کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمایشهای پزشکی
(2014-09-13 ساعت 10:22)haskari301 نوشته:  سلام.
در ترکیه بچه های زیر دوسال هم معاینات پزشکی و یا واکسن خاصی باید زمان مصاحبه بزنن؟بالای دوسال گویا تست سل هست.اما زیر دوسال تست و واکسن خاصی هست؟ممنون که جواب میدید دوستان
سلام دوست عزيز
اين لينك مطالعه بفرماييد كاملا در اين خصوص توضيح داده شده كه نيازي نيست و اگر هم جاي ابهامي بود مي تونيد ايميل بزنيد و در اين مورد سئوال بفرماييد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: r.bazargan ، A_A
(2014-08-19 ساعت 10:04)Melon2015 نوشته:  
(2014-08-19 ساعت 08:05)behdadK نوشته:  جالبه درمانگاه فرشته ارزانتر از بقیه درمانگاه هاست.
دقیقا آدرسش رو میزاری دوست عزیز؟ ساعت 5.5 تا 7 فقط تزریق دارند درسته؟

نام مرکز : کلینیک فرشته

تلفن : ۲۲۶۶۹۴۷۲ الی ۴

آدرس : تهران - منطقه ۱ - ولی عصر - باغ فردوس - روبروی پمپ بنزین - پ. ۷ - درمانگاه فرشته

ساعتشو گفتن ٦-٨ بعد از ظهر

دوستان خواهشا در دادن اطلاعات دقت کنید. بنده امروز با اطلاعات اشتباه 40 دقیقه ای الاف شدم.
کلینیک فرشته یا درمانگاه فرشته آدرسی که در این پست اعلام شده نیست. درسته که این آدرس اشتباه در اینترنت هست (شماره درسته) ولی اصلا هیچ وقت در تاریخ تهران! جلوی پمپ بنزین و باغ فردوس کلینیکی نبوده! حالا اشتباه از اینترنت میگیم کپی شده اما چطور میشه یک نفر کلینیکی مراجعه کرده باشه و فرق سر فرشته و باغ فردوس رو ندونه من نمیدونم.
البته 20 تومن هزینه درست بود
خلاصه جاتون خالی امروز علیرغم برنامه ریزی و مرخصی ساعتی کمی که داشتم حسابی حالم گرفته شد و از برنامه ام عقب افتادم. من هیچ یه بدبختی که اینترنت دم دستش نداشت و به کسی دسترسی نداشت باید دست از پا دراز تر برمیگشت.
خلاصه رعایت کنید.
بالاخره واکسن های ما تموم شد موند آنفولانزا که با نامه دوم میزنمش
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak12 ، r.bazargan
(2014-09-13 ساعت 13:10)behdadK نوشته:  
(2014-08-19 ساعت 10:04)Melon2015 نوشته:  
(2014-08-19 ساعت 08:05)behdadK نوشته:  جالبه درمانگاه فرشته ارزانتر از بقیه درمانگاه هاست.
دقیقا آدرسش رو میزاری دوست عزیز؟ ساعت 5.5 تا 7 فقط تزریق دارند درسته؟

نام مرکز : کلینیک فرشته

تلفن : ۲۲۶۶۹۴۷۲ الی ۴

آدرس : تهران - منطقه ۱ - ولی عصر - باغ فردوس - روبروی پمپ بنزین - پ. ۷ - درمانگاه فرشته

ساعتشو گفتن ٦-٨ بعد از ظهر

دوستان خواهشا در دادن اطلاعات دقت کنید. بنده امروز با اطلاعات اشتباه 40 دقیقه ای الاف شدم.
کلینیک فرشته یا درمانگاه فرشته آدرسی که در این پست اعلام شده نیست. درسته که این آدرس اشتباه در اینترنت هست (شماره درسته) ولی اصلا هیچ وقت در تاریخ تهران! جلوی پمپ بنزین و باغ فردوس کلینیکی نبوده! حالا اشتباه از اینترنت میگیم کپی شده اما چطور میشه یک نفر کلینیکی مراجعه کرده باشه و فرق سر فرشته و باغ فردوس رو ندونه من نمیدونم.
البته 20 تومن هزینه درست بود
خلاصه جاتون خالی امروز علیرغم برنامه ریزی و مرخصی ساعتی کمی که داشتم حسابی حالم گرفته شد و از برنامه ام عقب افتادم. من هیچ یه بدبختی که اینترنت دم دستش نداشت و به کسی دسترسی نداشت باید دست از پا دراز تر برمیگشت.
خلاصه رعایت کنید.
بالاخره واکسن های ما تموم شد موند آنفولانزا که با نامه دوم میزنمش
خب حالا شما آدرس درستش رو میذاشتی؟؟
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان:
گفتم که ولیعصر اول فرشته. کاملتر دیگه نمیشه آدرس داد. همون از ولیعصر معلومه. فقط قبلش هماهنگ کنین . فقط 2 تا واکسن MMR دیگه داشت. شاید رفتین تموم کرده باشه.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، bogey
(2014-09-13 ساعت 15:12)behdadK نوشته:  گفتم که ولیعصر اول فرشته. کاملتر دیگه نمیشه آدرس داد. همون از ولیعصر معلومه. فقط قبلش هماهنگ کنین . فقط 2 تا واکسن MMR دیگه داشت. شاید رفتین تموم کرده باشه.
چه روزایی و چه ساعتش رو هم بگین لطفن.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان:
تلفنی سئوال کنید. امروز 10-1 بود. یکبار پنج شنبه زنگ زدم 5 تا 8 عصر بود. یه خانم دکتر اجتماعی اونجا هست متخصص کودکان هر وقت باشه تزریق میکنند.
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، bogey
(2014-09-13 ساعت 15:21)behdadK نوشته:  تلفنی سئوال کنید. امروز 10-1 بود. یکبار پنج شنبه زنگ زدم 5 تا 8 عصر بود. یه خانم دکتر اجتماعی اونجا هست متخصص کودکان هر وقت باشه تزریق میکنند.

بيمارستان مهرداد چقدر بي انصاف بود از من هر پارت تزريق 40.000 هزار تومن گرفت
براي شما 20.000 تومن گرفته خيلي خوب گرفته!!!
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: A_A
سلام و روز بخیر
عکس زیر کارت واکسن منه
لطف کنید بگید ناقصی از لحاظ تزریق داره یا خیر ؟
محل تزریق درمانگاه والفجر شیراز

[عکس: 83757880555845582823.jpg]

تشکر کنندگان: Abdorrezaa
من سری اول رو رفتم صادقیه درمانگاه بهراد اونجا 33400 میگرفت. ظاهرا هر کی هر چقدر تیغش ببره میگیره.
البته یکی از دوستان گفت میتونین به درمانگاههای دولتی که این واکسن رو برای نوزادان میزنن مراجعه کنید و با کمی چک و چونه مجانی این واکسن رو بزنین اما من به شخصه دیدم ارزش نداره برای 20 تومن مدیون کسی بشم
تشکر کنندگان: babak12
بهتر بود میگفتید برچسب واکسن آنفولانزا رو میچسبوندند روی کارت و مهر میزدن روش. راستی چرا بقل هر تاریخ یک مهر نداره؟ اینجا پاستور هر تاریخ که میزنه یک مهر کنارش میزنه. وضعیت آبله مرغون رو هم در کارت بیارید (اینکه ایمنی دارید) و به همراه کارت نتیجه آزمایش رو ببرید
تشکر کنندگان: babak12 ، bogey ، A_A ، k1_m_1358 ، MJAVADIAN
(2014-09-13 ساعت 16:03)behdadK نوشته:  بهتر بود میگفتید برچسب واکسن آنفولانزا رو میچسبوندند روی کارت و مهر میزدن روش. راستی چرا بقل هر تاریخ یک مهر نداره؟ اینجا پاستور هر تاریخ که میزنه یک مهر کنارش میزنه. وضعیت آبله مرغون رو هم در کارت بیارید (اینکه ایمنی دارید) و به همراه کارت نتیجه آزمایش رو ببرید
ادامه صحبت بهداد جان اين اضافه كنم
كه قسمت اول كارت واكسن سه گانه هم خالي است DT/DTP كه بايد طبق تاريخ براتون پر بشه
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: bogey ، k1_m_1358
(2014-09-13 ساعت 16:10)babak12 نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 16:03)behdadK نوشته:  بهتر بود میگفتید برچسب واکسن آنفولانزا رو میچسبوندند روی کارت و مهر میزدن روش. راستی چرا بقل هر تاریخ یک مهر نداره؟ اینجا پاستور هر تاریخ که میزنه یک مهر کنارش میزنه. وضعیت آبله مرغون رو هم در کارت بیارید (اینکه ایمنی دارید) و به همراه کارت نتیجه آزمایش رو ببرید
ادامه صحبت بهداد جان اين اضافه كنم
كه قسمت اول كارت واكسن سه گانه هم خالي است DT/DTP كه بايد طبق تاريخ براتون پر بشه
ممنون از راهنمایی شما دو دوست عزیز
1-برچسب واکسن اتفولانزا چیه ؟
2- درمورد تاریخ هاکه مهر روش نخورده هم گفتن که 20 ساله این رواله کارشون هست بازم میپرسم . ممنون که گفتین
3- انگلسیی ابله مرغون چی میشه ؟ ایا تو ایران تزریق میشه ؟ باید چکار کنم ؟ الان بزنم برا مصاحبه مشکلی پیش نمیاد ؟

4- dt / dtp چیه ؟ ایا واجبه زدنش ؟ روال کار چیه ؟
5- کدومارو از قلم انداختم

بازم ممنون

تشکر کنندگان: babak12
1- اون واکسن آنفولانزا رو که زدید از روی اون کپسولی که واکسن آنفولانزا رو از توش تزریق کردن برچسبش رو میکنن میچسبونن تو کارتتون
2- چک کنید شاید من زیادی حساسیت دارم. روند کار پاستور حتما مهر داره
3- varicella اگر گرفته اید بدید براتون تستش رو انجام بدن و نتیجه رو وارد کنن. و موقع مدیکال تست رو هم باخودتون داشته باشید. اگر نگرفتید با توجه به اینکه آنکارا میرید اصلا نزنید. چه بزنید چه نزنید خانم اونگان شما را مهمان خواهد کرد. البته آنقدر هم خرجتون تفاوتی نخواهد کرد.
4- dt/dtp رو کودکی باید میزدید و حتما زدید. بهشون پرونده کودکی خودتون رو بدید براتون وارد کنن و یا اگر ندارید بگید مطابق با استاندارد براتون وارد کنن. البته چیزی که مهمه اینه که اگر نزدید الان هم امکان تزریق ندارید. این واکسن برای کودکانه

5- این عکس کارت بین المللی حاجی واشنگتنه که همه چیزش کامله. البته به جز TD برای ابوظبی که دکتر براش ناقص زده و گفته سر 6 ماه بیاد و سومیش رو بزنه که شما آنکارا هستید از این بابت نگرانی ندارید
[عکس: 12.jpg]
هم میتونید برچسب آنفولانزا رو توش ببینید(و این که روش هم مهر زده) هم DT/DTP رو. نگاه کنید (نگاه کنید که زمانش واسه زمان کودکی است) و البته نتیجه آنتی بادی آبله که یک خط نوشته ایمن هست و همراهش نتیجه آزمایش را برده.
خودتون هم با کارت خودتون مقایسه کنید تا مطمئن بشید.
تشکر کنندگان: babak12 ، bogey ، MJAVADIAN ، AliReza.Sh
ابله مرغان همان Varicella است که توی ایران واکسنش نیست ، فقط برای کسانی که گرفتن یه تست انجام میشه که از یه عددی بیشتر بود معلوم میشه شما قبلاً ابله گرفتین، dtp ,dt هم در مورد سل هست اما شنیدم و مطمئن نیستم که برای بزرگسال لازم نیست فقط جای اسکار واکسن سه گانه بهتره که روی بازوتون باشه اما برای بچه ها واجبه و توی انکارا تست میکنن.
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
تشکر کنندگان: behdadK ، bogey ، k1_m_1358
(2014-09-13 ساعت 21:05)sunn789 نوشته:  ابله مرغان همان Varicella است که توی ایران واکسنش نیست ، فقط برای کسانی که گرفتن یه تست انجام میشه که از یه عددی بیشتر بود معلوم میشه شما قبلاً ابله گرفتین، dtp ,dt هم در مورد سل هست اما شنیدم و مطمئن نیستم که برای بزرگسال لازم نیست فقط جای اسکار واکسن سه گانه بهتره که روی بازوتون باشه اما برای بچه ها واجبه و توی انکارا تست میکنن.

قربان جسارته ولی اشتباه گفتید. به نقل از ویکی پدیا:

واکسن سه‌گانه یا ثلاث که واکسن سه بیماری دیفتری و کزاز و سیاه سرفه می‌باشد، برای ایمن‌سازی نوزادان و کودکان بین سنین ۶ هفته‌ای تا ۶ سالگی به مصرف می‌رسانند. واکسن سه‌گانه محتوی محلولهای تصفیه و تغلیظ شده توکسوئید دیفتری و توکسوئید کزاز و باکتری کشته شده سیاه‌سرفه هست که بر فسفات آلومینیوم در حال تولید جذب شده است. تیومرسال به عنوان ماده نگه دارنده به نسبت یک در ده هزلر به محصول اضافه شده است. استفاده از فسفات آلومینیوم بدان جهت است که با تاخیر جذب واکسن در بدن قدرت ایمنی‌زایی آن افزونتر می‌شود.
البته DT خالی برای کودکان در ایران مرسوم نیست(سیاه سرفه Pertussis هست که در این واکسن نیست) و واکسن سه گانه جزو برنامه های واکسیناسیون عمومی بوده و اگر سنتان خیلی بالا نیست حتما این واکسن را دریافت کرده اید. ازشان بخواهید مطابق با سابقه واکسیناسیونتان و یا اگر ندارید مطابق با ادعای شما واکسن را برای شما وارد کنند. البته اگر نکردند مهم نیست به هر حال این واکسن به شما مطمئنا تزریق نخواهد شد.

چرا؟
بعد از۶سال تمام (۶سال و۱۱ماه و۲۹روز) تزریق واکسن سه گانه ممنوع است و باید از واکسن دوگانه ویژه بزرگسالان استفاده شود.

اگر ثلاث را کامل زده باشید هر 10 سال Td (دیفتری کزاز یا همان دوگانه بزگسالان) را باید تمدید کنید. یعنی 16 و 26 و 36 و ... اگر نزده باشید و یا فاصله 10 سال را رعایت نکرده باشید باید 0-1-7 واکسن Td را تکرار کنید. البته پاستور معتقد است یکبار تزریق Td در هر شرایطی برای 10 سال ایمنی می آورد.

واکسنی که جایش برای همه ما یادگار مانده واکسن سه گانه نیست. واکسن BCG (Bacillus Calmette-Guerin) است. واکسنی که به کودکان 2-3 ماهه تجویز میشود و تا حدود 60% احتمال سل را تا 14 15 سالگی کاهش می دهد و بعد از آن بی اثر می شود. اتفاقا این واکسن در کارت بین المللی جایی ندارد چو تا آن زمان بی اثر شده است. البته برای کودکان تست Mantoux گرفته خواهد شد. پس اگر 16-17 سالتان بیشتر است به جز یادگاری آن محل زخم به هیچ دردتان نخواهد خورد. Wink
تشکر کنندگان: bogey ، babak12 ، k1_m_1358 ، A_A ، AliReza.Sh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان