کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
تاریخ تولد فرزندمان در شناسنامه من و همسرم با هم فرق میکنه اشتباه نوشته شده آیا باید شناسنامه خودمون را عوض کنیم؟
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: shahriar2002
(2014-06-06 ساعت 15:35)behjat نوشته:  تاریخ تولد فرزندمان در شناسنامه من و همسرم با هم فرق میکنه اشتباه نوشته شده آیا باید شناسنامه خودمون را عوض کنیم؟
می تونی عوض کنی.من خودم پارسال شناسنامه مو عوض کردم یک ساعته بهم دادن
تشکر کنندگان: behjat ، shahriar2002
سوالم را بد جایی نوشتم ببخشید بعد از اینکه میپرسه آنجا میخواهید چه شغلی داشته باشید من نوشتم با لیسانس زبانم میخواهم به کودکان آموزش زبان بدهم بعد میپرسه آیا کار شما نیاز به 2سال کارآموزی داره؟باید بزنم بله یا نه ممنون میشم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
(2014-06-04 ساعت 16:36)salman sam نوشته:  سلام من کسیو ندارم تو آمریکا جایی که گفته ویزا رو کجا میخواید تحویل بگیرید چی بزنم خواهشن کمکم کنید

من دخترم آدرس یک هاستل تو شهری که احتمال داره بریم را وارد کرد روز مصاحبه میشه آدرس را عوض کرد
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
میخواستم بدونم همه ی سوالات قسمت Security and Background رو غیر از واکسیناسیون باید نه جواب بدیم ؟؟ مثلا" سوال Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor? رو کسی که میخواد برای کار بره اونجا نباید بله جواب بده ؟؟
2) سوال آخر بخش Social Security Number Information رو باید بله جواب بدیم ؟؟
3) پدر من 2سال اول دبیرستان تجربی خونده و 2 سال بعدی رو دانشسرا رفته و دیپلم گرفته ودبیر بازنشسته هست
برای 2 سال اول تحصیلش که تجربی خونده مدرکی بهش ندان مثلا" دیپلم یا کاردانی و . . . تو قسمت Have you attended any educational institutions at a secondary level or above برای Degree, Diploma or Certificate Received چی بنویسیم ؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنین
تشکر کنندگان:
(2014-06-06 ساعت 22:33)behjat نوشته:  سوالم را بد جایی نوشتم ببخشید بعد از اینکه میپرسه آنجا میخواهید چه شغلی داشته باشید من نوشتم با لیسانس زبانم میخواهم به کودکان آموزش زبان بدهم بعد میپرسه آیا کار شما نیاز به 2سال کارآموزی داره؟باید بزنم بله یا نه ممنون میشم
بله.چون شمام قبلا حداقل 4 سال طول کشیده تا زبان یاد گرفتین

(2014-06-06 ساعت 22:43)behjat نوشته:  
(2014-06-04 ساعت 16:36)salman sam نوشته:  سلام من کسیو ندارم تو آمریکا جایی که گفته ویزا رو کجا میخواید تحویل بگیرید چی بزنم خواهشن کمکم کنید

من دخترم آدرس یک هاستل تو شهری که احتمال داره بریم را وارد کرد روز مصاحبه میشه آدرس را عوض کرد
بله میشه.تو فرودگاه هم میشه
(2014-06-06 ساعت 23:33)amirmz نوشته:  سلام دوستان
میخواستم بدونم همه ی سوالات قسمت Security and Background رو غیر از واکسیناسیون باید نه جواب بدیم ؟؟ مثلا" سوال Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor? رو کسی که میخواد برای کار بره اونجا نباید بله جواب بده ؟؟
3) پدر من 2سال اول دبیرستان تجربی خونده و 2 سال بعدی رو دانشسرا رفته و دیپلم گرفته ودبیر بازنشسته هست
برای 2 سال اول تحصیلش که تجربی خونده مدرکی بهش ندان مثلا" دیپلم یا کاردانی و . . . تو قسمت Have you attended any educational institutions at a secondary level or above برای Degree, Diploma or Certificate Received چی بنویسیم ؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنین
1-بله همه رو بجز دومی نه بزنید
2-بله
3-خب هرمدرکی که داره اونو بنویس
تشکر کنندگان: amirmz ، shahriar2002
(2014-06-07 ساعت 00:00)----- نوشته:  
ممنون میشم کمکم کنین
2-بله

مرسی بابت کمکتون Shy
برای 2 سالی که تو دانشسرا بوده دیپلم دادن اون مشکلی نیست
ولی برای 2 سال اول که تجربی خونده مدرکی ندادن اون موقع اینجوری بوده 2 سال تجربی خونده میتونسته 2 سال دیگه ادامه بده در مجموع با 4 سال دیپلم تجربی بگیره ولی 2 سال دوم رو رفته دانشسرا تا دیپلم بگیره بتونه تدریس کنه - چه جوری بگم . . . . یه جورایی مثلا" میشه گفت تغییر رشته داده
تشکر کنندگان:
(2014-06-07 ساعت 00:07)amirmz نوشته:  
(2014-06-07 ساعت 00:00)----- نوشته:  
ممنون میشم کمکم کنین
2-بله

مرسی بابت کمکتون Shy
برای 2 سالی که تو دانشسرا بوده دیپلم دادن اون مشکلی نیست
ولی برای 2 سال اول که تجربی خونده مدرکی ندادن اون موقع اینجوری بوده 2 سال تجربی خونده میتونسته 2 سال دیگه ادامه بده در مجموع با 4 سال دیپلم تجربی بگیره ولی 2 سال دوم رو رفته دانشسرا تا دیپلم بگیره بتونه تدریس کنه - چه جوری بگم . . . . یه جورایی مثلا" میشه گفت تغییر رشته داده
کلا اون چهار سال رو بزن دیپلم
تشکر کنندگان: amirmz
(2014-06-05 ساعت 22:11)Kaveh نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 21:31)ostaad نوشته:  بالاخره امروز من هم فرممو پر کردم و بعد از 5 ساعت نوشتن ، به آخر رسوندم. البته هنوز ارسال نکردم چون میخوام پرینتشو بگیرم و چک کنم و اگه اشتباهی نداشت ، دکمه ی آخر برای ارسال رو بزنم. اینجا میخواستم از همه ی دوستانی که با اطلاعاتشون به ما کمک کردند ، تشکر کنم.
برای جبران لطف دوستان ، و همینطور به خاطر اینکه تو 150 صفحه ی این تاپیک متوجه شدم که مشکل اکثر دوستان در مورد مقاطع تحصیلی و سربازی هست ، طریقه کلی پر کردن این دو قسمت رو اینجا مینویسم که دوستان مجبور به خوندن صفحات قبل نشند.
در ضمن اگر دوست عزیزمون Kaveh لطف بکنند و پست " نحوه ورود و تکمیل فرم DS-260 ویژه برندگان DV-2015" در صفحه ی 7 این تاپیک رو ویرایش بکنند و مطالب زیر رو بهش اضافه کنند ، فکر میکنم مشکل خیلی از دوستان تازه وارد حل بشه.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

در قسمت Work/Education/Training Information سوال مربوط به Number of Educational Institutions Attended: رو به این صورت جواب بدید:
اگه همه ی دوره های 1-دیپلم دبیرستان 2- پیش دانشگاهی 3- کاردانی 4- لیسانس 5- فوق لیسانس 6- دکترا رو گذروندید ، این تعداد رو باید 6 بزنید. اما اگه از این مراحل بعضی موارد رو نگذروندید ، به تعداد دوره ای که گذروندید این سوال رو جواب بدید. مثلا کسی که مدارک دیپلم/پیش دانشگاهی/لیسانس رو داره ، باید به این سوال جواب 3 رو بده.

سپس در قسمت بعد ، مدارکی که گرفتید رو از بالاترین درجه به پایین ترین درجه بنویسید. به طور مثال یعنی 1-دکترا 2-فوق لیسانس 3-لیسانس 4-کاردانی 5-پیش دانشگاهی 6-دیپلم دبیرستان
در هرکدام از این مدارج ، منظور از course of study ، همان رشته تحصیلی هست که برای مدارج بالاتر از کاردانی باید عنوان رشته ی دانشگاهیمون رو بنویسیم و برای پیش دانشگاهی و دیپلم غیر فنی حرفه ای عبارت ACADEMIC (همون نظری معنی میده) و برای دیپلم فنی و حرفه ای عبارت vocational (همون حرفه ای معنی میده) رو باید بنویسیم. (البته در مورد تعریف vocational هنوز کاملا مطمئن نیستم)
چون در راهنمای خود این قسمت اومده که برای نوشتن course of study دوران دبیرستان ، فقط از دو کلمه ی ACADEMIC یا vocational استفاده کنید.
منظور از degree,diploma or certificate received ، نوع مدرک تحصیلی هست که گرفتیم که باید به صورت زیر نوشته بشه:
برای دیپلم : high school diploma
برای پیش دانشگاهی: pre university degree
برای کاردانی : Associate Degree
برای لیسانس : bachelor degree
برای ارشد : master degree

-----------------------------------------------------------------------------------------------
در قسمت مربوط به سوال Have you ever served in the military? ، اگه به سربازی رفتید ، جواب بله رو انتخاب کنید.
Branch of Service:رسته یا شاخه خدمت (مثلا ارتش جمهوری اسلامی ایران یا ...)
Rank/Position:رتبه یا سمت یا درجه ( مثلا ستوان دوم یا ...)
Military Specialty: تخصص نظامی (چون اکثر ماها دوران سربازی برامون اجباری هست ، میتونیم جواب این سوال رو nothing یا none یا not applied یا خدمت اجباری compulsory military service بنویسیم)
درجه های سربازی به انگلیسی رو میتونید از لینک زیر پیدا کنید.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rank_insign...n_military

ممنون از پست مفیدتون
بخش تحصیلی رو به راهنمای فرم اضافه کردم.

در مورد بخش سربازی، تا جایی که بررسی کردم Military Specialty همون رسته هست که در کارتهای پایان خدمت قبلی نوشته میشد (و در کارتهای خیلی قدیمی تخصص نوشته شده)
البته در کارتهای جدید، این مورد نوشته نشده و دوستان میتونند در این قسمت N/A بزنند.

با سلام خدمت پيشكسوتان و مديران عزيز،

سوالي راجع به نظام وظيفه و پايان خدمت داشتم؛ جزو مدارك لازم ترجمه شده ، چه مدركي دال ِ بر پايان خدمت و انجام نظام وظيفه بايد ارائه بديم؟ همون كارت هوشمند جديد پايان خدمت و بايد ترجمه كنيم يا پرينت از نظام وظيفه بگيريم ؟
ممنون از راهنماييتون !
Case n. : 2015AS35$$ / سفارت:آنكارا>>>>ابوظبي / ارسال فرمها: اواخر اكتبر / كارنت: اوايل ژانويه / مصاحبه : ٢٦ مي / تعداد افراد كيس : الان سه نفر ? / برنده اصلي:همسرم / AP:٢٦ مي / UD :٢٩ مي /UD برنده اصلي از سيس: ٧ جولاي /٦ اگوست هردو فقط براي برنده اصلي /10 اگوست همه افراد كيس از سيس /8 سپتامبر آپديت برنده اصلي / 9 سپتامبر آپ هر سه نفرمون و ايميل از سفارت ابوظبي!

خدايا شكرت!!!!!!! اين كليري و قسمت همه بكن زودتررررررررر!
تشکر کنندگان: r.bazargan
با سلام
آیا nick name اگه داریم باید بنویسیم؟کجا؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-07 ساعت 01:31)TajbakhshSalma نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 22:11)Kaveh نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 21:31)ostaad نوشته:  بالاخره امروز من هم فرممو پر کردم و بعد از 5 ساعت نوشتن ، به آخر رسوندم. البته هنوز ارسال نکردم چون میخوام پرینتشو بگیرم و چک کنم و اگه اشتباهی نداشت ، دکمه ی آخر برای ارسال رو بزنم. اینجا میخواستم از همه ی دوستانی که با اطلاعاتشون به ما کمک کردند ، تشکر کنم.
برای جبران لطف دوستان ، و همینطور به خاطر اینکه تو 150 صفحه ی این تاپیک متوجه شدم که مشکل اکثر دوستان در مورد مقاطع تحصیلی و سربازی هست ، طریقه کلی پر کردن این دو قسمت رو اینجا مینویسم که دوستان مجبور به خوندن صفحات قبل نشند.
در ضمن اگر دوست عزیزمون Kaveh لطف بکنند و پست " نحوه ورود و تکمیل فرم DS-260 ویژه برندگان DV-2015" در صفحه ی 7 این تاپیک رو ویرایش بکنند و مطالب زیر رو بهش اضافه کنند ، فکر میکنم مشکل خیلی از دوستان تازه وارد حل بشه.

در قسمت Work/Education/Training Information سوال مربوط به Number of Educational Institutions Attended: رو به این صورت جواب بدید:
اگه همه ی دوره های 1-دیپلم دبیرستان 2- پیش دانشگاهی 3- کاردانی 4- لیسانس 5- فوق لیسانس 6- دکترا رو گذروندید ، این تعداد رو باید 6 بزنید. اما اگه از این مراحل بعضی موارد رو نگذروندید ، به تعداد دوره ای که گذروندید این سوال رو جواب بدید. مثلا کسی که مدارک دیپلم/پیش دانشگاهی/لیسانس رو داره ، باید به این سوال جواب 3 رو بده.

سپس در قسمت بعد ، مدارکی که گرفتید رو از بالاترین درجه به پایین ترین درجه بنویسید. به طور مثال یعنی 1-دکترا 2-فوق لیسانس 3-لیسانس 4-کاردانی 5-پیش دانشگاهی 6-دیپلم دبیرستان
در هرکدام از این مدارج ، منظور از course of study ، همان رشته تحصیلی هست که برای مدارج بالاتر از کاردانی باید عنوان رشته ی دانشگاهیمون رو بنویسیم و برای پیش دانشگاهی و دیپلم غیر فنی حرفه ای عبارت ACADEMIC (همون نظری معنی میده) و برای دیپلم فنی و حرفه ای عبارت vocational (همون حرفه ای معنی میده) رو باید بنویسیم. (البته در مورد تعریف vocational هنوز کاملا مطمئن نیستم)
چون در راهنمای خود این قسمت اومده که برای نوشتن course of study دوران دبیرستان ، فقط از دو کلمه ی ACADEMIC یا vocational استفاده کنید.
منظور از degree,diploma or certificate received ، نوع مدرک تحصیلی هست که گرفتیم که باید به صورت زیر نوشته بشه:
برای دیپلم : high school diploma
برای پیش دانشگاهی: pre university degree
برای کاردانی : Associate Degree
برای لیسانس : bachelor degree
برای ارشد : master degree

در قسمت مربوط به سوال Have you ever served in the military? ، اگه به سربازی رفتید ، جواب بله رو انتخاب کنید.
Branch of Service:رسته یا شاخه خدمت (مثلا ارتش جمهوری اسلامی ایران یا ...)
Rank/Position:رتبه یا سمت یا درجه ( مثلا ستوان دوم یا ...)
Military Specialty: تخصص نظامی (چون اکثر ماها دوران سربازی برامون اجباری هست ، میتونیم جواب این سوال رو nothing یا none یا not applied یا خدمت اجباری compulsory military service بنویسیم)
درجه های سربازی به انگلیسی رو میتونید از لینک زیر پیدا کنید.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rank_insign...n_military

ممنون از پست مفیدتون
بخش تحصیلی رو به راهنمای فرم اضافه کردم.

در مورد بخش سربازی، تا جایی که بررسی کردم Military Specialty همون رسته هست که در کارتهای پایان خدمت قبلی نوشته میشد (و در کارتهای خیلی قدیمی تخصص نوشته شده)
البته در کارتهای جدید، این مورد نوشته نشده و دوستان میتونند در این قسمت N/A بزنند.

با سلام خدمت پيشكسوتان و مديران عزيز،

سوالي راجع به نظام وظيفه و پايان خدمت داشتم؛ جزو مدارك لازم ترجمه شده ، چه مدركي دال ِ بر پايان خدمت و انجام نظام وظيفه بايد ارائه بديم؟ همون كارت هوشمند جديد پايان خدمت و بايد ترجمه كنيم يا پرينت از نظام وظيفه بگيريم ؟
ممنون از راهنماييتون !
همون کارت کافیه
تشکر کنندگان: shahriar2002 ، nazgol hemati
(2014-06-07 ساعت 01:55)حامد آیلتس نوشته:  با سلام
اگه منظورت اسمای دیگه ایه که صدات می کنن می تونی بنویسی .ننویسی هم مهم نیست
تشکر کنندگان: حامد آیلتس ، shahriar2002
(2014-06-07 ساعت 01:55)حامد آیلتس نوشته:  با سلام

Have you ever used other names (i.e., maiden, religious, professional, alias, etc.)?
در جواب این سوال بهتره فقط اسامی رسمی رو بنویسید
مثلا اسمتون رو عوض کردید و بعضی مدارک به اسم قبلیتون هست
تشکر کنندگان: حامد آیلتس ، shahriar2002
با سلام

دوست من پزشک هستن و توی فرم 260 - DS بخش Medical رو NO زدن و نوشتن که فقط مدرک بین المللی دارن.

به نظر من هم درست وارد کردن، از دوستان صاحب نظر و تجربه خواهش دارم نظرشون رو بگن.

سوال هم اینه که اگه مشکلی داره، آیا بهتره با KCC مکاتبه کرد یا باید منتظر مصاحبه شد؟

با سپاس
2014AS62XX ، تعداد: 2نفر ، مقصد: سن هوزه ، مصاحبه : 19 می 2014 ، نتیجه : کلیرنس
خوشبختی از آن کسی است که در پی خوشبختی دیگران باشد

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان