کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-06-18 ساعت 12:08)bia2mob نوشته:  سلام
زمان ثبت نام لاتاری چون تاره منزلمون رو عوض کرده بودیم ادرس محل کارمو دادم - الان به نظر شما چی کار کنم - توی ادرس ها به عنوان محل سکونت مشخص کنم ؟؟؟
دوست عزیز مشکلی نیست شما واقعیتو بنویس.ادرس منزلتو بنویس
تشکر کنندگان:
(2014-06-13 ساعت 14:02)shirin.ad68 نوشته:  
(2014-06-11 ساعت 11:39)bardia225 نوشته:  
(2014-06-05 ساعت 21:31)ostaad نوشته:  در قسمت Work/Education/Training Information سوال مربوط به Number of Educational Institutions Attended: رو به این صورت جواب بدید:
اگه همه ی دوره های 1-دیپلم دبیرستان 2- پیش دانشگاهی 3- کاردانی 4- لیسانس 5- فوق لیسانس 6- دکترا رو گذروندید ، این تعداد رو باید 6 بزنید. اما اگه از این مراحل بعضی موارد رو نگذروندید ، به تعداد دوره ای که گذروندید این سوال رو جواب بدید. مثلا کسی که مدارک دیپلم/پیش دانشگاهی/لیسانس رو داره ، باید به این سوال جواب 3 رو بده.

سپس در قسمت بعد ، مدارکی که گرفتید رو از بالاترین درجه به پایین ترین درجه بنویسید. به طور مثال یعنی 1-دکترا 2-فوق لیسانس 3-لیسانس 4-کاردانی 5-پیش دانشگاهی 6-دیپلم دبیرستان
در هرکدام از این مدارج ، منظور از course of study ، همان رشته تحصیلی هست که برای مدارج بالاتر از کاردانی باید عنوان رشته ی دانشگاهیمون رو بنویسیم و برای پیش دانشگاهی و دیپلم غیر فنی حرفه ای عبارت ACADEMIC (همون نظری معنی میده) و برای دیپلم فنی و حرفه ای عبارت vocational (همون حرفه ای معنی میده) رو باید بنویسیم. (البته در مورد تعریف vocational هنوز کاملا مطمئن نیستم)
چون در راهنمای خود این قسمت اومده که برای نوشتن course of study دوران دبیرستان ، فقط از دو کلمه ی ACADEMIC یا vocational استفاده کنید.
منظور از degree,diploma or certificate received ، نوع مدرک تحصیلی هست که گرفتیم که باید به صورت زیر نوشته بشه:
برای دیپلم : high school diploma
برای پیش دانشگاهی: pre university degree
برای کاردانی : Associate Degree
برای لیسانس : bachelor degree
برای ارشد : master degree
جهت اطلاع دوستان مدرک دیپلم فنی حرفه ای توسط دارالترجمه دیپلم یا همون گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه ترجمه میشه و ربطی به مدرک Vocational نداره.چراکه مدرک vocational پذیرفته نمشه و منظور از آن همون گواهینامه مهارت که توسط آموزگاههای فنی و حرفه ای صادر میشه مثل گواهینامه مهارت تعمیرات تلفن,حسابداری ,......
کاردانی هم Associate Degree ترجمه میشه
Associate Degree : American English
a degree given after two years of study at a community college in the US

خب اگه این ترتیب از بالاترین به پایینترین مدرکو ، برعکس نوشته باشیم براشون فرقی میکنه؟؟؟؟ یعنی الان من باید ایمیل بزنم به kcc واسه اصلاحش؟؟؟؟؟

ترتیب وارد کردن مدارک از آخرین مدرکی که در حال حاضر دارید به مدارج قبلیه ,برای اصلاحیه هم تو پستهای قبلی Kcc جواب داده که زمان اصلاحیه ها مدتی بعد در صورت درخواست با ایمیل به اطلاع متقاضی میرسونند.اگر ایمیل بزنید بهتره..
تشکر کنندگان: bogey ، Ehsan171
(2014-06-18 ساعت 12:16)bardia225 نوشته:  
(2014-06-13 ساعت 14:02)shirin.ad68 نوشته:  خب اگه این ترتیب از بالاترین به پایینترین مدرکو ، برعکس نوشته باشیم براشون فرقی میکنه؟؟؟؟ یعنی الان من باید ایمیل بزنم به kcc واسه اصلاحش؟؟؟؟؟
ترتیب وارد کردن مدارک از آخرین مدرکی که در حال حاضر دارید به مدارج قبلیه ,برای اصلاحیه هم تو پستهای قبلی Kcc جواب داده که زمان اصلاحیه ها مدتی بعد در صورت درخواست با ایمیل به اطلاع متقاضی میرسونند.اگر ایمیل بزنید بهتره..
به نظر من ترتیبش زیاد مهم نیست از بالا به پایین باشه یا برعکس
چون به هر حال شما سوابق تحصیلی رو مینویسید
فکرنکنم نیاز به ارسال ایمیل به kcc باشه
تشکر کنندگان: bogey
راه حلی برای قسمت آدرس داخل آمریکا پیدا شد بالاخره؟
آخه نمیدونم وقتی کسی تا حالا پاش به امریکا نرسیده آدرسش کجا بود؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-18 ساعت 13:06)bardia225 نوشته:  راه حلی برای قسمت آدرس داخل آمریکا پیدا شد بالاخره؟
آخه نمیدونم وقتی کسی تا حالا پاش به آمریکا نرسیده آدرسش کجا بود؟
دوست عزیز باید جوری یه ادرس پیدا کنی
ولی بهترین کارا اینا هستن
1-رفتن با تاپیک سالای قبل و کمک گرفتن و گرفتن ادرس از اونا
2-استفاده از خدمات ایمیگرنجل
تشکر کنندگان: bardia225 ، shahriar2002 ، bogey
با سلام
در فرم DS-260:
اگر دبیرستان را در دو مدرسه متفاوت به اتمام رسانده ایم باید هر دو را وارد کنیم یا فقط مدرسه محل دیپلم کافیه؟
لطفا اگر کسی میدونه راهنمایی کنه.
WinkBig Grin
تشکر کنندگان:
سلام
من فوق لیسانس دارم و کارم رسمی هست. تو فرمها سوالی که پرسیده آیا کارتون به 2 سال سابقه نیاز داره yes زدم و توضیح دادم. اشتباه کردم؟ مشکلی پیش میاد؟
تشکر کنندگان:
اگر از یک دانشگاه و رشته ای که یک سال در آن درس خوانده ایم و بعد انصراف داده ایم باید مشخصاتش در فرم ثبت شود؟
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز از انجا که سابقه 10سال اخر کاررو میخوان من که بازنشسته بابیش از 28سال سابقه وهستم و10سال اول رو در یک سازمان کارکردم و18سال بعد رو به یک سازمان دیکه خودمو منتقل کردم\ایا فقت همین 18سال اخررو بزنم که هم کلیرنسم کمترتول بکشه وهم جواب درست داده باشم یانه باتوجه به سوالاتی که احتمالا زمان مصاحبه میکنن مثل اینکه قبل از این 18 سال چکارمیکردی >دوره کامل بازنشستکی رابعدا میخواهند؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-18 ساعت 17:30)atefeh60 نوشته:  سلام
من فوق لیسانس دارم و کارم رسمی هست. تو فرمها سوالی که پرسیده آیا کارتون به 2 سال سابقه نیاز داره yes زدم و توضیح دادم. اشتباه کردم؟ مشکلی پیش میاد؟

سلام دوست عزیز
مشکلی پیش نمی یاد ولی با توجه به داشتن مدرک تحصیلی (فوق لیسانس) بهتر بود نمی زدی.اگر شغل شما مور تایید عناوین شغلی یو اس ای هست برای روز مصاحبه مدرک همرا داشته باشی ضرری نداره .
من هم شرایط شما را داشتم no زدم ,فقط تو قسمت اول توضیح مختصری دادم
موفق باشید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان:
(2014-06-18 ساعت 18:41)moj237 نوشته:  اگر از یک دانشگاه و رشته ای که یک سال در آن درس خوانده ایم و بعد انصراف داده ایم باید مشخصاتش در فرم ثبت شود؟

http://www.mohajersara.com/thread-7039-p...#pid511534
► ДЯМДИ ◄ نوشته:
Immediate Issued ← 25 jan : Interview ░░ 12Aug : Current ░░ 19jul ← 7jun : DS260 ░░ Abu Dhabi ← Ankara ░░ 2015AS2ΘΘΘ

تشکر کنندگان:
دوستان میدونم سوالم تکراریه ولی بخدا هرچی میگردم جوابمو پیدا نمیکنم!!! Sad
من فرممو فرستادم رفت ولی نمیدونم بعدش باید منتظر چی باشم ؟؟؟
اگه مرحله بعد همون نامه دوم که جایگزین نامه اول هست، چه مدت زمانی بعد از ارسال فرم طول میکشه تا بیاد؟؟؟؟
واقعا ممنون میشم بهم بگین. Sad
تشکر کنندگان:
(2014-06-18 ساعت 22:35)shirin.ad68 نوشته:  دوستان میدونم سوالم تکراریه ولی بخدا هرچی میگردم جوابمو پیدا نمیکنم!!! Sad
من فرممو فرستادم رفت ولی نمیدونم بعدش باید منتظر چی باشم ؟؟؟
اگه مرحله بعد همون نامه دوم که جایگزین نامه اول هست، چه مدت زمانی بعد از ارسال فرم طول میکشه تا بیاد؟؟؟؟
واقعا ممنون میشم بهم بگین. Sad

دوست عزیز بستگی به کیس نامبرت داره
با این حال می تونی از تجربیات سالهای پیش هم استفاده کنی
از اینجا http://www.mohajersara.com/thread-6455.html
و این سایت هم جک کن
http://travel.state.gov/content/visas/en...letin.html
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: shirin.ad68 ، bogey
کسی میدونه هنرستان چی میشه به انگلیسی؟
و واسه رشته ریاضی تو مدرسه academic میشه یا mathematic?
تشکر کنندگان: babak12
(2014-06-16 ساعت 00:18)k1_m_1358 نوشته:  دوستان اين سوال رو كه ايا اين شغل شما به دو سال تجربه نياز داره را فقط از نفر اصلي. مي پرسن چون من همراه هستم و engineering زدم ولي همچين سوالي ازم نپرسيده
میشه جوابمو بدین آیا این طبیعیه؟؟؟؟؟؟
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان