كرد بلافاصله بره خدمت تا زمان مصاحبش حداقل ٤-٥ ماه از خدمتش گذشته و ميتونه با گذاشتن وثيقه از كشور خارج بشه و براش پاسپورت صادر ميشه و ويزاشم داخلش مهر ميشه،و فك ميكنم اگه به افيسرش بگه كه درحال خدمت سربازى هستم نهايتش يه اف بى اى چك ميخوره ولى مشكلى واسش ازين بابت پيش نمياد.
تشکر کنندگان: adonis2006 ، موعود ، alirezanz ، samansaba ، karkiaa ، babak433 ، mona_ir ، MEHR52 ، MeMo
دوستان کسی لینکی یا....داره که توش اسامی کشورهای دارای سهمیه لاتاری ۲۰۱۵درج شده باشه؟؟
خدایا به تو پناه میبرم!
آخه میگن تو پناهنده میپذیری اونم بدون هیچ محدودیتی!!!!.Rolleyes
کیس نامبر:نمیگم
نوع ویزا:E2
دوستی حرف قشنگی میزد!!!میگفت:
دکمه تشکر زیر پست ها قراردارهCool
درضمن هزینه هم نداره
تشکر کنندگان: adonis2006 ، rezijon ، mahbube ، King Eagle ، alirezanz ، samansaba ، mona_ir ، Leila Amricaie

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان