کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2014-07-04 ساعت 21:59)lotttery2015 نوشته:  
(2014-07-04 ساعت 12:00)bogey نوشته:  سلام
اقای ----- به یکی از دوستان در جواب سوال :
واکسیانسیون باید yes بزنیم بعدش explain چی بنویسیم دقیقا؟ ( به انگلیسی )
پاسخ دادین توضیح بدین و بنویسین مدیکال میدم .
اخه وقتی نه میزنی میخات توضیح بدی نه بله ؟ حلا چی بنویسیم ؟؟؟؟؟
بنده yes دادم ولی توضیح ازم نخواست
در ضمن دیپلم هنرستان رشته برق اگر بنویسی electortechnic بهتر نیس تا بنویسی voctional ?

ممنون از شما اگه تو فرم به راهنمایی کنار صفحه سمت راست دقت کرده باشین نوشته در مورد دیپلم در قسمت course of study یا بنویسید academic یا vocational در مورد مدارج بالاتر تحصیلی تو این قسمت رشته تحصیلی نوشته شود

شما اگز دقت کرده باشین در ترجمه رسمی مدرک دیپلم فنی برق نوشته نمیشه vocational بلکه نوشته میشه technical and professional و vocational مال مدارک کار دانش هست یا سازمان فنی حرفه ای . به نظر من عنوان رشته رو تو course بنویسیم بهتره چون نهایت کلمه برق در ترجمه رسمی وجود داره و تناقضی ایجاد نمیشه برای افیسر

اگر کسی داده ترجمه زحمت بکشه یه عکس ازش بزاره ببینیم

تشکر کنندگان: nedaba ، farhad_syd ، r.bazargan
(2014-05-12 ساعت 09:47)Mahboy نوشته:  
(2014-05-12 ساعت 00:01)sm2015 نوشته:  
(2014-05-10 ساعت 16:59)Mahboy نوشته:  
(2014-05-08 ساعت 19:59)Sam2014 نوشته:  [quote='KSSM' pid='493476' dateline='1399551250']
با عرض سلام وخسته نباشید
در فرم DS-260 در مورد سربازی سوال کرده . اونهایی که سربازیشونو خریدن و سربازی نرفتن ولی کارت پایان خدمت دارن باید yes رو بزنن یا no ?
Have you ever srved in the military ?
درود بر شما
شما که خریدید یعنی کارت معافیت دارید ( نوعش هم معافیت خاص زده ).شما که کارت پایان خدمت ندارید چون خدمت نکردید ... پس باید NO بزنید .
سلام من هم دقیقاً همین مشکل را دارم و نمیدونم باید چی بنویسم من خدمت را خریدم ولی 20 روز آموزشی رفتم فرم را به چه صورت پر کنیم؟ خواهشاً من را از بلاتکلیفی نجات بدید با تشکر.

ولي كساني كه خريدند هم يك دوره آموزشي در سپاه يا ارتش طي كردند. موضوع اين دوره آموزش كه فكر كنم يكماهه بود چي ميشه؟!Cool
[/quote
...در متن کارت شما هم درج شده معاف از خدمت زیر پرچم و در حقیقت هیچ تاریخی برای شروع و پایان دوره آموزشی مختصر نظامی بیست روزه ذکر نشده و لذا اساسا شما خدمت سربازی انجام نداده اید و به نظر من گزینه no صحیح است
ممنون از پاسخ دوستان
كمي بين علما اختلاف نظر وجود داره، لطفا اگر سابقه مشابه يا اطلاعات تكميلي داره كمك كنه.
تشکر کنندگان:
حتما no بزنید. اگر در روز مصاحبه از شما پرسیدند که سربازی رفتید بگین نه و خریدید. اونها به وضعیت ایران و خرید آگاه هستند اما در کی سی سی نه و اگر در فرم بزنید که سربازی رفتید به احتمال بسیار بالا کلیرنس میخورید اما اگر بگید نرفتید و روز مصاحبه نپرسیدند که چه بهتر ولی اگر پرسیدند و این جواب رو هم دادید باز شانس کلیرنس نخوردنتون بیشتره
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: nedaba ، iman2
با سلام دوستان ایا بعد از ساب میت کردن وگرفتن شماره کانفیرم مربوط به ساب میت امیلی از کی سی سی در یافت کردید؟
کیس نامبر18xx تاریخ رویت قبولی 2 می سفارت انکارا سابمیت فرم 7 جون و اپدیت 16 جولای افراد کیس 1 نفر دريافت نامه دوم ٢٤ نوامبر مصاحبه ژانويه , كلير ٢٤مارچ، ويزا ٢٨ مارچ
تشکر کنندگان: nedaba
(2014-07-05 ساعت 13:20)fatan57 نوشته:  با سلام دوستان ایا بعد از ساب میت کردن وگرفتن شماره کانفیرم مربوط به ساب میت امیلی از کی سی سی در یافت کردید؟
سلام
بعضی از دوستان دریافت کردند و بعضی نه.مهم کانفرمیشن نامبره.اصلا نگران نباشید مشکلی نیست اگه دریافت نکردید
تشکر کنندگان: nedaba ، AliReza.Sh ، fatan57
(2014-07-05 ساعت 14:45)ahmad120 نوشته:  با سلام
از برندگان 2015 لاتاری هستم. چند تا سوال تخصصی درباره نحوه پر کردن فرم ds-260 داشتم؟
1- فرم ds-260 نیاز به امضا دارد؟
2- نام خانوادگی ام را تغییر داده ام. آیا باید نام خانوادگی قدیمی ام را در فرم ds-260 وارد کنم؟ کدام قسمت؟
3- راجع به تغییر محل مصاحبه میشه لطفا توضیح بدید که چه جوری میشه محل مصاحبه رو تغییر داد؟
4- کسی که کارت معافیت پزشکی دارد باید قسمت مربوط به سربازی را در فرم no بزند؟
5- در حال حاضر دانشجو هستم. در قسمت مربوط به در کدام شغل قصد دارید در آمریکا کار کنید باید چه بنویسم؟
6- یک سال پیش دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی بوده ام و انصراف از تحصیل داده ام و در حال حاضر نیز دانشجوی دانشگاه دولتی هستم. آیا در قسمت تعداد حضور در موسسات آموزشی باید بنویسم: دیپلم + پیش دانشگاهی + دانشگاه انصرافی + دانشگاه در حال تحصیلم؟ یعنی باید در قسمت تعداد حضور در موسسات آموزشی باید بنویسم: 04 درسته؟
7- آیا باید اطلاعات مربوط به مقطع تحصیلی دانشگاه انصرافی ام و دانشگاهی که در حال تحصیل هستم را نیز در فرم ds-260 وارد کنم؟
8- در قسمت degree برای مقطع تحصیلی دانشگاه انصرافی و دانشگاهی که در حال حاضر تحصیل می کنم چه باید بنویسم؟ در قسمت to را برای مقطع تحصیلی که درس می خوانم باید خالی بگذارم؟
9- در قسمت آدرسی که از سن 16 سالگی در آنجا زندگی کرده ایم. باید سال تولدمان را با عدد 16 جمع کنیم و از عدد حاصل جمع شروع به نوشتن آدرس ها از سن 16 سالگی کنیم؟
باتشکر
سلام
1-خیر
۲-نام خانوادگی جدیدت رو در فرم 260 واردکن.البته برای اون تغییر نام خانوادگی به کی سی سی ایمیل بزن
3-وقتی وارد پورتال برای پر کردن فرم میشید اونجا لیست سفارت ها هست. می تونی تغییر بدی.یا اگه یکبار تغییر دادی می تونی تو قسمت ریویو باز تغییر بدی
4-بله
5-یه شغل ساده رو بنویس.مثل فروشندگی یا مثلا اگه برق می خونی می تونی بگی کارای برقی میکنم
6-در قسمت تحصیلات باید تحصیلات کامل شده رو بنویسی.الان که شما دانشجویی اونو تو قسمت شغل بنویس.در مورد دانشجوی انصرافی میتونی ذکر بکنی یا ذکر نکنی.تصمیم با شماست.اگه ذکر کنی در قسمت تعداد حضور در موسسات اموزشی رو 3 تا بزن و اخرین مدرکتو university,no degree بزن.ولی اگه ذکر نکنی تعداد حضور رو 2 بزن و دیپلم وپیش نشگاهی رو بنویس.در مورد کاشناسی هم که الان در حال تحصیلی. باید در قسمت شغل بنویس studntو اونجا اطلاعات دانشگاه رو بده
7-بله.سطر بالا گفتم
8- شماره 6 توضیح دادم.برای انصرافی no degree بزنید
9-اره
تشکر کنندگان:
سلام ، از برندگان لاتاری 2015 هستم. بعد از سابمیت کردن فرمم که محل مصاحبه آنکارا قید شده ، برای تغییر آ ن به ابوظبی ، فرم خودم و همسرم را آنلاک کردم ولی گزینه مربوط به تغییر محل مصاحبه فعال نبود ، مجددا فرمها را بعد اعمال اصلاحاتی( در قسمتهای دیگر) سابمیت کردم ، سوالم اینست که در نامه ارسالی به کی سی سی صراحتا باید ذکر کنیم قسمت مربوط به تعیین محل مصاحبه آنلاک شود؟ یا اینکه دیگر امکان تغییر آن دیگر وجود ندارد. ضمنا سپاسگزار خواهم شد نمونه ای از نامه انگلیسی جهت فعال کردن قسمت مربوط به تعیین محل مصاحبه برای ارسال به kcc را برایم بگذارید. با تشکر و عذر خواهی از اطاله کلام.
تشکر کنندگان:
(2014-07-05 ساعت 16:17)kaamiran نوشته:  سلام ، از برندگان لاتاری 2015 هستم. بعد از سابمیت کردن فرمم که محل مصاحبه آنکارا قید شده ، برای تغییر آ ن به ابوظبی ، فرم خودم و همسرم را آنلاک کردم ولی گزینه مربوط به تغییر محل مصاحبه فعال نبود ، مجددا فرمها را بعد اعمال اصلاحاتی( در قسمتهای دیگر) سابمیت کردم ، سوالم اینست که در نامه ارسالی به کی سی سی صراحتا باید ذکر کنیم قسمت مربوط به تعیین محل مصاحبه آنلاک شود؟ یا اینکه دیگر امکان تغییر آن دیگر وجود ندارد. ضمنا سپاسگزار خواهم شد نمونه ای از نامه انگلیسی جهت فعال کردن قسمت مربوط به تعیین محل مصاحبه برای ارسال به kcc را برایم بگذارید. با تشکر و عذر خواهی از اطاله کلام.
دوست عزیز تو قسمت review می تونستی تغییر بدی.
kcc تو ایمیلهاش صراحتا اعلام کرده که فقط یکبار فرم ها رو برای اصلاح باز می کنه .فکر نکنم دیگه شما بتونین دو باره فرم ها رو باز کنین.
بهترین کار این هست که بهشون ایمیل بدی و بهشون بگی که می خوای سفارتتو مثلا از انکارا به ایروان تغییر بدی و ازشون بخوای که این کار رو برات انجام بدم .هم چنین تو نامه ذکر کن که یه بار فرم ها رو برات انلوک کردند و شما نتونستی تغییر بدی.
برای نوشتن نامه هم یک نامه به زبان فارسی بنویس و با استفاده از مترجم گوگل ان را به انگلیسی ترجمه کن
تشکر کنندگان:
درود و خسته نباشید ...
خواستم یه تشکر ویژه کنم از جناب ----- عزیز. ایشون پاسخ هاشون برای امثال من مثه یه راهنما میمونه واسه ادامه و اطمینان از مسیری که در پیش داریم ...
هرجا هستید موفق باشید ...
امیدوارم همه کسایی که از این فروم استفاده میکنن بعد از ورودشون به آمریکا چنین روحیه ای واسه همکاری و کمک به کسایی که در موقعیت مشابه الان خودشون هستن داشته باشن ... دوستان، فردا که بعد از گذروندن همه مراحل تونستید به نتیجه دلخواه برسید یادتون باشه چطور این همکاری ها باعث موفقیتتون شد ...
روزگار خوش ...
[font=Courier]
CN: 2015AS84XX ●● 2 PERSON ●● CURRENT: N E V E R
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
تشکر کنندگان: HERMES7 ، baranmf ، samansaba ، shahryar7021 ، babak12 ، iman2 ، َalikh ، behdadK ، farhad_syd
(2014-07-05 ساعت 15:46)----- نوشته:  
(2014-07-05 ساعت 14:45)ahmad120 نوشته:  با سلام
از برندگان 2015 لاتاری هستم. چند تا سوال تخصصی درباره نحوه پر کردن فرم ds-260 داشتم؟
1- فرم ds-260 نیاز به امضا دارد؟
2- نام خانوادگی ام را تغییر داده ام. آیا باید نام خانوادگی قدیمی ام را در فرم ds-260 وارد کنم؟ کدام قسمت؟
3- راجع به تغییر محل مصاحبه میشه لطفا توضیح بدید که چه جوری میشه محل مصاحبه رو تغییر داد؟
4- کسی که کارت معافیت پزشکی دارد باید قسمت مربوط به سربازی را در فرم no بزند؟
5- در حال حاضر دانشجو هستم. در قسمت مربوط به در کدام شغل قصد دارید در آمریکا کار کنید باید چه بنویسم؟
6- یک سال پیش دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی بوده ام و انصراف از تحصیل داده ام و در حال حاضر نیز دانشجوی دانشگاه دولتی هستم. آیا در قسمت تعداد حضور در موسسات آموزشی باید بنویسم: دیپلم + پیش دانشگاهی + دانشگاه انصرافی + دانشگاه در حال تحصیلم؟ یعنی باید در قسمت تعداد حضور در موسسات آموزشی باید بنویسم: 04 درسته؟
7- آیا باید اطلاعات مربوط به مقطع تحصیلی دانشگاه انصرافی ام و دانشگاهی که در حال تحصیل هستم را نیز در فرم ds-260 وارد کنم؟
8- در قسمت degree برای مقطع تحصیلی دانشگاه انصرافی و دانشگاهی که در حال حاضر تحصیل می کنم چه باید بنویسم؟ در قسمت to را برای مقطع تحصیلی که درس می خوانم باید خالی بگذارم؟
9- در قسمت آدرسی که از سن 16 سالگی در آنجا زندگی کرده ایم. باید سال تولدمان را با عدد 16 جمع کنیم و از عدد حاصل جمع شروع به نوشتن آدرس ها از سن 16 سالگی کنیم؟
باتشکر
سلام
1-خیر
۲-نام خانوادگی جدیدت رو در فرم 260 واردکن.البته برای اون تغییر نام خانوادگی به کی سی سی ایمیل بزن
3-وقتی وارد پورتال برای پر کردن فرم میشید اونجا لیست سفارت ها هست. می تونی تغییر بدی.یا اگه یکبار تغییر دادی می تونی تو قسمت ریویو باز تغییر بدی
4-بله
5-یه شغل ساده رو بنویس.مثل فروشندگی یا مثلا اگه برق می خونی می تونی بگی کارای برقی میکنم
6-در قسمت تحصیلات باید تحصیلات کامل شده رو بنویسی.الان که شما دانشجویی اونو تو قسمت شغل بنویس.در مورد دانشجوی انصرافی میتونی ذکر بکنی یا ذکر نکنی.تصمیم با شماست.اگه ذکر کنی در قسمت تعداد حضور در موسسات اموزشی رو 3 تا بزن و اخرین مدرکتو university,no degree بزن.ولی اگه ذکر نکنی تعداد حضور رو 2 بزن و دیپلم وپیش نشگاهی رو بنویس.در مورد کاشناسی هم که الان در حال تحصیلی. باید در قسمت شغل بنویس studntو اونجا اطلاعات دانشگاه رو بده
7-بله.سطر بالا گفتم
8- شماره 6 توضیح دادم.برای انصرافی no degree بزنید
9-اره

سلام دوست عزیز
در مورد سوال دوم فکر میکنم در همون صفحه اول که پرسیده است Other names used میتوانی yes را انتخاب کنی و بعد اسم قبلی (قبل از تغییر) بنویسی. من برای خودم که پسوند فامیل داشتم قبلا همین کار را انجام داده ام.
WinkBig Grin
تشکر کنندگان: behdadK
سلام
سوال "highest level of education completed" تو فرم من بود اما تو فرم همسرم نبود،کسی می دونه دلیلش چیه؟
2015 ایروان-مصاحبه هفته اول فوریه-آخرین آپدیت1 اکتبر 2015 !!!
تشکر کنندگان:
(2014-07-06 ساعت 11:38)h_researcher نوشته:  سلام
سوال "highest level of education completed" تو فرم من بود اما تو فرم همسرم نبود،کسی می دونه دلیلش چیه؟
چون شما برنده اصلی هستین و همسرتون همراه شماست
تشکر کنندگان: babak12 ، behdadK
درود
برقکار ساختمان نیاز به 2 سال سابقه کار داره یا نه؟
2014AS00003$$$ Abu dhabi
خوشا نه اگر رها زیستن,مردن به دریایی
تشکر کنندگان:
(2014-07-06 ساعت 12:53)hossien_501 نوشته:  درود
برقکار ساختمان نیاز به 2 سال سابقه کار داره یا نه؟
سلام
داره خب
تشکر کنندگان: bogey ، behdadK
(2014-07-06 ساعت 14:25)ahmad120 نوشته:  با سلام
1- من نام خانوادگی ام را قبل از ثبت نام در لاتاری 2015 تغییر داده ام. آیا الان در هنگام پر کردن فرم ds-260 نیاز است که نام خانوادگی قبلی ام را نیز در فرم ds-260 بنویسم؟ کدام قسمت؟
2- من در حال حاضر دانشجو هستم آیا باید این مقطع را در قسمت تعداد حضور در موسسات آموزشی بنویسم یا خیر؟ در قسمت تاریخ پایان حضور را چه بنویسم؟ خالی بگذارم؟ در قسمت مدرک چه بنویسم؟ خالی بگذارم؟
سلام
1-بله می تونی بنویسی.در قسمت Other names used
2-در قسمت شغل بنویس.در قسمت تحصیلات باید مقاطع تمام شده رو بنویسی
تشکر کنندگان: bogey ، behdadK

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان