کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
سلام دوستان
کارت واکسن رو باید با مدارک به آنتالیا پست کنیم یا حضوری به دکتر سفارت تحویل بدیم؟
تشکر کنندگان:
(2015-06-09 ساعت 22:34)mojtaba165 نوشته:  سلام دوستان
کارت واکسن رو باید با مدارک به آنتالیا پست کنیم یا حضوری به دکتر سفارت تحویل بدیم؟
کارت زرد باید حضوری تحویل دکتر سفارت بشه، کارت زرد جز مدارک ارسالی به سفارت آنکارا نیست.
تشکر کنندگان: khatarnak ، bahar101
با سلام
اگه سفارت شما آنکارا هستش
موقعی که میخواین کارت زرد بگیرین ازشون بخواید تو سه نوبت وارد کارت بکنن
من یکی رو اول دبیرستان زده بودم بیشتر از 10 سال پیش
یکی هم اسفند 93 زدم
و تقریبا با 2 ماه فاصله سومی رو اونگان زد.
تاریخ رویت قبولی:10 jun
ارسال فرم های اول:24 JUL
آنلاک کردن فرمها : 12 oct
تعداد افراد کیس:2نفر
شماره کیس:2015AS00002###
سفارت : آنکارا
تاریخ دریافت نامه دوم :2015/24/3
تاریخ مصاحبه : 4 may
دریافت ویزا : ۴ آگوست
مقصد : نیویورک
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، bahar101
دوستان چند تا نکته عرض کنم:

اول اینکه مراکز هلال احمری که مستقر در مرکز استان ها هستش هر کدوم یکی از شعبه ها رو مخصوص فرآیند واکسیناسیون قرار دادن. من شخصاً به واحد های بوشهر شیراز و اصفهان مراجعه کردم و هر سه کارت زرد رو کامل به شما تحویل داده و واکسیناسیون رو انجام میدن. بقیه ی استان ها هم مراکزی مشابه دارن.

نکته دیگه این که همه ی این مراکز هلال احمر هزینه ی آنفولانزا رو 25هزارتومن، TD و MMR رو کاملاً مجانی، منژیت رو بسته به نوعش با هزینه ی کمتر از 50 تومن و هپاتیت رو هم هر سه نوبت رو با هزینه ی کمتر از 50 تومن تزریق می کنن.
دقت کنین که کارت واکسن تایپ شده باشه و دست نویس نباشه و علاوه بر اون برای هر واکسیناسیون مهر و امضا داشته باشه.

نکته دوم اون دسته از عزیزایی که واسه مصاحبه به ابوظبی میرن حتی یک ساعت قبل از پرواز هم میتونن واکسن رو تزریق کنن. به حرف دکتر مرکز گوش ندین که بهتون میگه تا یک ماه قبل از مصاحبه نباید MMR رو تزریق کرد من به شخصه از دکتر NMC دوبی سوال کردم و ایشون گفت یک دقیقه قبل از پرواز هم زده بودی الان تزریقی نداشتی.
دقت کنین این نکته ی دوم فقط واسه ی دوستایی هستش که NMC دبی تشریف می برن و نه واسه ی دوستان آنکارا و ایروان. تا جایی که من میدونم آنکارا به واکسیناسیون حساسه و یک ماه مونده به مصاحبه اصلا واکسن MMR رو واسش نزنین.

دوستانی که ابوظبی تشریف می برن بهتره اگر آبله مرغون گرفتین تست آبله به قیمت کمتر از 20 هزار تومن بدین تا متحمل هزینه 120هزارتومنی واکسیناسیون دبی نشین. بسته به شانستون آنکارا هم ممکنه جواب تست رو قبول یا رد کنه. علاوه بر اینکه تست مذکور رو که جوابش یک هفته ای آماده میشه(درست برنامه ریزی کنین) وارد برگه ی زرد می کنین، جواب فارسی تست رو هم روز مدیکال در NMC ازتون میخوان. همراه داشته باشین.

هزینه ی هر بار پرینت کارت زرد 58هزار تومنه. بعد از تزریق هر واکسن گواهی تزریق دریافت کنین و در نهایت تمامی آزمایشات و گواهی ها رو بدین هلال احمر تا یکجا واستون کارت صادر بشه.

راستی سفرنامه ی خودم رو به صورت فایل گذاشتم که خوندنش خالی از لطف نیست! تشکر و رتبه فراموش نشه!!

سوالی بود در خدمتم

در پناه حق
تشکر کنندگان: mbsamani ، sinapco ، aria802 ، bahar101
(2015-06-06 ساعت 19:00)شیرین0053 نوشته:  سلام.من ۷ جولای انکارا مصاحبه دارم و واکسن دیفتری کزاز رو نزدم چکار کنم حالا چی میشه؟
واکسن td چی هست؟توی واکسنهایی که صفحه اول فهرست کردن نیست!

دوست عزیز اگه محل مصاحبه ابوظبی هستش حتماً واکسن رو در هلال احمر بزن. بخصوص که td چندان حساسیتی نداره. تاجایی که می تونین واکسنا رو داخل ایزان بزنین چون برای هر واکسن بین 120-200 هزارتومن خارج از ایران هزینه باید بدین! td و MMR در مراکز هلال احمر مجانی هستن. واسه تزریق MMR باید دو نفر حضور داشته باشن چون هر پک واسه ی دو نفر هستش. پس یکی رو از تو خیابون با خودتون ببرین!!!!!
تشکر کنندگان: bahar101
(2015-06-07 ساعت 22:44)khatarnak نوشته:  
(2015-06-06 ساعت 18:06)p00ya2001 نوشته:  
(2015-06-06 ساعت 17:41)mbsamani نوشته:  
(2015-06-06 ساعت 15:12)Aghaman نوشته:  
(2015-06-06 ساعت 11:15)mbsamani نوشته:  سلام
من رفتم واکسن TD رو تو یکی از مراکز بهداشتی اصفهان بزنم، اما نزد، گفت چون بازه زمانیش ۱۰ ساله هستش و هنوز تموم نشده نمیزنم!!! از من اصرار از ایشون نزدن. البته یه کارت بهم داد که مهرش کرد و تاریخ تزریق قبلی واکسن رو که ۶ سال پیش بود رو توش نوشت.
چکار کنم؟
TD دوبار باید زده بشه اما اینکه بازه زمانیش ۱۰ ساله هستش مگه مربوط به کزاز نیست؟!!

اگر دو بار زده اید و از نوبت دوم ۱۰ سال نگذشته باشد نیازی به نوبت سوم نیست

من یکبار زدم!!! اما نزد!!!

يه مركز ديگه برين بگين نزدين
واستون ميزنن Smile

هر مرکزی نمیشه رفت

مراکزی که مورده تاید مرکز درمانی ترکیه و سفارت آمریکا هستند

سعی کنید از پاستور تهران استفاده کنید من هنوز نرفتم ولی برای

واکسنم تعدادی رو از قبل زدم و خیالمم راحته Smile

دوستان تمام مراکزی که کارت زرد رو به صورت تایپ شده به شما تحویل میدن، مورد تأیید هستن. در تمام استان ها هم شعب هلال احمر هستن. لزومی به تهران رفتن نداره
تشکر کنندگان: mbsamani ، bahar101 ، mandikhanum
امروز رفتیم برای تمدید مدیکال. هپاتیت را وارد نکرد. گفت هپاتیت برای کمتر از 18 سال لازم هست!
کیس نامبر: 2015AS38XX>
ارسال فرمهای اولیه: 28می
تعدادافراد کیس: 1نفر
سفارت:انکارا
تاریخ کارنت شدن: 9 نوامبر
نامه دوم: 12 نوامبر
مصاحبه: فوریه
وضعیت: کلیرنس
آپدیتها: 11feb, 17feb 19feb , 24feb, 27feb, 2march, 9march،20march 1jun(by email),5jun,9jun, 11jun(name az sefat baraye clear shoda Smile )
120 روز انتظار
تشکر کنندگان: yesorno ، p00ya2001 ، bahar101
دوستان عزیز وقت بخیر . اگه نوبت مصاحبه ما در ماه آگوست باشه آیا ممکنه یکی این سه سفارت نزدن واکسن آنفولانزا رو بهانه کنه و تزریق کنه؟با تشکر
باز مانده از لاتاری 2015Tongue

تشکر کنندگان:
احمد جان صفحه اول تاپيك رو بخون !
تشکر کنندگان: m.ghoreishi
(2015-06-12 ساعت 18:45)hamed shayan نوشته:  دوستان عزیز وقت بخیر . اگه نوبت مصاحبه ما در ماه آگوست باشه آیا ممکنه یکی این سه سفارت نزدن واکسن آنفولانزا رو بهانه کنه و تزریق کنه؟با تشکر

دوست عزیز واکسن آنفولانزا رو تا حد ممکن تزریق کن چون با 25 تومن هزینه می تونی از 150-250 هزارتومن هزینه تزریق در خارج از کشور جلوگیری کنی.

دوم هم اینکه من چند جایی خوندم که گفته شده تاریخ ویزا تابعی از تاریخ مدیکاله و البته این صحت داره. به عبارتی تا زمانی که مدیکال شما معتبر باشه، ویزا اعتبار داره مگر اینکه تجدید مدیکال انجام بدین.

به عقیده ی بنده هر واکسنی حتی منژیت و آنفولانزا رو میتونین تزریق کنین. این واکسن ها فکر نکنم جز زیان مالی زیان دیگه ای واسه بدنتون داشته باشهSmile
تشکر کنندگان: hamed shayan ، ed2008 ، bahar101 ، mandikhanum
(2015-06-12 ساعت 18:45)hamed shayan نوشته:  دوستان عزیز وقت بخیر . اگه نوبت مصاحبه ما در ماه آگوست باشه آیا ممکنه یکی این سه سفارت نزدن واکسن آنفولانزا رو بهانه کنه و تزریق کنه؟با تشکر
اگه زمان مصاحبه شما اگوست باشه واکسن انفولانزا هستش و بهتره که تزریق کنید و تشریف ببیرید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: laleht ، hamed shayan ، p00ya2001 ، bahar101 ، mandikhanum
(2015-06-13 ساعت 00:09)babak12 نوشته:  
اگه زمان مصاحبه شما اگوست باشه واکسن انفولانزا هستش و بهتره که تزریق کنید و تشریف ببیرید
بسیار ممنونم از وقتی که می گذارید. با این حساب که مصاحبه آکوست باشه چه زمانی اقدام به خرید و تزریق واکسن انفولانزا کنم و آیا تزریق رو پاستور انجام بدم بهتره؟ سپاسگزارم

(2015-06-13 ساعت 00:09)babak12 نوشته:  
بسیار ممنونم از وقتی که می گذارید. با این حساب که مصاحبه آکوست باشه چه زمانی اقدام به خرید و تزریق واکسن انفولانزا کنم و آیا تزریق رو پاستور انجام بدم بهتره؟ سپاسگزارم

تشکر کنندگان:
آخرین سوالم در مورد واکسن پیدا کردن اون هست .ظاهرا براحتی پیدا نمیشه .دوستان اگه داروخانه ای سراغ دارید ممنون میشم اطلاع رسانی کنید

تشکر کنندگان:
(2015-06-13 ساعت 13:19)hamed shayan نوشته:  آخرین سوالم در مورد واکسن پیدا کردن اون هست .ظاهرا براحتی پیدا نمیشه .دوستان اگه داروخانه ای سراغ دارید ممنون میشم اطلاع رسانی کنید
کدام واکسن؟ آنفولانزا؟ فصلش که بشه خود پاستور هم داره همونجا براتون میزنن معمولا از نیمه دوم شهریور واکسنش هست همه جا حالا شما با توجه به تاریخ مصاحبه به پاستور مراجعه کنین راهنمایی میکنن
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: hamed shayan ، p00ya2001 ، AliReza.Sh ، mbsamani
(2015-06-13 ساعت 13:56)laleht نوشته:  
(2015-06-13 ساعت 13:19)hamed shayan نوشته:  آخرین سوالم در مورد واکسن پیدا کردن اون هست .ظاهرا براحتی پیدا نمیشه .دوستان اگه داروخانه ای سراغ دارید ممنون میشم اطلاع رسانی کنید
کدام واکسن؟ آنفولانزا؟ فصلش که بشه خود پاستور هم داره همونجا براتون میزنن معمولا از نیمه دوم شهریور واکسنش هست همه جا حالا شما با توجه به تاریخ مصاحبه به پاستور مراجعه کنین راهنمایی میکنن
دوست عزیز تاریخ مصاحبه به احتمال زیاد اوایل مرداد ماهه وبهترین وقت تزریقش به گفته دوستان یکی دو ماه قبل مصاحبه است. در ضمن یادم نیست دوستان گفتند ویروس واکسن آنفولانزا مرده است یا زنده. مرسی

تشکر کنندگان: p00ya2001 ، bahar101

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان