کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
آقا یه سوال

من یادم رفت ته اسم جایی که کار می کنم .Co یعنی کمپانی رو بزنم ؟ خیلی حساس شدم آیا؟
تشکر کنندگان: farshadm999
سلام بر دوستان.
جسارتا بنده در سایت http://travel.state.gov/content/visas/en...ation.html مطلبی دیدم راجب مدرک دبیرستان که قید شده برابر 12 سال تحصیل در آمریکاست.
High School Education: A high school education means successful completion of a formal course of elementary and secondary education comparable to completion of a 12-year course in the United States.

بنابراین فکر کنم در فرم ds-260 قسمت سال ورود برای مدرک دیپلم باید اول دبستان و سال خروج پایان سال سوم دبیرستان نوشته شه!!! درسته؟؟

- من برای کاری که میخوام در امریکا انجام بدم engineering زدم البته تحصیلاتم هم مهندسیه. اما آیا این جواب مناسبه؟ یا بهتره یه شغل دیگه زده بشه که پایین تر باشه؟
- من انگیلیسیم در حد معمولیه و خوبه اما عالی نیست، اون سوال که گفته زبان دیگری هم بلدی چی جواب بدم؟ yes بزنم؟

متشکر
تشکر کنندگان:
(2014-07-17 ساعت 13:23)رضا2015 نوشته:  آقا یه سوال

من یادم رفت ته اسم جایی که کار می کنم .Co یعنی کمپانی رو بزنم ؟ خیلی حساس شدم آیا؟

فکر کنم دیگه ریجکت شدنتون قطعیه چون تغییرشم بدین میگن غرضی داشتید که اولش co نزدینBig Grin

نه آقا اصلا فکرشم نکن. حساس شدی شدیدWink
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، lighter ، aidaz ، SAAM_60
دوستان من سربازی معاف شدم. الان باید در قسمت اینکه تا حالا سربازی رفتم no بزنم و تموم دیگه؟ هیچی نداره دیگه؟

- واسه اسپانسر تو فرم ds-260 صحبتی نشده؟ اگه نه پس کی باید معرفیش کنیم؟
تشکر کنندگان:
1- بله شما باید no بزنید
2- نخیر صحبتی نشده. روز مصاحبه یا باید نامه اسپانسر ببرید یا گواهی تمکن مالی. البته اگر آنکارا هستید باید یکماه زودتر مدارکتون رو پست کنید
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak12
(2014-07-17 ساعت 19:25)babak12 نوشته:  
(2014-07-17 ساعت 18:55)mohandes63 نوشته:  دوستان من سربازی معاف شدم. الان باید در قسمت اینکه تا حالا سربازی رفتم no بزنم و تموم دیگه؟ هیچی نداره دیگه؟

- واسه اسپانسر تو فرم ds-260 صحبتی نشده؟ اگه نه پس کی باید معرفیش کنیم؟
1-بله باید no بزنید
2-دوست عزیز در فرم اشاره نشده
می تونی امضاء دوست عزیز بهداد بخونی از اینجا همه چیز دست می یاد

(2014-07-17 ساعت 19:14)babak12 نوشته:  
(2014-07-17 ساعت 18:23)mohandes63 نوشته:  سلام بر دوستان.
جسارتا بنده در سایت http://travel.state.gov/content/visas/en...ation.html مطلبی دیدم راجب مدرک دبیرستان که قید شده برابر 12 سال تحصیل در آمریکاست.
High School Education: A high school education means successful completion of a formal course of elementary and secondary education comparable to completion of a 12-year course in the United States.

بنابراین فکر کنم در فرم ds-260 قسمت سال ورود برای مدرک دیپلم باید اول دبستان و سال خروج پایان سال سوم دبیرستان نوشته شه!!! درسته؟؟

- من برای کاری که میخوام در آمریکا انجام بدم engineering زدم البته تحصیلاتم هم مهندسیه. اما آیا این جواب مناسبه؟ یا بهتره یه شغل دیگه زده بشه که پایین تر باشه؟
- من انگیلیسیم در حد معمولیه و خوبه اما عالی نیست، اون سوال که گفته زبان دیگری هم بلدی چی جواب بدم؟ yes بزنم؟

متشکر
1-بله درسته سال شروع اول دبیرستان و خروج پایان سوم دبیرستان
2-نه نیازی نیست هموم تخضضی که دارید بزنید که شما هم این کارو کردید
3-می تونی yes بزنی و توضیح بدی a little و می تونی No بزنی
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: mohandes63
(2014-07-17 ساعت 18:52)behdadK نوشته:  
(2014-07-17 ساعت 13:23)رضا2015 نوشته:  آقا یه سوال

فکر کنم دیگه ریجکت شدنتون قطعیه چون تغییرشم بدین میگن غرضی داشتید که اولش co نزدینBig Grin

نه آقا اصلا فکرشم نکن. حساس شدی شدیدWink

حاجی به فنا رفتیم Tongue
تشکر کنندگان: babak12 ، lighter ، SAAM_60
(2014-07-17 ساعت 13:22)ahmad120 نوشته:  برای پاسخگویی به سوالات زیر باید yes بزنیم یا no؟

1- Have you belonged to contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization؟
2- Do you have any specialized skills or training such as firearms explosives nuclear biological or chemical experience؟
3- Have you ever served in been been a member of or been involved with a paramilitary unit vigilant, rebel group guerrilla group or insurgent organization؟
4- برای پاسخ به سوال Can you speak and or read languages other your native languages باید بنویسیم farsi؟
5- نام خانوادگی قبلی مان را در قیمت other surnames used باید بنویسیم؟
6- منظور از given names نام است؟
7- اگر در حال حاضر سرباز باشیم می شود در قسمت شغل بنویسیم که سرباز هستیم و اطلاعات پادگان را وارد کنیم یا باید بنویسم که شغلی نداریم؟
8- برای نوشتن تاریخ شروع مقاطع دبیرستان و دانشگاه باید یکم مهر را بنویسیم؟
1-no
2-no
3-no
4-نه دوست عزیز منظور هر زبانی به غیر از فارسی که اگر زبانی دیگری بلدی در هر سطح می تونی اشاره کنی
5-بنویسید بهتره ولی روز مصاحبه توضیح بده که عوض شده
6-بله
7-not employed
8- بله اگر از مهرماه درس شروع کردی
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: behdadK ، pari pariaaa ، ahmad120
خب دوستان منم فرمو تکمیل کردمو سابمیت شد.

یه تشکر حسابی میخوام بکنم از این سایت و دوستانی که حوصله کردند و جواب سوالات ما رو دادند. دمتون گرم.

- میگم از روی این confirmation number نمیشه چیزی فهمید؟؟؟ عددش ربطی نداره به زمان مصاحبه یا امتیازی چیزی؟
تشکر کنندگان: babak12 ، lotttery2015 ، farhad_syd
(2014-07-18 ساعت 15:01)mohandes63 نوشته:  خب دوستان منم فرمو تکمیل کردمو سابمیت شد.

یه تشکر حسابی میخوام بکنم از این سایت و دوستانی که حوصله کردند و جواب سوالات ما رو دادند. دمتون گرم.

- میگم از روی این confirmation number نمیشه چیزی فهمید؟؟؟ عددش ربطی نداره به زمان مصاحبه یا امتیازی چیزی؟
خوب به سلامتی دوست عزیز
نه ربطی نداره
باید پرینت بگیری روز مصاحبه همراهت باشه
موفق باشی
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: mohandes63
سلام دوستان

من آخرین مدرک تحصیلیم فوق لیسانس هست. در فرم DS-260 در قسمت "Highest Level of Education Completed" من گزینه "University Degree" رو انتخاب کردم. بعضی دوستان معتقد هستند باید "Advanced Degree" را انتخاب میکردم!

می خواستم ببینم واقعا گزینه درست چی هست؟ و آیا لازم است تقاضای باز شدن و ادیت فرم را بدهم؟
تشکر کنندگان:
(2014-07-18 ساعت 23:25)Mehrdad2001 نوشته:  سلام دوستان

من آخرین مدرک تحصیلیم فوق لیسانس هست. در فرم DS-260 در قسمت "Highest Level of Education Completed" من گزینه "University Degree" رو انتخاب کردم. بعضی دوستان معتقد هستند باید "Advanced Degree" را انتخاب میکردم!

می خواستم ببینم واقعا گزینه درست چی هست؟ و آیا لازم است تقاضای باز شدن و ادیت فرم را بدهم؟
سلام
بله اگه فوق رو تموم کردید قسمت"Highest Level of Education Completed" رو باید "Advanced Degree" میزدید.
نه نیاز نیست.این جز اشتباهات جزیی هست.روز مصاحبه اصلاحش کنید
تشکر کنندگان:
سلام
من موقع ثبت نام دی وی لاتاری یه اشتباه کردم
یکی از پسرام بالای 21 سال داشت و بایستی خودش جداگانه ثبت نام میکرد
و من اسمشو تو لیست خودم ننوشتم
من برنده لاتاری 2015 شدم
سارا گرو میگفت باید اسم همه بچه هارو مینوشتم چه اونایی که باهام میان چه نمیان
حالا چیکار بکنم من هنوز فرمامو سابمیت نکردم
به kccبنویسم
یا نه؟
میشه راهنمایی کنین؟
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: samansaba
(2014-07-19 ساعت 09:01)p00ya2001 نوشته:  سلام
من موقع ثبت نام دی وی لاتاری یه اشتباه کردم
یکی از پسرام بالای 21 سال داشت و بایستی خودش جداگانه ثبت نام میکرد
و من اسمشو تو لیست خودم ننوشتم
من برنده لاتاری 2015 شدم
سارا گرو میگفت باید اسم همه بچه هارو مینوشتم چه اونایی که باهام میان چه نمیان
حالا چیکار بکنم من هنوز فرمامو سابمیت نکردم
به kccبنویسم
یا نه؟
میشه راهنمایی کنین؟
سلام دوست عزیز
متاسفانه ننوشتن اسم فرزند عواقب خوبی نداره
حالا شما فرما رو بر اساس واقعیت پر کنید و بفرستید و یا یه راهکار دیگه که در پیام خصوصی براتون میگم
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

من دو تا سوال دارم اگه کسی از دوستان میدونه لطفا من رو راهنمایی کنید.
۱- من از سال ۲۰۰۷ یعنی ۷ سال قبل مدتی درمرخصی تحصیلی (۳ سال) و مدتی را هم در مرخصی بدون حقوق (۴ سال) میباشم. یعنی عملا کار نمی کنم ولی اسمم در سیستم استخدامی محل کارم وجود دارد. البته در حال حاضر در جایی دیگر مشغول به کار هستم. در فرم ۲۶۰ هم در قسمت primary occupation شغل فعلی را وارد کرده ام . ایا در قسمت Do you have other occulation باید در مورد ا ن شغل دیگه که شرح دادم و در مرخصی بدون حقوق هستم اطلاعات اون را وارد کنم یا اینکه اون شغل را در قسمت Were you previously employed وارد کنم؟

۲-من ۶-۷ سال قبل مدار تحصیلی و شناسنامه و یکسری مدارکم را ترجمه کرده ام. ایا لازم هست انها را مجددا ترجمه کنم یا اینکه در مصاحبه از ترجمه های قدیمی میتوانم استفاده کنم؟

ممنون ازهمکاریتون و موفق باشید.
WinkBig Grin
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان