کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-06-18 ساعت 12:16)bardia225 نوشته:  
(2014-06-13 ساعت 14:02)shirin.ad68 نوشته:  
(2014-06-11 ساعت 11:39)bardia225 نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 21:31)ostaad نوشته:  در قسمت Work/Education/Training Information سوال مربوط به Number of Educational Institutions Attended: رو به این صورت جواب بدید:
اگه همه ی دوره های 1-دیپلم دبیرستان 2- پیش دانشگاهی 3- کاردانی 4- لیسانس 5- فوق لیسانس 6- دکترا رو گذروندید ، این تعداد رو باید 6 بزنید. اما اگه از این مراحل بعضی موارد رو نگذروندید ، به تعداد دوره ای که گذروندید این سوال رو جواب بدید. مثلا کسی که مدارک دیپلم/پیش دانشگاهی/لیسانس رو داره ، باید به این سوال جواب 3 رو بده.

سپس در قسمت بعد ، مدارکی که گرفتید رو از بالاترین درجه به پایین ترین درجه بنویسید. به طور مثال یعنی 1-دکترا 2-فوق لیسانس 3-لیسانس 4-کاردانی 5-پیش دانشگاهی 6-دیپلم دبیرستان
در هرکدام از این مدارج ، منظور از course of study ، همان رشته تحصیلی هست که برای مدارج بالاتر از کاردانی باید عنوان رشته ی دانشگاهیمون رو بنویسیم و برای پیش دانشگاهی و دیپلم غیر فنی حرفه ای عبارت ACADEMIC (همون نظری معنی میده) و برای دیپلم فنی و حرفه ای عبارت vocational (همون حرفه ای معنی میده) رو باید بنویسیم. (البته در مورد تعریف vocational هنوز کاملا مطمئن نیستم)
چون در راهنمای خود این قسمت اومده که برای نوشتن course of study دوران دبیرستان ، فقط از دو کلمه ی ACADEMIC یا vocational استفاده کنید.
منظور از degree,diploma or certificate received ، نوع مدرک تحصیلی هست که گرفتیم که باید به صورت زیر نوشته بشه:
برای دیپلم : high school diploma
برای پیش دانشگاهی: pre university degree
برای کاردانی : Associate Degree
برای لیسانس : bachelor degree
برای ارشد : master degree
جهت اطلاع دوستان مدرک دیپلم فنی حرفه ای توسط دارالترجمه دیپلم یا همون گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه ترجمه میشه و ربطی به مدرک Vocational نداره.چراکه مدرک vocational پذیرفته نمشه و منظور از آن همون گواهینامه مهارت که توسط آموزگاههای فنی و حرفه ای صادر میشه مثل گواهینامه مهارت تعمیرات تلفن,حسابداری ,......
کاردانی هم Associate Degree ترجمه میشه
Associate Degree : American English
a degree given after two years of study at a community college in the US

خب اگه این ترتیب از بالاترین به پایینترین مدرکو ، برعکس نوشته باشیم براشون فرقی میکنه؟؟؟؟ یعنی الان من باید ایمیل بزنم به kcc واسه اصلاحش؟؟؟؟؟

ترتیب وارد کردن مدارک از آخرین مدرکی که در حال حاضر دارید به مدارج قبلیه ,برای اصلاحیه هم تو پستهای قبلی Kcc جواب داده که زمان اصلاحیه ها مدتی بعد در صورت درخواست با ایمیل به اطلاع متقاضی میرسونند.اگر ایمیل بزنید بهتره..

سلام و عرض ارادت و خسته نباشید به شما دوستان که زحمت میکشید وقت میزارید
پس برای دیپلم فنی برق vocational ننویسیم ؟ چی بنویسیم ؟ یعنی متن زیر غلطه ؟

Course of Study: VOCATIONAL
Degree or Diploma: TECHNICAL HIGH SCHOOL DIPLOMA

درمورد سربازی ایا این متن درسته ؟

Branch of Service: MANDATORY MILITARY SERVICE IN NAJA
Rank/Position: SERGEANT MAJOR
Military Specialty: NONE

منتطرم پاسخ هستم .نهایت تشکر

تشکر کنندگان: TajbakhshSalma
(2014-06-19 ساعت 08:43)k1_m_1358 نوشته:  
(2014-06-16 ساعت 00:18)k1_m_1358 نوشته:  دوستان اين سوال رو كه ايا اين شغل شما به دو سال تجربه نياز داره را فقط از نفر اصلي. مي پرسن چون من همراه هستم و engineering زدم ولي همچين سوالي ازم نپرسيده
میشه جوابمو بدین آیا این طبیعیه؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز مدنطر برای انها کسی که قبول شده
نه همراه
خود شما جواب سئوال خودت دادی از شما این جمله 2 سال سابقه کار........ نخواسته پس برای انها ملاک عمل شخص برنده است نه شما
موفق باشید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: k1_m_1358
بالاخره من و شوهرم فرم رو فرستاریم. ایشاله که توش غلطی نباشه ........از همه کسانی که اینجا کمکم کردن بی نهایت متشکرم بویژه ----- , saeedv13 , kaveh . مرسی مهاجرسرا
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، samansaba
دوستان میشه بفرمایید محل های اقامت گذشته (مثل مسافرتها ) بالای 6 ماه باید قید بشه یا بالای 1 سال ؟؟
تشکر کنندگان:
با سلام
آیا course of study را برای پیش دانشگاهی باید academic بزنیم یا نام رشته را بنویسیم؟
با تشکر

در قسمتی که می گوید چه زبان هایی متوانید صحبت کنید باید زبان فارسی را هم وارد کنیم یا سایر زبان ها؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-19 ساعت 17:19)mkhmail نوشته:  با سلام
آیا course of study را برای پیش دانشگاهی باید academic بزنیم یا نام رشته را بنویسیم؟
با تشکر

در قسمتی که می گوید چه زبان هایی متوانید صحبت کنید باید زبان فارسی را هم وارد کنیم یا سایر زبان ها؟
1.رشته تحصیلی
2.خیر
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
عزیزان متخصص ایا باید سابقه 30 سال کار را که در دو سازمان دولتی مجزا انجام داده ام وبازنشسته شده ام کامل قید کنم یا یکی از انها که 18 سال انجا بوده ام را بنویسم کافیه؟من در جواب این سوال که میپرسه 10 سال اخر کجا کار کرده ای مترصد موندم جی جواب بدم جون بازنشسته هستم میترسم لازم باشه پیوستکی دوران خدمت 30 سالم رو بنویسم ودر مورد بازنشسته ها فقط 10 سال اخر کفایت نکنه/البته خودمم اصلا دوست ندارم پروسه کلیرنسم طولانی بشه .از نظری که بیان میکنید بسیارسپاسکزارم
تشکر کنندگان:
به اطلاع دوستانی که بعداز سابمیت فرمشان ،درخواست آنلاک کردن آنرا نموده بودندمیرسانم، پاسخ زیر را از Kcc دریافت خواهندنمود:

Your DS-260 has been unlocked, and is available for editing on the Consular Electronic Application Center website. You may now make any necessary changes and re-submit your form.

Vickie

Support Contractor - Serco Inc.

CA/VO/KCC

Diversity Visa Unit

Phone: (606) 526-7500

Email: KCCDV@state.gov
تشکر کنندگان: shirin.ad68 ، Kaveh
(2014-06-19 ساعت 09:56)bogey نوشته:  
(2014-06-18 ساعت 12:16)bardia225 نوشته:  
(2014-06-13 ساعت 14:02)shirin.ad68 نوشته:  
(2014-06-11 ساعت 11:39)bardia225 نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 21:31)ostaad نوشته:  در قسمت Work/Education/Training Information سوال مربوط به Number of Educational Institutions Attended: رو به این صورت جواب بدید:
اگه همه ی دوره های 1-دیپلم دبیرستان 2- پیش دانشگاهی 3- کاردانی 4- لیسانس 5- فوق لیسانس 6- دکترا رو گذروندید ، این تعداد رو باید 6 بزنید. اما اگه از این مراحل بعضی موارد رو نگذروندید ، به تعداد دوره ای که گذروندید این سوال رو جواب بدید. مثلا کسی که مدارک دیپلم/پیش دانشگاهی/لیسانس رو داره ، باید به این سوال جواب 3 رو بده.

سپس در قسمت بعد ، مدارکی که گرفتید رو از بالاترین درجه به پایین ترین درجه بنویسید. به طور مثال یعنی 1-دکترا 2-فوق لیسانس 3-لیسانس 4-کاردانی 5-پیش دانشگاهی 6-دیپلم دبیرستان
در هرکدام از این مدارج ، منظور از course of study ، همان رشته تحصیلی هست که برای مدارج بالاتر از کاردانی باید عنوان رشته ی دانشگاهیمون رو بنویسیم و برای پیش دانشگاهی و دیپلم غیر فنی حرفه ای عبارت ACADEMIC (همون نظری معنی میده) و برای دیپلم فنی و حرفه ای عبارت vocational (همون حرفه ای معنی میده) رو باید بنویسیم. (البته در مورد تعریف vocational هنوز کاملا مطمئن نیستم)
چون در راهنمای خود این قسمت اومده که برای نوشتن course of study دوران دبیرستان ، فقط از دو کلمه ی ACADEMIC یا vocational استفاده کنید.
منظور از degree,diploma or certificate received ، نوع مدرک تحصیلی هست که گرفتیم که باید به صورت زیر نوشته بشه:
برای دیپلم : high school diploma
برای پیش دانشگاهی: pre university degree
برای کاردانی : Associate Degree
برای لیسانس : bachelor degree
برای ارشد : master degree
جهت اطلاع دوستان مدرک دیپلم فنی حرفه ای توسط دارالترجمه دیپلم یا همون گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه ترجمه میشه و ربطی به مدرک Vocational نداره.چراکه مدرک vocational پذیرفته نمشه و منظور از آن همون گواهینامه مهارت که توسط آموزگاههای فنی و حرفه ای صادر میشه مثل گواهینامه مهارت تعمیرات تلفن,حسابداری ,......
کاردانی هم Associate Degree ترجمه میشه
Associate Degree : American English
a degree given after two years of study at a community college in the US

خب اگه این ترتیب از بالاترین به پایینترین مدرکو ، برعکس نوشته باشیم براشون فرقی میکنه؟؟؟؟ یعنی الان من باید ایمیل بزنم به kcc واسه اصلاحش؟؟؟؟؟

ترتیب وارد کردن مدارک از آخرین مدرکی که در حال حاضر دارید به مدارج قبلیه ,برای اصلاحیه هم تو پستهای قبلی Kcc جواب داده که زمان اصلاحیه ها مدتی بعد در صورت درخواست با ایمیل به اطلاع متقاضی میرسونند.اگر ایمیل بزنید بهتره..

پس برای دیپلم فنی برق vocational ننویسیم ؟ چی بنویسیم ؟ یعنی متن زیر غلطه ؟

درمورد سربازی ایا این متن درسته ؟

آقای بردیای عزیز واقعا ممنونم از پاسخگوییتون ولی من دقیق متوجه منظورتون نشدم.Sad
براتون امکان داره یه بار دیگه ولی این بار ساده تر بگین من چیکار کنم؟؟؟!!! یعنی من 100% باید اصلاحش کنم یا همینجوریشم درسته؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان: bogey
(2014-06-20 ساعت 00:18)kaamiran نوشته:  به اطلاع دوستانی که بعداز سابمیت فرمشان ،درخواست آنلاک کردن آنرا نموده بودندمیرسانم، پاسخ زیر را از Kcc دریافت خواهندنمود:

Your DS-260 has been unlocked, and is available for editing on the Consular Electronic Application Center website. You may now make any necessary changes and re-submit your form.

Vickie

Support Contractor - Serco Inc.

CA/VO/KCC

Diversity Visa Unit

Phone: (606) 526-7500

Email: KCCDV@state.gov

منم برای unlock کردن میل زده بودم و امروز برام همین میل اومده. حالا یعنی اینکه فرمهامون رو میتونیم باز ادیت کنیم ؟ ممنون میشم کسی جواب بده.
Shy
تشکر کنندگان:
برای دیپلم هنرستان فنی رشته برق آیا Course of Study: vocational ننویسیم ؟؟؟؟ چی دقیقا بنویسیم ؟ بصورت زیر غلطه یا درسته ؟

درمورد سربازی بنده نیرو انتظامی بودم . استوار دوم به این صورت درسته ؟

تشکر کنندگان:
(2014-06-20 ساعت 08:22)bogey نوشته:  سلام و عرض ارادت و خسته نباشید به شما دوستان که زحمت میکشید وقت میزارید
برای دیپلم هنرستان فنی رشته برق آیا Course of Study: vocational ننویسیم ؟؟؟؟ چی دقیقا بنویسیم ؟ بصورت زیر غلطه یا درسته ؟

درمورد سربازی بنده نیرو انتظامی بودم . استوار دوم به این صورت درسته ؟

سلام
به نظر من
Course of Study: electricity or electrical
Degree or Diploma: Technical and Vocational DIPLOMA or Vocational DIPLOMA
تو قسمت برنچ Islamic Republic of Iran Police (NAJA)بنویس
تشکر کنندگان: bogey
(2014-06-20 ساعت 00:18)kaamiran نوشته:  به اطلاع دوستانی که بعداز سابمیت فرمشان ،درخواست آنلاک کردن آنرا نموده بودندمیرسانم، پاسخ زیر را از Kcc دریافت خواهندنمود:

منم برای unlock کردن میل زده بودم و امروز برام همین میل اومده. حالا یعنی اینکه فرمهامون رو میتونیم باز ادیت کنیم ؟ ممنون میشم کسی جواب بده.
Shy
بله دیگه می تونین ادیت کنین
تشکر کنندگان: farhad_syd
(2014-06-19 ساعت 20:29)hamed shayan نوشته:  عزیزان متخصص ایا باید سابقه 30 سال کار را که در دو سازمان دولتی مجزا انجام داده ام وبازنشسته شده ام کامل قید کنم یا یکی از انها که 18 سال انجا بوده ام را بنویسم کافیه؟من در جواب این سوال که میپرسه 10 سال اخر کجا کار کرده ای مترصد موندم جی جواب بدم جون بازنشسته هستم میترسم لازم باشه پیوستکی دوران خدمت 30 سالم رو بنویسم ودر مورد بازنشسته ها فقط 10 سال اخر کفایت نکنه/البته خودمم اصلا دوست ندارم پروسه کلیرنسم طولانی بشه .از نظری که بیان میکنید بسیارسپاسکزارم
دوست عزیز به نظر من شما که فقط تو دو ارگان بودی هردوتاش رو بنویس اگه بیشتر از 10 سال هم هست مشکلی نداره
تشکر کنندگان:
(2014-06-19 ساعت 13:00)Abdi53 نوشته:  دوستان میشه بفرمایید محل های اقامت گذشته (مثل مسافرتها ) بالای 6 ماه باید قید بشه یا بالای 1 سال ؟؟
قید کنید
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان